Zaterdag *1 October 1909. 53ste Jaargang. No. -1595. Bureau SCHAGEN, Laan ES 4. Uitgevers i TRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. AJiemeen Nieiws- Airatcmic- LnütivilK Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Interc Telephoon No. 29. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke numjners 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaal uit drie bladen. VERPLETTERD. Aan <lo nieuwe coöperatieve suikerfabriek te Stam persgat brak Woensdag van een der reusachtige ele-1 vators de ketting, waaraan de bak hing, zoodat deze I naar beneden viel. Een werkman uit Oud-Gastel, welke onder in het schip, dat men loste, stond te werken, kreeg den bak op 't lichaam. Verpletterd werd hij er onder uit ge haald. De man was nog geen 14 dagen getrouwd. geen couranten geen slippertjes, In de Tel. schrijft de Amsterdammer in zijn dag boek 20 October. De journalistiek heeft rare kostgangers. In een onzer groote provinciesteden woont een heer, die als ijverig berichtgever van een onzer groote dag bladen bekend slaat. Behalve eenige zeer eerwaarde primeurs, leverde hij eens per maand het bericht, dat het hoofdbestuur van een in ons land zeer populairen hond te Amsterdam vergadering zou houden. De re dactie. argeloos als redacties tegenover corresponden ten zijn kunnen, nam het bericht geregeld op, te meer, daar de berichtgever zitting had in dit bestuur. Drie-, viermaal ging het prachtig. Het hoofdbestuur vergader de te Amsterdam, doch steeds moesten de genomen besluiten, wegens het groote gewicht, geheim blijven. Nooit lekte er iets van de vergaderingen uit. Totdat de vorige week het traditioneele bericht weer verscheenj „Naar wij vernemen, zal het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsehe, enz., enz. Zaterdag a.s. te I Amsterdam een spoedeischende vergadering houden, ter bespreking, ènz." Den volgenden dag een hoofdbestuurslid aan de te lefoon. Van wie de redactie die malle berichten I kreeg? 't Was nu al 't vierde in vier maanden, en 1 het hoofdbestuur had in het laatste half jaar heele- maal niet vergaderd! -U zegt Heelemaal niet vergaderd, meneert Ik zou het toch wel weten, want ik schrijf de vergaderingen uit. De correspondent uit het groote provinciestadje werd ter verantwoording geroepen voor de strenge hoofdredactie. Na vijf minuten viel-ie door de mand. Hij had die berichten opgegeven om een slippertje naar Amsterdam te kunnen maken. Als het in de krant stond twijfelde zijn vrouw niett De strenge hoofdredactie keek dubbel streng, en gaf order het bericht voortaan vetjes te drukken. een parlement in 't klein. De Haagsche correspondent der Tel. schrijft: Over eenige jaren zal de residentie een parlement in 't klein rijk wezen. De Haagsche Raad toch wordt meer en meer veroverd door leden der Tweede Ka mer. De heeren Treub, Ter Laan, Lely, Jansen en De Meester vormden tot voor kort het parlementaire vijftal in den Haagschen Raad, maar toen viel de heer Lely voor de Kamer en bleven er dus „maar" vier over. Dit euvel zal echter spoedig verholpen zijn. Voor de komende gemeenteraadsverkiezingen zijn weer... drie Kamerleden candidaat gesteld: de hee ren Thomson, Snoeck Henkemans en Roodhuijzen. Deze drie volksvertegenwoordigers hebben eene goede kans, om nu ook raadslid te worden, zoodat we dan zeven Binnenhof-klanten op de Groenmarkt zullen hebben. Dat deze toestand een goede is, zal niemand kunnen beweren. Het éeniget is, dat we zoodoende aardig op weg zijn naar 'n curieuse inrich ting: 'n parlement-in-'t-klein, 'n vóor-Tweede-Kamer. een dure vergissing. Bij een dezer dagen gehouden verhuring bij geslo ten briefjes van een zate en landen, gelegen onder Britswerd, bleek, dat de hoogste bieder zich vergist had. In plaats van de werkelijk door hem bedoelde huursom te schrijven, schreef hij bij vergissing wat hij geraamd had te kunnen maken uit de melkproduc tie Ieder, die maar eenigszins met het berekenen van de huurwaarde eener boerderij bekend is, zal begrij pen, dat deze ingeschreven huursom natuurlijk veel te hoog was. I Tooh werd genoemde zate en landen aan den hoog- sten bieder gegund, doch tevens hem te kennen ge geven, dat hij zich zeker vergist had. Door de ver huurders werd hem verder aangeboden, een boete van f 1000 te betalen en dan afstand van de plaats te doen. Naar men met zekerheid verneemt, heeft de hoog ste inschrijver of bieder deze boete betaald om maar van de zaak af te zijn. Winkel. De aandeelen, nommers 2a, 2b, 219, 98, 175a, 175b en 121 in de geldleening ten laste der Gröen- tenvereeniging alhier zijn bij uitloting aangewezen om h pari te worden afgelost. Door het bestuur der vereeniging is gemaakt de bepaling dat goederen die eene week onverkocht in het marktgebouw blijven liggen, daaruit zullen wor den verwijderd De verpachting van het marktgebouw voor het tijd vak tusschen het eindigen en weder aanvangen der harkten, bracht op f 50.20. VALKOOG. Te Deventer is voor het examen voor de Vrije- en Ordeoefeningen der Gymnastiek geslaagd Mej. C. A. M. van 't Veer. cholera. Men meldt, dat zich te Jaarsveld zou hebben voor gedaan een geval van cholera asiatlca met doodelij- ken afloop bij een meisje van 16 jaar. Kolliorn. Den heer W. Oudt, eervol ontslagen brievengaarder, '3 een pensioen toegekend van f 392. opgepikt. Men meldt uit Hoek van Holland: Door den loodskotter no. 4 is hier binnengesleept oe Engelsche barge Nabonia van Sunderland naar Rye in het Engelsche Kanaal bestemd. Het schip, dat slechts met twee man was bemand, was door stormweer uit den koers geraakt. De zeilen waren M^SGbeurd, de bazaanmast en het roer gebroken, ter- "1)1 geen proviand meer aan boord was. DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. De landbouwer A. K., te Eerde (bij Vechel) bracht Woensdagnamiddag de koeien naar het veld. 'Eens klaps werd een koe wild en woest en begon uit alle macht te stooten, met het treurig gevolg, dat de landman overmeesterd werd en vijf ribben brak. Da delijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Zijn toe stand is redelijk. VROUWENTURNEN. Of er in Friesland animo bestaat voor het vrou- wenturnen, bleek Zondag. Niet minder dan 13 Frie- sche damesturnclubs hadden haar voorturnsters naar Leeuwarden afgevaardigd, om de voorturnstersles te bezoeken, onder leiding van den heer M. Wierstra te Sneek. Niet minder dan 32 dames kwamen in de rij, toen het „aantreden" gecommandeerd werd. Eerst werden „vrije oefeningen" op en van de plaats in cirkelflankrij gegeven, toen volgden vrije oefeningen op de plaats met ondersteuningsoefeningen (Zweedsch) Daarna werd geturnd aan lage en hooge ringen en lage barren. Er werd door de dames flink aangepakt en het was aan hare houding, hare bewegingen, haar uithoudingsvermogen op te merken van hoe groote beteekenis turnen ook voor de lichamelijke opvoe ding van vrouwen is. DE HEER VAN KOL ALS GELDSCHIETER. In Het Volk komt voor de volge-ide merkwaardige advertentie van het oud-Kamerlid Van Kol: Na lang dralen heb ik mij wel genoodzaakt gezien tot dezen stap teneinde paal en perk te stellen aan veel nuttelooze correspondentie, die vaak uren in beslag neemt. Vrijwel dagelijks ontvang ik brieven om iemand te helpen aan een betrekking, een verzoek te doen aan een of ander minister en vooral om geldelijken steun. Soms van deze laatsten 12 op éen dag, om bedragen, varieerende van 10 tot 50, 200 en soms enkele dui zenden guldens! Men begrijpe toch, dat ik over betrekkingen niet beschikken kan, aan ministers geen verzoeken doen wil, en de bankbiljetten niet uit mijn mouwen, schud. Vandaar mijn dringend verzoek, zich met een en ander te beperken, en mij toe te staan, door het niet langer beantwoorden van onvervulbare wenschen, wederzijdsch tijdverlies te voorkomen. Nog iets: van de honderden voorschotten, die in mijn boeken staan, kwam er geen dozijn terecht. Mag ik de betrokken personen daarom verzoeken eens na te gaan, of zij hog geen kans zien, hun schuld af te lossen, waardoor weer anderen zouden geholpen wor den. DE GRILLEN DER LUCHTEN. Grauwheid en somberheid grijnzen ons van alle kan ten tegen. Nu eens is de hemel onbewolkt, maar heeft een dikke nevel laag zich voor de zon geplaatst, dan weer is eveneens het weer volgens barometer en baro- ment beslist goed te noemen, is er dan ook slechts één wolkenrij aanwezig, de-alfo-stratus-sluier, die 's morgens en 's avonds verdrietig' rood geverfd wordt, Verdwenen zijn nu de helderblauwe Meiluchten der droogheid en guurheid, die zoo scherp afstaken tegen de logge cu muli met hun geelachtige, rijkbeschaduwde kleurscha- keering; weg de Noordenwinden, die ons, ondanks het rillen, dat zij konden veroorzaken, toch nieuwe energie brachten en de arbeidskracht deden toenemen. Ook hot groote hoog bij IJsland is weg; trouwens, overal in het Westen is de barometer belangrijk lager gaan staan, zoowel op IJsland als bij de Azoren. Ook de bloemen pracht is aan 't verleppen gegaanzelfs de eenzaam verlaten Dahlia schudt heden haar bladeren af. En 't is toch nog geen winter. De wind is gaan liggen, de vochtigheid is toege nomen, de temperatuur blijft hoog. Dit zijn geestdooden- de factoreneen dergelijk weer, zonder zon, zonder storm, zonder koude, het kan niet anders dan ons tot luiheid (relatieve luiheid natuurlijk) brengen. Wij voe len ons reeds bij' het ontwaken vermoeid; 't is ol een groote. onzichtbare last op ons drukt, die ons afmat, ons alle energie ontneemt. Interessant zijn de resultaten die in 1907 Lehmann en Pedersen te Kopenhagen op dit gebied verkregen. Zij! vonden, dat de energie, on danks de lagere temperatuur, reeds in Januari met de sterkte der chemisch werkzame stralen van het zon nelicht, begon toe te nemen tot midden Mei; dan kwam er een algemeene stilstand, terwijl eerst in September, na nog een kort stijgen, weldra de groote daling begon, die tot December voortduurde. Men heeft beiden on derzoekers terecht verweten, dat zij juist te algemeen bleven. Een koude met krachtigen wind moest immers verandering brengen. Ook hebben zij te veel naar de lichamelijke kracht gekeken, en hielden zij zich nau welijks bezig met de niet-handarbeiders. Echter is uit alles gebleken, dat een groote vochtigheid, die voort durend met een stratusachtige bewolking gepaard gaat, de groote klamnatte last is, dien type IV in dezen tijd op onze schouders legt. Een hoog ligt over het Zuiden. Diepe depressies trekken hoog in het Noorden aan ons voorbij. Maar wij bemerken niets van do wild-woeste orkanen, die er woeden. Hier zijn het in hoofdzaak de locale lagen. Zoo zal het duren, tot straks geheel onverwachts een krach tige Oostelijke wind doorslaat, die ons weer opfrischt. aüe nevelen verdrijft en een nieuwe weerpieriode in luidt. v. Bt. WIERINGEN. J.l. Donderdagavond te half tien uur kwam er uit 't Wiesten plotseling een onweersbui opzetten, waarbij 't aan regen en wind niet ontbrak. Te Smerp was het onweer op zijd ergst en werd daar in de weide een kalfkoe, van den hoer Alb. Klein Sr. door den blik sem gedood. Naar wij vernemen dekt assurantie de schade, en wel van de Mij. „De Nederlanden". Ook is de bliksem ingeslagen in het schuitje van den vLsscher N. Bais. De bliksem raakte het eerst den top van den mast, welke versplinterd werd, gleed daarna langs het slag en zoo verder door de kachel pijp naar het vooronder; baande zich vandaar een weg door de kooi en zoo door de boeg heen weer naar buiten. Do eigenaar, die .zich in het vooronder bevond en in de kooi lag te slapen, werd, wonder boven wonder niet getroffen en kwam met den schrik vrij. RAAD VAN WIERINGEN. Openbare vergadering op Vrijdag 22 Oct. jl. Aanwezig de heeren Obreen, Koorn, Herman en Peereboom. Afwezig de heeren Cavaljé (burgemeester), Kuut 1 "nu opeidng der vergadering door den heer Obreen, worden de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd. Hierna komt aan de orde, het onderzoek der ge loofsbrieven van het nieuwgekozen raadslid den heer N. J. Poel. Met het onderzoek hiervan belasten zich de hee-i ren Koorn, Peereboom en Hermans, die adviseeren tot goedkeuring waartoe wordt besloten. Vervolgens doet de voorzitter de volgende mededee- J lingen: lo. dat mej. Willegrijp bericht heeft gezonden, hare benoeming als verloskundige dezer gemeente aan te nemen en reeds in functie is getreden. 2o. dat door den heer Rijksontvanger in de Ge meentekas is gestort de som van f 2251.85%; 3o. dat door heeren Gedeputeerde Staten afwijzend is beschikt op de reclame hoofdelijken omslag vru J. Lont Sr., omdat die reclame te laat is ingediend. 4o. dat door heeren Ged. Staten eveneens afwijzend is beschikt op ons verzoek om vrijstelling van hst neven van onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen; zoodat aan de onderwijzers verzocht zal worden, om iu dit vak vanaf 1 Januari a.s. les te geven. Deze oefeningen mogen in de open lucht gehouden worden, en ouders welke er bezwaren tegen hebben, dat hun kinderen hieraan deelnemen, hebben dit slechts aan de Hoofden van Scholen mede te deelen, waarna do kinderen van dit onderwijs worden vrijgesteld. De voorzitter biedt vervolgens den maandstaat der Zeegras-exploitatie over de maand September aan, welke wordt ingezien en waarop.geen op- of aanmer kingen worden gemaakt. Hierna gaat men over tot de behandeling van de volgende ingekomen reclames: lo. Verzoek van Dr. R. L. H. Koops om 5 maan den ontheffing hoofdelijken omslag en hondenbelas ting wegens vertrek uit de gemeente. (Toegestaan.) 2o. Verzoek van J. Omis om ontheffing hondenbe lasting, wegens opruiming van den hond. Wordt toege staan en de aanslag alzoo gebracht op f 3. 3o. Verzoek van J. Kort, om ontheffing hondenbe lasting. Wordt toegestaan en zijn aanslag gebracht op f 1.50. 4o. Verzoek van mej. de wed. Omis om gedeelte lijke ontheffing hondenbelasting, daar haar hond is een waakhond. Wordt afgewezen. 5o. Verzoek van J. Dirks, om ontheffing honden belasting, wegens opruiming. Wordt halve ontheffing toegestaan en de aanslag alzoo gebracht op f3. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat van den schoolopziener een schrijven is ontvangen, waarin ge vraagd wordt of het niet wenschelijk zou zijn, met het oog op de ziekte van den heer Pool, te Wester- land een tijdelijke leerkracht aan te stellen. Naar aanleiding van dat schrijven, zegt de voorz., is den heer Pool gevraagd, wat daaromtrent zijne meening was. Hierop ^s door den heer Pool geant woord, dat hij vreesde, dat zijn ziekte nog geruimen tijd zou duren, terwijl hij 3 maanden vacan,tie ver zoekt, tot herstel zijner gezondheid. B. en W. stellen nu voor een tijdelijke leerkracht te Westerland te be noemen, bij voorkeur een onderwijzer, waartoe beslo ten wordt. De gewone jaarlijksche suppletoire begrooting van f 1000 wordt eveneens goedgekeurd. Hierna is aan de orde de begrooting over 't nieuwe dienstjaar, waarbij de heer Hermans opmerkt, dat de post voor het onderhoud en aanleggen van straten en pleinen, groot f 150, wel wat laag is geraamd. Hier over ontwikkelen zich eenige discussiën. De heer Pee reboom zegt, dat behalve het aanleggen, het z. i. wel wenschelijk zou zijn, alleen voor het onderhoud dit bedrag met nog f 100 te verhoogen. Verder merkt de heer Peereboom nog op, dat het zoo lastig is, dat hier altijd geld te kort is. De heer Obreen antwoordt hierop, dat dit komt, doordat wij de belastingen niet gaarne tot het uiter ste wenschen op te voeren; binnen eenige jaren ver vallen er echter aflossingen, zoodat de financiën dan beter worden. Men besluit om bij' de suppletoire begrooting voor den bouw van een veldwachterswoning, tevens een be drag voor aanleg en herstel van straten op te nemen. De heer Peereboom vraagt vervolgens iiog eenige in lichtingen over den post „onderhoud en aanschaffen van schoolmeubelen". wat door den heer Obreen wordt toegelicht. En merkt verder nog op, dat hij een toe zicht bij de levering der brandstoffen een goed toezicht, zeer wenschelijk zou achten, en gaarne zou zien, dat volgend jaar in de voorwaarden van aanbesteding, hier van melding werd gemaakt. De Voorzitter merkt op, dat in de voorwaarden reeds bepaald is. dat leveringen welke niet voldoen, gewei gerd kunnen worden. Van de opmerking van den heer Peereboom zal echter notitie wonden genomen, zegt Voorzitter. Niemand meer hierover het woord verlangende, wordt de begrooting met algemeene stemmen goedge keurd en vastgesteld. Niels meer aan de orde zijnde, gaat Voorzitter tot de rondvraag over, waarbij de heer Koorn hel woord verkrijgt en opmerkt, dat men hem medegedeeld heeft, dat het pad door de lage IbAikes, voor welks onder houd aan den eigenaar W. Mostert van gemeentewege eene subsidie van f 5 is verstrekt, in onbegaanbaren toestand verkeerd. Spreker zou gaarne zien, dat dit wat verbeterd werd, daar Mostert er subsidie voor krijgt en dit met kleine kosten te verhelpen is. Voorzitter zegt,, den heer W. Mostert hiervan kennis te zullen geven. Niemand meer het woord verlangende, gaat de Raad in comité over ter behandeling Kohier Hoofdelijken Omslag. Na heropening [wordt dit kohier en dat der hondenbelasting vastgesteld. Hierna sluiting. - liefhebbers genoeg. Voor do betrekkingen van klerk-incasseerder, gasfit ter enz., aan de gasfabriek te Noordscharwoude, hebben zich niet minder dan ongeveer 200 sollicitanten aange meld. LANGEDIJK. De geldleening, groot f 186.000, benoodigd voor den bouw der gasfabriek en bijkomende werken aan den Langedijk, is door de Commissie voor die fabriek ge- j gund aan Gcmocntc-credie! ie Amsterdam, tegen 4 met SJó provisie, i j - Broek op Laugendijk. Alhier hebben zich voor het herhalingsonderwijs slechts 3 jongens aangemeld, terwijl 8 meisjes dit on derwijs volgen. In deze gemeente is de lyphus ook geconstateerd. Deze week liepen er geruchten, dat zich bij een schip per een cholera-geval voordeed. Wel wezen vele ver schijnselen er op, doch tot nu toe is het niet als zoo danig geconstateerd. Oudkarspcl. De heer D. Klay, tijdelijk onderwijzer met verplich te hoofdacte te Oudkarspel, is met ingang van 1 Decem ber benoemd tot tijdelijk hoofd der school te Ebben- broek (Ov.) Oude Niedorp. Tot Molen meester van den Westerkamperpolder is herbenoemd de heer P. Wit en tot Secretaris-Penning meester van dien polder de heer Schuchart. oude niedorp. Voor de betrekking van waarnemend Hoofd der school te Zijdewind, jiebben zich 4 sollicitanten aan gemeld. oude niedorp. In de plaats van den heer D. Kuilboer, is de heer J. Nagelhout, vanwege den Westerkamper-polder, met algemeene stemmen gekozen tot Hoofd-Ingeland van de Niedorper Kogge. Oude Niedorp. De Bibliotheek der ,Ned. Herv. Gemeente alhier is weder geopend. Eiken Zondag na afloop der gods dienstoefening, of indien er geen dienst is. van lD/a tot 12 uur, kan men in de consistoriekamer boeken be komen. Daar de Maatschappij' tot Nut van 't Algemeen een harer reizende bibliotheken afstond, waaronder verschil lende vakboeken, populair wetenschappelijke lectuur, romans, boeken voor de jeugd, enz., enz., is de keuze niet gering, en kan een elk wel wat naar zijn gading bekomen. De kosten, die 1 cent per nummer bedragen, behoeven ook niemand terug te houden, om gedurende de winteravonden zich van lectuur te voorzien. hondsbossche. Tot Hoofdingeland van het Hoogheemraadschap van de Hondsbossche en Duinen tot Petten, is voor Duin kavel herkozen Jhr. Mr. H. Gevers te Heemskerk. KOLHORN. Het slootwerk van den polder Waard en Groet is gegund aan den heer Kwantes te Kolhorn voor 45 cent den strekkenden Meter. „noorderkwartier". De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, zal hare Herfstvergadering houden te Alkmaar op Woensdag 24 November. wieringen. Naar wij' \ernemen is de afdeeling Wieringen van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap opgeheven. wieringen. De catechisatie-lessen voor de leerlingen der Herv. Gem. van Hippolytushoef en Westerland, zullen een aanvang nemen op Dinsdag 26 October a.s. op de bovenzaal der Herv. Kerk te Hippolytushoef. bond van zuivelfabrieken. De algemeene vergadering van den Bond van Zui velfabrieken in Noordholland zal gehouden worden op Woensdag 10 November a.s. in het café „Central" te Alkmaar. De agenda bevat de volgende punten: Mededeelingen. Ingekomen stukken. Ballotage nieuwe leden. (Als nieuwe leden worden voorgesteld: Fabriek „Volharding" te Hem, Fabriek „Volharding" te Hauwert, Fabriek „Nooit gedacht" te 't Veld, Oude Niedorp, Fabriek „Nieuw Leven" te Koegras en Fabriek „Rosita" te Twisk.) Benoeming financieele Commissie voor het nazien •van de rekening van 1909. Het Bestuur stelt voor om het onderzoek op te dragen aan drie afgevaardigden der fabrieken: „Aurora" te Wieringerwaard, „Ceres" te Keinsmerbrug, en „Flevo" te Anna Paulowna. Verkiezing van een lid van Bestuur, aftredend en niet herkiesbaar, de heer P. Stapel Sz. te Berkhout. Verkiezing van een lid van de Commissie van aan koop, aftredend en herkiesbaar, de heer J. Best Nz. te Berkhout. Verkiezing van een lid van de Commissie voor de kaaskeuringen, aftredend en herkiesbaar, de heer P. Sevenhuizen Gz. te Warmenhuizen. Vaststelling begrooting 1910, sluitende met een ontvangst van f 1004, een uitgaaf van f 1135.15%, nadeelig saldo f 131.15%. De begrooting begint met een nadeelig saldo van de beide vorige dienstjaren ad f 387.15%. Mededeelingen aankoop van benoodigdheden. Rapport „Inzending kaas naar de tentoonstelling te Budapest". Rapport „Kaaskeuringen 1908/1909". Mededeelingen over de plannen tot bevordering van het Zuivelvakonderwijs. Rapport der werkzaamheden tot bevordering van het boekhouden aan Zuivelfabrieken. Op den dag der vergadering zal van 's morgens 9% uur tot 's middags 4 uur gelegenheid bestaan om de tentoonstelling van de kaas der eerste kaas keuring van de kaas van Juli 1909, in een der loka- lv n van het genoemde Café te bezien. Heeren kaasmakers worden hierbij uitgenoodigd om deze tentoonstelling te komen bezoeken. Tevens zul len de modellen voor de berekeningen voor uitbeta ling naar gehalte en voor de boekhouding aan zuivel fabrieken, voor ieder ter inzage zijn. WINKEL. Do October-vergadering van de leden van de IJs club zal worden gehouden aanstaanden Donderdag avond, half zeven, ten huize van den heer J. Kroon. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren A. Wit J. Smit fcn L. Koelman. Het Bestuur stelt voor aan het Hoofdbestuur te ver zoeken, voorlaan te vergaderen begin November en niet later zooals gebruikelijk is, opdat de afdeelingen beter hare maatregelen voor den wintertijd kunnen nemen. Wieringerwaard. Het groote aantal 'kaarten, dat verkocht is (men spreekt van bijna 500) voor de uitvoering ten voordcele van Vrije Liefdadigheid ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, heeft het bestuur doen besluiten aan de mede werkenden te verzoeken, zich twee avonden beschik baar le stellen en wel op .Vrijdag 5 en Zondag 7 No vember a.s. NIeiire Niedorp. Enkele weken geleden had een jongie hond van den heer J. L. alhier oen rijksdaalder, die hem uit scherts

Schager Courant | 1909 | | pagina 1