W I P BRUG Breukbanden, 5 October TREKKING le Prijs een Automobiel. Se Prijs Vietoria, besp. eompl. Se Prijs Dogkar, besp. eompleet. TE KOOP een Bakkersknecht L. Beijneveld, Winkel. li of gevorderd Leerling, Wei- en Bouwland, te ZEIST. een Boerenplaats Nagekomen berichten. ADVERTENTIEN. Hendrik Cornelisj DANKBETUIGING. M C. Burger, g A. Burger-Overtoom, te Dirkshorn Adres: de Wed. Heddes, Laagzijde, - SCHAGEN. Maandag 20 tot en met Kaasmakerskn eek t, Een net, eenvoudig Kosthuis ook zonder veer. 100 RIJWIELEN A. VAN TWUIJVER, ïaersvoDing, smoor, aanlegplaat®- Toen de gelegenheid schoon was, drong zij aan boord, de beide geboeide knapen bevrijdend en in triomf meevoerend. De politie kwam niet tus- schenbeide, en de kapitein, beseffend tegen de ver- ontwaardigde Engelschen toch niet op te kunnen, hield zich achteraf. De drie Jongens zijn naar Cardiff ge bracht, om den Russischerf consul mededeeling te doen van hun lotgevallen. noodweer. In den nacht van Zondag op Maandag is Toulon geteisterd door 'n allerhevigst onweder, gepaard gaan de met wolkbreuken, waardoor de straten in rivieren werden veranderd en kelders en benedenkamers on derliepen. De stortregen hield tot den namiddag aan, zoodat alle verkeer was stop gezet. Verschillende menschen werden door het woest stroomende water meege sleurd. Op talrijke plaatsen sloeg de bliksem in en deed brand ontstaan. Er is voor duizenden schade aangericht. Soortge lijke berichten komen uit Reims, Toulouse, Largen- tière (waar het sinds 48 uur onafgebroken dondert en bliksemt en stortregent) en Montpellier. groote-stads-huishouding. Wat het huishouden van een groote stad kost: de begrooting van New-York wijst een uitgave aan van 183.248.000 dollar, d. i. 27.000.000 dollar meer dan de uitgaven van het loopende financieele jaar. Een dollar is ongeveer gelijk aan 2% gulden. uit amerika. Een merkwaardig type is dezer dagen voor den rechter geweest, beschuldigd van verwaarloozing van zijn kinderen. De grootste luiaard ter wereld, zoo noemde de aanklager hem. En hij bleek dan ook wer kelijk een buitengewone luilak te zijn. Hij lag zoo wat den geheelen dag te bed, verklaarde zijn vrouw, en waschte zich nooit. Zij had hem meermalen uit zijn bed gejaagd, maar hij kroop er, zoodra hij de kans schoon zag, weer in. Eens bleef hij drie maanden liggen Werk zoeken deed hij niet, en als het hem werd aangeboden, vond hij wel een reden om het te wei geren. Dan was het te regenachtig, een ander maal moest volstrekt eerst zijn haar geknipt worden. Niets hielp. Toen hij eens door zijn vrouw met een pook de deur was uitgejaagd, kwam hij door het venster "weer binnen, en zocht hij zijn bed weer op. De rech ter zal nu overwegen wat hij met dit individu moet doen. een fantastische landing. De correspondent van de „N. R. Ct." op de lucht- scheepvaarttentoonstelling te Frankfort schrijft over de landing der Zeppelin 111 Zaterdagavond op het ten toonstellingsterrein o.m. het volgende: ,.De Avond was gevallen, de terreinen werden ver licht, auto's en rijtuigen rolden af en aan, in de restaurants heerschte een vroolijke drukte, maar niet lang, want daar ging liet bericht weer rond: Zeppe lin was reeds Mannheim gepasseerd en voer tamelijk snel op naar Frankfort. Weer begon de exodus in eindelooze massa's en het loonde zich, dubbel inte ressant lag daar de groote zwarte vlakte, met een ring van llabedienden, die met groene bengaalsche fak kels de grenzen van het landingsterrein aangaven. Van de observatietorens wierpen de zoeklichten hun schelle stralenbundels uit tot op mijlen ver, lieten hun lich ten spelen in de richting van waar het luchtschip moest komen of zochten op het terrein om te too- nen, dat alles er nog was, de glimmende helmen der politie te paard en te voet, de soldaten in hun don kere uniformen, om dan weer te stijgen en te trach ten het zoekende Zeppelins chip den weg te wijzen waar het moest landen. Aardige incidenten hadden er nu ook plaats, of een ster het voorplechtlicht van den Zeppelin-ballon zijn zou, of een huppelend stofdeeltje in de baar van het zoeklicht geen luchtschip voorstelde. Ruim een uur werd er op de perstribune getwist óf dat lichte daar heel laag niet van Z. III kon wezen, maar de voor standers hadden ongelijk, zooals later bleek. In elk ge wal duurde het wadden niet zoo lang onder die hartstochtelijke debatten, telkens afgebroken door val- sche alarmkreten, ergens ver weg in de donkerte, waar enthousiasten Zeppelin lieten komen. Eindelijk tegen 10 uur dook vrij onverwacht uit den zwarten nacht, juist onder het licht der schijnwerpers door, de Zeppelin heen, laag bij de aardef voer over de loods onder eindeloozen jubel der opgewonden toe schouwers, groette met de lichtjes, zwenkte zeker en elegant als altijd boven de fantastische bengaalsche fak kels haast spookachtig rond over de terreinen, waar de geestdrift niet tot bedaren wilde komen, tot den spoordijk, waar een passeerende trein zich aanhoudend gillend bij de toejuichingen mengde, misschien ook vertwijfeld voor zijn vonken waarschuwde. Heftig werden de lantaarns gezwaaid op de plaats waar men de landing gedacht had; commandant Dürr zag het, voer er vlak boven en daalde toen bijna loodrecht neer in handen der vangers, zoo glad, als gold het een landing op klaarlichten dag. romantische liefde. Daar waren... Welaan, 't zijn nu juist geen twee verliefde ko ningskinderen, wier lotgevallen in zekere Londensche kringen druk worden besproken, doch knappe sprui ten van goede, ofschoon niet bijster gegoede, families der wereldstad. Zij waren beiden bekoorlijk genoeg en hielden zielsveel van elkander. Maar hem stond, zoomin als haar, een goede erfenis te wachten. En overmits haar ouders fortuin zoowel als aanzien voor heur geluk onontbeerlijk achtten, werd zij uitgchuwe lijkt aan een welgezeten Engelschen pair. Nu wist zij op een goeden dag mylord, haar man, te bepraten, een nieuwen tuinier voor hun buitenver blijf aan te schaffen. Daarvoor werd een advertentie geplaatst en onder de reflectanten was een welgema nierde jonge man, die mylord beviel en door hem als zoodanig werd aangenomen. Kort daarop begon mylady een groote belangstel ling voor tuinbouw aan den dag te leggen. Zij liet zich blijkbaar door den nieuwen tuinier ijverig daar over inlichten, zocht hem 's morgens na, en somwij len reeds vóór het dejeuner op, was schier niet uit den tuin weg te krijgen en schiep er veel behagen in, ook des avonds daarin te wandelen. Bij voorkeur wer den de planten en bloemen van een stil en eenzaam plekje door haar bewonderd. Mylord begreep er eerst niets van. Hij had haar nooit tevoren zoo geestdriftig over tuinbouw hooren praten. Hij dacht, dat zij eenigszins van het „society'- leven was bekeerd. En aangezien het buitenleven ook hem lief was, verheugde hij zich over haar nieuwe ambitie. Totdat hij eens een paar vrienden te gast kreeg. En met één daarvan een wandeling door den tuin makende, vond hij zijn gade in de armen van dein nieuwen tuinier. Toen ging hem een licht op. 'Ro meo had zijn Julia, of Julia haar Romeo teruggevon den. En mylord maakte jret hun gemakkelijk, door een proces tot echtscheiding in te stellen. een onderwijsspecialiteit. De directeur van het Onderwijs in Polen, de pae- dagogische almacht daar te lande, heeft de volgende ukase uitgegeven: „Voortaan mogen de leerlingen der meisjes-gym nasiums en burgerscholen, zoowel op school als thuis, slechts gekleed gaan in een bruine jurk..." Volgt de nauwkeurige beschrijving van die jurk: hoeveel knoopen, hoeveel plooien, hoe lang de rokken moe ten zijn, welk soort mouwen, etc. De meisjes moe ten een zwarten hoed dragen met een strik. Deze hoed mag niet met hoedenspelden, maar alleen met een elastiekje onder de kin worden vastgehouden op het hoofd. Tot de 5e klasse moeten de meisjes een vlecht dragen, daarna mogen ze het haar tot een wrong opsteken, maar met niet meer dan 5 haarspel den. En dan bestaan er nog menschen, die zoo vermetel zijn te durven beweren, dat het Heilige Rusland niets voor het onderwijs van zijn spes patriae doet. staaltjes van sterk geheugen. Als een bijzonderheid omtrent het enorme geheu gen van Hugo de Groot wordt vermeld, dat deze be roemde landgenoot, eens op bevel der Staten van Hol land eenige krijgsbenden monsterende, niet alleen ter stond daarna al de krijgsknechten, die hij nooit te voren gezien had, van aanzien kende, maar hen ook zonder haperen alle bij name noemde. Een ander niet minder opmerkelijk staaltje is het volgende. I Toen De Groot in 1655 op zijn reis uit Frankrijk 1 naar Zweden door Holland te Amsterdam kwam, om zich van daar naar Hamburg te begeven, werd hij op J den morgen van zijn vertrek door de Amsterdamsche Burgemeesteren statelijk uitgeleide gedaan, gaande tusschen hen van den Dam te voet langs het Water naar de Nieuwe Stads-herberg aan het IJ. Terwijl zij hier een poos bij hem vertoefden, omdat zijn rijtuig nog niet was aangekomen, merkte Hugo de Groot iets op omtrent het opschrift van een uithangbord, dat hij op het water gezien had en dat bijzonder zijn oplettendheid getrokken had. Een van het achtbaar gezelschap der Vroede vaderen betuigde hierop zijn verwondering en wel voornamelijk over het feit, dat De Groot, schoon onder de wandeling in aanhoudend en ernstig gesprek gewikkeld, toch acht geslagen had op een uithangbord en onthouden, wat daarop te lezen stond. De Groot gaf hierop te kennen, dat er niet éen zulk een bord op den ganschen weg was, dat hij niet had opgemerkt en waarvan hij het op schrift niet gelezen had, ja, dat hij ze zelfs alle ach ter elkaar zou kunnen opnoemen! Dit scheen nauwelijks geloofbaar; men verzocht hem, daarvan eenig nader bewijs te geven. Hij be schreef ze daarop alle, met bijvoeging van hetgeen er op te lezen stond, doch in omgekeerde volgorde, zoodat hij eerst dat opschrift noemde, hetwelk hij het laatst gezien had, enz. opdat het vroede col lege, langs den zelfden weg terugkeerend, zich des te gemakkelijker zou kunnen overtuigen, dat hij het niet mis had! En inderdaad bevond men, dat geen vergissing in de opgave van De Groot was ingeslopen. eedsweigering. Een geval van eedsweigering heeft zich voorgedaan voor het Kantongerecht te Medemblik. De Alkmaar- sche Courant vertelt daarover het volgende: In den nacht van 30 op 31 Mei zijn er te Abbe- kerk heel wat baldadigheden gepleegd. Gisteren ston den voor het kantongerecht te Medemblik verschil lende personen voor die baldadigheid terecht. Zoo ook J. Br., wien ten laste werd gelegd in dien nacht een raam van de wagenmakerij van N. Mam men te hebben geopend, daaruit verschillende deuten en velgen te hebben weggenomen en met anderen te hebben vernield en beschadigd. Als getuige in deze zaak werd ook gehoord Nico Mammen, 25 jaar, des tijds wagenmaker te Abbekerk thans wonende te Alk maar. Op de vraag van den kantonrechter of hij bereid was om de waarheid te zeggen en den eed af te leggen antwoordde de beklaagde: „Daarvoor ben ik niet bereid, ik geloof niet in een God en kan den leu gen van den eed niet uitspreken." Kantonrechter: „Ik geef u in overweging het wel te doen, het is een formaliteit die geboden wordt en anders zouden wij tot handelingen moeten overgaan die voor u onaangenaam zijn." Beklaagde: „Mijnheer u behoeft het mij niet meer te vragen, al vraagt u het mij 10000 maal, ik doe geen eed, ik wil wel zeggen wat goed en waar is." Kantonrechter: „Ik geloof niet aan die waarheid, als de eed niet wordt afgelegd. Ik vraag u dus voor het laatst „legt u den eed niet af?" Beklaagde: „Ik doe het niet." De ambtenaar van het O. M.: „Mag ik een enkel woord naar aanleiding van deze zaak zeggen? Be klaagde, het kan voor u wel niets meer dan een for maliteit zijn, maar de wet zegt dat ieder Nederlander tot welke godsdienstige gezindte hij ook behoort, ver plicht is den eed af te leggen. Alleen de doopsgezinde kan met de belofte volstaan. Wanneer nu iemand an ders bezwaar heeft den eed af te leggen, dan kent de wet voor zoo gemand geen anderen vorm. Nu leunt u gelooven wat u wilt, maar dan moet u toch den eed uitspreken, het is echter niet de eerste maal dat iemand daarvoor bezwaar maakt, in zoo'n geval werd dan de eed afgelegd onder protest, dit geef ik ook u in overweging." Beklaagde: „Ik heb daar bezwaar tegen, ik doe het niet." De ambtenaar van het O. M.: „Mag ik u opmer ken, dat de wet u er toe verplicht, wanneer u zich er niet bij neerlegt, ben ik verplicht, als elk ambte naar te doen wat de wet in zoo'n geval voorschrijft." Beklaagde: „Wanneer morgen aan den dag een ander den eed weigert en in de gevangenis wordt gegooid en ik doe overmorgen den eed, dan ben ik aan zijn gevangenhouding medeplichtig en dit wil j ik niet, ik blijf er bij. De ambtenaar van het O. M.: „Dan zie ik mij ver plicht de zaak te schorsen en u in gijzeling te stellen. De zaak werd tot het eind der zitting geschorst en de beklaagde onder geleide van een veldwachter een verdieping hooger opgebracht van het oude, thans tot kantongerecht ingerichte kasteel Radbout. Na afloop der andere zaakjes kwam getuige op nieuw voor, en nadat de kantonrechter opnieuw een weigerend antwoord had gekregen op zijn vraag was het woord aan den ambtenaar, die zeide: „Het on derzoek in de andere zaken (die met gesloten deuren Waren behandeld) is afgeloopen en de zitting van het kantongerecht weder geopend. Ik meen bij nader inzien, hoewel het bewijs zwak is, dat deze zaak zonder de getuigenis van Mammen haar beloop kan hebben. Het wettig en overtuigend bewijs in deze zaak is bewezen, door de bekentenis van beklaagde, door de verklaring van getuigen P. Koorn, terwijl, zoo noodig, als getuige kan worden gehoord de niet als getuige opgeroepen dienstbode Dop. Nadat de ambtenaar nagegaan had op welke ver dere gronden de beklaagde veroordeeld kon worden, zonder de getuigenis van Mammen, vervolgde hij„Ik ben blij dat ik dat besluit kan nemen, te meer daar in den laatsten tijd gebleken is, dat de rechterlijke macht liever niet dan wel overgaat, tot het gebruik j 'maken van de macht om de door de wet voorgeschre- j ven middelen toe te passen en de getuigen tot eeds- aflegging te dwingen, welk middel dan ook nog altijd zeer twijfelachtig is. Ik wil eindigen met getuige te Wijzen op een gevaar dat er boven zijn hoofd hangt. Er zal nl. van dit gebeurde proces-verbaal moeten worden opgemaakt, hetwelk naar den officier van jus titie te Alkmaar zal moeten worden gezonden. Hoe wel ik natuurlijk niet op diens beslissing vooruit loo- pen wil, daar ik niet weet wat deze zal doen, wil 5k er toch op wijzen, dat getuige zich heeft schuldig gemaakt aan de overtreding van art. 192 Wietboek van Strafrecht, waarbij hij, die wettelijk als getuige, als deskundige of als tolk opgeroepen, opzettelijk niet voldoet aan eenige wettelijke verplichting, die hij als zoodanig te vervullen heeft, wordt gestraft in strafza ken met gevangenisstraf van ten hoogste zes maan den. Ik weet niet wat de officier doet, maar ik heb u dit onder het oog willen brengen. De kantonrechter: „Getuige u is dezen keer ontko men en gij moogt daar blij om zijn, want zoo wij het niet buiten uwe getuigenis hadden kunnen doen, dan hadt gij tot de volgende zitting in gijzeling gesteld moeten worden, tot de volgende zitting, die pas over 14 dagen plaats vindt. De" kosten waren gedurende dien tijd voor uw rekening geweest. Ik beloof u echter dat het proces-verbaal naar de officier in Alkmaar gaat." Heerhugowaard. Aan den heer G. Sieffers, Hoofd der School No. 2 alhier, is wegens ziekte een verlof verleend van 6 wé ken. Langcdijk. Voor den cursus in boekhouden enz?,' van de Lan- gedijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereenigjng, heb ben zich slechts 14 leerlingen aangemeld. Thans is de termijn van aangifte tot 25 September verlengd. kolven. i De Kolf-Societeit „Op Maat" te Zuidscharwoude be haalde in den korpswedstrijd (bij de eerste serie) van den Nat ionalen Wedstrijd te Bolsward het hoogste aan tal punten. De heer W. Kostelijk, lid dier vereeniging bekwam in den personeelcn wedstrijd mede het groot ste puntental. zijper verloting. Heden had in het lokaal van den heer Jb. Tuin man te Schagerbrug de trekking plaats der Zijper ver loting, ten overstaan van den Notaris G. Vrijburg, aldaar. De hoofdprijzen vielen op de volgende nummers: Kaaswagen, paard en tuig: 2007. 1%-jarig paard 9637, 2%-jarig paard 1871, ket 8066. Driewielde kar: 3694, 3953. Veulen: 2335, 1040, 4833, 4017, 4270, 2578, 7435, 301; ketten-veulen 4546. Schapen: 3794, 2600, 897, 1348, 2081, 1751, 8461, 6596, 7290, 7921, 8134, 2117, 1698, 9423, 855, 9803, 6104, 9270, 9801, 5287, 3358, 8388, 697, 5091, 835, 3275, 1905, 8901, 7334, 2107, 2924, 746, 1129, 6712, 705, 2928, 2602, 2293, 1222, 7055, 8927, 8812, 5445, 8838, 2945, 186, 8829, 6463, 388, 6044, 5269, 9788, 4015 8085, 4075, 1406. naaimachine: 250. Gladmangel: 6811. Ierkar: 8004. Waschtafel: 1216. Kettingegge: 9286. De hoofdprijs, een kaaswagen met paard en tuig is gewonnen door den heer Jb. Kater te St. Maartens- vlotbrug. Dit lot was gevallen in de loten van den loten-debitant A. v. Twuijver te Schagen, die behalve dezen hoofdprijs nog trok een tweeden prijs en 3 veulens en 24 schapen en lammeren. o uit servie. In Servië gaat het op politiek gebied warm toe. Ie Lisa is een aanhanger der vooruitstrevende partij met zoon en dochter vermoord, terwijl zijn cchtegc- noote zwaar gewond werd. De moordenaars waren blijkbaar door de tegenpartij, die zich van een po- htieken vijand wenschte te ontslaan, omgekocht. Ook werd een persoonlijke aanslag gepleegd op den minister van Buitenlandsche Zaken, Milowanowitsch. Toen de minister het ministerie verliet, werd hij op de trap aangevallen door een zekeren Stojkowitsch, die hem de belofte wilde afpersen, dat hij weer in'zijn betrekking, waaruit hij, naar zijn meening ten onrechte, ontslagen was, hersteld zou worden. De minister vluch- te do straat op, waar de aanrander hem volgde, totdat hij ten slotte in een huis wist te vluchten en aan zijn vervolger te ontkomen. Heden overleed na een kort, doch hevig lijden, onze oudste lieveling in den aanvalligen leeftijd van 4 jaar en 8 maanden. Zijne diepbedroefde Ouders, P. J. WUIS. "W. J. WUISWaiboer. Zegwaart, (Z.-H.), 13 Sept. 1909. Eenige en algemeene kennisgeving. Getroffen door de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk onder vonden, betuigen ondergeteekenden ook namens wederzjdsche familie, hunnen innigen en welgemeenden dank, aan familie, buren en vrienden. Cs. TROOSTHEIDE. G. TROOSTHEIDE—den Hartgg. Alkmaar, Stuartstr. no. 47, 15 Sept. '09. Den 21 September hopen mijne geliefde Pleegouders f 25-Jarige Echtvereeniging I te herdenken. I Hunne dankbare Pleegdochter, q ANNA. M ft Schagen, Sept. 1909. jgj Receptie: van 13 uur. liil^iern?xT betuigen wjj onzen harte- .J n DANK voor de vele bewijzen van angstolling) ondervonden bij de ge horte van onzen Zoon. P. STAMMES. N. STAMMES-Asjes. behagen, 14 September 1909. Ondergeteekenden betuigen hun har- telijken DANK voor de vele blijken van belangstelling, bij hun 25-Jarige Echt vereeniging ondervonden. T. BRUIN en Echtgenoote. Waardpolder, Kolhorn, 13 Sept. '09. en Yoor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden van mijn geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij onzen hartehjken DANK, ook aan mijne buren, voor den bijstand hulp van hen ondervonden. Namens de familie, C. KWAK en Kinderen. Wieringerwaard, Sept. 1909. GEVRAAGD: Het College van Dagelijksch Bestuur van de banne Harenkarspel maakt bekend, dat de voor Rjfcuigverkeer en de Scheepvaart Iéé zal zijl vanaf I o d e r e n DONDERDAGMORGEN te consulteeren van 87j11'/i our* Harenkarspel, 15 September 1909. Het College van Dag. Bestuur voornoemd: J. SWAN, Voorzitter. J. DAM, Secretaris. voor Maandags. Noord, Schagen. Wed. STIPKES, Er BIEDT zich aan een bekwaam tegen 1 October of eerder. Er. br. lett. D 17, „Nieuwe Courant" Alkmaar. GEVRAAGD, voor een Jongmensch. Inlichtingen bureau van dit blad. TE KOOP vanaf 25 September 1909) f 10.25 per 80 K.G. netto inclusief contant van huis gehaald, bj K. Albz. KAAN, Veerweg, Anna Paulowna. Marktberichten. SCIIAGER KAASMARKT. Woensdag 15 September 1909. Aangevoerd waren 30 stapels Kleine Kaas. Hoogste prijs f 27.50. st. Middelb. kaas, f Aan gewicht 7431 K.G. Amsterdamsche V.P.N. Eierenveiling, 14 Sept. 1909. Kipeieren per 100 4.30 a 6.—. Broek op Langendjjk, 14 Sept. 1909. Aardappelen ronde f 1.55 a f 0.— graafjes f 1.55 a f 0.— muizen f 0.— a f 0.— Wortelen per 100 bossen f 1,95 a f 2.90 Bloemkool, le srt., per 100 stuks f 6.— a f 8.75 2e f 190 a f 2 50 Reuzenbloemkool f 7.— a f 8.50 Roode kool f 3.— a f 4 60 Gele Kool 14.- a f5.- Witte kool ub f 4.50 a f 6.50 Zilveruien per 50 K.G. f 0.40 a f 0.80 Nep f2.- a f 2.50 Uien f 1.20 a f 1.45 Slaboonen per 1000 stuks f 0.58 a f 0.— Rammenas f 0.— a f 0.— Anna Panlowna, 14 Sept. Groote Aardappelen f 1.10 k f 1.55 Andijvie f 1.— a f 1.50 Komkommeis f 2.— a f 5.— Bloemkool f 3.— a f 5.50 p. 100 Roode kool per 100 stuks f 3.— a f 4.— Snijboonen f 1.— a f 2.50 per 1000. Witte Kool f 3.— a f 4.50 Gele Kool f 1.50 a f 4.— Slaboonen f 0.20 a f 0.65 Wortelen f 2.— a f 2.50 Bieten per 100 f 1.— a f 120 Rapen f 1.50 a f 2.— Noordscharwoude (Dorp), 15 September 1909. Aanvoer 18500 stuks. Bloemkool, le soort f 7.— af 9.— 2e f 1._ a f 2.- Reuzen bloemkool f 5.— a f 7.— Nep f 2 30 a f 2.50 Nieuw Leven. Station Noord Scharwonde. 14 Sept. 1909. Aardappelen groote muizen f 0.80 a 0.90 drielingen f 0.50 a 0.60 Zilveruien per 50 K.G f 1.— a 2.10 Drielingen f 0.40 a 090 Gele Nep f 2.— a 2.40 Roode kool per 100 f 3,— a 4,— Gele f 3.— a 4.50 Uien f 1.20 a 1.50 HOOFDPRIJZEN Samen 2000 GROOTE PRIJZEN. 50 CENT per LOT. SCHAGEN. (door omstandigheden) voor f 20.000 vrj op naam met Wordt gevraagd die goed kan melken, tegen hoog loon. Fr. br. lett. A, bureau van dit Blad. te EIERLAND, Texel, vlak bj de school' Zeer goed groot 22 Hectaren. Verkooper geeft 15 mille Hypotheek. Te bevragen bj de firma DE LANGE DE MORAAZ, Alkmaar.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3