Telegrafisch Weerbericht. Cornelia Strijker. JI)Hllilt8 miLifPUS MCIX, Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Nagekomen berichten. Marktberichten. Ach ertentiftn. Ondertrouwd: JN. KOORN DZ. Jtj. HONIJK Pd. S,"®' j 6 Mei 1910. schagen, Huwelijksvoltrekking 20 Mei 1910. Ondertrouwd: JAN MOLENAAR Kz. TRIJNTJE MARIA MANNEVELD Ad. Mei 1910 Getrouwd: JAN KRUIT ALMA 3CHMEIS8ER. Getrouwd: D. LANDMAN Hz. Ae. VAN LEEUWEN Jbd. die mede namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huweljjk onder vonden. Wieringerwaard, 6 Mei 1910. Heden trof ons opnieuw een zware slag door hot plotseling overlijden onzer innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, mejuffrouw Uit aller Daam, BËJ A. ZIJDEWIND, Schagen, 5 Mei 1910. Algemeene kennisgeving. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. Dankbetui giii£. Voor de zoo vele blijken van belang stelling bij onze 25-jarige Echtvereeni- ging ondervonden, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank aan buren, fa milie, vrienden en bekenden. J. kater. Kater-Winkel. Heden overleed te Amsterdam tot onze diepe droefheid, na korte on gesteldheid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- ei» Grootvader in den ouderdom vau ruim 60 jaar Uit aller naam, M. TH. BACKX—Muelinck. Wieringerwaard, 4 Mei 1910. Dankbetuiging. Met deze betuigen wij onzen harte lijken dank aan [Familie, Vrienden en buren voor de vele blijken van belang stelling, bij ons 25-jarig huwelijksfeest op den 2den Mei ondervonden. H. JES. T. JES-Wit. Laugereis, gem. N.- Niedorp Mei '10 Voor de vele bewijzen van bota"#* stelling ontvangen ter gelegenheid Mn ons 40-jarig Huwelijk, betuigen wg hg deze, ook namens de Kinderen, oasen op echten dank. D. APPEL en Echtgenoote. Veenhuizen, Mei 1910. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank, aan Familie, Vrienden en Buren, voor de vele bewijzen van be langstelling bij ons huweljjk ondervonden. G. BL\AUB0ER. M. M. BLAAUBOER-Brommbk. Groenveld, Mei 1910. Voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden bij de herdenking onzer 4ü-jarige Echtvereeniging betuigeu wij onzen hartelijken dank. P. KOOIJMAN. G. KOOIJMAN-Langkdijk. Haringhuizen Mei 1910. V J. P. BACKX. Uit Wieringerwaard schrijft men ons: Woensdag kwam hier heel onverwacht de tijding, dat dien dag te Amsterdam ten gevolge van een operatie in de Ziekenverpleging was overleden de heer J. P. Bac-kx, notaris alhier. Den 12 Juli 1849 is de heer Backx te Rotterdam geboren. In 1883, 17 April werd hij notaris te Wie ringerwaard, en daar heeft hij al zijn leven gewerkt. Wij weten uit den aard der zaak niet aan te ge ven van hoe grooten omvang zijne werkzaamheden als notaris geweest zijn. Maar wel is algemeen be kend, dat hij met zijn ongeëvenaarde werkkracht dag aan dag, en als 't moest, ook des nachts, gearbeid heeft voor zijne omgeving en vèr daarbuiten; dat hij in tal van zaken de vraagbaak was en een massa mensehen tot steun is geweest. Velen zullen hem als zoodanig gevoelig missen. Maar ook zal hij betreurd worden door anderen, door hen, die hem als menschlievend burger kenden. Uit goede bron weten wij, dat hij zeer vaak in stilte armoe lenigde en krachtig hulp bood, waar deze zoo zeer gewenscht was. Zijne assche ruste in vrede! PRINS HENDRIK. De reis van Prins Hendrik naar Noorwegen is wegens luet overlijden van den Koning van Engeland tot nader datum uitgesteld. lVierinsen. Voor rekening van 4 4 leden onzer onderafdeeling der V.P.N. werden jl. Dinsdag op de Amsterdamsche Klerenveiling gemarkt 8500 eieren. De hiervoor ge maakte prijzen waren zeer goed en varieerden van f 2.50 tot en met f 4.— per 100 stuks. De leden zullen aan schóón geld worden uitbe taald met f 0.51 per kilo, dat is voor eieren van 13 en 16 in een kilo 3,4 ct. per stuk, van 16 en 17 in een kilo 3,2 ct. per stuk, van 17 en 18 in een kilo 2,9 ct. per stuk, van 18 en 19 in een kilo 2,7 ct. per stuk, van 19 en 20 in een kilo 2,6 ct. per stuk. Wieringen. Naar wij vernemen zijn door de coöperatieve boe renleenbank alhier reeds 57 spaarbankboekjes uitge geven. Over de maand April bedroegen de ontvangster f 6748.10 en de uitgaven f 6708.03, zoodat in kas is f 46.07. 7 MEI, VfflRWACHTJNG. Meest matige tot krachtige Westelijke wind. Zwaar bewolkt. Voorloopig nog buiig. Zelfde temperatuur. Predikbeurten. ZONDAG 8 MEI. NEDEKLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Julianadorp. Geen dienst. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN, ten behoeve der Nederlandsch Hervormde Kerk: 's av. 6 uur, Ds. Vinke van Alkmaar. Collecte voor Inw. Zending. DINSDAG 10 MEI. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Huisduinen, 's nam. 1 uur, Dr. Klap van Amster dam. Huwelijksinzegening. ATTENTIE. Belangstellenden worden er op attent gemaakt, dat vanaf DINSDAG a.s. aan ons bureau voor ieder aangeslagene gratis ver krijgbaar is, een uittreksel uit het kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienstjaar 1910. Aangeslagenen bulten de kom der gemeente wordt het op aanvraag l'raneo toegezonden. R.-K. SCHOOL. De vooruitgang der bevolking onzer gemeente is ook bij het vermeerderd aantal leerlingen aan de R.-K. school alhier waar te nemen. Terwijl 4 kinderen de school verlieten, werden daar op 1 Mei 24 leerlingen toegelaten. R.-K. CENTRALE KIESVEREENIGING. l)e R.-K. Centrale Kiesvereeniging tot het stellen van randidaten voor de Provinciale Staten in het district Schagen, waarbij 6 plaatselijke vereenigingen zijn aan gesloten, hield a Ihier in de Roode Leeuw hare jaar vergadering. Hel huishoudelijk gedeelte bepaalde zich tot de rekening én verantwoording van den penning meester. den lieer G. Kramer te Zuidscharwoude en de verkiezing van 2 bestuursleden. De kas sloot met ©en voordeelig saldo van 98.95 gld., terwijl als bestuurs leden werden herkozen de heeren J. J. v. de Meuten alhier en G. Kramer te Zuidscharwoude, de eerste als voorzitter, de '2de als penningmeester. Daarna kwamen de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten in be spreking. Voorzitter stelde voor tegenover de aftredende heeren, de heeren J. Zijp en K. Breebaart, geene candi- datcn te stellen, noch legen hen te opereeren. Hij wensdile een deel der kas te besteden tot steun der partij in twijfelachtige districten. In de kiesvereenigin- gen zal nu verder een besluit worden genomen. In de algemcene vergadering van 29 Mei, zal dan de houding der Centrale worden vastgesteld. HERBENOEMD. De heer D. Roggeveen Lz. alhier is herbenoemd tot secretaris van de Commissie, gezeteld te Schagen, bedoeld bij art. 86 der Ongevallenwet. ONZE SCHOOLBEVOLKING. Met Mei weerden 55 leerlingen op onze gemeente school ingeschreven, terwijl 29 de school verlieten. Daar van hadden 10 de Ode klas, 10 de 7de klas en 7 «te 8ste klas doorloopen, terwijl 2 kinderen naar elders vertrokken. Voor den Fra'nschen cursus kwamen 14 aangiften in. AARDBEVING. NEW-YORK. 5 Mei. Volgens een telegram uit San Juan del Sur, in Nicaragua, is de stad Cartago in Costarica. ten gevolge van een aardbeving gisteravond verwoest. Men schat liet aantal omgekomenen op 500. Het vredespaleis, een geschenk van Carnegie, is ver nield. Te San José zijn ook eenige gebouwen beschadigd, maar hier hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Volgens een telegram aan de Herald uit Managua had de ramp 1c Cartago Woensdagavond te 6 uur 50 plaats. Toen de verschrikte bevolking dc straat oprende, stortten verschillende gebouwen in, slechts weuige men- schen slaagden er in zich in veiligheid te brengen. Dieven en moordenaars ontsnapt uit de gevangenis, gaven zich over aan plundering, aldus den algemeenen schrik nog vergroolend. De staat van beleg is afgekondigd, maar de troe pen hebben de grootste moeite om de orde te handhaven. Honderden vluchtelingen zijn le San José aangekomen. Vele gezinnen kampeeren op de heuvels in den omtrek van Chieago. Voedsel en medische hulp zijn naar de plaats des onheils gezonden. Men schat de materieel© schade op een millioen dollars. PANAMA. 6 Mei. Volgens een bericht uit de pro vincie Carlago heeft de aardbeving groot onheil gesücht, niet alleen in Cartago, maar ook in de steden die aan den spoorweg CartagoPort Limon gelegen zijn. Volgens eqn telegram uit San Juan del Sur is er geei enkel huis in Cartago overeind blijven staan. Er zijn 350 lijken, uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. De staat van beleg is afgekondigd. De gewonden worden naar San José vervoerd. MIJNWERKERSLOT. Reuter seinde 5 Mei uit Birmiugham (Alabama^lit heeft hedenmiddag een ontploffing plaats gehad in dé Paloesjnijnen van de Coal and Cokes Dompany, 30 mijlen van hier, waarbij, naar men vermoedt, 185 per sonen zijn omgekomen. t KONING EDWARD. Heden, Vrijdagnacht is te ongeveer 12 uur Koning Edward van Engeland overleden. Donderdagavond kwam heel onverwacht het bericht dat koning Edward van Engeland ongesteld was en dat zijn toestand reden gaf tot ernstige bezorgdheid en nu reeds de tijding van zijn dood. Woensdag voor acht dagen kwam de koning uit Biarritz terug en heette toen verkouden, een gevolg van het ongestadige weer gedurende den eersten tijd van zijn verblijf aldaar. Toen hij weder naar Londen vertrok, gevoelde hij zich veel beter, de gevolgen van het gure weder deden zich echter thans opnieuw gevoelen. Gedurende twee dagen hield hij zijn ka mer, Donderdagavond echter gevoelde hij zich zoo onwel, dat zijn geneesheeren hem rieden te bed te gaan. Het bericht van 's Konings ziekte wekte Donder dagavond te Londen groote ontsteltenis. Toen de tijding in de schouwburgen bekend werd, was de be langstelling voor de opvoeringen plotseling geweken en met ongeduld wachtten de bezoekers het oogen- blik af, dat het gordijn zou zakken en zij gelegen heid zouden hebben op straat het laatste nieuws te hooren. De extra-bladen werden den krantenjongens haast uit de handen gescheurd, aapjeskoetsiers lie ten hun rijtuigen stilstaan, om een nieuwsblad te koopen en bestuurders van omnibussen lieten door den conducteur een extra-blad halen. Edward VII, koning van Groot-Brittannië en Ier land, keizer van Indië, werd den 9en Nov. 1841 in het Buckinghampaleis, te Londen, geboren als oudste zoon van koningin Victoria en den prins-gemaal Al- bert van Saksen Coburg. Hij kreeg de voornamen van zijn vader Albert Edward en den 4en Dec. 1841 den titel, prins van Wales. Den 20en Maart 1863 trad hij in het huwelijk met Alexandra, dochter van Christiaan van Denemarken. Na den dood van koningin Victoria, 22 Jan. 1901, besteeg Edward onder den naam van Edward VII den Engelschen troon. Zijn plechtige kroning had eerst den 9en Augustus 1902 plaats, nadat zij wegens een ernstige ziekte uitgesteld was. Van zijn kin deren stierf de oudste zoon, Albert Victor, hertog van Clarence. Troonopvolger is nu zijn tweede zoon, George, hertog van York, prins van Wales. Als monarch heeft Edward VII verre de verwach ting overtroffen, die men over het algemeen van hem als kroonprins koesterde. Hij had als prins van Wales zich veel in het maatschappelijk leven bewo- gen, groote kennis van menschen en toestanden op gedaan en zich groote gemakkelijkheid van verkeer eigen gemaakt, die hem ook als regeerend vorst bij bleef. Onder den indruk van dezen schielijken dood zal het Engelsche volk vooreerst wel alleen over het verlies van den beminden vorst treuren. Maar spoe dig zal men heeft het aan de Engelsche peis reeds kunnen merken men zijn heengaan vooral betreuren, nu men van zijn goed inzicht en zijn takt veel verwachtte om het land uit de ernstige politieke crisis te helpen bevrijden. Het zal voor de regeering een tijd van veel zorgen worden, en voor den nieuwen koning niet minder. Prins George Frederik Ernest Albert, prins van Wales, die thans den Engelschen troon zal bestijgen, is den 3en Juni 1865 geboren en huwde den 6en Juli 1893 met Victoria Maria, prinses van Teek. Uit i die huwelijk zijn geboren prins Eduard Albert (23 Juni 1894), prins- Albert Frederik (14 December 1895), prinses Victoria Alexandra (25 April 1897), prins Hendrik Willem (31 Maart 1900), prins George Eduard (20 December 1902) en prins Jan Karei (12 Juli 1905). Gemeente SINT MAARTEN. Ingeschreven van 1—30 April 1910. GeborenMaria Anna, dochter van Pieter van Buuren en Neeltje Aarsen. Maria, dochter van Cornelis Pronk en F, Lisa bel h Roozcndaal. Reus, zoon van Dirk Scher- merhorn en Maria Waiboer. Ondertrouwd: Pieter Bronder en Antje Koning, bei den te Sint Maarten. Pieter van Twuijver te Nieuwe Niedorp en Aaltje Appel te Sint Maarten. Jan Bijpast en Neeltje Appel, lieiden te Sint Maarten. Gehuwd: Pieter Rronder en Antje Koning. OverledenGeene. Gemeente HARENKARSPEL. Ingeschreven van 1—30 April 1910. Geboren: Jannetje, dochter van Anne Prins en Anna Catharina Kossen. Johannes, zoon van Pieter Spaansen en Neeltje Kraakman. Ccrnelia, dochter van Simon Brpjn en Dieuwertjo Stoop. Cornelis Johannes, zoon van Jan 'Veldman fan Engeltje Hof. Martinus, zoon van Simon Rus en Cornelia Blankman. Adrianus Nieolaas, zoon van Nieolaas Nolten en Jantje Groen. Lebertus Jacob, zoon van Jacob Andringa en Antje Wagemaker. Ondertrouwd: Pieter Dekker, oud 29 jaren Ie Oude Niedorp en Trijntje Stoop, oud 25 jaren te Harenkarspel. Arie Plak, oud 27 jaren en Aagje Sloop, oud 23 jaren, beiden te Harenkarspel. Pieter Spruit, oud 27 jaren te Hoogkarspel en Trijntje Sijs, oud 19 jaren te Haren- karspel. Nieolaas Jonker, oud 23 jaren te Harenkarspel en Maria Engeringh, oud 22 jaren te Zuidscharwoude. Pieter Tesselaar, oud 31 jaren en Jansje Blankendaal, oud 25 jaren, beiden te Harenkarspel. Gehuwd: Johannes Petrus Schuffelen oud 23 jaren te Zuidscharwoude en Maartje Hink, oud 24 jaren te Harenkarspel. Pieter Dekker, oud 29 jaren te Oude Nie dorp en Trijntje Stoon, oud 25 jaren te Harenkarspel. Arie Plak, oud 27 jaren en Aagje Sloop, oud 24 jaren, beiden te Harenkarspel. OverledenAaltje Kapitein, oud 56 jaren, echtge- noote van Klaas Roos. Petrus Borst, oud 5 jaren. Jo hannes Aloysius Kraakman, oud 8 weken. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven van 130 April 1910. Geboren: 2 April. Jacoba Catharina, d. van Arie Sijs en van Aafje Koppes. 3 April. Catharina Mar- garetha, d. van Pieter Laan en van Knelia Dekker. 8 April. Cornelis, z. van Gerrit Visser en van Elisa- beth Dol. 11 April. Paulus, z. van Paulus den Har- tigh en van Saartje Berghuis. 17 April. Maria Cor nelia, d. van Gerrit van der Stoop en van Neeltje Groot. 18 April. Pieter, z. van Jan Bleeker en van Elisabeth Appelman. 18 April. Anna, d. van Arie Beers Jz. en van Johanna de Boer. Cornelis, z. van Simon van Meulem en van Grietje Sluis. 21 April. Anna, d. van Reindert van Langen en van Geeltje Wester. 25 April. Maria Geertruida, d. van Jacob Ap pel en van Neeltje Lakeman. Nieolaas, z. van Pieter Biersteker en van Agatha Kruijer. 26 April. Elisa beth, d. van Johannes Stel en van Cornelia Bruin, j Ondertrouwd: 8 April. Cornelis Wester alhier en (Trijntje Kuijpers te Ursem. Theodorus Leegwater te N. Niedorp en Cornelia Wester alhier. Willem Groen land en Johanna Petronella Wester alhier. 15 April. Arie Groenveld alhier en Maria Bakker alhier, on langs te Alkmaar. Jan Koelemeij en Grietje Boon tjes, beiden alhier. Floris Pauw te Oudorp en Ari- aantje Hollenberg, alhier. 21 April. Johannes Cornelis Bol te Akersloot en Adriaantje Hittema, alhier, on langs te Oudorp. Abraham van der Veer te Haren karspel en Maria Jes, alhier. 28 April. Sijmon Smit, weduwnaar van Grietje Ruig, alhier en Wilhelmina van Harteveldt, weduwe van Arie Giltjes alhier, on langs te Harenkarspel. 28 April. Jan Beers Pz. en Maartje Kooij Pd., alhier. Gehuwd: 27 April. Cornelis Wester alhier en Trijn tje Kuijpers te Ursem. Theodorus Leegwater te N. Niedorp en Cornelia Wester, alhier. Willem Groen land en Johanna Petronella Wester, beiden alhier. 29 April. Floris Pauw te Oudorp en Ariaantje Hollen- berg, alhier. 30 April. Jan Koelemeij en Grietje Boon tjes, belden alhier. Overleden: 2 April. Arie Koeman, wedr. van Grietje Wonder, oud 81 jaar. 3 April. Sijmon Koning, wedr. van Mietje Borst, oud 72 jaar. 9 April. Agnes Weel, wede. van Pieter van den Dam, oud 88 jaar. 15 April. Klaas Kleft, echtgenoot van Neeltje Wever, eerder weduwnaar van Elisabeth Koopman, oud 64 jaar. 17 April. Pieter Olie, zoon van Pieter Olie en van Jan netje Jongkind, oud 14 jaar. 22 April. Cornelia An- thonia Knopper, dochter van Dirk Knopper en van Teuntje Hendrika de Bie, oud 14 maanden. 26 April. Pieter Buter, echtgenoot van Aaltje de Jong, oud 37 jaar. 28 April. Arie, zoon van Arie Kooij en van Elisabeth Hoogvorst, oud 7 weken. 30 April. Simon Bakker, echtgenoot van Trijntje Booij, oud 71 jaar. Cornelis Spil, echtgenoot van Maria Johanna Hed- des, oud 45 jaar. GEMEENTE WIKRINGEN. Ingeschreven gedurende de maand April 1910. Geboren: Pieter, z. v. P. Halfweg en N. Post. Ger- inen, z. v. G. Kraak en M. Baijs. Maartje, 4 v. W. Wit en T. de Wit. Anna, d. v. G. Smid en M. Tijsen. Hendrik, z. v. D. D. Lont en A. Vre^t. Jan z. v. J. Halfweeg en G. Lont. Pieter Reijer, z. v, Etb. Bakker en A. Hutman. Grietje, d. v. A. Kooijman en A. Bosker. Ondertrouwd: Dirk Takes en Stijntje Everts. Pieter Bakker en Hiltje Wiegman. Willem Pruimboom en Geertje Knol. Simon Koorn en Elisabeth Kuut. Martinus Engel en Maartje Klaver. Volkert de Wit en Antje Hut man. Gehuwd: Cornelis Evers en Jannetje de Wit. Ger- men Rotgans en Antje Tijsen. Dirk Takes en Stijntje Everts. Pieter Bakker en Hiltje Wiegman. OverledenNieolaas, 18 mnd. z. v. N. Mulder en G. Minnes. Maartje Bais, 60 jaar, echtgenoote van S Kuut. Pieter, 2 jaar, z. v. J. de Haan en D. Po^ Simon. 5 jaar, z. v. J. Dekker en A. Tijsen. Geertje Vel, 73 jaar, echtgen. van Jac. Engel. GEMEENTE ZI.JPR. Ingeschreven van 29 April—4 Mei 1910. Geboren: Willem, z. v. Dirk de Haan en Trijnlje Visser. Klaas Cornelis, z. v. Pieter Kossen en Cornelia Quak. Klaas, z. v. Simon Kok en Marrelje de Boer Ondertrouwd: Jacob Swart, j.m., arbeider, 25 jaar le Zijpe, onlangs te Hoogwoud en Cornelia Pieternella Burger, j.d., zonder beroep. 24 jaar. le Zijpe. Klaas Raven, j.m., arbeider. 28 jr le Helder en Jacoba Schoen, jd., zonder beroep, 22 jr., te Zijpe. Getrouwd: Jan de Wit en Immetje Abbcnes. Pieter Boontjes en Grietje Eriks. Jan Struijf en Antje Koppen Pieter Pastoor en IJda Vos. Jan Doorn en Marijtje Wildebocr. Hendrik Over en Wilhelmina Blankimun. Cornelis Tiel en Antje Rampen. Gerrit Ligthart en Catharina Elisabeth Slijkerman. Hendrik Engel e» Maartje Krijgsman. Hendrik Bremer Vries en Trijntje Beek. Pieler van der Werff en Bartje Goudsblom. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 47 Mei 1910. Geboren: Pietertje, d. v. Jan Hofland en van Guur- tje Kossen. Margaretha Maria, d. van Petrus Jose- phus Bleeker en van Agatha Meiten. Ondertrouwd: Pieter Hoedjes, arbeider, oud 24 jaren, wonende te Oude Niedorp en Jantje Stam, 25 jaren, wonende alhier. Jan Koorn, tuinman, oud 35 jaren, wonende te Zwaag en Jannetje Honijk, 34 jaren, wonende alhier. Cornelis Wester, veehandelaar, oud 31 jaren, wonende te Alkmaar en Maria Catha rina Brommer, oud 30 jaren, wonende alhier. Getrouwd: Johannes Maria Keet en Wilhelmina Antonia Vonk. Hendrik Kamper en Jansje Stam. Ja» Bulsman en Maria Brugman. Overleden: Cornelia Strijker, oud 57 jaren, weduw» van Cornelis Zijdewind. E M E E T E SCHA GE N, RAAD VAN SCHAGEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Dinsdag, den 10 Mei 1910, des voormid- dags ten 10 uur. De onderwerpen van beraadslaging zijn: 1. Mededeelingen en ingkeomen stukken. 2. Aanbieding gemeenteverslag. 3. Aanbieding verslag art. 52 Woningwet. 4. Benoeming stembureau voor de verkiezing Pro vinciale Staten. 5. Benoeming leden gascommissie. 6. Voorstel tot wijziging der voorwaarden va» gaslevering. 7. Verzoek van J. K. Boontjes om de ontheffing, als bedoeld bij art. 14 der bouwverordening. 8. Onteigening ten behoeve der Noorderstoomtram- weg-Maatschapij. 9. Voorstel betreffende een brand- en spoelleiding in het Marktplein. En hetgeen verder zal worden voorgedragen. Schagen, den 6 Mei 1910. De Burgemeester. J. P. W. VAN DOORN. RAAD VAN ST. PANCRAS. In een vergadering van den raad der gemeente St. Pancras, gehouden Vrijdag 6 Mei, werd onder meer besloten, voor een lid van het Comité der Westfrie- sche Waterleiding aan te wijzen den voorzitter, de» heer F. Smit. Op een schrijven van den Bond van Ned. Onder wijzers om te komen tot verbetering van de salaris- regeling van het onderwijzend personeel, werd beslo ten, daar deze regeling nog kort geleden was op gemaakt, hierop nu niet dadelijk in te gaan, doch voor later dit in gedachte te houden. Voor het bouwen van een gemeentewoning was een Koninklijk besluit ingekomen met de toezegging van f 1300 voor den bouw en tevens een Rijksbij drage van f 15.54 voor eventueele te korte huurop brengst. Voor het leggen van een voetbrug aan het eind» van den Twuiverweg door 't Bannebestuur, met aan sluiting op een akker behoorende aan de gemeente, werd door den Raad besloten dezen akker daarvoor ten verkoop aan te bieden voor f 550, of tegen eem erfpachtsrecht van f 25 per jaar voor den tijd va» 99 jaren. Tot ambtenaren van den Burgerlijken Stand wor den benoemd voor wijlen den heer S. Duif, de heer Jn. Schuit en voor den den heer M. Kalis, die had bedankt, de heer Jn. Wagenaar. Een reglement voor Armvoogdij werd aangenomen om bij de leden van den raad te doen rondgaan, om daarna in een volgende vergadering te worden behandeld. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Mei. Roode kool f 1.k f 2.50; Gele kool f 3 f5.50; Witte kool f 0.50 a f 1.05 per 100 stuks; Uien f 1.50 f 2.— per 50 K.G. ALKMAAR, Mei. Fabriekskaas kleine f 32, Boerenkaas kleine f 32, Commissie f 32.50, Middelbare f 32. Op de graanmarkt van heden werd aangevoerd 359 Hectoliters. Tarwe f6.25 a f7.75; rogge 15.66 a f 0.ehev. f5.25 a f5.70; haver f3.55 k IS.75; paardeboonen f5.90; bruine id. f 13.a f IS. citroen id. f 14.50 per H.L. ALKMAAR, Zaterdag 7 Mei. 104 Koeien f 60 f 260. 389 Mag. Schapen f 22 4 f 30. 115 Nucht. Kalveren f 8 k 22. 123 Mag. Varkens f18 k f30. 1145 Lammeren f 10 k f 16.50. 246 Biggen t 12 k t 18. Kipeieren f 3 f 3.50 per 100. Boter f 0.55 f 0.65 per kop. EX EN Huwelijksvoltrekking 19 Mei 1910. Ondertrouwd: P. SMIT Jbz. EN D. VIS Chrd. Heerhugowaard, 6 Mei 1910. Huwelijksvoltrekking 19 Mei d.a.v. EN ""Bert*' j A*. '9"> EN Getrouwd: A. C. GEERT3EMA EN G. SCHAGEN lstellin6VeK8 ,beda°ken ™°r de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 4 Mei 1910. Weduwe van den HeerCoknblisZijdiwind, in den ouderdom van 57 jaren. -Nes, gemeente Schagen, Mei 1910. in leven notaris te Wieringerwaard,

Schager Courant | 1910 | | pagina 2