Dinsdag 2 Augustus M)lO. 54sle Jaargang No. 475*2. pro's per jaar f 8.—. Franco per post f 3.60. Bekendmakingen Binnenlandsch Nieuws. Verlaat. wedstrijden voor de adspirantleden. Deze wedstrijden SCHAËER Aliciltl Nisiws- COURANT. Aiicrttitiü- Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Wo e n s d a g-, 1 Donderdag» en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVEBTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN een dae vroeger. Bureau SOHAGEI», U«n O 4. ®ure i.. c Oo llitgevers t TRAPMRB Co. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0 25: iedere regel meer 5 Cent Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. vnarneeinl aar, die boven de weilanden gevormd, zich hoog ir. de lucht voor 't oog verloren. Er wa ren een twintig tot dertig van genoemde zuilen waarneembaar, die, steeds kronkelende, zich tegen den gewestelijken hemel afteekenden. Verscheidene kolommen vereenigden zich tot éen, om na eenigen SLUITING TAPPERIJ EX. De Burgemeester der gemeente Sehagen; Overwegende, dat bij gelegenheid der loting voor tijd zich „eer te spütsen. Bij nader beschouwen ble- de nationale militie in den regel vele lotelingen zich schuldig maken aan misbruik van sterken drank; ken die kronkelende zuilen uit muskieten te be staan, zoodat dit verschijnsel ons heel wat belooft Verzoekt bij deze belanghebbenden om op den dag Voor eene aanstaande muskietenplaag. uer loting voor de nationale militie alhier, zijnde VRIJDAG, den 12 AUGUSTUS a.s., geen sterken EEN BETWISTE ZEGE. drank te schenken, tot des namiddags 2 uur, zulks Onlangs werd tot lid der vroedschap te Sint- ter voorkomine van de noodzakeliikheid. dat. krach- Maart-ensdijk (eiland Tholen) de heer J. W. Roskes ter voorkoming van de noodzakelijkheid, dat krach tens artikel 11 der algemeene politieverordening tij- vrijzinnig met 171 stemmen gekozen. Zijn te met één stem in de minderheid. Groote vreugde in het vrijzinnige kamp, waar men dien uitslag stellig wel had gehoopt, maar niet verwacht. Edoch, mep heeft te vroeg victorie geroepen! Het stembureau toch had 3 biljetten van onwaarde verklaard, welker ongeldigheid zeer betwist wordt. De meerderheid van den gemeenteraad beschouwt de ongeldigverklaring van 2 dier biljetten als eene daad van groote par tijdigheid tegen den anti-rev. candidaat; zij beweert, dat deze wel degelijk voor den heer Gosheer wa- icuo O» XX UCl 0.1 C iXlxrx;LICT yUUUCYClUiUCUlUK LIJ- dtlijke sluiting van koffiehuizen en tapperijen zou Sencandidaat, de heer J. P. Gosheer, anti-re\., bleef moeten worden bevolen. Sehagen, den 29 Juli 1910. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. OUDKARSPEL. Gisterenmiddag om éen uur ongeveer geraakte bij den heer M. Hart Cz. alhier een petrolenmrte] i* den b^ld.^nTeefTbe^oten^denTeerstee niet !>ra™L w i u toe te laten als zevende lid van hun college. Het buiten wilde dragen werd door de hitte en uitslaande laatst woord is alzoo gegeven aan HH. Gedeputeer- vlammen genoodzaakt, het te laten vallen, met het ge- state van z la e p volg. dat het vuur zich in een ommezien aan den looper in de gang en eenige kleedingstukken meedeelde. Een DE VERMISTE KINDEREN. emmer water, die inderhaast over de brandende massa Maandag is, naar wij vernemen, door mr. J. A. geworpen werd, deed de vlammen nog meer versprei- Levy het bestuur van het St. Aloysiusgesticht te den. Eindelijk mocht het den inmiddels toegeschoten Amsterdam per deurwaardersexploit aangezegd, dat werkman A. L. gelukken, met behulp van een mat dit bestuur civiel- en strafrechterlijk aansprakelijk en een deken het vuur meester te worden.. wordt gesteld voor het wederrechtelijk onder zich De niet onbelangrijke schade wordt door assurantie' houden van de vermiste kinderen der wed. de R. te "«lekt S Hilversum en dat het bestuur wordt gesommeerd, Rnv SPEL. hen onverwijld ten huize van de moeder te doen Op een terrein aan den Hoogen Laarderweg te brengen. N. R. Crt. Hilversum heeft een elfjarige jongen bij het gooien M.eri me^ aan de Tel.: met steenen het 5-jarig zoontje van v. d. Bosch zoo- b it een ingesteld onderzoek is thans gebleken, danig aan het linkeroog getroffen, dat dit naar alle da^ de kinderen van de wed. R. in April 1908, dus waarschijnlijkheid als verloren moet worden be- ^ort nadat zij aan hun moeder waren ontnomen, ver- schouwd. toefden: de meisjes in het St. Gudula-gesticht te SPIRITISME. Lochem en de jongens in het St. Nicolaasgesticht te Het is Vrijdagmiddag gebeurd bij eenige perceelen Noord-Deurningen bij Denekamp. De jongens waren in in aanbouw te Alkmaar. Men hoorde in het eene gesticht ook nog einde 1909. daarvan voortdurend een onverklaarbaar geklop. De OUDESLUIS. baas wist de oorzaak niet op te geven, de zoon van Dat ook het varen met een z.g. modderbak nog niet den baas niet, de stukadoor niet, de anderen ook ieders werk is, ondervond j.1. Zaterdagavond onze niet. Den vorigen dag was er toevallig gesproken kleermaker, dei heer P. over spiritisme. Zou het ook?... Belust op een partijt]e paling voor den Zondag, trok De eerste timmerman vroeg met luide stem of er hij er op uit met het vaartuig en hengel, naar het ruim een medium aanwezig was, éen tik zou ja, twee tik- van visch voorziene water „De Poel". Juist onder de ken zou neen beteekenen. Op die vraag volgde on- draaibrug gekomen zijnde, had onze amateur-schipper middellijk éen tik. Of er nog een medium was? Weer het ongeluk te vallen, en kwam toen met zijn bovenlijf een tik. Of de timmerman en de zoon van den baas in het water terecht, terwijl zijn beenen in de schuit het waren? Een tik. bleven. Daar dreef hij nu, bij wijze van roer, stroomaf- Men wilde nu meer weten. De timmerman, die de waarls, steeds verderaf gaande van zijn idéaal. Toen hij vraag gesteld had, -zou ook verder vragen '.en noo- zoo een tijdje had rondgedreven en zijn kleeren wat digde den geest uit te tikken volgens de letters zwaai' werden door het water, begreep hij. dat het van het alfabet. beste was, ook de beenen maar uit de schuit te halen, Of er onder het gezelschap iemand was, die spoe- niet de hand wist hij tevens het vaartuig vast te houden, dig zou sterven? Een tik. en zoo kwam hij weer, goed gedrenkt door vischwater. De baas meende, toen dit antwoord was gegeven, in de schuit terecht. Na zich toep eerst voorzien té dat men maar er mee moest ophouden, doch het hebben van droge kleeren, heeft hij het nogmaals ge- medium vroeg door. Het bleek dat deze persoon nog probeerd. Of zijn moeite goed is beloond geworden, slechts drie jaar te leven had. Heel het gezelschap meldt de historie niet. schrok, de anderen troostten het slachtoffer en rie- (ludcsluis. den hem aan, geen geloof aan deze onheilsvoorspel- Zondagmorgen omstreeks vier uur werd alhier de ling te hechten. De opzichter kwam er aan te pas brandweer gealarmeerd: er was nl. brand op de plaats en die wilde nu wel eens weten wat dat alles te be- „De Kikkert", staande westzijde Slikkerdijk, en bewoond teekenon had. door den heer J. Komen. Om half vier werden de be- Of r een opzichter aanwezig was, liet hij vra- woners gewekt door hun buurman, den ai'beider Van Teu gen. Een tik. Of die bekwaam was? Twee tikken, lingen, toen reeds stond het huis, alsmede een hooi- De opzichter vond'toen ook dat er geen geloof aan schelf in volle vlam. Komen en echtgenoote kondein gehecht kon worden. De baas echter scheen p'ot- zich nog juist redden, maar de inboedel is geheel ver- sehng van opinie veranderd, wenschte te weten of brand. Ook het huis van Van Teulingen heeft brand- hij over bet werk wel eens last gehad had met zijn schade bekomen. De brand is begonnen in de hooi- principalen. Een tik. Of hij nog meer last zou krij- schelf, waarschijnlijk door broeiing. Naar men zegt was gen? Een iware tikalles verzekerd, maar dat van den heer Komen laag. En zoo werden er tal van vragen gesteld en op moer reek merkwaardige wijze beantwoord, totdat het getik plot- Veraiderins fan' belamahebbenden bij de oprichting VI K -Al 1 den Zaterdagavond 30 Juli 1910, in Waiboers lokaal. Men begreep er memendal van en sprak nog druk bio^X>mst er waren omstreeks een twintig over het wonder. belangstellenden aanwezig wordt geopend door den Dat er een timmerman afwezig was, had men eerst hoer Drenth, terwijl ook de heer C. Nobel van niet gemerkt, later toegeschreven aan het feit, dat 3cba„eri rijkslandbouwleeraar voor Noord-Holland, aan- hij vaak vroeg naar zijn meisje ging. Dat hij, in %vezj„ was om inlichtingen te verschaffen in verband overleg met den timmerman, die als medium fun- me( {le voorgenomen oprichting der vereeniging. geerde, zich had laten insluiten in een ingetimmer- rie heer Nohel verschafte verschillende vooriichti de ruimte van 70 cM. tusschen de trap en de kast en een hamer meegenomen had, wist men ook nier De heer Nobel verschafte verschillende voorlichtingen en maakte de voorwaarden kenbaar, die de Provinciale commissie ter bevordering van de veefokerij. aan vee- Vermoedelijk is de courant het medium, dat den jje_ -j. trokken personen de waarheid van dit spiritisme fokvereemgingen stelt, noemde de subsidie die zij aan overbrengt. A Ct vereenigingen geeft en beantwoordde mede beréid- KWARTJESVINDERS. vaardig de verschillende vragen, die aan hem, dooi De politie te Amsterdam gaat voort den kwartjes- sommiëen der aanwezigen werden gesteld. Voorloopig vinders het leven in de hoofdstad zoo lastig en on- 8a.ven zich 7 leden op, die verder de behartiging dei- aangenaam mogelijk te maken, in de hoop hen zoo- ^ken op zich namen. doende te doen besluiten om er hun bedrijf te laten Me wn woord van dank aan den heer Nobel, werd varen, of in elk geval naar een ander terrein voor de vergadering door den heer Drenth gesloten, hunne werkzaamheid om te zien. Twee wielrijdende GYMNASTIEKFEEST TE SCHAGERBRl'G. agenten hebben de speciale opdracht gekregen Zondag had le Schagerbrug de 6e Jaarlijksche Uit- en zij hebben dan ook den heelen dag niets anders voering en wedstrijden plaats, van den Bond van Gym- te doen om de kwartjesvinders in het oog te nastiekvereenigingen „Hollands Noorderkwartier", houden en die kunnen zich dan ook bijna niet meer o< De volgende vereenigingen namen aan dit féést deel: de straat vertoonen of ze hebben onmiddellijk dat 1. Dames Gymnasliek-vereenigjng Schagerbrug. 2. hatelijk geüniformeerd escorte, dat hen post met zoo Idem, Oudkarspel. 3. Idem, Anna Paulowna. 4. Idem, "hogelijk nog meer hardnekkigheid dan voor kort Nieuwe Niedorp. 5. Idem, Dirkshorn. 6. Idem, Winkel. de betaalde 1 ft"" clandestien. hinderlijk, daar net puDiiea ae ueieenems »u u<u Poutiegeleide kent, alles behalve op hun hand is curgus", Sehagen. 13. „Hercules", Oudkarspel. 14. eu in steeds groeiende menigte, jauwend en joelend „T.O.K.I.D.O." Anna Paulowna. 15. ,,De West fries", ede niet hen optrekt, zoodat de openbare straat Rarsingwrhorn. De vereeniging „D.O.V.E.S." van Zuid- worrf ^en kwartjesvinder hoe langer hoe onveiliger scharwoude was niet opgekomen. dt. 's Morgens ten 10 ure nam dit feest een aanvang met eenh 6r werd bij den heer W. Meereboer, ter gele- hestonden uit: Tweekamp, jongens tot en met 14 >aar; eenheid van de kermis, eeu ringrijderij op fietsen Verspringen met vaste plank en Hardloopen, baan 100 M. senondeu Vaa de 26 deelhebbers, werden de prijzen Driekamp, jongens tot en met 16 jaar: Hoogspringen onnen door: D. Veld, le prijs f 5.50. S. Meere- met vaste plank; Hordeloop, 100 Al.; Touwklimmen, tooi; 2.e brij8 f 4.50. J. Schager, 3e prijs f2.50. W. 6 Al. lengte. 7? 4e prijs f 1.50. In den tweekamp behaalde J. C. Butter te Nieuwe r* Niedorp den lsten prijs, portefeuille. C. Warnaar le Win- Mep schrijft uit to'ageningen: kei, 2en prijs, portemonnaie, R. Tauber te Oudkarspel, Een eigenaardig verschijnsel liet zich Vrijdagavond 3den prijs, portemonnaie. A. Visser te Sehagen, 4en Wolt' iii'aHrneInen- Na zonsondergang was tegen den prijs, horlogeketting. J. Al. v. I wuij\er te behagen, el5toHjken hemel een aantal kronkelende zuilen 5en prijs, horlogeketting. P. de Wit te Sehagen, Oen prijs, zakmes. L. Butter te Nieuwe Niedorp. 7en p rijs, zakmes. Een diploma behaaldenC. de Leeuw te Anna Pau lowna. C. D. Spaans te Barsingerhorn. J. Sweris te Anna Paulowna. E. Kok te Sehagen. P. Bodegraven te Sehagen. Th. Alijts te N. Niedorp. C. Kalverdijk te Oudkarspel. K. Bood te Oudkarspel. C. Groot te Nieuwe Niedorp. J. den Adel te Sehagen. C. Tuinman te Nieuwe Niedorp. J. Koning te Sehagen. De juryleden bij ver-springen waren de heeren Chr. Drenth. A. Francis, P. Tuijn, J. Ylottesbij hardloopen de heeren. Jb. Roggeveen, J. Poll, J. v. d. Oord. In den driekamp behaalde C. Langedijk te Noord- scharwoude den lsten prijs, portefeuille. P. L. Plij- ting te Nieuwe Niedorp, 2en prijs, portemonnaie. E. Groes te Winkel, 3en prijs, horlogeketting. W. Keu ken te Nieuwe Niedorp, 4en prijs, portemonnaie. W. Tauber te Oudkarspel, 5en prijs, horlogeketting. Een diploma: G. Veeter te Schagerbrug. D. Schuit te Oud karspel. S. J. v. d. Aleijden te Dirkshorn. G. J. Smit te Sehagen. J. Keeman te Oudkarspel. S. Weeland te Oudkarspel. J. Visser te Barsingerhorn. De juryleden waren bij hoog-springen de heeren J. Schrieken en K. v. Loenen en bij hordenloop de heeren Jb. Roggeveen. J. Poll en J. v. d. Oordbij touw klimmen de heeren C. Keizer en J. Koopman. Deze wedstrijden der adspiranten zijn uitstekend ge slaagd en vormden een mooi nummer van het pro gramma. Hoewel enkelen zich spoedig gewonnen gaven, be twistten anderen daarentegen elkaar hardnekkig den voorrang. Het bleek, dat onder dit jonge volkje al reeds goede krachten zijn, welke eenmaal uitstekende gymnasten beloven te worden. En wat teekenend was de orde die onder het jonge volkje heerschte, was voor beeldig, elk commando werd oogenblikkelijk en stipt ten uitvoer gebracht. Een woord van lof daarvoor aan heeren leiders. Des middagjs ten 12 ure had de samenkomst plaats van de dames en heeren turners. De heer Odendaal, voorzitter der feestcommissie, zoo mede de heer Hulst, eere-voorzitter, verwelkomden hier de opgekomen vereenigingen. Ook werd de vereemi- i ging „Ons Genoegen" te Schagerbrug, verrast door het aanbieden van een vaandel, haar door de leden der feestcommissie, te weten de heeren G. C. Hulst, Th. E. J. Odendaal, J. v. Leverink, G. Vrijburg, Jtf. Bossen, P. Francis, G. L. Kroonenburg, D. Brommer en C. Groeneveld geschonken. Natuurlijk onder een daverend applaus werd dit cadeau aanvaard, en de heer Schilder, voorzitter dér vereeniging, bedankte dan ook, met gepaste woorden, namens de geheele vereeni ging de feestcommissie-leden. Hierna werd de eerewijn aangeboden. Om 1 uur had de optocht door het dorp van alle turners, turnsters, en adspiranten plaats. Deze optocht, voorafgegaan door de Harmonievereeniging „Concordia van Oudesluis, was ook een mooie vertooning!, Een op merking, een raad, hoe men het wil noemen, is deze, dat er hij zulke optochten, steeds aan gedacht moet worden, correct in maat en lijn te blijven loopen, dit toch is een hoofdvereischte. Ten twee ure werd een aanvang gemaakt met de uitvoeringen op het feestterrein. Als no. 1. werden uitgevoerd: siokoefeningen, onder leiding van den heer J. J. Poll. Ook hier bleek het: „Richt UI" nog geen vaste regel te zijn. Hierna werd overgegaan tot oefeningen aan de toe stellen. Nu had het publiek, dat niet bij tien-, doch bij honderdtallen was opgekomen, oogen te kort. Waar moest men kijken? Die keuze was moeilijk, en nog moeilijker is het te zeggen, wie wel of niet goed werkten. Behaalde de eene vereeniging succes op het paard, een andere weder op laag- of hoogrek, brug of ringen. De stemming onder het publiek was zeer tevreden, men hoorde algemeenwat werken zij goed 1 Hierna kwamen de dames op het veld om uit te voeren orde-oefeningen. Dit nummer had ook aller oog, ook hieï zij het „Richt u!" aanbevolen. Na dit nummer had plaats het vereenigingsturnen iu de 1ste afdeeling Anna Paulowna, Barsingerhorn, Dirkshorn, N. Niedorp, Oudcarspel met Polsstokhoog springen, Hoogspringen, Tremplin-hoogspringen. 2de Afdeeling, Schagerbrug, Sehagen, Winkel, met Ringen, Groepen, Worstelstanden. Ook nu had men oogen te kort. Het half uur, dat voor dit nummer disponibel was gesteld, heeft het publiek doen genieten, en het heeft bepaald vele ouders bekeerd, om ook hun kinderen aan deze sport te laten meedoen, want wij hebben hier kunnen zien, dat zonder gevaar mooie en krachtige oefeningen kunnen verricht worden. Ook zoo bij het volgende nummer, oefeningen aan toestellen voor dames, hoe ongehinderd ook door dames daaraan kan gewerkt worden. En het slot-nummer, optreden van aspiranten, aspi rant-meisjes- en kinderklasse, heeft een gunstigen indruk achtergelaten, hoewel men alreeds bijna 4 uur staande de verschillende oefeningen had ge volgd, werd dit laatste nog met genoegen nagegaan; en ook hier heeft men gezien dat men niet te jong kan zijn, om alreeds aan gymnastiek mede te doen. Tot sluiting van dezen feestdag, uitgezonderd na tuurlijk „het bal", was de uitreiking der prijzen, aan de winners der wedstrijden voor aspirant-leden. De zaal van den heer Tuinman was geheel gevuld met toeschouwers en gymnasten. Ook hier werd het woord weder gevoerd door den heer Odendaal, hij bracht dank aan allen die medegeholpen hadden dit feest voor te bereiden en te regelen, niet éen uitgezonderd, doch wel éen extra, d'ubbel-extra, nl. den heer J. J. Poll, hoofdleider van dezen feestdag. Nu als er iets verdiend is, was deze lof verdiend, en dat men er algemeen mee instemde, bewees het daverend applaus. De prijswinners werden daarna éen voor éen afgeroepen en hun o-nder een aanmoedigend woord den prijs overhandigd. Dit 6de jaarlijksche Gymnastiekfeest is uitste kend geslaagd. Het bij uitstek gunstige weder ver hoogde natuurlijk het gezellige niet weinig. Dat de jonge vereeniging „Ons Genoegen" te Scha gerbrug door dit zoo gunstig geslaagde feest in kracht moge toenemen, en de sympathie der burgerij in nog hoogere mate moge deelachtig worden, is onze welgemeende wensch; gelijk ook de heer Hulst, in een van zijne toespraken zoo terdege op den voor grond deed komen. KOSTBARE WETTEN. Onder dezen titel geeft de heer Paul Goulmy in De Tijd van 29 Juli jl. een opsomming van de nieu we bestuursorganen, welke door de sinds het jaar 1900 afgekondigde nieuwe wetten in het leven zijn geroepen. We drukken het onrustbarend lange lijstje hieronder af. I. De Ongevallenwet en de daarbij zich aanslui tende Beroepswet riepen in het leven: lo. De Rijksverzekeringsbank te Amsterdam met Raad van Toezicht, driehoofdig bestuur, secretaris generaal, een leger van ambtenaren enz. 2o. Twaalf dienstkringen voor controleerende ge neeskundigen. 3o. Negen agentschappen met te zamen vijf-en- zeventig agenten onder een inspecteur. 4o. Honderd drie en vijftig plaatselijke commis- siën. 5o. Een Centralen Raad van Beroep te Utrecht (12 ambtenaren) en 16 Raden van Beroep (32 amb tenaren II. De gewijzigde wet op het Notarisambt schonk ons 12 Kamers van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen. III. De Kinderwetten begiftigden ons met: lo. Een Algemeen College van Toezicht, Bijstand en Advies voor het Rijkstucht- en Opvoedingswezen. 2o. Vijf Rijkstuchtscholen en vier Rijksopvoedings gestichten met den aankleve van dien. 3o. Zeven en twintig Voogdijraden. IV. De Drankwet hielp ons aan 9 inspecteurs en adjunct-inspecteurs. V. De Gezondheids- en Woningwetten bezorgden ons: lo. Een Centralen Gezondheidsraad te Utrecht met een centraal laboratorium. 2o. Negentien inspecteurs. 3o. Honderd en dertig gezondheidscommissiën. 4o. Een College van Bijstand, bedoeld in art. 35 der Woningwet. VI. De Schepenwet voegde hieraan toe: lo. Zes inspecteurs een aantal experts. 2o. Een Raad voor de Scheepvaart. 3o. Een commissie tot vaststelling van de mini mum-uitwatering. VII. De Mijnwet eischte een Mijnraad, staatstoe zicht op de mijnen, staatsexploitatie (driehoofdige directie), een Raad van Beroep voor het Mijnwezen, het opsporen van delfstoffen van staatswege. En nu wachten ons wellicht nog Bakkersraden, Ar beidsraden en Verzekeringsraden. EENE BEGRAFENIS Men schrijft aan de Tel.: In de afgeloopen week werd in de Plantage te 's Heerenberg aan een boomtak hangende gevonden het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een inwoner van 's Heerenberg. Huiselijk leed schijnt den man tot zijn wanhoopsdaad gebracht te hebben. Onder politietoezicht werd het stoffelijk overschot naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Deze begraafplaats is een vierkant stukje grond ter opper vlakte van enkele meters, waarop een lijkenhuisje is gebouwd, terwijl het geheel door een houten sta ketsel is omgeven. Vóór de aankomst van den treu- rigen optocht had zich aldaar reeds een groote men- schenmenigte verzameld, eene menigte, die door joe len en lachen zich bij voorbaat op het te smaken genoegen in de vereischte stemming bracht. Doch de vreugde steeg ten top, toen de baar, waarop het lijk vervoerd werd, op de begraafplaats was aangekomen. Telken male wanneer de speelsche wind een tipje oplichtte van het doek, waarmede de ongelukkige bedekt was, ging er een gejuich op alsof men een kermisspektakelstuk zag afspelen; vooral het tegen woordige „damespubliek" maakte zich daaraan schul dig en sloeg zich uit enkel genot met de handen op de dijen. Des avonds laat, bij het licht van een kaarslan taarn, werd de man begraven. Eenige gevoelige stadgenooten gaven blijk van pië teit, door aan het staketsel eenige oude ketels en pannen op te hangen JAN DE PAARDENKOOPER AANGEHOUDEN. Zondagavond is door de politie te Enkhuizen in een logement aldaar aangehouden Jan Cornelis Schuur man, geboren te Haarlemmermeer, den 31en Januari 1883, vroeger als landbouwer en veehouder woon achtig te Texel, thans zonder vaste woonplaats, be kend onder den bijnaam „Jan de paardenkooper" en „Schuurman van Texel". Zijn opsporing werd ver zocht door den commissaris van politie te Haarlem, omdat hij wordt verdacht onder een valschen naam den notaris A. Wilkens, wonende te Haarlem, bewo gen te hebben tot afgifte van een bedrag van f 200. Hij is naar Haarlem overgebracht. OUDE NIEDORP. in het veefonds alhier waren gedurende het afge loopen kwartaal verzekerd 574 runderen, waarvan er 3 werden afgekeurd. De omslag werd bepaald op 0.1 per maand. Dit is gemiddeld 43 cent per rund in de 3 maanden. KOLHORN. De lichting der brievenbus in den Waardpolder, hulpk, Kolhorn, werd gewijzigd van 's morgens 8.30 in 's morgens 10 en 's namiddags 3 ure. Zoo komen langzaam maar zeker de verbeteringen; vroeger eene bestelling dagelijks en de naastbijzijnde bus Kol horn, thans twee bestellingen en een eigen bus, met dagelijks twee lichtingen. WAARD EN GROET. In polders Waard en Groet rijpen de granen snel aan; met de gerst en tarwe wordt bij enkele dagen de oogst aangevangen. Wat het witte zaad betreft, karwij is al gedorscht, spinazie staat al aan de hok ken. Wie dus de prachtvolle goudgele velden wil zien, moet zich haasten- Kolhorii. Met het betonwerk van het schoolplein is men bijna gereed, 't Is een waar sportterrein, voor een rolschaatsenbaan bijv. zeer ruim te noemen en vlak ker can dc hiervoor in Amsterdam gebruikte stra ten. De aannemer, de beer P. Bood, heeft eer van zijn werk. Ook het werk van gewapend beton aan de ultwa- teringsluis van de Schager Kogge alhier, door den zelfden aannemer uitgevoerd, strekt alreeds tot be wijs, dat men voor dergelijk werk niet elders behoeft te gaan. ANNA PAULOWNA. Een bijzonder eendenei is wel gevonden door den heer P. van Stipriaan alhier. Het was een el van

Schager Courant | 1910 | | pagina 13