Mltitti JViejfs- Nieuwe abonné's vaCdit blad ontogen de Nummers GRATIS. Dinsdag 21 September 1909. 53ste Jaarpang. No. 4576. Bureau SCHAGEN, Laan O 4. Uitgevers 11 TÜAPR9AÜ Co. tot I October Bekendmaking en kostelooze inenting. Binnenlandscli Nieuws. warmenhu1zen. de cholera. geen dwang. inbraak. sluiting der staten -generaal. vieringen. wieringen. gemeenteraad warmenhuizen. Ataititit- LeÉwIlai, Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Interc. Telephoon No. 2». Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. GEMEENTE 8CBAGEN. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha- gen maken bekend, dat op Vrijdag, den 24 Septem ber a.s., des namiddags te 3% uren, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot Kostelooze Inenting en Her inenting van de ingezetenen, die zich daartoe aan de Openbare Lagere School aanmelden. Schagen, den 20 September 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. VERKIEZINGS-CIJFERS. Mr. Tasman geeft in De Vragen des Tijds een over zicht van liet stemmencijfer, uitgebracht op de verschil lende partijen in 1905 en 1909: Hij vindt, na rekening te hebben gehouden met de districten, waar het Kamerlid bij enkele candidaatstel- ling werd gekozen: 1905 Roomsch-Katholieken 70.275 Anti-Revolutionnairen 143.196 Christelijk-Historischen 67.590 Rechterzijde 281.061 ge waarvan telkens groote oploopen van volk ontston den, Naar aanleiding van dit onbetamelijk optreden ver gaderden Zaterdagavond 57 der meest bekende winke liers te dezer stede. Na eenige discussie werd met 34 tegen 12 stem men (5 van onwaarde en 6 blanco) besloten de win kels des Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrij dags wederom tot 10 uur geopend te houden. De ongeoorloofde pressie der arbeiders heeft dus een averechtsch gevolg gehad. Eerst werd door 11 paren een ringrijderij gehouden De le prijs werd behaald door P. Brouwer en Mej. Ha-tog, de 2e prijs door W. Hartog en Mej. T. Langedijk; de 3e prijs door J. Blokker en Mej. Rente- ii..ar. Daarna had een tonrijderij plaats door 10 deelne mers. Allen ontvingen een prijs. Eindelijk werd door 30 kinderen deelgenomen aan een hardloopwedstrijd op muilen. Ook dezen kregen allen een prijs. Het was genoegelijk te zien, hoe vu rig door allen gestreefd werd, om de overwinning te behalen. Roomsch-Katholieken Anti-Revolutionnairen Christelijk-Historischen Liberale Unie Vri j zinn ig- Dem o era ten Oud-Liberalen S. D. A. P. Katholieke Volkspartij 1909 1905 76.617 161.477 71.067 1909 Rechterzijde 309.191 103.424 56.688 51.401 65.541 440 Linkerzijde 277.494 115.615 54.947 27.912 82.523 542 Liberale Unie Vrijzinnig-Democraten Oud-Liberalen S. D. A. P. S. D. P. Linkerzijde 281.539 Men ziet uit deze cijfers dat Links in i909 slechts 4045 stemmen is vooruitgegaan en Rechts 28.130 stem men. De Oud-Liberalen gingen, volgens deze becijferingen, met 23.489 stemmen achteruit. HET KOEGRAS. Zaterdag 1.1. kwamen de gebr. B. nabij de Blauwe Keet alhier tot de ontdekking dat hun hooi een zoo- danigen warmtegraad had, dat zij er den herfst niet verder mee inkonden. Spoedig een gat gemaakt, maar heel spoedig moesten zij ook hiermede eindigen, daar ei- reeds vuur in 't hooi aanwezig was. Dadelijk om de spuit ten einde onder bescherming van deze de werkzaamheden voort te zetten. 1 Spuit zal water geven, maar slangen zijn zoo lek, dat zij onbruikbaar zijn, dus naar Den Helder om slangen. Eindelijk 't zaakje klaar en bleven met be hulp van de Koegrasser spuit met Ileldersche slangen de gebouwen behouden. Heerhugownard. Tot tijdelijk hoofd der school te Heerhugowaard is benoemd de heer C. Klok, gepensionneerd hoofdon derwijzer te Haarlem. Heerhugowaard. Het beroep naar Borger is door ds. A. J. A. Scholte aangenomen. De heer J. Reinders thans besteller voor Warmen- huizen en Krabbendam is met ingang van 16 Oct- a.s. benoemd tot brievengaarder alhier in de plaats van den heer G. J. ter Plegt ,die met 1 Sept. is vertrokken. w armenhuizen. Vorlgo week was het 12% jaar geleden dat onze dokter de heer H. Mulder als arts in onze gemeente in functie trad. KINDERVERIIAMMI NG. Ook te Koewacht (Zeeuwsch-Vlaanderen) heeft zich naar de N. R. ct. meldt, bij een meisje van 4 jaar een geval van kinderverlamming voorgedaan. Men seint aan de N. Ct. uit Batavia, dat de cho- era aldaar epidemisch heerscht; de toestand is ech ter gelukkig niet ernstig. Men meldt uit Enschedé: Op ruime schaal werd er dezer dagen, uitgaande van 20 arbeidersvereenigingen te dezer stede, een manifest verspreid, waarin wordt verzocht niet meer te koopen in 9 met name aangeduide winkels, die weigeren 's avonds na 9 uur te sluiten. Voor deze winkels werd de laatste avonden „gepost", tengevol- Te Worth-Rheden is Donderdagavond bij den land bouwer G. T., terwijl deze met zijn gezin naar de Rhedensche kermis was, ingebroken. De dief kwam binnen door de deur van den paardenstal, verbrak de spijlen van de paardenruif en kwam zoo in de woning. Al de bedden werden onderstboven gehaald; in éen daarvan is onder het stroo een naaidoosje gevonden, waarin f 300 aan bankbiljetten van f25 en f 50 aan specie. Ook de linnenkast werd openge broken; daaruit zijn 3 rijksdaalders ontvreemd. Van den dader geen spoor. Men meldt uit Den Haag: Het aantal Kamerleden, dat de sluitingsvergade ring Zaterdag bijwoonde, was dit jaar bijzonder klein. Behalve de leden der commissie van in- en uitge leide, die evenals de voorzitter der Vereenigde Ver gadering, baron Schimmelpenninck van der Oye, en het bureau, in groot ornaat aanwezig waren, waren er 23 Kamerleden in de vergaderzaal der Tweede Kamer. Even drie uur verscheen minister Heemskerk in ambtsgewaad en nam achter de ministerstafel plaats, waar hij staande de sluitingsrede voorlas, terwijl de leden der commissie van in- en uitgeleide zich achter hem schaarden. De voorlezing was in onge veer 8 minuten geëindigd. De minister verliet de vergaderzaal hoffelijk buigend, terwijl de Kamerle den zich, evenals bij zijn komst, van hun zetels verhieven. Een vrij talrijk publiek woonde op de tri bunes de plechtigheid bij. Op straat waren weder velen van de komst en het vertrek van den minis ter in een hofrijtuig getuigen. MISLUKTE OPLICHTING. Een goud- en zilversmid in de Kalverstraat te Amstex'dam heeft men voor een aanzienlijk bedrag aan gouden armbanden trachten op te lichten. Zater dagavond vervoegde zich bij hem een jongmensch, dat verzocht een collectie gouden armbanden in de prijzen van f 40 tot f 100 Zondagmorgen te zenden ten kantore van een bekende voorname firma aan de Heerengracht te Amsterdam. De bediende, die zich in den winkel bevond, toen de ongeveer 25-jari- ge jongeman de bestelling deed, bracht Zondagmor gen het pakje, inhoudende gouden armbanden ter waarde van ruim f 1000 daar ten kantore. Het jonge- taensch kwam den bediende reeds met den uitroep: ,,0, is u daar, geeft u mij het pakje maar hier," te gemoet. Hij voegde er bij,, dat het kantoor der fir ma nog niet geopend was, en dat hij het pakje wel verder verzorgen zou. Geen kwaad vermoedende, gaf de bediende het pakje over, toen op hetzelfde oogenblik een jong mensch, werkzaam op een der kantoren in het per ceel, de trap af naar heneden ging. Gelukkig wekte dit de bevreemding van den bediende, althans hij vroeg dezen, of het kantoor reeds geopend was. Welzeker, antwoordde de aangesprokene. De bedien de keerde toen op zijn schreden terug, liep den jon geman, die zich in het bezit van het pakje bevond, achterop en verzocht het hem terug te geven. Deze, zich betrapt ziende, voldeed aan het verzoek en maakte zich uit de voeten. Ten kantore der firma was natuurlijk niets van een bestelling hekend. Den oplichter heeft men nog niet kunnen vatten. ONDERLINGE TUINBOUWVERZEKERING. In het eerste halfjaar van de oprichting der Tuin bouw Onderlinge wordt haar goed recht van bestaan, alreeds duidelijk bewezen. Opgericht 1 Juli 11., waren 15 September reeds 1999 werkgevers aangesloten, gezamenlijk vertegen woordigende een loonbedrag groot f 3.229.799. In de maand Juli, de eerste maand van oprichting, hadden reeds 8 ongevallen plaats, waarvan éen met doodelijken afloop, in de maand Augustus was het aantal ongevallen 13 en in September valt weer een ongeval met doodelijken afloop te constateeren. Het aantal plaatselijke ongevallen commissiën is nu gestegen tot 21 met 137 leden en op nog 4 plaatsen zijn commissiën in voorbereiding. De f 4.000.000 verzekerd loon zal nu wel spoedig worden bereikt en overschreden. Algemeene aansluiting is zeker dringend noodig, en dat niet-aansluiting voor de betrokkenen bij het tuinbouwbedrijf, schadelijke gevolgen kan hebben, be wijst wel het volgende. In de maand Augustus verdronk iemand in het tuinbouwbedrijf werkzaam, doch helaas! was de werk gever nog niet bij De Tuinbouw Onderlinge aangeslo ten. Had dit ongeval een maand later plaats gehad, de nagelaten betrekkingen zouden ten laste gekomen zijn van De Tuinbouw Onderlinge, de betreffende werkgever is thans daarbij aangesloten. De nog niet aangesloten werkgevers in het tuin bouwbedrijf, doen zeker een goed werk, door zich spoedig bij een plaatselijk commissielid voor aanslui ting aan te melden. Dat er ongevallen in het tuinbouwbedrijf voorko men is, hoewel gelukkig niet in hooge mate, alreeds duidelijk bewezen, en algemeene aansluiting zal zeker het dragen van het bedrijfs-risico licht maken. Door algemeene samenwerking wordt het mogelijk, dat de werkman in het tuinbouwbedrijf, even rustig zijn arbeid zal kunnen verrichten als bij de industrie. BURGERBRUG. In de bijeenkomsten, die het depart. Burgerbrug der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen dezen winter denkt te houden, zullen optreden de heeren Non hebei te Hilversum in November en H. de Hoog van Amsterdam waarschijnlijk in Januari a.s. Hoogwoud. De zitting van den Militieraad is voor Hoogwoud bepaald op Zaterdag 16 October 1909 om 10 uur ten Raadhuize te Alkmaar. HOOGWOUD. Dé oefeningen voor het voorbereidend militair on derwijs, welke zullen plaats hebben van 1 Oct. tot 15 Januari a.s. zullen in deze gemeente gehouden j worden op Maandag en Zaterdag des namiddags van 6 tot 8 uur; terwijl de aanvang van het onder wijs is bepaald op 2 October a.s. Aan dat onderwijs zal worden deelgenomen door eenige jongelui uit Spanbroek, Opmeer, Sijbeearspel, Abbekerk en Wognum. Langedqk. Voor den Wintercursus door de Christelijke onder wijzers ingesteld, hebben zich een 25-tal leerlingen aangemeld. Dit aantal is voldoende om den cursus te laten doorgaan. Noordscharwoudc. De kerkelijke gemeente te Noordscharwoude, die tot nu toe geen belasting hief, is thans tot de hef fing ervan moeten overgaan, wijl de gewone inkom sten de uitgaven niet meer konden bestrijden. VERZENDING EN MARKTAANVOER. Van de laadplaats te Broek op Langendijk werden de vorige week verzonden 120 wagonladingen groen ten. Aan de afslagmarkt werd in die week aldaar aan gevoerd 130 zak aardappelen, 63200 bos wortelen, 230.900 stuks bloemkool, 372.200 stuks roode kool, 75.200 stuks gele kool, 50.700 stuks witte kool, 2523 balen zilveruien en nep, 1000 bieten, 1000 ram menassen, 3400 stuks augurken, 9 balen wortelen en <(9.000 stuks slaboonen. Hoogwoud. Zondagmiddag tijdens de najaarskermis hadden hier aan de Gouwe eenige volksspelen plaats. Het was Jammer, dat het weer niet meewerkte, want de spe-. len waren zeer vermakelijk en werden door de com missie, bestaande uit de heeren W. Vljn, W. Speets, Jn. Langedijk en K. Blokker, geleid. MOORD TE ONNA. Men schrijft uit Heerenveen: Zondagmorgen kreeg de Justitie alhier draadbe- richt, dat Zaterdagavond te Onna een moord gepleegd was. Men sprak van twee vermoorden, een man en vrouw. Vlak bij de grens tusschen Overijsel en Drente ligt een landwegje naar het westen, waar de woning ligt van Jan Haring. 't Is een eenvoudige arbeiderswoning, zooals ze daar bijna alle zijn, zonder voordeur, met riet gedekt, terwijl de ingang aan de zijde ligt, achter de kamer door het achterhuis. Jan Haring en zijne vrouw heb ben eene dochter, die nu 18 jaren oud is. Deze doch ter huwde verleden jaar met den 31-jarigen L. v. d. Vegt, die vlak in de buurt bij zijne moeder inwoon de. V. d. Vegt stond niet best bekend; hij maakte meermalen kennis met de Justitie en week ook al eens naar Duitschland uit, om zich aan een vonnis te onttrekken. Na het huwelijk met de 17-jarige dochter van Ha ring (deze en zijn vrouw waren met dit huwelijk toen wel ingenomen, want Van der Vegt had wat geld) kocht deze een huisje vlak in de buurt zijner schoon ouders. De jonge vrouw werd moeder, het huwelijk was evenwel niet gelukkig en sinds eenigen tijd leefde men gescheiden. Volgens den een verliet v. d. Vegt zijne vrouw, volgens anderen liep zij van hem weg. Hoe dit zij, v. d. Vegt woonde weer bij zijne moeder in, de jonge vrouw bij hare ouders. Dagelijks passeerde Van der Vegt de woning zijner schoonouders, hij kwam dan van zijn werk en vroeg dan wel eens zijn kind te zien, wat hem steeds door de schoonouders geweigerd werd. Hij hield van dit kind, want aan buren vroeg hij verscheidene malen, hoe 't met het kind ging. Hij voegde er dan aan toe, dat het vooral zijne schoonmoeder was die hem niet in de gelegenheid wilde stellen zijn eigen kind eens te zien, waarop hij toch recht had. Trouwens, de vrouw van Haring was niet een van de goelijkste, zoo werd ons medegedeeld. Zaterdagavond ongeveer kwart voor negen werd hij Haring aan de glazen geklopt; men vroeg om open te doen. Al dadelijk hoorde men dat het v. d. Vegt was; men weigerde open te doen. Toen bleef v. d. Vegt kloppen, waarop de bewoners naar buiten gingen; eerst Haring, toen de beide vrouwen. Van der Vegt vroeg het kind te zien, wat hem werd gewei gerd. Toen stak hij met het mes eerst naar Haring, die zich omkeerende, een steek in den rug kreeg, gelukkig niet van ernstigen aard. Toen keerde v. d. Vegt zich tot zijne schoonmoeder en onder 't ophef fen van het mes uitroepende: „Nu zal zij er ook een hebben," sloeg hij haar 't lemmet in de borst. De steek was diep doorgedrongen, want een kwar tier later overleed de vrouw. Na den eersten steek (alles gebeurde in een mini mum van tijd) liep Haring in alle haast naar de huren, die op ongeveer 100 meter afstand woonden, aan een bouwkamp. Véor H. daar was, had v. d. Vegt hem ingehaald, aangepakt en riep hij uit: „Nu zal je er nog een hebben." Zoo ver kwam het gelukkig niet, buren kwamen toeloopen en Haring werd ontzet. Van der Vegt ging nu vluchten, dwars door de ak kers en lage landen in de richting van Giethoorn. Zoo spoedig mogelijk werd de burgemeester met het ge beurde in kennis gesteld, evenzoo de rijksveldwachter en marechaussee te Steenwijk. Alles werd in den donkeren nacht afgezocht om den dader op te sporen, 's Morgens te 6 uur werd i hij te Zuidveen gearresteerd; geheel nat en bemod- derd. Hij was toen op weg naar Steenwijk. Dadelijk werd hij naar de kazerne der marechaussee overge bracht, door den commandant verhoord, aan wien hij bekende. Hij werd daarop in die kazerne in voor- loopige bewaring gesteld. Zondagmiddag kwam de Justitie uit Heerenveen een onderzoek ter plaatse instellen. Hdbld. Naar wij' vernemen, zullen de oefeningen, in 't voor bereidend militair onderricht pp 4 October a.s. des avonds 7 uur een aanvang nemen, in de concertzaal ,.Conoordia" ie Hippolytushoef. Voor deze oefeningen hebben zich 25 deelnemers aangemeld. Beroepen bij (de Doopsgezinde gemeente te Hippo lytushoef en Stroe alhier de WelEerw. heer Ds. M. van der Vegte Jr. te Wolvega (Fr.) Vergadering van den Raad der gemeente (Warmen- huizen, gehouden 20 September, voormiddags 10 uur. Alle leden zijn aanwezig. Do Voorzitter opent de vergadering. Do h erbenoemde leden de heeren K. Blom Cs. Blankendaal en Jb. Swan Hzn., worden beëedigd. Al gemeene felicitatie volgt. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Mededeelingen, waaronder bestuit van O. Niedorp om de toelage ad f 25 aan den veeverloskundige den heer J. Pronk, in te trekken. B. en W. doelen mede hun besluit om in zake geldelijken steun voor Militair Tehuis te Den Helder te adviseeren, afwijzend te beschikken. Aldus beslo ten. Ingekomen is een verzoek van het hoofd der school, om extra toelage voor het bezit van landbouwacte. Benoeming le onderwijzer. Na herhaalde oproeping, voordracht van 2 personen, ien wel de heeren S. Snel (R. Kath.) en D. Ide Vries (Ned. Herv.) Uitgebracht worden op den heer S. Snel zes en op den heer D. de Vries één stem. ALzoo benoemd de heer S. Snel. In verband met deze benoeming stellen B. en W. voor, den heer S. Snel voor acte wiskunde f 50 per jaar toe te kennen. Het lid de heer Swan, is hier tegen. In de oproeping is geen sprake van toelage voor bijacten, dus mogen wij veronderstellen dat de benoemde zijne benoeming aanneemt, zonder toelage. Geven wij toelage voor acte wiskunde, dan zullen wij ook het hoofd der school f 50 toelage moeten toe staan voor acte landbouwkunde. In beginsel is spreker voor de zaak, doch het is hier niet het beginsel geweest waar het om ging; neen, de heer Snel moest benoemd, hoewel officieus be kend is, dat hij voor f 50 voor bijacte vraagt en an ders de benoeming niet aanneemt. Dat de benoeming van den heer Snel de gemeente jaarlijks f 100 kosten moet, vindt hij niet in 't belang van de gemeentekas gehandeld. Het lid de heer De Groot stelt voor f 25 voor de bijacten toe te staan. Dit wordt aangenomen; de heer Swan tegen. u n tui IVglDil De begrooting voor 1910 wordt goedgekeurd in ont vangst en uitgaaf op f 23.683.05, Voor onvoorziene uit gaven f 914.80. Bij de behandeling der Ibegrooting maakt de heer De Groot de opmerking, dat de sluiswachter lrfflTri mor inelni/i+!öv> 11-1 nauw- «iuvi VLV> vs^rijurcu HliJ^ Ai cl L U'tJI i keuriger instructiën dient te hebben, op het heffen van sluisgelden. In 't (bijzonder voor landbouwartikelen. De heer Swan wenscht eenige controle bij' dei le verantie van brandstoffen voor de school. Bij de rondvraag vestigt de heer Stadegaard de aan dacht op het innen der huishuren. Deze zullen, bij wijze van proef, wekelijks worden opgehaald. De heer De Groot meent, dat, nu wij een flinken, jongen secretaris hebben, de hulp ter secretarie kan ge mist worden. De Voorzitter meent van niet, en zou het ook jam mer vinden voor dien persoon om hem te ontslaan. De heer Swan meent, dat de uitgebreidheid der werkzaamheden het argument moet zijn en het ook werkelijk is om hem te behouden. De secretaris leest een wetsartikel voor, waaruit blijkt dat de bevoegdheid om ambtenaren ter secretarie te benoemen of te ont slaan, berust bij B. en W. De1 ambtenaar blijft. De vierjaarlijksche verhuring van gemeente-landcirij- zal gehouden worden in 't laatst van October. TT- 1 ->u Qouuu'ueH WVMVUOII 'JUi L iciaiSl Hierna sluiting der vergadering. W ARMENHUIZEN. De gemeente Warmenhuizen is overgegaan tot het bouwen van een regenwaterbak, groot 30.000 Liter, bij de Ned. Herv. Kerk. Een afdeeling, groot 4000 L. is bestemd voor de filtratie. De teekening is ontwor pen door den heer Inspecteur der Volksgezondheid voor Noordholland en waar de uitvoering van het werk is opgedragen aan de heeren De Geus en Grooters, beton werkers te St. Maarten, belooft het een degelijk stuk werk te worden. DE VERMISTE EFFECTEN. Bij verschillende bankinstellingen zijn thans alle ef fecten van den diefstal te Vlaardingen, op een aantal ter waarde van f 20.000 na, opgespoord. Deze f 20.000 zijn reeds gerealiseerd. Van den dader nog geen spoor. Nader meldt men Zaterdag 11 September verspreidde zich te Vlaardin gen het gerucht dat uit het loket der gesloten brand kast, staande in een gesloten kluis der firma II. Kikkert en Co., tijden» de laatste paar dagen moest zijn ver dwenen, een kistje, bevattende circa f 200.000 aan di verse effecten. Dit kistje werd dikwijls van het kan toor naar het woonhuis in een foudraal heen en weer gebracht. Do afstand tusschen het woonhuis en het kan- nu alle 0xx.uxvx.m lUOJUIIVU JH.OL WUCJTIllUia CII 1] toor is circa twee minuten gaans. Gaan wij n thans bekend geworden, omstandigheden na, dan blijkt daaruit met welk een kalm overleg hier door bekwame en geroutineerde vakmenschcn moet zijn te werk ge gaan. Immers vlak onder den ingang van het kantoor, dat door een trapje naar boven te lx-redken is, lievindt zich do toegang tot een haringpakkerij. De ruimte on der het kantoor wordt voor kelder gebezigd. In de gang die onder het kantoor doorloopt, is ook een in gang naar een keldertje of rommelbcrgplaats, welke ook van uit een zich op het kantoor bevindende keu ken te bereiken is. In deze werkplaats hu werd het kistje teruggevonden. In het kistje bevonden zich bij opening nog slechts do niet verhandelbare papieren van waarde welke op naam staan. Nu is het zeer opmerkelijk dat bij het Zaterdag en Zondag 11 en '12 dezer, ingestelde onderzoek in do bewuste bergplaats niets van hot kistje werd bemerkt. Het vermoeden is dan ook zeer ernstig, dat het be wuste kistje, nadat het eerste onderzoek had plaats .1.1j-J-• - „„vv/ juoijv/j Jiuucu avi WlOlü \J 11']eiuuio gehad, door den dader of een zijner handlangers op die bergplaats is teruggebracht. Vastgesteld is onder- tussehen dat gedurende de dagen op welke het mis drijf heeft plaats gehad, in de buurt van het kantoor

Schager Courant | 1909 | | pagina 1