riem. D' H«™„. s'°>< - Marktberichten. stonden in: a. Steenstooten, gewicht v. d. steen pl.m. litle van het geval in kennis, welke dadelijk maatre- 15 K.G.b. Hardloopen, baanlengte 100 M.; c. Ver- gelen nam om dien persoon bij zijn terugkeer aan hoogspringen. te houden Aan dezen driekamp namen 4 leden van élke ver- Aanvankelijk ontkende deze, maar al spoedig bood eeniging doel. De punten, door zoo'n 4-tal leden in hij aan, den koopman schadeloos te stellen, wat door elk der rubrieken behaald, werden bijoengeteld en de dezen werd geweigerd, waarop de agent, die hem som dier punten gold voor den wedstrijd. Voor den het geld had uitbetaald, zulks deed. De hoofdagent personeclen wedstrijd gold ook het aantal punten, in beweerde toen, dat alles slechts een aardigheid was de drie rubrieken in totaal behaald, door eiken deel- geweest. Bij het bespreken van dergelijk bedrog had nemer. 1 indertijd de agent gesnoefd, dat hij er niet kon 111- Uitslag van den wedstrijd werd vervolgens in de loopen, waarop de hoofdagent besloot hem op de kolfbaan van De Prins Maurits" door den heer W. C. proef te stellen met het gevolg, dat hij er werkelijk Visser, voorzitter, bekend «maakt. j inliep en er ook den koopman mee liet inloopen. Wat De jury bestond uit 't bestuur van den Bond van j van die beweringen waar is, zal de politie wel onder- gynmastiekvereenigingen Hollands Noorderkwartier, ver- zoeken. tegenwoordigd door de loden der Technische Gommis- Inmiddels zij ieder gewaarschuwd, sie van ,i«et gewest Noordholland, de hoeren Verlaan, I CHOLERA. Van Leeuwen en Parels, waaraan zijn toegevoegd na- De choleralijder C. Flipse te Hansweert had, naar mens den Bond do heeren A. Bol, O. Strijbis, J. i ons Zaterdag gemeld werd, reeds sedert dagen diar- Schrieken en J. Smit en namens Hercules van Nieuwe rhee. Vermoed wordt, dat de patiënt in aanraking is Niedorp de iveeren K. Groot, J. Keuken, K. Mijls geweest met een Autwerpschen schipper. Plet bacte- en C. van Herwerden.. i riologisch onderzoek heeft uitgewezen, dat het Aziati- De vereen igingsprijzen in den driekamp zijn als volgt: sche cholera is. Het gezin wordt streng geïsoleerd. Ie prijs Hercules van Nieuwe Niedorp met 86 puil- v De visiteerende ambtenaren blijven voortgaan met ten, verguld zilveren medaille; 2e prijs Lycurgus van de uitreiking van waarschuwingen aan schippers tot Schagen met 79 punten, zilveren medaille; 3e prijs het nemen van de bekende voorzorgsmaatregelen, bronzen medaille; De Wjestfrics van Barsingerhom met i De broeder en de beide kinderen van den cholera- 75 punten. lijder, benevens een buurvrouw die in de woning is Uilslag personeel© driekamp: le prijs A. Pecreboom geweest, zijn heden naar de Rijksbarak overgebracht, lid van Hercules te Nieuwe Niedorp met 41 punten, j Voor de gemeente zal een barak uit Utrecht worden verguld zilveren medaille; 2e prijs D. P. Timmerman, j afgezonden, die op een weide buiten 't dorp zal op- lid van Lycurgus te Schagen met 33 punten; 3e prijs geslagen worden. IL Tauber, lid van Hercules te Oudkarspel, met 27 Een tweede geval van Aziatische cholera heeft punten, bronzen medaille. Onder luid applaus eindigde de Voorzitter zijne waardeerende rede en hiermee het officieele gódéólté van het feest. Later trad de heer Abram de Winter op, de beroemde komiek en voordrager. Zijne vijf voordrachten, de eene was al geestiger dan de andere bevielen uitstekend, voeg daar de mooie muziek van Polak, die we ter afwisseling hoor den, bij en je Ji ebt zeker een bevredigend geheel èn een waardig slot aan een voorzeker welgeslaagden feestdag, waarop met genoegen kan worden teruggezien. zich voorgedaan bij de echtgenoote van den eersten patiënt. Blijkens mededeeling van den burgemeester van Utrecht heeft zich in de gemeente Lopik een geval van cholera aziatica met doodelijken afloop voorge daan en wordt In verband hiermede bij hernieuwing gewaarschuwd tegen het water in de rivieren, vaar ten, grachten en andere waterloopen. EEN MOEILIJKE ARRESTATIE. Te Zwolle kreeg de gemeente-politie een opdracht om een bewoner van het Achterom aldaar, aan te houden en naar het huis van bewaring over te bren gen, teneinde een hem opgelegde gevangenisstraf te AIgemccueverre'dering op Zaterdag 25 September ondergaan. De man, op de Kamperpoortenbrug staan- 1909, s avonds 7 uur, van Het Witte Kruis", afdee- I df' zag de agenten aankomen en nam daarop de vlunht naar hot- TtVnnlrhms waarnn rlo ne'ontpn van wig Wieringen. Aanwezig 34 leden. De waarnemende voorzitter Ds. Bax, opent de ver gadering, met de volgende rede Ik open deze verandering met een woord van wel kom aan U allen, 't was mij een groote eer, door "e vervuegue ue ageuL van p«™ xxciumi u:j het bestuur uitgenodigd te worden om deze. onze hem en "et„ heDl schriftelpke machtiging zien najaarsvergadering, wel te willen presideeren Ik heb - die uitnoodigmg dan ook aangenomen, in de hoop; dat Uwe welwillende medewerking mij, die aanneming ge vlucht naar het Frankhuis, waarop de agenten van den ambtenaar van het O. M. bij bet kantongerecht een schriftelijke lastgeving ontvingen om den man zoo noodig In zijn woning te arresteeren. Toen hij zich in den deurpost zijner woning posteer de vervoegde de agent van politie Heinen zich bij lang goedschiks met hen mede te gaan; toen hij vloe kende te kennen gaf daaraan niet te willen voldoen, „„ttclijk zou maken. Ik tam tas plaats fa ta JJ 'Vrata™ S"" "eUrP0" namer te nan toeren. uie is eenter niet mee tegen i zouden overbrengen, werden door hem zoodanig ge- <hg, maar zijn naam zal m de annalen van onze afdee- g beenen en lichaam lrng een eervolle plaats steeds blijven bekleeden. Gi.| 6 agent Lovink tot verdediging van zichzelf en weet allen dat ik doel op Dr. Koops, onder wiens zijn kameraden zich genoodzaakt zag van zijn voorzitterschap onze vereemgmg tot zeer hoogen bloei gabel brujk te mak 0()k tegenover het opdrin- is gebracht. Maar ik wil U verder met in hermnenng gende publiek> dat hun ultschold voor moordenaars brengen, het vele, het goede dat hij heeft gedaan. Zijn t en den arrestant tot verder verzet ophitste, waaraan naani en die zijner vrouw gegrift in den steen van een ejnde kwam toen de te hulp geroepen marechaus- ons bergingsgebouw, zijn bewijzen genoeg, dat hij met S0e verschenen. hart en ziel onze belangen voorstond. Zoodat het dan jje arrestant die een bloedende verwonding aan ook een plicht is. zijn voorzitterschap dankbaar te ge- ^et hoofd bad bekomen, werd, na aan het bureau denken, om hem enzijn gezm m Amsterdam het beste zjjn verbonden, per celwagen naar het huis van toe te wenschen. Thans wensch ik te eindigen met bewaring overgebracht. Van een en ander is proces den wensch, dat. wanneer gij, heeren, die uit alle verbaal opgemaakt. DE RAMP TE BREDA. Door de justitie zijn de heeren J. van Dongen en ■T. A. Oomen, architecten, en M. Bakkeren en P. M. Kuselbos, aannemers, aangewezen tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaak der ramp, waartoe zij reeds Vrijdagavond om half elf op het bureau van politie werden beëedigd. Verschillende brokstukken en steenen van den bouw zijn door de politie in beslag genomen. Inmiddels zijn door B. en W. de heeren J. M. Marijnen, F. P. Bilsen en H. V'enker benoemd om hetzelfde onderzoek in te stellen. Door het gemeentebestuur is aan den plaatselijken commandant tweehonderd gulden ter hand gesteld voor de militairen, die zich zoo verdienstelijk hebben ge maakt bij het reddingswerk, terwijl bij officieele be kendmaking door B. en W. oprechte dank is ge bracht aan burgers en militairen, die behulpzaam zijn geweest of hun diensten hebben verleend bij: de redding. Na Informatie, ingesteld door het Dagbl. v. N. Br. bleek, dat de toestand van den heer Beekers nog ongeveer dezelfde was als des morgens. De brakin gen blijven nog aanhouden. De toestand blijft levens streken van ons eiland zijt te zamen gekomen, straks in uwe woningen zijt wedergekeerd, een aangenamen indruk van deze vergadering moogt blijven bewaren. Aangenaam in dien zin, dat gij de overtuiging moogt hebben, dat uwe straks te nemen besluiten bevorder lijk mogen zijn aan den bloei van onze zoo hoogge waardeerde vereeniging „Het Witte Kruis". En hier mede heeren, open ik deze vergadering en heet U allen van harte welkom. Hierna voorlezing der notulen door den secretaris, den heer Berghuis, die met algemeene stemmen wor den goedgekeurd. Verkiezing van een Voorzitter. Op den heer Dr. W. J. de Goeje werden 24 stemmen uitgebracht, zoo dat deze gekozen is en zijne benoeming aanneemt. Benoeming van drie leden, die in Januari a.s. de rekening zullen nazien. De voorzitter maakt van zijn recht, om die leden te benoemen, gebruik, en wijst hiervoor aan de heeren A. Peereboom, D. Oden en P. F. Kuut, die allen hunne benoeming aannemen. Bespreking der agenda van de algemeene vergade ring 1e houden op Dinsdag 5 October te Amsterdam. Besloten wordt den afgevaardigde, wat de eerste 6 punten der agenda betreft, vrij mandaat te geven. Om- gevaarlijk, trent punt 7 ten 2e; der agenda wordt besloten den afgevaardigde last te geven de candidatuur van den heer Ci. de Ven te steunen, daar die in de nabijheid van Wieringen woont en daardoor de belangen beter kan behartigen. Voor de overige punten wordt meerendeels vrij man daat verleend. Met de punten 14 en 15 kan men zich ook ver eenigen. De penningm.. de heer W. Bruul. licht toe, dat, als punt 15 door de Algemeene vergadering wordt aan genomen, dit voor onze afdeeling een geldelijk voor deel van f 97.75 op zal leveren. Verkiezing van een afgevaardigde en van een plaats vervanger naar de Algemeene vergadering. Bij stemming komen de heeren Bax en Reinders in Verheijen en Van Geel stellen het naar omstan digheden vrij wel. Hoewel hun toestand ook hoogst bedenkelijk is, bestaat er toch nog wel kans, al is het dan ook gering, dat deze beide gekwetsten in het leven zullen worden gehouden. Bij de in het ziekenhuis gehouden schouwing der lijken van v. Beers en Talboom is gebleken, dat Van Beers zijn heide sleutelbeenderen gebroken had, be nevens de 2e en de 5 rib. Talboom was de borstkas ingedrukt, de longen gekwetst en de wervelkolom be- leedigd. Omtrent de oorzaak bestaat volgens de deskundigen welke door het Dagbl .v. N.-Br. zijn geraadpleegd, overeenstemming op éen punt. Zij meenen, dat de pilasters, waarop de ijzeren balken der eerste verdie ping rustten, en die zijn opgebouwd van oude steen, herstemming, waarna de heer Bax gekozen wordt met i tegen oude muren aaa> hoogst waarschijnlijk aan het n W&rKPII "71171 POtrnari '7.n 711 ion non loof von don Koitor» 18 stemmen en op den heer Reinders werden 15 stem men uitgebracht. werken zijn gegaan. Zij zullen den last van den boven bouw niet hebben kunnen dragen. Eigenlijk behoeft Tot plaatsvervangend afgevaardigde wordt gekozen ee" bezweken te zijn om de andere wankele Ds. A. T. Reinders. Beide h.ce ren nemen de beuoe- f™65 tedoen vallen. erder neemt men aan, dat min« aan de fzerel1 halk, die ln de lengte door het gebouw Wordt vervolwl liep en die rustte °P den ijzeren balk in den gevel, tw ttvvij TzwT*nr met dezen nlet voldoende gekoppeld is geweest. En HE HtaEit LUWINR, zoo wijst men op andere onvolkomenheden. Maar directeur-generaal van den landbouw, wiens benoe- de hoofdoorzaak moet zitten in de onvoldoende sterk- ming tot directeur van het landbouw-departement in te der pilasters, die de Ijzeren balken droegen der lndie door den Gouverneur-Generaal verwacht werd, eerste verdieping. zal tegen 1 November ontslag uit zijn tegenwoordig De architect Mermans echter verzekerde dat hij ambt aanvragen en na een verlof van eenige weken Vrijdagmorgen nog de maat had genomen 'voor de in de tweede helft van November naar Indië vertrek- vensters en daarbij geconstateerd had, dat de bouw ken te gelijk met Gouverneur-Generaal Idenburg, niet éen centimeter was verzakt. Van werking had per Kembrandt. De heer Lovink zal op reis naar Ba- hij toen niets bespeurd. tavia dr. Treub, zijn voorganger, in het zuiden van Frankrijk ontmoeten tot het houden van eenige be sprekingen. TLJDGEESTLOTEN. Langedjjk, Na herhaalde oproeping van de Langedijker Winke liers-Vereeniging hebben zich een 20-tal leerlingen voor den handelscursus aangemeld, een getal, groot Zooals men weet, zijn reeds meermalen bedriege- genoeg om dezen te houden Den 5den OctoOr a.s. lijen gepleegd met eene nabootsing van het bankbil- zullen de lessen een aanvang nemen jet van f 10, dat op de strooibiljetten der „Tijdgeest- loten" staat gedrukt. Deze week is weer een persoon j te Dordrecht daarvan de dupe geworden. Een koop- Gelijk we onlangs meldden, wordt flinke voortgang man in groenten enz. aan de Gevulde Gracht aldaar. 8f.nlaakt het leggen der gasbuizen. Op 't oogen- pas van een ziekte hersteld, had ten behoeve van Pük. hoePdlt, echter, naar wij vernemen, ontevreden- zijn handel eene leening vaii f25 gesloten bij eene I' onder do grondwerkers, die geen genoegen heb- z.g. bankinstelling te Amsterdam. ')en 1Ilet do la£e loonen. Tot een conflict is 'l echter Niet genoeg was het, dat de man daarvoor een nicl ^onienéén werkman echter weigerde, bij woekerrente moet betalen, maar de agent te Dord- den betrokken haas nog langer te arbeiden. recht die hem het geld uitbetaalde, wist hem boven dien twee ruggelings tegen elkaar geplakte Tijdgeest biljetten voor een echt biljet van tien gulden In ban den te spelen. De koopman had daarvan niet het minste vermoeden en wilde dan ook Vrijdagmiddag op de Groentenveiling zijn schuld betalen met dat waardeloos papier Langedjjk. Do vorige week werden van de laadplaats te Broek op Langendijk 81 wagonladingen groenten verzonden. Aan de afslagmarkt aldaar werd in die weck aan gevoerd 56 zak aardappelen 50.100 hos wortelen 162.700 stuks bloemkool, 215.000 stuks roode kool' 75 1 (X) stuks gele kool, 04.300 stuks witte kool, 1883' Natuurlijk zag de marktmeester dat terstond en halen zilveruieii en nep, 1903 balen uien, 12.100 stuk v" J~~ 'bieten, 4000 stuks rammenas, 24 balen wortelen 2150 stuks augurken en 225.000 stuks slaboonen. Wieringen. „JT" lening van 15 leden onzer onderafdeellng der 1 N. werden j.1. Vrijdag op de Amskr- do viC-l°re«nrenV?ilin8 gcmarkt 2502 ciorcn. waarvoor ne verkregen prijzen zeer goed waren ©11 varieerden maakte hij den koopman daarop opmerkzaam, waar op deze dadelijk den persoon, van wien hij het vod nad ontvangen, opzocht. Deze beweerde van niets te en,he,1: geld te hebben ontvangen van den Loof dagent, die op dat oogenblik afwezig was, maar wien hij over dit geval zou spreken. De koopman was daarmee echter niet tevreden, en stelde de po- van f 4.95 tot en met 1 5.90 per 100 stuks, terwijl 3 partijtjes kleine eieren nog f 4.40, f 4.85 en f 4.90 per 100 stuks opbrachten. Verder werden nog 12 stuks pluimvee geveild, welks prijzen variöerden van f 0.51 lot en met f 0.60 per stuk. Wicriiigcu. J.1. Zondagmorgen 10 uur hield de WeLEerw. heer Ds. M. Onnes, doopsgezind predikant alhier, zijne af scheidsrede, welke was gekozen naar den tekst van Jeremia 7, vers 23b, laatste gedeelte: „E11 wandelt in al den weg dien ik u gebieden zal, op dat het u welga." ien slolte zongen de aanwezigen op verzoek van den voorzanger dan heer D. Lont Sr., den scheiden den leeraar het 3e vers van Psalm 134 toe: Dat 's Heeren zegen op u daal. Een talrijke schare was in het kerkgebouw opge komen ter bijwoning van dezen plechtigen dienst. Wieringen. Mejuffrouw A. AViillegrijp te Staphorst heeft hare benoeming als gemeente'-vroed vrouw alhier aangenomen. Anna Paulowna. Door het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente is op do aanbeveling voor de benoeming van een Arm voogd, in de plaats van wijlen den heer C. van der Linden, geplaatst als no. 1, de heer P. van Stipriaan en als 110. 2, de heer C. List. Anna I'aulowua. Op het adres van het Bestuur dezer gemeente 0111 in Breezand een halte van de II .IJ. S. M. te ves tigen is afwijzend beschikt, terwijl uit kle nieuwe dienst regeling van gemelde Mij. blijkt, dat ook het verzoek tot inlassching van een Markttrcin op Vrijdagmorgen, geen resultaat heeft gehad. Wieringen. Jl. Zondag hield de bloemenvereeniglng Flora te Den Oever haar jaarlijksch bloemenfeest, waaraan verbonden was een hardzeilwedstrijd, welke werd be gunstigd door goed weer Allereerst werd door ons een kijkje genomen bij den zeilwedstrijd. Met belangstelling werd de strijd welke zeer geanimeerd was en voor Den Oever werd gehouden, gevolgd. Deze strijd leverde een aardig effect, gezien vanaf den wal, al die schepen, welke on der vol tuig zeilend, zoo handig manoeuvreerden, j Waaraan niet alleen onze stoere Oeverscbe visschers maar ook wij landkrabben, ons hart ophaalden. Hierna bezochten wij Flora's tentoonstelling, welke in ,de Kapel" werd gehouden, j Het aantal inzendingen, ruim 600, overtrof verre 1 onze verwachting. Deze bloemenschat, welke door Flora'sbestuur i heel mooi was gerangschikt, kwam goed uit in de ruime, mooi versierde Kapel. f Het viel ons bijzonder op, dat de groote inzending, door de goede zorgen van het bestuur, zoodanig was geplaatst, dat de planten hoegenaamd niets leden, terwijl in bet gebouw zelf een frissche atmosfeer beerschte. De dames keurmeesteressen M. BakkerWiegman, Gr. Kuut en P. G. Dondorff hadden dan ook een moeilijke, zeer moeilijke taak om uit dezen bloe menschat bet mooiste te bekronen, evenals Flora's bestuursleden, bijgestaan door enkele particulieren, j eene moeilijke keuze hadden te doen bij den zeilwed strijd. Dat de tentoonstelling alsmede de zeilwedstrijd, zeer in den smaak vielen, bewees de verbazende be langstelling, welke dien middag aan Den Oever te beurt viel. Tot verbooging der feestvreugde droeg niet weinig bij, de welwillende medewerking onzer muziekvereeni-1 ging .Harmonie", welke er eene vroolijke stemming in bracht. i Om 7% uur had in de Kapel de prijsuitdeeling, 1 door den voorzitter van Flora plaats, waarna alles in de beste orde afliep. Een woord van dank komt dan ook toe aan allen die tot bet welslagen hebben bijgedragen, in 't bij zonder aan Flora's bestuur en aan de Harmonie. De uitslag der bekroningen is als volgt: a. Prumula abeonica. E. Wagemaker le, L. Spaan der 2e, J. Vroom Sr. 3e, C. Bakker Jbz. 4e prijs. b. Knolbegonia. Wed. E. Rotgans le, Jb. Mooi 2e, wed. A. Bakker 3e, G. Hegeman 4e prijs. c. Geraniums. M. Tijsen Mz. le, N. Hermans 2e, Wt. Hegeman 3e, wed. J. Kaan 4e prijs. d. Mooiste groepen. Fl. Pontvuijst le, J. J. Koorn 2e, S. J. Koorn 3e prijs. e. Mooiste planten. R. Bakker le, C. Snooij 2e, J. Bakker 3e prijs. f. Aanmoedigingsprijzen. K. de Haan, Ds. A. I. Reinders, J. Koorn Vz., C. Maars, J. Hermans, H. Koster Sz., S. Bakker Jacz., H. Koster Jz., wed. W. Keijzer en wed. A. Bakker. g. Schoolkinderen. J. Tijsen Jbz., le prijs, D. Spaander, le prijs, Maartje Bakker, 2e prijs, Evert Lont 2e prijs, Nan Rotgans 3e prijs, Reijer Bakker 3e prijs. De uitslag van den zeilwedstrijd was: a. Blazerschuiten, le prijs Jb. de Haan in 0.57.21 uur; 2e prijs D. Klaver in 0.59.39 uur; 3e prijs H. Bakker in 1.00.19 uur; b. Aken. le prijs J. Tijsen in 0.53.13 uur; 2e prijs Jb. Lont in 0.53.29 uur; 3e prijs P. Kaleveld in 0.55.23 uur. De prijzen bestonden uit bloemen, planten en luxe- voorwerpen, allen zeer mooi en van superieure kwa- liteit. WEERSTANDSVERMOGEN DER CHOLERA-V1BRI- ONEN. Het weerstandsvermogen van verschillende bacteriën tegenover verhitting, uitdroging en scheikundige ont smettingsmiddelen, loopt sterk uiteen. Dat van cho- leravibrionen is al heel gering. Gholeravihrionen wor den gedood door: kokende vloeistoffen in enkele seconden; verhitten tot 80° C. in vijf minuten; verhitten tot 56° C. in één uur; 1 °/o carbol in één kwartier; sublimaat 1: 10.000 binnen vijf minuten; .zoutzuur 110.000 in enkele seconden. Choleravibrionen blijven leven in stilstaand water gedurende weken; in water in flesschen ongeveer een week; in ijs vier dagen; in thee ongeveer één week; in melk twee dagen; in bier chic uur; in wijn één kwartier; Bijzonder gevoelig zijn choleravibrionen voor zuren- Nu komt in de maag tijdens de digestie onder nor male omstandigheden zoutzuur voor. De concentratie van dit zoutzuur (0.13 °/o) is voldoende om de cho leravibrionen te dooden. Daarom js het van zoo'n groot belang, dat tijdens een cholera-epidemic de maag functie van hen. die nan besmetting zijn blootgesteld, zoo goed mogelijk blijft. Menschen met maag- en in- gewandsstoornissen zijn daarom voor cholera veel moer vatbaar. OVERVAREN. Uit Scheveningen schrijft men aan de „N. R. Ct." Gistermorgen is (hier aangekomen de bemanning van bom SCH 170 C. Overduin, welke te Grimsby is bin nengebracht door den stoomtrawler Mansfield. Deze stoomtrawler had Vrijdagmorgen de hom overstoomd, terwijl deze nog lag aan een gedeelte van de vleet cn alle man aan dek was om de vangst te verwer- Ken. Bij het zien naderen van den trawler werd geroe pen door de matrozen van de bom, doch men zag niemand aan dek. De aanstooming was onvermijdelijk. Toen deze plaats greep, spröhg de stuurman over op den trawler, die niemand op dek aantrof, terwijl na herhaald roepen de wachtman wakker werd. Intus- sdien volgden do overige mannen van de bom den schipper alleen een matroos kon niet meer oversprin gen en bleef op het wrak der bom. Met behulp van oen lijn werd hij door zi jn 1 andgenootcn door het walm aan boord getrokken. I>o Engelsche matrozen haddeni geen hand ter redding uitgestoken. De kapitein van den trawler liet nu naar Grimsby stoomen, waar de Sche- veningsche bemanning door den consul naar Rotter dam werden geholpen. WEDLOOP MET EEN BALLON. Zaterdagmiddag bevonden zich vrij wat menschen op den liavenkant te Urk 0111 de aankomst dor post boot af te wachten, toen in het zuiden hoog boven de zee een luchtballon werd opgemerkt, die langzaam in de richting van het eiland dreef, en dichterbij ge komen begon te dalen. Door den verrekijker kon men drie passagiei-s en den naam „Rotterdam' op het om hulsel waarnemen. (De ballon was, zooals men weet, te Utrecht opgestegen.) Weldra was het nieuws verbreid onder het jonge volkje, dat nog nooit zoo'n ding gezien had en nu te hoop liep om het gevaarte daar pal hoven de hoof den na te |s nellen, in de hoop een lang touw, dat niet ver van den grond uithing, te kunnen grijpen. Daar klonk uit do hoogte een: „Wij1 zullen je trac- teeren!" en een zandregentje viel bezijden do velén, die den inmiddels hoog gestegen luchtballon zoolang mogelijk naoogden, toen hij in de richting der Friesche j kust afdreef. j MOORD TE KOERANGE. Ten huize van de gebroeders Bakker werden eeni- 1 ge kleeren in beslag genomen, waarin bloedvlekken zaten. Dat bloed is bij onderzoek gebleken men- schenhlocd te zijn. LEVEND VERBRAND. Zaterdagnamiddag had te Vlissingen een treurig ongeluk plaats. Doordien mej. J., in de Molen straat aldaar, met haar rokken aan een brandend petroleumtoestel bleef hangen, vatten haar kleeren vlam. De ongelukkige vluchtte de straat op, waar haar van alle kanten hulp werd verleend. Men slaagde erin het vuur te hlussclien, maar de vrouw was zoo ernstig gewond, dat men haar meer dood dan levend in haar woning bracht, Waar twee dok ters de eerste hulp verleenden en adviseerden om de vrouw onmiddellijk naar het gasthuis over te brengen. Daar is zij 's avonds aan de bekomen won den bezweken. Tot het laatste oogenblik was de vrouw bijl volle bewustzijn. Haar man is onderofficier hij de marine en thans in Indië, vanwaar hij op hel laatst van dit jaar naar huis keert. Arrondissements-Rcclitbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 28 September 1909. Uitspraken 1. T. D. K. de Bruin, Den Helder, wederspan- nigheid, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. 2. Hendrica Schuier, Den Helder, overtreding drank wet, niet bewezen, vrijgesproken. 3. W. Ransijn, Alkmaar, mishandeling, d.d. amb tenaar, 1 week gevangenisstraf. 4. N. M. Ras, Wieringen. Tlypolituslioef, mishan deling, 1 maand gevangenisstraf. f 1 f"ptj 5. Joh. Bouwens en A. Drosse, Hoorn, wederspami., 2 weken en 1 week gevangenisstraf. 6. Cs. Groot, Oudorp, beleediging, f 25 boete óf 10 d. hechtenis. 7. Jb. Dekker, Andijk, diefstal, 1 maand gevange nisstraf. 8. P. Rijs, Uitgeest, diefstal, 2 weken gevangenis straf. 9. C. Jongejan, Warmenhuizen, beleediging, f 10 b. of 10 dagen hechtenis. 10. Joh. Kok, Schagen, mishandeling, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. 11. H. J. Eilers, Oegstgeest. het onbevoegd buiten noodzaak uitoefenen der geneeskunde, vonnis bekrach tigd (4 maanden gevangenisstraf. naar waarnemingen verricht In den morgen van 28 SEPTEMBER, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo- rologiech Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 768.9 m.M. te Stockholm. De laagst bekende stand is 746.7 m.M. te Horta. VERWACHTING: Zwakke tot matige meest Zuidoostelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. War mer. Amsterdam, 27 Sept 1909. Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 270 vette Koeien le qual. f 0.71 a 0.75, 2e qual. f0.66 a 0.70, 3e qual. f0.58 a 0.62, 222 Melk- en Kalfkoeien f 130 a 270.— per stuk, 70 nuchtere Kalveren f 8.— a f 13.—, 43 Schapen f20.— a f 24.— 408 vette Varkens Hollandsche le qual. 52 a 54 ct., idem 2e en 3e qual. 49 a 51 ct., Overzeesche en Geldersche le qual. 52 a 54 ct., Idem 2e en 3e qual. 50 a 51 ct. per K.G. Lammeren f a f per stuk. Alkmaar, 27 Sept 1909. 12 Koeien en ossen f200.— a 260,—. 115 vette kalveren f 40.— a 106.—, per Ned. P. f 0.75 a f 0.85. 40 Nuch tere idem f 8.— a 20.—, 0, magere schapen f a 1710 vette id. f 18.— a 24.—, 267 vette varkens 0 46 a 0.55 per P-, 25 magere idem f 16.— a f26.— Per Telegraaf. Formerend, 28 September 1909. 396 stapels Kleine Kaas f 31.—. 1745 K.G. Boter f 1.40 a f 1.50. 558 Runderen, waaronder 503 Vette, en 42 Stieren. Vette matig, 58 a 74 ct. per K.G. Geldekoeien matig, f 110.— a f 160.—. Melkkoeien matig, f 130.— a f 240.— 51 Paarden f50.— a f 200.— 183 Vette Kal veren 60 a 80 ct. per K.G. 278 Nuchtere Kalveren, f 9.— a 23.—, mg. 229 Vette Varkens, matig, 51 a 55 ct. per K.G. 32 Magere Varkens f 16.— a 27.—, stug. 341 Biggen f 6.— a f 11.—, stug. 5679 Schapen en Lamm. vette, matig, f17.— a f25.—, Lammeren f 11 a f 18, mg. Kipeieren f4.75 a f5.25, Eendeieren f0.— per 100 stuks 765 zak peren f 1.50 a f 4.—. 900 zak appelen f 1.50 af4.— 218 ganzen f 2.60 a f 8.25 Winkel, 27 Sept. 1909. Aardappelen ronde Peren Appelen Snpoonen Slaboonen Uien Nep Bloemkool Komkommers f 1.10 a f 1.16 35 K.G. f 1.10 a f 2.15 per mand. f 1.- a f 2.30 f 2.- a f 2.05 f 0.32J a f 0.80 f 0.96 a 1.10 f 1.20 a f 1.25 f 2.50 a f 4.- f 0.50 a f 6.— 1000. baal. p. 100 f 0.80 a f 0.95 f 1.60 a f 1.85 f 4.- a f 7.50 f 1.30 a f 1.70 f 4 50 a f 6.60 f 2.- a f 3.50 f 2.- a f 3.50 f 4.- a f 6- f 1.60 a f 2.60 f 1.20 a f 1.40 f 0.40 a f 0.44 f 6.- a f 0.- Aardappelen ronde Wortelen per 100 bossen Bloemkool, le srt., per 100 stuks 2e a Reuzenbloemkool Roode kool Gele Kool nu» Witte kool a a Nep Uien Slaboonen per 1000 stuks Rammenas IMienw leven. Station Noord-Scharwoade. 25 September 1909. Aardappelen groote muizen drielingen Uien Gele Nep Roode kool Gele kool Witte kool 27 September 1909. Drielingen Gele Nep t 0.- a f 0.- f 1.— a f 1.05 f 1.15 a f 1.20 f 1.70 a f 2.10 f 1.40 a f 2.20 f 2.70 a f 3.- f 4-50 a f 5.- f 1.05 a f 1.15 f 1.70 a f2.10

Schager Courant | 1909 | | pagina 2