H e 1 e n e. Woensdag 30 Maart 1010. Bureau: SCHSGEH, Laan 0 4. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. Alititm Kiens- Dit biad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIES in het eerstuitkomend nummer geplaatst. NGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. ilirumit- iloiillal Interc. Telephoon So, 20 Uitgevers i TRAPMftM Oo, Prjjs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. 't Zand. Maandagavond, 2den Paaschdag, gaf de Gymnastiek vereeniging „Sportlust" van Koegras eene uitvoering in het lokaal van den heer P. Ruis, alhier. De uitvoering mag als goed geslaagd beschouwd worden. In aanmerking genomen dat de vereeniging *oe betrekkelijk kort bestaat, is er zeer goed gewerkt. De zaal was tamelijk goed bezet. JBen zeer gezellig bal sloot de bijeenkomst. Knlhortl. Vóór êéii goed gevulde zaal trad Zondag jl. bij den heer Smit de rederijkerskamer D. I. U. van Oudeslui» op met het drama Galeotto. Met genoegen hebben wij een gedeelte dezer uitvoe ring bijgewoond, hoewel het ons toch wilde voorkomei alsof de krachten der Kamer niet geëvenredigd wa ren aan de hooge eischen, die dit stuk stelt, wat echter niet wegneemt, dat het publiek zeer voldaan was over deze uitvoering. Den volgenden avond, Maandag 28 Maart, gaf de zangvereeniging „Kolhorn,", hare jaarlijksche uitvoe ring ten huize van den heer Rempt. Voor een klein, maar dankbaar publiek voerde zij tien zangnummers uit en gaf twee blijspelen, die vlot van stapel gingen en zeer in den smaak vielen. Zangers en zangeressen hadden een gelukkigen avond, het klankgehalte was goed, het ensemble zelden ver broken, vooral 't Meilied van Röntgen en 't Lied van Twee Koningskinderen werden mooi voorgedra gen. Aan de dames nog een woord van hulde voor haar vrouwenkoor „Overal", dat, zuiver en frisch ge zongen, volkomen tot zijn recht kwam. in Tooneelstudiën van Justus van Maurik werd de moeilijke rol van Wolbach goed weergegeven, terwijl de tooneeldirecteur en zijne dochter, die beide voor 't eerst op de planken kwamen, stellig een woord van lof verdienen. Een Huis met Commensaals, liep vlot van stapel. Daar werden de rollen gekend, daar zat gang in, die eisch was. Allen zonder onderscheid speelden verdien stelijk. Een geanimeerd bal sloot den avond. V ERZENDING EN MARKT AANVOER. Van de groentenlaadplaats te Broek op Langendijk werden de vorige week verzonden 147 wagonladin gen. Aan de afslagmarkt werd in die week nog aan gevoerd 107700 stuks roode kool, 50900 stuks gele kool, 28200 stuks witte kool en 1357 balen uien. Wieringen. De heer Ds. A. I. Reinders te Oosterland alhier, heeft toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Oterdam (Groningen). Wieringerwaard. Tot ons groot genoegen kunnen we melden, dat ongeveer half April de werken voor den Spoor-(Tram)- weg WieringenSchagen worden, aanbesteed. Wieriagerwsard Maandag gaf „Harmonie" van Wieringen een wel geslaagde muziekuitvoering in de kolfbaan van Mej. de Wed. Boon alhier, voor een goed gevulde zaal. Eenige voordrachten wisselden de muziek af, die door velen met luid applaus beloond werden. Wieringen mag roemen op zijn muziekbeoefenaars onder leiding van hun verdienstelijken directeur, den heer P. Bruul. St. Pankras. Door ingelanden van de Banne St. Pancras, werd voor de vacature van wijlen den heer S. Duif, voor Hoofdingeland voor Geestmerambacht, Dinsdag een •temming gehouden. Bij de eerste stemming werden uitgebracht op den heer P. Gootjes 25 stemmen, op den heer K. Visser 14 stemmen, terwijl op den heer Jb. Tel mede 14 stemmen werden uitgebracht. Voor de daarop onmiddellijk volgende herstemming had de heer Jb. Tol te kennen gegeven niet meer in aanmerking te willen komen, Alsnu werden uitge bracht op P. Gootjes 23 stemmen, K. Visser 20 stem- j men, Jb. Tol 3 stemmen en 1 stem blanco. Zoo dat voor de Banne St. Pancras tot Hoofdinge land van het Ambacht van West-Friesland, genaamd Geestmerambacht is benoemd de heer P. Gootjes. Arvondissements-Rechtbaak te Alki—r. Zitting van 22 Maart 1910. Uitspraak 28 Maart. M. de Ruiter huisvr. van P. Vlekk», Hoorn, belea- diging: f 5 sub. 5 dagen hechtenis, G. Kaldenbach, Alkmaar, verduistering (In hechte nis): 3 maanden gev.straf met aftrek preventief. j B. van Eist, Alkmaar, heling (in hechtenis): 3 maanden gev.straf met aftrek preventief. A. Gorter, Alkmaar, diefstal (in hechtenis)8 maanden gev.straf met aftrek preventief. G. Bakker, Helder, verduistering: f 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. Mooij, Helder, Vogelwet overtreding (hooger be roep Kantonger. Helder): 7 dagen hechtenis. A. Noordstrand, D. Nielen en P. Vader, Koegras gem. Callantsoog, wederspannigheid: No. 1 en 2 elk f 100 boete of 20 dagen hechtenis, No. 3 vrijgespro ken. of 5 dagen hechtenis. D. Nielen, Callantsoog, verduistering: f 5 boete J. Koster, Wervershoof, diefstal: 12 maanden ge vangenisstraf. N. P. Roozeboom de Vries, Hoorn, diefstal (in hechtenis): 4 maanden gev.straf. ROMAN van HANS VON ZOBKLTITZ. 10. Het duizelde haar. Al dat gedoe daar ginds tus- •chen de geschilderde coulissen. Maar zij keek er eigenlijk niet eens naar; en ternauwernood zag zij ook hem. Alleen hooren, luisteren, luisteren Heden voor het eerst verminderde haar verzet, ver minderde haar trots. Er bestond voor haar niets dan een zuiver rijk van betooverende, bekorende klan ken, welke bij haar een gevoel van geluk teweeg brachten. Tot het scherm voor de laatste maal daalde. „Wel, kleine dweepster! Was het mooi?" vroeg oom Ernst, terwijl de loge-wachter hem in zijn pels hielp. „Marietje, wij rijden dadelijk naar het hotel. Met een kwartiertje kan Schwarz daar ook zijn." Eerst scheen zij hem niet te verstaan. Daar kwain weer die geest van verzet in haar. Hem terugzien! Heden nog... na deze uren! Het geleek haar wel een onmogelijkheid. Als een droom, als een niet te vat ten geluk, en toch beefde zij en sidderde zij voor het oogenblik, waarin hij hare hand zou vatten. „Wie komt er nog meer, Ernst?" Oom Ernst noemde een paar namen,... waarschijn lijk officieren, diplomaten. „Merivaux heeft afgeschre ven. De garde-officieren hebben groote veld-manoeu- vres.'" -Merivaux! Ja, juist... uit Neuchatel. Ja zeker! Ar-h God, wat was dat alles haar toch onverschillig! v zij in het rijtuig zaten, gevoelde zij er toch ^hoefte aan, iets te zeggen: „Tante Oschitz zal wel T haar humeur zijn. Ik zou liever naar huis gaan." lht Zij dit zeide> was z» zich beWUSt' dat Zij teSe~ eene leugen en eene waarheid zeide. «et was te duister in het rijtuig, zoodat de Racko- _,®rs konden zien, hoe het bloed haar naar de «'apen steeg en haar gelaat met een hoogrooden 0or 0vert°°g. En het geratel van het rijtuig was taer^f dat men het beverige iu hare stem niet op- E Oom Ernst alleen zeide: „Och, schaapje... het hntP,aar m'nuten later stond zij in het salon van haar v van Home. Er werden een paar heeren, aan men \?or8«steld, maar zij verstond niet eens de na- '!a zeide eenige aardigheden tegen haar, waar- PAASCHDRCKTE. Het fraaie weder gedurende de Paaschdagen heeft j weer tal van menschen het huis uitgelokt. De publieke j vervoermiddelen te Amsterdam hebben dit terdege kun nen bemerken. Op de gemeentetram was hei vervoer dezen len I Paaschdag zelfs grooter dan dien van het vorige jaar, 1 n.1. 169.71 passagiers, tegen 161.005 verleden jaar. Op den tweeden Paaschdag bedroeg het aantal passagiers 191.135 tegen 202.169 verleden jaar op dienzelfden dag, dus was het dit jaar dien dag minder druk. Op de spoorwegstations was het dit jaar veel druk ker als vorige jaar. Het aantal plaatskaarten, op het centraalstation in gezameld, bedroeg niet minder dan ongeveer 27.000, terwijl ongeveer een zelfde aantal kaarten verkocht werd. In het geheel werd het station door ongeveer vijftig a zestig duizend reizigers bezocht, of tiendui zend meer dan verleden jaar. Voor een groot deel moet deze meerdere drukte toegeschreven worden aan de bloemententoonstelling te Haarlem. Niet minder dan tienduizend kaarten naar Haarlem toch werden dit maal verkocht. Op beide stations kwamen de treinen goed op tijd, enkele treinen slechts hadden een kleine vertraging. 1 Ook de Gooische stoomtram verheugde zich gedu rende de Paaschdagen in een flinke klandizie van het uitgaand publiek. I De Zaandamscne booten hadden het niet drukker dan vorige jaren. Tel. DOOR HET SPOOR. Omtrent een ongeluk te Terschuur, bij Barneveld, kan het volgende gemeld worden De 21-jarige vrouw Van de Pol had met haar man haar zwager van den trein gehaald. Nadat deze trein was vertrokken, wilde zij de spoorlijn oversteken, toen zij door den sneltrein werd gegrepen en een eindweegs medegesleurd. Het eenigste wat van de ongelukkige op zij slechts met een flauw glimlachje antwoordde. Het hart sloeg, bonsde haar in de keel. Eensklaps verscheen hij. Hij stond in de deur, ge kleed in rok met witten das... Hij keek rond hij zocht haar... ja... zocht haar... Zij las op zijn gelaat nog de ontroering van het tooneel. Dan volgde een licht, bijna onmerkbaar hoofdknikje naar haar, gevolgd door een glimlach van blijde verrassing: „Daar zijt gij ook! Ik ben zoo gelukkig, dat gij hier ook zijt..." en tegelijk ging hij naar tante Marie, kuste haar de hand. Tante Marie hield receptie. Zij zat bij den schoor steen, als eenige dame; de heeren stonden rondom haar, babbelden, Duitsch en Fransch. Nu wenkte zij met haar waaier: „Helene..." Hoe moeilijk vielen Helene de weinige schreden, welke zij had te doen. Het was alsof zij in looden schoenen liep; en toch had zij wel willen vliegen. „Mignonne, mijnheer Schwarz wil u begroeten." Sprakeloos stond zij, boog, onbewust wat zij deed, voelde zijn hand, voelde zijn blik en waagde het toch niet hem aan te zien. Want zij was zich be wust: zie je hem aan, nu, dan weet hij, dat ge voor altijd en eeuwig zijn hem onderworpen schepsel zoudt zijn. In dit oogenblik werden de vleugeldeuren geopend. De oberkellner kwam statig voor tante Marie: „Me vrouw, de tafel is gereed!" Een vreemde heer boog zich voor Helene: „Mejuffrouw, mag ik de eer heb ben?" Zij legde haar arm in den zijnen. Zoo vluch tig dacht zij: „Een geluk, dat hij me niet geleidt." Daarna: „Waart ge maar ver weg van hier, bij tante Oschitz en Harro, of in Rohlbeck!" Daarna weer: „Zult ge hem straks nog spreken?" Pas nadat zij hadden plaats genomen en graaf Wer- ter een paar woorden tot haar had gesproken, be merkte zij, dat Alfred Schwarz aan hare linkerzijde zat. Zij schrikte er van en durfde de oogen niet tot hem op te slaan. En toch verlangde haar ziel met allen hartstocht naar een blik uit zijne oogen, naar een woord van zijne lippen. Daar kwam het haar op eens in gedachten, dat haar vader menigmaal gezegd had: „Je bent mijn dap pere meid!" Zij klemde zich als aan dit woord. „Neen niet laf zijn! Strijden! Om Gods wil, wat zouden deze vreemde menschen er wel van denken?" Van al wat om haar heen voorviel, werd zij zich maar flauwtjes iets bewust. Alleen zag zij duidelijk, de witte vederen op den turban, welken tante Ma rie droeg en de schitterende dasspeld op het front van den heer naast haar. Slechts onduidelijk hoorde zij van hetgeen er gesproken werd. Maar zij span de alle krachten in. „Je bent toch mijn dappere meid!" Langzaam keerde haar bewustzijn, hare zelf- vrouw nog kenbaar was, was het onderste gedeelte van een been met den daaraan verbonden voet. De verschillende s lukken van het lichaam werden bijeen verzameld en in een kist gedaan, in der haast door een nabij wonenden timmerman gemaakt. Daar de snel trein niet stopte, mag vermoed worden, dat de ma chinist van het ongeluk niels gemerkt heeft. MOOIE GIFTEN. Het diaconiebestuur der Ned. Herv. Kerk te Slie- drecht heeft de vorige week van de familie V. aldaar een gift van f 25,000 ontvangen. Een gelijke som ont ving de afdeel ing van het Groene Kruis ten behoeve van haar Ziekenhuis en ook het Oude Mannen- en Vrouwenhuis kreeg eenzelfde bedrag. Vele andere in stellingen en personen aldaar werden eveneens bedacht. WIKRINGKX. Voof rekening van 34 leden onzer onderafdeeling der V.P.N. Werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche eierenveillng gemarkt 5774 eieren. De hiervoor ge maakte prijzen waren zeer goed en variëerden van f 2.90 tot eü met f 4.50 per 100 stuks, terwijl een par tijtje kleine eieren nog f 2.65 per 100 opbracht. DOODSLAG. Maandag is te Cortgene na een onbeduidende ruzie doodslag gepleegd. De verslagen©, een landbouwers knecht, kreeg met een mes een snede in den huik, waar door een slagader is doorgesneden. Ten gevolge van bloedverlies trad de dood bijna onmiddellijk in. De dader is gearresteerd. TRAGISCH. In het Paleis v. Justitie te Amsterdam komt een oud armoedig mannetje informeeren, hoe hij het moet aanleggen, om een executeur-testamentair te laten be noemen. Bij het gesprek blijkt, dat het mannetje zoo arm is als de mieren, dus geen vermogen bezit en ook geen formaliteiten behoeft te laten vervullen. -„Waarom dacht u wel, dat zoo'n testamentair executeur diende?" wordt hem gevraagd. En het mannetje: ,,Ik dacht om voor m'n oudje 1e zorgen als ik dood ben". Hdbldj DE KOEDIJKER ONDERWIJZER. Wij vernemen, dat de pogingen door den heer Jongsma in 't werk gesteld om het bekende raadsbe sluit vernietigd te krijgen, door velen gesteund worden. Een adres aan Gedeputeerde Staten wordt door ou ders en belangstellenden druk geteekend. Een openbare vergadering, waarop de kwestie be handeld zal woiden voor ouders en belangstellenden, zal bij voldoenden steun hoogstwaarschijnlijk nog deze week gehouden worden. Alkm. Ct. EEN VOORDEELTJE. Schipper W. de Vries van Hoogeveen bracht dezer dagen een lading mest, afkomstig van de siadsbelt te Amsterdam, aan den landbouwer J. Spijkerman te Al teveen, bij' Hoogeveen. Eenige jongens, aan 't spelen zijnde en zoekende of er niet iets van hun gading bij was, vonden een rolletje papier. Bij opening bleek het rolletje maar eventjes 9 briefjes van f 40 te be vatten, dus voor een bedrag van f 360. De kooper zal waarschijnlijk nimmer zoo'n goedkoope lading mest hebben gekocht. TREURIGE TOESTANDEN. In de Twentstraat, te 's-Gravenhage, leefde een man met eens anders vrouw in concubinaat. De echtge noot van de vrouw drong Zondag de woning binnen, vroeg waar zijn vrouw zich bevond en werd bij die gelegenheid met revolverschoten door den minnaar van de vrouw ontvangen. Een paar schoten troffen hem in hoofd en borst, zoodat hij naar hel gemeenteziekenhuis moest worden overgebracht. Zijn toestand is echter niet gevaarlijk. De dader werd naar het commissariaat van politie aan de Riviervischmarkt overgebracht, doch na ver hoor weder op vrije voeten gelaten. Wieringen. Naar men ons mededeelt heerscht hier groote sterf te onder de oonschapen en de lammeren. De oorzaak hiervan moet vooral in de natte weers gesteldheid van den laatsten tijd gelegen zijn. Verleden jaar waren de prijzen van de lammeren laag; als de sterfte echter zoo door blijft gaan, zal ook dit jaar voor de schapenfokkers een slecht jaar worden. WINKEL. Zooals bekend is, zal op Hemelvaartsdag te Hel der een meeting plaats hebben van Vrijzinnig Her vormden. Van verschillende zijden zal worden getracht het getal deelnemers zoo groot mogelijk te doen zijn, zoo groot zelfs, dat het aantal groot genoeg is om er een gereserveerde reisgelegenheid (Tram en Trein) voor aan te vragen, waardoor de reiskosten vermoe delijk slechts pl. m. f 0.40 per persoon zullen bedra gen. Om dit doel te bereiken zal in elke gemeente ge legen aan tram en trein tot deelneming worden op gewekt, hetwelk in deze gemeente zal geschieden door enkele dames en heeren leden der Ned. Herv. Gemeente, onder leiding van den heer Ds. Nieuw- burg, die zeker bereid gevonden zal worden, aan hen, die wegens onvoldoende bekendheid met het doel der meeting nader op de hoogte gesteld wil len worden, inlichtingen te verstrekken. WINKEL. De verpachting van het grasgewas der gemeente wegen heeft dit jaar opgebracht f 575 tegen f 675 in het vorige jaar. EEN VALSCHE BRIEF. In de gemeente Achtkarspelen moest Zaterdag eene onderwijzeres of onderwijzer benoemd worden aan de school te Surhuisterveen. Mej. de Jong te Drach ten stond als No. 1 op de voordracht en dacht benoemd te worden. Ze werd niet benoemd; ter raads vergadering werd een schrijven gelezen, waarin ze zich terugtrok. Het blijkt nu, dat juffrouw de J. van dat schrijven niets afweet. De brief is gestempeld te Drachten. De politie heeft de zaak in handen. EEN STANDJE. Gisterenmiddag werd de omgeving van den Am- stel, stille zijde, bij de Blauwbrug te Amsterdam, in beroering gebracht door een vijftal halfdronken va- j rensgezellen, die ruzie maakten tegen de werklieden van de diamantslijperij „Coster". De ruiten werden ingeslagen en de fabriek werd met steenen gebombardeerd. Een vrij sterke politiemacht had, gesteund door eenige militairen, moeite om met de blanke sabels de geweldenaars op een afstand te houden en ver- j volgens in arrest te brengen. Een der aanvallers moest met een hoofdwonde naar het Binnengasthuis worden gebracht. STEEDS WEER. De landbouwer J. Mathijsen te Kruisstraat, onder Rosendaal, was hedenmorgen een revolver aan het nazien, waarbij het schot onverwachts afging. Het trof hem in het onderlichaam en wondde hem le vensgevaarlijk. - St. Maartensbrug. Naar wij vernemen heeft de rederijkerskamer „On derneming" te St. Maartensbrug zich bereid verklaard haar medewerking te verleenen bij de te houden propaganda-avond van den Bond voor StaatspensioD- neering te Burgerbrug. MOORD Toen gistermorgen, kwart voor zes een werkman van de kweekerij Moerheim te Dedemsvaart zich naar zijn werk begaf, vond hij aan den hoek der Nieuwe wijk het lijk van den mfestelaar Johs. Keuken, zoon eener weduwe in de Wisseling te Dedemsvaart. beheersching terug. Zij gebruikte nu iets, dronk haas tig een glas champagne. En had zich nu in zoo verre hersteld, dat zij kon antwoorden: „Ja, ik beu nog niet zoo lang in Berlijn." „Ju zeker, het be valt mij uitstekend." „Bij mijn tante Oschitz." „Volkomen waar, mijn overleden oom was lid van het ministerie." En toen vernam zij eensklaps ook zijne stem, naast zich. Zacht fluisterde hij: „Heb ik goed gezongen, vanavond? Ik zong ook alleen voor... alleen voor een wonderschoon, jong meisje, dat rechts in de vreemde lingen-loge zat. Een wonderschoon meisje met rosach- tig-bruin haar, met blauwe schitterende oogen..." Zij verbeeldde zich, dat allen aan tafel dit konden gehoord hebben. Het was alsof alles rondom haar in 't rond draaide. „Zal ik die wonderschoone blauwe oogen nu niet te zien krijgen?" Zij werd gedwongen. Hij dwong haar. Zij moest zich tot hem wenden. Zij verzamelde nog eens al haar krachten, wilde glimlachend een afwijzend antwoord geven. Maar toen zij hem aankeek was het met haar willen gedaan. Waarschijnlijk gevoelde hij het. Of ook kreeg hij medelijden met haar. Hij sprak luider, zóo dat de naastzittenden het hooren moesten: „Het w^ls een zeer goed ensemble. Vindt u ook niet, mejuffrouw? Men mag immers niet de eischen stellen, welke alleen gerechtvaardigd zijn tegenover een groote opera. Maar toch, het was ver boven het middelmatige. En dan nog dit dankbare publiek!" Zij begreep zijne bedoeling en was hem dankbaar. Maar zij kon slechts met moeite uitbrengen: „Het was zeer schoon." Het kwam er fluisterend uit, maar hij verstond haar en legde hare beschroomdheid uit naar zijne gedachte. Hij keek haar aan met stralenden blik en alsof zij nu eerst aan zijn denken vleugels had geschonken, maakte hij zich van het onderhoud aan tafel meester,... vertelde in geestige schets een en ander van het Russische hof, gaf kleine theater-anec- doten ten beste en grappige voorvallen van achter de coulissen; begon toen weder ernstiger: over Ri- chard Wagner, dien hij in Zürich had leeren kennen; over den grijzen Meyerbeer, dien hij in Parijs had ontmoet; - over Rubinstein, wiens gast hij in Peters burg was geweest. Hij sprak voortreffelijk, geestig. Helene luisterde, luisterde met gespannen aandacht. Dikwijls hoorde zij alleen den klank zijner stem, als in een droom; dan weer kwamen er oogenblikken, in welke zij met verholen blijdschap dacht: „Eigenlijk spreekt hij alleen tot jou, tot jou alleen." Dan weer schrikte zij op, schoof wat van hem af en kon tcoh niet beletten, dat hij haar arm zacht aanraakte, zacht. geheimzinnig, j Tante Marie hief de tafel op. In het aangrenzend salon werd de koffie gebruikt. En hier kreeg Helene eindelijk hare zelfbeheersching terug. Zij stond, van hem gescheiden, temidden van een groep jongere heeren en nam ook deel aan het gesprek. Er waren ook eenige punten van aanknoo-. ping. Een dier heeren had iu Sodelzig, bij oom Gruc- lter in kwartier gelegen;een ander kende Fritz „den zonderlingen dweper, die moet zijn opgegaan j onder de democraten", sedert hij de universiteit verliet. Bijna de meesten kenden Wilhelm. „Waarom is uw broeder hier niet?" Graaf Werter zeide la chend: „Wilhelm Hackentin zit bij Ernest met een paar Engelsche heeren, die naar ongetelde panden uit- 1 zien. Ik was daar in den vooravond even en zag hem omringd van grijze baarden en eerbiedwaardig om- vangrijke dikbuikjes." Eensklaps stond Schwarz weer naast haar en maak- j te zich ook hier van het gesprek meester. Wat hij eerst zeide, mochten allen hooren. Hij vroeg haar naai haar studie. Of zij tevreden was over collega Wip- pern? Hij wachtte haar antwoord niet af, maar vol tooide zelf: „Onze voortreffelijke Harriers-Wippern is vol lof over u. „Mijn pracht-leerling" zegt zij al tijd. Maar eigenlijk moest u naar Viardot in Baden- Baden. Dat zou voor u de juiste leermeesteres zijn..." En toen zij nu een paar oogenblikken alleen wa ren, fluisterde hij haar haastig toe: „Vervelend dit gezelschap! Die dwang! Men kan geen tweewoor den onbeluisterd spreken, terwijl men elkaar zooveel te zeggen heeft, zoo oneindig veel..." Zij keek verlegen, verschrikt tot hem op, maar sloeg dadelijk den blik weer neder. Het was haar toch, alsof zij den geheelen avond met elkaar gepraat hadden, alleen met elkaar en voor elkaar. „...zoo oneindig veel te zeggen!" herhaalde hij hartelijk. „Och, nu nog eens een wandeling door het Rackower park, alleen, zonder al deze nieuwsgierige, vreemde gezichten. Alleen... wij beiden... hoe heer lijk zou dat zijn! „...Maar zeg dan toch iets! Maar een paar woor den! Ik bezweer .u! Morgen... niet waar? mor gen tegen éen uur gaat ge naar Wippern..." Maar zij kon niets zeggen. Het was of zij geen stem had. Van angst, van schaamte, van onbegrensde schuwheid. Maar haar trots was weg, vervaagd. Zij neeg het hoofd. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 3