Telegrafisch Weerbericht, Snap. |W~~—H""*"""3" Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Nagekomen berichten. ook hieruit afgeleid, dat de hond, dien de vrouw steeds bij zich had in 't geheel niet heeft aangeslagen. Ook de buren hebben niet 't minste gerucht vernomen. Lr denzelfden nacht werden door de politie reeds een aantal schunnige individuen gearresteerd helers van gastolen goed nict wie de vermoorde in drukke zaken relatie verkeerde, maar allen moesten weer ^worden losgelaten, daar zij hun alibi konden bewijzen'. D cpoLitie heeft inmiddels 1000 mark belooning uit geloofd voor het vangen van den moordenaar. RUSSISCHE SCHA\I)AI,EN. Voor den militairen krijgsraad te Kasan werd gis teren een proces beëindigd, dat drie weken lang duur de, en handelde over de misbruiken door officieren van gelden, voor de voeding en kleeding der man schappen bestemd. Het eindigde met de veroordeeling van tien beklaagden, onder wie twee luitenant-kolo nels en andere officieren, tot ontslag uit den dienst, verlies van het recht op hun rang en ordeteekenen en inlijving bij de afdeeling arrestanten. Bovendien werden de veroordeelden tot 1.700.000 roebels scha deloosstelling veroordeeld, ten gunste van 's Rijks kas. STORM. Sedert eenige dagen woedt over geheel Belgenland een hevige storiflT gepaard met zware sneeuw- en regenbuien, waardoor talrijke stoornissen worden te weeggebracht in telegraphische en telephonische ver bindingen. Vooral ondervindt de dienst vertraging in het Noorden en Westen van het land en met Enge land en Duitschland. GODSDIENSTWAANZIN. Men meldt uit Turijn aan de Frankforter Zeitung: Een merkwaardig geval van godsdienstwaanzin, ge paard gaande met hysterischer! gevoelloosheid, wekt hier groot opzien. Het twintigjarige dienstmeisje Olym pia Jeangras is gisteren bewusteloos in haar bed ge vonden. Zij had de kruisiging willen ondergaan, had spijkers door handen en voeten gedreven en borst en hoofd door talrijke steken gewond. De reden, die het meisje er toe gebracht had zich te martelen, was onbeduidend genoeg: zij was 's middags bij baar zus ter geweest en deze had haar verweten dat zij van haar vroegere meesteres kwaad had gesproken. Het ongelukkige meisje besloot te sterven en daarbij de pijnen van haar Verlosser te lijden. Bij het zwakke schijnsel van een kaars volbracht zij haar werk. Zij dreef met veel moeite twee verroeste spijkers van vijf centimeter lengte door de voeten en vervolgens twee andere door de handen. Zij volbracht deze stoï- cijnsche daad met verrassende nauwkeurigheid. Alle spijkers gingen precies door 't midden van handen en voeten. De wonden hebben geen bloedverlies ver oorzaakt en de roest bracht geen vergiftiging teweeg. Toen den volgenden ochtend na lang wachten de dood •niet intrad, greep het meisje een mes en bracht zich daarmede tal van steken in borst en hoofd toe. Als het meisje niet, tengevolge van het thans ontstane bloedverlies, in onmacht was gevallen, dan zou ze zich waarschijnlijk ten doode toe verminkt hebben. Eenige uren later werd de vrijwillige martelares gevonden pu naar een ziekenhuis gebracht, waar zij thans on der hevige pijnen nederligt. N. R. Crt. OPROERIGE OFFICIEREN. Een aantal officieren te Madrid hebben zich, zoo als vandaar wordt gemeld, weder eens aan indiscipli- naire handelingen schuldig gemaakt. Wat hen daartoe aanleiding heeft gegeven, valt uit de mededeelingen moeilijk op te maken, de censuur is blijkbaar weder op ouderwetsche wijze aan het werk geweest. Naar het schijnt, hebben de officieren betoogd voor de bureaux van een militair blad, dat kritiek had uitge oefend op de belooningen toegekend aan de troe pen, die in Marokko hebben gestreden. Het merkwaar dige van het geval is echter, dat niet alleen de offi cieren, die direkt aan de demonstratie hebben deelge nomen, gestraft zijn, maar ook hun chefs, tot den kapitein-generaal van Madrid toe. Daaruit zou men afleiden, dat er iets ernstigers gebeurd moet zijn, dan dat eenige jonge officieren wat luidruchtig hun ontevredenheid te kennen hebben gegeven. De veron derstelling ligt dan ook voor de hand, dat de zaak een politieken achtergrond heeft gehad en in meer dere of mindere mate tegen de regeering gericht moet zijn geweest. GELIJKHEID VAN TALEN. Als een bewijs dat de nieuwe burgemeester van Brussel zich er aan zal houden in die tweetalige stad gelijke rechten aan de beide landstalen te ver- leenen, kan de Vlaamsche Gazet reeds het volgende mededeelen dat haar door een der belanghebbenden werd medegedeeld: „Deze week boden zich niet minder dan 71 candi- daten aan voor eenige openstaande plaatsen van po- litie-agent. Burgemeester Max heeft een voor een die candi- daten zeer lang in het Vlaamsch ondervraagd en al de aanvragers, die niet behoorlijk de twee talen ken den, werden onverbiddelijk door hem van de hand gewezen." Als de Burgemeester van Brussel zijn taak zóo opvat, zal er wel verandering komen in de hoofd stad. GROOTE BRAND. I>oiidei'dafi*avond woedde er een hevige brand in een groot lakenmagazijn te Kilburn, een voorstad van Lon den. Elf winkels wei;den door bet vuur aangietast, vier daawan brandden geheel en al uit. De mateieele schade is zeer aanzienlijk, zij wordt geraamd op 100.000 doll.. pe;-soonlijke ongevallen kwamen echter gelukkig niet voor. FIJNE MANIEREN. Uit Rome wordt pan de „Éclair'' beiicht, dal de zer dagen de vergaderzaal van de Napolitaansche ge meenteraad bel tooneel is geweest van oen hevige vecht partij. Markies Bugnano. gewezen onderstaatssecretaris van buitenlandsehe zaken, werd daar n.1. door een het reizen van het eene magazijn naar het andere verbonden. De meesten dezer drieste roofsters zijn den eige naars der magazijnen geenszins onbekend, en deze nemen gedurende de verkoopdagen een groot aantal speurders, meerendeels vrouwen, in dienst, ongere- I kend die het geheele jaar door in hun winkels wa- j ken. Maar ondanks al deze voorzorgsmaatregelen worden er slechts zeer enkele dieveggen ooit gepakt, en den i omvang dezer rooverijen kan men eenigszins ramen, wanneer men weet, dat de winkeleigenaars alle ja ren een groot bedrag op hun balans brengen, als ge regeld wederkeerende verliespost, voor de waarde der gestolen artikelen. Ik weet niet, hoeveel Whitely, Shoolbred en an dere winkelfirma's ervoor uittrekken, maar het is mij bekend, dat Peter Robinson, voor zijn twee magazij nen in de Oxford Street en Regent Street, een som van 15.000 per jaar op zijn balans zet. Een der gebruikelijke mantoren der winkeldieveg gen wordt in de afdeelingen laarzen en schoenen in j toepassing gebracht. De klanten doen een nieuw paar laarzen of schoenen aan en weten zich ongemerkt te verwijderen, met achterlating van hun oud schoei sel. Gisteravond was ik een poosje bij Shoolbred, in den Tottenham Court Road, waar de laatste der drie verkoopdagen in Januari ten einde liep. Het is daar dan de groote dag, alle afdeelingen eivol gevuld met dames, die weten, dat vele artikelen bij Shoolbred op het laatste oogenblik werkelijk tot spotprijzen op geruimd worden. In haar jacht op koopjes gaan de dames zich alsdan veelal te buiten. Zij koopen al lerlei dingen welke zij waarschijnlijk niet noodig heb ben, enkel omdat 't koopjes zijn. 1 Er is een drukte van belang. De dames duwen en vlechten soms, dat 't een aard heeft. Zij trachten malkander die koopjes af te snoepen, en het recht zoo niet van de sterksten, dan toch van de bedrij- I vigsten en meest driesten, komt daar tot volle ontplooi- j ing. Het sluitingsuur, veel later dan gewoonlijk, is i verstreken, maar de klanten storen zich daaraan niet. Zij blijven maar doorkoopen, en wanneer de laatste eindelijk tot vertrekken genoopt wordt, zou ik niet j kunr.en zeggen. Het was mii evenwel inzonderheid er om !e doen. de afdeelingen laarzen en schoenen binnen te drin gen, zoo goed en zoo kwaad dat ging teneinde mij ervan te vergewissen, of de straks aangeduide ma nier van doen der dieveggen ook dit jaar in praktijk gebracht was, en in welke mate. Daar snapte ik een oogenblik een der opzichters, die juist het twaalfde paar achtergelaten en geheel afgesleten dameslaarzen had opgeraapt, ergens in een hoek verstopt. „Ik heb erger jaren gekend", zei hij„een dozijn is nog slechts matig te noemen".* „En hebt gij ooit een dezer dieveggen kunnen be trappen en pakken?" „Nooit nog. De dametjes zijn ons te slim en te handig. Maar hoe zij' het doen, is ons altoos een raadsel. Ge moet bedenken, dat wij ze kennen en steeds laten naloopen door onze stille dienders! Een der dieveggen komt alle jaren terug. Ik heb haar al lang in de gaten gehad. Maar van het jaar had ik het vasle besluit genomen, om haar te snappen. 1 Zij bleef dus onder bizondere bewaking, van het Doch het was wederom vergeefsche moeite: zij is oogenblik af, dat zij in onze afdeeling gezien werd. mij andermaal ontsnapt, na het volvoeten van "het gewone kunstje. Hier toon ik u het paar laarsjes, dat zij uitgetrokken en achtergelaten heeft, in inii voor een splinternieuw paar, van ons best maaksel natuurlijk, en zonder ervoor te betalen. Het is om razend te worden." TOCH DWAAS. De somberste vonnissen kunnen nog belachelijk zijn. ATe Berlijn is de kapper Hans Jünemann wegens moord op een 22-jarige koopvrouw en diefstal ver oordeeld tot de doodstraf, negen maanden gevange nisstraf en verlies van eer. Het .openbaar ministerie had den misdadiger de eer gelaten, en zich bepaald tot den eisch van de doodstraf en 3% jaar gevan genisstraf. j 15 JANUARI, OVERZICHT. De hoogste stand van den barometer is 778.6 mM. te Coruna. De laagst bekende stand is 741.3 mM. te Bodo. VERWACHTING. Matige tot krachtige, meest Zuidwestelijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk regen buien. Zelfde temperatuur. Predikbeurten. WOENSDAG 19 JANUARI. Koegras (in de school), 's av. 7 uur, ds. A. E. van Griethuijsen. gekwetste kwamen dezen toen ie hulp en de markies weixl door hen deerlijk toegetakeld. Of cok de an dere leden van den Raad in het gevecht betrokken werden, deelt het bericht niet mede. STEEDS HOOGER. Uit Califoi-nië komt het bericht, dat Paulhan met zijn vliegtoestel een hcogte van 1380 M. bereikt heeft, Alle hoogte-records zijn dus weder geslagen. Weinige dagen geleden bracht Latham de wereld in verbazing door zijn. hoogte-reciord van 1000 M. En nu heeft Paulhan met zijn Farman-biplan een record van 1380 M. bereikt. Hij bleef 50 m.n. 46 sec. in de lucht. Dan heeft C.urtiss, ook in Californië, den „Farmers"- prijs gewonnen, groot 5000 pond, bestemd voor den vlieger, die, met één passagier, den grootsten afstand zoukunnen afleggen in een uur. Het vorige record hield Wilbur Wright, die in Oc- tober 1908 met één passagier 50 K.M. vloog in 1 uur 9 min. 45'/ö sec. Hel vorig snelheidsrecord stond op haam van Blé- riot. die te Rheims 10 K.M. vloog in 7 min. 47Vs sec., wat 76 K.M. 950 M. per uur is. En dit was zonder passagier. En nu heeft Curtiss met passagier in één uur 88 K.M. 450 M. gevlogen. De lucht daar in Californië schijnt wel goed. WINKELDIEVEGGEN. Interessant is hetgeen de correspondent der N. R. Crt. te Londen vertelt over het stelen uit groote ma gazijnen wanneer er uitverkoop is. Hij schrijft: Het komt alle jaren geregeld voor dat bestelen der groote magazijnen te Londen, wanneer de uitverkoop plaats vindt. De diefstallen worden bijna alle op re kening gebracht vau „dames", die, soms met tweeën of meer, geregeld op buit uitgaan, oordeeiende dat de uitverkoopdagen haar de schoonste gelegenheid bieden, om ongestraft een kostbaren buit mee naar huis te nemen, zonder andere onkosten dan die, aan DE GESCHIEDENIS VAN EEN BULLDOG. (Vervolg. I II. Hoewel geen geregeld reiziger, werd ik toch eiken herfst uitgezonden en dan bLeef Snap bij de huis houdster, wat dikwijls onaangename gevolgen had. Ver achting van zijn kant vrees van den haren en haat aan beide. Ik moest een partij prikkeldraad af leveren in het Noorden. Mijn brieven werden elke week opgestuurd en ik kreeg verscheidene klachten over Snap van de huishoudster. In Mendoza; Noord Dakota gekomen, kon ik goede zaken voor mijn firma doen. Natuurlijk onderhandelde ik slechts met de groote zaakwaarnemers, maar ik be woog mij veel onder de z.g. Cow boys, ten einde hun practiscb inzicht over de verschillende soorten te ver krijgen en zoodoende ontmoette ik de Penroof-broe- ders. Men kan niet lang onder hen verkeeren, zonder veel te hooren van den listigen verscheurenden Gripe-wolf. De tijden zijn voorbij; waarin ze vergeven konden worden, en ze bezorgen den veehoeders veel schade. De Penroof-broers. evenals de meeste Cow-boys had den alle pogingen tot vergiftiging en vallen opgegeven en probeerden nu verschillende soorten honden voor de wolvenjacht, hopende zoodoende een weinig sport te hebben bij de noodzakelijke verdelging van deze plaag. De vossenhonden hadden gefaald; zij waren te zacht zinnig om te vechten; de groote Deensche doggen wa ren te log. de hazewinden konden het wild niet volgen, tenzij ze het zagen. Elk soort had een ernstig gebrek, maar de Cow-boys hoopten te zullen slagen met een gemengd soort en de dag. waarop ik uitgenoodigd was aan een wolvenjacht deel te nemen, amuseerde mij de groote verscheidenheid van honden die volgden. Er waren verscheidene van gemengd ras, maar ook eenige volbloed honden in het bijzonder een paar Russische wolfshonden, die zeer veel gekost moeten hebben. Hilton Penroof, de oudste der broeders, de „Master of Hounds" was buitengewoon trotsch op hen en koester de groote verwachting. „Hazewinden zijn te teer van huid om een wolf te bevechten, Deensche doggen zijn te langzaam, maar je zal de haren eens zien vliegen, als de Russen er zich mee gaan bemoeien." En zoo waren de hazewinden er als renners, de De nen als krachtige achterhoede en de Russen om het eigenlijke gevecht te doen. Er waren ook twee of drie vossenhonden, op wiens fijne neus vertrouwd werd om te speuren, als het wild uit het oog raakte. 't Was een mooi gezicht, zooals we dien October- dag over de Bad landsbergen uitreden. De lucht was helder en scherp en' hoewel reeds laat in den tijd was er noch sneeuw, noch vorst. De paarden waren versch en eens of twee maal toonden ze me, hoe een bergpony zijn berijder tracht af te werpen. De honden waren fel, en we zagen eenige grijze vlekken in de vlakte, die volgens Hilton wol ven of jakhalzen waren. De honden volgden het spoor in één ren, maar tegen den avond, buiten het feit, dat een san de hazewinden een wond aan den schou der had, toonde niets, dat zij op de wolvenjacht geweest waren. „Ik geloof niet, dat je Russen veel doen, Hilt", zei Garvin, de jongere broer. „Ik wed, dat die kleine zwarte Deen meer waard is dan heel de rest, al is hij ook een bastaard". „Ik begrijp cr niets van", bromde Hilton, „er is geen jakhals. Iaat staan een grijze wolf, die tegen de hazewinden loopen kan; de vossenhonden kunnen een drie dagen oud spoor volgen en de Denen zouden een grijzen beer wel slaan." „Ik ben van meening", zei de vader, „dat. ze loopen, speuren en een grijzen beer verscheuren kunnen, maar ik geloof niet, dat ze een grijze wolf aandurven. Ze zijn allemaal bang, en ik wou, dat we ons geld er maar weer uit hadden." Zoo bromden en overlegden de mannen, toen ik wegreed en hen achter liet. Er scheen maar één op lossing te zijn voor dezen slechten uitslag. De honden waren vlug en sterk, maar een grijze wolf schijnt alle honden van schrik te doen verlammen. Ze hebben geen moed genoeg om hem aan te grijpen en zoo ontkomt hij telkens weer, en mijn gedachten vlogen terug naar den onverschrokken kleinen hond. met vvien ik dit laatste jaar mijn bed gedoeld had. Ik wensch- te hem hier te hebben, dan zouden deze logge reus achtige honden een leider vinden, wiens moed hem niet ontzonk in het gewichtige oogenblik. In Baroka, mijn eerste halteplaats, kreeg ik met de mail twee brieven van de huishoudster; de eerste, om te zeggen: „dat dat beest mijn kamer schandelijk .toe maakte en de tweede nog heftiger zijn onmid- delijke verwijdering eischende. „Waarom hem niet hiereen gehaald?" dacht ik, ;,'t (LS 'winlig uur, en ze zullen blij zijn, hem hier der ^3n m weer thuisbrengen, ik ver- III. Mijntweede ontmoeting met Snap was niet zoo verschillend van de eerste, als men misschien verwacht zou hebben. Hij sprong op me toe, maakte schijnbe wegingen om te bijten en bromde, maar het was een diep. laag brommen en zijn stomp staartje kwispelde De Penroofs waren nog verscheiden keeren op de wolvenjacht geweest, sinds ik bij hen was, en zeer ontstemd over het weinige succes. De honden kon den bijna altijd een wolf vinden, maar zij, konden hem niet dooden. en de mannen waren nooit dicht- genoeg bij, om de oorzaak hiervan te ontdekken. De oude: Penroof hield vol, „dat er geen een bij de heele troep was, die ook maar een greintje moed had.' We trokken met het aanbreken van den dag er op ud dezelfde stoet mooie paarden en uitstekende rijdeis; de groote blauwe, gele en gevlekte honden, juist als te voren, maar nu was er nog een nieuw element bij, een kleine, witte hond, die dicht bij mij1 bleef; en niet alleen de honden, maar zelfs de paar- den, die hem te na kwamen, waren in de gelegenheid met zijn tanden kennis te maken. Ik geloof, dat hij twistte met eiken man, hond of paard, uitgezonderd een bulldog, die aan den hotelier van Mendoza behoorde. Zij was de eenige, die kleiner was dan hij en ze schenen zeer goede vrienden te zijn. Ik zal nooit het gezicht van die jacht vergeten. We waren op een van die groote afgeplatte heuvel ruggen, vanwaar men de geheele streek kan overzien, toen Hilton, die het terrein met zijn veldkijker nauw keurig afzocht, uitriep: „Ik zie hem. Daar gaat hij naar de Shullkreek. 'k Wed, dat 't een jakhaLs is". Nu is t eerste punt van gewicht, (de hazewinden hun prooi te Laten zien geen makkelijk ding, daar ze geen kijkers kunnen gebruiken, en de grond bedekt was met kreupelhout, hooger dan de koppen der hon den. Maar Hilton riep: „Ho, ho! Dander" en hing schuin uit den zadel, lei-wijl hij tegelijkertijd zijn voet uit stak. j Met een behendigen sprong stond Dander op het zadel en hield zich daar in evenwicht, terwijl Hilton bleef wijzen:, ,Daar is hij, Dander, kijk, daar gaat hij." De hond keek ernstig in de richting, waar zijn meester wees, scheen toen iets te zien, sprong met een lichten kreet op den grond en rende weg. De an dere honden volgden in steeds langer wordende rij, en wij reden ze, zoo 5nel we konden, achterna, maar we verloren veel tijd, want de grond was vol geulen en dassenholen en bedekt met steenen en struiken, die te hard rijden gevaarlijk maakte. We bleven al len achter en ik natuurlijk het meest, omdat ik het minst met het zadel vertrouwd was. WTe kregen verschillende keeren de honden even te zien, vliegende over het vlakke veld, of verdwijnen de in geulen om dadelijk weer te voorschijn te komen. Dander, de hazewind, was blijkbaar de leider en toen we nog een heuvelrug op waren, kregen we de ge heele jacht in het gezicht een jakhals in vollen ren, de honden een kwart mijl er achter, maar steeds winnende. Toen we ze weer zagen, was de jakhals dood en honden zaten hijgend er om heen, allen uitgezon derd twee van de vossenhonden en Snap. „Te laat voor het gevecht", merkte Hilton op. naar deze laatste dieren kijkend. Daarna klopte hij Dan der trotsch op den rug. „Ik had je kleine monster toch niet noodig, zie je". „Er behoort ook verbazend veel moed toe, met je tienen een kleinen jakhals aan te vallen", gaf de va- J der sarcastisch ten antwoord. „Wacht, tot we een grijze 1 op het spoor zijn." Den volgenden dag gingen wij er weer op uit, want ik had het er op gezet het einde te zien. Van een j hoog punt af kregen we een bewegende grijze vlek i In 'het oog. Een bewegende witte vlek beduidt een antiloj>e, een roode- een vos, een grijze een jakhals j of een grijzen wolf, en welke van de twee wordt vastgesteld door het spoor. Indien do kijker aantoont, dat de staart omlaag gedragen wordt, is het een jak- mijn voet als tusschensfttion op kon werken. Ik en beduidde hem gedurende een minuut waar het wjk was, vóór hij 't in het oog kreeg en toen zette i| do hazewinden, die reeds weg waren, met een ijvl na, die veel beloofde. De jacht leidde ons dezen kei niet naar de ruwe doornstruiken langs de rivier, maj naar de hooge, open vLakte. om redenen die latd bleken. We waren dicht bij elkaar, terwijl wie nai boven reden en zagen de jacht een halve mijl voJ ohs uit, juist toen Dander den wolf op zij kwam fnaar zijn dij hapte. De grijze wolf draaide zich od ten einde te vechten en we hadden oen mooi gczichl l>c honden kwamen bij twee of drie tegelijk nadérbil in een kring om hem heen blaffende, tot ten laatst! de kleine witte toesnelde. 1 Hij verkwistte geen tijd met blaffen, maar vloog rJ gelrecht op de keel van den wolf aan en mistd maar hij scheen hem toch bij den neus boei 'te heM ben; toen sloten de tien groote honden hem in en binl nen twee minuten was de wolf dood I Wij hadden hard gereden om bij het eind te zikil en hoewel de afstand tamelijk groot was, zagen wil toch. dat Snap gedaan had, wat het telegram en mtol beweringen voorspeld hadden. Nu was het mijn beurt om te snoeven en ik- li«i 'O l'inc niol Anl>A„,.i c*11 11 1R3I d:e kans niet onbenut. Snap had hun de wijze wan-onl getoond en eindelijk had de Mendozn-troep een 'gruj zen wolf gedood zonder hulp van de mannen. Er waren twee dingen, die de overwinning een wei-L nig verkleinden; ten eerste was het een jonge wolfI nauwelijks meer dan een welp, vandaar zijn dommel keuze van terrein om te vluchten, en ten tweede wasl Snap gekwetst de wolf had hem een leelijke woa-| de in den schouder toegebracht. Terwijl we trotsch I naar huis reden, zag ik, dat hij een beetje hinkte. j „Hier Snap", riep ik, „kom boven' Hij trachtte een paar maal op het zadel Ie springen, maar kob niet. „Och Hilton. til hem even bij me op?" „Dank je wel, help jij je eigen beestje" was het antwoord, want allen wisten, dat het niet veilig wts zich met hem te bemoeien. „Hier Snap, hou vast", zei ik en hield hem ïnijn rijzweep voor. Hij greep ze en ik tilde hem daaraan op mijn zadel en droeg hem naar huis. Ik verzorgde hem als een baby. Hij had den Cow-boys getoond, hoe het zwaktepunt in hun troep aan te vullen; de vos senhonden mogen goed zijn, de hazewinden snel en de Russen en Denen vechiers, maar ze zijn van geen nut zonder de moreele kracht, die niemand zoo sterk bezit als de bulldog. Dien dag leerden de mannen, hoe de wolfsquaestie opgelost kon worden, zooals ge zult zien, als ge ooit in Mendoza komt,, want elke goede jachthondentroep daar heeft er een bulldog bij, afstammende uit het Snap-Mendoza nest. Slot volgt. Gemeente SCHAGF.N. Ingeschreven van 12—15 Januari 1910. Ondertrouwd: Paulus Antonius Nicolaas, kleermaker, oud 53 jaren, en Antje Dudink, oud 36 jaren, beiden wonende alhier. Louis Sonepouse. fotograaf, oud 25 jaren, en Alida Josina Velleman, 19 jaren, beiden wo nende alhier. Gemeente HOOGWOUD Ingeschreven van 1—14 Januari 1909. GeborenGerrit, z. v. Hendrik Klaver en Reusje Domper. Getrouwd: Simon Kuin. landbouwer, oud 37 j. en Grietje Kroon, dienstbode, oud 22 jaar, beiden wo nende alhier. OverledenAafje Bijman, oud 67 jaar, weduwe van Petrus Bijman. ZIEKENFONDS. De ontvangsten van 't Schager Ziekenfonds bedroe gen in het 4de kwartaal 1909 f 261.60, de uitgaven f 247.90. Er werden 302 recepten afgegeven en 3 uitkeeringen k f 2.50 verstrekt. Het fonds telde in dat kwartaal 77 gezinnen en 54 enkele personen als lid. Voor het le kwartaal 1910 werden voorgesteld 5 gezinnen en 2 enkele personen. De heer Th. Roep, sedert 18 jaar voorzitter van het fonds, bedankte als voorzitter en bestuurslid. Oek als lid van het Hoofdbestuur van den Noordholland- schen Bond van Ziekenfondsen trok hij zich terug. VERKORTE DIENSTTIJD. Aan het examen voor verkorten diensttijd voldede» van den cursus in den wapenhandel alhier, D. Tim merman, G. Dekker, J. Keet en P. Keetman te Bar- singerhorn; voor lichamelijke bekwaamheid, die keu ze van garnizoen en wapen geeft, slaagden T. Vader en A. Stammes te Barsingerhorn. hals, omhoog, dan is het de gehate grijze wolf. Dan der werd het wild gewezen evenals den vorigen keer en leidde ook nu weer het gemengde gezelschap, juist als te voren hazewinden, wolfshonden, vossenhon den, Denen, bulldoggen en rijders. We kregen telkéns iets van de vervolging te zien; het was wel degelijk een grijze wolf, voor honden uitrennende. Ik meende te zien, dat de honden niet zóó snel liepen als toen ze achter den jakhals aangingen. Maar niemand kon het eind van de jacht zien. De honden kwamen één voor één bij ons terug en we zagen nieis meer van den wolf. Sarcastische opmerkingen en tegenbeschuldigingen wa ren nu van alle kanten te hooren. „Bah! wat een lafaards", was het minachtend oor deel van den ouden Penroof over de heele troep. „Zij konden hem gemakkelijk genoeg opspeuren, maar toen hij zich tegen hen keerde, lieten ze hun hielen zien - bah!" „Waar is nu die onovertrefbare bulldog zonder vrees?" spotle Hilton. „Ik weet het niet", zei ik. ..maar ik ben geneigd te gelooven. dat hij den. wolf heelemaal niet zag. en indien hij hem eens in het oog krijgt, wil ik wed den dat hij aanpakt op leven en dood. Dien nacht werden verscheidene runderen vlak bij de kraal gedood en we trokken er weer op uit. 't Be gon vrij wel als den vorigen keer. Laat in den middag kregen we een grijs beest met opgeheven staart in het oog, geen halve mijl van ons af. Hilton riep Dan der op ziin zadel. Ik kreeg het idée. eveneens met Snap te doen. Zij beenen waren zóó kort, dat hij verscheidene malen moest springen, voor hij zich, met BROEK OP LANGEXDIJK, 14 Jan. 1910. Roode kool f2.f3.80; Gele kool f2.50 a f 5.Witte kool f 2.a f 3.20 per 100 stuks; Uien f 1.40 f 1.65 per 50 Kilogram. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDR, 14 Jan. 1910. Roode kool le soort f 4.— a f 4.25; 2e soort f 3.26 a f3.75; kleinere f 1.50 a f3.Gele kool le soort f 5.50 a f 6.2e soort f 4.a f 5.kleinere f 1.— a f 3.75; Witte kool le soort f 3.75 a f 4.25; 2e soort f 3.25 a f 3.50; kleinere f 1.a f 3.per 100 stuks; Uien f 1.30 a f 1.60 per 50 K.G. NOOItDSCHARWOUDE, 15 Jan. 1910. Roode kool f 1.a f 3.75; Witte kool f 2.a f 4.Gele kool f 3.a f 5.50 per 100 stuks; Uien f 1.60 a f 1.70 per baal. ALKMAAR, 14 Jan. 1910. Fabriekskaas kleine f 32, Boerenkaas kleine f 32, Commissie f31, Middelbare f 32.50. Aangevoerd 167 stapels, wegende 88555 kilogram. ALKMAAR, 14 Jan. 1910. Op de graanmarkt van beden werd aangevoerd: 496 Hectoliteers. Chev. f 5.60 a f 5.95; haver f 3.30 a f 4.bruine boonen f 15; groene erwten f 21.56 a f 2 3.grauwe erwten f 26.60 per H.L. NED. VARKENS VERZEKERING.MA ATSCII. In de week van 915 Januari 1910 was de staud der marktprijzen als volgt: 7- tot 9-weeksche Biggen f S a f 13. Varkens van 25 tot 50 Kilogram f 0.49 per K.G. Varkens van 50 tot 75 Kilogram f 0.48 per K.G. Varkens van 75 tot 100 Kilogram f 0.49 per K.G. Varkens van 100 tot 125 Kilogram f 0.50 per K.G. Varkens van 125 tot 150 Kilogram f 0.52 per K.G. Varkens van 150 tot 175 Kilogram f 0.56 per K.G. Zeugen f 0.46 per Kilogram. HOORN, 13 Jan. 1910. Kleine kaas f 30.50, commissie f 31.50, fabriekskaai f32.Aangevoerd 55 stapels, wegende 19097 K.G. Handel matig. EIERENVEILING V. P. N. Amsterdam, 14 Jan. Kipeieren f 4.a f 6.40 per 100 stuks. ALKMAAR, Zaterdag 15 Januari 1910. 8 Paarden f 80 ft f 150 per stuk. 9 Koeien f 130 f 240 per stuk. 59 Magere Schapen f 10 f 20 per stuk. 19 Nuchtere Kalveren f8 k f22 per stuk. 78 Magere Varkens f 17 k f 26 per stuk. 141 Biggen f 9 f 13.50 per stuk. Kipeieren f 4.50 f 5.25 per 100 stuks. Boter f 0.65 k f 0.75 per kop. C'allantsuog. Hedenmorgen omstreeks 7 uur bfak er brand uit hij den heer G. ten Boekei Kz., met het gevolg dat

Schager Courant | 1910 | | pagina 2