Zaterdag 29 Januari 1910. 54ste Jaargang. No. 4049. Bureau SCHAGEN, Laan £1 4. Uitgevers i TRAPMAN Co, KtRSTE KLAi>. Ingezonden. Binnenlandsch Nieuws. Alfcmsti NiEiws- Advsrtcitie- Liittm Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIES in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Intere. Telephoon No. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.26: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit drie bladen Mijnheer de Redacteur, In het verslag der alg. verg. van de IJsclub te Burgerbrug op Dinsdag 25 Jan. 11. gehouden, opge nomen in de Zijper Courant van jl. Woensdag, komt o m voor, dat de verslaggever van de Schager Courant zich aan een flauwe grap heeft schuldig gemaakt, toen hij daarin als een paar besluiten van de voor afgegane bestuursvergadering van genoemde vereeni- ging noemde: het houden van een ijsfeest, zoo mo gelijk op 25 Januari en het eenmaal 's jaars bijeen roepen van een ledenvergadering. M. d. R., ik ben mij niet bewust ooit flauwe aardigheden als berich ten in uw blad te plaatsen. Een en ander was mij door een bestuurslid meegedeeld en welke bron geeft helderder water? Ik stond dan ook verbaasd, toen ik het verslag der vergadering las. Onmiddellijk informeerde ik, of van de zijde van het bestuur die woorden gebezigd waren, maar men verzekerde mij van niet. Ik kom alzoo tot de slotsom, dat de heer Verslag gever der Zijper Crt. zijne meeningen meteen maar in het verslag gemengd heeft, zoodat men, dit lezen de, heelemaal niet onderscheiden kan, hoe de verga dering en hoe de heer V. over de zaken denkt. Maar dan wordt zoo'n verslag immers een kletsartikel, zoo iets van bladvulling Maar gelieft nu de Verslaggever te Burgerbrug van de Zijper C. zijn blad met dergelijke aardigheden te vullen, laat hem zijn gang gaan: ik wensch evenwel het blad, waaraan ik zoo nu en dan een berichtje toezend, eerlijk te bedienen en zal daarin ten min ste geen flauwe aardigheden gaan verkoopen ten koste van een vereeniging, die de sympathie van het publiek te Burgerbrug heeft. U dankend voor de plaatsing, Uw Verslaggever te Burgerbrug. Burgerbrug, 28 Januari '10. LANGEDIJK. Woensdagavond vergaderde de afd. Langedijk van 't Centraal Genootschap voor Kinder-Herstellings- en Vacantiekolonies ten huize van den heer D. Stam te Noordscharwoude. De opkomst was gering. De secretaris las de notulen en het jaarverslag voor. Aan dit laatste ontleenen we, dat de afd. 6 kinderen naar een Koloniehuis had gezonden. Het aantal leden vermeerderde met 6. De inkomsten bedroegen in 't geheel f 216.17, de uitgaven f 214.65, zoodat er een batig slot was van f 1.52. De contributie in Oudkarspel bedroeg f 49.50, in Noordscharwoude f 48, in Zuidscharwoude f 28.25, in Broek op Langendijk f 8. Vereenigingen, welke lid zijn, droegen in 't geheel f 13.50 bij. Besloten werd ook toe te laten, dat vrouwen van leden als bestuurslid kunnen gekozen worden. Mevr. Staal had bericht gezonden al3 bestuurslid te bedan ken. Als bestuursleden werden gekozen de heeren: J. H. Keizer, Z. G. van der Toom. ds. O. Staal, mej. OpperdoesSlooves en mevr. Duker, zoodat het be stuur weer over heel den Langedijk verdeeld is. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd^ gekozen de heer Z. G. van der Toom te Oudkarspel, dia de benoeming aannam. Broek op LangendUk. De tuinbouwvereeniging Groentecultuur gaf in zijn LI gehouden vergadering het Bestuur opdracht, de wensrhelijkheid te doen uitspreken in een gecombi neerde vergadering van zustervereenigingen, een be taalmeester aan te stellen op een vast salaris in plaats van op een bepaald procent van den omzet. De inkomsten bedroegen f 1058.61%, de uitgaven f 726.33", zoodat er een batig slot was van f 332.28. Als bestuurslid is gekozen de heer S. Wagenaar. Nieuwe Nicdorp Zaterdagavond 5 Februari a.s. zal in het lokaal van den heer C. Kooiman de heer J. E. W. Duys, Kamer lid voor Zaandam eene rede houden met als onder werp: Sociaal-Democratie en Anarchisme. BURGERBRUG. Iji de j.1. gehouden vergadering der IJsclub „Nut en vermaak" alhier is besloten hel dertigjarig bestaan der vereeniging in 1911 feestelijk te herdenken. Hoogwoud. De jaarlijksche vergadering van het Onderlinge Vee- fotnds te Hoogwoud en Opmeer, werd onder leiding van den heer D. Pijper te Opmeer gehouden. In zijn openingswoord wees de voorzitter of direc teur op den vooruitgang van genoemd fonds, want voor 20 jaren wanen ei' 400 koeien verzekerd en thans ruim 800 koeien. Nu volgde de rekening over het afgeloopen jaar en waaruit bBjkt, dat de kosten per koe bedragen f 1.75, Bedoelde rekening was onderzocht door de heeren S. Glas. C. Conijn en J. Dekker. Herkozen werden tot keurmeesters de heeren JKoorn Dz. en Wi. StToet en gekozen de heer Jb. Helder, Wegens hoogen leeftijd werd aan den bode H. Lak op zijn verzoek eervol ontslag verleend en als bewijs van waardeering voor zijn trouw en vlijt, waarmee hij steeds d« belangen van genoemd fonds heeft behartigd, blijft hij zijn tractement als pensioen behouden, terwijl tot opvolger werd gekozen de heer J. Koeten te Aarts woud. RAAD VAN OUDKARSPEL. Vergadering van den Raad der gemeente Oudkarspel •p Vrijdag 28 Januari 1910. des voormiddags 10 uur. Aanwezig alle leden.. De Voorzitter, burgemeester M. J. Kroon Mz., opent de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord. De notulen der vorige vergadering worden nu ge lezen en zonder wijziging goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat hem bij onderzoek is gebleken, de heer J. Borst in 1909, twee vergaderin gen der commissie tot wering van schoolverzuim heeft bijgewoond, zoodat de mededeeling van den heer Bootjes M-s zou de heer Borst geen enkele vergadering hebben bijgewoond, op een onjuistheid berust. De heer Root- 1^ is bepaald ook te goeder trouw geweest, toch meent Voorzitter dit even te moeten zeggen ter rectifieering van hetgeen in do vorige vergadering heeft plaats ge had. Het nieuwbenoemde Raadslid, de heer J. Kalver- dijk. legt in handen van den Voorzitter de vereischtc eeden af, waarna deze hem in hartelijke bewoordingen met zijn benoeming feliciteert, de hoop uitsprekende, dat de heer Kalverdijk naar plicht en geweten de be langen der gemeente zal bevorderen en mot de ove rige Raadsleden tot haar bloei mag samenwerken. Ook de Raadsleden voegen hunne felicitatie bij die van den Voorzitter. Den heeren A'. Kroon en J. Hansen wordt verzocht het stembureau hit te Imaken voor benoeming wethouder. De uitslag der stemming is, dat met 6 stemmen •wordt gekozen de heer J. Butter. die verklaart de benoeming aan te nemen, 1 Stem op den heer Hansen. Do Voorzitter wenscht den heer Butter van harte geluk met zijn benoeming en gelooft ook den Raad 'e kunnen feLicileeren, want de heer Butter heeft daai zijn sporen verdiend. De Voorzitter deelt mede. dat alle aansluitingen der aoetyleengasfabriek bij de steenkolenfabriek zijn overge bracht en stelt nu namens B. en \V. voor. den heer Kuiper, den bedienaar der ptcetyleenfabriek, tegen 1 Februari eervol ontslag te verleenen en de woning aan den heer Kuiper onderhands te verhuren voor f 3 per week. welken huurprijs do heer Kuiper niet ongene gen was te betalen. Wordt algemeen goedgevonden en in verband daarmede besloten lid te worden van de NederL Mij. voor huizenverhuurders. Aangenomen wordt het voorstel „Wijziging Steen- kolengaslevering" in dier voege, dat geen meters meer mogen worden aangeschaft, doch van de fabriek moe ten worden betrokken. Voorzitter deelt mede, dat de gascommissie alge meen van oordeel is, dat de meterhuur hoog is en daarom waarschijnlijk het volgend jaar tot verlaging daarvan zal worden overgegaan. B. en W. stellen den Raad voor, een verzoekschrift aan H. M. de Koningin te richten, om machtiging tot het nemen van een besluit, om het aantal ver gunningen (op 31 Dec. '08 bedroeg dat aantal 6 op een bevolking van 1726 zielen) te verminderen. Ingekomen is een verzoekschrift van de afd. Lan gedijk van den Geh.-Onth. Bond. die hetzelfde beoogt, doch er was reeds door B. en W. besloten een voor stel aan den Raad te doen, voordat dit verzoek in kwam. Voorzitter zegt, dat de bevolking Is gestegen tot 1785, zoodat er nu een vergunning bij mag en dan staat de heer Koppen nummer 1 op de lijst. De heer Koppen kan daarop nog aanspraak maken, maar dan komen er ook in de toekomst geen ver gunningen meer bij. Wordt algemeen goedgevonden. B. en W. bieden den Raad aan het verslag Volks huisvesting. Aangenomen en vastgesteld wordt de politieverorde ning, zooals die in comité is behandeld. Ingekomen stukken. Voorzitter deelt mede, dat de bliksemschade aan den toren is geregeld op f 1300 en brengt aan de Oudkarspelsehe Brandwaarb.-Mij. een woord van dank voor de vlugge en nette afwikkeling. B. en W. stellen voor den toren in zijn oorspron- kelijken toestand terug te brengen en te maken tot een sieraad onzer gemeente. Op advies van den des kundige Snel te Schagen, stellen B. en W. voor den toren van hout op te trekken en dan hooger te ma ken. De totaal kosten bderagen f 1500, zoodat de ge meente zelf f 200 zal moeten bijdragen. Aldus wordt besloten. Onderzocht zal worden, of het wenschelijk Is, een afleider op den toren te doen plaatsen met het oog op de kosten en jaarlijksch onderzoek. Goedgevonden wordt den toren te doen herstellen door de personen, die op het oogenblik met het ge meentewerk zijn belast onder toezicht van den op zichter. De heer Hansen vraagt of de opzichter daarvoor wel bekwaam is, waarop de voorzitter verklaart, dat hij ook de teekening van den toren gemaakt heeft en deze kon ook de goedkeuring van den deskundige Snel wegdragen. Ingekomen is het reeds bekende en in zijn geheel in dit blad opgenomen verzoekschrift van bewoners van de Spoorstraat, verzoekende om een afdoende verbetering. B. en W. stellen voor de toegangen naar de wonin gen voorloopig met sintels te beharden en nader hand meer daadwerkelijk op te treden. De heer Rootjes zegt, dat zijns inziens de bedoe ling is den rijweg te verbeteren, waarop de voorzit ter antwoordt, dat dit reeds is besloten. De heer Hansen zou kalkpuin verkiezen boven sin tels. De heer Slotemaker meent, dat kalkpuin en sintels misschien met elkaar zouden verharden. De heer Hansen: „Sintels loopt zoo zwart in." In stemming gebracht, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Kalverdijk geeft in overweging op een paar meters van de straat boomen te planten. Voorzitter meent, dat het nogal kostbaar zal zijn en stelt voor dit aan te houden tot een volgende vergadering en eerst eens een onderzoek naar de kosten te doen. Spr. zegt, dat er ook een paar bor den geplaatst zouden kunnen worden, waarop ver meld, dat aan de Noordzijde der straat niet mag worden gereden. De heer A. Kraan: „Waar moeten ze dan vastzet ten?" Voorzitter: „Dan moeten ze er iemand bijzetten; zoo luidt ook onze politieverordening." Na nog eenige opmerkingen wordt ten slotte beslo ten, dat B. en W., een onderzoek zullen instellen of hft gewenscht is een boomenbeplanting aan te bren gen, het rijden aan de Noordzijde der straat te ver bieden en hoe de paden naar de woningen moeten worden verhard. Van de bewoners van Engelenburg Is een verzoek Ingekomen, om op dat eiland bij de boet van den heer Huibers een lantaarn te plaatsen. Op voorstel van B. en W. wordt echter besloten de lantaarn bij het kleine huisje van den heer De Boer te verplaat sen bij de brug die naar Engelenburg leidt. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding om een subsidie van f 10 voor den persoon, die in 1909 heeft deelgenomen aan den cursus voor openluchtspel en f 25 voor ieder deelnemer aan een te houden cursus in 1910. Van Mej. de wed. A. Vis is ingekomen een ver zoek, om ook in aanmerking te mogen komen voor hot gemeentewerk. V ordt algemeen goedgevonden en aangezien het een bestaande zaak is en juist in 1910 aan haar de beurt tornt. besloten, haar ook met don torenbouw te be lasten. Van den heer G. Paarlberg is ontvangen een ver zoek om de levering van drukwerk en den boekhandel betreffende artikelen. Besloten wordt, den heer Paarl berg op de lijst te plaatsen. Voor 1910 is het echter reeds aan den heer A. Kroon opgedragen. Toegestaan wordt het verzoek van den heer D. Duij- vis. .om afschrijving van 7 maanden H. O., wegens vertrek naar N.-Scharwoude. Bij gehouden kasverificatie zijn kas en boeken in orde bevonden. De ontvangst bedroeg f 50103,18 de uitgaaf f 48640.63, saldo f 1462,55. De leden der commissie tot wering van schoolver zuim hebben allen hunne benoeming aangenomen, zoo- ook de heer K. Kroon zijn benoeming tot armvoogd. Over het laatste kwartaal 1909 is aan het gesticht Meerenberg verschuldigd voor de verpleging van behoef- tigö krankzinnigen een bedrag van f 115. Aan den Gemeente-Ontvanger is afgedragen door den Betaalmeester f 1398,59, door den Rijks-Ontvanger I 1UÖ.3U. In do maand December zijn 37 telegrammen ontvan gen. Van Ged. Staten is goedgekeurd terugontvangen de Gemeente-Begrooting 1910. Op 31 December laod bedroeg het zielental onzer gemeente 1726. ingekomen in 1909 164, geboren 40. totaal 1930, vertrokken 111 en overleden 34, zoodat op 1 December het zielental 1785 bedroeg. Voorzitter deelt mede, dat van den heer Brinkman nog geen inlichtingen zijn ontvangen, zoodat de bespre king tonnenstelsel weer tot een volgende vergadering moet worden aangehouden. Bij de rondvraag vraagt de heer Kalverdijk, of er geen verbetering kan worden gebracht in de straat bij den heer M. Ëecen. waar het een verzamelplaats is van water en vuil. Goedgevonden wordt dat de Voorzitter den heer Eeoen zal vragen, of hij genegen is de straat af en toe te doen schoonmaken. De heer Slotemaker vraagt, of bij begrafenissen de lijkkoets niet door de Kerkelaan en over de brug naar de begraafplaats mag rijden, waarop de heer Butter antwoordt, dat de brug daarvoor niet ge maakt Is en dus versterkt zou moeten worden. De heer Slotemaker meent, dat op den dag van een begrafenis wel ijzeren wiggen onder een kant van de brug gelegd konden worden, zoodat ze vast lag. De heer Butter wordt verzocht er eens over te spreken in het college van kerkvoogden, aangezien die vergunning moeten geven om over die brug te rijden. De heer Butter belast er zich echter liever niet mede en vindt het wenschelijk dat B. en W. een schrijven richten. Aldus wordt besloten. De heer Rootjes zegt, dat de boomen aan 't Noord- elDde noodig moeten worden gesnoeid. Hier zal in worden voorzien. Hierna sluiting. Nieuwe Niedorp. Op eene vergadering van de feestcommissie, gehou den in de Prins Maurits alhier op Vrijdag 28 Janu ari Jl., in verband met de op Zondag 26 September 1909 gehouden openluchtuitvoering van den Bond van Gymnastiek-vereenigingen „Hollands Noorder- Kwartier", waren de volgende cijfers te constateeren: uitgaven f 239.36%, ontvangsten f 136.85, nadeelig saldo f 102.51%. Alles werd in de beste orde en conform de noo- dige bescheiden bevonden. Op de officiéele vergadering van den Bond van Gymnastiekvereenigiugen Hollands Njorder-Kwartiei, die te Schagen zal worden gehouden, zal deze reke ning nader worden bekrachtigd. ANNA PAULOWNA. Donucrüag 2/ Januari hield het Departement Anna Paulowna der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen oene vergadering in Veeinurg. Na opening door den voorzitter, den heer Jn. Blaau- bceir. worden do notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. iLoma kwam aan de orde herziening van het regle ment van biet Ziekenfonds, waarom in hootdzaak deze verga deling was beieigd. De secretaris deelde mede, dut de- commtssaris-bcekitouder, de heer R. Blankevoort, na vooraf eene conferentie gehad te hebben met den heer E. Aldershof, geneesheer van het fonds, in eene daartoe beiegde bestuursvergadering, verschillende wij zigingen in oedoeld regiement had voorgesteld, welke zijns inziens zeer noodig waren,, waarvan het resultaat was geweest, dat ook het bestuur bedoelde wijzigingen nouütg had geoordeeld. Le voornaamste wijzigingen zijn, dat ook verband-, middelen worden verstrekt; dat op de leden lijst van tiet Ziekenfonds geene personen tnogen voor komen, die armlastig zijn; dat elke week de bode de ontvangen geiden bij de Boerenleenbank alhier, moet storten op naam van het Fonds. •Over sotamige wijzigingen werd eenig debat gevoerd, maar ten slotte werden ade wijzigingen zooals het be stuur die had voorgesteld, aangenomen. Hierna werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Roggeveen, die zich de keuze liet welgevallen, terwijl verder bij acclamatie als nieuwe leden werden toege laten de heeren Jm. Blaauboer en P. J. Waiboer Jbz. Aangaande het voorstel-Raap. om in het ziekenfonds eene hoogere klasse van deelnemers op te nemen, deelde het bestuur mede, dat het met den geneesheer had geconfereerd, maar financieele bezwaren de invoe ring in den weg Sitonden: de premie zou te hoog worden. Bij de rondvraag geeft de heer Raap in overweging, de bibliotheek-boeken der 3 bibliotheken te verwisselen. Hieraan zal bij het eind des jaars gedacht worden. Niemand het woord verlangende, sluit de voorzitter, onder dankzegging aan de leden voor hunne opkomst, de vergadering. St. Maartensbrug. Woensdagavond j.1. hield de afdeeling St. Maartens brug van den Bond voor Staatspensionneering een ver gadering in het lokaal van Mej. de Wed. J. de Leeuw. Tegenwoordig waren 12 leden. De voorzitter de heer Ds. G. Met, opende met een woord van welkom de vergadering en verzocht den secretaris, den heer P. Grilt, voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden! goedgekeurd. Hierna rekening en verantwoording door den pen ningmeester. den heer G. Veuger Gz., welke sloot met een nadeelig saldo. Aangezien alle onkosten nog niet waren ingekomen, kon het juiste bedrag nog niet wor den vastgesteld. Vervolgens werden besprekingen gehouden over het! aanstellen ^an een Bode. Met het oog op den on- gunstigen toestand der kas, werd besloten voorloopig geen bode aan te stellen en den secretaris behulpzaam te zijn met het rondbrengen van couranten, enz. Medegedeeld werd dat de afdeeling thans 40 leden telt. Hierna sluiting. ST. MAARTENSBRUG. In de op den 28sten dezer gehouden vergadering van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim alhier, zijn de heeren A. Olie, voorzitter en W. Blaauw, secre taris, als zoodanig herbenoemd. W ARMENHUIZEN. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Warmen- huizen der T.- en H.-Vereeniging gevestigd te Zuid- Scharwoude. Tegenwoordig 41 leden. Na opening, leest de secretaris de notulen, die wor den goedgekeurd. In het jaarverslag wijst de secretaris op de gele genheid, door de Noorder-Stoomtram aangeboden, tot het stichten van een groentenmarkt. De penningmeester doet rekening. Er blijkt een batig saldo te zijn van f 47.13. Hierbij gevoegd de contributie, vormt een kas van ruim f 100. Nog nim mer was men zoo rijk geweest. Het aftredende bestuurslid, de heer G. Tesselaar, wordt met overgroote meerderheid van stemmen her kozen. De heer D. Smit trekt zijn voorstel tot aanstelling van een rechtskundig adviseur ten dienste der ver- koopers, na eenige re- en dupliek in. Waar de vergadering, door allerlei omstandigheden uitgesteld moest worden, kunnen voorstellen voor de Algemeene Vergadering niet meer worden ingediend, daar de termijn van inlevering bij den algemeene* secretaris ls verstreken. Voorstellen zullen dus bij de rondvraag op de Al gemeene Vergadering ter sprake gebracht moeten, worden. Er wordt een klacht ingediend over het versper ren van de doorvaart op de veiling, door aldaar niet behoorende vaartuigen. Ook wordt volgens velen te vlug afgeslagen, waar door soms lager genoteerd wordt, dan feitelijk ge mijnd is. Een en ander zal ter algemeene vergadering ter sprake gebracht worden. Vervolgens heeft het Hoofdbestuurslid, de heer P. Frans, allerlei mededeelingen, o. a. le. Coöperatief aangekocht is aan hulpmeststof tot een bedrag van f 12950. Het Centraal Bureau te Enschede wordt door het Hoofdbestuur zeer aanbe volen. De deelname van Warmenhuizen was niet noe menswaard. 2e. De z.g.n. „Vallersproef" van Van Madderom is totaal mislukt. Resultaat nihil! 3e. De zelfhandel is gestaakt, en het contract met den heer De Klerck, onzen vertegenwoordiger in het buitenland opgezegd. Een schadepost van pi m. f 80» 4e. Het verzekerde bedrag bij de Tuinbouw-Onder- linge bedraagt thans f 3.765.000, terwijl een ontwerp voor patroonsverzekering in bewerking is. Alsnu is aan de orde een voorstel van het bestuur tot afscheiding van de Afdeeling, van de Hoofdver- eeniging. Als reden wordt aangevoerd de wenscheüjk- heid, om zelfstandig werkzaam te kunnen zijn, om ter gelegener tijd een eigen markt te stichten. Uit betrouwbare bron kan worden medegedeeld, dat het Noorderstoomtrambestuur een terrein aan een goed geconstitueerde vereeniging alhier zou willen af staan. Ons afscheiden, rechtspersoonlijkheid aanvragen, zelf standig optreden is de leus van het bestuur. Zelf een eigen markt stichten en niet de Tuinbouw- en Handelsvereeniging, is ook de meening van de vergadering. In stemming gebracht, wordt het voorstel tot af scheiding aangenomen met 40 stemmen voor en 1 blanco. De rondvraag niets opleverende, sluit de voorzitter de vergadering met den wensch, dat de aanneming van een voorstel van zoo verre strekking, werkelijk in 't belang van onze streek moge zijn. DE SNEEUWSTORM VAN VRIJDAG. rijdagmorgen heeft over ons geheele land een he vige sneeuwstorm gewoed en heeft hier en daar en overal heel veel last en ook ongelukken veroorzaakt. In de steden is het hoofdzakelijk stremming in de passage, en in het telegraaf-verkeèr. Ook de treinen loop ondervond veeJ vertraging. Van alle oorden komen berichten in DOETINCHEM De Geldersche stoomtram heeft den dienst gestaakt Trein 11.57 naar Ruurlo, van de H. IJ. S. M. zit vlak bij Doetinchem in de sneeuw vast - ROTTERDAM: Door den sneeuwstorw liep de uitgaande ertsboot „Bi- akbat" vast in de kade bij den watertoren te Schiedam. Sleepbooten trachtten verg|eefs het schip los te sleepen - HAARLEM:, De stoomtram van de lijn HaarlemAlkmaar on dervond door de massa Sneeuw veel vertraging. De tram. die om 7 uur uit Velsen vertrekt, is te Santpoort in de sneeuw blijven steken en was daar meer en meer ingesneeuwd. Ook de tram die om half negen van Velsen vertrekt moest natuurlijk stoppen en beiden zitten ze thans in de sneeuw weg. De sneeuw ligt wei 1 Va M. hoog langs de tram. De dienst is geheel gestaakt. Een groep werklieden; is thans bezig de gevangen tram te bevrijden. Vrijdagmorgen wilde de bootwerker Van Weele tus- schen Hoek van Holland en Poorters-haven de rail6 van den spoorweg oversteken. Door de dichtheid van den sneeuwstorm zag noch hoorde hij den goederen trein welke le 6.49 naar Rotterdam was vertrokken, aankomen, met het noodlottig gevolg dat de man door den trein gegrepen en doormidden gereden werd FRIESLAND: Den ganschen morgen woedde in Friesland een erge sneeuwstorm. Treinen en trammen hadden vertraging.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1