Zaandam een Volontair Danscursus Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen Nagekomen berichten. Nagekomen Advertentiën. te Wieringerwaard. - ■■r-u.. .jwm bijzonder had gedaan en werd hem het eerelidmaat- in aanraking met een der wielen, met het ongeluk schap der vereeniging aangeboden, dat dankbaar werd kig gevolg, dat de geheele voet opengereten werd en aanvaard. Inmiddels was aan het beeld een lauwer- geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, krans gehecht. Nadat nog het koor met orkestbege leiding een drietal lieltallige liederen had gezon gen, waarvoor het publiek een dankbaar applaus deed hooren, werd de terugtocht aanvaard tot voor het stadhuis, waar na het spelen van het Wilhelmus de stoet werd ontbonden. Te 2 uur had zich inmiddels op het Doelenvcld een optocht georganiseerd voor een marsch door de stad en hare buitenwijken, voorstellende jong Alk maar, huldigend de helden van 1573, een corso van ongeveer 600 in het wit gekleede kinderen, verdeeld in vier afdeelingen naar de kleuren der Nederlandsche vlag en met Oranje aan het hoofd, de kinderen voor zien met sjerpen naar de kleuren der afdeeling. elke afdeeling voorafgegaan door een met groen en bloe men versierden triomfwagen, waarop meisjes gezeten met palmtakken, bazuinen enz. Twee muziekkorpsen namen aan den optocht deel, die uitstekend slaagde. Na afloop werden de kinderen in het lokaal de Har monie onthaald. Inmiddels werd een concert gegeven op het Hor- PleVanavond zal er van half acht tot half tien een feestconcert van gewijde muziek gegeven worden in de Groote of Sint Laurenskerk, onder leiding van den heer J. Henri Oushoorn, welk concert zal worden uitgevoerd door 300 zangeressen en zangers, terwijl concerten op de Steenenbrug en het Hofplein den dag zullen besluiten. Het weer, dat aanvankelijk triest en buiig was, klaarde tegen elf uur op en bleef verder den dag vrij goed; zoo nu en dan brak zelfs een zonnestraaltje door. Openbare gebouwen en tal van particuliere wo ningen hadden de driekleur ontplooid. Alkmaar heeft den gedenkdag wederom op waar dige wijze gevierd, dank zij de medewerking der bur gerij en de ijverige bemoeiingen der Ontzetvereeni- ging. LANGEDIJK EN OMSTREKEN. Het Hoofdbestuur van de Tuinbouw- en Handels- vereeniging „Langedijk en Omstreken", heeft namens hare leden, als huldeblijk bij het afscheid aan den heer Lovink, aan den heer Van Lennep, tweeden voor zitter van den Nederlandschen Tuinbouwraad, opge zonden f 38.40, zijnde f 0.05 per lid van de 768 leden. WINKEL. Tijdens het spelen der schoolkinderen van de open bare lagere school te Winkel, op het schoolplein, is een der leerlingen de 9-jarige R. B. te water geval len. Daar hij spoedig op den kant gehaald werd, had het geval een gunstigen afloop. Hoewel het schoolplein grenst aan de Voorsloot en op die grens geen enkele scheiding of afrastering staat, waardoor gevaar dat kinderen te water gera ken niet uitgesloten is, moet hier niet worden ver ondersteld dat dit de oorzaak is; door opzettelijk te ver vooroverhangen heeft hij vermoedelijk het evenwicht verloren en is te water gevallen. OUDE NIEDORP. Op zijn verzoek is aan den milicien S. Stam alhier, door den Minister van Oorlog eene vergoeding toe gekend van f 0.60 per dag, gedurende den tijd dat hij voor de herhalingsoefeningen in werkelijken dienst doorbracht. Op een gelijk verzoek van den milicien H. Zomerdijk, werd afwijzend beschikt. Oude Niedorp. Door het bestuur der vereeniging voor straatver lichting te Verlaat, is de leverantie der petroleum en de verdere henoodigdheden voor de lantaarns, tevens 't opsteken daarvan, bij Inschrijving gegund aan den heer Glas. EEN BRIEFKAART VAN 1871 BURGERVEOTBRUG. Naar wij; vernemen zal Ds. Holtz, predikant bij de Doopsgez. Gem., den 24en October zijn intrede in de Gemeente doen. BENOEMD. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot heemraad van het ambacht van West-Friesland genaamd Drechterland) vanwege de Westerkogge, de heer C. Wijdenes Spaans, te Avenhorn, en vanwege de Zuiderkogge, do heer C. Haringbuizen te Wijdenes. ER IN GELOOI'EN. Een onderwijzer te Monster kwam, na een bezoek gebracht te hebben aan zijn familie te Scheveningen, op zijn thuisreis in aanraking met z.g. kwartjesvin ders, die hem wisten over te halen, met hen kaart te spelen. De jonge man verloor eerst f 30, toen een gouden horloge, dat voor f25 werd aangenomen, en toen wilde men hem overhalen zijn fiets tegen f 50 te wagen. Dat ging hem toch te bar. Aan den lok vogel, die hem bij de vingervlugge lui gebracht had, verzocht hij hierop de oplichters in het oog te hou den, dan wilde hij de Loosduinsehe politie halen. Toen hij daarmee echter aankwam, was het heele stelle tje natuurlijk spoorloos verdwenen. De jonge man heeft zich het geval zoo aangetrokken, dat hij zijh dienst niet kan doen. Hij zegt, ook nog een schuldbe kentenis gegeven te hebben. OPZIENBAREND! Het hoofd der gemeente Avereest heeft een schrij ven gericht aan de openbare onderwijzers in zijn res sort, waarin hij hun een wenk geeft, niet aan poli tiek te doen en geen kiezerslijsten te teekenen. Dit laatste was onlangs gebeurd en dat vond Z.E. Acht bare niet goed! naar waarnemingen verricht (n den morgen van 9 OCTOBER. medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 772.0 mM. te Coruna. De laagst bekende stand is 749.7 mM. te Seijdis- fjord. VERWACHTING: Toenemende Zuidwestelijke wind. Toenemende be wolking. Later waarschijnlijk regen. Zelfde tempera tuur. i inschrijver de firma Joh. F. Morra te Alkmaar ge gund. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 October. Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, D. Van Loon. HIJ IS VERKOUDEN. Dr. Cook, de Noordpool-padvinder, is verkouden. Dat is hem, zegt hij, in de Poolstreek nooit over komen. SANTELLA, DE MODERNE BRIGAND. De correspondent van de Tel. te Rome schrijft dato 5 October: De kronieken van de Maremmen, die ons verhaal den van de vermetele daden van Tiburzi, Fioravanti en Biagini, zijn we ternauwernood vergeten, of een nieuwe brigand verschijnt ten tooneele Santella. Deze jonge man, die ontvlucht is uit de gevange nis van Scansans, verhaast de gansche provincie Gros- seto door zijn behendigheid en toont zich werkelijk ,,re della macchia" (koning van 't kreupelhout). Santella tart de karabiniers en is alom tegenwoor dig, want hij beweegt zich met een snelheid, die aan LIJNKOEKEN. De 2e Coöperatieve Vereeniging gevestigd alhier, heeft aanbesteed de levering van 400.OÜO stuks lijn koeken. De leverantie is gegund aan de Rhurorter fabriek tegen f 10.95 de 104 stuks, op eene garantie van 31 eiwit en 11 vet. ZIEKENFONDS. Uit het kwartaaloverzicht van het Ziekenfonds al hier bleek, dat de ontvangsten in het 3de kwartaal f 264.10 bedroegen, tegen eene uitgave van f 247.65. Aan de leden werden 294 recepten en 3 uitkeerin- gen verstrekt. Aangesloten waren 80 gezinnen en 5 6 enkele personen. Nieuwe leden werden niet voorge steld. I)E IJSBAAN. Het Bestuur van de IJsbaan „Wilhelmlna" alhier heeft bij het Bondsbestuur aangevraagd, om van wege den Schaatsenrijdersbond op' de ijsbaan in den a.s. winter een of meer kampioenschappen te ver- rij den. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren fietslantaarn en zijn in lichtingen te bekomen omtrent een Overhouder. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 79 October 1909. Getrouwd: Jan Neefkes en Adriaantje Broekhuizien- GEMEENTE SCHAGEN. Marktberichten. 8 Oct. Anna Panlowna, Groote Aardappelen Komkommers Snyboonen Gele Kool Slaboonen Andyvie Bloemkool Wortelen Bieten Uien Voortaan alleen vrydag veiling Broek op Langend{jk, 8 Oct. 1909. Aardappelen ronde f 0.70 muizen f 0.— Wortelen per 100 bossen f 0.90 Bloemkool, le srt., per 100 stuks f 3.75 f 1.20 a f 1.60 f 0.— a f 6.— f 2.50 a f 1.20 per 1000. f 1.— i» f 1.50 f 0.20 a f 0.70 !f 085 a f 1.10 f 5.50 a f 0.- f 1.- m f 1.50 f 1.- a f 1.10 f 0.50 a f 0.80 -o Reuzenbloemkool Roode kool Gele Kool Witte kool Nep Uien Slaboonen Bieten f 1. f 4 f 1.50 a 1 2.- a a f 0.- a f 0.- a, f 1.20 a/ f 6.- a f 1.55 a f 8.— f 3.- f 3.25 per 1000 stuks per 100 f 2.50 a f 6.80 f 1.80 a f 2.40 f 1.05 a f 1.20 f 0.39 a f 0.- f6.- a f 0.— Winkel, 8 Oct. 1909. Aardappelen rondo Peren Appelen Noten Slaboonen Uien Nep Bloemkool Kaas Bieten f 0.75 a f 0.— 35 K.G. f 1.65 a f 2.90 per mand. t 1.45 afS.- f 4.- a f 0.- 1000. f 0.30 a f 0.90 f 0.85 a 1.10 f ITO a f 1.40 baal. f 1.80 a f 6.- p. 100 f 0.95 per stuk per 100 stuks f 0.90 a f 0.— Medcmblik, 8 Sept. 1909. Aardappelen groote muizen blauwe Bloemkool Spercieboonen Kleine uien Burgemeester en .Wethouders der Gemeente Scha- gen, brengen naar aanleiding van art. 203, alinea 3, der Wet van 29 Juni 1851, (Staatsblad No. 85) ter het ongelooflijke grenst. Als de politie denkt, hem openbare kennis, dat de Begrooting der plaatselijke in- op de hielen te zijn, wordt hij alweer, ik weet niet j komsten en uitgaven voor 1910, zooals zij aan den hoeveel tientallen K.M. verder dan men mogelijk acht- j Raad der gemeente is aangeboden, op de Secretarie te, gesignaleerd. Hij gaat weddenschappen aan met j der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd do karabiniers van den Monte Amiata, om te zien, tot en met den 22en October a.s. en dat een ieder wie het eerst boven is. Santella's behendigheid moet die van Tiburzi over treffen, ja, de bevolking van de Maremmen verzekert, dat de man... vliegt. Moderner kan het niet! Ik heb te Rome jarenlang gewoond in huis bij een maresciallo dei carabinieri, die met Tiburzi en Compagni vaak in aanraking was geweest. Hij was indertijd expres in de Maremmen gezonden, om die briganten te zoeken. Op een avond, toen hij en zijn collega's zich moe hadden neergelaten in een osteria, j voegden zich langzamerhand eenige contadini bij hen. j Men zat genoeglijk samen over Tiburzi, Fioravanti en Biagini te praten. Eindelijk verdween de een na daarvan, tegen betaling der kosten, een afschrift zal kunnen bekomen. Schagen, den 6 October 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. I)e Secretaris, ROGGEVEEN. Barsingerhom. Ten huize van Scheringa hield Dr. Becher Vrijdag i y e AA XJiaglUi LC pi ut\^u. jjinuciij IV I vi u n vvu uv wu Dezer dagen vermeldden wij op gezag van net Nws. ,jen ancjer, omdat het al laat was. Ook de karabiniers het veertig-jarig jubileum van de briefkaart. Daarbij stonden op om heen te gaan, toen een hunner een werd voor Nederland door genoemd blad het jaar 18/- toegeveouwen papiertje onder een der glazen vond. als invoeringsjaar genoemd Een ingezetenevan Zonder de verrassing te bevroeden, die hem te wach- avond dezelfde lezing,"waar van' reeds in e'en vorig Leeuwarden zendt aan de -Uw. Ct. een mieikuau j t(}n stond> maakte hij het open en las: „Onze beste m,mmer js melding gemaakt uit Kolhorn. Dezen keer toe, die den 2en Januari 18/1 te Amsteidam atgestem- groeten.„ Het papiertje was onderteekend door de waren, niettegenstaande het ongunstige weder, een peld is, en den 3en Januari d a. v., dij aankomst drie beruchte ro0verc, die men op de hielen zat. Als dertigtal personen, dames en heeren, aanwezig, die te Arnhem. De Nederlandsche briefkaart bestond dus zeker reeds op 1 Januari 1871. VRIJZINNIG-HERVORMDEN. Het succes, dat de Friesche vrijzinnige predikanten Santella van 't zelfde slag is, dan kunnen we er hier mgj de welverdiende belangstelling de lezing volgden nog plezier van hebben. en het aanschouwelijk onderricht in het verband leg- EEN ONTPLOFFING. gen en het kunstmatig opwekken der ademhaling bij Het beruchte poeder B. heeft weder eens van zich drenkelingen genoten. Ieder zal moeten bekennen gehad hebben met hun open-lucht-bijeenkomst in de d0en spreken. dat het geven van zulk een aanalt nuttige wenken Bildt, is een prikkel geweest, om ook in WestT ries- jn de buskruitfabriek van Bouchet (in het departe- in het algemeen en in het bijzonder bij plotseling voor land'eenige actie te beginnen, zij het dan in anderen ment Seine-et-Oise), heeft bij het vervaardigen van komende ongelukken, door een geneesheer, op hoo- vorm. 1 rookzwak buskruit B. een ontploffing plaats gehad, gen prijs te stellen is, zooals trouwens hier ook wel Ds. II. Nobel, te Kedichem, nam het initiatief tot j waarbij een werkman onmiddellijk gedood werd; twee werd kenbaar gemaakt, het houden van een reeks 'lezingen in de classis I kregen zulke ernstige brandwonden, dat men vreest Hoorn, als propaganda voor de Vereeniging van Vrij- J voor hun leven, terwijl drie anderen minder zwaar f 1.10 a f 1.20 f 1.70 a f 2.- f 0.80 a f 1.— f 3.50 a f 4.50 f 1.30 a f 2,80 f 2.10 a 13.50 10.- a f 0.- zinnige Hervormden. Deze hebben plaats gehad in een gekwetst in het hospitaal werden opgenomen. Dank - ,r ft. on w dit soort fabrleken, waarbij de fp1 °P Maandag 18 October a.s., hebben zich lo leer- KOLHORN. Voor het herhalingsonderwfjs alhier, dat zal aanvan twaalftal gemeenten dier classis, yan 20 September tot zij de bouworde van dit soort fabrieken, waarbij de 8011 °P -Maandag 7 dezer. De belangstelling was, bij den korten tijd der vereschillende afdeelingen op zichzelf staan, bleef de 'mgen aangemeld, voorbereiding overal zeer goed. Met cijfers werd aan- ramp beperkt tot de volkomen vernieling van een Iiolhorn. getoond, hoe de verhouding in ons vaderland is, hoe loods. Tengevolge der middagbestelling in den Waardpolder,' de strooming der vrijzinnigheid in 't godsdienstige le- NIET ZOO BEDOELD. ven hier voortgang maakt, elders wordt gestremd. De Jk houd het met den materialistischen stel kansen voor de vrijzinnigen (in de toekomst werden regel. de mensCh is wat hij eet. daaraan getoetst, en de middelen om vooruit te ko- Dan bent u zeker dol iop kaifsvleesch. men, aangewezen. Met voldoeningen ^worder,^ vastge- LUMÏERE" BIJ NACHT. steld, dat aan de zijde der vrijzinnigen het beginsel der verdraagzaamheid wordt hooggehouden, terwijl scherp in 't licht trad, hoe deze richting, waar zij eenmaal in de minderheid is, van den kansel wordt geweerd. Vooral in de classis Hoorn, waar dc vrijzinnigen zoo weinig strijd kennen, was het noodig, dat er eens op gewezen werd, hoe het hier gaat om een onschatbaar volksbelang waarin paneensluiling en organisatie on misbaar zijn. DA'S TREURIG. Te Cabauw (Utr.) geraakte gistermorgen de veer tienjarige dochter van J. v. K., terwijl zij aan het melken was, in een sloot en verdronk. De vader, die het ongeval zag, vilde zijn dochter grijpen, doch kwam daarbij zelf in het water terecht, waaruit Jiij na eenige oogenblikken levenloos werd opgehaald. Eerst later werd het lijk van zijn dochter opgo rischt. DE WOGNUMMERS. De vereeniging Jacob Kwast, te Wognum, die na het drukke winterseizoen een tijdlang geen uitvoerin gen heeft gegeven, zal in het laatst van October een tournée beginnen en dan bezoeken Zutphen, Winters wijk, Arnhem, Doetinchem, Coevorden, (Wildervank, ^inschoten, Utrecht, loeiden en Gouda. Dc Vereeniging heeft van verschillende componis- 'n liederen ontvangen en Ln studie genomen, welke !f het komend seizoen zullen worden uitgevoerd, o.a. van mevr. HopmanKwast, Barend Kwast, Wierts, L. 1'. Brandts Buys, Bousent, Loser, Deelman en Hon- drika van Tusschenbroek. GODSDIENSTWAANZIN. In een logement in de Raamstraat te Rotterdam «rerd gisteravond de hulp der politic ingeroepen, daar een persoon die aldaar gedurende een paar dagen ge logeerd werd, zonderling begon te doen. Hij deed nicls als hardop bidden, terwijl hij de beide handen kramp achtig in elkaar gesloten hield. Hij zeide den Duivel gevangen te hebben en wilde zijn handen niet openen anders konden de grootste ongelukken gebeuren. 'Al leen de pastoor kon hem van den Duivel verlossen. Naar het politiebureau in de Pauwensteeg gebracht, werd daar de hulp van den pastoor der Stcigerschel kerk ingeroepen. Toen deze verscheen, zei de man echter dat de pastoor hem niet helpen kon, maar een geestelijke van hoogeren rang dit slechts zou kunnen. Ook de politiedokter slaagde er niet in hem te be wegen dc handen te openen, waarom men hem ten slotte naar het Ziekenhuis bracht. Ook de daar nan- gewende pogingen bleven tot nog toe zonder resultaat. HAZEPOLDKK. Woensdag 1.1. wilde hot zoontje van den hoer v B l lL;; beweging zijnde hondenkar springen Do spreng mislukte en de knaap kwam met zijn bSli zal binnenkort een tweede, vaste postbode alhier wor den aangesteld. Kolhorn. Op Woensdag 13 October a.s., 's avonds om half acht, houdt de afdeeling van den Pensioenbond alhier Op 'de Arbeidsbeurs te Parijs is een vrij druk hare eerste wintervergadering bij den heer Jb. Smit. bezochte bijeenkomst gehouden, teneinde (het zenden O.a. zal er door 't vertrek van den Weleerw. heer f 0.75 a f .0- f0.— a f 0.80 f2.- af 3.60 f 1.- a f 1.15 f 0.65 a f 0.70 Nieuw Leven, Station Noordsckarwonde. 7 October 1909. Drielingen Gele Nep Uien Witte kool Roode kool Gele kool 8 Oct 1909. Aardappelen groote muizen drielingen f 1.— a f 1.20 Uien f 1.05 a f 0.80 Gele Nep f 2.20 a f 1.70 Roode kool f 1.— a f 3.— Gele kool f2.— a f 3.50 Witte kool f 3.— a f 4.— Noordscharwonde (Dorp), 8 October 1909 Bloemkool le soort f 4.— a f 5,— 2e f 1.— a f 1.50 Reuzen Bloemkool f 4.— a f 7.50 Roode Kool f 2.— af 3.— Witte Kool f 4.— a f 5.— Gele Kool f 1.50 a f 2.50 Nep f 2.— a f 2.10 9 October. Bloemkool, le soort 2e Reuzen Bloemkool Nep Witte Kool Roode Kool Gele Kool Amsterdamsche V.P.N. Eierenveiling, 8 Oct. 1909. Kipeieren per 100 4.— a 6.3 Nederlandsche VarkensverEekering-MaatschappQ. In de week van 3 Oct 1909 tot 9 Oct 1909 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt: 7- tot 9-weeksche biggen f 8 a f 12. Varkens van 25 tot 5o K.G. f 0.46 per K.G. f 4.- a f 5.- f»l.— a f 1.60 f 4.- a f 8.- f 1.80 a f 2.— f 4.- a f 5.- f 2.- a f 3- f 2.50 a f 3.25 Zeugen 50 75 100 125 150 75 "„100 ,125 150 175 f 0.46 f 0.50 f 0.52 f 0.54 f 0.55 f 0.49 van een verzoekschrift aan den gemeenteraad te bespre- Ds. H. J. Engelkes een nieuwen secretaris moeten wo'"- Pabriek8ka^ f 28 50.'' ken, om voorlaan de 15.000 straatlantaarns, die te den gekozen. middernacht worden uitgedraaid, te laten branden.; DE MOORD IN HET KOEKANGERVELD. Uitgeschreven door het syndicaat der lantaarnop- Uit Assen meldt men aan de Leeuw. Ct.: stekers, werd de vergadering door talrijke burgers bij- Tegen gebroeders Bakker is rechtsingang verleend gewoond; zij stemden volkomen in met de woorden met last tot instructie en niet tot verwijzing naar de van den secretaris, die betoogde, dat de daardoor te openbare zitting. De instructie is nog niet gesloten, maken vermoedelijke onkosten van ruim 200.000 fr. Dagelijks worden getuigen gehoord, o. w. ook de geen beletsel mochten zijn, tot deze belangrijke her- vrouwen van de beide verdachten, vorming over te gaan, vooral wanneer men jtich de ZAANSCHE HUISVLIJT. uitspraak van den prefect van politie herinnerde: ,.één Een paar ondernemende werklieden aan de Zaan- lantaarn is evenveel waard als drie agenten. streek, de heeren K. Kat te Zaandam en P. Nleuw- A1 moge nu deze appreciatie, op het eerste gehoor. I kamp te Koog aan de Zaan zijn voornemens een per- ook niet bepaald vleiend klinken voor de ijverige die- nmnente tentoonstelling van Zaansche huisvlijt in het aÜ.16!! mw11 han met ontkennen, leven te roepen en deze te houden in een natuur- I getrouwe nabootsing van het Czaar-Peterhuisje te Zaandam. Zij kregen reeds vergunning van het Russl- Alkmaar, 8 Oct. Kaas. Aangevoerd 400 Stapels, wegende 200000 K.G. Fabriekskaas Kleine f 29.50 Comm.f Middelb. f Boerenkaas:Kleine f 29.50 Comm. f 30.Middelb. f 30.5o Hoorn, 7 Oct. Aangevoerd 199 stapels kaas, wegende 70084 K.G. Kleine 29,50. Commissie f 29.5J, Middelb. f28.50 f dat er zeer veel waars in schuilt f SPOORWEGONGELUK IN CANADA. Op de lijn HalifaxMontreal had Donderdag een ernstig spoorwegongeluk plaats, waarbij- verscheidene bei- ambten op slag werden gedood en ongeveer 20 passa giers door de in brand geraakte treinruïne zwaar wer den gewond. Het lot van 30 tot 40 andere passagiers is nog niet bekend, maar men vreest, dat een groot aantal hunner, zoo niet allen, mede verbrand zijh. Nadere l>erichten omtrent de ramp melden de vol gende bijzonderheden Een van Halifax naar Montreal rijdende personen trein ontmoette een extra trein, die met de snelheid van een expres uit de tegenovergestelde richting kwam aanstormen. (Voor een der beide machinisten ver moeid te remmen, waren beide treinen met verbijste rend geraas op elkaar geloopen. De voorste wagens werden totaal in elkaar gedrukt, de twee machinisten en de twee stokers waren on middellijk dood. Ook de beambten in de goederen-, wagens werden op slag gedood. Vóór nog de passa giers goed en wel wisten wat er gebeurd was, vloog een der waggons in brand en in korten tijd stonden beide iroincn in lichtelaaie. Twintig reizigers kregen vreeselijke brandwonden. De opruiming der nog lang nasmeulende massa moest geruimen tijd worden uitgesteld, zoodat, toen het bericht van de ramp werd verzonden, nog niet kon worden vastgesteld, of de 30 of 40 vermiste rei zigers inderdaad verbrand zijn. EEN POSTWAGEN VERBRAND. Kaapstad, 7 October. De postwagen naar Johannes- burg geraakte op 12 mijlen afstands van Bloemfontein in brand. De Lngelsche post Voor Johannesburg bleef gespaard de brieven echter voor den Rand. Nooixl- D°r'ugeesr;n Oost-Afrika en Aangev. 4584 H.L. 8.- a 10.- 5.50 a 5.— 5.50 a 5.90 3.75 a 4.10 14.- a 19.- 15. a f 10.- a 22.- 20.- a 27.- 17.— a 21.60 20.- a 25.- 14 50 a 15.— 4.25 a 5.35 sche gouvernement, om het bekende huisje na te maken. HOORN. Op verzoek van Burgemeester en Wethouders van Hoorn heeft de Minister van Blnnenlandsche Zaken een onderzoek doen instellen naar den toestand van het bekende, van het jaar 1609 dateerende Waagge bouw aldaar. Uil het daaromtrent door den Rijksbouw- kundige voor de gel/ouwen van onderwijs, enz., uit gebracht rapport, blijkt, dat de kosten eener complete herstelling worden begroot op f 28.500. Bure. en Weth achten den tijd gekomen in de kosten dier restauratie Rijks- en Provinciaal subsidie nan te vragen. Langedijk. De Commissie voor de Volksstemming heeft beslo ten deze in de 4 dorpen aan den Langedijk te houden omstreeks het midden der maand December. Den 21 October zal bij den beer D. Stam een gezamenlijke vergadering worden gehouden met alle meewerkende vereenigingen. AANBESTEDING HULPMEST. In het lokaal van den heer Jn. Ruye te St. Pan- cras, werd Vrijdagavond door het bestuur van de af deeling St. Pancras der Tuinbouw- en Handelsvereenl- glng „Langedijk en Omstreken" zitting gehouden voor het openen der insehrijvingsbiljetten, voor de leve ring aan 41 leden der afdeeling van 219.297 K.G. verschillende soorten hulpmeststoffen. Door de Naam- looze Vennootschap Het Landbouwkantoor te Alk maar werd ingeschreven voor de geheele massa voor een som van f 10484.68; door de firma Joh. F. Mor ra te Alkmaar voor f 10254.11, door de firma Van der Molen te Broek op Langendijk voor f 10484.43%, Alkmaar, 8 Oct. Tarwe Rogge (nieuwe! chev. Haver Bruine boonen Karwyzaad Groene Erwten Grauwe Vale Mosterdzaad Blauwmaandzaad Gerst ALKMAAR, Zaterdag 9 October. NIET ONTVANGEN. 8 Paarden f 60 A f 100 war stuk. 180 Koelen f 160 f 310 per stuk. 261 Mag. Schapen f8 4 f20 per stuk. 31 Nucht. Kalveren f8 4 f20 per stuk. 61 Mag. Varkens f 18 4 f 28 per stuk. 178 Biggen f 8 A f 13 per stuk. 16 Bokken en Geiten f 3 A f 8 per stuk. N Kipeleren f 4.50 a f 5 per 100. Boter f 0.60 A f 0.70 per kop. TREKT 29 OCTOBER. A. VAN TWUIJVEB. Noord, Schagen. Ter Gemeente-Secretarie te SINT MAARTEN geplaatst worden. Te beginnen DINSDAG 12 OCTOBER voor pasbe-l brand!'Llend0Cl Van d° briover* voor Pretoria zijn ver- Amsterdam Voor f 10496^72. I Door het bestuur ie de levering aan den laagsten - ë'unenden van 46 uur; voor de grooten van 7" en door de directie der Superphosphaat-fabriek te uur- Aanbevelend P. SCHENK.

Schager Courant | 1909 | | pagina 2