Slagersleerling, Schilderszaak Een besteTrekhond. 2 WAGENS HOOI. I f 480.000. ftieriagfB-AliiBaaL s, <RIfT raiSffll- Boerenknecht, CONCERT VLEESCH Eiken en Essche n Breukbanden, Boerenmeid, ijhnnn Waard-Nieuwland te Wieringen. De Motorboot 't Feestprogramma Vrijdag I December'09. 1G L. Beijncveld, Winkel. Smidsknecht, P. Kaan Cz. A HYPOTHEE!!. gehakt (HOOIT. Nagekomen berichten* advertentien. y H. H. Slagers Te koop: Te koop: op Laud of Huizen. In plaats van Zondag 12 Dec. as., vertrekt „Maria-Anna" ZONDAG 19 DEC. a.s. des voorm. 11 uur van Wieringen. ..JUF de Natuur Vollen Ondergoederen Hendrik A. Bultman, Operïi!barsa j 1J il Openbare Verkooping de Heer G. RIJNDERS, II? moord tip taeiw Ferrer. Gem. Zangvereeuiging „EU PH ON IA" Ongeveer 90 Parken ,brkkltlChtbUfmr.éhS; op Zaterdag 11 Dec. 1909, te Schagen, Na afloop bal. ook 7.011 der veer. n,. betooging verliep overigens kalm en heel orde- ■i De meeste levendigheid werd nog veroorzaakt door ''r -t-chtvrouwen, die trachtten de bijeenkomst in de meeste levendigheid werd nog veroorzaakt door r te sturen; doch het lukte haar niet do bijeenkomst „verstoren. leKcir Hardio spreekt liet bericht tegen, dat de o.n- fhankeüjke arbeiderspartij piet de liberale partij is ücrtvngekomen, om twintig tot dertig arbeiders rand i- ïjlca )>ii algemeene verkiezing ten behoeve van can taten der liberale partij in te trekken. pus zullen de soeialisten doorgaan met overal waar maar éven kunnen, eigen candidaten te stellen? In- jj,.n zoo, dan vermindert dit <le kansen der liberale irtij niet weinig. Maar misschien wordt er op het jaatst nog wel een aceoord getroffen, op grond dan jat deze stembus een exceptioneel karakter draagt. tegen 1)e tering. ben onbekend gebleven schenker heeft een som van j 250.000 uitgeloofd voor den ontdekker van een ge neesmiddel voor tering. Het bedrag is gedeponeerd hij je Yale-.universiteit, en de medici, die aan den staf in do universiteit verbonden zijn treden op als cu ratoren van het fonds. De onbekend gebleven schenker heeft aan de Yale- iiaiversiteit gestudeerd; vermoedelijk woont hij te New- fork. De mededinging naar den prijs is open voor alle gjncesheeren en mannen van wetenschap ter wereld. 5e bedoeling met het uitloven van dezen prijs is rooral geweest, het zoeken naar een nieuw en af doend middel tegen tering aan te moedigen. carnegie. Andrew Carnegie houdt niet van treuzelen ook njet als hij in een auto zit. Dezer dagen is hij jn \'cw York aangehouden wegens het rijden met te jroote snelheid. Voor den politierechter geleid, pleitte Carnegie onbekendheid met de vigeerende bepaling op de toegelaten maximumsnelheid (15 Eng. mijl per uur). Carnegie dacht, dat er tot een 20-mijlsvaart mocht wor den gereden. De politierechter besliste, dat de bestuurder in ()echtenis moest blijven, tenzij Carnegie borgtocht rilde storten. Nu, dat wilde Carnegie wel, maar hiji had geen geld op zak. Dat was niets; de rechter wilde het wel even voor schieten. Maar daar was Carnegie niet van gediend: hij verpandde zijn huis in de Vijfde Avenue (ter waarde van ver over het millioen dollars voor de richtige betaling der eventueele boete. Het geval wordt in de Amerikaansche bladen druk besproken en ontleent een zekere pikanterie aan het feit, dat een dergenen, die met Carnegie in de auto waren gezeten, zelf een rechter was. Maar het grappigst nog vinden de Amerikanen dat Carnegie geen geld op zak had". fokken te rotterdam. Zondag is in het St. Franciscus gasthuis op de Schiekade te Rotterdam een geval van pokziekte ge constateerd bij een vrouw, die daags te voren in dat liekenhuis ter verpleging was opgenomen. Zij is naar de barak aan de Maashaven overgebracht. Daarheen is ook vervoerd haar man, die zich in zijn woning aan de Jodensteeg bevond en eveneens aan dezelfde ziekte bleek te lijden. De toestand der vrouw is ernstig. De overige be woners in de Jodensteeg zijn allen naar de observa tie-inrichting overgebracht, terwijl het huis onder toe zicht van den ontsmettingsdienst staat en ontsmet wordt. De oorzaak van het ontstaan der pokziekte is tot dusver niet bekend. arme kleinen. In het kinderhuis Welkom in de Slotlaan te Rot terdam, werden op kosten van derden verpleegd drie kinderen oud 10, 8 en 5 jaar van een vrouw die in 1-en j m™a,lderijstraat aldaar woonde. Toen de kinde- zfeh ?m Werden opgenomen, begaf de vrouw Hithi, naar krimpen aan den IJsel. Zoodra alt bekend werd, weigerden de instituten op wier kosten de kinderen in Welkom verpleegd werden lan ger te betalen, hetgeen tengevolge had dat zij naar Krimpen a d. IJsel werden gebracht en daar gesteld ter beschikking van de moeder. De moeder bracht de kinderen naar Rotterdam terug en liet ze achter in de wachtkamer van liet burgerlijk armbestuur. Van daar bracht men de kin deren naar hun tante, een dienstbare, en deze, die er onmogelijk voor zorgen.kan, bracht de kinderen weer bij de politie. Maandag gingen zij naar Krimpen a. d. IJsel terug. In het kinderhuis Welkom heeft men de arme klei ne zwervertjes de paar laatste nachten een onderko men verleend. Kuidsclianvcndc. Gisteravond vergaderde de IJsclub „Ons Genoegen7 alhier ten huize van don heer Schoenmaker. Uit het verslag van den penningmeester bleek; dat over 19081909 ontvangen was de som van f 265,213 en uitgegeven f 96,22, alzoo een batig saldo van f 169,01 waarvan f 125 gedeponeerd is op de Raiffeisenbank alhier. Aan den penningmeester werd dank gezegd voor zijn beheer. Tot bestuursleden worden daarna gekozen de hoe ren C. de Boer Cz. J. Kroon en D. van Rijswijk. liet gewijzigd Reglement zal ter bekrachtiging aan het Hoofdbestuur worden opgezonden. Nog werd besloten aan de IJsclub te Noordsohar- vvoude een schrijven te richten met het verzoek om vrijen overgang der pont aan de Noordscharwouder sluis. Zui<lscIiar>vou<Ie. Een uitmuntend geslaagd Sinterklaaskinderfeest is Maandagavond gehouden in de kolfbaan van den heer A- Kist. Het ging uit van de afd. Langedijk der Ned. \ereeniging tot afschaffing van alcoholische dranken, die daartoe de kinderen harer leden en de armen had uitgenoodigd. De gelden waren voor een deel door de leden, voor een ander deel door gegoeden en kin dervrienden bijeengebracht. Ongeveer 60 kinderen wa ren aanwezig benevens een 20-tal ouders en geleiders.) Allerlei lekkers met een St. Nicolaas-cadeau ontvingen zij, terwijl een aangrijpende vertelling en een licht beelden-voorstelling de zedelijke waarde van het feest verhoogden. De ouders waren ten hoogste dankbaar. St. Maarten. In een gehouden vergadering van het Bestuur der Banne in het lokaal van den heer Jb. Schermerhorn, werd herkozen tot lid van het dagelijksch bestuur de heer P. Bruin Gz. In de plaats van den heer G. Visser, die als zoodanig niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer J. Visser. landverhuring. In het lokaal van den heer Jn. Ruijs werd Dinsdag middag ten behoeve der gemeente St. Pancras voor den tijd van zes jaren verhuurd 12.11.50 H.A. wei-en bouwland, benevens enkele lanen en wegen aan de gemeente behoorende. Een en ander werd verhuurd in 19 perceelen tezamen voor een som van f 1087 per jaar. De vorige 6 jaren bedroeg dit per jaar f 776.75, alzoo een voordeel van f 310.25 per jaar. wijziging landbouwbegrooting 1908. In zijn Memorie van Antwoord op het afdeelings- verslag der Tweede Kamer inzake wijziging van het Xe hoofdstuk der Staatsbegrooting 1908 bestrijdt de minister van Landbouw de meening, dat de ramingen over het algemeen weinig nauwkeurig waren geschied en dat het aantal der overschreden posten zeer groot was. Overneming door het Rijk van als tuberculeus aan gegeven runderen geschiedt alleen, wanneer na on derzoek blijkt, dat de dieren werkelijk tuberculeus zijn. Om een einde te maken aan den tot aanzienlijke vermeerdering van uitgaven leidenden toestand, dat meer en meer runderen aangegeven bleken te wor den, welke tuberculeus waren, Is In den afgeloopen zomer o. a. voorgeschreven, dat de vèehouder bij de aanbieding heeft over te leggen een deskundige ver klaring dat bij het ter overneming aangeboden dier inderdaad verschijnselen van tuberculose geconstateerd waren. Deze maatregel strekte ter inkrimping van de uitgaven, verbonden aan het onderzoek, hetwelk door de districtsveeartsen en hun plaatsvervangers inge steld pleegt te worden. Voorts treedt de Minister in een wederlegging van de meening, dat de kosten der staatscommissiën, welke den landbouw betreffen, hoog zouden zijn. Nieuwe Niertnrp. Uitslag der verhuring van land voor de Ned. Herv. Kerk te N. Niedorp, op 8 December 1909, voor den i tijd van vier jaren, in het lokaal van den heer C. Kooiman. 1. Halebosch (weiland), Kostverloren polder, groot 1.68.90 H.A., laatst verhuurd aan Wed. Q. Moleman voor f 120; thans aan Jb. Wit Cz. voor f 200. 2. Okkeland (weiland), Kostverloren polder, groot 1.49.10 H.A., laatst verhuurd aan K. Koomen Jz. 'voor f161; thans aan denzelfde voor f115. 3. Het riet van Halebosch (weiland), Kostverlo ren polder, groot 0.58.50 H.A., laatst verhuurd aan Jb. Wit Cz. voor f 59; thans aan denzelfde voor f 62. I 4. Het Zuideind van het Westerstuk (weiland), Kostverloren polder, groot 2.01.20 H.A., laatst ver huurd aan J. Strijbis Az. voor f 140; thans aan den zelfde voor f 140. 1 5. De Voor weid (weiland), Kostverloren polder, groot 1.12.00 H.A., laatst verhuurd aan C. Kooiman voor f 100; thans aan denzelfde voor f 100. 6. Een weg met overhoeken en kade, Kostverloren polder, groot 0.90.60 H.A., laatst verhuurd aan Jn. Brouwer voor f 54; thans aan denzelfde voor f 42. 7. Een perceel tuin in den Kostverloren polder, groot 0.20.00 H.A., laatst verhuurd aan F. Schenk voor f 52; thans aan denzelfde voor f43. 8. De Weid a. d. Langereis (weiland), in den Oos terpolder, groot 2.53.10 H.A., laatst verhuurd aan D. Kuiper voor f 200; thans aan Joh. Pronk te Hoog woud voor f 2 65. De geheele opbrengst was eerder f 886, thans f 967. Nieuwe Niedorp. Openbare verkooping te Nieuwe Niedorp, in het lo kaal van den heer C. Kooiman aldaar, ten overslaan van Notaris Backx van Wieringerwaard, van Een huis en erf met bouwland, te Nieuwe Niedorp kad. sectie D. No. 17, Huis en bouwland groot 0.71.90 H.A. No. 18, Bouwland groot 0.67.20 H.A. No. 19, idem groot 0.78.70 H.A. No. 627. idem groot 0.26.30, aan de Weslerweg in 't Veld te Nieuwe Niedorp, samen groot 2.44.10 H.A. Eigendom van den heer Jan Tesselaar Jansz., Kooper de lieer A. Blauboer aan de Nes te Schagen voor f 4781. floogwond. Dinsdag j.1. had alhier de stemming plaats voor een "d van het Dageliiksch Bestuur en Hoofdingeland der Banne Hoog1- en Aartswoud, wegens periodieke aftre et mg van de heeren Jb. Hartog en D. van Diepen Jnz. Aan de stemming namen deel 40 kiezers, uitbren gende 91 stemmen. Hiervan verkreeg voor lid van het dagelijksch bestuur de heer Jb. Hartog 81 stemmen, de heer D. van Diepen Jnz. 6, K. Slagter 1 stem en van onwaarde 3 stemmen, zoodat gekozen de heer Jb. Hartog. Voor Hoofdingeland kreeg de heer D. v. Diepen Jnz. 79 stemmen, de heer Jb. Hartog 6, K. Slagter 4 en Jn. Schagen 2 stemmen, zoodat gekozen is de heer D. van Diepen Jnz. f 5o«gwonci In de j.1. gehouden vergadering van de afdoeling Wognum en Omstreken van den Bond van Ned. On derwijzers, is tot afgevaardigde naar de a.s. algemeene vergadering te Jjeiden gekozen Mej. J. G. Ossen tie Opmeer en tot plaatsvervangster mei. P. S. M. van Wijk alhier. de burgemeester van egmond. Voor het gerechtshof van Amsterdam diende Dins dag de zaak tegen den Burgemeester van Egmond aan Zee, door de rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, wegens het uitgeven en gebruik maken van zekere betaïingsmandaten. Gelijk l>ckend, hebben Ged. Staten van Noord-Holland geen enkelen slap gedaan om den heer P. als burgemeester te schorsen of aan de Koninging tot ontslag voor te dragien. Ook de officier van justitie te Alkmaar, die ecu maand gevangenisstraf had geeisclit, vond geen ter men om tegelijk onislag uit het ambt als burgemeester te vragen, daar de heer P. het vertrouwen van zijïi onmiddellijke administratieve chefs had behouden. Wat den burgemeester is ten laste gelegd, is, dat hij op verschillende tijdstippen tusschen 1907 en 1909 valschelijk heeft opgemaakt en geteekend of meege- teekend de bevelschriften van betaling voor den ont vanger, ten bate van hem, bekl. Terwijl ten laste wordt gelegd, dat sommen totaal f 2188.98 heetende voorschotten bij den gemeente-ont vanger gedeclareerd, 'geheel of gedeeltelijk zouden ge fingeerd zijn. In eersten aanleg heeft bekl. erkend te veel te hebben gedeclareerd, maar beweerd dat hij nog' uit anderen hoofde geld had te vorderen van de gemeente. Het verschil is door hem bijgepast, zoodat geen schade is geleden. De advocaat-generaal eischte wegens valschheid 5 maal gepleegd in authentieke acten en het gebruikma ken daarvan 14 dagen gevangenisstraf, conform het vonnis der rechtbank. een merkwaardige vrucht. Op den straatweg in de buurt van het kleine plaats Gravelines, bij Duinkerken, trof de commissaris van politie aldaar gisteren een gevaarlijken, sinds langen tijd gezochten bandiet aan, die een klein handkarre tje voortduwde, waarin zijn vrouw had plaats geno men. De commissaris nam den man in verzekerde bewa ring en daar zijn vrouw zich niet van hem wilde schei den, werd haar toegestaan, de cel met haar man te deelen. Eenigen tijd nadat de cachotdeur achter het minnende echtpaar was toegeklapt, hoorden de politie beambten een luid gejammer, een gesteun dat uit de cel drong. Toen zij de deur openden, zagen zij de vrouw over den grond rollen, en hoorden zij haar op hartverscheu rende wijze kermen: „Ik geloof dat ik moeder ga worden Ik heb juist nog tijd om de vroedvrouw op te zoeken." De cipiers lieten de arme vrouw heengaan. Een paar uur later kwam de commissaris van politie om zijn gevangene het eerste verhoor af te nemen. Hoe groot was echter zijn verrassing en ontstelte nis, toen hij tot de ontdekking kwam, dat de ban diet in de kleeren van zijn vrouw het hazenpad had gekozen, terwijl de liefhebbende eehtgenoote in de cel was achtergebleven. De woedende commissaris kon niet veel anders doeD, dan de vrouw wie men geen misdrijf kon aan wijzen, eveneens op vrije voeten te stellen. een avontuurlijke reis. Zondagmiddag zijn te Kopenhagen twee ballons op gestegen, de „Harburg", een Duitsche ballon bestuurd door dr. Sticker, en de „Danmark", een Deensche, be stuurd door den ingenieur Krebs. Beiden hadden als mede-reiziger een officier. Het zou een afstandswedstrijd zijn. Maar het weer maakte er spoedig een eind aan. Het regende en sneeuwde toen de hallons al in donker opstegen. Een goed uur later besloot de „Harburg", die door een laag sneeuw neergedrukt werd, te landen op 't eiland Hveen in den Sund, want de wind dreigde hem tus schen Elseneur en Helsingborg door naar het Katte- gat te drijven. De „Danmark", die eer uur later was opgestegen, zakte, ook door sneeuw bezwaard, ten zuiden van Hveen in het water. F twee luchtschipbreukelingen zochten toevlucht in -±en ballonring en werden naar de kust gedreven. De ballon werd door de golven mee- f Geboren: KLAAS, Zoon van A. KOS. G. KOS-Meereboer. Anna Paulowna, 6 Dec. 1909. Gevraagd een eenigszins met het vak bekend. Adres H. v. d. WOUDE, Vleeschhouwer en Varkensslager, Castricum. GEVRAAGD: een bekend met hoefbeslag en rijtuigwerk, boven de 16 jaar, bij J. DINKLA, Smid, Lambertschaag. Gevraagd tegen 2 Februari TE HUUR met ingang van 1 Janu ari 1910, een met WOONHUIS en WERKPLAATS, te St. Maartensbrug, waarin sedert jaren het schildersbedrijf is uitgeoefend. Te bevragen bij H. v. d. SLUIJS, te St. Maartensvlotbrug. zwart, 2 jaar oud, 64 c.M. hoog, bij C. KUIPER, De Miede bij Boekei, Schagen. Zondags thuis. Te bevragen aan het Hulppostkantoor Sint Maartensbrug. die goed kan melken, bij A. WINKEL T£ KOOP, Pz., Moerbeek, N.-Niedorp. w<un*« M f* bij inschrijving. De inschrijvingsbiljetten Gevraagd: j worden vóór 20 DECEMBER a.s. in- v J gewacht ter Secretarie van den polder j De ketel is te zien bij het stoomge- maal van dien polder, tegen Kerstmis a.s., liefst niet boven de 16 jaar, bij K. DE WIT, Groetp. I Door aanschaffing van raachinale drijf* mköb kracht, is ondergeteekende speciaal in gericht tot het maken van HII11 i fl Dit bedrag is met Januari 1910 dis ponibel voor belegging als le Hypotheken Rente laag, voorwaarden zeer gemak kelijk. Br. fr. no. 2233, bureau van dit blad. Wieringen, 9 Dec. 1909. «i». larf van Py—*""N Geld beschikbaar, zoowel particulier als Bankkapitaal, onder verband van hypotheek op land of huizon. Fiiuke posten tegen 4 rente, zonder extra kosten. Notaris tor keuze van den geld nemer. Inlichtingen geelt Bank- e-< Administratiezakea te P URMEREND Ifftfd-HoMsrti Propapnda'Oomité. Afd. SCHAGEN, OP Gevraagd met Kerstmis een die goed kan melken, tegen hoog loon, bij Abr. BORST Abrz., Keins Schagen. GEVRAAGD een D terstond of tegen Kerstmis, loon f 2.50 per week. Br. fr. onder lett. U. U. bur. v. d. Blad. GEVRAAGD een goed kunnende melken, om ters' d in dienst te treden of 2 Febr., bij A. Pi„PEll te St. Maartensbrug. Aanbevelend, Jb. KOOIJ Kzn., Timmerman, Wieringerwaard. *,jin verkrygbaar by KEUKEN te NIEUWE NIEDORP. in het café van den Heer C. SCHEL* TUS, Molenstraat, te Schagen. Spreker van Amsterdam. Onderwerp: Aanvang half acht. ENTREE: 10 ets. DER met medewerking van den heer Ephraïm Waisvisz, solo-cellist te Den Haag, des avonds 8 uur, in 't lokaal „OÉRÈS". tegelijk met 1 bondsblad aan alle leden verzonden, bevat een rede met licht beelden, door den spreker D. DE CLERCQ, van Bloemendaat, benevens eenige mu zieknummers enz. ENTREEVOOR LEDEN VRIJ. Niet-Leden kunnen (mits boven 18 jaar) gratis worden geintroduceerd. HOOKEN VERBODEN. HET BESTUUR. Na aanvang der rede wordt niemand meer toegelaten. OP - 's voormiddags 10 uur, in het Boseh m den Ruigeweg. bij de plaats van den heer J. A. DE WIT ten Noorden van II van: ZWAAR van x 's avonds 7 nur precies, 'f 4 procent. Inlichtingen voor deze en andere geld zaken kosteloos bij JAC. G. MEIJER z., Metiusstraat E 12 bij de Cadettenschool te Alkmaar. Donderdags in a® „CIPRES", Schagen. s avonds 7 nur precies, bij den heer W. ROGGEVEEN Cz. te Schagen. Het Bestuur van het In de zaal van het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer J. VADER Az. Besproken plaatsen 10 cent extra. Aanvang 8 uur. Entree 50 cent. De concert-pianino is van de firma Sehager Veevertekeringsftnds. GOLDSCHMEDING, te Amsterdam. Notaris VRIJBURG.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3