BOELHUIS 2 Wagens looi Stlp's taoÉhpci. IJ. B. BAKKER, VOLONTAIR Concert D. Koeten, i Woensdag l6Maart 1910 Bloemist op 't Noord. Telegrafisch Weerbericht Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. 1 ADVERTENTIEN TE Anna Paulowna, op Zaterdag d9n239n April 19 O, des voormiddags 10 uur, ten verzoeke en ten huize van den heer Reijer Kos, aan den Boermansweg te Anna Paulowna, ten overstaan van den Schagen gevestig- den deurwaarder F. YAN DER KAMP, oih contant gold, van 14 kalfkoeien, die gekalfd hebben of kalven staan, 3 gelde koeien, 1 stier, 2 jaar oud, 6 pinken, 2 paarden (bruine ruinen), 15 schapen, 1 ram, 1 zeug met biggen, 1 '/,-jarige dek-beer, 4 stuiten mest, 1 partij hooi en strooi, 2 boeren wagens, 2 driewielde karren, dorsoh- m&chine en verdere koeren- en bouw gereedschappen, een en ander breeder bij biljetten te omschrijven. Op de plaats is gelegenheid voor stalling. doer de Rederijkerskamer „Door In spanning Uitspanning", op Zondag 2U en Dinsdag 22 Maart 191 I. in het lokaal van den heer C. K. 8likkbr ie Programma Groote Stadslucht. Blijspel in vier van Oscar Blumenthal en GuBtav. Kadelburg. De vier Bruidegoms. Komische scène. Entree f0.50. Besproken plaatsen f 0.10. Aanvang half 8. Na afloop vrij Bal. Kinderen beneden 14 jaar beslist geen toegang. tsr gelegenheid der Paaschtentoonstelling te Schagen, op des namiddags half drie, te geven door onder Directie van den heer Dartillast van Tright, in de Concertzaal van den Heer J. VADER Az. ENTREE 25 CENT. Vanaf d; Paaschten toonstelling zal elke week een Prachtige col lectie Planten eu Bloe men ter Markt staan uit de Kwboksrij „Zelden Rust". op 't Noord. T« koopootiigo honderden Bloem- koolplanten, Erfurter Dwerg a 1 Gul den p. 100. Schalkjes overtreft eiken 2 ets. Sigaar. Sandow prima Modjo 272 ets. Sigaar. Kenners rooken Plantage-Sekar 3 ets. Sigaar. Sigarenmagazijn „de Landbouw" tegenover het Station, 8C SAGEN Ter G neente Secretarie te 8t. Maarten kan een Te koop: Puik klaver en withooi, raaigras, lu era hooi, en best groene erwten stro^, bij R RENTENAAR, Oadesluis Koeer&fl, Blauwe Keet. Prijscourant op aanvraag g r 1 verkrijgbaar. en ook hier hebben dames en heeren spelers eer geworpen, daaruit verdwenen, of ook wel, voorzien van een nieuwe couvert en adres, later werden verzonden Vóóral scheen het gemunt te zijn op de briefwisse ling tusschen vrijende paren, met het gevolg, dat enkclt- vrijerijen afraakten, omdat men elkaar over en weer beschuldigde brieven van roerenden inhoud, onbeant woord te hebben gelaten. I De verdere aard der brieven waren oorzaak, dat do weinige dagen geheel hersteld zal zijn afstand van drie kwartier, turf te halen. Men nam in zakken en schorten 'n paar honderd mee. Na terug komst werd men door het hoofd der school getrak teerd. PRINS HENDRIK. De toestand van den Prins is steeds vooruitgaan de zoodat 't zich laat aanzien dat Z. K. H. binnen betrokkenen deze onderschepping niet goed durfden openbaar maken. Totdat eindelijk iemand meer van de zaak wilde welen, en aan autoriteiten kon bewij zen, dal hier het briefgeheim werd geschonden. De politie bemoeide zich er mee en kreeg de ver- mdcdelijke daderes te pakkeneen 16-jarig meisje dat met een sleutel van de secretarie geregeld de brieven bus opende en inspecteerde. Of er meer daders in het spel zijn dan één, zal wel worden uitgemaakt. In elk geval: deze vrouwelijke nieuwsgierigheid zal haar wel duur komen te staan. GAS VERSTIKKING. Vrijdagmorgen trok het de aandacht van eenige le veranciers, dat het winkelhuis van den heer S., op van hun arbeid gehad. Een aanhoudend, daverend applaus was hun dank. Als spreker trad op de heer Hulsman, voorzitter der afdeeling Schagen, die in een doorwrochte rede, gedocumenteerd door tal van feiten en cijfers, aan toonde de noodzakelijkheid en de mogelijkheid te vens van Staatspensionueering zonder premiebetaling. In de drie dorpen onzer gemeente hebben wij dezen propagandaavond bijgewoond en het heeft ons getrof fen, dat zoowel te Barsingerhorn als te Kolhorn slechts een enkele der meest notabele ingezetenen tegenwoordig was. Vanwaar toch dat verschijnsel? We kunnen niet ge- looven aan gebrek aan naastenliefde bij onze beste burgers. Maar wat dan houdt hen tegen door hun aanzien de kracht te verhoogen onzer bijeenkomsten? Is het, dat zij niet instemmen met den Bondsarbeid, met het werken onzer afdeelingen? Maar laten zij dan vooral niet hun licht stellen onder de koren maat. Zij het ook niet op de laatste bijeenkomsten, stellig op die der volgende wintercampagne, zal er gelegenheid te over zijn, hun gevoelen te stellen te genover dat van den Bond en zijne propagandisten. Voor hen en voor den Bond kan het misschien voor deel zijn, onder waardeering van elkanders gevoelen, meening tegenover meening te stellen. Eenzijdigheid is niemands voordeel. Spelers en sprekers zagen ook hier hunne moeite beloond, twaalf aanwezigen traden toe tot de afdee ling Kolhorn, zoodat deze thans 168 leden telt. BARSINGERHORN. Het verzoek om twee of drie jaar vrijstelling voor de invoering der gymnastiek op de lagere scholen, door het gemeentebestuur ingediend hij Ged. Staten, is niet ingewilligd. VOOR DRIE EEUWEN. Tusschen Callantsoog en het eiland Huisduinen was voor 3 eeuwen een diep, het Haersdiep geheeten. Daarachter lagen de Koegrasgronden, bestaande uit eilandjes, schorren en duinen, door krekep en slin ken van elkander gescheiden. Bij hooge zeeën stortte do Noordzee door genoemd diep over de Koegras gronden en bedreigde Westfriesland. Meermalen had de Westfriesche zeedijk daardoor geweldig te lijden. Ten einde aan deze aanvallen paal en perk te stellen besloten de Staten van Holland en Westfriesland ten Westen' van de Koegrasgronden een zanddijk aan te ^acjTt moeder te worden, achter een juist pAssaaren-De hoofdingenieur merkt verder nog op, dat om leggen de Koegras Zanddijk of Van Oldenbarneveld tram aan, de rails oversteken. Zij had daaibij niet boezemstand van 75 cM. -f- Z.P. tot 20 cM. Zanddijk genaamd. Door aanstuivingen werd een dui- &elet op een van den anderen kant komenden motor- z p te doen dalen, 290 mill. M3. water moet nenreeks opgeworpen, die langzamerhand Huisduinen die, *er aarde T?' m worden geloosd. Hdbld. met het vaste land van Hollands Noorderkwartier ver- zorgzamen toestand werd de vrouw naar het hond. Het leggen van dezen dijk, eene voor West- vaa den Geneesk. Dienst gebracht en vandaar per friesland belangrijke gebeurtenis, geschiedde in 1610. anto-brancard naai het ïlhelminagnstlmis, waai zij werd opgenomen. In Mei zal Prins Hendrik een bezoek brengen aan Noorwegen, waar hij 3 d. 4 weken zal verblijven. ooi den overtocht zal gebruik gemaakt worden van de Heemskerck, die dan voor een dienstreis derwaarts vertrekt. WATERSNOOD FRIESLAND. Eenige belanghebbende ingezetenen der provincie hebben zich tot Ged. Staten gewend en de aandacht gevestigd op centrifugaalpompen en stoomzuigers als tijdelijke middelen om de provincie van het over tollige water te bevrijden. Ged. Staten hebben hierover het advies van den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat ingewonnen. Deze schrijft in zijn advies, o .m. dat de oppervlakte het Wed, 1c Utrecht, zoo lang gesloten bleef. Eenige water bij een gemiddelden boezemstand van 20 cM. buren verschaften zich toegang, na eerst de politie ge- i z.P. 26000 H.A. en bij een gemiddelden stand alarmeerd te hebben, en ontwaarden al ras een sterke van 52 cM. -f- Z.P. 58.670 H.A. bedraagt, zoodat -bij gaslucht. De heer F., die gewoonlijk des nachls daar i dien waterstand 32.670 H.A. boezemland overstroomd blijft, vonden zij te bed, en geheel bedwelmd. Oogen- j js. De hoofdingenieur schat bij den gemiddelden wa- blikkelijk droeg men hem uit de gevaarlijke omgeving, 1 terstand van 75 cM. Z.P. op 21 Febr. jl. de ge- terwijl de inmiddels ontboden dokter Bunnik ter plaatse heele oppervlakte water op minstens 70.000 H.A. en verscheen en na eenigen tijd het genoegen mocht sma- de oppervlakte der overstroomde boezemlanden dus op 44.000 H.A., d. w. z. dat 7 mill. M3. water moet worden afgevoerd, om den boezemstand 1 cM. te doen dalen. De 10 pompen van éen der adressanten met een gezamenlijk vermogen van 1.512.000 M3. per week zouden dus in éen week den boezemstand 2.16 mM. doen dalen of, dag en nacht doorwerkende, in 1 maand nauwelijks 1 cM. De groote kosten enz. aan het opstellen der pom pen verbonden wegen dan ook volgens den hoofdin genieur niet op tegen het gering effect der pompen. Hetzelfde geldt In meerdere mate nog van den stoom- zuiger van een anderen adressant, die een vermogen van 50.000 M3. per etmaal bezat. Mocht dit een drijvende stoomzuiger zijn, dan zou hij goede dien- i sten kunnen bewijzen hij het droogmaken van onder ken de levensgeesten bij den hoer F. weer op te wek ken. Men vermoedt, dat de heer F. bij het naar bed gaan de gaskraan in een der kamers niet geheel dicht gedraaid heeft, waardoor het gas langzzaam heeft kun nen ontsnappen. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE HOORN. Z. K. H. de Prins heeft het Beschermheerschap aan genomen van de landbouwtentoonstelling, die van 14 tot 18 September a.s. te Hoorn zal gehouden worden door de afdeeling Hoorn en Omstreken .yan.de Hol!. Maatschappij van Landbouw, ter gelegenheid van de al- gemeene vergadering dier maatschappij aldaar. DOOR EEN MOTOR AANGEREDEN Op de Rozengracht, voor „Het Lootsje te Amsterdam, ge}00pen polders, maar daarvoor moet adressant zifch wilde mej. Vogel, uit de Bioemstraat, die spoedig ver- wenden tot de polderbesturen enz. GEWEST NOORD-HOLLAND. Voorturnersles te Velsen op Zondag 13 Maart in het lokaal Concordia. Aanvang 10 uur. Hoofdleid ster Mej. R. Colthof. WAT STRAAT? Op lijn 7 te 's-Gravenhage was een net gekleed heer mest een valiesje ingestapt, blijkbaar Iemand van buiten. Bij de brug over het Ververschingskanaal ■gekomen, vroeg hij den conducteur, of dit het Ver verschingskanaal was. „Jawel mijnheer." Passagier: „o, dan moet ik er af." Conducteur: „Ja mijnheer, Wattstraat." Passagier: „Wat straat?" Conducteur: „Watstraat". Passagier: „Ja, dat moet u weten! Wat straat, vraag ik." Conducteur: „Wel, Wattstraat!" Het duurde nog eenigen tijd, tot groot vermaak der passagiers, eer de buitenman begreep, hoe in Den Haag de eerstvolgende tramhalte van lijn 7 heette. BENOEMD. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ontvanger der di recte belastingen en accijnzen te Colijnsplaat, de heer BEDWELMD. In het perceel Breedeweg 38 Ie Watergraafsmeer zijn Donderdagnacht een dame en een heer aan een groot gewaar ontsnapt. Omstreeks een uur hoorde de dienst bode gekreun, dat uit de badkamer scheen te komen. De overige huisgenooten werden gewaarschuwd en de badkamerdeur geopend. Het bleek dat de kraan van het verwarmingstoestel onvoldoende was afgesloten en de dame en de heer, die zich in de badkamer bevonden, door het ontsnappende gas waren bedwelmd. Dr. Labarge, die onmiddellijk werd ontboden, kon met behulp van een zuurstof-toestel de patiënten bij brengen. Gisteren was de toestand van lieiden zeer gunstig. KOOL VOORRAAD IN HARENKARSPEL. Begin Maart waren bij de leden van de afdeeling Harenkarspel der t. en H. v. nog aanwezig de volgen de voorraden Onverkocht: Roode kool le soort 12150, 2e soort 47P00, 3e soort 88900, 4e soort 89800, 5e soort 65000, 6e soort 14700, 7e soort 8500, totaal 326050. SUIKERBIETEN. Het afsluiten der suikerbietencontracten is dit jaar spoedig afgeloopen. De oorzaak is de verhoog de prijs, waardoor de verbouw krachtig ,in de hand is gewerkt. De fabriek te Halfweg heeft reeds voor hare geheele te verwerken productie gecontracteerd, zoodat daaraan niet meer geleverd kan worden. HEERHUGOWAARD. Terwijl men nog maar pas bezig is met het heien ten dienste- der fundeeringen voor de te bouwen R.-Kath. kerk in het Noorden van onzen polder, ko men in de omgeving van dit terrein al vrijwat veran deringen. De vroegere wagenmakerij van den heer Mammen wordt koffiehuis, waarnaast reeds met den bouw van een koffiehuis was begonnen; de wagen makerij is reeds verplaatst naar den hoek van Mid delweg en Donkeren weg; tegenover het Paarden- bosch wordt een woonhuisje door bijbouwing inge richt tot timmermanswerkplaats; onderhandeld wordt over aankoop van terrein voor een galanteriewinkel; een adresbeweging is gaande voor een verbindings weg van Middelweg en Veenhuizer-Middelweg, nl. in het verlengde van de Schapenweg en uitkomende te genover: „Bij alles is wat." 2 compound-machines van hoogen en lagen druk. werken ieder op een scheprad van 8 M. middellijn met scheppen van 2.35 M. breedte. Beide werktuigen kun nen 80 P.K. ontwikkelen, met eene va ter-opbrengst van ten minste 600 M3 water per minuut. Het gemaal van de Vier Noorder Koggen heeft drie zij vlam buisketcls ieder met 71 M2. verwarmings-oppervlakte. Het drijft 2 vijzels van 2,10 M. middellijn en om dienst te doen als strijkgcmaal 2 s.hepraderen van 7 M. middellijn en schoepen van 2,56 M. De opvcerhoogte is 2,35 M., de va teropbrengst 135 M3. per minuut. ONZE PAASOHTENTOONSTELLING. De tentoonstelling van dit jaar belooft weder schit terend te zullen slagen. De aangiften tenminste van vee, weivee, kleinvee, en voorwerpen zijn zeer groot Een overzichtje kunnen de volgende cijfers geven- 157 nummers vet vee plus nog 36 vette koeien ter opluistering, tezamen 193 stuks. 19 nummers stieren. 15 nummers fokvee. 28 nummers wolvee, vertegenwoordigende ongeveer 160 overhouders en een dertigtal fokschapen. 17 nummers vette varkens; met de ter opluistering aangegeven varkens, zullen er een 50 stuks tezamen zijn. 33 nummers pluimvee. Alle rubrieken zijn dus ruim* vertegenwoordigd maar niet het minst de afdeeling ter opluistering. De lijst wijst wel aan dat de geheele Gedempte Gracht van Markt tot Kerk aan weerszijden gevuld zal zijn met alles, wat tot het gebied dezer tentoon stelling maar eenigszins gerekend kan worden te be- hooren. Ten slotte beloven eenige mooie verzamelingen Bloemen, Planten, Heesters enz. een schoone afwis seling aan te zullen brengen. AANBESTEDING. Ten overstaan van den bouwkundige M. J. Hendrikse alhier, werd Vrijdag aan de Burg op Tessel de bouw van een dubbele arbeiderswoning aanbesteed. Inschrij vers waren de heeren: J. Molenaar, Den Burg f 2777 J. J. Wessum, idem, f 2575, P. J. Zoetelief, èdem' f 2380. BOUWEN. Vóör rekening van den heer K. Kooij te Burger- brug, zal aan de Landbouwstraat alhier een flink bur gerhuis worden gebouwd. Het werk zal worden uit gevoerd door den heer J. Kooij te Wieringcrwaarè'. ESKIMO-HUWELIJKEN. Aan Peary hebben wij de volgende beschrijving te danken vai» huwelijksgebruiken bij de Eskimo's. - Indien een echtpaar na den dag van hun huwelijk tot dé gevolgtrekking is gekomen, dat zij elkaar over en weer niet bevallen, dan gaan zij eenvoudig uit el kaar, om ieder zijns eigen weegs te gaan, eii naar een beteren levensgezel om te kijken. Bij de Eskimo's berust het huwelijk op het recht van den sterkste; wanneer twee mannen eenzelfde vrouw hegeeren, of zij gehuwd is of niet, vechten zij er om voeren tnet de wapens den strijd, of beuken elkaar zoo lang op den linkerarm tot een der twee er ge noeg van heeft. Wanneer de strijd is beëindigd, worden C. Halff, surnumerair der directe belastingen, invoer- qeje j^qqj ye soort 9000, 2e soort 17500, 3e soort rechten en accijnzen uit de directie Amsterdam, thans gedetacheerd hij het departement van financiën te 's-Gravenhage. WINKEL. Voor rekening van den heer D. Koomen alhier, werd hij uitnoodiging aanbesteed: het bouwen van een Bloem bollenschuur, onder toezicht van den bouwkun digs J. H. B, Butler. Ingeschreven werd als volgt door de heeren: K. Bakker, f 1486; C. Warnaar, f 1444; D. Brug man Dz., f 1430; G. Kuiper, 1398,97; D. Kaaij, f 1380 P. Smit, f 1379. Raming van den Bouwkundige f 1310. Gunning aan gehouden. Laiigctlük. Door de tuinbonwvereenigingen aan den Langedijk is besloten dit jaar 15 cent premie uit te loven voor iedere gedoode rat. Hieruit blijkt, dat de bouwers deze dieren van groot nadeel achten voor den tuinbouw. Zuidseharnaude. In een gisteravond te Zuidscharwoude gehouden ver gadering van - verschillende vereenigingienwaarbij de afd. van 't Ned. Onderw. Genootschap zonder kennis geving afwezig was, werd met algemeens stemmen be sloten alle krachten in te spannen om te verkrijgen dal. van den Langedijk en Omstreken een zoo groot mo gelijk aantal personen naar Amsterdam zullen gaan, om de meeting voor neutraal onderwijs te bezoeken. Hoogwoud. Ten huize van den heer C. Keijzer gaf de rede rijkerskamer „De Eendracht" eene openbare uitvoe ring. Als stukken werden opgevoerd: 1. liet Goudvischje, dratna in 3 bedrijven; 2. Een Huis met commensaals, kluchtspel in één bedrijf en 3. Die dag heeft geld ge kost. blijspel met zang in oen bedrijf, welke stukken over 't geheel goed werden gespoeld. Opkomst: Zon dag volle zaal en Dinsdag weinig volk. Na afloop dei- uitvoering volgde het gebruikelijke bal. AL TE NIEUWSGIERIG. Men schrijft aan Het Volk Te Rieterzijl, een klein dorp in de gemeente Grijps- kerk, vermoedde men sedert geruimen tijd, dat brie ven, ter verzending in de aldaar geplaatste brievenbus 19200, 4e soort 15200, 5e soort 5400, 6e soort 400, totaal 66700. Witte kool le soort 10200, 2e soort 31900, 3e soort 36250, 4e soort 25490, 5e soort 8500, totaal 112340. Uien 3146 balen. Verkocht: Roode kool le soort 1700, 2e soort 1800, 3e soort 8200, 5e soort 4500, 6e soort 2000, totaal 18200. Uien 1590 balen. Broek op Langendijk. Ds. G. Bolkestein te Harich heeft bedankt voor het beroep hij de Ned. Herv. Gemeente alhier. EEN GELUKKIGE KLEERMAKER. Een kleermaker te Haarlem vond in een hem ter reparatie gegeven jas f 400 aan bankpapier! EEN KOSTBAAR STUK GROND. Het perceel, dat afgebroken wordt aan de Leid- schestraat hoek Keizersgracht te Amsterdam en een oppervlakte heeft van 40 centiaren, is in eigendom overgegaan voor f 48.000, d. i. f 1200 per vlerkanten meter. Dit moet de hoogste prijs zijn, die ooit in Amsterdam besteed is, althans voor onbebouwd. Hdbld. HET MISDRIJF OP DE NICOLAAS WITSENKADE TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen ia door de Rechtbank, op vorde ring van den substituut-officier van justitie, mr. Luy- ken Glashorst, rechtsingang met bevel tot gevangen houding en instructie verleend tegen het'dienstmeisje en haren vrijer, de beide verdachten inzake het misdrijf op de Nicolaas Witsenkade. Door deze beslissing der Rechtbank wordt de pre ventieve hechtenis van beiden met dertig dagen ver lengd. Tevens is hierdoor de eigenlijke instructie geopend. Het tot dusver gevoerde justitieele onder zoek was de zoogenaamde voorloopige informatie. OOK EEN EXCURSIE! Gebrek aan droge turf en de slechte veenwegen, die per as niet te passeeren zijn, brengen velen in 't zuidoosten van Drente in, groote ongelegenheid. Op allerlei manieren tracht men zich van brandstof I winterschool "alhier zullen Maandag eene excursie ma te voorzien. Zoo trok dezer dagen het onderwijzend ken naar Aartswoud en Medemblik, teneinde daar de personeel van de school te Amsterdamscheveld er met stoomwatergemalen te bezichtigen. 27 leerlimgen op uit, om te Nieuw-Schoonebeek, een i Het gemaal van Geeslmerambacht te Aartswoud heeft VERWACHTING. 12 maakt. Zwakke winden uit Oostelijke richtingen. Gedeelte lijk bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde tempera tuur. Gemeente ANNA PAULOWNA. Ondertrouwd: Cornelis Groot, 23 jaren, te Sloten en Cornelia Braaf, 23 jaren, alhier. Getrouwd: Gerrit Bakker, en Bartje Helena van Rozelaar. Jan Rorije en Neeltje Roelofina Broers. Overleden: Aaitje Prins, oud 73 jaren, echtgenoot» van Klaas Bosman. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 912 Maart '10. Getrouwd: Klaas de Leeuw en "Trijntje van dor Oord. Arie Schoorl en Sieütje de Rooij. GOED EXAMEN. - Mej. J. Veltrhan, thans té Vucht, heeft met goed gevolg examen in de Nuttige handwerken afgelegd. AANBESTEDING. Het straatwerk voor de Banne Barsingerhorn is ge gund aan onzen plaatsgenoot den heer D. v. d. Hulst. De levering van het zand is opgedragen aan den heer Kuiper te Barsingerhorn. EEN EXCURSIE. Do leerlingen van de 2de klasse der Rijkslandbouw- de twee tegenstanders weer vrienden, doch de vrouw behoort aan den overwinnaar; met dit gevolg, dat een begeerenswaardige vrouw altijd een strijdbaar echtge noot heeft. Wanneer een man genoeg krijgt van zijn vrouw, is er niéts eenvoudiger dan het huwelijk te ontbinden; hij, zegt dat hij geen voldoende ruimte meer heeft in zijn woning, en zonder pruttelen keert de vrouw dan terug naar haar ouders of andere familieleden. Zoo begrijpt men wel dat onder dezen volksstam het onderzoek naar het vaderschap wél ingewikkeld zou kunnen zijn, indien men zich die moeite wilde geven. Men ontgaat echter de moeilijkheid, aangezien inwonende kinderen hun ouders niet zoozeer als hun vader en moeder beschouwen, doch als oudere bloed verwanten, die zij dan .ook eenvoudig aanspreken bij den familienaam, dien ze dragen. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Maart. Roode kool f 1.50 4 f3.60; Gele "kool f2.a f 6.Witte kool f 1.-»a f 2.- per 100 stuks; Uien f 1.30 a f 1.50 per 50 K.G. ALKMAAR, 11 Maart. Fabriekskaas kleine f 33, Boerenkaas kleine f 33, Commissie f 33.50, Middelbare f 32.50, Aangevoerd 113 stapels wegende 53716 K.G. Op de graanmarkt van heden werd aangevoerd: 1402 Hectoliters. Tarwe f <?.€0 a f 7.25; rogge f S.10 a fO.-s* chev. f5.25 a f5.80; haver f3.25 a f4; paardeboonen f6.60 a f7.bruine ld. f 12.— a f 16.^-; witte dito f 15.a f 18.-groen» erwten ,'ai. ri'fw f 12.— a f20.— per H.L. ALKMAAR, Zaterdag 12 Maart- li Paarden f150 4 f 300. 24 Koelen f 130 a f 2Ï5. 144 Magere Schapen f 16 f 26. 276 Nuchtere Kalveren f 6 a f 20. 70 Magere Varkens f 17 a f 32. 166 Biggen f9 a f 16. Kipeieren f 3.25 a f 3.75 per 100. Boter f 0.75 a f0.85 per kop. 1 EIERENVEILING. V. P. N. Amsterdam, 11 Maait. Kipeieren f2.70 a f6.per 100 stuks, j NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDB, 11 Maart. Robde kool le soort f 6.a f 6.50; 2é soort f 4.50 jt f 5.50; kleinere f 1.50 a f 3.50; Gele kool le soort f5.75 a f6.-2e soort f4.a f4.75; klei nere fl.50 a f3.50; Witte kool le soort f2.50 a f 2.75; kleinere f 1.25 a f 2.25 per 100 stuks; Uien f 1.50 a f 1.60 per 50 K.G. NOORDSCHARWOUDE (Dorp), 12 Maart. Roode kool f 1.50 a f 5.Witte kool f 1.a f3.Gele kool f2.a f5.50 per 100 st«ka; lUien f 1.60 a f 1.75 per 50 K.G. f en 1 te koop brj O.. MP, Behagen. 11. BaKKEK Bloemist, geplaatst worden. .JWBOWtMi hi-i'V - Verkrijgbaar bij M. SMIT, gevraagd, tegen 1 M«i a.s., des 2>nd,S Vrij, bjj J LAtraEftUS, N.-N.od»'P

Schager Courant | 1910 | | pagina 2