Voor Dammers. li tm l i Y<:- «Ir ssr s RECLAME s7 n L. I. Akker, Rotterdam. ANNA PAULOWNA. Naar we vernemen, is onze stationschef, de heer e> ers, van plan binnenkort den dienst met pensioen te verlaten. EEN MOEILIJKE ARRESTATIE. De bekende uitbreker, die verleden jaar uit de strafgevangenis te 's Hertogenbosch is ontvlucht, waar hij een straf van 5 jaar had te ondergaan voor een ongeveer 3 jaar geleden gepleegde inbraak in een goud- en zilversmidswrinkel aan den Nieuwendijk te Amsterdam, is gisternamiddag door de politie in een woning aan de Weteringdwarsstraat te Amsterdam aangehouden. Tot het laatste oogenblik heeft de man, Arie Boere genaamd en 36 jaar oud, getracht te ontkomen. De politie, die er met man en macht op uit was getrok ken om dezen zeer gevaarlijken misdadiger weer vei lig achter slot te krijgen, vond, na de woning op den beganen grond zoowel als op de daken omsingeld te hebben, alles zorgvuldig afgesloten. Een smid moest er bij gehaald worden, om het slot der straatdeur open te steken, welke daarna geforceerd moest wor den, omdat zij bovendien met grendels was afgesloten. Toen begon de doorzoeking van het huis. Het bleek, dat Boere de vlucht naar boven had genomen; dit zou hem echter niet baten, omdat op het dak tal rijke rechercheurs hem opwachtten. Op een gegeven oogenblik zagen dezen dakpannen bewegen, en het hoofd van den misdadiger door een opening, welke hij gemaakt had, naar buiten steken. Toen de recher cheurs hem een revolver onder den neus hielden, trok hij zijn hoofd weer terug; het volgende oogen blik werd hij overweldigd door de politiemannen, die door de straatdeur naar binnen waren gedrongen. Hij was toen bezig zich uit te kleeden, met de bedoe ling om zijn overbrenging naar het bureau te be moeilijken; hij verwachtte toch, dat men hem niet geheel ontkleed over de straat zou voeren. Dat hij intusschen van plan was, zijn vrijheid zoo duur mo gelijk te verkoopen, bleek hieruit, dat hij met een zware bijl gewapend was, waarvan hij zeker gebruik zou hebben gemaakt, als hij niet onmiddellijk voor de overmacht had moeten zwichten. De overbrenging naar het politiebureau in de Fer- dinand Bolstraat had per celwagen plaats. De arres tant, een zeer robuste kerel, stelde zich zoo razend te weer, dat hij aan handen en voeten gebonden, en bovendien van den hals tot de voeten in touwen ge wikkeld moest worden. Zelfs toen nog was het zoo moeilijk hem in bedwang te houden, dat drie recher cheurs met hem in den celwagen den rit naar het politiebureau moesten meemaken. Hier moest hij worden binnengedragen, en verzette hij zich weder hevig, zoodat een groote volksmenigte te hoop liep, en het tramverkeer bijna gestremd werd. Op het politiebureau begon hij onmiddellijk zich als een volslagen krankzinnige aan te stellen, vooral wanneer er iemand het wachtlokaal binnenkwam, van wiep hij vermoedde, dat het een dokter was, waar voor hij achtereenvolgens eenige inspecteurs in bur- gerkleeding hield. Zoodra hij de vergissing bemerkte, werd hij kalmer; toen eindelijk een geneesheer bin nenkwam, zag hij dezen weer voor een inspecteur aan. Onmiddellijk begon hij zich echter weer woest aan te stellen toen de dokter hem aan een voorloopig onderzoek begon te onderwerpen. De gearresteerde is een zeer gevaarlijk slag misdadiger. Niet aLleen leeft hij van roof en inbraak wanneer hij zich op vrije voeten bevindt, maar hij behoort ook tot een beruchte bende, die haar werk maakt van het ple gen van onzedelijke handelingen en dit dan dienstbaar maakt aan chantage-doeleinden. Tot het terrein van hun werkzaamheden kiezen deze misdadigers, voorna melijk bij avond, het Vondelpark uit. Gewoonlijk staat de politie machteloos tegenover deze praktijken. Kort nadat de straftijd van Boere was aangevan gen. werd hij tot observatie zijner geestvermogens naar tiet krankzinnigengesticht te Mede inblik gezonden, van waar hij echter ontsnapte. Daarna geraakte hij weer in handen der politie en ontvluchtte verleden jaar uit de strafgevangenis te 's - Her togen bos chDaarna heeft hij naar Engeland de wijk genomen. Althans het staat vast, dat hij niet lang geleden onder een valsclien naam te Londen veroordeeld werd ter z.ike van geweld dadig verzet tegen een politieagent. Vóór dit alles heeft hij in België wegens ven schillen de misdrijven een zeer langdurige gevangenisstraf onder gaan. De gearresteerde werd na een kort verblijf op het politiebureau naar het huis van bewaring overgebracht. N. R. Ct. Boere scheen naderhand zijn kalmte nog niet herkregen te hebben, wat we mogen afleiden uit het volgende telegram san een correspondent te 's-Herto- genbcsch ,,De gistermorgen naar hier overgebrachte Arie Boere verzette zich hardnekkig tegen de politie en weigerde halsstarrig te loopen. Zwaar geboeid moest hij door de marechausseee in den celwagen worden gedragen en zoo naar de gevangenis worden vervoerd." STATEX-VERKIEZING IX NOORD-HOLLAND. AMSTERDAM I. Getal kiezers 5147. Uitgebrachte stemmen 2748.J/olstr. meerderheid 1375. Uitgebracht op A. H. Gerhard (s. d. a. p.), 280, dr. H F. R. Hubrecht (u.-l. aftr.) 1515, C. A. L. Rademaker (r.- c.), 782, mr. Th. Stuart (v.-l. aftr.), 1352; C. H, v. d. Velden (chr.-hist.), 814; Th. v. d. Waerden (s, d, a, p,), 203; H. Wertheim (v.-d.), 269. Zoodat ge kozen is de heer Hubrecht, en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Stuart (v.-l.) en v. d. Velden (chr.-hist.). AMSTERDAM II. Getal kiezers 4658. Uitgebr. stem men 2566. Volstr. meerderheid 1289. Uitgebracht zijn op Ch. E. H. Boissevain (v.-d.), 806; J. Douwes Jr. (a.-r. aftr.), ,1003; J. Oudegeest (s. d. a. p.), 599; L Roosenburg (lib. aftr.), 8 67; J. v. d. Tempel (s. d. a. p.), 613. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Boissevain (v.-d.), Douwes (a.-r. aftr.), Roosenburg (lib. aftr.) en v. d. Tempel (s. d. a, p,), AMSTERDAM III. Getal kiezers 13.932. Uitgebracht 7697 Volstrekte meerderheid 3849. Litgebracht zijn op L. Serrurier (lib. aftr.), 2380; dr. C. B. Tilanus (v-lib) 2096; W. de Vlugt (a.-r.), 2128; Th. v. d. Waerden (s. d. a. p.), 3086; J. A. van Zutphen (s. d a p aftr.), 3944. Zoodat gekozen is de heer Van Zutphen (s. d. a. p en hersteming moet plaats hebben tusschen de heeren v. d. Waerden (s. d. a. p.) en Serrurier 0'b. aftr.). AMSTERDAM IV. Getal kiezers 4451. Uitgebracht 2097. Volstrekte meerderheid 1049. Uitgebracht zijn op J. E. W. Duys (s. d. a. p.), 724; Z. D. I. W. Gulden (s. d. a. p.) 703; prof. mr. G. A, van Hamel (lib. aftr.), 1339; mr. J. C. de Vries (lib. aftr.), 1258. Zoodat gekozen zijn de heeren Van Hamel (u.-lib. aftr.) en De Vries (lib. aftr.). AMSTERDAM V. Getal kiezers 13.428. Uitgebracht 6364. Volstrekte meerderheid 3183. Uitgebracht zijn op W. F. Dekkers (s. d. a. p 1738; A. H, Ger hard (s. d. a. p.), 2056; mr. K. A. W, L, Hazelhoff Roelfzema (v.-d. aftr.), 2234; prof mr D Josephus Jitta (lib, aftr.), 2473; W. de Vlugt (a.-r.), 2105. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Hazelhoff Roelfzema (v.-d. aftr.), Josephus Jitta (lib. aftr.), De Vlugt (a.-r.) en Gerhard (s. d. a. p.). AMSTERDAM VI. Getal kiezers 5810. Uitgebrachte stemmen 3213. Volstrekte meerderheid 1607. Uitge bracht zijn op A. H. Gerhard (s. d. a. p.), 356; mr. J. N. van Hall (v.-d.), 381; J. N. Hendrix (r.-c,), aftr., 1421; mr. W. baron Röell (v.-lib. aftr.). 1326; L. Serrurier (lib.), 1144; Th. van der Waerden (s. d. a. p.), 178. Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen de h.h. Hendrix (r.-c. aftr.), Röell (v.-lib. aftr.), Serrurier (lih.) en Van Hall (v.-d.). AMSTERDAM VII. Getal kiezers 4933. Uitgebrachte stemmen 2913. Volstrekte meerderheid 1457. Uitge bracht zijn op D. van Eyk (a.-r. aftr.), 1425; dr. J. H. Gunning (lib.) 843; J. G. van Kuykhof (s. d. a. p), 297; dr. C. de Man (lib.), 1013; C. B. Posthu mus Meijjes (c.-h.), 1545; C. Thomassen (s. d. a. p.), 271. Zoodat gekozen is de heer Posthumus Meij jes (c.-h.) en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van Eyk (a.-r. aftr.) en De Man (11b.). AMSTERDAM VIII. Getal kiezers 4834. Uitgebrach te stemmen 2897. Volstrekte meerderheid 1449. Uit gebracht zijn op mr. E. P. F. A. van den Bogaert (r.- cath. aftr.), 1243; E. J. van Det (s. d. a. p,), 332; prof. dr. D. van Embden (v.-d.), 1120; A. H. Gerhard (s. d. a. p.), 378; D.-Schut (a.-r. aftr,), 1249; Klaas de Vries (v.-d.), 1252. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren v. d. Bogaert (r.-c. aftr.), Van Embden (v.-d.), Schut (a.-r. aftr.), De Vries (v.-d.). AMSTERDAM IX. Getal kiezers 19.364. Uitgebracht 10.262 stemmen. Volstrekte meerderheid 5132. Uit gebracht zijn op Ch. R. Kouveld (v.-d. aftr.), 2856; J. G. van Kuykhof (s. d. a. p.), 4176; A. Roelvink (lib. aftr.), 2879; Th. Ruys Gzn. (a.-r.) 3524; C. Tho massen (s. d. a. p.), 3821. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van Kuykhof (s. d. a. p.), Roelvink (lib. aftr.), Ruys (a.-r.), Thomassen (s. d. a. p.). SCHAGEN. Aantal kiezers 8799. Geldige stemmen 5394; volstrekte meerderheid 2698. Gekozen K. Bree- baart (lib. aftr.), 3924 en J. Zijp (lib. aftr.), 3674 stemmen. De antirev. candidaat J. Dirkmaat Wz. ver kreeg 1659 stemmen. HOORN. K. de Jong (lib.), 2423; H. Bijleveld (a.- rev.), 1372; J. J. Winkel (lib.), 2392 en A. Com mandeur (r.-k.), 1411 stemmen. Gekozen de heeren De Jong en Winkel. HELDER. Uitgebracht 3740 geldige stemmen; vol strekte meerderheid 1871. E. J. Bok (vrijz.), 2032; G. J. O. D. Dikkers (aftr. vrijz.), 2099; J. Korver (anti-rev), 659; A. P. Staalman (aftr. christen-dem.), 1286; F. S. C. M. Wijs (r.-k.), 656. Gekozen de hee ren Bok en Dikkers. De vrijzinnigen hebben hier de winst van een zetel te boeken, doordien de christen-democraat Staalman met een onverwacht groot stemmenverschil uitviel. EDAM. Aantal kiezers 3760. Uitgebracht 2784 gel dige stemmen; volstrekte meerderheid 1393. J. E. W. Duys (s. d. a. p.), 170; W. J. Kernkamp (chr.- hist.), 922; J. Korthals Altes (aftr. lib.), 1692. Ge kozen de heer J. Korthals Altes. VELSEN. Aantal kiezers 7627. Uitgebrachte stem men 4895; volstrekte meerderheid 2449. J. E. W. Duys (s. d. a. p.), 410; E. H. Krelage (vrijz.), 1554; P. Vermeulen (aftr. a.-r.), 2931 stemmen. Gekozen is de heer P. Vermeulen. WEESP. Uitgebrachte stemmen 5840; volstrekte j meerderheid 2921. F. van der Goes (soc.-dem.), 662; D. J. van Houten (lib.) 1951; G. van Mesdag (lib.), 1951; mr. J. N. J. B. Thijssen (r.-k.), 3098; mr H, Verkouteren (chr.-hist.), 3194; Tr. van der Waerden (soc.-dem.), 580. Gekozen de beide aftredende leden, de heeren mr. J. N. J. E. Thijssen en mr. H. Ver- kouteren, ENKHUIZEN. Uitgebracht 7577 stemmen; volstrek te meerderheid 3789. P. Bos (r.-k. aftr.), 3934; N. Sluis Tz. (a.-r. aftr.), 4067; J. J. Willinge (u.-l,), 3401; J, Zijp (u.-l.), 3505. Herkozen Bos en Sluis. NIEUWER-AMSTEL. Uitgebracht 2800 stemmen; volstrekte meerderheid 1401. Mr. W. J. M. Wester- woudt (r.-k.), 1663; J. C. Reinders Folmer (lib.), 1137 stemmen. Gekozen mr. Westerwoudt. ZAANDAM. Aantal kiezers 8961. Geldige stem men 6312; volstrekte meerderheid 3157. K. Baas Gz. (a.-r.), 1794; B. W. Binnendijk (soc.-dem.), 1941; J. Brinkman Hz. vrijz.-dem.734; J. E. W. Duys (soc.-dem.2549; J. A. Laan (lib.), 1676; mr. H. J. C. van Tienen (lib. aftr.), 2027. Herstemming tus schen de heeren Baas, Binnendijk, Dnys en an ie nen. De vrijzinnigen verliezen een zetel, hetzij aan de soc.-dem. of aan de kerkelijken. HAARLEM. Uitgebracht 5468 geldige stemmen; volstrekte meerderheid 2735. Hiervan verkregen jhr. G. S. Boreel (lib. aftr.), 1723; jhr. mr. J. W, G, Bo- reel van Hogelanden (lib. aftr.), 2015; dr. J. Tim mer (lib. aftr.), 1719; mr. D. E. van Lennep (chr.- hist.), 3125; Jos. Loopuit (s. d. a. p.743; Th. van der Waerden (s. d. a. p.), 613; A. H. Gerhard (s. d, a. p.), 864. Gekozen mr. Van Lennep en herstem ming tusschen jhr. Boreel, jhr. mr. Boreel van Hoge landen, dr. Timmer en den heer Gerhard. Rechts wint een zetel. Veel wijziging heeft de stemming van Donderdag niet gebracht in de Statenvergadering van Noord-Hol land maar de herstemmingen kunnen voor alle par tijen nog verrassingen opleveren. Den Helder verving den chr.-democraat Staalman door een vrijzinnige, daarentegen verloren de libe ralen in Haarlem en in Zaandam een zetel, en de vrijz.-democraten in Amsterdam IX, waar de heer Kouveld niet in herstemming komt, en in Amster dam VII, waar de heer Posthumus Meijjes de plaats van mr. Houwing inneemt. Van de aftredenden waren het in Amsterdam alleen de heeren Hi^Srecht in I, Van Hamel en De Vries in IV en Van Zutphen in lil, die aanstonds hun man daat zagen hernieuwen overigens over de geheele linie herstemmingen. GELDERLAND. De .Statenverkiezingen in Gelderland hebben bijna geheSl l^ar beslag gekregen bij eerste stemming. Her stemmingen behoeven slechts plaats te hebben in de districten Arnhem, Zutphen en Aalten. De vrijzinnigen verliezen drie zetels aan de ver- i bonden rechter partijenéén in Voorst, waar van de twee aftredende liberalen een niet herkozen werden twee in het district Doesburg, dat geheel omging. Te Arnhem komen de beide vrijzinnige candidaten in herstemming met een anti-revolutionnair en een sociaal-democraat; en te Zutphen zal de herstemming loopen tusschen een vrijen liberaal, «en Unie-liberaal, een vrijzinnig-democraat en een chririelijk-historischen candidaat. In het district Aalten, waar aftreden één liberaal en één anti-revolutionnair, moet herstemming plaats hebben tusschen deze twee. een roomseh-katholiek en een liberaal. De beide aftredende Wen behaalden nu de meeste stemmen. I l VLUGGE REKENAARS. i Jantje zit ingespannen over zijn rekenboek. Ein delijk kijkt hij op en zegt zuchtend: Pa, ik wou maar, dat ik 'n konijn was. Maar jongen, hoe kom je daaraan?! Waarom wou jij 'n konijn wezen? Ik kan die som niet afkrijgen,, en ik heb in het beestenboek gelezen, dat konijnen zoo vlug ver menigvuldigen. Slagzetten in de partij. In het Handelsblad van 21 Met ji. komt ond staande aardige stelling voor uit een partij, gesnofnT door den heer D. de Waard met wit. neem Zwart Wit. D. de Waard. Stand zwart 11 schijven op: 7, 8, 9, 11, 12, 15 16, 17, 19, 22 en 24. Stand wit 11 schijven op: 20, 31, 33, 36, 37, 38 39, 41, 44, 45 en 48. Het merkwaardige van dezen stand is, dat zwart, nu wit 2520 heeft gespeeld, een schijf moet ver liezen of in een slagzet loopt. De stand is zeer gewoon, en dat wit 2520 speelde, getuigt van door zicht, want men doet alleen dan dergelijke zetten, wanneer men overtuigd is van 't voordeel, dat men beoogt. Anders had deze zet wit een schijf gekóst. 1. Wit: 2. 3. 4. 5. Zwart: 2430. A. 15 24. 30 50. 50 28. I 1. Wit: 2. 3. 4. Alles betreffende deze rubriek te richten aan het Bureau Schager Courant en voorzien .van het opschrift ..Damrubriek". OPLOSSING PROBLEEM No. 5. Stand zwart 5 schijven op: 2, 3, 9, 13, 18 en 2 dammen op 19 en 36. Stand wit 10 schijven op 11, 15, 20, 21, 25, 28, 29, 38, 39 en 49. Oplossing: 1. Wit: 2923. Zwart: 18 29. 2. 2822. 36 18. 3. 3833. 29 38. 4. 4943. 38 49. 5. 1510. 49 7. 6. 2014. 9 20. 7. 25 1 en wint. Goede oplossingen ontvangen van: D. A. B. te Sint-Maarten, P. J. W. en B. te Anna Paulowna, D O. Azn. te Nieuwe Niedorp, J. F. en P. N. te Oudesluis, K. V. te Koegras, S. J. S. te Amsterdam, Joh.< v .d. S. te Wieringerwaard, J. D. te Warmenhuizen, T. V., H. J. G. en G. de W, te Schagen, C. S. te Kolhorn, D. D. te den Helder. o PROBLEEM No. 6. van P. J. Waiboer te Anna Paulowna. Zwart. zco ver reikte het als de hemel reikte. En daar ging de zou cp, brak zegevierend door den nevelsluier en warmde de bergtoppen reeds. Dat was dan een heer lijkheid daar te Joopen, de ooren gespitst, de neus naar den grond. Nog wisselde het wild. Daar ging een haas, rustig knabbelend a in de grasspiertjes. Ja mijn jongen, het was nog geen lijd voor je. Het mensehdom verlangt je nu nog niet cp zijn disch. Maar spoedig, dan zou het ge weer knallenEn dan de hertenNVanneer die eerst maar weer schreeuwden. Dan zat men in den nacht bij maneschijn hoog boven in een boom, men verschool zich achter het groen en zag ze dan komen, met de Iroische geweien. Driest trad de bok naar voren en kral>de met zijn voorpoot op den grond, wierp dia- geduldig aarde en mos omhoog, boog den nek. fier en sterk en daagde zoo zijn tegenstander uit. Ha, het geweer werd levendig in des jagers hand, het werd als vanzelf gericht. Mijnheer Böllinger had een aanval van jicht of zooiets, kon dus niet komen „Beste Jan, schiet jij het beest, het moet weg", paf, daar ligt het reeds. En men behoeft in 't geheel niet bang te zijn, het beest weer angstig te verschuilen tot het nacht is, dat niemand iels kan zien, nu maakt men alarm in het dorp en laat hem trotseh halen hiel de kar. En mijnheer Böllingjer schrijft een brief: „Dat heb je goed gedaan Jan. Tien Mark zal je hebben. Mijn vrouw is zoo blij met de huid en dan en dan Jan wieip zich cp zijn doorwoelt! bed heen en weer en groef het verhitte hoofd in de kussens. Het draai de hem voor de oogen. De vreugde maakte hem warm en toch kroop het hem koud langs den rug: klein»0,atoafP dlt alles zeS£en? Jaap in het zijn? 8tad3e- °f er ook zoo tevreden mee zou Het zweet brak Jan uit, het werd hem te warm het ademen viel hem moeilijk. Bah, wat ging hem aap eigenlijk aan, dien was hij toch niemendal schul dig. Hadden zij niet altijd eerlijk gedeeld, geheel ge lijk, wie van hen beiden ook had geschoten? En had Jaap veel moeite gehad met het wild verbórgen te houden, hij was er ook altoos voor betaaldja twee-derden was hem dan uitbetaald. Neen, die moest er nu zich maar bij neerleggen en tevreden zijn. Met twee beenen was Jan tegelijk uit bed, hij stond recht op, de jacht van mijnheer Böllinger was bij hem in goede handen de eer en het vertrouwen, dat mijnheer Böllinger in hem had gesteld! ja', ja. Jaap moest inzien, het ging nu niet langer zooals het totdusverre was gegaan. Het was reeds laat in den avond, toen Jan be neden in het steegje aan de huisdeur van Jaap aan klopte. Die was schoenmaker. Wilde iemand hem zoo laat nog een paar schoenen ter reparatie geven? Het wijf wilde zich juist uitkleeden en te bed gaan nu deed zij de deur eerst nog open. Jan duwde zich half naar binnen, maar liep niet verder, maar bleef even achter de deur staan. „Is je man thuis?" „Mijn man is er niet." „Waar is hij dan?" De vrouw aarzelde een oogenblik, dan lachte zij een lachen dat haar gerimpeld gelaat nog rimpeliger maakte. Waarom zou zij Jan de waarheid niet zeg gen? Die wist toch immers hoe de zaken stonden. „Hij is er op uit. En wanneer hij niet aan het jagen is, is hij aan het visschen. Onzen Jozef heeft hij meegenomen, die past op, dat er niemand aan komt." Haar eens mooie oogen keken Jan onder zoekend aan. „Jij bent in langen tijd niet hier ge weest. Waarom niet? Jaap was er heel boos over." Zij legde de hand vertrouwelijk op den arm van Jan en lachte vriendelijk: „maar ik heb gezegd: Jan aan be,h°ort biJ elkaar, jelui kleven aan elkaar als pik. Jelui beiden kunnen het niet Wit. Stand zwart 11 schijven op: 7, 8, 9, 10, 12, 13, 15, 17, 18, 22 en 27. Stand wit 10 schijven op: 20, 23, 28, 29, 30, 33, 36, 39, 45 en 48. Oplossingen van dit probleem in te zenden, uiter lijk Maandag 27 Juni a.s., aan bovengenoemd adres. stond, neervallen. Daar lag allerlei schoenmakersge reedschap, hij nam een priem en boorde gedachteloos gaatjes in het leer. De vrouw keek heel verwonderd naar hem; nog 1 steeds zeide Jan niets, i „Nu?" Wat had hij toch, waarom was hij zoo stom? Voor haar behoefde hij geen geheimen te hebben, zij wist toch alles, en wanneer zij er niet geweest was, had I men niet half zoo goed het wild kunnen verkoopen. Juist gister had een handelaarster haar gezegd, dat de waardin van Het Lam een stuk wild noodig had voor Zondag. Hert of ree, haas of eend, het was alle maal hetzelfde. „Maak maar, dat wij wat krijgen," drong de vrouw. Zij had zulke hongerige oogen. Jan haalde diep adem. Voor dat aandringen had hij reuzenangst. Het was hem veel liever geweest, dat Jaap thuis geweest was. Die zou het beter inzien. Hij stond op. „Ik ga Jaap opzoeken. In Perlenau zeg 1 je, bij Martessteg? Ik zal hem wel vinden." „Nou, nou," de vrouw greep hem vast. „Jaap heeft zijn geweer bij zich, men kan bij dezen nevel niet scherp zien. Nou, nou." Zij hield hem vast. „Zeg het mij, wanneer wil je hem spreken, morgen? overmorgen? Het is meer dan tijd, dat wij wild in huis krijgen." Verlegen draaide Jan met zijn vilthoed in de han den; hij had dien afgenomen en streek zich over het heete voorhoofd. Wat hielp het? hij moest het haar nu toch wel zeggen, zij zat hem te na op de hielen; hij kon zich wenden noch keeren. Zoo vertelde hij het haar dan met eene stem, die in 't begin beefde, langzamerhand echter vaster werd dat het nu niet zoo meer voort kon gaan, zooals het tot dusver geweest was. Hij was nu aangesteld als jachtopziener bij meneer Böllinger te Düren. Het had hem zelf verrast, zóo als uit den hemel gevallen, zoodat hij had toegehapt, hij wist zelf niet hoe. En nu was hij gebonden! „Ik heb hem mijn woord gegeven. Wieu ik op zijn jachtveld aantref, dien houd ik aan. 38—32. 39—34! 4540. 32 3. Variant A. Zwart: 1721. 20 29. 1923. 29 27. 21 34. 4440 en wint schijf 34. Een aardige schijfwinst CORRESPONDENTIE. D. D. te den Helder. Gaarne zullen wij den be doelden slagzet van u ontvangen. Blijkt hij voor publicatie geschikt, dan wordt hij geplaatst. J. v ,d. S. te Wieringerwaard. Wij raden u alle oplossingen in te zenden, daar gij anders zult ach ter raken in het aantal punten voor den probleem wedstrijd. D. O. Azn. te Nieuwe Niedorp. Dank voor uwe belangstelling in onze damrubriek. Gaarne zullen wij van u meerdere oplossingen en eventueel ook andere bijdragen ontvangen. SS- OPLOSSING: Longen -|- Abdijsiroop Leven -|- Gezondheid. Longen Abdjjsiroop Pijnen -|- Smarten. WANT: het eenigst middel tegen Aethma en alle horst- en longaandoeningen is de ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO. Prjjs per flacon van 230 gram f 1. van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3 50. Doe grooter de flacon, hoe voor- deeliger dus. Verkrijgbaar bij alle Drogisten, Apo thekers en de bekende verkoopers. Centraa 1-D e p t die moet de cachot in!" De vrouw barstte uit in lachen. Zij scheen 't niet voor ernst te houden. Die Jan jachtopziener? Dat was om je dood te lachen! Wat zou Jaap daar een schik om hebben! „Daar is niet zoo om te lachen!" riep Jan grof uit. „Houd op met je malle lachen!" Hij was woedend, ha had haar wel in het gezicht kunnen slaan. „Het is mij ernst. Waarachtig als God, ik mag niet meer met Jaap deen!" i „Nou, dan jaagt hij alleen," zeide zij en trok de schouders op. „Ik raad hem ten goede, zich niet meer op &et veld van meneer Böllinger te laten zien, dat is m ij n gebied. „O zoo!" Nu werd de vrouw echter helsch. 'Jan wist wel, waarom hij voor haar eigenlijk bans was. Zij had een tong, als een geslepen zwaard. kreeg wat te hooren: ellendeling, schurk, bedriegen schoft! Hadden zij elkaar niet, toen zij nog s!UDf"u deden, gezworen, dat de een den ander nooit ic d steek zou laten? dat ze met elkaar zouden door dik en door dun? Spion, verrader, ineineed'6 vent, Judas! Dat waren nog de zachtste woordjes. Trijn schreeuw de zoo luid, dat de kinderen, die hier en daar i een hoek lagen te slapen, wakker werden en va^ schrik luid begonnen te huilen. Jan droop af. Haaar schelden klonk hem nog la' in de ooren. O, dat was Je me er een, die had ui een mondje! Hij schudde zich! Maar terwijl hij kalmpjes over nadacht, zeide hij tot zichzelf: m beeft zij dan zoo erg ongelijk, die Trien? - Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 6