Dinsdag 5 Juli 1910. ."visie Jaargang N<». 1736. iureau SCHAGEN, Laan 4. Uitgevers s TRflPKÈH Co. Bekendmakingen* Biuneulandsch Nieuws. Uit en voor de Pers. Gemengd Nieuws. 11181661 NiSilS- Adïerteitit- LuttmlliL Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. B(j inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STOKKEN éen dag vroeger. Interc Teiepboon No. 20. Prijs per jaar 13— Franco per post f 3.60 Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.'25: iedere regel meer 6 Cent Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Dit nummer bestaat uit een blad- GEMEENTE SCHAGEN. INRICHTINGEN, welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Scha- gen brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het Bestuur van de Banne en den Polder Scha- gen, om vergunning tot het plaatsen van een Die selmotor op het perceel kadastraal hekend In Sectie B, No. 174. Op Vrijdag, den 15 Juli 1910, des middags te 12 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om be zwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mop- deling ep schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengenoem de tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaal- den dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Schagen, den len Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. EEN BELANGRIJKE GIFT. Een dame, die onbekend wenscht te blijven, schonk aan de Herstellingsoord-Vereeniging 18351905 voor H. IJ. S. M.-personeel f 1000, als een bewijs van, waardeering van de dienstprestaties van het perso neel der H. IJ. S. M., in het bijzonder gedurende de J uilanan-f eesten. DE POLITIEHOND. Te Aalsmeer werd een 4-jarig jongetje reeds se dert Donderdagmiddag vermist. Alle pogingen om het kind op te sporen mislukten. Vrijdagnamiddag riep men de hulp van den veldwachter Lokerse te Halfweg in, met zijn politiehond, die des avonds ter plaatse verscheen. Nadat het dier aan een kleeding- stuk van het kind lucht had gekregen, liep het di rect naar den waterkant, begaf zich te water en sloeg bijna onmiddellijk aan als bewijs, dat hij had gevonden. Men dregde nu nauwkeurig op die plaats en na enkele oogenblikken werd het lijkje van, het jongetje opgehaald. ALKMAAR. Tot weesvader en -moeder in het Burgerweeshuis alhier zijn benoemd de heer J. Bijlo, sergeant-majoor te Middelburg en echtgenoote. 118 sollicitanten had den zich aangemeld. Naar wij vernemen zal de uniforme kleeding voor de weezen alhier, worden afgeschaft. Het is de bedoeling dat de weesouders, met hun eigen kinderen en de weezen te zamen éen gröot gezin zullen vormen. Er zijn omstreeks 20 weezen in verpleging. WEERINGEN. ONWEER. Ik heb Hannah Culwick 41 jaar lang eerlijk en Vrijdag werden voor rekening van 40 leden onzer Het onweer, dat in den nacht van Zaterdag op rein liefgehad. Al dien tijd was zij voor mij zoo onderafdeeling der V.P.N. op de Amsterdamsche eie- Zondig j.1. plaatselijk boven Scheveningen woedde, was trouw, liefhebbend en toegewijd als ooit een vrouw renveiling gemarkt 5362 eieren. De hiervoor gemaak- zoo hevig, dat ruim 200 telefonische verbindingen ge- voor een man is geweest. Zij was mijn dienstbode, te prijzen waren zeer goed en varieerden van f 3.20 stoord werden. Hierbij is gebleken, dat de beveiliging Toen mijn vader geen verlof tot een huwelijk wilde tot en met f 4.30 per 100 stuks. De leden zullen dus dir lijnen geheel afdoende was, zoodat er geen be- geven, liet ik mij in bijzijn van haar familie den aan schoon geld per kilo ontvangen 60% cent, dat schadigingen aan de toestellen, kabels en centrale in- j 14en Januari 1873 te Clerkenwell in de kerk met is voor eieren van 15 in een kilo ongeveer 4.05 cent richting zijn gekomen. A per stuk, van 16 in een kilo ongeveer 3.8 cent Mr. A. DE JONG. per stuk, van 17 in een kilo ongeveer 3.57 cent per I>e afgevaardigde ter Tweede Kamer van Rotterdam stuk, van 18 in een kilo ruim 3.35 cent per stuk, y «je heer mr. A. de Jong, die benoemd is tot wethou- van 19 in een kilo ruim 3.18 cent per stuk en van der der gemeente Rotterdam, zal als lid der Tweede 20 in een kilo ruim 3.02 cent per stuk. i Kamer aftreden, zoodat er binnenkort een nieuwe Ka- Op de veiling is veel vraag naar eieren en slacht- merverkiezing in dit district zal moeten plaats hebben, gevogelte. j Ook heeft de heer De Jong besloten, als voorzitter - Wieringea vau het Bondsbesluur, Van anti-revolutionnaire kies- Voor rekening der Gemeentelijke Zeepas-Exploita- vereenigLngen in Rotterdam af te treden. Ned. tie alhier zijn op Texel 36 concepten uitgereikt voor OBDAM. het maaien van zeegras op de door deze gemeente van De kermis te Obdam. _Zondag j.1. kenmerkte zich het Rijk ip pacht hebbende wierwaarden, gelegen in door herhaalde vechtpartijen, waarbij; naar we uit ver- de Zuiderzee. Thans zijn dus in 't geheel 244 con- trouwbare bron vernemen enkele presentkaasjes uit „De centen uitgereikt. Streek" de hoofdrollen bereidwillig op zich namen en IVieringen. met groot succes vervulden, 't Was er althans terdege Het schoolreisje' voor de kinderen der 5e en 6e te doen en ook een halfdozijnlje uit Duitschland terug klassen van de scholen te Hippolytushoef had jl. Vrij- gekeerde melkknechten, die elkaar al in de haren vlo gen als de een tegen den ander zei: ,,Ik ben langer in Duitschland geweest dan jij", hadden niet weinig schuld aan deze ongeregeldheden. Misschien dat 't rechtbanknieuws later wel 't een en ander van deze relletjes zal bevatten. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Volgens het tiende jaarverslag van den Bond voor ruim twintig banieren en doeken meegedragen. Staatspensionneering bedroeg het aantal leden op 30 Juni jl. 34.380 (het vorige jaar 28.530), het aantal algemeene leden 398 (v. j. 430), totaal 34.778 (v. j. 28.966). Het aantal afdeelingen klom van 343 tot 357. De inkomsten in 1909 bedroegen f 9607.60, de uitgaven f 8391.65%, het saldo is f 1215.9.4%. Onder den invloed der Kamerverkiezingen werden eenige federaties van afdeelingen opgericht;thans zijn er negen federaties. VERPLETTERD. De bootsman van het Spaansche stoomschip „Pena Cabarga" liggende aan de Maashaven te Rotterdam, gelastte Zaterdagnamiddag twee matrozen het schip te verven aan den buitenkant. Dit bevel werd door hen niet opgevolgd, wegens het daaraan verbonden gevaar. De bootsman ondernam toen zelf het verfwerk, gezeten op een stelling. Door een ijzerertsbak werd den bootsman door het breken, van een staaldraad het hoofd verpletterd. Mr. G. VAN TIENHOVEN. Mr. G. van Tienhoven, commissaris der Koningin in Noord-Holland, is Vrijdagavond in welstand uit Homburg te Haarlem teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. PREMIEKEURING TE HAARLEMMERMEER. Keuring op Vrijdag 1 Juli. Merrieveulens. Er waren 18 mededingers. Een pre mie van f 40 kregen C .v. d. Heuvel, J. D. Bulk, S. W de Clercq (2 prem.) en T. Hanedoes, allen van Haarlemmermeer. Keuring van hengstveulens; 12 mededingers. Geen der aangeboden paarden werd een, premie waardig gekeurd. Keuring van 2-jarige merriën; 28 mededingers. Een premie van f 40 kregen: wed. A. Ruighaver, A. Knib- be, Joh. Verkuyl Mz., D. Houtkoper, A. de Groot, T. van Vuuren, C. Kempenaar, allen van Haarlemmer meer, W. Nieuwkoop van Nieuwer-Amstel en G. Mo- leman van Amstelveen. De nos. 2, 6, 8 en 9 ontvangen bovendien eene verhooging van f 15.daar de beide ouders van net bekroonde paard in het stamboek zijn ingeschre ven. Keuring van jarige merriën, 34 deelnemers. Een Premie van f 35 kregon: A. C. van Nieuwenhuizen, J- Kooij, J. d. Bulk (3 prem.), T. Hanedoes (3 Prem.), j. Coovert, S. W. de Clercq en G. J. Tie- mens, allen van Haarlemmermeer. Eeno verhooging van f 15.als boven ontvingen 2 paarden van den heer Bulk en dat van den heer De Clercq. Keuring van jarige hengsten. Aangegeven: 6 paar- Geen der paarden werd de aanhoudingspremie Van 100 waardig gekeurd. dag plaats. Dit jaar werd het reisje gemaakt per motorboot van .den heer Kaan naar Schoorl en Ber gen. De kleinen hebben aldaar van de bosschen, dui nen, speeltuin enz. enz. volop genoten en ook ontbrak het niet aan de noodige ververschingen. Dank de trouwe hulp van begeleiders en de medewerking van het publiek, liep alles goed van stapel en zal de le Juli lang in het geheugen der kinderen blij ven, als een aangename herinnering aan een pret- tigen dag. ^Vieringen. Zondagavond gaf de bekende harmonicavirtuoos vai Purmerend de heer Jb. Kelder, een uitvoering in het lokaal van den heer M. J. Tijsen te Den Oever. Het lokaal was stampvol belangstellenden en de door den heer Kelder gegeven muziek viel als altijd zeer in den smaak. Een gezellig bal hield nog velen bijeen. WI KRINGEN. Onze muziekvereeniging „Harmonie" behaalde op het jl. Zondag te Wijk aan Zee gehouden muziek concours in de 2 de af deeling den derden prijs met 49 punten. „Harmonie" was dezen keer echter niet gelukkig daar zij verleden ib dezelfde afdeeling te Beverwijk den 2en prijs en op het Nationale Concours te Den Helder den len prijs verwierf. Vele leden van an dere vereenigingen, waren dan ook zeer verwonderd over dezen uitslag, daar de gespeelde nummers een goede uitvoering kregen. Oudesluis. De arbeider V., van wien wij in een voorgaand num mer melding maakten, dat hij bij een ongeluk met een hooiwagen op zijn hoofd in een moddersloot te recht kwam, is tengevolge daarvaD overleden. AARDBEIEN. Zaterdag woei den geheelen dag het dundoek van het station Beverwijk. Dit geschiedde ter eere dat nog nimmer in eenig seizoen zoo veel waggons aard beien ten vervoer waren aangeboden als dit jaar, tot heden ruim 500. GEHEEL-ONTHOUDING. Uit Alkmaar wordt geschreven: De provinciale meeting voor geheelonthouding had onder begunstiging van goed weer te Heilo plaats. Op het stationsplein te Alkmaar stelde zich de stoet op, waarbij een drietal muziekkorpsen. Er werden In opgewekte stemming werd de tocht gemaakt. Op het meetingterrein voerden vier sprekers het woord. Er werd druk gecolporteerd met onthoudings- lectuur. De meeting is goed geslaagd. BEDANKT. Dr. H. M. Quanjer, leeraar aan de R. H. Land-, Tuin- en Boschbouwschool en assistent aan het Phy- topathologisch Instituut te Wageningen, heeft bedankt voor zijn benoeming tot lector in de wis- en natuur kunde aan de Universiteit te Leiden. POLITIEK IN DE KERK. In het christen-socialistisch blad. „Opwaarts" uit Jo- hamia Breevoort haar weerzin tegen de koalitie-prediking van de kansels der gereformeerde kerken. Zij schrijft Ik weet niet of ze in de Hervormde Kerk gehouden worden, maar de verkiezingppreeken in de Gerefor meerde Kerken hebben mij altijd als gloeiend ijzer tegen de borst gebrand. Geen wonder, dat de koalitie de overwinning behaalt, als 't volk week aan week, in de ambtelijke bediening des Woords, alles wat niet buigt yoor de leidslieden der Coalilie uit den Booze hoort noemen, en ,'t stem men op Roomschen, als ze maar koalitie-mannen zijn, van een Ger. Kansel als een Godegevallig werd wordt aangeprezen. in den dienst des Woords mag niet gebeden wor den, zooals ik onlangs nog hoorde: „Heere geef dat Uw volk .mag stemmen op de mannen, die opkomen voor Uw eere, opdat de Kroon omringd mag blij ven met mannen naar Uw hart en de vijand niet zegge: ha. .ha." Er zijn duizenden in ons land, die de Kroon thans volstrekt niet omringd achten met mannen naar Gods hart- Zijn al die duizenden in het land, die goed en bloed feil hebben voor Gods Woord, maar wier geweten hen verbiedt op een Roomsche te stemmen, vijanden van God'? Zijn dan de christen-socialisten, die evengoed als de koalitie-mannen staan op de Twaalf Artikelen des Geloofs, vijanden van God? De Kerk heeft geen personen te vergoden. In 't vorige jaar woonde ik een Godsdienstoefening bij in de Ger. Kerk te S. Er werd een „Calvynpreek" gehou den en de prediker zei o.m.: ,,de lijn der Godsopen baring loopt over Adam, Mozes. Elia, Jesaja, Jeremia, de Apostelen, Augustinus, Calvyn.... Dr. Kuyper". En dat werd gezegd midden in de hitte van de „lintjes- kweslie". Zulke dingen noem ik den Dienst des Woords en der Gebeden misbruiken, ja sleuren door het slijk van menschelijke hartstochten. En daartegen gaat mijn krachtig protest. Een van twee: of de Kerk moet allen, die stemmen niet voor Rechts brengen onder Kerkelijke tucht (want ze gaan dan tegen God in), en zoo gaan we den weg naar Rome's hiërarchie op, of de Kerk heeft elke partij los te laten en de gemeente alleen te belichten met Gods Heilig Woord. 4 JULI. Het was Maandag, 4 Juli, de gedenkdag van de onafhankelijkheidsverklaring der Vereenigde Staten. haar trouwen. Ondanks dit huwelijk heeft „ge zegde Hannah" steeds geweigerd en weigert zij nog de positie in te nemen, waarop zij als mijn vrouw recht heeft, en heeft zij er altijd op gestaan tege lijk mijn dienstbode en mijn echtgenoote te zijn. Ik heb mijn huwelijk nooit aan mijn familie noch aan de menschen in 't algemeen bekend kunnen ma ken. Alleen drie mijner vrienden weten ervan. Hij vertelt verder, dat zijn vrouw als dienstbode haar spaarduiten aan hem gaf, zonder hem ooit te vragen wat hij er mee deed. Die spaarpot is nu tot 300 aangegroeid. Zij wilde ook nooit op zijn erfe nis aanspraak maken, maar blijven wie zij was Hij vermaakt haar dus, behalve die 300, een jaargeld van 70 en den inboedel van het huis, waarin zij woont, pi .te Hadley, waar hij elk jaar zoo lang mogelijk met haar samenwoonde. Het grootste deel van zijn vermogen eenige le gaten aan dienstboden uitgezonderd vermaakt hij verder aan bloedverwanten; aan Trlnity College te Cambridge zijn boekerij, aan het Britsche Museum twee kisten met papieren, die eerst in 1950 mogen geopend worden. EEN MISLUKTE TREINROOF IN FRANKRIJK. Op de spoorlijn van Parijs naar Vincennes heeft een moordaanslag plaats gegrepen. Een reizigster der eerste klasse, mevrouw Sugg, werd gedurende de reis overvallen door een individu' dat haar trachtte dood te slaan en te berooven. Slechts aan haar eigen koelbloedigheid en lichaams kracht dankte de dame haar leven en de aanran der boete met zijn leven voor zijn misdrijf, onder de volgende omstandigheden. Toen de trein de tunnel van Saint-Mandé binnen reed, klonk eensklaps het noodsignaal. De machinist zette zijn remmen aan, de trein stopte en verschei dene beambten liepen de wagons langs, tot zij aan het openstaande portier van een coupé eerste-klasse kwamen. Op den vloer van dien coupé lag 't lichaam eener dame, buiten kennis, maar nog ademhalende. De trein stoomde weer verder en in 't volgend station werd .doaD?.e "aar het ziekenhuis gebracht. Bijgekomen, dft ln het station van Nogent een net gekleed, bijna elegant heer in den coupé steeg, waar !'e Z.1J' niemand zat. In de tunnel van Saint- Mandé wierp zich deze reiziger onverhoeds op me vrouw Sugg en trachtte haar te verworgen, terwijl hij haar ruw de kostbare oorbellen afrukte, zoodat de oorlellen scheurden, en haar met een zwaar voor werp op het hoofd sloeg. Er ontstond een korte, maar heftige worsteling. Met een laatste krachtsinspanning kon de aangeval lene zich bevrijden en aan den noodrem trekken zaS u°£> hoe haar aanrander naar 't portier vloog en verloor toen het bewusztijn. Na dit verhaal te hebben vernomen, gingen be ambten onmiddellijk de lijn afzoeken. Aan den uit gang der tunnel van St. Mandé vond men 't af schuwelijk verminkte lijk van den roover. In zijn gebalde vuist hield hij nog de beide kost bare oorhangers geklemd Uit de op hem bevonden papieren, bleek de man Baillieux te heeten en tandarts te Saint-Mandé te zijn. BRAND OP EEN STOOMBOOT. Woensdagnacht brak op zee een brand uit op de pleizierstoomboot „Grecian", van Philadelphia, die met een groote menigte passagiers aan boord op reis was naar Boston. Gedurende eenigen tijd deed de bemanning moeite om den brand meester te wor den, maar toen zij daarin niet slaagde, wendde de kapitein den steven en trachtte hij de haven van New-York te bereiken. Intusschen grepen de vlam men op het voorschip hoe langer hoe meer om zich heen, en er werd met alle kracht gepompt, zonder dat liet echter baatte. De passagiers werden toen ge wekt eu gewezen op het dreigende gevaar. Er heersch- te natuurlijk in het eerst groote consternatie, maar op een gegeven oogenblik kwamen enkelen op het denkbeeld, dat men onder de gegeven omstandighe- Uooswuud. - w - - Het inschrijvingsregister voor de lichting 1911. is Qp genoemden datum, in het jaar 1776, werd te clen niet beter kon doen, dan maar te trachten vroo- voor deze gemeente op 30 Juni 1910 gesloten met een philadelphia op het zoogenaamde Continentale Con- k te blijven en zoo werd er dus op het dek den getal van 17 ingeschrevenen. 1 gres, deze verklaring onderteekend en van kracht geheelen nacht gedanst en gezongen. Donderdagoch- HOOGWOUD. verklaard. De burgers der Vereenigde Staten beschou- tend in de vroegte voeren er verschillende schenen Doorde kmderen der O. L. School in de G c^ie weu wen dien dag als deu geboortedag der groote Re- lanS's de in nood zijnde boot en door deze werden gedurende de maanden April, Mei en Juni m .pa publiek en zij vieren hem steeds met veel geestdrift: de passagiers naar New-York gebracht waai- zii zon- bank ingelegd f 42.-/ en teruggevraagd 13.Sa. door feesten voor de schoolkinderen, redevoeringen, der ongeval landden. De kapitein en de bemanning HOOGWOUD. optochten, vlagvertoon, maar vooral door het afsteken eehter bleven aan boord, teneinde zoo mogelijk het Uit vertrouwbare bron kan worden medegedeeld, dat van vuurwerk. De Amerikanen zijn dol op vuurwerk; schip te redden. Een ander schip ligt in de buurt, de rederijkerskamer ,.De Eensgezindheid" aan de Gouwe en geen schooljongen in de Unie, of hij belegt in teneinde de mannen, als het gevaar te ernstig wordt', voorde uiinoodiging bedankt heeft, om tusschen 1619 het begin van deze maand een deel van zijn zak- September a.s. ter gelegenheid van de Floralia-tentoon- geld in vuurpijlen, voetzoekers e. d. Dat gedoe met zevenklappers, voetzoekers enz. is niet zóo on schuldig als het wel schijnt, en de jaarlijksche on gevallenstatistiek in de V. St. leert, stelling en de kermis een tooneelstuk op te voeren. ÏÏÏijkm^dfSo'ukm landbouwtelling tusschen 20 gevallenstatistiek in de V. St leert, dat er op den r jwv j x ««nwp.zif* i 4ea Jul1 Steeds honderden kinderen en groote men- Mei en 20 Juni waren in deze gemeente aanwezig. ongeluk door kriieen* er vallen ook altiid 112 paarden, 10 veulens, 17 slieren, 716 melkkoeien, scüen 6611 ongeluk door krijgen, er vallen ook altijd 140 stuks mestvee, 435 stuks jong vee, 1080 schapen, 877 lammeren, 71 geiten, 481 varkens, 2722 kippen 1224 kuikens en 4 konen met bijen. 431.52 H.A. land werd gebruikt door eigenaars en 693.61 H.A. door pach ters, tezamen 1125.13 H.A. 72 Bedrijven werden geëxploiteerd door eigenaars en 103 bedrijven door pachters. VERZENDING EN MARKTAANVOER. De vorige week werden van de laadplaats te Broek op Langendijk verzonden 47 wagonladingen groenten. Aan de afslagmarkt aldaar werd in die week aan gevoerd 10.853 zak aardappelen, 342,200 bos worte len 504 stuks bloemkool ,870 stuks roode kool, 750 bos uien, 5 balen zilvernep, 450 kroppen sla en 4000 stuks slaboonen. NU EEN WOORDENWISSELING. Zaterdagavond heeft een vrouw te Monnikendam zich in heftige woordenwisseling zoo opgewonden, dat zij overleed. IN DEN EERE-WEDSTRIJD. Op het concours te Wijk een Zee heeft het fanfare korps T.A.V.E.N.U. te V/armenhuizen nog meer lau weren geoogst. In den eere-wedstryd n.1. behaalde het corps eene verguld-zilveren inedaille. dooden, en groote brandschade wordt aangericht. De autoriteiten doen dan ook sinds jaren moeite, die amateur-vuurwerkvertooners in toom te houden. Zij sturen aan op wat zij „a sane Fourth" noemen. En ook ditmaal weer is er in die richting krachtige pressie geoefend, zoo b.v. door den nieuwen burge meester van- Grooter New-York, Gaynor. Of die po gingen geslaagd zijn? Wij weten het nog niet; maar wij hebben er weinig vertrouwen op. Jongens zijn en blijven nu eenmaal jongens! Hoe groot de algemeene opwinding en geestdrift op zoo'n 4en Juli is, moge blijken uit het feit, dat nu nog na een vrede van bijna 100 jaar tus schen Engeland en de Vereenigde Staten het op zoo'n dag niet geraden is, om in een Amerikaan- sche stad de Engelsche vlag te laten wapperen. Wie dat doet, krijgt overlast! ROMANTISCH HUWELIJK. Bij de opening van het testament van Arthur Jo- seph Munby, in Januari te Pyrford in het Engelsche graafschap Surrey op 81-jarigen leeftijd overleden, is een romantisch huwelijk wereldkundig geworden Munby, die advokaat was en als dichter en letterkun dige naam had, vertelt, in kanselarijstijl, in zijn tes tament hij heeft ongeveer f 300.000 nagelaten ongeveer het volgende: aan boord te nemen. Men vreest echter dat de „Gre cian" niet te redden zal zijn. ZIJN VIJF KINDEREN GEWORGD. In de Fransche gemeente Pagny aan de Maas, op veertien kilometer afstands van Commercy, heeft zich een allertreurigst drama afgespeeld. Een huis vader, Bolvin geheeten, die door zijn vrouw in den steek gelaten was, heeft zijn vijf kinderen geworgd en zich zelf opgehangen. Boivin was twee-en-veertig jaar oud, zijn oudste dochtertje dertien jaar, de andere kinderen waren negen, zeven, vier en drie jaar oud. Het gezin der Boivins leefde heel gelukkig. Eeni ge dagen geleden was plotseling de vrouw verdwe nen .Ze bleek er van door te zijn met den kostganger, een man van twee-en-dertig jaar. Boivin was als ge broken onder de ontrouw zijner vrouw; hij bleef alleen met de vijf kinderen. Het meisje van dertien jaar deed zoo'n beetje de huishouding, maar na tuurlijk ging het ellendig in het gezin, temeer daar Boivin, die aan de post was, weinig thuis kon wezen. Donderdag bleef het huis van Boivin gesloten; de burgemeester van Pagny liet de huisdeur openen en toen vond men beneden in hun bedjes de kinderen, geworgd; boven, op zolder, hing het lichaam van Boivin, bungelend aan een touw, dat rond een der balken van het dak geslagen was. 1 EN BOTSING IN DE LUCHTZEE. Te New-York kwam een vliegmachine van Van der Bilt in botsing met een ander, doordat de stuur- kruk te snel werd omgedraaid. Beide toestellen wer den vernietigd, doch beide luchtschippers bleven on gedeerd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1