Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Zondag 7 November 1909. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Nagekomen berichten. Teneinde deze verraderlijke ziekte, die voor vele ongelukkigen min of meer blijvende invaliditeit betee- kent, op krachtige wijze te kunnen bestrijden, komt bet ons alleszins wenschelijk voor, dat er een konin klijk besluit worde uitgelokt, waarbij de aangifte van ziektegevallen van acute epidemische kinderver lamming wordt verplichtend gesteld, en ook de ver schillende andere bepalingen van isolatie, desinfectie, etc., die bij andere besmettelijke ziekten van kracht zijn, worden in werking gesteld. NIEUW LEVEN TE HEERHUGOWAAIU). Woensdag jl. vergaderde bovengenoemde vereeni- ging ten huize van den heer W. Meereboer aan het Oude Niedorper-Verlaat. De verg. werd geopend en geleid door den voorzitter, den heer S. Brugman, die den wensch uitsprak, dat de te nemen besluiten zou den zijn in het belang der vereeniging. Door den heer Wonder, secretaris, werden de notulen gelezen der laatstgehouden Algemeene Verg. Zonder op- of aanmerking werden deze goedgekeurd en onder dank zegging voor de teboekstelling door onderteekening bekrachtigd. Verschillende verslagen van de Directie van Landbouw werden ter beschikking der leden gesteld. Betreffende een schrijven van „Plicht en Recht", de neutrale arbeidersvereniging aan den Langedijk, werd door de vergadering als hare meening uitgespro ken, dat de hulp der bouwers bij het laden der spoor- wagens beperkt dient te blijven tot het noodzakelijke. Een schrijven van de Nederl. Pomologische vereeni ging, waarin inlichtingen werden gevraagd omtrent den afzet van fruit, werd door den secretaris bereids beantwoord. Voor de aanschaffing van kunstmeststoffen door tusschenkomst van het Centraal Bureau zal dezelf de weg worden gevolgd als het vorige jaar. De resul taten blijken toen bevredigend te zijn geweest. Den leden zal buiten bezwaar der vereenigingskas, een cir culaire geworden met bestelbrief, welke door den heer Ploeger van St. Pancras in ontvangst zal wor den genomen. Met algemeene stemmen werd besloten een bij drage te leveren voor het huldeblijk aan den Direc teur-Generaal van Landbouw, den heer Lovink; deze bijdrage werd bepaald op f 7.50. Bij de verkiezing van nieuwe bestuursleden, noodig geworden door het bedanken van de heeren N. Pool, J. Leegwater en H. Overtoom, werden gekozen de heeren Joh. Barten te Terdiek, A. Leegwater Hz. te Heerhugowaard en P. Groen te Oudkarspel. Laatstge noemden ter vergadering aanwezig verklaren de be noeming aan te nemen, terwijl de heer Barten met zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. Vóór de eindstemming werd bepaald, dat bij eventueel be danken van éen der genoemden, zal worden aange schreven het lid dat bij de herstemming de meeste stemmen op zich vereenigde. De stemming wees daartoe aan den heer K. van Stralen. Ten aanzien der wijzigingen in liet reglement voor den onderhandschen handel oordeelde de vergadering, dat zooveel mogelijk moest worden vastgehouden aan verkoop op contract. Door sommigen werd betreurd, dat het maximum van f25 als vrijgesteld van con tract was verhoogd tot f 100. Nadrukkelijk werd er op gewezen dat koopen beneden f 100 niettemin over 't betaalkantoor der vereeniging moeten worden gesloten. Nog werd aangedrongen op directe en vol ledige invulling der contracten. Het gewijzigde reglement werd ter wille van sa menwerking met de zusterverenigingen aanvaard. Door den heer P. Visser, boomkweeker te Bussum, was een aanbod gedaan voor levering van vruchtboo- men tegen zeer matigen prijs. De heer J. Leegwater verstrekt omtrent grootte en bouw dezer struiken en boomen eenige inlichtingen. Besloten wordt eenige exemplaren ter kennismaking aan te vragen benevens een aantal prijscouranten, welke aan 't betaalkantoor der verenigingen ter bezichtiging en inzage zullen zijn. Door den heer Akkerman zullen dan even- tuëele bestellingen worden aangenomen. Na rondvraag wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. CALLANTSOOG Hei Bestuur van den polder Callantsoog heeft van ILH. Gcd. Staten de vereischte goedkeuring ontvan gen inzake het sluiten eener geldleening van ten hoog ste f 25000, bcnoodigd voor het plaatsen van een ma chine tot inmaling van buitenwater in den polder. DIRKSHORN. Tot Molenmeester van den Ringpolder is Woensdag herkozen de heer G. Visser te Burgerbrug en gekozen tot Hoofdingeland in de plaats van den heer G. Groot, overleden, de heer F. Berkhouwer alhier. Door het Bestuur van den Ringpolder is tot wa termolenaar benoemd voor den molen alhier, den heer A. Bakker te Burgerbrug. Vijf sollicitanten hadden zich hiervoor aangemeld. OUDE NIEDORP. Door B. en W. dezer gemeente zijn tot tellers voor de a.s. volkstelling benoemd de heeren M. Kooij- man voor de schoolwijk Oude Niedorp en P. Tromp en J. van Leeuwen voor de schoolwijk Zijdewind, ter wijl eerstgenoemde tevens belast is met de leiding van het gjcheel. HULDE VAN DEN LANDBOUW AAN DEN HEER H. J. LOVINK. Men meldt uit Den Haag: Toen hier te lande bekend werd dat de heer H. J. Lovink. de bekwame direoteur-generaal van den Landbouw, benoemd zou worden tot directeur van het Landbouw-departcmcnt in Nederlandsch-Indië, maakten zich dadelijk de vooraanstaande mannen op landbouw gebied op, om den man. wiens groote verdiensten voor den landbouw algemeene erkenning vonden, te huldi gen. Men gevoelde dat die hulde er eene moest zijn van den landbouw in al zijn schakceringen en :telde mitsdien ieder in de gelegenheid, docr bepaling van de bijdrage op 25 cents, aan het huldeblijk deel te nemen. En inderdaad kan thans gezegd worden, dat de hul de, die Woensdag den heer Lovink bereid is, 6éne algemeene is geworden. Duizenden en nog eens dui zenden hebben de gelegenheid aangegrepen om den afgetreden directeur-generaal een bewijs van dankbaar heid erkentelijkheid en aanhankelijkheid te geven. En «fc bijdragen van nog duizenden worden ingewacht. D« aanbieding van het huldeblijk had plaats in het gebouw van het Kon. Zoölogisch Botanisch Genoot schap te 's-Gravenhage in tegenwoordigheid van. een zeer groot aantal belangstellenden:. De Voorzitter van liet Nederlandsche Landbouw-co- mité. tevens voorzitter van het Uitvoerend Comité voor het huldeblijk, de hoer P. J. A. de Bruine, hield; daarbij een toespraak, waarin hij de verdiensten van den lieer Lovink roemde en huldigde in het licht stel lend wat Nederland en zijn Landbouw aan dezen Di recteur-Generaal heeft te 'danken. De rede van den heer De Bruine herhaaldelijk door applaus onderbroken, werd aan het slot dave rend toegejuicht, door de overtalrijke aanwezigen, onder wie zich bevonden de heer Talma, de Minister van Landbouw, de oud-Minister De Marez Oyens en de Voorzitter der Tweede Kamer, mr. graaf Van Bv- landt. De heer Lovink, die met zijn echtgenoote en kin deren aan den ingang van het gebouw was ontvan- «ii aan mevrouw en jongejuffrouw Lovink waren bloemen aangeboden was tijdens de rede van den voorzitter van het Uitvoerend Comité blijkbaar zeer aangedaan. En die aandoening kon hij nauwelijks bedwingen toen hij het podium beklom, om zijner zijds eenige woorden te spreken van dank. Na deze rede klonken lang aangehouden toejuichin gen en hartelijke bravo's door de zaal. fanTi?Zifen warcn daarna in de gelegenheid van de familie Lovink afscheid te nemen. „Ik verheug mij, mannen, dat ik uw kameraad Pa- triék Flynn deze zilveren medaille op de borst kan hechten en tegelijk een 5-ponds noot voor hem op do Bank kan deponeeren, als een bewijs van de Koninklijke waardeering voor zijn moedige daad." Pat doet een stap naar voren, wordt zeer rood en ziet er uit alsof hij een woord van dank wil spreken. De commandant moedigt hem met een vriendelijk ge baar aan, en eindelijk komt het over Pat's lippen, in onvervalscht Ierscli dialect: „Wanneer het 'tzelfde is, kapitein, had ik liever dat u de vijfpondnoot op mijn borst hechtte en de medaille bij de Bank deponeerde." DE MUITERIJ IN GRIEKENLAND. Athene, 3 Nov. Vier officieren, die met den luite nant Typaldos gevlucht waren, zijn gevangen geno men. Athene. 3 Nov. De 4 officieren, die bij den jongsten opstand ue leiding hadden en met Typaldos ontsnap ten, zijn vannacht door gendarmen bij het dorp Magi, in de nabijheid van Thebe, gevangen genomen, na het wisselen van eenige schoten. Een gerucht, dat Typaldos zelf door een kleine afdeeling bij Megara zou omsingeld zijn, wordt niet bevestigd. JODEN WIJ K ALGEBRA ND. Ti f lis, 3 Nov. De Jodenwijk van de stad Suram (Kaukasus) is met de daarin gelegen pakhuizen en winkels afgebrand. De schade bedraagt ongeveer een millioen Roebel. DE DIEFSTAL AAN DE „MIDDEN DUITSCHE ORE Dl ET-BANK". V' Met eenige woorden is reeds melding gemaakt van C*tae kolossale verduis lering, aan de „Mitteldieu tscho Kreditbank" te Frankfort door een bankbeambte ge pleegd. Het gepleegde bedrog werd Dinsdagmiddag ontdekt- Onmiddellijk kwam de bankdirectie bijeen tot vaststel ling van het tekort, en reeds om 2 uur had men een bedrag van 300.000 mark aan verduisterde gelden ont dekt. In den Loop van den middag groeide dit bedrag gestadig aan, en rui nogmaals 5 uren lang liard te hebben gewerkt, vonden de ontstelde directeuren, dat de bank voor niet minder dan 700.000 mark was be stolen. De schuldige, de bankbeambte Harry Willhardt. NEDEHLAND8CII HERVORMDE GEMEENTE te: f werd denzelfden dag gearresteerd. Hij had zijn ver heer Lovink gemodelleerd door Toon Dupuis. Herms. Johannes Lovink, Directeur-Generaal van den Landbouw, 19011909. De keerzijde van den penning vertoont, naar een model van den heer Van Goor, de attributen van land-, bosch- en tuinbouw en het onderschrift: „Hulde aan den man wien Nederland zooveel verplicht is." De penning werd vervaardigd in de bekende fabriek van Begeer te Utrecht. Z. K. H. de Prins heeft telegrafisch aan het Uit voerend Comité voor liet huldeblijk aan deu lieer Lovink doen weten, dat Z. K. H. aan dit huldeblijk weusclit bij te dragen. EEN ONGELUK. Gisterenmiddag wilde, zoo meldt het Arnh. Dgbl., bij de schietoefeningen van het 8e rog. infanterie op do Kemperheide bij Arnhem de milicien Goedings een paar halzen oprapen. Hij had echter vergeten del haanpal van zijn geweer in rust te plaatsen hoewel liet magazijn nog gevuld was. Bij het bukken kwam de trekker in beweging en ging een schol af, dat den jongen man in het hoofd Irof. Men vreest voor zijn leven. van een pond varkensvleesch, een halve gekookte kip en een portie rijst. Deze mondvoorraad dient oin de naar het vaderland terugkeerendo Chineesche ziel op krachten te houden gedurende den langen over tocht. naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 NOVEMBER, medegedeeld door het Koninklijk Nederiandsch Mete orologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 767.4 mM. te Horta. De laagst bekende stand is 748.0 mM. te Seijdis- fjord. VERWACHTING. Zwakke wind uit Noordelijke richting. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. Schagen, v.m. 10 uur, da. Herman. Winkel, v.m. 9.30 uur, da. Nieuwburg. Wieringen, Westerland. v.m. 10 uur. ds. H. Bax. Zuid-Zjjpe St. Maartensbrug, n.m. 1.30 uur, ds. Met. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Poort. (Doop). Kolhorn, v.m. 9.30 uur, de. Eagelkes. Wieringerwaard, geen dienst. Callantsoog v.m. 10 uur, ds. Met (Avondmaal). Noord-Zjjpe, Oudesluis, n.m. 1.30 uur, ds. Poort. Oude Niedorp, u.m. 2 uur, Ds. Kanis. Barsbugerhorn, geen dienst. Valkoog, ds. Tinholt. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Barsingerhorn, Kreil, ds. Kooiman. Nieuwe Niedorp, ds. Altema van Twisk. Noord- en Zuid-Zjjpe, Oudesluis, v.m. 10 uur, Ds. L. G. Holtz.j Wieringen, Hippolytushoof, v.m. 10 uur, Ds. D-Haars van Nieuwe Niedorp. LOKAAL .BETHEL", HOEP, SCHAGEN, ten behoeve van de Nederiandsch Hervormde Kerk v.m. 10 uur, Db. Verwaal van Alkmaar. Donderdagavond Bijbellezing. Schagen, 4 November 1909 10 Paarden f 100.— a 200.- Stieren n 0.- a 0.- 400 Gelde Koeien n 100.— a 220.- 80 Vette Koeien n 160.— a 275.— 50 Kalf koeien n 140.— a 220.- 140 Vaarzen n 70.- a 140.— 194 Graskaiveren n 30.- a 75.- 25 Nuchtere Kalveren a 7.- a 20.- Rammen n 0.- a 0.- 30 Schapen (magere) n 14.- a 19.- 500 Schapen (vette) o 20.- a 27.50 Lammeren a 0.- a 800 Overhouders a 12.- a 17.75 Bokken en Geiten a 0.— a 0.- Varkens (magere) a 0.- a 0.- 30 Varken8(vette)p.K.G. p -.47 a —.62 80 Biggen 6.— a 10.- 300 Konijnen 0.50 a 1.50 400 Kippen 0.50 a 1.50 Eenden 0.— a 0.— 800 Kilgr. Boter 1.40 a 1.50 200 Kaas 0.40 a 0.60 2000 Kipeieren 6.50 a 7.50 Eendeieren 0.— a 0.— Broek op Langend(jk, 3 Nov. 1909. Wortelen per 100 bossen f 1.50 Bloemkool, le srt., per 100 stuks f 0.— 2e f 0.60 Reuzenbloemkooi f 6.— Roode koel f 2.— Gele Kool 1 2.— Witte kool f 2.— Uien f 1.90 Winkel, 3 Nov 1909. Peren Appelen Kool Bieten a f 3.- a f 0.— a f 0.90 a f 10.- a f 4.- a f 4.50 a f 4.— a f 2.— f 0.90 a f 1.75 per mand. 1 1.50 a f 3.60 f 1.90 a f 4.75 100 f 0.65 a f 0.70 duisteringen hierdoor weten te verbergen, dat hij de handleekeningen van particuliere klanten der bank na maakte. Een gedeelte van het gestolen bedrag is door verzekering gedokt. Nog pas in Augustus van het vorige jaar werd de „Mitteldcutsche Kreditbank" hel slachtoffer van een an deren beambte, die een half millioen had gestolen. Harry Willhardt is 35 jaar oud en was in de krin gen der Frankforter haifwereld onder den naam van den „zoeten Harry" een bekende verschijning. Hij wedde zeer hoog pp de wedrennen en wierp in fijne restauraties en vooraL in de ultra-fijne bare, waar Jiij stamgast was, met de biljetten van 1000 mark om zich heen. Ook zijn relaties met meer dan levenslustige dametjes, die een klein vermogen verslon den, waren algemeen bekend. Het is des te opvallen der. dat het bankbestuur van deze feiten geen Kennis droeg. Nu blijkt wel is waar uil nadere berichten, dat Willhardt, die getrouwd is, overal vertelde, dat zijn vrouw schatrijk was, zoodat zijn vlot leventje niet zoo in het oog liep als het a nders zou gedaan hebben. De man was sedert verscheidene jaren bij de bank in dienst en had de kajs voor open deposito's onder zijn beheer. Wegens den diefstal van het vorige jaar was de controle zeer streng geworden, en eenige Weken geleden werd Willhardt naar een andere afdeeling over geplaatst, omdat men hem niet recht meer vertrouw de. Zijn bedrog kwam slechts door een toeval aan het licht. Toen n.1. een klant van de bank eergisteren vroeg een zeker bedrag van zijn effecten-deposito kwam op- j vragen en naar het loket voor open bewaargeving was gegaan; vroeg de nieuwe kashouder hem, of hij de overboeking op conto separato (afzonderlijke rekening) Wenschte. Deze vraag verraste den klant zeer, daar j hij zich een dergelijke rekening volstrekt niet had la- ten lunchten. Hij verlangde een der directeuren te spreken en vertelde dezen, de zaak. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld en nu kwam spoedig de reusach- i tige verduistering aan het licht, eene verduistering, die zich uitstrekt over verscheidene jaren. Het gestolen bedrag is over 5 5 6 conto's verdeeld, I en de kwitantie-onderteekeningen der klanten zijn zoo bedrieglijk nagemaakt, dat dezen zeiven de namaak nauwelijks van hun echte handteekening konden on- i derschciden. I Het is de directie van de bank intusschen nog niet recht duidelijk, hoe de verduisteringan konden plaats hebben, zonder dat dit gemerkt werd. j PRACHTIGE RECLAME. I Van een even oorspronkelijk als komisch reclame- middel werd een boerin op de markt te Bozen (Oos- tenrijk) dezer dagen het slachtoffer. Een elegant gekleed heer komt bij een eieren-vrouw en wil eieren koopen. Hij neemt er een uit haar korf, en slaat 't stuk, om te zien of 't versch is; beproeft een tweede en gaat, na de stukgeslagen eieren be taald te hebben, schijnbaar onbevredigd naar haar buurvrouw. Daar herbaalt bij, wat hij bij de eerste deed, en al spoedig liggen verschillende eieren stuk geslagen op den grond. Ook de waar van een derde GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 34 November 1909. GeborenArie. zoon van Pieler I'osker en van Maqftje Pcereboom. Gemeente ZIIl'K. Ingeschreven van 29 Oct.3 Nov. Geboren: Pieter, zoon van Willem Kooij en Dieu- wertje Pronk. Jannetje, dochter van Gerrit Blaauw en Maria de Heer. Jan, zoon van Teunis de Waard en Aafje van Lente. Gemeente OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Octobcr 1909. Geboren: Adina, d. v. Simon Roozendaal en Adina Broersen. CcraeLis Theodorus, z. v. Jacobus Wiester en Aallje Deen. Ondertrouwd: Aris Fijnheer en Aaltje Kaag. Getrouwd: Jacob Slot en Elizabelh Hoekma. OverledenAdina, d. v. Simon Roozendaal en Adina Broersen, oud 2 dagen. ELizabeth, d. v. Johannes liu- bertus 'van Straaten en Galharina Loos, oud ruim 1 jr. Gemeente CALLANTSOOG. Ingeschreven gedurende de maand Oclobcr 1909. Geboren: Arie, z. v. Maarten Thomasz en Jaeoba Gutter. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. OverledenGeene. KEUVELTJESAVONDEN. De Burgemeester der gemeente SCHAGEN verzoekt bij deze den ingezetenen der gemeente om hunne medewerking tot het voorkomen van het aanleggen van vuurtjes en het afsteken van vuurwerk op Sint- Maarten of op de zoogenaamde keuveltjesavonden op 11 en 12 November a.s. opdat deze avonden uitslui tend feestavonden blijven voor de kinderen. Schagen, den 3en November 1909. De lo.-Burgemeester, P. BUIS Jz. 0 BESTRIJDING DER TYPHUS AAN DEN LANGE- DIJK. Ter aanvulling van ons bericht van gisteren kun nen we het volgende melden: De Gezondheidscommissie hield gister in het Hotel Broersma eene buitengewone vergadering met de Burgemeesters van de 4 Langedijker dorpen Oudkar spel, Nd.- en Zd.-Scharwoude en Broek op Langen- dijk, voorts St. Pankras, Warmenhuizen, Harenkar- spei. en St. Maarten, benevens de geneeskundigen ge vestigd in genoemde dorpen, waarbij tevens tegen woordig waren de Hoofdinspecteur der Volksgezond heid, de hr. Dr. W. P. Ruijsch te 's-Gravenhage, en de Inspecteur de heer Dr. D. J. Hamburger te Utrecht, i Het doel der vergadering was om maatregelen te overwegen, om de besmettelijke ziekte typhus, die nu reeds sinds eenige jaren telkens weder in het ge bied van Geestmer Ambacht optreedt, tegen te gaan. Als middel ter bestrijding van deze gevaarlijke ziekte, die elk jaar hare slachtoffers eischt, werd speciaal besproken het invoeren van het tonnenstelsel in de Langedijker gemeenten. Met de typhus die nu zoo schrikbarend aan den Langedijk heerscht, werd ter vergadering in verband gebracht de typhus-epidemie die omstreeks 1890 in Winkel heerschte. Daar waren toen ongeveer 90 ge vallen. En toen daarna het tonnenstelsel daar werd ingevoerd zijn maar zeer enkele of geen gevallen de zer gevreesde ziekte meer voorgekomen. Bovendien werd nog door verschillende aanwezigen ter vergadering de meening geuit, dat bij een goede exploitatie het tonnenstelsel beslist geen finantieele nadeelen zou opleveren. De betreffende inspecteur stelde nog in het licht dat bij een nieuwe uitbreiding der typhus aan den Langedijk, deze epidemisch zou moeten worden ver klaard. en bracht daarbij tevens in herinnering welk een schade er indertijd was voortgevloeid uit de epi- demisch-verklaring der typhus voor de oesterbanken in Zeeland en uit die der cholera voor de fruitteelt in het Westland. KERKVOOGD, Tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente alhier is gekozen de heer C. Visser. ANJMPA De alhier bestaande dilettantenclub heeft in studie genomen het blijspel in 3 bedrijven „Mijnheer de Se nator" van Frans von Schöthan en Gustav Kadelburg. De opvoering kan in het begin van December worden verwacht. BEVORDERD. Aan de Industrieschool te Alkmaar zijn bevorderd tot de assistentenklasse de jongedames B. de Veer en Alida Muijs alhier. TRAM SCHAGENWIERINGEN. Een commissie uit Ged. Staten hield heden zitting te Barsingerhorn, Wieringerwaard en Anna Paulowna Nieuw Leven, Station Noordscharwoude. 3 November 1909. Gele Nep f 1.80 a f 2.— Drielingen f 1.10 a f 1.50 Uien f 1.40 a f 1.70 Roode kool f 1.10 a f 3 60 Gele kool f 1.— a t 4.20 Witte kool f 0.75 a f 8.— Noordscharwoude (Dorp), 4 November 1909 koopvrouw kan den smaak van den vreemdeling niet voor de onteigening ten behoeve der Spoor-(Tram-)- bevallen en eerst bij de vierde blijft bij als vastge- nageld staan en zoekt zich het grootste ei uit de mand. Natuurlijk had de zonderlinge kooper al een j h"ldebl)Jk den heer Lovink aangeboden brons gedcnkPeaninK in goud, zilver Aan de voorzijde vertoont zich de beeltenis van den be en Bloemkool le soort 2e Rooae Kool Witte Kool Gele Kool Uien Nep f 7.- a f 9,- f 0.50 a f 0.80 f 2.- a f 8.26 f 3.- a f 4.25 f 2.50 a f 3.50 f 1.80 a f 2.- f 0.— a f 0.— baal- EEN TREURIG ONGELUK! Een Duitsche schoolmeester is door een oorveeg moordenaar geworden. Het hoofd van een school te Barmen zag een twaalfjarigen knaap, die bij hem schoolging, op straat een sigaar rooken. Hij liep naar den jongen toe en gaf hem een geduchten oor veeg. De knaap viel op den grond en vöor hij „iC<, mmua uan owv pas veer kon opstaan, was hij door een tramwagen die i gagiers aan boord. Nog nimmer had een schip van groot getal van nieuwsgierigen om zich heen die zijn onverklaarbaar gedrag druk bespreken en gadeslaan. Dan gebeurt er iets wonderlijks. De vreemde heer breekt weer een ei, tusschen de schalen valt iets glinsterends, dat rinkelend over den grond rolt en bij nader bekijken blijkt het te wezen een tien-kronenstuk. Een tweede ei blijkt wa rempel denzelfden waardevollen inhoud te bergen, en (le verbazing van de menigte, die zich om den vreem deling verdringt, wordt nog grooter, als uit het derde ei een twintig-kronen-stuk te voorschijn komt. „Wat kost de heele mand met eieren?" vraagt de vreem deling. Maar zulke kostbare eieren wilde de hande laarster natuurlijk tot geen enkelen prijs verlaten, en zoo moest de zonderlinge kooper onverrichterzake heen, nadat hij nog even zorgvuldig de drie goudstuk ken bij zich had gestoken. Pas had de vreemdeling zich verwijderd, of daar vangt aan een groote eieren- lclopperij, want de koopvrouw wil nu voor zich zelf den goudschat voor den dag halen. Maar zelfs het kleinste goudstukje komt niet te voorschijn, en te laat ziet zij in, dat de vreemde heer een rondtrek kende goochelaar is, die in Bozen voorstellingen komt geven en door zijn reclame-truc het publiek een staaltje heeft willen geven van zijn kunst. GEMAKKELIJKE PASSAGIERS. De stoomboot Chimosa, onlangs van New-York naar China varende, had niet minder dan 8000 pas- juist aankwam, over beide beenen gereden. De jongen stierf na eenige oogenblikken. De hardhandige onder wijzer kon slechts met moeite aan een woedende volksmenigte, die hem vervolgde, worden onttrokkeH, en vóór dat gelukte was de man al deerlijk toegeta keld. LIEVER I)E SCHIJVEN. Op de Britsche vloot ki'Sgen de mindere manschap pen, wanneer zij zich op de een of andere wijze heb ben onderscheiden, b.v. bij eon redding, niet alleen een medaille, doch ook een Bom in geld, of beter uitgedrukt, een spaarbankboekje met een bedrag aan geld erop. Dezer dagen nu zou een Iersc.h matroos zijn beloo- nmg voor een moedige redding in ontvangst nemen: een medaille èn C pond (60 gulden). De comman dant hield daarbij, voor 't front, de volgende toe- Bpr<iciK zulke kleine afmetingen zoo'n groot menschenaantal te vervoeren. Niettegenstaande deze overbevolking heeft geen der passagiers tegen iets geprotesteerd, om de eenvoudige reden dat ze allen dood waren. Zooals bekend is, gelooven de Chineezen, dat ze slechts dan het paradijs kunnen deelachtig worden, als hun lijk in hun eigen land begraven is. Daarom betaalt iedere Chinees, die buitenslands leeft, naar evenredigheid van zijn stand, een bepaalde som aan een maatschappij, die zich verplicht, na zijn dood, zijn lijk naar China te zenden. Deze maatschappij, welke in alle werelddeelen, in het bijzonder In Ame rika, waar vele kolonies Chineezen verspreid leven, haar vertakkingen heeft, laat van tijd tot tijd Chi- neezen-dooden uit ver afgelegen plaatsen uitgraven en de lijken naar Hongkong zenden, waar ze definitief begraven worden. De maatschappij verplicht zich bo vendien te zorgen, dat iedere lijkkist voorzien wordt lijn SchagenVan Ewijcksluis. M ARK TO VERZICHT. De groote aanvoer van schapen, bij de drukke na- j'aars-koemarkten bewijst weL, dat het marktwolvee nog lang niet is opgeruimd. lu den handel komt geen be- teekenende verbetering. Wat williger nü met eene kleinó prijs verhooging, dan weer iets trager met een zelfde vermindering. Dat is de illustratie van de herfstmark- ten, hier en elders. Vandaag was het weer- iels beter, j Voor Frankrijk werden ruim 300 stuks aangekocht: licht soort van 18 tot 22 gld. De hoogste markt verkreeg de heer J. Timmerman van Lutjewinkel met 27 gld. De handel in gelde koeien, vaarzen en graskalve- j ren stond boven de groote koemarkt van Donderdag Ijl. Beter weer, meer tijd en lust tot koopen, gaven i meer afzet. Van vette koeien werden er 72 verzekerd. De duur ste daarvan was van den heer S. Spaans te Barsinger horn voor 290 gld. De handel was prijshoudend. 1 Vette varkens bleven op 6 cent staan. Tegen dien prijs kon, men goed verkoopen. I* AASCHTENTOONSTELLINGS-LOTERIJ. De loterij der Schager Paaschtentoonstelling heeft wederom de Koninklijke goedkeuring ontvangen. Er zullen weder 25.000 loten worden uitgegeven. I UITSLAG VEILING. 1 Heden werden ten overstaan van Notaris Mr. A. P. H. de Lange de eigendommen verkocjit van den heer J. Dissel, a. d. Lagedijk alhier. De uitslag is: Perceel 19, Huismanswoning aan den Lagedijker weg met weiland, samen groot 3.01.95 HA., koopers voor6f ?260 A' Schrieken en W' Goudsblom te Zijpe Perceel j(), 24.13 Are. kooper K. Slot cs voor f378 PèGO3-25 Arc" kOQPCT H' dc te Zijpo gr°°t "-90 Are- P- Boon HEERHUGOWAAIID. \r1I!<XT zinxk bestaat, waarvoor nl bij- kf-'npgstelling wordt geloond, dan is dat k wet <ic afdeeling der Vereeniging „Volksonderwijs" Mol geen mogelijkheid zijn do leden ter vergadering) e wilgen: het ledenlql neemt trouwens gestadig af. lei ucze feiten voor oogen werd da* ook in de laatst

Schager Courant | 1909 | | pagina 2