ilieieci Nitiis- AteMic- Luttml Telegrafisch Weerbericht, Zaterdag 2 April IDJO. 54ste Jaargang. No. 4084. Binnenlandsch Nieuws. Dit nummer bestaat uit drie bladen. 3 APRIL. VERWACHTING. Zwakke tot matige Oostelijke wind. HalfbewolkL Droog weer. Zelfde temperatuur, waarschijnlijk nachtvorst. VERDRIETELIJKHEDEN. wn moeten op onze hoede zijn tegen kleine lasten an verdrietelijkheden, daar wij er zeer spoedig toe ko men groote ervan te maken; vooral wanneer wij er ons al te zeer door laten neerdrukken. Leer begrijpen, dat de hoofdbron van der menschen verdriet gewoon lijk niet bestaat in werkelijkheid en in werkelijke dingen; 't meeste is ingebeeld; 't meeste lijden be staat in geesteskwelling over allerlei alledaagsche on- beteekenende dingen. Dit komt duidelijk aan den dag, wanneer ons eens werkelijk 'n waarachtig groot lijden overvalt; dan zinken al die kleine rampjes in 't niet. Dit kwam eens heel duidelijk tot mijn besef, toen ik eens aan 'n wijze, lieve dame, mijn beklag deed over allerlei ditjes en datjes, waar ik over aan 't tobben was geslagen. En weet je nu, zoo vroeg ze, waarom je al die dingen zoo erg vindt? Ik antwoordde: omdat ze met elkander zoo erg zijn. Maar zij antwoordde: Neen! Je vindt al die futili teiten zoo erg en zoo verschrikkelijk, omdat je niets ergers, niets wezenlijks ergs hebt, om over te tob ben. Je verdriet bestaat niet in al die kleine on- aangenaamheidjes, maar in jezelf. Je tobt graag, dat zit nu eenmaal in je, en als je niets hebt om over te tobben, dan zoek je net zoolang tot je iets ge vonden hebt. Zooals 'n hond graag aan 'n been kluift, en er ook altijd naar zoekt. Geloof mij, wij zijn al te zeer geneigd 'n troetelkindje te maken van ieder narigheidje, en als we zoo'n narigheidje niet vinden kunnen, gaan we er ons een verbeelden. Dan zien wij al de zegeningen, die wij genieten over 't hoofd, even- als al de middelen, die wij bezitten om ons geluk op troetelkindje zóóveel toe, dat 't eindelijk de baas te bouwen en te vergrooten, Dan geven we ons over ons gaat spelen. En voor 't overige? Nu ja, bezwaren en moeielijk- heden zijn er in 't leven; maar als ge een woorden boek opslaat, dan zult ge als verklaring daarachter vinden: „dingen om te boven te komen". Als 't ten minste 'n goed woordenboek is." Ja, dat te boven-komen gaat niet vanzelf. Daar moet ge uw best voor doen. Berusten is de dood; maar pogen, strevend pogen is het leven, het mooie leven, dat na elke vredevolle zegepraal weer mooier wordt, zouden we vroeger opstaan en niet zoo dikwijls ge- den? En zouden we niet pogen anderen zoo gelukkig imog !ik te maken? Als we ons dit alleen maar tot taak elden, en tot volkomenheid wilden brengen, zouden we vroegre opstaan en niet zoo dikwijls ge legenheid hebben om in te dommelen, waardoor wij de verdrietelijkheden van anderen vermeerderen en vergrooten, en ze voor onszelf niet kleiner maken of verminderen. Begrepen, vrienden? Anna Paulowna. Bij de heden gehouden voorkeuring zijn de vol gende stieren aangehouden tot de Centrale Keuring te Alkmaar, deze maand te houden: 2-jarige en oudere stieren, aangeboden 9. Aange houden 5, van de heeren A. de Heer te Callants- oog, W. Metzelaar en J. L. T. Groneman te Wie- ringerwaard, de Stierenvereeniging Wieringerwaard No. 2 en Mej. Wed. A. C. Bakker te Wieringer waard. 1-jarige Stieren, aangeboden 22, aangehouden 8, en wel van de heeren: A. K. Kaan, W. Metzelaar (2 stuks), K. Zijp, Jb. Kaan Kz. (2 stuks), G. Grin en N. D. Kaan, allen te Wieringerwaard. NAAR AMERIKA. Van den Langendijk en Heerhugowaard zullen deze maand verschillende personen, allen Katholiek, naar Noord-Amerika vertrekken. Een kapelaan zal hen vergezellen. LANGEDIJK. Met de straatverlichting wil het aan den Langen dijk Maar niet vlotten. De gaslantaarns worden auto matisch ontstoken. Een deel brandt echter niet. Meu meent dat kwajongens daarvan de oorzaak zijn, door dat zij tegen de palen schoppen en daardoor trilling der kousjes veroorzaken, waardoor deze onbruikbaar worden. Zal de politie daar misschien ook werk van maken? BARSINGERHORN. De laatste der 3 buitengewone vergaderingen van D. O. G. werd gehouden op den avond van Vrijdag 1 April, in het gewone lokaal. In plaats van een klein publiek, ?ooals verwacht kon worden op een kouden Aprilsavond, was er een talrijk publiek opgekomen, velen zelfs van buiten Barsingerhorn. De zaal van Scheringa #was flink be zet. Dat buitengewonebezoek was wel te danken aan het optreden van den schrijver der Amsterdam- sche brieven in de Schager Courant, den heer H. de Hoog uit Amsterdam. Met de uitnoodiging van dien spreker op een ver gadering van leden met hunne huisgenooten en een aantal door hen geïntroduceerden, is de vereeniging ,Door Oefening Grooter" zeker wel aan hare leuze getrouw gebleven en heeft zij velen aan zich ver plicht. De heer De Hoog gaf eene beschouwing over het schoone, uit het Engelsch vertaalde werk, getiteld: Aurora Leich. Hij deed dat op eene wijze, die aller aandacht boeide, ook van hen, die de vrees hadden gekoesterd van den redenaar wellicht niet te kun nen volgen. Geen zweem van misnoegen werd verno men en niemand was het aan te zien, dat het hem te veel inspanning kostte, om den onvermoeiden «Preker met belangstellende aandacht te hooren. In- egendeel velen, misschien zeer velen, zullen, bij schetsen van personen en voorvallen door den spreker, die begaafd is met eene levendige en rijke ^erbeelding, gedurig onttrokken zijn aan het alle- aaagsche, en dat is toch wel geen kwaad. Men zit toch niet alleen fatsoenshalve een paar uren lang onverstoorbaar te luisteren! Vergeefsche moeite zou het zijn het verhandelde Oor den heer De Hoog hier weer te geven, men °et het hooren. Het is er mee als met het be kken van eene schilderijenverzameling, men z'en, omdat het zich niet laat vertellen, het te genieten geeft. Toen dan ook de voorzitter, de heer J. Kooiman, den spreker dank zegde voor zijne voordracht, met een „tot wederziens", verwierf dat sluitingswoord luide instemming. Sl. Maartensbrug. Naar wij vernemen zal de gymnastiekvereeniging Tokido te Anna Paulowna den 17en April a.s. eene uitvoering geven in het lokaal van den heer W. Swart, hof te St. Maartensbrug. Liefhebbers van gymnastiek kunnen wij aanraden hiervan te profiteeren. WINKEL. Van particuliere zijde schrijft men ons: Voor een volle zaal gaf onze rederijkerskamer Au rora op len Paaschdag een uitvoering bij den heer Vijzelaar. Opgevoerd werd „Arme Meisjes", oorspron kelijk tooneelspel in vier bedrijven. Met de groot ste aandacht en in alle stilte (wat we trouwens bij uitvoeringen van Aurora gewend zijn) werd door het publiek genoten van het zeer mooie spel dat er dien avond is gegeven. Een zeer gezellig bal besloot den avond. Wieringen. Naar wij vernemen zal in den loop der volgende week de harmonica-kunstenaar de heer Jb. Kelder van Purmerend, in het café van den heer D. Lont Sr. te Hippolytushoef eene uitvoering geven. WI KRINGEN. Naar men ons mededeelt zal op 15 April worden aanbesteed het gras op de wegen en dijken en het vischwater in den polder „Waard-Nieuwland" alhier. Wieringen. Jl. Donderdagnamiddag liep het schip „Excelsior" van schipper J. Dekker, bij het binnenloopen der haven te Westerland, met het voorberkhout tegen het Remmingwerk. Het schip zelf bleef ongedeerd, de remming werd echter vrij ernstig beschadigd. De oorzaak moet gezocht worden in het niet luis teren naar het roer door het schip, wegens den la gen waterstand. Naar men ons mededeelt, wordt de schade geschat op f 40 k f 60, gedekt door eene verzekering bij de Binnenl. Vaart Risico Sociëteit. WIERINGEN. Uitslag van de openbare verkooping, door Notaris Obreen, ten verzoeke der familie Post, gehouden in het lokaal van den heer J. de Wit. 1. Een huis en land op Westerland samen 54 A. 40 cA. Kooper de heer D. Hoorn voor f 1120. 2. „Het Ventje" in de Westerl. Koog, groot 39 A. 10 cA. Kooper de heer B. Wiegman voor f 631. 3. „De Molenweid" groot 57 A. 60 cA. Kooper de heer J. Poot voor f 627. 4. „Het Panneweidje" groot 17 A. 40 cA. Kooper de heer J. de Wit voor f 190. 5. „De Bruid" groot 41 A. 90 cA. Kooper de heer J. de Wit voor f 427. 6. „De Kwadven" groot 39 A, 60 cA. Kooper de heer A. .Peereboom voor f 220. 7. ,Het Hop" groot 19 A. 10 cA. Kooper de heer P. Post voor f 144. 8. „De Nesse" groot 21 A. 80 cA. Kooper de heer S. Russelman voor f 130. De 5 eerste pereeelen zijn gelegen in wijk Dj de laatste 3 in wijk C. Gezamenlijke opbrengst f 3479. Wieringen. Tijdens het in gereedheid maken van een jacht voor het vervoer van de instrumenten der Harmo nie naar de Wieringerwaard, werden van een an der jacht, toebehoorende aan schipper A. D., de tou wen losgemaakt, welke men weder verzuimde vast te maken, zoodat genoemd vaartuig de haven uitdreef zonder bemanning. De eigenaar, die te Westerland woonde, zag, won der boven wonder, onder het eten dat genoemd schip daar dreef. Men kwam dra tot de ontdekking, dat het zijn eigen schip was. Schipper A. D. liet nu zijn rijstebrij, waaraan hij zich juist te goed deed, in den steek en wist met behulp van de postboot na eenigen tijd het schip weer behouden binnen te brengen, zoodat dit ongeval betrekkelijk goed afliep. Alleen het Zondagsmaal van den schipper was jam merlijk gestoord. WATERLEIDING VOOR WEST-FRIESLAND. Onder leiding van den heer Hoytema van Konijnen burg, burgemeester van Enkbuizen, werd gisteren te Hoorn de vergadering gehouden, waar nader zouden worden toegelicht de plannen voor de Westfriesche waterleiding. Aanwezig waren afgevaardigden der gemeenten Hoorn, Wognum, Zwaag, Hensbroek, Obdam, Spanbroek, Ab- bekerk, Twisk, Opperdoes, Medemblik, Midwoud, Op meer, Hoogwoud. Winkel. Oude Niedorp, N. Nie- dorp, Erkhuizen, Grootebroek, Hoogkarspel, Wijdenes, Schagen, Barsingerhorn, Oudkarspel, Harenkarspel, N.- Scharwoude, Z.-Scharwoude en Broek op Langendijk. leden van de Gezondheidscommissiën te Schagen, Hoorn en Enkhuizep. T i-.i' Verder melkten we op de heeren M. de Jong, lid der le Kamer, Hoorn, Van Foreest idem 2e Kamer, Alkmaar, alsmede de Statenleden, de heerenG. Won der, Hoorn, P. Trapman, Schagen, en Tensen. Andijk. De voorzitter opent de vergadering, mede namens de heeren J. Winkel en J. W. C. Kroon, burgemeesters van Medemblik. en Zuidscharwoude, met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, in 't bijzonder tot den vertegenwoordiger van den Min. v. Binnenl. Zaken, Mr. Lietaert Peerebolte, referendaris, en dien van het Prov. best. Jhr. C. J. A. Reigersman, hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat. Uitvoerig zet !h'ij het voorloop van hetgeen vooraf ging uiteen. Hoe de Gezondheidscomni. juist in West friesland met zijn besmettelijke ziekten met zoo'n plan moesten komen, een plan. waarvoor hij én de Commis sie én den heer Van Hasselt gaarne lof brengt. In Augustus 1909 ingediend, hoorde men sedert niets. Ook al niet uit beleefdheid tegenover hen die het initiatief namen, mogen we het plan in de doofpot sloppen, maar vooral niet, omdat de Regeermg bij de Staatsbegrooting 1910 steun voor plannen als deze heeft ^Bezwaren zijn er, doch waar men in Zuid-Béve- land en elders tot eene oplossing kwam, is zulks ook °Aa n'rilmvan zijn rede verklaart spreker, dat deze Voorl Commissie slechts 't initiatief voor deze verga dering heeft genomen, tot van hooger hand werd me degedeeld dat dit van Hoorn, hoewel sympathisee- rende met het plan, niet zou komen Bericht van verhindering was ingekomen van de Tweede Kamer-leden Ferf en Oosterbaan, alsmede van den burgemeester van Hoorn. I Als le spreker trad op de hr. De Blocq van Kuffeler, die namens de Gezondheidscommissiën te Hoora Enk- huizen en Schagen over de bedoeling van het plan sprak en den historischen opzet bloot legale. Duide- lirk deed hij uitkomen de voordeelen. die een duin waterleiding oplevert, tegenover een bron leiding, aan welke laatste verschillende bezwaren verbonden zijn. Vervolgens zette de heer J. van Hasselt in duidelijke trekken zijn plan uiteen, waarvan we vroe ger een uitvoerig résumé gaven. Ook hij wijst op de groote voordeelen van een duinwaterleiding. Noodig is echter voor het slagen van het plan, dat de bevol king het groote belang inziet, dat het zelf bij de tot standkoming heeft. Hierna zet de heer J. W. Jenny Weijermans uit een, hoe gehandeld is bij de tot stand koming van de centrale waterleiding in Zuid-Beveland. Vooraf echter wees hij ook op den gunstigen invloed op den vee stapel tengevolge van een goede watervoorziening. De eigendommen stijgen in waarde, de industrie in be- betrekking tot den landbouw ontwikkelt zich, terwijl de assurantie-premies dalen. In 't bijzonder behandelde deze spreker de finan- ciëele zijde van het vraagstuk. Daar zullen de gemeen ten tezamen een N.-V. oprichten. Dinsdag a.s. zullen 23 gemeenten te Goes de acte van oprichting passee- ren, waarbij zij als aandeelhouders zullen optreden. Het volgestort kapitaal bedraagt 'f 1.457.000.De aandee- len worden genomen door de gemeenten in verhouding tot het bevolkingscijfer. De gelden worden verstrekt door de Rijkspostspaarbank tegen een rente van 3% p.Ct. terug te betalen in 70 annuïteiten, met dien ver stande, dat de le zal vervallen in 't 11e jaar. Na 80 jaar is 't kapitaal dus afgelost. Berekenende een aantal inwoners, van 35000 én dat na, 20 jaar het verbruik is 40 L. per hoofd, en |de prijs gesteld is op 30 cent per M3. of 3 emmers voor 1 cent, is spreker overtuigd, dat na de le moeilijke ja ren de onderneming zich zeker zal bedruipen. Een moeilijkheid vormen de eerste jaren. Deels wordt deze verminderd, doordat de eerste 10 jaren geen aflossing plaats heeft, en ten 2e door de nevenbe- paling, dat de gemeenten n.1. de verplichting op zich hebben genomen, om boven en "behalve haar volgestorte aandeel, te storten voor het reservefonds 8 p.Ct. van den inbreng. Daardoor wrordt een reserve gevormd van f 122.240.—. Bovendien is een belangrijke factor, dat de Regeering steun heeft toegezegd, n.1. om, wanneer de reserve on voldoende is, in de eerste jaren de rente voor te schie ten. Spreker geeft in overweging te trachten om te ko men tot een permanent Comité, dat zal hebben te onderzoeken, of ook hier op zoodanige wijze geld is te verkrijgen. Vervolgens kreeg het woord de heer Peerebolte, ver tegenwoordiger van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Deze stelt voorop de bekende sympathie, die de Mi nister voor plannen als deze voelt. De regeering wil steun verleenen, als gebleken is, dat de gemeenten zelf zijn voorgegaan. Die steun wordt dan gegeven VQpr het beramen en ontwikkelen der plannen (niet in de uitwerking) en mits de Provincie ook steun verleent en er kan steun worden verleend als bij de Woning wet, n.1. dat de gemeenten een rentedragend voor schot kunnen verkrijgen, ook Weer, wanneer dit niet langs anderen weg kan worden verkregen. Bij de Wo ningwet kan ook een bijdrage in de aflossing worden verleend. Hier moet men echter als regel deze bij drage uit het hoofd zetten, omdat de minister van mee rling is. dat een goed geexploiteerde waterleiding zich zelf moet bedruipen. Misschien echter zou de Minister ook dezen vorm van steun in overweging kunnen ne men. De heer Jhr. C. J. A. Reigersman, vertegenwoordi ger der Prov. Staten zegt, dat deze meegaan met het denkbeeld tot oprichting van een Naaml. Vemi. en dat ze gaarne het verleenen van steun nader willen over wegen. Hierna werd gelegenheid gegeven tot gedachtenwis- seling. Hiervan vermelden we in 't^ bijzonder het ant woord, gegeven door Dr. Hamburger, inspecteur der Volksgezondheid aan den heer Brander van Hoogkarspel, die vroeg, of het sterftecijfer in Westfriesland zooveel hooger was als elders. Dr. Hamburger zegt dan, dat in 7 jaar hij hem uit Westfriesland 678 gevallen van typhus ter kennis zijn gebracht, waarvan, 1/2 uit de dorpen Oudkarscel, Noord- en Zuidscharwoude, Broek op Langendijk, Grootebroek en Bovenkarspel. Per jaar en per 10000 inwoners bedraagt het aantal lyphusgeval- len in 't geheele rijk 4.8 in Hoordhollend 6.6, in Haar lem 2.1 in Pen Helder 3, in Alkmaar 1,3, in West- friesland 12.2 en in de genoemde 6 dorpen 39 per ^Hierin zal de oprichting eener waterleiding zeker verandering brengen en daarom kan hij niet genoeg hulde brengen aan hen, die het ïmhahef voor dit plan IUlDe'voorzitter geeft te kennen, dat het de bedoeling is, zich te wenden bij circulaire tot de 41 gemeentebestu ren, met de vraag of men zonder financieele verbintenis symphatie wil uitspreken voor het plan en of men een lid raou willen aanwijzen om zitting in de permanente commissie te nemen. Na er op gewezen te hebben, hoeveel de verschillende gemeenten door samenwerking kunnen tot stand brengen, en dank te hebben gericht tot de vertegenwoordigers van Rijk en Provincie en de heeren Van Hasselt en Weijerman, sluit de voorzitter de uitstekend geslaagde vergadering. GEZINSVERPLEGING IN KOEGRAS EN <A»L- LANTSOOG. Men bericht ons, dat de onlangs gevormde com missie die zou trachten Koegras en Callantsoog ais een nieuwen kring aan „Gezinsverpleging" toe te voegen, haar pogingen gestaakt en zich ontbonden heeft. De reden hiervan is, dat de uitgestrektheid van het terrein twee pleegzusters noodig maakt, maar dat de bevolking te weinig talrijk is om die kosten daarvan te dragen, terwijl het Hoofdbestuur een zoo groote subsidie, als noodig bleek, niet kon toezeggen. Daar echter bovengenoemde commissie, bij haar rondgaan had gemerkt, dat de hulp van een zuster op zeer hoogen prijs wordt gesteld, maar dat, ook waar het dringend noodig is, de hooge kosten af schrikken, hebben de heeren Ds. A. Groeneveld (Schagerbrug), Dr. J. C. Peters ('t Zand), Ds. A. E. v. Griethuysen (Huisduinen), A. de Heer en A. J. Swaerts (Koegras) en W. Govers (Callantsoog), eene nieuwe commi 3ie gevormd, die zal trachten een vereeniging op te richten, waarvan de leden, zoo de geneesheer dat noodig oordeelt, de hulp van eene zuster verkrijgen, en die zoo het mogelijk is, ook de kosten voor opname in een ziekenhuis be taalt. Per circulaire zal aan belanghebbenden een en ander nader worden medegedeeld. LANGEDIJK. In de laatst gehouden vergadering van de afd. Geestmerambacht van de Ned. Heidemaatschappij zijn als bestuursleden herkozen de heeren H. de Vet en C. Kieft. Tot eere-lid werd met algemeene stemmen be noemd de heer M. J. Kroon, burgemeester van Öud- karspel. Het aantal leden Is tot 74 gestegen. Hulde werd gebracht aan den secretaris, den heer EWlug te Zuidscharwoude voor de vele werkzaamheden, welke hij In 't belang der vereeniging verricht. BURGERBRUG. Gedurende het 1ste kwartaal is ingelegd in de Rijkspostspaarbank te Burgerbrug in 246 inlagen f 2980.10. Barsingerhorn. Als leerling van de Rijkskweekschool voor Onder wijzers te Middelburg is toegelaten Cornelis Sluis Pz. Broeli op Langendijk. De heer Ds. J. Mulder te Broek op Langendijk komt voor op het tweetal, als predikant bij de Ge reformeerde kerk te Breda. TREURIG. De timmerman A. H. uit Nieuwkoop, die Maandag jl. op den straatweg van Utrecht naar Harmeien, toen hij onverwacht op zijn rijwiel overstak, door een hem achteropkomende automobiel werd overre den, is in het ziekenhuis te Utrecht aan de bekomen kwetsuren en verwonding tengevolge van bloedver giftiging overleden, een vrouw met 3 nog kleine kin deren nalatende. DAT LIEP GOED AF. Toen de heer v. A., steenkolenhandelaar te 's-Her- togenbosch, Vrijdagvoormiddag jl. van het postkan toor aldaar op zijn kantoor was teruggekomen, be merkte hij dat hij, door andere zaken in beslag ge nomen, had verzuimd een brief met f 500 Inhoud, ter verzending aan te bieden, en dien hoogstwaar schijnlijk daar ter plaatse, op de schrijftafel voor het publiek bestemd, had laten liggen. Gelukkig had de heer B, den brief daar zien lig gen, en hem ter bewaring aan het loket voor aan- geteekende brieven afgegeven. Hoogwoud. Uitslag openbare verkooping van een huis, ingericht tot slagerij" met erf, staande aan de Gouwe, behoorende tot de nalatenschap van Dirk de Jongh en E. Rempt. Kooper werd de heer P. Bossen alhier voor f 950. La ter is het perceel uit de hand verkocht aan den heer P. Silver te Aarts woud. Hoogwoud In de j.1. gehouden vergadering van B. en W. zij'n op de aanbeveling voor drie leden van de Gezondheids commissie, gezeteld te Hoorn, geplaalst de heeren S. Glas. alhier, Mr. A. A. Huizengn en V. J. P. de Blocq van Kuffeler, heiden te Hoorn, aftredenden. Hoogwoud. De zangvereeniging „Ons Genoegen" gaf Zondag- en Donderdagavond in de kolfbaan van den heer P. Has een openbare uitvoering. Gezongen werden een zeven tiental liederen, onder leiding van den heer A. Roo- ker alhier. Ook werden nog een viertal voordrachten ten beste gegeven. De liederen werden zeer goed gezongen. Jammer dat Zondagsavonds eenige jongelui wat ai te druk waren gedurende het zingen, en nog wat sloornis teweeg brach ten. Na afloop dei- uitvoering werd nog een gezellig bal gehouden. Donderdags; werden eenige waardeerende woorden tot den Directeur en leden gericht door den heer Souten- dijk. EEN KUYPERHl'LDE. V oigeus de „Zuider Kerkbode" wordt dezer dagen „aan de calvinistische jongelingschap van Nederland" een oproep gezonden tot aanbieding eener nationale hulde aan Dr. Kuyper. Deze hulde gaat volgens den oproep niet „om de wonden te heelen die hem (Dr. K.) geslagen zijn", want: „De Koning, in wiens dienst hij deze wonden ontving, is levens de groote Medicijnmees ter, die Zelve de hand op die wonden legjgen en ze genezen zal". Maar volgens den oproep wil men „in Dr. Kuyper huldigen den man, die de Banier draagt met het opschrift „voor Christus, onzen Koning!", wien de slagen treffen omdat zij in de eerste plaats garicht zijn op de Banier, die hij draagt!'. Van dit plan zegt het christelijk-sociaal blad „de Beukelaar" van nw. v. d. Laar: „Dit te schrijven is smaadhedd, is hoon onzen Ver losser, onzen Koning aangedaan. Men vcreere Dr. Kuy per zooveel men wil, Dat is niet onze zaak. Maar men late af door die vereering den Heiland in Zijn eer te tasten. Men late af den heiligen C-hristusnaam me{ dit alles te verbinden. Al wie den Christus eert en door geen Kuiper-manie verblind is, protesteere tegen zoo danig bedrijf. Dit schier Godslasterlijk schrijven hebbe uit. „Van Anti-Revolu lionnaire zijde heeft men telkens gesproken van een strijd vóór of tegen den Christus. Vaak een wat gevaarlijke uitdrukking. Maar hier moet het helaas I heeten, vóór den Christus dus tegen zoodanigen oproep ter Kuyper-hulde". Dat men zulk een hulde-betooging aandurft, is een bewijs hoe diep verleugend de Kuvperiaanschè partij tot in haar onderste lagien is. „Het Volk". EEN APRIL-GRAP. Men meldt uit Leiden: Het Leidsch Dagblad heeft gisteren er tal van zijn lezers laten inloopen. Het deelde Donderdagavond mee dat ter herinnering van het welgeslaagd Philo- logencongres en uit waardeering voor de hartelijke ontvangst der congressisten door Leidens burgerij men Sophokles „Philoktetes" nogmaals zou opvoe ren, ditmaal echter in de Grieksche taal zelf, terwijl de beroemde schrijver tot de uitvoering was uitge- noodigd. Kaarten waren op Vrijdag 1 April gratis bij de conciërge van de Akademie te verkrijgen. Het liep er gistermorgen storm van menschen, die, niet om het Grieksch treurspel alleen, maar vooral om Sophokles te zien, een gratis kaart kwamen vra gen. De goede menschen die er inliepen dachten er niet aan dat het 1 April was. En dat In de stad der klassieke wetenschap! LANGS DEN KORTSTEN WEG. In Noord-Holland liggen de dorpen Abbekerk en Wognum een uur van elkaar. Brengt men Maandags ochtends een postwissel op het hulpkantoor te Ab bekerk, dan krijgt de geadresseerde dien den daaraan- volgenden Donderdag in handeh. De wissel, 's mor gens 9 uur te Abbekerk afgegeven, wordt 's avonds naar het kantoor Medemblik gezonden en, logeert daar. Dinsdag gaat hij naar Hoorn, later naar Wog num en arriveert Donderdag. PRINS HENDRIK NAAR AMELAND. Z. K. H. Prins Hendrik is voornemens einde April een bezoek te brengen aan, Ameland, Schiermon,nik« oog éa Re „tumeroog.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1