satyr» tu*dBr«s5u3r oma» G a s= en Petroleumlampen. i* Reiskoffers, Taschjes, efl verder Glas=, Porselein» en Aardewerk, Galanterieën en Byouterieën< Plaatselijk JNieuws. Burgerlijke Stand. Nagekomen berichten. is dood. 's Nachts is zij uit haar schuilplaats gekro- sigarenmakers ontslagen en ook te Oerlinghausen pen en op den muur langs de kade uit kuieren ge- gaan. Gendarmes merkten haar op en schoten, schijn baar zonder uitwerking, daar het beest wegsprong en zich opnieuw verschool. Dat was echter zijn laat ste schuilplaats; gisterochtend werd het in een gat in den steiger, op 't water drijvende dood gevonden. Met touwen op een blok geheschen vertoonde het lijk aan den hals en aan den kop verschillende kogel- wonden. Volgens een nader bericht blijkt de dieren temmer Hanrikson, die zich met een circus te Mar- seille bevindt, de tijgerin met vijf revolverschoten te hebben gedood. De talrijke menigte, die weldra samenstroomde kan getuigen een schouwspel te heb ben bijgewoond, dat vooreerst in haar leven wel niet terug zal keeren. WISPELTURIGE NATUUR. Men schrijft uit Johaiinesburg Dinsdagmorgen 17 Augustus werden wij1 hier wakker en vonden tot onze groote verbazing dat de heele stad onder de sneeuw lag. „Baas 't heeft banje kapokt", zeide de Kaffer al die mijn thee bracht. Den heelcn dag sneeuwde het door, iets wat nog niet op den Rand vertoond is, en jwij hadden een verbazend leuken dag. De handel stond absoluut stil, iedereen was vroolijk en opgewekt, en niemand vloekte als hij een sneeuwbal in zijn gezicht kreeg. Onder de Afrikaanders waren er heel velen die nooit sneeuw gezien hadden, en de in Europa ge boren menschen herinnerde het aan „the old country". Er liepen geen trams of rijtuigen, clectrisch licht brand de niet en de telcphoon stond stil wegens storing op de lijnen. Maar iedereen had pleizier en deed mee aan het sneeuwgevecht. De menschen in Europa moeten wel bedenken, dat Augustus in 't zuidelijk halfrond overeenkomt met Fe bruari bij hen. Maar vandaag 22 Aug. was het voor de afwisseling in Petroria 80 graden in de schaduw. DE VROUW VAN DEN RUSSISCHEN CZAAR. De Petersburgsche correspondent der Neue Freie Presse schrijft over de zenuwziekte der Tsaritsa en brengt in herinnering, aan welke beproevingen de Tsaritsa al blootgesteld is geweest en nog is. Voortdurend moet zij in angst leven, daar haar ge- maal aanhoudend bedreigd wordt. De vrees voor aan- Amateur-fotografen hebben een aantal fotografieën slagen zit er bij de Keizerlijke familie zelfs zoo in, )er beschikking aan de overheid gesteld, genomen op dat de ontmoetingen van den Tsaar met andere straat tijdens de Juli-onlusten. Deze fotografieën vor- staatshoofden tegenwoordig steeds te water plaats mcn kostbaar bewijsmateriaal tegen menig man die ver- vinden. Te land bedreigen hem te veel gevaren. De dacht werd, maar omtrent wiens schuld geen zèker- aanslagen der terroristen hebben de Tsaritsa, die beid was te krijgen. Het licht is een onwraakbaar veel voelde voor de vrijheidsbeweging, bijna afkee- getuige. n i CY CY A TY1 O O 1* 1 rrn >-* R Y-* WY V| *1. R ^1 Westfalen) zullen de fabrikanten hun personeel ge- daan moeten geven. Te Engen, in Westfalen, hebben 263 arbeiders van 9 fabrieken ontslag gekregen. Bij den burgemeester van Schwetzingen (Baden), zijn tot dusverre reeds meer dan 1000 verzoekschritfen om onderstand van ontslagen tabaksbewerkers ingeko men. In verschillende plaatsen in de Rijnprovincie, zooals Goch, Dülken, Rheydt en Rees, zijn 450 siga renmakers werkloos, terwijl te Emmerik, Geldern, Kaldenkirchen, Kreuznach en andere plaatsen de werktijd is verkort. Te Frankenberg in Saksen is aan meer dan 1000 arbeiders aangezegd, dat zij over acht dagen ontslagen worden. En daarmede is de lijst nog niet volledig, de Süd- deutsche Tabakszeitung, aan welke wij deze opgaven ontleenen, noemt nog een aantal plaatsen, waar ont slag van tabaksbewerkers aan de orde van den dag is. UIT SPANJE. Eene commissie, vertegenwoordigende de liberale pers, is naar San Sebas liaan gereisd om te trachten toegang tot den Koning te krijgen. De commissie wil komen klagen over de wijze, waarop de regeering te genwoordig de Spaansche pers onder den duim houdt. Het blad de A. B. C. doet niet mede aan deze adres beweging. Het blad acht het ongewenscht, in dezen tijd, nu Spanje met zoo groote moeilijkheden te kam pen heeft in binnen- en buitenland1 een beweging aan te vangen, die een politiek karakter draagt en die ten goede komt aan de republikeinen. In de vesting Montjuich bij Barcelona is weer iemand doodgeschoten die in de Julidagen van het balkon van een huis op de troepen heeft gevuurd. Het is zeker niet gewaagd, verband te zoeken tus- schen deze terechtstelling op Montjuich en de ont ploffing van een bom in de Pablostraat in den nacht daarna. Het was een dynamietbom. Vijf menschen werden zwaar gewond, een werd doodelijk getroffen. De correspondent van de Kölnische Ztg. meldt dat de muren der huizen in de buurt zoo door de bom scherven gehavend zijn, dat zij hier en daar er uit zien als zeven. Wijd in het rond sprongen alle ven sterruiten aan stukken. Van den dader geen spoor. EEN ONGEWENSCHTE TOCHT. Men schrijft uit Frankfort: Bij de opstijging van het luchtschip Parseval had er een schokkend voorval plaats. Een gymnasiast liep zijn pel achterna, die door den luchtstroom der bal- lonschroeven opgejaagd was. Hij struikelde en raakte verward in do touwen van het roer, werd mee naar boven getrokken lot 200 M. hoog en hing. De avon turier hield zich krampachtig aan het touw vast, klem- nógVande Ned. Vereeniging tot Afschaffing van ai gehouden, niettegenstaande er wel pogingen zijn aan. gewend toegang te verkrijgen. We vermoeden dat de rubriek „rechtszaken" te eeniger tijd wel eenige ophel_ dering zal verschaffen. liiingctlük. De plaatselijke geheel-onthoudersvereeniging aan den Langedijk heeft, na gehouden referendum onder de leden, besloten, zich om te zetten in een afdee. mend nog een Zeppelin miniatuur-ballonnetje vast in de linkerhand, tot het luitenant Stelling, den comman dant van den Parseval, gelukte hem na een reis van een kwartier weer op den beganen grond te Idepo- neeren. De jonge man was geiieel in de war, maar kwam spoedig tot zich zelf. Zijn gratis Parseval-reisje zal hem echter nog lang heugen. rig gemaakt van het streven om het volk vrijheden te verleenen. Toen de Tsaar den lOden Mei 1906 de openingsrede der eerste Doema uitsprak, wilde de Tsaritsa de plechtigheid bijwonen. Zij zag er zoo zwak en lijdend uit, dat alle aanwezigen medelijden met haar kregen. Na afloop van de plechtigheid viel zij haar gemaal weenend om den hals. De ge beurtenissen van het jaar 1906 ondermijnden het ge voelige gestel der Tsaritsa nog meer. In de lente van 1907 ontdekte men weer een samenzwering te gen den Tsaar. Den llden September 1907 liep het keizerlijke jacht, de Standart, in de Finsche wate ren op een klip. Het schip kraakte alsof het breken zou en de electrische lichten gingen uit. De Tsa ritsa dacht aan een aanslag en was zeer onder den indruk. Haar ontroering steeg nog, toen ze bemerk te dat de Kroonprins verdwenen was. Men vond hem later op de brug met een matroos, die het leven van den jongen had willen redden als het schip ge zonken was. Behalve dit alles, dat al genoeg is om iemand zenuwziek te maken, is er van zekere zijde een lasterveldtocht tegen de Tsaritsa geopend. Men verwacht nu goede gevolgen van het verblijf in de Krim voor de Tsaritsa .De specialisten, die pas weer geraadpleegd zijn, lieten zich nog al hoopvol uit. Gelijk men weet, is 't ook de gezondheidstoestand der Tsaritsa, die de oorzaak is geweest van het tel kens uitstellen van 's Tsaren reizen naar de Turk- sche en de Italiaansche wateren. EEN HEERLIJK VONNIS. Men kan soms van Engelsche rechters vonnissen lezen, die een allergenoeglijksten indruk maken; men ziel er zoo uit dat geen we'.-automaten maar zeer le vende menschen op den rechterstoel zitten. Een boer te Godney had zijn nichtje, een dienst meisje te Londen, allerhartelijkst uitgenoodigd in haar vacantie een 14 dagen bij hem te komen logeenen. Wat er op de logeerpartij bij oom en tante gebeurd was, is niet geheel duidelijk, zeker is het, dat het dienstmeisje meende wat van de noten uit den groo- ten boomgaard te mogen snoepen. En haar oom, de BOM ONTPLOFT. Reggio di Calabra, 16 September. In een clande stiene fabriek van vuurwerk te Riace (Calabrië) is een bom ontploft. Drie gebouwen zijn ingestort. Er zijn twaalf dooden en twee gewonden. RUSSISCHE PATIËNTEN. Bij .den bekenden Berlijnschen oor-arts dr. Jansen kwam voor een paar dagen een elegant gekleede Rus sische dame uit Warschau, om zich te laten onder zoeken. Na het consult vroeg zij hoeveel honorarium zij schuldig was; «toen zij vernam, dat zij 20 Mark moest betalen, verklaarde zij slechts 6 Mark bij zich te hebben, doch de rest te zullen zenden. De arts, wien dit werd medegedeeld, verlangde dat de dame haar kostbare gehoorbuis in pand zou geven, en zei- de, dat zij dit instrument terug kon krijgen, zoodra het honorarium betaald zou zijn. Over dit optreden van den oorarts 'heeft de dame zich beklaagd, zoowel bij de Berlijnsche Aerztekammer als bij de justitie. Naar aanleiding hiervan heeft hel Berl. Tageblatt een onderzoek ingesteld, en daarbij bleek, dat Ber lijnsche geneesheeren zich ernstig te beklagen hebben over Russische patiënten, die consulten nemen ,en dan nooit het vastgestelde honorarium willen belaien. Een dokter verklaarde in zijn boeken meer dan 50000 M. achterstallig honorarium van Russische patiënten te hebben staan. Vaak gebeurt het, dat Russen zich maan denlang in Berlijn door geneesheeren laten behandelen, en dan plotseling verdwijnen, zonder de doktersreke ning te betalen. Eischen instellen bij de Russische rechtbanken leidt tot niets. Het is geld weggooien, zon der dat er ooit een vonnis wordt gewezen, en als hei ooit gewezen wordt, is het nog niet uitvoerbaar. Een bekende Berlijnsche specialist deelde den re dacteur mede, dat hij voor eenigen tijd voor een ernstige operatie naar Rusland werd ontboden. Het overeengekomen honorarium zou 3000 Mark bedragen. Hij ging, verrichtte de operatie met goeden uitslag en werd toen afgescheept met 2000 Mark. De schatrijke hoer, diende een aanklacht wegens diefstal van no-1 vader van het geopereerde kind weigerde, ondanks de ten. ter waarde van 6 stuivers, in. overeenkomst meer te betalen. De moderne Salomo, voor wien het dienstmeisje Wat de dame uit Warschau bij den oorarts deed, verscheen, verklaarde echter, dat deze klacht nooit was een gewone truc van de Russische patiënten. Hoe had mogen worden ingediend, dat het meisje de zaal wel in de wachtkamers de prijs van het consult staat verliet zonder de minste smet op haar goeden naam aangegeven, laten zij zich onderzoeken, en vertellen en.... dat de vervolger veroordeeld werd in de kosten dan, dat zij geen geld genoeg bij zich hebben, doch van het geding, bedragende 41 gulden en 30 cent. INTERCONTINENTALE ECHTVERBINDINGEN. In een New-Yorksch blad schrijft gravin Frasso Dentice over „intercontinentale" huwelijken. De gra vin, een geboren Amerikaansche, roept de vrouwen in had. En dat verklaart zijn optreden, het vaderland toe, zich door het gescheld en geschreeuw in de Amerikaansche pers er niet van te laten af houden, Europeesche mannen te huwen. „De Euro- het honorarium of het ontbrekende later zullen be zorgen of doen bezorgen. Maar dat gebeurt hoogst zel den Ook dr. Jansen had herhaaldelijk zulke gevallen ge- IN DE LUCHT. Berlijn krijgt nu ook zijn vliegweek. Ze zal plaats hebben van 25 September tot 3 Octobcr bij Nieder- Amerikaan. De Amerikaan kiel hel niet'gimg, dal zijn ?,u£»,EïA 'S Ti"m* vrouw talent en geest genoeg heeft om levendige ti- 15-000> 10-000- 8000 en 5oo° M' ^'geloofd, langstelling ie toonen voor zijn werk. Er- zijn voor- n i t->- i zeker ook in Amerika huwelijken uit liefde, maar dit T, 9 's Dl"sda.g in.he Engelsche ™htaiëe kaÏÏP geluk duurt meestal slechts zeer kort. De Amerikaan Aldersho met zijn vl.egtu.g komen te vallen. Hij wordt steeds zóózeer door zijn zaken in beslag ge- was teudalfn' loen,tccn ™ndvlaag zijn loeste nomen, dat hij voor zijn vrouw in het geheel geen "e,ers,makle- Hij krees Mlf een kleine wond in het tijd heeft. De Europeaan echter en vooral de Duitscher, H cn zljn, ,f! ',C £ro(?!e schilde. In ziet in zijn vrouw een medewerkster met wie hij steeds volgende week dacht Cody den prijs van 1W)0() en voortdurend in de nauwste gemeenschap leeft P°nd te winnen, dien de Daily Mail voor de vlucht Daarom kan ik den jongen Amerikaanschen meisjes van Londen naar Manchcster heeft uitgeloofd. slechts aanraden, zich in Europa een goeden man te „i ui i u. zoekpn Blériot zal een school voor luchtvaart, gaan op1- zoeKen" richten nabij Bordeaux. WEDDEN OP SCHEEPSRAMPEN. I Het Engelsche Hoogerhuis heeft in tweede lezing Het uitstapje, door den Amerikaanschen aviateur het wetsontwerp aangenomen, dat het wedden op Curtiss naar Europa gedaan, heeft hem geen wind- scheepsrampen wil beteugelen. Lord Hamilton vertel- eieren gelegd. Hij koert naar Amerika terug met 37800 de staaltjes van wat er op dat gebied omgaat. Zoo gulden aan gewonnen geldprijzen. In de vliegweek te gebeurt het dat menschen te weten komen, dat een Rheims won hij 19000 gld. en te Brescia 18 800 gld. schip een gebrek heeft, maar inplaats dat zij de reeders waarschuwen opdat die maatregelen kunnen In tegenwoordigheid van de Keizerin, de prinsen nemen om hun eigendom en het leven der beman- Adaibert en August Wilhelm en prinses Victoria Lou- 1 v,™ bevell»gen, houden zij het stil, en sluiten ise aloeg 0rville Wright in een vlucht, die 55 minu- fel„h 0gnen VHerZe^riig °fP79 nL Pa °nianHgS heuf ten duurde- in Berl«" Vr«daS wereldrecord van iemand op die manier f 72.000 verdiend door het hoogvlucht, dat tot dusverre 155 M. was, door een voro'gfin var» oor» cnh in T r» non nnHon (vnvol vergaan van een schip. In een ander geval geloofde iemand zoo vast, dat een zeilzeeschip naar den kel der zou gaan, dat hij op die enkele reis een verzeke ring sloot, die gelijk stond met een weddenschap van 9 tegei). 1, dat het schip zou vergaan. En zoo werden er meer voorbeelden aangehaald. DE GEVOLGEN! hoogvlucht van 180 M. Voor dien tijd had hij met een passagier een vlieg tocht van 55 minuten volbracht. De door Wright hij zijn recordvlucht bereikte hoog te werd officiéél ojj. 172 M. berekend, maar wordt feitelijk geschat op 200 M. De eerste vlucht van Wright met Engelhardt duur- De zegeningen van de nieuwe belastingwetten wor- de 47 minuten, den in Duitschland reeds duidelijk merkbaar, vooral De keizerin, de prinsen en de prinses voerden her in de sigarenindustrie. haaldelijk langdurige gesprekken met Wright en In de streek van Biinde zijn reeds meer dan 1000 diens zuster. naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 SEPTEMBER, medegedeeld door het Koninailjk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 768.6 m.M. te Hernösand. De laagst bekende stand is 756.0 m.M. te Seijdis- fjord. VERWACHTING: Zwakke wind. Veranderlijke bewolking. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. BOUWEN. Den bouw van 3 burgerwoonhuizen in de Regen tenstraat is opgedragen aan den heer J. Keesman. j AANMERKINGEN. Naar men ons mededeelt zijn door B. en W|. zoo danige aanmerkingen op het bouwplan van het blok van 3 huizen aan de Landbouwstraat gemaakt, dat de uitvoering in den ontworpen vorm moeilijk zal kunnen doorgaan. CONCERT HARMONIEKAPEL. Op het a.s. concert van onze Harmonie 7 No vember zal mevr. Van TrightUrlus met begelei ding der Harmonie, een lied van Schubert ten gehoore brengen„Du bist die Ruh." COMMISSARIS DER KONINGIN. Vrijdag werd onze gemeente bezocht door Zijne Ex cellentie Mr. G. van Denhoven, Commissaris der Ko ningin in onze provincie. Z.Ex. was vergezeld door de heeren Jhr. G. S. Borecl te Wijk aan Zee en Duin' lid van Ged. Staten en Mr. F. W. R. Wittewaal, Hoofd commies, chef van de 4de afd. der provinciale griffie, (militie, landweer, inkwartieringen). Nadat Z.Exc. ten Raadhuize verschillende personen ter audiëntie had ontvangen, werd eene wandeling door de gemeente gemaakt, waarbij bezocht werden de Land bouwschool, het Oude Mannen- en Vrouwenhuis, de gasfabriek, de kerk, en de verschillende dempingen. Een en ander werd door het gezelschap met groote be langstelling bezichtigd. Na de lunch, die in het hotel Vrcdelust werd ge bruikt, werd een bezoek aan St. Maarten en Haren karspel gebracht, waarna hij de teurugkomst in het zelfde hotel werd gedineerd. WEL AARDIG. In de collectie loten van den heer C. Prins, van de verloting te Schagerbrug, vielen 28 prijzen. De drie voornaamste daarvan, twee driewielde karren en een veulen kwamen terecht in onze gemeente: een veu len bij P. P., eene kar hij J. K., en eene bij J. G. Toch wel aardig zoo'n buitenkansje. HANDELSAVONDSCHOOL. Donderdagavond te ongeveer kwart voor zevenen begon de eerste les van onze Handelsavondschool. Toen werd Duitsch onderwezen door den heer C. W. Deenik en wel aan 21 leerlingen, 1 was afwezig. Dat deze eerste les officieel zou worden geopend, sprak vanzelf. De heeren P. Raat Dz., C. Roggeveen Cz. en Schmalz, voorzitter, le secretaris en le pen ningmeester onzer Winkeliersvereeniging waren aan wezig en de eerstgenoemde sprak een toepasselijk woord. Spr. zeide dat het hem hoogst aangenaam was dat de Schager Middenstandsvereeniging zooveel succes heeft met de oprichting van dezen handels cursus. Spr. hoopte en vertrouwde, dat deze cursus geheel aan zijn doel zou beantwoorden, nu men mocht re kenen op de medewerking en kennis van het aantal onderwijzers dat les zou geven op deze inrichting van onderwijs, bovendien aangevoerd als 't werd door zulk een eminenten directeur. Ik wenseh, zei de hr. Raat verder, dat de leerlingen veel nut zullen hebben van dit onderwijs, dan zullen zij in hun later leven eerst recht beseffen welk een genot het voor hen is over een meer uitgebreide kennis te kunnen beschikken. Hierna nam het onderwijs een aanvang. VUURWERK. Voor het ter gelegenheid van de Harddraverij op Dinsdag 28 September 's avonds te ontsteken vuur werk zal het volgende programma gevolgd worden: 1. Aankondiging. 2. Bengaalsche zon. 3. Draaiend fonteinwerk met flanken van zilverregen. 4. Gloria. 5. Guillóehes. 6. Luchtvuurwerken. 7. Mercurius sta ven. 8. Draaiende batterij. 9. Magnesium zon. 10. Slotdecoratie gewijd aan het Vorstelijk Huis, afgewis seld door Bommen, Vuurpijlen, Lichtkogels, Zwermfoc teinen, Magnesiumsignalen enz. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren portemonnaie. coholhoudende dranken. De afdeeling telt ongeveer 100 leden. l>HIl£C4iyii. Eergisteren is men gereed gekomen met den aan leg van gasbuizen in de gemeente Broek op Langen- dijk, zoodat op 't oogenblik geheel die gemeente en Zuidscharwoude van buizengeleidingen zijn voorzien, met een gedeelte van Noordscharwoude tot de plaats, waar de fabriek wordt gebouwd. Ijverig is men nu reeds bezig met het laatste of noordelijk gedeelte Het werk gaat boven verwachting vlug vooruit. Vrees de men aanvankelijk, dat men met November niet klaar zou zijn, thans begint alles er op te wijzen, dat dit bij gunstig weer wel het geval kan wezen. Laiigciljjk. Aan den Langedijk worden ijverige pogingen in het werk gesteld, om, in samenwerking met de onder- wijzersvereenigingen, een St. Nicolaaskinderfeest te organiseeren. CHOLERA. Men meldt uit Amsterdam, dat indien zich «taan deze week geen nieuw gevai van cholera voordoen de militairen in de hoofdstad in garnizoen weer in liej genot van het gewone verlof mogen worden gesteld.' Naar Reuter seint, maakt de Etoile melding van een cholerageval, vastgesteld te Athus. Athus is een Belgisch plaatsje, in de provincie Luxemburg, vlak bij de Fransche grens en vlak bij de Luxemburgsche grens gelegen. Marktberichten. Broek op Langendtyk, 17 Sept. 1909. Aardappelen ronde f 0.90 a f 0.— graafjes f 0.— a f 0.— muizen f 0.— a f 0.— Wortelen per 100 bossen f 0.65 a f 1.35 Bloemkool, le srt., per 100 stuks f 4.— a f6.— 2» m t f 0.90 a f 140 Reuzenbloemkool f 5.— a f 6.50 Roode kool f 2.50 a f 4.— Gele Kool 3.— a f 4.— Witte kool f 4.— a f 6 50 Zilveruien per 50 K.G. f 0.30 a f 0.— Nep f 1.50 a f 2.— Uien f 1.20 a f 1.30 Slaboonen per 1000 stuks f 0.56 a f 0.62 Rammenas f 0.— a f 0.— Meileniblik, 17 Sept 1909. Aardappelen groote muizen f 0.85 a f 0.90 Blauwe f 0.— a f 0.— Aanvoer 160 manden of zakken. Spercieboonen f 1.10 a f 1.30 Snjjboonen f 0.— a f 0.— Uien Groote Gele per 1/2 HL f 0.50 a f 0.— Nieuw Leven. Station Noord-Scharwoude. 16 Sept. 1909. Aardappelen groote muizen f 0.80 drielingen f 0.40 per 50 K.G f O.1 Zilveruien Drielingen Gele Nep Uien Roode kool Gele 17 September 1909. Groote muizen drielingen Zilveruien Drielingen Gele Nep Roode kool Gele kool per 100 f 0.30 f 1.60 f 1.10 f 2,50 f 2.90 a a a a a a a a 0.85 0.60 0.75 0 40 1.90 1.30 3,50 4.- f 0.70 a f 0.50 a per 50 K.G. f 0.60 a f 0.55 a f 1.50 a f 2.50 a f3.- a Noordscharwoude (Dorp), 17 September Aanvoer 18500 stuks. f 0.80 f 0.60 f 0.75 f 0.- f 1.90 f 3.50 f 4.- 1909. Bloemkool, le soort 2e Reuzen bloemkool Nep Roode Kool f 4.- a f f 1.- a f f 5.- a f f 1.50 a f f 3.— a 6.50 2.- 7.50 1.80 f3.50 -18 Sept 1909. Bloemkool, le soort 2e B Reuzenbloemkool Roode kool Nep Aanvoer 16000 stuks. f3.- a f 4.50 f 1.- a f 1.50 f3.- a f 4.50 per 100 stuks f 2.40 a f 3.— f 1.40 a f 1.80 0 baai- GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 1618 September. Geboren: Isa Pieternella Alida, dochter van Johan Pieter Meurs en van Dieuwertje Maria Kaan. Gemeente HOOGWOUD. Ingeschreven van 1—15 September 1909. GeborenCornelia, d. vt. Gerbrand Groot en Eli- sabeth Pronk. Antonius, z. v. Antoon Nipshagen en Grietje Smit. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Klaas, zoon van Jan Rietvink en van Eli- sabeth Borst. Ondertrouwd: Klaas Volder, oud 27 jaren, alhier en Trijntje Kater oud 21 jaren, te Schagen. Getróuwd: Jan Vader en Immetje van Twuijvar. LUTJEWINKEL. Het tramwachtlokaal alhier is de laatste dagen het onderwerp van vele gesprekken en geeft aanleiding tot allerlei beschouwingen. Sedert een paar dagen is het gesloten en wordt niet geopend zelfs niet voor hen, die door het publiek voor de eigenaars worden Amsterdamsehe V.P.N. Eierenveiling, 17 Sept. 1909. Kipeieren per 100 4.30 a 5.85. Alkmaar, 17 Sept. Kaas. Aangevoerd 400 Stapels, wegende 200000 K.G| FabriekskaasKleine f 30.— Comm.f Middelb. f Boerenkaa8:Kleine f 29.50 Comm. f30.—Middelb. f 31.-1 Alkmaar, 17 Sept. 0 Tarwe Rogge (nieuwe! 0 chev. 0 Gerst 0 Haver Bruine boonen Karwjjzaad Groene Erwten 0 Grauwe Vale 0 Mosterdzaad Aangev. 3977 H.L f 7.75 a 10.50 6.75 a 7.10 6 76 a 7.- 3.- a 3 25 3.50 a 4.15 0 20. a 0 14.75 a 15.40 f 10.— a 23.— 0 a 0 13.25 a 19.- 20.- a 23.- 0 Hoorn, 16 Sept. Aangevoerd 189 stapels kaas, wegend 66153 K.G. Kleine 29,50. Commissie f 30.—, Middelb. f 29. Fabriekskaas f29.60. Anna Panlowna, 14 Sept. Groote Aardappelen Komkommers Bloemkool Snjjboonen Gele Kool Slaboonen Wortelen Roode Kool f 1.30 k f l.K f 1.60 a f 4.50 f 4.- a f 5.— p. 100 f 0.60 a f 2.30 per 1000. f 3 k f 4.50 f 0.25 a f 0.65 f 2.- f 2.10 f 3— a f 4.- ALKMAAR, Zaterdag 18 September. NIET ONTVANGEN. 24 Paarden f 60 f 150 per stuk. 165 Koeien f 130 f 320 per stuk. 211 Mag. Schapen f 10 f 20 per stuk. 36 Nucht. Kalveren f 8 k f 24 per stuk. 69 Mag. Varkens f 18 f 28 per stuk. 204 Biggen f 8 f 11 per stuk. 18 Bokken en Geiten f 2 k f 8 per stuk Kipeieren f 4 k f 4.50 per 100 stuks. Boter f 0.60 k f 0.70 per kop. N. WILHELM,

Schager Courant | 1909 | | pagina 2