Dinsdag 21 Augustus 1901). 53ste .Jaargang. No. 4560. Bekendmaking en Binnenlandsch Nieuws. ilisicti Niciws U Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzonding tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau SCHAGEÜ, Laan O 4. Interc. Teleplinon No. 20. Uitgevers s TRAPEfl&R! Ce, Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. Gemeente S C II A G E N, o DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha- gen brengen ter openbare kennis, dat op 21 Augus tus 1909 bij ben is ingekomen een verzoekschrift van DIRK VAN DER HULST, van beroep stratenmaker, wonende te Amsterdam, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit: ,,de winkel" van het perceel, kadastraal bekend ge meente Schagen, Sectie O, No. 618, plaatselijk ge merkt wijk C no. 2, en gelegen aan de Molenstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer be kendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Schagen, den 21 Augustus 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De lo. Burgemeester, P. BUIS Jz. De Secretaris, ROGGEVEEN. EEN GOEDE VANGST. De Amsterdamsche politie blijkt een goede vangst te hebben gedadn toen zij dezer dagen den 31-jarigen glazenwasscher J. L. uit de Ie Jan van der Heijden- f.traat arresteerde. Deze man nam te Haarlem een fiets weg. maar werd door den eigenaar ontdekt. Hij volgde den dief, die zich in de richting van het station uit de voeten maakte, en kwam daar nog tijdig aan om zijn rijwiel als bagage te zien inladen voor Amsterdam. De bestolene nam nu een plaatsbewijs voor den zelfden trein, waarschuwde bij aankomst aan het Centraal-Station te Amsterdam dadelijk een politie agent en posteerde zich in de nabijheid van den ba gagewagen. Toen de dief het gestolen rijwiel in ont vangst wilde nemen, werd hij gearresteerd en op de fiets werd beslag gelegd. De man werd in verzekerde bewaring gesteld. Bij fouilleering werden op den glazenwasscher bevonden een lederen portefeuille en twee portemonnaies, elk inhoudende eenige gouden tientjes. De politie vond het nu geraden bij den man te huis eens een kijkje te nemen. Bij huiszoeking in de Jan van der Heijdenstraat, die volgde, werden drie rijwielen in beslag genomen, alle van diefstal afkom stig. Een fiets, merk ,,Flevo", was eenigen tijd geleden uit Bussum ontvreemd. In een mandje waren toen de portefeuille en de portemonnaies geborgen, die op den gearresteerde zijn gevonden. De portefeuille moet o ,a. een bankbiljet van f 40 hebben bevat. Dit rijwiel is aan de politie te Bussum overgegeven. Een tweede rijwiel, merk „Excelsior", was uit Wa tergraafsmeer ontvreemd en is aan de politie aldaar na door den eigenaar herkend te zijn afgege ven, terwijl fiets nommer drie het eigendom bleek te zijn van den heer Keizer in de De Clercqstraat, wien het onlangs op de Da Costakade ontnomen was. Deze rijwieldief zal dus zijn gerechte straf niet ont gaan. Zijn vrouw heeft in haar wanhoop een poging ge daan om zich van het leven te berooven, en is naar het Wilhelmina-Gasthuis overgebracht. EEN EEUW-JUBILEE. Den 1 September zal de heer Jb. Starreveld te Uitgeest 30 jaar in dienst der posterijen zijn. Zijn nog in leven zijnde vader was 50 jaar en 2 maanden brievengaarder aldaar en zijn broeder is 19 jaar en 10 maanden in dienst der posterijen, zoodat deze fa milie te zamen juist een eeuw het Rijk in deze func ties diende. DRIE ONDEROFFICIEREN GEVLUCHT. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, toen de bataljons van het 2e regiment gevechtsoefeningen hiel den in de omstreken van Haaren en Helvoirt, zijn de fouriers Pikema en Simons en de sergeant Van Haa ren uit de Jacobskazerne te 's-Hertogenbosch ont vlucht, na vooraf met de politie handgemeen te zijn geweest. Bij thuiskomst der troepen misten Vrijdag middag een oficier en twee cadetten hun rijwiel, die door de ontvluchten zijn medegenomen. Vermoedelijk zullen zij dienst nemen bij het Vreemdenlegioen van den Franschen Congo, waar Pikema vroeger reeds bij diende. De politie doet ijverig opsporing. Tot nog toe echter zonder eenig resultaat. VADER DRONKEN Te Horn bij Roermond had Donderdagavond een droevig voorval plaats. De voermansknecht W., uit Roermond, was, in dienst van de firma K. aldaar, met kar en paard uitgereden, twee zijner kinderen van 5 en 6 jaar medenemend. Met zwaar beladen kar keer de hij Donderdagavond huiswaarts. Op zijn terugtocht had hij evenwel zooveel café's bezocht, dat hij langs den openbaren weg in het gras neerviel, waar hij wel dra zijn roes lag uit te slapen. Het paard stapte met z'jn zwaren last, waar bovenop nog de twee kinderen, yoort. Een der kinderen, het zesjarige zoontje van den voerman, werd ongeveer 10 uur door een paar voorbijgangers dood op den weg gevonden met een gapende wonde aan het hoofd. De kleine jongen was van de hoog beladen kar gevallen, ten gevolge waar- Van de dood onmiddellijk was ingetreden. Het paard, dat nog steeds was blijven doorstappen, )verd elders zonder geleider opgemerkt en staande ge houden .Het andere kind is ongedeerd gebleven. ALS HET GETIJ VERLOOPT... Men schrijft uit Westdongeradeel: Toen na de zeeramp van 5/6 Maart 1883 bijna de ëeheele visschersvloot van de dorpen Paesens en Moddergat werd vernietigd, werd door een provin ciale commissie, onder het voorzitterschap van den Commissaris des Konings, een fonds bijeengebracht, de eerste plaats om uit de renten gedeeltelijke on dersteuning te verstrekken aan de nagelaten betrek- tlngen van de vele bij die ramp verongelukte vis schers (40 weduwen en 160 weezen); in de tweel» Plaats om gelden toe te staan tot herstelling, zoo veel mogelijk van de zeevisecherij in genoemde dor pen. Ruim f 10.000 werd daartoe als rentelooze voor schotten verstrekt. In het begin ging het toen met de laatste zaak vrij wel. Langzamerhand echter werd het minder. De vis- schersvaartuigen waren niet van voldoende grootte cm er ver mede in zee te gaan, zoodat de vangsten dikwijls niet toereikend waren om uit haar opbrengst de kosten goed te maken. In het voorjaar kon het er soms nog door, doch in den herfst moesten de schepen blijven stil liggen. De Engelsche stoomtraw lers vischten niet alleen in de territoriale wateren alles weg, doch schroomden zelfs niet de netten der Friesche visschers te vernielen, als ze er maar eenigs- zins kans toe zagen. Klachten hierover aan de Regee ring bleven wel niet uit en konden dan soms voor korten tijd eenigszins baten. Doch op den duur wa ren onze visschers toch niet tegen de Engelscken op gewassen. „Als het getij verloopt, moeten de bakens worden verzet". Zóo begrepen het ook onze visschers. Nu er in de plaats zelve weinig of niets meer was te ver dienen, trokken velen ter haringvisscherij uit en de moeite werd beloond. Maar ook de meisjes, flinke, krachtige figuren, staken de handen uit de mouw en trokken naar meer dan éen aan zee gelegen plaats I van Oost-Friesland, om daar bij de haringpakkerij werkzaam te zijn, als de tijd er voor was gekomen. Zoo ook nu weer. Weinig minder dan 100 van die Friesche deernen zijn in de laatste dagen naar een zevental haringpakkerijen in Oost-Friesland vertrok ken, om daar tot omstreeks Kerstmis bezig te zijn en dan met een goed gevulden buidel terug te kee- ren. Hdbld. VIER DIEVEN GEARRESTEERD TF AMSTER DAM. j De politie aan het bureau Ferdinand Bolstraat heeft de hand gelegd op vier jongelingen, die reeds eenigen tijd onder verdenking stonden verschillende diefstallen gepleegd te hebben. De jongste van het viertal is 13, de oudste 23 jaar oud. Deze bende roof de alles wat voor de hand kwam; alles was van de gading dezer dieven, zoodat reeds rijwielen, kar petten en schoenen in beslag genomen zijn. i Na een voorloopig verhoor te hebben ondergaan is i het viertal ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Bewaring opgesloten. 1 VERLAAT. Zondag 22 Aug. werd te Verlaat bij den kastelein W. Meereboer ringrijderij op fietsen gehouden, ter ge legenheid van de najaarskermis, onder begunstiging van mooi weer; 18 deelnemers. Ie prijs f 4.50, S. Jon ker, Barsingerhorn, 2e pr. f 3, C. Worp te Heerhugo- waard, 3e pr. f 1.50, A. Meereboer te Heerhugowaard, 4e pr. f 1, Cor Maats, Verlaat. Na afloop van ringrijderij en dans was voor de zoo- veelste maal een fiets weg, of die weggeveegd was, vermoedelijk gestolen. De diefstal is echter, zooals gewoonlijk, in de hand gewerkt door de groote non chalance van den eigenaar, die met een ellenlang ge zicht te voet huiswaarts kon keeren, weliswaar in het zalige bewustzijn, een dubbeltje te hebben uitgewon nen aan den voor zijn brood staanden bewaarder, maar daartegenover het knellende bewustzijn met zich voerende, dat hij toch daaraan het gemis van zijn fiets heeft te wijten. DE VACATURE IN HET DISTRICT KREUKELEN. Men meldt aan Het Centrum: In een gehouden voorloopige vergadering der R.-K. Centrale werd met algemeene stemmen besloten, een katholiek candidaat te stellen. EEN HAAI OP DE KUST? Vrijdag is aan de Friesche kust onder Kimswerd een monsterdier (men zegt van een haai) aange spoeld .Het heeft een lengte van 4 M., een dikte van 1 M. en wordt geschat op een zwaarte van 400 h 500 pond. De bek zoo lezen wij in de „Leeuw. Ct." gelijkt veel op dien van een varken en is van stevige tanden voorzien. HELDERSCHE FEESTEN. Naar het N .v. d. D. verneemt, gaat de uitvoering van het gewest Noord-Holland van het Ned. Gymnas- tiekverbond, welke was bepaald op 28 en 29 Aug. a.s. te Den Helder niet door. De reden is dat de feest commissie te Den Helder met de technische commis sie van het gewest Noord-Holland niet tot voldoende overeenstemming omtrent de regeling kon geraken. HET GEVAL VAN VERGIFTIGING TE ROTTER DAM. De 6-jarige Jacobus Korteland, die in het Zieken huis verpleegd wordt, maakte het Zaterdag naar om standigheden vrij wel. De lijken van de vier overleden zusjes van dezen knaap zijn Zaterdagmorgen in tegenwoordigheid van den rechter-commissaris mr. L. E. Visser in het Zie kenhuis gerechtelijk geschouwd. Steeds worden nog doosjes met het snoepgoed in beslag genomen. Dit snoepgoed was op zijn gebied iets nieuws, en was eerst de vorige week in kisten te Rotterdam aangekomen voor de grossiers, door wier tusschenkomst het in handen van kleine winke liers en houders of houdsters van snoeptafels kwam. Naar wij vernemen bedraagt het aantal van deze doosjes met snoepgoed, dat uit 's-Hertogenbosch zijn weg door het geheele land vond, in totaal 90.000. Van meer ziektegevallen, ten gevolge van het ge bruik van dit snoepgoed is niet vernomen. KAAIMUUR INGESTORT. Zaterdagmiddag twee uur werd op het terrein van het Blauwhoedenveem aan de Rijnhaven, Noordzijde, te Rotterdam, eenige werking bespeurd in den kaai muur. Inderdaad stortte een half uür later plotseling een gedeelte in over een uitgestrektheid van 70 me ter bij een breedte van 5 meter. Een lading boom stammen ging mede te water, terwijl eenige schui ten, die in de nabijheid lagen, averij kregen. Een groot hefkraan, die op de kade stond, dreigde om te vallen, doch men wist dit te voorkomen. Volgens de berichtgever van 't Hdbld. kan de schade op f 30.000 begroot worden. EDEL MILD. In de aan elkander grenzende gemeenten het Bildt en Barradeel vertoont aieh sedert eenigen tijd een hert, dat aan de aldaar te velde staande gewassen groote schade aanricht. Vanwaar het dier in deze weinig boschrijke streken is gekomen, weet men niet. Pogingen om het meester te worden, mochten niet baten het dier was steeds vlugger dan zij vervol gers. Thans is doo flenC-nr: ..ris der -omngin aan een flinken schutter in de gemeente het Bildt machtiging verleend, om het hert te schieten. AFSCHAFFING VAN DEN GEDWONGEN EED. Men meldt uit den Haag: Naar aanleiding van de zaak-Kriller, waarbij I iemand werd gegijzeld, omdat hij bezwaren had te gen het uitspreken van de eedsformule, heeft het hoofdbestuur van de vereeniging De Dageraad beslo- ten in verschillende steden van ons land, met name te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Dordrecht, vergaderingen te houden, waar het onderwerp afschaf fing van den gedwongen eed zal worden behandeld. Het ligt in de bedoeling, zoowel de juridische als de ethische zijde van het vraagstuk te doen behan delen, waarom men heeft getracht, overal naast een jurist, een theoloog te doen optreden. Te 's-Gravenhage zullen bijv. het woord voeren mr. S. van Houten en ds. Van Loenen Martinet, terwijl prof. Van Hamel zich reeds bereid verklaarde in Am sterdam liet vraagstuk in te leiden. KOLHORN. Het paard van den heer T. van Schagen, die hier Zondag met zijn familie doorreed, schrikte eensklaps voor een benedendijks opgelaten vlieger, het geraaktè op hol en ging in razende vaart den dijk langs. De voerman had nog zooveel tegenwoordigheid van geest, dat hij bij den afrit, voerend naar de boerderij van den heer J. B., het paard wist om te rukken, zoodat alles gelukkig zonder omvallen naar beneden stoof en zoodoende het paard op genoemde boerderij tot stilstand kon worden gebracht. LANDVERHUIZERSKINDEREN Men meldt uit Oldenzaal d.d. 21 Aug.: Dat vele landverhuizers soms weinig toezicht hou den op hunne kinderen, is genoegzaam bekend. Vaak genoeg mag het geluk heeten, dat er niet meer onge lukken onder dat trekkende volkje gebeuren, want dat kinderen op hun reis uit den trein vallen, is helaas maar al te dikwijls voorgekomen. Doch dat men zijn kinderen geheel kwijtraakt zon der tot nu toe een spoor van hen terug te vinden, is toch een zeker bewijs van slecht toezicht. Gistermorgen werd alhier telegrafisch bericht van uit Rotterdam ontvangen, dat van een familie land verhuizers van Leipzig naar Rotterdam, tusschen Maagdenburg en Rotterdam 2 kinderen, een meisje oud 11 jaar, genaamd Frimetz, en een jongen 9 jaa., Wolf, zijn zoekgeraakt. De moeder, die hen vergezelde, heeft het ontbre ken der kinderen waarschijnlijk pas gemerkt bij aan komst in Rotterdam, want anders had zij den des- betreffenden vertegenwoordiger aan de grens met het ontbreken der kinderen in kennis gesteld. Vermoedelijk heeft zij bij het controleeren der scheepskaarten bij het aan boord gaan het verlies pas gemerkt. Een nog sterker bewijs van zulke moederliefde heeft zich voor eenige jaren te Rotterdam voorge daan. Een Russische vrouw was op weg naar Amerika en verloor een jongetje van pl.m. 3 jaar bij het gaan van het station Rotterdam naar het hotel der stoom vaartmaatschappij Het jongetje werd gelukkig door een beambte der Stoomv. Maatschappij, die aan de spraak van het kind direct bemerkte dat het tot een of andere land verhuizersfamilie moest toebehooren, slapende op de Maasbrug gevonden; hij nam hem dadelijk mede naar het hotel. Doch alle pogingen, die in het werk gesteld wer den om de moeder terug te vinden, bleken vruchte loos. Ruim drie dagen bleef het kind zonder ouders. Al les werd in het werk gesteld om de moeder te her kennen. Last not least werd het kind geplaatst aan de con trole, bij het aan boord gaan van het schip. Aan iedere scheepskaart werd de noodige attentie ver leend om zoodoende het kind aan de rechtmatige moeder te kunnen overhandigen. Dat was een goede maatregel, want op deze wijze vond het kind zijne moeder terug. Het eigenaardigste van het geval is, dat het ver miste kind niet eens op de scheepskaart vermeld was. De scheepskaart (zg. prepaid) was de vrouw door haar man van uit Amerika toegezonden. De vader was reeds ruim 5 jaren aldaar werkzaam en had bij het verlaten van zijn huishouden twee kinde ren en zijn vrouw achtergelaten, die wel op de scheepskaart vermeld waren, doch het bewuste jon getje van drie jaren niet. Wellicht had de zorgzame moeder en teedere echt- genoote wel de bedoeling gehad, het jongetje op deze wijze te loozen en niet met drie, doch met twee kinderen bij haar man aan te komen. HOOGWOUD. De vorige week hield het bestuur van de Flora- lia-vereeniging zijn gewone jaarlijksche vergadering ten einde eenige schikkingen te treffen voor de a.s. tentoonstelling. De tentoonstelling zal worden gehouden ,van 17 tot en met 20 September a.s. in de kolfbaan van den heer P. Has. De gekweekte planten kunnen worden ingezonden Donderdag den 16 September a.s. tot des avonds 6 uur. Des avonds zal door de juryleden, be staande uit de heeren H. de Boer alhier, Jn. Koorn Dz, alhier en Ds. L. Scholte te Spanbroek nagegaan worden wie voor een prijs in aanmerking zullen ko men. Vrijdagavond wordt de tentoonstelling geopend, waarna de rederijkerskamer „Phenix" een tooneeluit- voering zal geven, afgewisseld door muziek van het gezelschap uit Langedijk. Maandags zal het zelfde programma worden gegeven en do sluitingsrede1 wor den gehouden door den voorzitter. I Gedurende de kermisdagen is de tentoonstelling voor het publiek geopend. Bovendien werd nog besloten een verloting van j planten enz. aan de tentoonstelling te verbinden en het volgende jaar ook kinderen in de gelegenheid te j stellen planten te laten opkweeken. Hoogwoud. Zondagmorgen omstreeks 7 uur werd door den bliksem een boom getroffen, staande langs den weg in de nabijheid van het huis van den heer A. v. d. Leek. Heerhugowaard. Zaterdagavond werd in het lokaal van den heer Pijper de jaarvergadering gehouden van het Onder ling Begrafenisfonds alhier. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer P. Wonder Pz., den onlangs overleden secre taris-penningmeester van het fonds, den heer H. Tau- ber, die van de oprichting af beide functies heeft waargenomen. Vervolgens kwam aan de orde de rekening over 1908, welke ten gevolge van genoemd overlijden was opgemaakt door den voorzitter. Uit de voorlezing ervan bleek, dat tegenover f 189.84% inkomsten aan uitgaven f 181.68% stonden, zoodat ze sloot met een batig saldo van f 8.16. Door de heeren Pijper en Brugman werd de rekening nagezien en op voorstel dezer commissie door de vergadering goedgekeurd. Het feit, dat het ledental van het fonds gaande weg vermindert gaf aanleiding tot een tamelijk lang durig debat over de wijze, waarop hierin verbetering te krijgen zou zijn. Door het bestuur werd voorge steld een circulaire samen te stellen, waarin duide lijk met cijfers wordt aangetoond, dat het fonds in derdaad goedkoop werkt en waarin niet ingeschreve nen worden opgewekt toe te treden. Deze circulaire zal op ruime schaal worden verspreid en voorzien zijn van een uitnoodiging tot een nieuwe algemeene vergadering, welke zal worden gehouden einde Sept. of begin October. In die vergadering zal dan door de leden een nieuwe secretaris-penningm. worden gekozen. Met het oog op het geringe loon, dat kan worden gegeven, zal worden voorgesteld het bodeschap met die func ties te vereenigen. De bestuursverkiezing wordt mede tot de volgen de vergadering aangehouden. De voorzitter sluit de vergadering, wenschende dat de propaganda met succes mag worden bekroond. CURSUSSEN IN LANDBOUAVBOEKHOUDEN. Door de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier worden in streken, waar een landbouwonderwijzer gevestigd is, aan belanghebbenden circulaires verzonden ten einde hen op te wekken dezen winter aan een cursus voor volwassenen in landbouwboekhouden deel te nemen. Op twee plaatsen is reeds een bijeenkomst van be langstellenden gehouden, en is gebleken, dat de lust om een cursus te volgen zeer groot is. Naar wij vernemen hebben zich voor deze twee cursussen reeds een veertigtal volwassen personen aangegeven, en bestaat er dus alle kans dat door een zeer groot aantal personen van dit onderwijs ge bruik zal worden gemaakt. Wieringen. Naar wij vernemen is de wederopbouw van de afge brande boerenwoning van den heer Alb. Keijzer in de Normer alhier, ondershands opgedragen aan den aannemer den heer N. J. Poel te Hippolytushoef. Oudcsluis. Zondagmiddag had alhier de aangekondigde hard draverij plaats. Hoewel het weer 's morgens zeer slecht was, en een paar flinke regenbuien zich ont lastten van veel water, was het na den middag goed weer geworden, een vrij talrijk publiek was dan ook aanwezig om ooggetuige te zijn van den wedstrijd, waaraan door 16 paarden werd deelgenomen. Na een vinnigen strijd werd de eerste prijs f 30 gewonnen door Bles van den heer J. Bakker te Keinsmerbrug, berijder de eigenaar; de eerste premie f 15 door Jans van den heer W. de Wit te Callants- oog, berijder A. de Wit Cz.; de tweede premie f 10 door Vogel van den heer Jb. Koning van Wieringer- waard, berijder A. van Rijswijk; de derde premie f 5 door Chris van den heer P. A. de Wit te Schager- brug, berijder C. de Wit Pz. Door den voorzitter, den heer D. Stammes, wer den de prijzen met gepast woord uitgereikt, daarbij den wensch voegende dat deze eerste en goed ge slaagde harddraverij niet de laatste zou zijn, maar jaarlijks zal worden herhaald. De Harmonievereeniging luisterde het feest op, wat de gezelligheid niet weinig verhoogde. GEMEENTERAAD HOOGWOUD. Vergadering van den raad der gemeente Hoog woud, gehouden op Maandag den 23 Augustus 1909, voorm. 10 uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester. Allen present. Na opening, lezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt vervolgens mede naar aanleiding van de notulen: le. Dat de heer Mantel, onder-opzichter van het Ambacht van West-Friesland, genaamd de Vier Noor der Koggen, woonachtig te Lambertschaag, bereid is, Let opzicht bij het slootwerk op zich te nemen. 2e. Dat hij (voorzitter) naar aanleiding der klacht des heeren Kooij, bij den Directeur van het postkan toor te Winkel is geweest, die bereid is, in deze mede te werken tot verbetering. Genoemde Directeur acht het verder raadzaam, om een adres aan het Hoofdbestuur der Posterijen te zen den; voorz. vindt dat dit moet uitgaan van de bewo ners van de Langereis. Van den raad kan dan vervol gens eene adhaesie-betuiging uitgaan aan dat adres, 't Is alvast mooi, dat de Directeur wil medewerken. Voor kennisgeving aangenomen. 3e. Dat in zake de versperring van den openbaren weg door den houtwagen van de firma Eecen door hem is aangezegd geworden, dat de weg ruim moet worden gelaten. Spreker weet echter niet, of daar aan is voldaan. De heer Schilder zegt, er nu geen last meer van te hebben gehad. Verder deelt voorzitter mede, dat de jongste kas- verificatie bij den gemeente-ontvanger conform boe ken en kas heeft aangegeven de volgende bedragen: ontvangsten over de beide dienstjaren f 34350.96% uitgaven f 28808.35, kassaldo f 5542.61%. (Daaron der is begrepen de f 3700 van ecne hypotheek.) Van Ged. Staten is goedgekeurd terugontvangen het suppletoir kohier voor den Hoofdelijken Omslag ten bedrage van f 106.77. Voor kennisgeving aangenomen. Komt ter tafel een verzoek van de Vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in Westfries land. Voorzitter meldt dat dit verzoek eene aanvrage om subsidie behelst, ten bedrage van f 15. 't Vorige jaar waren er bijna 200 leerlingen in het teekenen in dit gewest en niet alleen ieed zich de behoefte kennen aan theorethisch onderwijs daarin, maar ook het praktische bleek zijne eischen te hebben. Nu de vereeniging in 1910 weer onderwijs wil ge-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1