tot 1 Januari a.s. Donderdag 16 December 1909. 53ste Jaargang. No. 4020. Siieuwe Mb©resié's ontvangen de Courant GRATIS. Bekendmakingen» Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Rinnenlandsch Nieuws. M- luie» Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. B;j inzending tot 's morgens 9' ure worden ADVERTENTIEN in het oerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. iureau Laan 4, Interc. TuSeplioon IVo. 80. iliftgewers t TRAPMAN Co, Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels 1' 0.25: iodere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekond. Dit nummer bestaat uit een blad. GEMEENTE 8 C II A G E N. VEGEN VAN SCHOORSTEENEN. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter voorkoming van bekeuringen ter kermis van de inge zetenen, dat de schoorsteenen ingevolge het bepaalde bij art. 127 der algemeene politieverordening dier ge meente, tenminste twee malen 's jaars en wel in De cember en Maart moeten worden geveegd en schoon gemaakt. Schagen den 10 December 1909. De lo.-Burgemeester, P. BUIS Jz. o— Ode VOLKSTELLING. (Wet van 22 April 1879, Staatsblad no. 63.) (Koninkl. besluit van 16 April 1909, St.blad no. 109.) Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis, dat dit jaar zal gehouden worden de 9de Algemeene Tienjaarlijksche Volkstel ling. Deze heeft ten doel de aanwijzing van allen, die te middernacht tusschen 31 December 1909 en, 1 Januari 1910 hunne werkelijke woonplaats binnen Nederland hebben. Deze allen worden aangewezen, onverschillig of zij op genoemd tijdstip in hunne woning al dan niet aanwezig zijn. Ook worden aangewezen zij die, zonder werkelijke woonplaats binnen Nederland te "hebben, op genoemd tijdstip aldaar aanwezig zijn. Omtrent deze allen moeten de opgaven verstrekt worden, die gevraagd worden op kaarten, welke tus schen 26 December 1909 en 1 Januari 1910 zullen worden rondbezorgd en dadelijk na Nieuwjaar zullen worden teruggehaald. Door of voor ieder moet aan zijne woning worden ingevuld: eene GELE KAART voor een man (of jongen) niet in gestichten of instellingen; eene WITTE KAART voor eene vrouw (of meisje) niet in gestichten of instellingen; eene BLAUWE KAART voor een man (of jongen) in gestichten of instellingen; eene GRIJZE KAART voor eene vrouw (of meisje) in gestichten of instellingen. Bovendien moet door of voor ieder aan de woning waar hij tijdelijk aanwezig is ingevuld worden: eene ORANJE KAART voor een tijdelijk aanwezi gen man (of jongen) of eene ROSE KAART voor eene tijdelijk aanwezi ge vrouw (of meisje). Het hoofd van ieder gezin, elke afzonderlijk leven de persoon of de bestuurder van iedere instelling, gebouw, gesticht of schip, waar de kaarten worden bezorgd, is verplicht voor de behoorlijke invulling zorg te dragen. Deze zorge er dus voor, dat aan den teller, wan neer hij de kaarten bezorgt, worde opgegeven hoeveel gele, witte, blauwe, grijze, oranje en rose kaarten, •r in de woning noodig zijn. Overtreding van de voorschriften betreffende de volkstelling wordt krachtens artikel 20 der wet van li> April 1886 (Staatsblad no. 64) gestraft met hech tenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. De nauwkeurige, door de volkstelling te verkrijgen kennis der bevolking is eene zaak van algemeen be lang. Tot het verkrijgen dier kennis is noodig, dat all( vragen op elke kaart met de meest mogelijke nauw keurigheid en volledigheid worden beantwoord. Op verzoek der Regeering noodigen Burgemeester •n Wethouders allen met aandrang uit, door nauwkeu rige en volledige invulling der kaarten tot het wel slagen der volkstelling mede te werken. Schagen, den 11 December 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. BUIS Jz., l.B. De Secretaris, ROGGEVEEN. o - AANGIFTE VOOlt DE BEVOLKINGREGISTERS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha- sen brengen in herinnering, dat allen, die zich van elders in de gemeente komen vestigen, daarvan, on der overlegging van een getuigschrift van verandering van woonplaats of van een paspoort of reis- en ver- blijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende, bewijsstukken voor hen die uit den vreemde komen, aangifte behooren te doen ter secretarie dezer gemeen te, binnen éen maand na hunne aankomst; 'dat zij, die de gemeente verlaten, het getuigschrift sf den pas, vóór hun vertrek bij het gemeentebestuur behooren op te vragen, en dat de hoofden van huis gezinnen verpLicht zijn tot het doen der aangifte van ieder lid, dat in het huisgezin wordt opgenomen of daaruit gaat, Inwonende dienst- en werkboden daar onder begrepen, onder overlegging der noodige be wijsstukken; dat van de verhuizing binnen de gemeente even eens, en zoodra mogelijk, kennis moet worden gege ven aan de secretarie der gemeente, met aanduiding van wijk en nummer van het perceel, dat men verla ten of betrokken heeft. Wordende deze herinnering gedaan, opdat niemand onwetendheid met de bestaande voorschriften zal kun nen voorwenden. Schagen, den 11 December 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. BUIS Jz., lo.-B. De Secretaris, ROGGEVEEN. Zitting van Dinsdag 1'4 December 1909. EEN STEENKOLENLIEFHEBBER. De eerste beklaagde is de heer Pieler Schot, een echte broeder van de natte gemeente. Maar voor verandering wilde hij 't 20 Oct. jl. eens probeeren in de steenkolenbranche en ook daarmee ging t lang niet in 't klein. Zoo wat een heele vlet vol wou hij annexeeren. Doch dat gaat zoo maar niet.... Zulks ondervond ook Piet! Beginnen we in 't kort zijne lotgevallen te schetsen, dan komt eerst de mededeel ing, dat Piet een wellustig oog liet vallen op een zolderschuit in 't „Dooie Gat" begeerlijk door haren overvloedigen waardevollen last, dien ze op ha ren breeden rug had Liggen. De wetenschap verkre gen jiebbende dat die kolen naar den groentenspeci- aliteit P. Verbrug te Noordscharwoude moesten wor den vervoerd, nam Schot de telefoon te baat om zich met Verburg in contact te stellen. Hij belde dezen heer op, maar deze hoorde daar niets van. Hij was niet tehuis. Inmiddels merkte Schot toch, dat zijn© poging eenig effect sorteerde, want dra kwam er leven in de brou werij en nam een der bedienden de telefoon ter hand. t Slot van de conferentie was, dat Verburg's knecht zei: Nou, breng ze dan maar! Piet wou zich n.1. dol graag met 't vervoer belas ten. De zolderschuit was wegens hare breedte niet door de sluis aan de Zeswielen te wringen geweest en dienten gevolge moest men haren last in andere, smallere vaar tuigen overladen. Piet met moed om een paar vlet ten te huur, samen 40 ton laadvermogen. En varen, of de duivel hem op de hielen zat. Of schoon, zelf .deed hij eigenhandig daar niet veel aan. Hij had een .stuk of drie luidjes gehuurd en die brach ten 't stelletje weg. Te Noordscharwoude aangekomen bleek 't dat aan 't adres van Verburg slechts 20 ion steenkolen wel kom was. 't Restje kon terug. Nu wilde 't toeval, dat Verburg toch later bericht zond, ook de rest steen kolen wel te willen ontvangen, maar Schot wou graag aan juffrouw Sibcvut, die getrouwd is met bakker Kam per, een ton of 5 van de resteerende steenkolen ver- koopen, verzoekende dit voor zijnen ega s.v.p. geheim te houden,, wat vrouw Kamper heel raar vond, want... er mogen immers tusschen man en vrouw geene ge-1 heimen bestaan? Er kwam dan ook na deze achter- j doeht-wekkende inleiding van den „koopman" niets j van 'n verkoop. Schot, die ook niet had vergeten om aan God Bacchus druk te offeren, begaf zich na een lantaarn van de juffrouw te hebben geleend, met een hand wagen waaraan die moest hangen verder. De met steen kolen gevulde handwagen, inelussief lantaarn. Piet Schot en Willem Harder, zijn gehuurde knecht, werden ech ter netjes opgepikt bij' de Friesche Brug zoowat bij Bregman's herberg. ALles mee naar 't politiebureau onder geleide van den rechercheur Fellinga en den agent Fije. Nu liep 't aldra van 11 op 7 met onzen avontu rier, die vandaag in zakke en assche daar neer zat in de audiëntiezaal. Piet had nog wel tegen Fellinga gezegd, dat hij die handwagen vol meegenomen had naar huis, omdat de vlet overladen was met steenkool maar Fije, die naar de vlet gefietst was, rapporteerde dat die lang niet aan de last lag. En nu verviel geheel de geloofwaardigheid van Piet's voorwendsel. Hij kon het er vandaag ook niet best doorhalen en de O. v. J. die 't een zeer brutaal stukje vond, eischte tegen Schot wegens 't gepleegde roof-delict 4 maanden gevangenisstraf. EEN HARDHANDIGE MINNAAR. De 21-jarige Klaas Kossen, geboren te Barsinger- horn, wonende te Schagen, is nogal driftig uitgeval len, wat op Donderdagavond 28 October jl. zijn meisje de even oude dienstbode Maria Hendrika Plakman ook ondervond. Dat ze het in die onzalige stonde bij haren Nico had verbruid, staat vast. Want nauwelijks de klok van negenen was nog niet koud zag hij haar op de Markt kuieren in gezelschap van haar boezem vriendin, of hij snelt op haar toe. Maar zijne voornemens zijn gansch niet zachtzinnig en Maria ging er vandoor! Deze toch was op 't moment bang voor haren Klo ris (eene vrees die al lang reeds thans wellicht voor goed! geweken is) en vluchtte in haren angst rondom de Protestantsche kerk, die een prachtige ge legenheid aanbiedt voor een geanimeerden wedloop. Wat Klaas betreft, bij hem was niet het geringste ge mis aan ambitie te bespeuren en 't was onrustbarend te zien, hoeveel de verbolgen minnaar op het voor werp van zijn toorn won. i Eindelijk kreeg hij haar te pakken bij de brieven bus. Haar daarin stoppen ging niet, maar haar eens gevoelig tegen den muur van den hr. Smit s woning te bommen, dat lapte hij 'm vroolijk hoor! En erger nog zou 't meisje aan <Jen lijve ondervinden, hoe waar het spreekwoord: „nefde is lijden ge noemd mag worden. Bij haar verdere vlucht naar haar patroon, den heer H. v. d. Woude, loopt zij nog eenige klappen op doch als Kossen haar nog wil volgen tot in den winkel, is zijn rijk uit: de heer Van der Woude zet hem buiten de deur. Marie, die 't Klaas thans vergeven heeft, was toen zeker nogal boos geworden en na al 't gebeurde is dat zoo'n heel groot wonder niet. Maar nu was haar hart weer verteederd, want al waren er rechtszaken van gemaakt vandaag was hare getuigenverklaring zoo vaag omlijnd dat de President haar wel op den eed wees en stipte waarheid verlangde. Haar Klaas zou dan toch ook waarlijk niet voor „levenslang veroordeeld worden, troostte Z.E.A. De 22-jarige Schager getuige Hannes Kok werd eveDeens door den Praesus aangemaand, zijn eed getrouw te zijn. Vooral van den Officier kreeg Kok oen hartig pilletje te verwerken. De 0 v. J. wilde kort zijn, geërgerd als hg was over de onbetrouwbare verklaringen van hen, die hier ta deze zaak met uitgestreken gezichten 't met de waarheid alles behalve nauw namen, i Tegen Klaas, die Marie zelfs met een mes had gedreigd an nu zooveel mogelijk ontkende, eischte Z.E.G. eene week gevangenisstraf. ARBEIDSOVERTREDING. Maria Geertruida van den Bosch, een 54-jarige naai juffrouw uit den Helder, was onlangs door het Kan- iongerecht veroordeeld, omdat een viertal in haren dienst werkende jonge dametjes, die niet boven 14 jaar zijn, na 8 uur 's avonds nog werkten. Wat haar een strafzaakje op den hals haalde, doch het lijden was voor haar niet groot daar de Hel- dersche Kantonrechter haar in zijn vonnis van alle rechtsvervolging ontsloeg. Nu ging de Ambtenaar v. h. O. M. echter appèl aanieekenen. Hij was met 't gewezen vonnis niet in zijn schik. De zaak diende dan vandaag voor de rechtbank. De O. v. J. vond de quaestie zuiver academisch. Hij re quireerde ten slotte bevestiging van des Kanton rechters vonnis. KALM BLIJVEN JAN. Jan Frans, een vee- en landman, geboren in War- menhuizen is daar nogal warmbloedig geworden, wat hem met de koude van deze dagen uitstekend te pas komt. Hij woont nu in de uitgestrekte gemeente Zijpe. In zijn tegenwoordige woonplaats werd hem zijne drift wel een beetje noodlottig. Den 3den November jl. was hij te Burgerbrug bij Jaap Abbenes in de herberg. Hij zat daar 's middags om een uur of vijf met den Schoorischen koopman Klaas Leeuwenkamp om ,,de ronde" wat te praten over koetjes en kalfjes, schotten en vaarzen, van welke laatste categorie Jan een tweetal prachtexem plaren had gekocht van Klaas, die nu om de 140 gulden vroeg, die de beestjes toen gegolden hadden. Een woordenwisseling ontstond en Jan vloog wel dra overeind en pakte Klaas met alle twee zijn han den aan en verscheurde hem vest en overhemd of het zoo niets was. „Het goed was niks sterk" verontschuldigde Jan zich, maar de Praesus wees er hem op, dat 't daar ook volstrekt niet op worde gemaakt. i Dan mocht je waarachtig wel een harnas aan heb- i ben meende Z.E.A. Dirk Smit de veldwachter, verbaliseerde Jan intus- schen voor zijne verniel woede. Jan vertelde dat Klaas hem f 140 schadevergoeding had gevraagd. Dit had hij niet willen geven. Nu, de President vond dat tarief ook wel 'n beetje heog. Klaas zei echter, dat hij heelemaal niet om schade vergoeding maar om betaling van de gekochte vaar zen had gevraagd. De O. v. J. vond de vernieling be wezen, die Jan trouwens ook bekende. Gevangenisstraf, hechtenis of geldboete zou hem kunnen worden opgelegd. Geldboete? Ja, voor een rijk met aardsche goede ren gezegend man als Jan Frans is 't eigenlijk een belachelijke straf. En hij is al meer veroordeeld we gens beleediging enz. Tot nu toe heeft hij de gevol gen zijner daden niet aan den lijve gevoeld en ook nu wil spreker geene gevangenisstraf gaan eischen. Men gaat zich voegen naar den rechter, ook al kiest die niet steeds de juiste strafmaat. Z.E.G. eindigde met f 50 boete of 20 dagen hech tenis te eischen. POLITIEBELEEDIGING. Jan Vischbeen uit Uitgeest was absent. In 't hotel „De Ooievaar" was 7 November jl. con cert. Alle Uitgeester Ooievaar- en concertminnenden waren vredig bijeen, toen 't Vischbeen iemand in de verkeerde keel school en de rust als bij toover- slag was weggevaagd. Zóo erg werd 't, dat de on handelbare vent den politie-agent Dirk Schouten hef tig beleedigde, wat den heer Officier vandaag aan leiding gaf om een week gevangenisstraf tegen Jan te eischen. Hannes Winkel en Willem Rijs, ook Uitgeesters volgden dienzelfden Zondagavond 't treurige voor beeld van Jan Vischbeen en beleedigden eveneens agent Schouten. Zelfs mishandelden ze hem hoven- dien. De O. v. J. eischte tegen elk hunner 2 weken gevangenisstraf. Volgt een kinderwettenzaak tegen G. J. Meulen. Deuren dicht. NOG ZOO IETS. De arbeiders Chris van Braam en Daan Walg wo nen te De Rijp, waar ze 't den 7den November jl. tegenover de politie nogal bont maakten. Rijksveldwachter Dijkstra en de gemeenteveldwach ter Houtman werden zeer door de twee stoethaspels bemoeilijkt, die tegen hun transport wegens dronken schap een hevig verzet aan den dag legden. Wat hun ieder een eisch tot 3 weken gevangenis straf bezorgde. EEN KOPERLIEFHEBBER. Albert Blok uit Den Heider, pas J8 jaren oud, stal den 20sten October jl. aldaar eenig koper van den koopman Verfaille, dat met schipper van Os ver voerd zou worden naar zijn bestemmingsplaats. Hi1 deed 't voor zijn moe, daar vader zijn geld ver drinkt. Treurig! Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. NOG EENS TEGEN DE POLITIE. Dirk Bielsma van Enkhuizen had zich te verant woorden wegens opruiing tegen de politie, gepleegd op 14 Nov. jl. ter gelegenheid van 't opbrengen van Piet Buisman, die erg dronken was. Muusze, Zwier en een derde Enkhuizer politieman, werden erg bemoeilijkt. Verbaal volgde. De O. v. J. eischte tegen Bielsma 1 maand ge vangenisstraf. A.s. Dinsdag uitspraken. W ARMENHUIZEN. Op de eerste vergadering van Nut en Genoegen, Dinsdagavond, hadden wij 't genoegen kennis te ma ken met den heer Vrugt van Haarlem. Met een tien tal luimige voordrachten en een flinke toegift wist deze heer het publiek zeer aangenaam bezig te hou den. Een hartelijk tot weerziens viel hem ten deel. W ARMENHUIZEN. Gister had de onderhandsche besteding plaats van den bouw van een boerenwoning met boet en aan- hoorigheden voor rekening van den heer Jn. Groot Jz. Bestek, teekening en be&rooting gemaakt door den heer P. de Geus Czn. van St. Maarten, die ook het opzicht zal voeren over de uitvoering van het werk. Inschrijvingen van timmer- en schilderwerk: J. te Buck f 3935, Jn. Kampen f 3770, P. Meier f 3699, K. Westra f 3636, Jn. Kemper f 3519. Voor metselwerk: T. de Nijs f 2775, P. Kneinsberg f 2580, Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund, te zamen dus f 6099. Begrooting 6050. RAAD VAN HEERHUGOWAARD. Vergadering, op Woensdag 15 December 1909, voor- middags 11 uur. Voorzitter Burgemeester Wonder. Allen present. 1 Vacature. Voorzitter opent de vergadering, waarna do notulen worden gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Van de Gezondheidscommissie te Hoorn is een schrij ven ingekomen inzake drinkwatervoorziening aan de lagere scholen. Dat is hier niet best en het water houdt aan scho len II, III en IV ammoniak en organische stoff Het schrijven wordt, voorloopig althans, voor gering aangenomen. De heer C. Klok, thans tijdelijk Hoofd der no. II verklaart, terug te komen op zijne onts vrage en is thans bereid tot 1 Januari a.s. di< tie waar te nemen en zoo noodig langer, bijv. 101 15 Januari, doch liefst wil hij toch primo Januari vertrekken. Vervolgens wordt een schrijven van den lieer Mo lenaar gelezen, waarbij deze verklaart acooord te gaan met zijn overplaatsing naar school II. Voor ken nisgeving aangenomen. Daarna wordt weder voor kennisgeving aangenomen een schrijven van den rijksontvanger te Schermerhorn, dat hij op 3 December j.1. aan den gemeente-ontvan ger f 929.80 heeft gezonden, (maandelijksche uilkee- ring). De heer C. Olie Cz„ die het café van den heen- Spil bij de halte Middenweg heeft gekocht, vraagt om verlof. Dit zal door B. en Wi. nader worden behandeld. Nog altijd is hangende: onbewoonbaarverklaring wo ning Manus Mooi en id. Wed. Raat. Beide woningen zijn goed bewoonbaar te maken, die van laatstgenoem de met veel, die van eerstgenoemde met vrij wat min der kosten. Deze heeft een aanschrijving' gehad maar niets aan zijne woning gedaan. Voorzitter stelt voor Jlooi's woning onbewoonbaar te verklaren en de wed. Raat nog' eens bericht te doen. Na eenige bespreking wordt goegevonden, beiden nog eens bericht te doen met tijdsbepaling wanneer de verbeteringen aangebracht moeten zijn. Het bericht aan Mooi zaL in wat geslrenger zin wor den opgesteld, wegens zijne reeds betoonde nalatig heid. Volgt onderwijzersbenoeming (aan scholen I en II). Voordrachtenschool I: 1. G. A. Alderink te Amsterdam; 2. E. G. Koop Vuren; 3. J. I. Lankester, te Ilpendam; en aan school II: 1. G. Koop te Vuren; 2. J. I. Lankester te Ilpendam; 3. J. Zwart te Midsland. Van den heer Sennig1 die aan school II alreeds was benoemd, is bericht ingekomen, dat hij te Zierikzee is benoemd en die benoeming aanneemt. Dus hier be dankt. Bij stemming wordt aan school I benoemd de heer Alderink met 6 (algemeene) stemmen. Aan school II in herstemming met den heer Koop, de heer Lan kester met 5 stemmen. Wat den heer Molenaar, Hoofd der School te Veen- huizen betreft, die overgaat als Hoofd der School No, II alhier) meldt Voorzitter, hem te hebben gezegd dat hij voorloopig maar op overplaatsing half Januari moest, rekenen, doch spreker vernam, dat dit te Voenhuizen niet geraden is. ..jCCI. Appel bevestigt dit; daar is men tegen dien tijd niet klaar met een nieuwe. Het onderwijs iijdt dan schade, t Duurt wel een week of 8 op z'n minst eer mien met een ander schoolhoofd klaar is. Jullie bent hier aan school II nu eenmaal aan 't martelen meent spreker, die 't niet goed vindt, ook te Veen- huizen aan t sukkelen te raken. Dan zouden er twee scholen lijden. Voorzitter vindt 't meer bezwaarlijk, waar men aan school II martelt, daar maar aan 't martelen te blij ven, Veenhuizen heeft althans vrij wat minder leer lingen. Maar eindelijk vindt iedereen goed, om op 1 Maart a.s. den heer Molenaar als Hoofd naar school II over te laten gaan. De heer Appel dacht, dat 't zoo ook 't gewone ver loop was; dat de heer Molenaar blijft, tot er in de door ziin vertrek ontstaande vacature' is voorzien. En tegen Maart kan dat. Voorzitter hoopt den beer Rouman als tijdelijk Hoofd aan school No. II te kunnen krijgen. Is die echter al klaar met oen betrekking, welke mogelijkheid niet uit gesloten schijnt te zijn. (Warmenhulzen!) dan wil spr. trachten den heer Posthuma te krijgen! Die is na den Davos-platz geweest voor zijne gezondheid. De Raad hecht algemeen zijne goedkeuring aan deze plannen en vindt goed één van deze beiden als tijdelijk Hoofd Ie benoemen. En wel met primo Januari. Van Ged. Staten is ingekomen aanmerking op de berekening der uitkoering van het Rijk voor het onder wijzend personeel. Voorzitter zegt: ik heb naar ons toe gerekend en zij rekenen van ons af. Ik heb die berekening nader moeten vaststellen. Maar 't baart f 100 verschil in den post voor onvoorziene uitgaven, 't Bcteekenl nogal, 't Zit 'm in de jaarwedden van de onderwijzers. Tl: heli gerekend naar mate hetgeen wordt uitbetaald Jaar 'tmag niet hooger worden berekend als naar 't i- m u m. Goedgevonden wordt, de door God. Staten gemaakte aanmerking over te nemen. Nu komt aan de orde bespreking vrije- en orde- oefeningen. Die moeten worden ingevoerd. Maar hoe? De heer Van Slooten. Laat ze met Nieuwjaar maar exoercieeren. Voorzitter vindt ook: we blijven er niet buiten eh geeft in overweging of B. en W. met de Hoofden der scholen naar eene regeling zullen trachten. 2 Scholen, bieden gelegenheid voor dit onderwijs,.bij 2 moet ge legenheid worden gemaakt. Te Veenhuizen en bij een der scholen hier moeten gebouwtjes gemaakt worden De heer De Boer wijst er op, dat 't niet bepaald gebouwtjes behoeven te zijn. Open, overdtekte ruimten zijn voldoende. Voorzitter wil eene afwachtende houding aannemen en zien wat andere plaatsen doen. Te Veenhuizen voor-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1