Binnenlandscli Nieuws. r> P i* verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 'a morgens 9 ure wr>rHo-, ADVERTENTIEN in het eerstuitkoinsnd nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau SCHASË^, Laan 4. Intcrc. Teicphoos No. ZO. üïtyevers s Y&ifèPUïAlStë Co, Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderliike nummers 5 Cent. ADYERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regei meer 6 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. ZUID-ZIJPE. In de Bestuursvergadering der Lib. Kiesvereeni- ging te Zuid-Zijpe van Zaterdag 1.1., werd besloten in bet begin van Mei een algemeene vergadering te houden ter bespreking van candidaten voor den Ge meenteraad en Prov. Staten. BURGEUBRUG. Het aantal leerlingen, dat plaatsing heeft gevraagd op de o. 1. school te Burgerbrug bedroeg op 25 April 26. KOLHORN. Op nader te bepalen datum in Juni zal er in de Kolfbaan van den heer Rempt te Kolhorn een groote tweedaagsche kolfwedstrijd worden gehouden om hooge prijzen. ALKMAAR. Aan den heer W. Teengs alhier is op zijn verzoek tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als Secretaris van de afdeeling Noordholland der Vereeniging: Het Nederlandsch Paarden-Stamboek. In zijn plaats is be noemd de beer P. Oly, Burgemeester van Buiksloot. KENNEMER SPORTCLUB. Naar wij vernemen zullen er dit seizoen op de baan te Bergen (N.-H.) geen wedstrijden worden gehouden. WEL LEUK. Nu de Amsterdamsche opperspeurder Batelt spoe dig den actieven dienst gaat verlaten, moge hier een staaltje van zijn vermommingsvermogen worden mede gedeeld. Het werd ons verteld door iemand, die vroe ger in, dienst der politie te Zwolle was en nu te Parijs woont. Deze had met Batelt afgesproken hem des middags om vijf uur in Polen, het bekende Am sterdamsche koffiehuis, te ontmoeten, doch daar hij moe werd, arriveerde hij reeds kwart voor vijf om uog even op zijn gemak voor Batelt's komst uit te blazen. Polen was reeds vol en er restte nog slechts een stoel aan een tafeltje waar een oude heer met een grijzen baard en snor zat. Pardon is deze stoel vrij? Ga uw gang. Dask u. De Zwollenaar bestelde een borrêl en monsterde zijn buurman, die met een glas bier voor zich zat. Deze kwam hem weinig sympathiek voor en dus nam hij van zijn tafelgenoot verder geen notitie en keek naar de door de Kalverstraat slenterende menschen- massa. Hij had zoo een kwartiertje gezeten en keek op zijn horloge, dat precies vijf uur aanwees. Toen het vijf minuten over vijf was en Batelt nog niet was verschenen, schoof bij eenigszins ongedurig op zijn stoel heen en weer en bestelde een tweeden borrel. De beer met den grijzen baard sprak nu: U schijnt ze te lusten! Ja, dat gaat wel, dank u voor de belangstel ling! Hiermede was het gesprek afgeloopen, de Zwolle naar toonde zich een weinig geraakt over de ge maakte opmerking en bleef min of meer kwaad kij kend naar buiten staren. Eenige minuten, later keek de Zwollenaar weer op zijn horloge. Uw vriend schijnt niet te komen! Neen. Dat is een eigenaardigheid van 'm; hij is nooit op zijn tijd;... öf te vroeg öf te laat... De Zwollenaar keek zijn buurman eens wat nauw keuriger aan en dacht: Stik! waar bemoeit die knul zich mee, doch gaf verder geen antwoord. Weer eenige minuten later zei de buurman: Ba telt komt geloof ik, heelemaal niet! Nu was onze Zwollenaar toch geheel en al ver baasd en zich met zekere vriendelijkheid tot zijn buurman wendend zei hij: Maar mijnheer, nu moet u mij toch eens zeggen hoe u weet, dat ik Dat u Batelt verwacht, bedoelt u? Juist. Och, dat is een klein kunstje, maar dat moet je verstaan, zeker ais politieman. Ik begrijp u niet. Nou dan zeker wel! merkte de ander op en deed zijn baard en snor af, zeggend: Ezel, zie je noü wie je voor hebt? "t Duurde niet lang of onze Zwollenaar bestelde nog een Catz, offreerde Batelt een versch glas bier en bracht bij het prosit! hulde aan zijn vermom mingsvermogen wraarvan hij provinciaal de heer lijke dupe was geweest! N. CrL WINKEL. De Vrijzinnige Kiesvereeniging zal vergaderen op Vrijdag 29 dezer, des avonds 7 uur, ten huize van den heer J. Vijzelaar. De punten van behandeling zijn: Stellen candidaten verkiezing Provinciale Staten. Agenda algemeene vergadering Centrale 4 Mei aan staande. Hoogwoud. Zaterdagavond had aan de Langereis onder deze gemeente een gebeurtenis plaats, die alhier geluk kig zelden of nooit voorkomt. Naar aanleiding van een ontvangen dreigbrief rioest een jonge vrouw om negen uur bij de tram halte aldaar een bedrag van dertig gulden aan den anoniemen briefschrijver overhandigen, daar zij an ders beschuldigd zou worden van diefstal. Een en auder werd medegedeeld aan de rijksveldwachters van Spanbroek, Sijbekarspel en den gemeenteveldwachter flhier en deze hadden zich verdekt opgesteld op den bepaalden tiid v Op het aangegeven uur kwam de briefschrijver daar Plaatse. Nadat deze met de jonge vrouw een poosje gesproken had overhandigde 'f^foUtiT'te deu briefschrijver het geld, waarna de politie te rSSTXSe. wilde Jaclit, w.arbii »'«5 V» de» brief- Rijver, de 21-jarige K. M. van Nieuwe Niedorp werdT wouing door de PolItie gearresteerd. de politie .oor den Borg V°et(;nrg^zer gemeeuLe geleid en na ver Dit Knietje zal voor dat jongemensch vermoede lijk nog wel eens onaangename gevolgen Kunnen hebben. Niet onmogelijk is het of ingewikkelde familiehis tories kunnen hierdoor aan het licht komen. OP HOL, Te Middelburg sloegen Zaterdagochtend, doordat zij schrikten voor een automobiel, de voor een bela den wagen gespannen paarden op hol. De bejaarde voerman, iemand uit Oostkapelle, werd van den wa gen geslingerd en bekwam een zeer ernstige hoofd wond. De zoon, die met een anderen wagen volgde en hulp wilde bieden, kwam onder den wagen van zijn vader terecht en werd een der beenen zoo goed als afgereden. Per brancard werd de oude man naar familie te Middelburg vervoerd, terwijl de zoon, ook per bran card naar het gasthuis werd overgebracht. NOODLOTTIGE BRAND. Te Lommei (N.-Br. grens) is het koffiehuis met winkel van de weduwe Vreijs, afgebrand. Een der knechts, een zekere Peelkens, beliep bij het redden van eenige goederen zulke hevige brandwonden, dat hij thans aan de gevolgen is overleden. DROEVIG ONGELUK. Gistermorgen is een tweejarig kind in de Neer- lands Tuinstraat te Arnhem uit de wieg gevallen. Noodlottigerwijze viel de kleine met bet hoofd om laag in een pot met warm water, welke naast de wieg stond. Hoewel terstond geneeskundige hulp werd verleend, gelukte het niet de levensgeesten op te wekken. Het kind was gestikt. ONGEPASTE GRAP. Naar het Hbl. meldt, is een bewoner van de We teringschans te Amsterdam de dupe geweest van een of meer grappenmakers. Den geheelen dag kwamen aan zijn woning leveranciers, die door hem zouden zijn opgebeld. Twee rijtuigen kwamen om den heer Marx naar zijn bureau te brengen, een knecht met 20 flesschen wijn, een ander met twee doozen gebak jes, een ander met 50 sinaasappelen en nog een ander met 20 pond paaschbrooden. Verder nog be dienden met paling, gerookte zalm, bier, sigaren, dit alles was besteld voor den feestmaaltijd. Er was ech ter niets besteld. Ook kwam een aanbieding van twee heeren, die een muurvlakte wilden huren. Men kon niet bevroeden, wie deze ongepaste grappenmaker is geweest. DE SCHIM VAN EEN EEDSWEIGERING bracht, volgens het U. D., Zaterdag de elfde zaak voor het kantongerecht te Utrecht. Als getuige in een zaakje van niet tijdig inzenden van de Kiezers lijst voor de Kamer van Arbeid had hij den eed af te leggen. Hij zou dat liever niet doen. Is u dan doopsgezind? Neen, ongeloovig. Dan zal u het toch moeten doen. Wilt u maar de twee voorste vingers van de rechterhand opste kentraag en half onwillig ging de hand om hoogen mij nazeggende man wist, waar de pers zat, draaide zich er naar toe, en fixeerde de verslaggevers, zijn veelzeggende houding te no- teeren: een hand in den broekzak, zijn andere arm als een hangend pootje boven z'n hoofd, heen en weer bengelend van slappigheid, terwijl de twee voor ste vingers zoo'n beetje achter de andere aanslier- den. Met nonchalance, arrogantie, weerzin en zooiets van „enfin, in vredesnaam dan maar" zeide hij toen na: zoo waarlijk helpe mij God almachtig. Vooral dat laatste ,kwam er schamper uit. Maar dat was dan toch bereikt: hij had gezworen. Hij was, naar eisch van de wet, onder eede gebracht. Toen hij de zaal uitging, vroegen zijn blikken den omstanders, of ze hem geen heelen Piet vonden. Zoo'n eedsaflegging ziet men niet eiken dag! Daar behoort lef toe, om zoo ondubbelzinnig te laten zien dat je een eed aan je laars lapt. RUILHANDEL. Elf uur 's morgens. Op 't schoolpad eener kleine Geldersche gemeente houdt een hondekar stil. De geleider spant zijn beestjes uit en begint zijn kar te ontladen; hij spreidt een doek over den grond i en zeer voorzichtig plaatst hij daarop den inhoud, die blijkt te bestaan uit kinderspeelgoed van de aller- goedkoopste soort. Half twaalf. De school gaat uit en onze koopman is weldra omringd door een heele schaar van nieuwsgierige en koopgrage kijkers. „Nou, motten jullie niks koopen?" ,.Of we, als we maar centen hadden." „Hoeft niet; bewaart je moeder geen vodden?" „Wablief, vodden?" Ja, dat wisten ze wel zeker. „Nou, daarmee kun je de mooiste dingetjes, die je hier ziet, betalen." In een oogwenk is de troep verdwenen, om thuis 't gevraagde ruilmiddel te halen. En met succes! Want geen half uur later zijn ze terug bij de kar. En daar begint de handel: voor een handvol oud roest een prachtigen drijftol; voor een paar oude sokken een penhouder; een gerafelde, totaal versle ten pantalon „van vader", zeit de jongen brengt een pop, een hoop botten een dwarsfluitje op, enz. I Zonder loven en bieden is de negotie zoo afgeloo pen tot groote tevredenheid van koopers en verkoo- per beiden. Meester klaagde dien middag over een roezemoezi- geD schooltijd. (Historisch.) j KRASJE MAATREGEL. Toen dezer dagen de dorpsjeugd eener Westland- sehe gemeente zich des morgens voor schooltijd nog eenige oogenblikken al dartelend en heen en weer rennende te goed deed aan de stralen der lentezon, i werd eensklaps haar aandacht afgeleid naar een voor i het raam van een winkel in koloniale waren op het dorpsplein verschijnend plakkaat, met den volgenden inhoud, waarvan, met de jeugd, ook de groote men- schen aandachtig gingen kennis nemen: Mijne Heere Concurrente! Daar ik mij verplicht uw bekend te maken de vrouw van wonende wijk no. aangaande de wanbetaling. Ze heeft mij in enkele weken voor het bedrag van twintig gulden vijf cent zegge f 20.Oo af gezet Zoo ik haar billijke condietiën heeft voorge steld maar de Juffe met haar brutale bek en onbe schoftheid is niet te herstellen in een beschaafde toestand. Zegt het voort. (Volgt handteekening. HET JULIANA WELDADIGHEIDS-BLOEMPJE. Naar wij vernemen zijn er voor 30 April door de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding van Tu berculose bij een Haagsche firma 375.000 Juliana- bl ->empjes besteld, om door tal van Jonge dames op Jullana-dag in Nederland verkocht te worden. EEN ERNSTIGE WAARSCHUWING. Onder dit opschrift bevatte „De Tijd" dezer dagen een aangrijpend verhaal van een meisje, dat door te schrijven op een advertentie, waarbij gevraagd werd „in een gesloten zaak een meisje ter bediening" in een verdacht huis terecht kwam, waaruit zij als door een wonder werd bevrijd. Bij informatie ter bevoegde plaatse, bleek het „Va derland" het volgende: Het verhaal van „De Tijd" is zeer overdreven. Hoewel het juist schijnt, dat het betreffende meisje te voren onkundig was van den aard der gelegenheid, waarin zij een plaats had gekregen, kon op grond van haar vroeger verblijf in een dergelijke gelegen heid, onmogelijk worden aangenomen, dat zij niet da delijk bij haar komst in het betreffende huis zou hebben ontdekt, waar zij zich bevond. Termen, om in het onderhavige geval proces-ver- baal op te maken, bestonden er niet, daar er ook geen vrijheidsberooving heeft plaats gehad. Het „N. v. N.", waarin de desbetreffende adver- têntie was verschenen, heeft van 1 Maart af alle door haar opgenomen advertenties nagegaan, maar kon er geen vinden, welke geacht kon worden de bedoelde geweest te zijn. Door de omstandigheid, dat het geval zich echter reeds in Februari heeft voorgedaan, wordt het ver- geefsche van dit zoeken voldoende verklaard. NOORDSCHARWOUDE. Om zoo mogelijk intrekking van het Raadsbesluit te krijgen, waarbij aan hen de vergunningen tot het tappen, van sterken drank, die na 1904 zijn verleend, zijn ingetrokken, zullen de heeren P. Schager en P. Kistemaker bij de ingezetenen met een adres rond gaan, om handteekeningen voor hunne zaak te ver krijgen. NOORDSCHARWOUDE. De reinigingsdienst te Noordscharwoude is inge steld; als eerste maatregel wordt eiken Zaterdag al het vuil aan, de huizen opgehaald. De bewoners zul len dus goed doen het gedurende het verloop der week aan den slootkant te bewaren, omdat dit per vaartuig door den daarvoor aangestelden heer Jb. Schuitemaker naar een dichtloopend slootje aan den Oosterdijk wordt gebracht. Ondkarspel. De heer F. Joman, vroeger alhier, thans milicien sergeant bij het 10e Regiment 7e bataljon, infante rie te Den Helder, is bevorderd tot vrijwillig ser geant en wordt overgeplaatst naar het 9e bataljon. WINKEL. Ledenvergadering van de Groentenvereeniging „Wir kei". Tegenwoordig zijn 26 leden. De vergadering wordt door den voorzitter geopend; de secreetaris leest de notulen der vergadering van 7 Mei 1909, die onveranderd worden vastgesteld. Er wordt besloten: dat het n-arktgebouw aanstaanden herfst weder op dezelfde voorwaarden van verleden jaar zal worden verhuurd; dat de regeling van het marktwezen weder aan het bestuur zal zijn opgedragen;. dat het markigeld 3% zal bedragen en dat verkoo- pers, die niet zelf aanwezig zijn, 4% moeten betalen; en dat dit jaar weder eene tentoonstelling zal wor den gehouden. Namens de commissie tot naziening der rekenin gen over 1909, van penningmeester en marktmeester, adviseert de heer Beijneveld tot goedkeuring, onder iuededeeling dat het saldo bedraagt f 124.70, tegen f 48.99% in het vorig jaar. De rendanten worden ge- déchargeerd. De heeren L. Beijneveld, P. Honingh en C. Keizer worden door den voorzitter aangewezen om de reke ningen over 1910 na te zien. Vervolgens worden gekozen tot bestuursleden: de heeren W. Amels Jz. te Winkel en H. Schoorl te N. Niedorp, tot marktmeester de heer J. Bijhouwer en tot afslager-keurmeester de heer D. Slooves. Allen ne men het aan. De voorstellen om f30 beschikbaar te stellen ter bevordering van den aanvoer en om de Jaarvergade ring voortaan in de maand Januari te houden, worden aangenomen. De f 40, die de Vereeniging per resto nog schul dig is aan de Nutsspaarbank, zal worden afgelost. De heeren Amels, Beumkes, Dekker en Porte zul len tezamen eene commissie vormen om op gezette tijden bijeen te komen en waarhij de leden zich als- dan zullen kunnen vervoegen om advies omtrent voor komende ziekten in gewassen en boomen. Zoo noo- dig zal door de commissie de hulp worden ingeroepen van professor Ritzema Bos. Plaats en tijd van samen komst der commissie zal nader aan de leden worden bekend gemaakt De vergadering wordt vervolgens door den voor zitter gesloten met een woord van dank aan allen, die hunne medewerking hebben verleend. VALKOOG. Zondag had alhier bij den kastelein G. van Bode graven een RingTijderij plaats op fietsen, waarvan de uitslag was als volgt: le prijs P. Dekker, 2e prijs Nic. Appel en 3de prijs J. Sleutel. Een gezellig bal tot slot. St. .Maarten. De heer A. B. alhier had Maandagmorgen bij het overstappen van een hek het ongeluk zijn been te breken. GEMEENTERAAD HOOGWOUD. Vergadering van den Raad der gemeente Hoog woud, gehouden op Maandag den 25 April 1910, voor middags 10% uur. Voorzitter Burgemeester Breebaart, die de verga dering waarop de heer Koorn wegens verhinde ring met kennisgeving ontbreekt opent, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling dat de heeren Gebrs. Ilinke zijn ingegaan op de door den Raad gestelde voorwaarden wat betreft hun verzoek om een leiding huis door gemeentelijken grond te mogen hebben, in verband waarmee 't desbetreffend raadsbesluit nu ter goedkeuring aan Ged. Staten zal worden gezonden. Van de heeren die benoemd zijn tot stembureaux- leden is behoudens enkele plaatsvervangers, die nog niet van zich lieten hooren bericht ingekomen, dat zij hun benoeming aanvaarden. Van Ged. Staten is ingekomen goedgekeurd besluit tot aankoop portretten Koninklijk echtpaar. Maar daar de op proef gezonden portretten, die grooter dan de bestelde zijn en f 15 meer, (dus in totaal f 65) kosten, naar aller meening uitstekend voldoen en keurig afgewerkt zijn, wordt besloten deze te houden en de meerdere f 15 uit post onvoorziene uit gaven te betalen. Volgt beredeneerd verslag inzake hetgeen in 1909 is verricht ter verbetering der Volkshuisvesting in deze gemeente. Wordt niet voorgelezen, doch circu leert bij de leden. De rekeninng der Gezondheidscommissie gezeteld te Hoorn dienst 1910, die een voordeelig saldo van ,f 51.58% oplevert en in onntvangst en uitgaaf op f 2849.26% sluit, komt nu ter behandeling en wordt goedgekeurd. De bekende, bij de verschillende gemeentebesturen in dit gebied circuleerende missiven inzake stichting Westfriesche waterleiding, komt nu aan de beurt, waar bij bespreking volgt of de wenschelijkheid tot slich ting al of niet zal worden uitgesproken en of tot aanwijzing' van een vertegenwoordiger voor het alge meen comité zal worden overgegaan. De heer Kooij overweegt de kosten en de omstan digheid, dat de bewoners in deze gemeente nogal ver spreid zijn. De heer Vijn acht het daareven te dezer zake voor- gelezene, waar gesproken wordt van zonder financieel zich nog te verbinden, een lokvogel, en is er beslist tegen. Ook de heer Kooi is niet geheel gerust daarover en vreest dat als nu de wenschelijkheid wordt uitge sproken, de Raad er zich naderhand wel toe zal moe ten verbinden. De heeren Kooij, Vijn en Harlog zijn tegen dat gene wat in de missiven wordt gevraagd uitspre ken der wenschelijkheid en aanwijzing cbmité-lid en de andere drie heeren Vel, Schilder en Van Diepen j daarvoor. Alzoo staking van stemmen. Uitgesteld en j aangehouden tot de volgende vergadering, j Komt aan de orde school Weere, rijkbevolkt als ze is en blijft, daar er 1 Mei van de 2-i die afgaan weer 33 nieuwe in plaats komen, zoodat het leerlin gen aantal van 136 op 145 komt. Het vorige jaar is de leeftijd al voor toelating voor de geheele ge meente op 5i/a jaar gesteld. B. en W. willen nu, daarom vóór 1 Mei met den Raad vergaderende het gemeentebestuur in de gelegenheid stellen, desge- wild den toelatingsleeftijd te verhoogen. De Raad verklaart zich er echter niet voor om nu dien op 6 jaar te bepalen. B. en W. hebben ook al gesproken met 't Dagel. Bestuur van Abbekerk, uit welke gemeente ook kinderen naar overeenkomst tus- schen de beide gemeentebesturen, op de school in de Weere loopen. Na eenige bespreking wordt besloten dat als op 15 Januari 1911 het aantal schoolkinderen daar boven 144 is, een lokaal zal worden bijgebouwd en met Abbe kerk in overleg zal worden getreden omtrent de kosten, j Verondersteld wordt dat Abbekerk de billijkheid wel zal betrachten en wel mede zal werken. Komt in bespreking plan bestrating loopstraatje vanaf Kerkepoort langs de huizen in den Boekei. De heer Kooij lrad in de vorige vergadering de voor keur aan gele steenen gegeven. Voorzitter heeft daarvan f 500 als prijsopgaaf ont vangen voor het geheele karwei. Met andere dan gele steen, zou het f 440 kosten. Maar dan kriigt men een meer bont geheel, wat ongewenscht geacht wordt. Thans oppert de heer Kooij het idéé, het straatje van beton te laten maken, maar dat vindt geen aan hang. Bestrating zooals volgens prijsopgaaf met gele stee nen, is voorzoover betreft arbeidsloon en zandlevcring berekend op f 76, terwijl het totaal der kosten dan f 500 zal beloop>en. De heer Vijn acht f 76 voor arbeidsloon en zand veel te weinig. Voorzitter zou er wel voor gevoelen, om ter voor koming van teleurstelling, de raming der kosten op f 100 meer te bepalen. Algemeen wordt dan ook goedgevonden de raming van het geheele karwei op f 600 te stellen, den ge meentelijken bouw en woning' opzichter en deskundige Vlaming bestek te laten maken en het geheele gevalletje publiek aan te besteden, onder de ingezetenen 'wonende me'selaars. Fen aangevraagde ontheffing van het bepaalde in de artikelen der Bouw- en Woningverordening wordt daar na waar ook de deskundige Vlaming geen bezwa ren heeft. verleend. Bij de rondvraag, die nu volgt, vraagt de h eer Vel of hef slot »ian de Aariswouder torendeur al in orde is t \oorzitter zegt, zulks wel le vermoeden er althans order toe te hebben gegeven. Verder informeert de heer Vel hoe er over steun aan den ouden Rempt te verleenen. wordt gedacht. Voorzitter antwoordt dat besloten is tot het geven van 1 gulden wekeliiksche ondersteuning uit te keeren in den vorm van levensmiddelen. Niels meer te verhan delen zijnde, volgt sluiting. 'loorwond De heer P. Glas Jr. alhier slaagde dezer dagen te Leiden voor het candidaatsexamen in de godge leerdheid le gedeelte. VERZENDING EN MARKTAANVOER. Van de groentenlaadplaats te Broek op Langen- dijk werden de vorige week verzonden 36 wagonla dingen. Aan de afslagmarkt aldaar werden nog aangevoerd 66.600 stuks roode kool, 15.000 stuks gele kool, 44.500 stuks witte kool en 2184 balen uien. BONI) VAN ZIEKENFONDSEN. De Bond van Ziekenfondsen in Noord-Holland hield Zondag te Alkmaar zijne jaarvergadering. Het bleek, dat de bond nog uit 9 afdeelingen bestaat. In het af geloopen jaar trokken Beverwijk en Winkel zich te rug. Wegens bedanken van den voorzitter den heer Ds. Haars van Nieuwe Niedorp, werd de vergadering ge leid door den heer Hartman van Stompetoren. Stemmen gingen in de vergadering op om den Bond te ontbinden, anderen wenschten eene krach tige propaganda ter versterking. Besloten werd, dat elk bestuurslid in zijne omgeving nieuwe leden voor den Bond zal trachten te werven. Mocht zulks niet gelukken, dan zal het bestuur opnieuw van gedach ten wisselen. Hinkel. Het nieuwgebouwd winkel- en woonhuis waarin sla- I

Schager Courant | 1910 | | pagina 1