treurig genoeg. Burgerlijke Stand. Bekendmaking en ln» Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. M arktbericlite 11. Gemengd Nieuws. Nagekomen berichten. "eé/ s. r^-5t> 7? e- 's 1 't Zand. Dinsdag 31 Aug. had alhier het schoolfeest plaats voor de kinderen der openbare en der katholieke scholen. Een stuk weiland welwillend afgestaan daar voor door den heer G. de Wit, was voor het feest in orde gemaakt. 's Morgens om tien uur gingen de kinderen, on geveer 230 in getal, voorafgegaan door de Harmonie- vereeniging van Oudesluis, van uit de openbare school naar den heer G. de Wit, om dezen als blijk van er kentelijkheid voor het afstaan van het feestterrein, een paar versjes toe te zingen. Vandaar ging men naar het feestterrein, alwaar de kinderen eenige vers jes zongen en hun eenige versnaperingen door een 10-tal jonge meisjes werd verstrekt. Omstreeks 12 uur werd een optocht gehouden door het dorp, ook weer voorafgegaan door de muziek, op een drietal plaatsen werd halt gehouden om een paar versjes te zingen. Tegen 1 uur arriveerde men weer op het ter rein. Nu moesten eerst de magen eens van het noo- dige worden voorzien, waarna een begin werd gemaak met het houden van verschillende wedstrijden, be staande uit aardappelen rapen, loopen met een blaadje met ballen, zakloopen, kleed- en tonkruipen en blaas- trappen. Het was een drukte en beweging, en een aardig gezicht al die kinderen te zien, ieder zijn best doende om als winnaar uit het strijdperk te treden. Vooral het blaastrappen verwekte veel hilariteit en was een zeer vermakelijk spelletje. De Harmonie was in een daarvoor gemaakte tent, en liet steeds een op gewekt nummer hooren, wat de gezelligheid veel ver hoogde. Ongeveer half vier was een en ander afgeloopen, waarna men ging naar de openbare school alwaar een tombola zonder nieten was, zoodat ieder kind een prijsje trok. Vandaar ging men met de kinderen die bij de wedstrijden een prijs hadden gewonnen naar het lokaal van den heer Bult, alwaar hun deze prij zen werden uitgereikt, en hierna was het feest af- igeloopen, dat, hoewel het weer soms wat ongunstig was, toch zeer goed geslaagd mag heeten. Door den heer Doedens werd thans het slotwoord gesproken, waarin hij dank bracht aan allen die had den bijgedragen om een kinderfeest te houden, zoo mede aan de commissieleden en de meisjes die zoo veel hadden meegewerkt om 't feest goed te doen sla gen, en ten slotte aan de muzikanten voor hun op gewekte en voor een feest onmisbare muziek. Üit IJlst meldt men: Wat reeds verleden week in de laagste streken van Friesland moest gebeuren, ziet men nu ook hier plaats grijpende eene boer na den ander gaat zijn vee stallen. Wel zakt het water thans eenigszins, maar het land is zoo doorweekt, dat het vee er af moet op gevaar af anders ziek te worden, of meer gras te vertrappen dan te eten. Gras volop, inaar onder wa ter; en da.trdoor onbruikbaar wordend, alleen geschikt voor oogenblikkelijke stalvoedering of voor inkuiling. Niemand herinnert zich hier ooit in Augustus of Sep tember zoo iets gezien te hebben en menig veehou der slaat de wanhoop om het hart. Anna Paulowna. De brandweer in deze gemeente, is thans volgens de nieuwe verordening georganiseerdEr heeft zich een voldoend aantal personen aangemeld, bereid om als vrijwilliger dienst te doen. waarom loting achterwege is 'kunnen blijven. In iedere gemeentelijke wijk zijn 14 manschappén aangewezen, zoodat het geheele perso neel van de brandweer, ongerekend de Brandmeesters, uit 1G8 manschappen bestaat. GEZINSVERPLEGING. De Vereeniging van Nederlandsch Hervormde Di aconieën in dé classis Alkmaar voor Gezinsverpleging, is volgens de Staatscourant No. 204 Koninklijk goedge keurd. Drie jaar geleden reeds is besloten hiertoe te geraken. Het "heeft der Regeering en het Hoofdbestuur veel hoofdbrekens gekost om deze zaak in het reine te brengen wegens'het zeer eigenaardig karakter der Vereeniging. ALKMAAR. Op 2 September 1884 benoemd tot assistent-waag- meester was het gisteren 25 jaren geleden, dat de heer H. de Rover, president-waagmeester, bij het waagbedrijf in dienst trad. Gedurende dien tijd heeft hij zich doen kennen als een ijverig ambtenaar, die zijne betrek king steeds nauwgezet en met volle toewijding heeft waargenomen en dat wel op eene wijze, dat hij zich als zoodanig mag verheugen in aller sympathie en waardeering. Gisteren werd hij dan ook in het college van B. en W. met dezen feestdag hartelijk gecompli menteerd en werd hem overhandigd als een blijk van hulde een enveloppe met inhoud. Hedenmorgen wachtte licm eene ovatie van waagmeesters en kantoorperso neel aan de waag en van het geheele vaste korps kaas- dragers. De waag was daartoe op eenvoudige en pas sende wijze versierd. Met een rijtuig van zijne woning gehaald, werd hij in het pand van de waag, in presentie van het zooeven genoemde personeel, verwelkomd door den oudsten waagmeesters den heer Ringèrs, die hem op hartelijke en gevoelvolle wijze toesprak en hem als bewijs hunner achting en toegenegenheid een gou den bril aanbood in zilveren etui, waarop de waag gegraveerd. Getroffen door deze onverwachte hulde, dankte de jubilaris allen recht hartelijk. OVERSTROOM! NG IN 1NDIE. Bij het departement van koloniën is het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië dd. 3 dezer ontvangen. „In den nacht van 29 op 30 Augustus zijn de hoofd plaats Loemadjang en omstreken door bandjirs zwaar geteisterd. Het aantal dooden is wellicht vijfhonderd. Aanzienlijke schade werd aan veldgewas, huizen, vee en voedingsmiddelen toegebracht. Vele bruggen zijn weg geslagen. De spoorbaan van Loemadjang naar Pasirian is grootendeels verwoest. De spoordienst moet dienten gevolge vermoedelijk een half jaar gestaakt worden. Onder de bevolking heerschte een paniek waardoor velen vluchtten. De noodige maatregelen zijn van be- stuurswege getroffen." DRIEVOUDIGE MOORD. Men seint uit de Wijk (Dr.) aan de Asser Ct. Ecrgisternacht is het huisgezin van Hendrik Bakker onder Koekange, gem. de Wijk, vermoord. Man en knecht zijn de hals afgesneden, een vrouw is ge worgd. Kasten zijn opengebroken, blijkbaar is het een moord met diefstal tot doel. De woning staat afge zonderd. Eerst in den middag is de misdaad ontdekt. TRAGISCH. Eergisterennacht is in de Bloemistenlaan aan de Buitensingels te Leiden een vrouw van middelbaren leeftijd, mej. T., onder tragische omstandigheden, verdronken. Haar man en kinderen waren op een zil veren bruiloft bij buren, wier woning langs een ach terstraat voorbij een sloot is te bereiken. De vrouw zou misschien later komen, doch toen een der kinderen tegen elf uur alles stil vond, dacht men dat moeder naar bed was gegaan. In den ochtend thuis gekomen, vond men haar niet in huis, maar na eenig zoeken in de sloot achter het huis. Vermoedelijk is do vrouw dus, toen ze naar de bruiloft wilde gaan, verdronken. WARM EN HUIZEN. Met ingang van 1 October a.s. is tot secretaris be noemd van de Banne Warmcnhuizen, Geestmer-Amr bacht, de heer P. Sevenhuysen Gz. VERPLEGING VAN PRINSES JULIANA. Donderdag is zuster Van Diepen, na het Prinsesje vier maanden verpleegd te hebben, van Hot Loo weder naar haar woonplaats te Utrecht teruggekeerd. (IJtr. Dbl.) DAT LIEP NOG BEST AF. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur had op den Hee- rensingcl te Haarlem een ongeval plaats, dat betrek kelijk nog goed is afgeloopen. F.r reed een meisje met een kinderwagen dicht langs den waterkant. Opeens kantelde de wagen en viel met kind en al den Singel in. De moeder, die dit zag sprong dadelijk te water maar t was tevergeefs, zij kon het kind niet redden Op het hulpgeroep kwam de heer Oerlcmans aange- loopen. Deze sprong, nadat hij eenige kloedingstukken had uitgedaan, te water. Eerst redde hij dc moeder uit haar benarde positie en toen deze op hel droge was, sprong hij weer te water, denkende dat het kind nog in den wagen zou zitten, maar het was er uit gevallen. Nu bracht hij den wagen, dus zonder kind, op het droge, daarna sprong hij er weer in en haalde het kind, dat al gezonken was, boven water; maar de levensgeesten schenen reeds geweken. Het werd in een nabijzijnd café binnengedragen. Nadat men hier een uur aan het kind bezig was geweest, kwamen de le vensgeesten weer bij en werd de kleine naar huis gebracht. Ct. Gemeente NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1909. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Geboren: Gcerlruida, dochter van Cornelis Beerc- poot en Antje Veldman. Hendrika, dochter van Arie Zeeman en Bregje Eijssen. Overleden: Trijntje Zomerdijk, echtgenoot© van Ja- cob Jong, 37 jaren. Levenlooze zoon van Adrianus Bruin en bijtje Nolten. Gemeente NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1909. Geboren: Antje, d. v. Dirk Peetoom en Elisabelh Leek; Maartje, d. v. Dirk Kansen en Jantje van der Sluijs; Pieter, z. v. Klaas Buur en Maria SijmNeel- tje, d. v. Pieter Jes en Henderika Lindeboom; Aagt je, d. v. Jan Zijp en Martha Kardinaal; Petronella, d. v. Hendrik Reek en Antje Keesman. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Margarelha Broersen, d. v. Johannes Broersen en Geertje Kamp, oud 1 jaar. Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1909. Geboren: Aagje, d. v. Evert Biersteker en Aafje Bak. Abram, z. v. Abraham Schoon en Neeltje van der Molen. Johannes, z. v. Jacob van der Molen en Dieuwertje Glas. Aafje, d. v. Pieter Borsten en Geer tje Dekker. Cornelis, z. v. Jacob Blokker en Geertje Nierop. Overleden: Simon Ootjers Az., 2 jaar. Aafje Bor sten Pd., 10 dagen. Aaltje Stammes Pd., 13 maanden. GehuwdGeene. Gemeente SINT MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1909. Geboren: Nicolaas, zoon van Pieter de Geus en IJda Barsingerhorn. Beatrix, dochter van Pieter Pronk en Vrouwlje Tak. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: Cornelis Jan Boorsma, oud 3 jaren, wo nende te Velsen, zoon van Tjibbe Boorsma en Maartje Bleeker. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Arie, zoon van Pieter Rotgans en Ariaan- tje Glim. Jan Hendrik, zoon van Simon Frederik Lips en Adriaantje Groot. Ondertrouwd: Jan Vader, 44 jaren en Immetje van Twuijver, 31 jaren, beiden te Anna Paulowna. Overleden: Arend Vos, ongehuwd, oud 32 jaren, den 9en Augustus aan boord van „Koning Willem I" te Southampton. Als levenloos werden aangegeven twee kinderen van Arend de Vries en Antje Borst. ken. En hij zal vergeten hebben, ze weer toe te dek- seld door kleine wedstrijden. Dienzelfden avond r», de rederijkerskamer alhier evne uitvoering in ilet®. kaal van den hoer J. A. Vos, terwijl Dinsdags \yedslrijd wordt gehouden in hardloopen met hinder^' sen voor jongelieden boven 14 jaar. I'en slotte zij nLs vermeld dat alle 3 dagen gelegenheid bestaat tot u knuppelen. Heerliugowaard. Donderdagavond hield de Rundveefokvcreeniginn s Tijdgeest alhier ten huize van den heer Pijpe^ Gemeente SCHADE IM. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Scliagen, op Dinsdag, den 7en September 1909, des voonniddags ten 10 ure. Punten van behandeling: 1. Installatie Raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming Wethouders; en hetgeen verder zal worden voorgedragen. Schagen, den 3on September 1909. De lo. Burgemeester, P. BUIS Jz. algemeene vergadering. Na opening dezer door ie; voorz., den heer De Geus, en lezing der notulen d0c, den secretaris, den heer K. Molenaar, kwamen POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen meer zullen worden verkocht. Enkele leden verzocht omtrent een verloren strandmutsje en een zo- van oordeel, dat men goedkooper uit zou zijn mermantel. JUBILEUM. komen stukken en mededeelingen aan de orde. R;! omtrent stippen we aan, dat de statuten werden g( gekeurd, waarna ook de Koninklijke goedkeuring ij verkregen. Een tamelijk breedvoerige discussie ontspon ziet over de vraag, of van de aangekochte stieren er ée' goedkooper uit zou zijn, Sj een paar dieren werden verkocht, omdat het onder houd tot het volgend voorjaar heel wat kost. DJraeprl derheid echter was van andere meening, zoodat bj sloten werd alle vier dieren voorloopig aan te boa den. De vereeniging moet, zooals werd opgemerkt De heer I. Tjalkens, onderwijzer aan de openbare f°kvereeniging blüven en zich niet begeven op het,; lagere school alhier, werd 22 October 1884 tot on- rc vanCI' iaiu c derwijzer alhier benoemd met ingang van 10 Novem- ber in dat jaar. In functie trad de heer Tjalkens even- en naar aanleiding van het vet wel 21 November 1884. zoodat hij op dien datum dit "oedeHng jaar, 25 jaar aan de school alhier verbonden zal zijn. Algemeen verklaarde men zich er voor éen of. REGENVAL. paar stieren, naar keuze van het bestuur, te do? De regenmeter aan de Landbouwschool alhier wees deelnemen aan de tentoonstelling deze maand te Alk over Augustus een regenval van 111 m.M. aan, dat maar te houden. is 111 L. op de M." De grootste regenval had plaats op het convocaat voor de volgende vergadering? in den nacht van 23 op 24 Augustus, en wel 36 m.M. worden opgenomen het punt: verlaging van deksel' HET WERD OOK WEL TIJD. 'voor niet-aangeslotenen bij de vereeniging. 1 Voor mogelijke ziektegevallen bij doorgaande reizi- Na bespreking van nog enkele zaken van onder gers, wordt de barak op het oude kerkhof in gereed- geschikt belang werd de vergadering door den voor held gebracht. Het gebouw wordt inwendig geheel zitter gesloten, schoongemaakt, terwijl de Inventaris en het bedde- goed geïnspecteerd zijn. Waar zulks noodlg is, zullen herstellingen worden aangebracht. I ANIMPA. Naar men zich herinneren zal, werd op de jongste vergadering van „Het Witte Kruis", dankbaar aan vaard het aanbod van onze Dilettanten-tooneelclub „Animpa", om in het a.s. seizoen een uitvoering te geven, waarvan de baten „Het Witte Kruis" ten goe de zouden komen, voor ligtentjes. Die uitvoering is nu bepaald op 28 November a.s. GEEN SLOOTWATER. Vanwege Het Witte Kruis alhier zijn op verschil- lende plaatsen groote biljetten aangeplakt, waarop met dikke letters staat: „Drinkt geen slootwater; het is beslist nadeelig voor de gezondheid.'" Deze ZONDAG 5 SEPTEMBER 1000. Ra rsi nger horn11aringhu izengeen dienst. Schagen, narp. 2 uur, Ds. Herman. Winkel, 3 Sept 1909 Peren Snjjboonen Pruimen waarschuwing kan zeker thans niet te vaak herhaald worden. u.oemKooi naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 SEPTEMBER, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 772.2 m.M. te Horta. I De laagst bekende stand is 748.4 m.M. te Thors- havn. VERWACHTING: Matige tot krachtige zuidwestelijke tot westelijke wind. Zwaarbewolkt. Regen, vooral in het Noorden. Zelfde temperatuur. MIJNONGELUK. Kray bij Essen, 3 September. In de in aanbouw zijnde schacht Joachim, van de mijn Königin Elisa- beth is door vallende steenen de veiligheids-inrichting voor de werklieden verbrijzeld, zoodat zes der daar werkende mijnwerkers in de diepte stortten; zij vielen over een afstand van meer dan 100 Meter in de schacht. Het is ontwijfelbaar dat zij onmiddellijk dood waren. SLAVEN VAN DEN ARBEID. In het jaarverslag van het Prestwick Asylum zegt dr. Frank Percival, de directeur van deze in Lan- cashire gelegen inrichting, over de oorzaken van de toenemende sociale ellende, waardoor de armhuizen in Engeland steeds meer worden gevuld: „In Lancashire heerscht in stijgende mate een maat schappelijk kwaad, waardoor de rijkdom en de macht ongelijk worden verdeeld, en een groot deel der be- I volking wordt gedwongen den hardsten arbeid te on dernemen, alleen om de middelen te vinden voor het voortslepen van een armzalig bestaan. Met het lot dier merischen vergeleken was dat der vroegere negersla ven vorstelijk. De kinderarbeid in de fabrieken neemt ieder jaar toe; de vrouwen moeten haar brood ver dienen als fabrieksarbeidsters, en verwaarloozen daar door de dringendste zorgen voor het gezin en familie; de mannen hebben nauwelijks tijd voor de noodige rust. Zulk een toestand brengt steeds nieuwe candi- daten voor de armhuizen voort". Dr. Percival bespreekt dan verder het alcoholisme, als gevolg van de toenemende armoede, en geeft voor zijn beweringen tal van voorbeelden uit zijn ervaringen als leider van Prestwick Asylum als bewijzen. AL SNEEUW. Woensdagmiddag heeft het te Berlijn gesneeuwd. DE STAKING IN ZWEDEN. Het schijnt, dat de Zweedsche stakers eindelijk moe zijn van den strijd en de regeeringsvertegenwoordiger Cederborg, van wien reeds vroeger werd gemeld, dat hij tot bemiddeling ried, heeft blijkbaar het zoover weten te brengen, dat thans het stakingscomité den arbeid wil doen hervatten... behalve bij de leden van de werkgeversvereniging. De staking wordt dus te ruggebracht tot haar uitgangspunt en de regeering is volgens Cederborg bereid dan haar bemiddeling te geven. Maar het is de vraag of de kans, dat deze thans wordt aanvaard door de werkgevers zooveel grooter Is dan te voren. Men heeft van den aanvang a° vernomen, dat deze strijd moest worden uitgestre den, dat beide partijen meerdere zekerheid wilden, de werkgevers wilden waarborgen tegen de stakingen, de arbeiders meer vastheid in de loonen. Wanneer ge durende den strijd geen der partijen tot toegeven geneigd raakte, zal de regeering bij haar bemiddeling een zware taak hebben. Omtrent den toestand nog de volgende bijzonder heden: Een groot aantal werkgevers te Stockholm en om streken, die duizenden arbeiders In dienst hebben, hebben onderling een overeenkomst gesloten, om met alle middelen de arbeiders te beschermen, die tijdens de staking bij hen hebben gewerkt. Ook zullen zij alle arbeiders, die later die werkwilligen In woord of daad lastig vallen, ontslaan. Indien een werkgever deze overeenkomst schendt, zal hij voor eiken arbei der, dien het betreft, 500 kronen boete betalen. De boeten komen ln een fonds tot ondersteuning van werkwilligen. UIT DE FIGARO: Nu weet men eindelijk waarom wij al eenige maan den zoo frisch weer hebben. Dr. Cook heeft de Noordpool ontdekt. Wat zou dat? AANGENOMEN. De heer J. B. Keet, verkozen lid der Schoolcom missie, heeft deze functie aangenomen. HOOG BEZOEK. Heden vertoefde eenigen tijd in onze gemeente de Hertog van Aosta met gevolg, neef van den Koning van Italië. In het hotel „Vredelust"' van den heer C. Broersma, werd het diner gebruikt. AANBESTEDING. Vanwege de Banne en den Polder Schagen had he den de aanbesteding plaats van het kroozen en riet- snijden. Ingeschreven werd als volgt: Nes-Kaag, C. Thomas f 50, P. Kossen f 45. Hooglandspolder, F. Schermer f 75, J. Boekei f 69. Gegund aan de laagste inschrijvers. PER TELEGRAAF. DRIEDUBBELE MOORD. Over den driedubbelen moord te Kockenge wordt ons nader gemeld: De 60-jarige H. Bakker leefde met zijn huishoudster H. Bierman en een 16-jarig knechtje J. Winters. Bakker en zijn huishoudster zijn in huis ver moord, de knecht die wilde vluchten is neergeschoten en verder den hals afgesneden. Het lijk der huishoud- ster had behalve wonden in het hoofd, ook een kogel wondje. Bakker had deze en de vorige week 100 schapen op j de Meppeler markt verkocht en er moest dus onge veer f 600 in huis zijn geweest, wat de daders hoogst waarschijnlijk wisten. Al het geld is verdwenen, van de daders geen spoor. Het parket uit Assen was j heden ter plaatse. CHOLERA. Uit ROTTERDAM: De officiëele opgaaf luidde dat in de laatste 24 uur 1 persoon is overleden, 16 per sonen worden nog verpleegd, waarvan 1 nog ernstig is, 2 matig, de overigen gezond. Het verdacht geval te Brielle is gebleken geen cho lera te zijn geweest. Het Handelsblad meldt, dat de geneeskundige leger- autoriteiten Utrecht besmet hebben verklaard. De ar- i tillerie blijft nu in het kamp te Oldebroek en de groote manoeuvres zullen hoogstwaarschijnlijk niet doorgaan. CYCLOON. Uit Kartania wordt gemeld, dat een cycloon Cordia verwoestte. 50 Personen zijn gedood, 50 gewond. De schade is aanzienlijk. LUTJEWINKEL. Uitslag der Vrijdagavond bij den heer J. Korff al hier gehouden aanbesteding van het bouwen van een veestalling met bergplaats bij de boerderij bewoond door den heer Abr. Hoogland in de Woudmeer, voor rekening van den heer P. Schoorl alhier. Ingekomen 10 biljetten: J. R. Vlaming, Schagen f 2794; K. Bakker, Winkel f 2625; P. Smit, Lutjewin kel f 2585; G. Kuiper, Lutjewinkel f 2500; P. Eriks, Barsingerhorn, f 2485; C. de Graaf, Nieuwe Niedorp f 2396; J. Levendig, Dirkshorn f 2360; A. Sleutel, Dirkshorn f 2300; A. Droog, Kolhorn f 2292; D. Kaay Lutjewinkel, f 2230, Het werk is den laagsten inschrijver gegund. LANGEDIJK. Door de Coöperatieve Verbruikers-vereeniging aan den Langedijk en de afd. van den Bakkersgezellenbond is besloten afgevaardigden te zenden naar de betooging voor Algmeen Kiesrecht op 19 September a.S. in Den Haag te houden. iO_| Langcdük. Heden worden door een bestuurslid van de afd- Langedijk van het Centr. Genootschap van Kindcr- Hcrstcllings- en Vacantiekolonias 2 kinderen naai' Nun- speet gebracht. Ter vermijding van kosten, zal dit lid Aardappelen ronde Kaas f 1.10 a f 1.90 per mand. t 1.70 at3.- 0.50 a f 0.55 per 1000. 1.25 af 1.75 f 0.20 a f 0 80 per 100. f 2.50 a f 3.— per 100. 4.— a f 5.— per 100. f 0.75 a f 0.90 f 0.87V2 a f 0.92V2 per stut Broek op Langendyk, 3 Sept. 1909. Aardappelen ronde Wortelen per 100 bos Bloemkool, le srt., per 100 stuks Roode kool Gele Kool Witte kool Zilveruien Nep Uien Slaboonen Rammenas 2e per 50 K.G. per 1000 stuks f 1.55 f 1.80 f 6 25 f 1.60 f 2.- t 4.50 f 4 50 f 1.20 f 2 60 a f 1.65 a f 0 38 a f 15.50 a f 0.- f 2.60 f 10.50 f 2.50 f 4.20 f 5.20 f6.- f 1.90 f 2.90 f 2.10 f 0.53 f 0.- Mcdcmblik, 2 Sept. 1909. Aardappelen groote muizen f 0.85 a f 1.05 blauwe f 0.— a f 0.85 kleine muizen f 0.— a f 0.25 Aanvoer 666 manden of zakken Snjjboonen f 1.10 a f 1.25 Spercieboonen f —.80 a f 1.15 Mede inblik, 3 Sept 1909. Aardappelen groote muizen f 0.80 a f 0.85 Blauwe f 0.— a f 0.65 Aanvoer 500 manden of zakken. Spörcieboonen f 0.— a f 1.— Snjjboonen 1 0.— a f 1.20 Anna Paulowna, 3 Sept Groote Aardappelen f 1.— a f 1.65 Andjjvie f 0.40 a f 0.50 Komkommets f 3.00 a f 8.00 Bloemkool f 0.— a f 0.— p. 100 Roode kool per 100 stuks f 2 50 a f 4.25 Snjjboonen f 0.70 a f 2.30 per 1000. Witte Kool f 0.00 a f 0,00 Gele Kool f 1.50 a f 2.20 Slaboonen f 0.20 a f 0.55 Wortellen f 2.— Sla per krop 1 ct> Noordscharwonde (Dorp), 3 September 1909. Aanvoer 13500 stuks. Bloemkool, le soort 2e - 4 Sept 1909. Bloemkool, le soort 2e Roode kool 1 Nep f 7._ a f 9.50 f i._ a f 2- Aanvoer 18500 stuks, f 6.50 a f 9.50 f 1.- a f 2.- f 3.- a f 3.50 per 1.00 por baal f 2.50 a f 2.80 Nieuw Leven. Station Noord-Scharwoude. 2 Sept. 1909. Aardappelen groote muizen f 0.80 a 0$ drielingen f 0.40 a 0.55 Zilveruien per 50 K.G f 2.50 a 3.20 Drielingen 0.90 a Lf® Gele Nep f 2.30 a 2.j® Roode kool per 100 f 2,40 a 3,50 Gele f3.50 a 4# Uien f 0.— a 0;*" Aangevoerd zak Aardappelen en baal zu uien. stuks roode kool. 3 September 1909. Groote muizen f 0.75 a drielingen f 0.40 a Zilveruien per 50 K.G. f 1-20 a Drielingen f 0.90 a Gele Nep f 2.60 a Uien f 1.60 a Roode kool f 2.50 a Gele kool f 4.— a Hoorn, 2 Sept. Aangevoerd 235 stapels kaas,weg« 72871 K.G. Kleine 29,—. Commissie f 28.50, Middelb. t -• Fabriekskaas f28.—. Alkmaar, 3 Sept. f[ Kaas. Aangevoerd 400 Stapels, wegende 200000 A f 0.80 f 0.50 f 2.60 f 1.25 f 3.- f 1.80 f 3.50 f 4,75 2 kinderen voor do afd. Den Helder en 1 voor die I FabriekskaasKleinef28.50 Comm.fMiddelb. f te Anna Paulowna er heen brengen. In 't geheel zijn Booronkaas:Kleinef29. Comm. f29.—Middelb. van den Langedijk 6 kinderen uitgezonden Ziiiilsdiarnoudc. Door den predikant en den geneesheer alhier is een oproep gedaan, om gelden le verzamelen voor het uitzenden van een onbcmiddelden longlijder naar I Davos. Er was f 500 noodig. Er is ruim f 625 üigeko-1 men, zoodal men ruimschoots voldoende middelen heeft, I om dit liefdewerk te volbrengen. tfuiilscharwoude. Thans is er alhier weer een geval van typhus ge constateerd. Dit is het tweede, 't Is te hopen, dat het hierbij blijft. Cullaiiisoog. De kermis alhier welke zich van jaar tot jaar door steeds minder atwisscüng deed kenmerken, belooft thans nogal amusant te worden. Vooreerst is er door bemiddeling van eenige jongelieden een draaimolen ge organiseerd, zoodat een iéder naar hartelust kan draai- én. 's Maandags wordt er in hel dorp een feest voor I de schoolkinderen der laagste klassen gehouden, waar- i bij de draaimolen niet zal worden vergeten, afgewis- 1 Alk inaar, 3 Sept. ff Tarwe Haver Bruine boonen Karwjjzaad Groene Erwten Grauwe Vale Gerst chev. n Am sterdam sc he V.P.N. Eierenveiling, 3 Sept. 1909. Kipeiöron per 100 3.75 a 6.—. Aangev. 670 H.b f 9.50 a 11.50 ff 3.75 a 4.90 1? 14.— a .- 14.25 a 15.50 f 18.- a 20.- 04. a 5 8.- a 14^25 6.40 a 7.— ALKMAAR, Zaterdag 4 September. 1 Paard f 90. 120 Koelen f 130 H f 300 per stuk. 133 Mag. Schapen, f6 f 18 per stuk. 31 Nucht. Kalveren f 8 f 22 per stuk. 71 Mag. Varkens f 17 f 25 per stuk- 182 Biggen f 9 f 13.50 per stuk. Kipeieren f 4 k f 4.50 per 100. Boter f 0.60 k f 0.70 per kop,

Schager Courant | 1909 | | pagina 2