m H e I e n e. Woensdag 13 April 1910. 54ste Jaargang. No. 4(>90. Bureau SCH&GEW, Laan S 4. Uitgevers s 8t Co* Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. SCHAOER AliEieEi Hieivs- COURANT MfMit- Lnliiivuu Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, nonderdag- en Zaterdagavond. Bj inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. jNGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. lnterc. Telcpboon No. 20. Prtjs per jaar 1 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. O E X F E X TE 8 C II A E X. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Beha gen brengen ter openbare kennis, dat op 8 April 1910 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Antje Doodeman, weduwe van Willem Bleeker, van beroep koffiehuishoudster, wonende te Schagen, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in de navolgende localiteit: „het voorlo kaal" van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Schagen, Sectie A, No. 911, plaatselijk gemerkt wijk A no. 41, en gelegen aan Het Noord, aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer be kendmaking kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemees ter en Wethouders inbrengen. Schagen, den 9 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De lo.-Burgemeester, P. BUIS Jz. De Secretaris, ROGGEVEEN. De Burgemeester der Gemeente Schagen, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat de kohieren nos. 1 en 2 der Personeele belasting, dienst 1910, op den len April 1910 door den Heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam zijn executoir verklaard en op heden aan den Heer Ont vanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overgegeven. Ieder ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk aèht te geven, teneinde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan. Schagen, den 6en April 1910. De Burgemeester voornoemd, P. BUIS Jz., l.B. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha gen maken bekend, dat op Vrijdag, den 15 April aan staande, des namiddags te half vier uren, de gelegen heid zal zijn opengesteld tot kostelooze inen ting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe aan de Openbare Lagere School aanmel den. Schagen, den 9 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De lo.-Burgemeester, P. BUIS Jz. De' Secretaris, ROGGEVEEN. VERZOEKSCHRIFTEN TER BEKOMING VAN JACHT- EN VISCHAKTEN. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha gen, maken bekend, dat ter Gemeentesecretarie koste loos verkrijgbaar zijn blanco-verzoekschriften ter be koming van jacht- en vischakten en van kostelooze ver gunningen tot uitoefening der visscherij met één visch- tuig, voor het nieuwe seizoen, aanvangende 1 Juli aan staande en eindigende 30 Juni van het volgende jaar, en noodigen belanghebbenden uit hunne aanvragen ter bekoming dier akten en vergunningen, zooveel mogelijk, vóór den 7den Mei e.k. ter Secretarie in te dienen. De bepaling, dat hij, die de visscherij met meer dan één vischtuig wil uitoefenen van eene groote vischakte moet zijn voorzien, is ingetrokken, zoodat voortaan aan een en denzelfden persoon meerdere kleine visch akten kunnen worden verstrekt. Schagen, den 11 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De lo. Burgemeester, P. BUIS Jz., De Secretaris, ROGGEVEEN. .Arvondissements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting 5 April. Uitspraak 12 April. Johannes H. de Jong, Helder, brandstichting (in hechtenis): 2 maanden gev.straf en 2 weken gev.- straf met aftrek voorarrest. Johannes van der Meer, Hoorn, diefstal (in hech tenis): 6 maanden gev.straf. Petrus Dekker, Alkmaar, diefstal (in hechtenis): 8 maanden gev.straf. Jan Meester, Andijk, mishandeling: niet bewezen, vrijspraak. Cornelis Stins en Jan Bak, beiden Broek op Lan- gendijk, afpersing en mishandeling: ieder 14 dagen gev.straf. Izaak Kooman, Helder, mishandeling: 6 weken ge vangenisstraf. Hendrik Kemper, Warmenhuizen, mishandeling: f 10 sub. 10 dagen hechtenis. Grietje Kiezeling, Oudesluis gem. Zijpe, diefstal: 1 week gev.straf. Cornelis Grootveld, Helder, diefstal: ter beschik king van de Regeering gesteld. mid- RA.AD BARSINGERHORN. Vergadering op Dinsdag 12 April 1910, des dags te 2 uur. Voorzitter de heer J. Spaans Dz-, burgemeester, se cretaris de heer P. Bronder. Afwezig de heer C. Spaans met kennisgeving. Na opening der vergadering volgt de lezing en goedkeuring der notulen. De laatste kasverificatie wees een ontvangst aan van f 28038.96%, een uitgaaf van f25139.94, dus was in kas en moest zijn f 2899.02%. Van het kerkbestuur te Haringhuizen was een mis sive ingekomen, met de mededeeling, dat voor de res tauratie der kerk een bedrag van f 550 k f 600 bij een was. Voorzitter deelde mede dat een bouwmeester, ge- zonden door den minister van Binnenlandsche Zaken, aan wien door B. en W. vergunning was gevraagd voor het sloopen en wederopbouwen van den toren te Haringhuizen, had geadviseerd den toren te restau- reeren, wat volgens hem mogelijk was. Later had voorzitter van deze zaak niemendal meer gehoord, waarom hij nu voorstelt nog wat geduld te hebben j en later bij gebrek aan nader bericht, zich eens tot den bewusten minister te wenden. Allen voor. Als gevolg van de te Hoorn gehouden vergadering voor een drinkwaterleiding door Westfriesland, kwam het voorloopig comité, dat deze zaak leidt, en dat bestaat uit de burgemeesters van Enkhuizen, Medem- blik en Zuidscharwoude, nu tot den Raad der ge meente Barsingerhorn met de vraag, of die raad ge negen was een besluit te nemen, zonder eenige finan- tiëele verplichting, waarbij de wenschelijkheid eener dergelijke waterleiding werd uitgesproken, en verdere medewerking werd toegezegd en een lid voor het permanent comité uit zijn midden werd aangewezen. Medegedeeld werd door Dr. Wijermans uit Utrecht, dat hij genegen was de zaak nader aan den Raad uit te leggen. Voorzitter deelt mede persoonlijk die vergadering te hebben bijgewoond en acht het wel gewenscht, dat de Raad besluit om voorloopig mee te werken. De gezondheidstoestand in de gemeente is nu wel goed, maar er kunnen ook andere tijden komen, ter- I wijl een waterleiding ook voor andere doeleinden ge wenscht is. Van de gemeentefinanciën eischt het voor- i loopig geen offers en met het uitspreken der wen schelijkheid verbindt men zich tot niets, j De heer Jonker is daar niet voor, redeneerend dat achter deze voorloopige toezegging later het finan- ciëele vraagstuk zal volgen, waaraan men zich dan niet kan onttrekken als men nu heeft meegewerkt. Spr. acht de waterleiding voor enkele gemeenten wel noodig, maar niet voor Barsingerhorn. Hier is voor I de drinkwatervoorziening reeds veel gedaan. Nieuwe en grootere regenbakken. En spr. gelooft een water leiding voor het bedrag dat ze zal kosten te duur gekocht. Voorzitter wijst er op, dat men met een voorloo pige toezegging zich niet verplicht in de kosten mee te gaan. Spr. deelt op een vraag des heeren Bree- baart mede, dat de begrooting 2 millioen 2 ton be draagt en het aandeel voor de gemeente Barsinger horn voorloopig is geraamd op f 50.000 f 60.000. Ook spr. zou voor een dergelijke bijdrage terugdein zen, maar daar staat toch tegenover dat vele water leidingen zich heel goed bedruipen, door particulie ren gedreven zelfs een groot dividend geven. De heer Breebaart is, nu hij weet dat het in de toekomst bepaald zeer veel geld zal kosten, niet voor een voorloopige toezegging. Zegt men nu a, straks zal b moeten volgen. Waar evenwel dit stuk pas gister is ingekomen en men graag nog eens over deze zaak denkt, wordt be sloten bet stuk tot de volgende vergadering aan te houden. Komt aan de orde de verbetering van een voetpad in de Onderhuurt te Kolhorn, indertijd aaii de orde gekomen door een schrijven van de vereeniging Denk en Doe. B. en W. hebben met het Bannebestuur een confe rentie gehad, maar dat college is niet bereid dat pad I te verbeteren, omdat het onderhoud daar niet berust. De menschen daar, schijnen van het Dijkbestuur een stilzwijgend verlof te hebben ontvangen een pad te mogen hebben, en ligt het dus ook op den weg der eigenaren van de perceelen daar hun pad te onder houden. Dat is ook de meening van B. en W., die het ook niet wenschelijk achten dat de gemeente hier Optreedt. De heer Schoorl deelt mede, dat het Dijkbestuur ook wel niet genegen zal zijn het pad te verbeteren, de verplichting rust pp de eigenaren. Voorzitter zegl, dat een onderzoek aantoonde, dat de eigenaren wel in staat zijn de kosten van verbetering te dragen. Aan Denk en Doe zullen al deze inlichtingen worden verschaft, zoo besluit de Raad, de gemeente zal ook de verbetering niet op zich nemen. Aangaande het fietspad door de gemeente Barsin gerhorn langs de loopstraat, deelt voorzitter mede, dat het Bannebestuur bereid is het paardepad geheel te vernieuwen en van de oude steenen en zooveel andere als noodig mocht blijken, een fietspad te maken langs de goot. Het Bannebestuur vertrouwt, dat na opgave der kosten, de gemeente bereid zal zijn in die kosten bij te dragen. De heer Schoorl deelt mede, dat het werk bereids is aanbesteed en uitgevoerd zal worden door Van der Hulst. De goot zal geheel worden uitgebroken en ver legd en een fietspad vlak worden gelegd van 3 steenen breed en een kanllaag. Algemeen juicht men dezen maatregel toe. De hr. Breebaart had in de vorige zitting gevraagd, of voorzitter de afgeschafte rondvraag weer wilde her stellen. Voorzitter zegt daartoe genegen te zijn, met die beperking, dat op vragen, waarop het hem onmo gelijk is direct te antwoorden of de noodige inlich tingen thans ontbreken, in de volgende zitting te be handelen. Voor een goede behandeling van zaken acht hij dat zeer noodig. De heer Breebaart verklaart zich hiermede tevre den. Naar aanleiding van de klachten des heeren Geert- sema over de vuilheid der school te Kolhorn, wordt nu door B. en W. aangeboden een instructie voor de schoonmaakster. Deze wordt in zijn geheel gelezen en onveranderd goedgekeurd Het salaris wordt bepaald op f175 per jaar Vroeger werd ongeveer f 100 uitgegeven, maar toen was het salaris niet zóo dat men alle eischen kon stellen. Voorzitter zegt dat als het nu blijkt dat deze regeling in Kolhorn bevalt, het de bedoeling van B. en W. is de scholen te Barsingerhorn en Ha ringhuizen te doen volgen. Allen voor. Door de invoering van vak j, vrije- en orde-oefe ningen, stellen B. en W. voor de inrichting van de school te Kolhorn te veranderen en de bestaande Feuilleton. schoolpleinen te verbeteren. Het bestek en teekening van de andere inrichting der school te Kolhorn wordt algemeen goedgekeurd, ook wordt goedgevonden het schoolplein te Barsin gerhorn te bestraten, omdat dit alreeds gedeeltelijk zoo is, maar de schoolpleinen te Kolhorn en Haring huizen willen B. en W. bestraten, de heeren Bree baart, Geertsema en Jonker met beton bevloeren. Na eenige discussie wat in deze het meest is te prefereeren, wordt er gestemd en daar de heer Schoorl zich voor bestrating verklaart, staken de stemmen en zal dus in de volgende vergadering de beslissing vallen. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten een lantaarn te Kolhorn, waarover de heer Breebaart reeds een vorig maal had ge klaagd, naar de overzijde der dijk te verplaatsen. Verschillende af- .en overschrijvingen en betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven werden met» algemeene stemmen goedgekeurd. Het kohier Hoofdelijken Omslag wordt vastgesteld tot een bedrag van f 4077.90, dat van de Hondenbe lasting tot f 163. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt. GEMEENTERAAD WARMENHUIZEN. Vergadering van den Raad der gemeente Warmen huizen gehouden op Dinsdag 12 April 1910, voorm. 10 uur. Voorzitter Burgemeester Blom, die de vergadering opent, waarna de secretaris, de heer Tromp, de notu len leest, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen: a. Verslag Gezondheidscomm. Schagen over 1909. b. Idem Alkmaarsche Ambachtsschool. c. Schrijven rijksbetaalmeester, meldende uitbeta ling van f 1337.40 aan den gemeente-ontvanger. d. Schrijven van Ged. Staten dat de vergoeding voor het Lager Onderwijs f 5350 bedraagt. e. Schrijven idem dat de verhooging der jaarwedde van den eersten onderwijzer is goedgekeurd. En tevens goedgekeurd betaling vergoeding houder telegraafdienst. f. Suppletoire begrooting kan in verband met de tiendgeldkwestie niet worden goedgekeurd door Ged. Staten. g. Verslag herhalingsonderwijs Krabbendam. h. Schrijven, meldende dat de heer Graafsma te Bakhuizen zijn benoeming als len onderwijzer heeft aangenomen. i. Schrijven inzake Noorderstoomtram, waarin War menhuizen deelname heeft, meldende, dat in Juni van dit jaar f 8550, in September f 5700, en in Decem ber f 8550 moet worden betaald. j. Verzoek van K. Bakker a. d. Tuik, om voor f 1.5( per vierkanten Meter bouwterrein te mogen overne men. k. Schrijven van den Centralen Gezondheidsraad te Utrecht, dat er 2 vacatures in de Schager Gezond heidscommissie zullen ontstaan door aftreding dei- leden, de heeren G. Beers (Schagen) en K. A. Kaan W ieringerwaard Wordt in overweging gegeven ,de noodige voor dracht op te maken van raadswege. B. en W. stellen echter voor, geen aanbeveling of voordracht te dezer zake te doen. b. Verslag volkshuisvesting, m. Idem toestand dezer gemeente, n. Jongste kasverificatie gemeente-ontvanger gaf conform boeken en kas f 963.62% kasgeld aan. o. Schrijven van mej. H. C. Traus, onderwijzeres alhier, dat ze wegens hare benoeming als zoodanig te 's-Gravenhage eervol ontslag wenscht. Liefst tegen 1 April, bij bezwaar daartegen met 1 Mei. Voorzitter vindt het ondoenlijk met 1 April en stelt dus 1 Mei voor. Goedgekeurd. Volgt benoeming onderwijzeres waarvoor de vol gende voordracht geldt: 1. mej. J. Slokker, alhier. 2. mej. Kroon, Hippolytushoef. 3. mej. G. de Moor, Schoorldam. .uv/ui luaui. Bij stemming verkrijgt mej. Slokker 6 stemmen, ROMAN van HANS VON ZOBRLTÏTZ. 14. Eenmaal hadden zij met elkaar afgesproken dat zij elkaar bij het huis van mevrouw Harries zouden ont moeten. Hij moest een poosje wachten, het onderricht scheen ditmaal buitengewoon lang te duren. Toen Helene eindelijk kwam, zag hij, dat zij geweend had. „Nu?" vroeg hij. „Wat scheelt er aan?" Eerst wilde zij niet recht met de woorden voor den dag komen. Eindelijk bekende zij, dat mevrouw Har- riers niet over haar tevreden was zooals vroeger, haar verwijten had gedaan: zij was niet opmerkzaam ge- hoeg, oefende niet zoo vlijtig als vroeger. „Ah bah!" deed Schwarz zich hooren. „Elke leeraar moet wel eens een standje uitdeelen. Maar wanneer zij gelijk heeft, waarom ben je dan minder ijverig?" Zij keek hem aan, moest hij niet aan zichzelf vra gen, waaraan dat gelegen was? Dat zij slechts aan kéni, aan hem kon denken. Een antwoord wachtte hij niet af. „Overigens Helene, heb ik al lang tegen mijzelf ge- 208d, nat de goede mevrouw Harriers niet meer de goede leermeesteres voor je is." Hij werd ijveriger. „Ik wil je eena een voorstel doen, neem kort en §°ed een besluit en ga naar Viardot." „Maar je weet heel goed, dat dit niet gaat." daarom dan niet? Ter wille van dat ellendige ®d? Hj genoeg verdiend in de laatste jaren, «n woord van jou en morgen vroeg zitten wij op o trein wij beiden, heel alleen, Helene dft' S. "e»en laugzamer de Victoriastraat langs naar ae ^ergaarde. Je'b s toch niet 200 klein en bekrompen, Helene. k&t t0el1 00k kunstenares. Je wilt de vrouw van en ^""stenaar worden. Wij hebben het recht vrijer ein<ienjk' 1 to denken dan andere menschen. Werp len,, dat kleine, peuterige gedoe van je af. He- Weer 'eTeHng wij beiden alleen Tjjv^had zij het hoofd in den nek geworpen. Maar dan had zij het hoofd laten zakken. Het was haar zoo warm te moede geworden, het bloed steeg haar gloeiend naar het hoofd. Zijn zacht fluisteren klonk zoo vleiend in haar oor. „Wanneer je mij werkelijk lief hebt Helene, zult ge Ja zeggen. Liefde moet vertrouwen hebben, liefde moet ook een offer kunnen brengen. Offer? Ia wil geen offer. Laat ik je zeggen, wij gaan niet da delijk naar Baden-Baden. Wij gaan eerst naar Helgo- land. Naar een stuk vrij Engelsch grondgebied. Bin nen drie dagen zijn wij man en vrouw." Haar handen klemden zich in haar kleinen mof ineen. „Man en vrouw?" dacht zij. „Groote God is dat mogelijk?" Een onuitsprekelijk gevoel van geluk mengde zich met haar grooten angst. „Lieve God, heb erbarmen." Daar zag zij aan den anderen kant van de straat Harro gaan. Hij kwam uit de school, had de zwarte tasch met de boeken onder den arm, liep vlug langs de voortuinen en keek met donkeren blik naar hen beiden. Zij zag het heel duidelijk, den trotschen trek om den mond en die diepe rimpels op het voor hoofd. Op eenmaal riep zij luid: „Harro! Harro!" Het was de ingeving van het oogenblik. Een hulp kreet tegen zichzelf misschien. Staan bleef zij, alsof zij eensklaps centenaarslasten aan haar voeten had. En nauwelijks had zij geroepen, of zoo brak een groote jammer over haar los en in haar binnenste gilde het: „Je hebt Alfred doodelijk beleedigd. Dat zal hij je nooit vergeven." De neef stormde met hastige schreden dwars over de straat op hen los. Maar nu keek zij niet meer 1 naar hem, zij keek alleen naar Alfred. Zag eerst het minachtend krullen der lippen, dan het fonkelen zij ner oogen. Zij had wel voor hem willen nederknielen: „vergeef mij vergeef! Tot aan het einde der we reld zal ik met je meegaan alleen met jou Plotseling dacht zij: „nu slaat hij Je, slaat hij je neer. En ook dat ware zaligheid En dan zag zij plotseling, hoe hij zich bedwong. Heel rustig een weinig spottend zeide hij: „Dat is zeker uw neef Jufrouw Hackentin? Goeden dag, mijn heer Von Osehitz." Verder liepen zij nu met hun drieën. Neen zij liep niet, zij sleepte zich voorwaarts. Kettings hingen haar aan de leden, ketenen omsnoerden haar ziel. Nauwe lijks te ademen vermocht zij. Harro sprak geen woord. Hij had even naar zijn bonten muts gegrepen en dan weder de beide han den in de zakken gestoken, heel diep en ze daar tot vuisten gebald. Rechts liep hij naast Helene; met het hoofd in den nek. Maar Alfred sprak. Zichzelf volkomen meester sprak hij vroolijk, bedaard, eigenlijk wat uit de hoogte. Van het winterweer, van de ijsbaan; van zijn school tijd en hoe verlicht hij had ademgehaald, toen hij Men ransel van zich had mogen wegwerpen. Hij liep tot aan het eenzame eiland mee. „Het is mij zeer veel eer geweest, mijnheer Von Osehitz. Doe mijn eerbiedige groeten aan mevrouw uw moe der. Adieu juffrouw Hackentin." En dan heel ter loops voegde hij er vluchtig aan toe: „Ja, dat is ook zoo, wij werden straks gestoord. Misschien denkt u nog wel eens over mijn voorstel na, ik bedoel dat van Viardot tot ziensHet ijzeren hek vloog luid kletterend in het slot, door Harro met kracht achter zich dicht gesmeten. Nu nog de kleine afstand door den voortuin. Toen deed Harro eindelijk zijn mond open. „Waar om hebt gij mij eigenlijk geroepen?' Zij had deze vraag verwacht en toch verschrikte deze haar nog. Had zij haar antwoord reeds overwo gen, zoo bracht zij het nu toch heel aarzelend voor den dag. „Ik ik zag je aan den anderen kant..." „Zoo, zoo, dus het was alleen maar een begroe ting, dwars over de straat. Het klonk ook zoo ge heel als een begroeting." De tranen schoten Helene in de oogen. Zij was zoo moe, zoo terneergedrukt, zoo niet in staat zich te verdedigen. „Kwel mij niet, Harro!" bad zij zacht. Harro was blijven staan, keek naar den grond en keek dan weder haar aan. De trots week van zijn ge laat. maar de bitterheid bleef in zijn stem. „Neen, ik wil je niet kwellen, Helene. Daar heb ik je veel te lief voor. Ik zie al reeds aan je dat jij jezelf reeds genoeg plaagt." „Dat zal wel weer beter worden. Dat is nu alleen maar, omdat ik zooveel verdriet in de lesuren heb. Zij was zulk een slechte leugenaarster, schaamde zich zoo, dat zij Harro moest voorliegen. Het bloed schoot haar naar de wangen. 1 Snel liep zij verder. De huisdeur gleed in liet slot. Harro had ze 'heel zacht dichtgeduwd. Zwijgend liepen 'zij naast elkaar de eikenhouten trap op. Eerst \oor I de deur van haar kamer bleef Helene in het half donker staan. Diep haalde hij adem, het was ;ds streed hij met zichzelf. Dan sprak hij dringend, warm: ,,Je [hebt laatst niemendal van mij willen weten, Helene. i Maar ik moet je toch nog eenmaal zeggen, hoa gaarne of ik je wil helpen. Wanneer wanneer die ander je maar waard is Heel zacht had hij de laatste woorden gefluisterd. Beschaamd en verlegen en toch zoo innig. Zij hoorde het met gesloten oogen, zwaar leunend tegen den wand. Toen zij de oogen opende, was Harro weg. En zij ging naar haar kamer en weende daar luid. In den middag kwam broeder Wilhelm en Helene werd beneden geroepen, maar zij liet zich verontschul digen, zij had zulk een hoofdpijn. De waarheid was evenwel, dat zij niemand wenschte te zien of te ont moeten. Toen kwam Wilhelm naar boven, keek in de don kere kamer, haalde van de gang een lamp: „Maar Leentje, wat scheelt je? Tante Marianne klaagt, dat je er zoo miserabel uitziet. Wat scheelt er toch aan?" De oogen deden haar pijn in het schelle licht. Zij hield er de handen voor, maar ook om de sporen harer tranen te verbergen. Een matte glimlach speel de er om haar lippen, terwijl zij hem de hand reik te: „hoofdpijn Wilhelm, verder niets. Morgen is* alles weer in orde." Wilhelm de groote optimist was weer spoedig ge rustgesteld, hij schoof de lamp ter zijde en ging zit ten: „Na ja, zoo gemakkelijk zijn wij Hackentinners er niet onder te krijgen. Ja en'ik wilde je nog wel een gelukkig Nieuwjaar wenschen. Een heele massa groeten en wenschen breng ik je uit ons geliefd Rohlbeck mee. „Ach Rohlbeck ja ons oud lief Rohlbeck.' Terwijl zij dat zeide, had zij een onbestemd gevoel, dat dit Rohlbeck ver ver moest wegliggen, onmete lijk ver. AVilhelm maakte het zich zeer gemakkelijk en be gon met te vertellen. Natuurlijk eerst over Martha met de jongens en dan zuchtend, dat hij het wel goed had, maar ze toch liever steeds bij zich had. Dan over vader en moeder, over heel Rohlbeck met den ouden Heckstein aan het hoofd, die den eersten feestdag prachtig had gepreekt, maar den tweeden weer een ouden bok had geslacht. Van het kerstfeest vertelde Wilhelm en hoe zij allen als kinderen om den kerstboom hadden gestaan. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1