Aanbesteding. C. VAN HAM, bij inschrijving lede „Aalst' een Dagmeisje, I. i Bi, ftofnieer-Spi WINKEL, GELDBELEGGING. fijne Likeuren, Brandewijn en Jenever. Landbouwstraat, (nabij hfl Stalion) Schagen. Verhuring een beste Koe, Dienstbode, Jac. de Wit Nz. Grafmonumenten 13 snees te veld staande Schildersknecht Veecastreerder, Burgerlijke Stand. Nagekomen berichten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichte u. Adverlentiën. Trijntje Halfweeg, Voorhanden meer dan 40 verschillende merken zuivere Wijnen, Eerste kwaliteit COGNAC vanaf f 1.35 de fiesch. Probeert de uitmuntende COGNAC Eerste kwaliteit COGNAC vanaf Meukow" vanaf f 2 10 de fiesch. Alkmaarstlio bij JAN WAAG, Tjallewal, Schagen. een Dienstbode, te Haarlemmermeer, ANNA l'AULOWNA, De Alkmaarsche Sloom- Steenhouwerij, nrocessen hadden samen nagenoeg 2% millioen Seu gekost DIEFSTAL van een kus. Do Bngelsche couranten deelen soms ook aardige beslissingen over processen mee, die door de recht bank gevoerd zijn. Het gebeurde toen een Fransch- uian op een avond in Londen op straat liep, dat zijp aandacht werd getrokken door een aardige en ele gante dame. Hij pakte haar bij den arm en wilde baar zoenen, doch het ongeluk wilde, dat haar man achter haar liep, die een agent riep, en deze noodig- de den galanten heer uit, mee naar het politie-bureau te gaan, waar hij zijn identiteit moest aantoonen. Voor den rechter komende, verklaarde hij, dat hij de dame voor een zijner kennissen had aangezien, en bovendien niet getracht had haar te zoenen. Maar de rechter geloofde hem niet, en veroordeelde hem, na een flink standje gegeven te hebben tot een boete ■van twee pond sterling, wegens... poging tot diefstal van een kus. vijftigduizend mark gestolen. Berlijn, 28 Juli. Ludwig Bergmann, een brieven besteller, werkzaam aan het postkantoor no. 17 aan het Silezische station hier, heeft vijftigduizend mark in contant geld verduisterd, die hij uit het paklokaal van het kantoor naar het lokaal, waar de brieven worden uitgedeeld, moest brengen. Hij heeft de wijk genomen. de pest. Odessa, 28 Juli. Sedert gisteren komen er hier ge vallen van pest voor. Gisteren is er een aan gestor ven, heden ook een. Heden zijn er twee nieuwe ziektegevallen bij gekomen. mond- en klauwzeer in engeland. Men hoopt in Engeland het mond- en klauwzeer meester te worden door slachten van verdachte bees ten. Nadat in een wei, grenzende aan de boerderij bij Ripen, waar de ziekte zich 't eerst vertoond heeft, een rund ziek was geworden, heeft men op die plaats 34 runderen en 107 schapen geslacht. de misdaad van een krankzinnige. Reuter seint uit Keulen: Gisterochtend werd de 53-jarige echtgenoote van den waagmeester Weber opgehangen gevonden. Haar 33- jarige dochter lag geworgd voor het bed, drio kleinkin deren der vrouw waren in bed geworgd. De vrouw was reeds eenmaal verpleegd in een in richting voor zenuwlijdersmen vermoedt, dat zij in een aanval van verstandverbijstering haar dochter en haar kleinkinderen heeft geworgd en daarna zichzelf door ophanging van het leven heeft beroofd. Men meldt nader: Te Ehrenfeld, nabij Keulen, heeft een krankzinnige wederom een van die afschuwelijke daden gepleegd, waartoe de mensch slechts in staat schijnt, als hem het licht zijner rede begeeft. Naar reeds in het kort in het telegram gemeld is, heeft de drie-en-vijftig-jarige vrouw van den waagmees ter Wefers haar ungehuwde, bij haar inwonende drie- en-dertig-jarige dochter, en drie kinderen van een ge trouwden zoon, respectievelijk zeven, vijf en drie jaar oud. vermoord en daarna zichzelf aan de sponning van een raam verhangen. De familie Wefers was een welgesteld gezin. De man maakt op het oogenblik zijn vacantiereis en was gisteren nog niet in kennis gesteld van het drama, dat zich in zijn woning had afgespeeld. De vrouw was treeds sedert geruimen tijd zenuwziek en anderhalf jaar gele den beproefde zij reeds eens, zich van het leven tg be- rooven. Van de verwondingen, die zij zich toen toebracht, is zij nooit geheel hersteld. Eenige dagen geleden nog zeide zij tot een broeder, die haar een bezoek kwam brengen: ,,De schoonste dood is. als men zichzelf van liet leven berooft" en zij raadde ook hem aan, zich hel leven te benemen. Toen Vrijdagmorgen de woning van de familie Wefers gesloten bleef, waarschuwden de buren de in de nabij heid wonende zuster der vrouw. Toen het huis mét geweld opengebroken was, kreeg men een .vreselijk tooneel te zien. Van de drie kinderen lagen een zeven jarig meisje en een vijfjarig knaapje in hun bed. Het jon getje had de handen gevouwen en scheen, evenals zijn zusje, te slapen. In een klein ijzeren ledikant lag het jongste kindje in dezelfde rustige houding als de beide andere kinderen. Hoe de grootmoeder de kinderen om het leven bracht, kan nog niet met zekerheid gezegd worden. Waarschijnlijk heeft zij de kleinen gewurgd. Een geheel anderen aanblik bood de nabijzijnde slaaji- kamer van de drie-en-dertig-jarige dochter. Het Slacht offer lag ontkleed en met 'los haar voor haar bed op den grond. Het lijk toont de sporen van een hevige worste ling en had verscheiden krabwonden in het gezicht en aan den hals. Ook de dochter schijnt door wurging om het leven gebracht te zijn. Slechts met inspanning van alle krachten schijnt de oude vrouw er in ge slaagd te zijn. haar dochter te overmeesteren. Eerst na eenig zoeken vond men het lijk van de grootmoeder in de donkere kinderkamer aan de spon ning van het venster hangen. De oude vrouw droeg slechts eenige kleedingstukken en schijnt, terwijl zij zich Donderdavond naar bed wilde begeven, op 't nood lottig denkbeeld gekomen te zijn, de moorden te plegen. deensche geestelijken tegen df offi cieren. Te Kopenhagen is men zeer opgewonden over een artikel van den predikant Koch, dat in een blad te Odense is verschenen, waarin hij het heeft over den ruwen geest van de Deensche officieren. De minis ter-president en de minister van Oorlog hebben den minister van Eeredienst opgedragen van Koch een rechtvaardiging en nauwkeurige motiveering van zijn aanval te verlangen. Koch verklaarde, dat hij bin nenkort aan dit verlangen zal voldoen en de namen van een aantal officiereen zal publiceeren, die in den omgang met hun ondergeschikten ruw en on hebbelijk zijn geweest. Thans komt ook een tweede geestelijke, de predi kant Balster op Funen In de Fyns Tidende met een artikel, waarin hij beweert, dat hij zich geheel moet aansluiten bij den aanval van zijn collega tegen de officieren. Hij heeft gedurende 15 maanden militai ren dienst verricht in drie verschillende garnizoens en is dus in staat op grond van persoonlijke erva ringen gedurende zijn diensttijd, de waarheid der beweringen van Koch door talrijke voorbeelden te bewijzen. Men wacht natuurlijk in spanning op de onthullingen van beide geestelijken. zonde en straf. Zijn er in ons land nog vele respectievelijk auto kannibalen? Zoo ja. en ik vrees het. dan mogen fietsers en automobilisten hun voordeel doen met het volgende verhaal van een Franschen aulomobielbezitter. Het was in November, vertelde hij, en voor de zoo- veelste maal was er een band gesprongen. Terwijl de wond gedicht werd wandelde het gezelschap een eindje op. en zag, bij een bocht van den weg gekomen, een interessant schouwspel. ,,\Ye zagen een boer, eigenaar van, een niet ver verwijderde boerderij, die met het verheven gebaar van den zaaier spijkers van alle mogelijke afmetingen op den weg zaaide. ,,In twee sprongen waren we bij hem en weldra we waren met ons vieren organiseerden we een partijtje vangbal. De bal was de man. Daarna trokken we hem zijn broek uit en Zetten hem met geweld op den weg, op een punt paar de spijkers, klein, .pun tig maar weinig gevaarlijk, het dichtst lagen. Mét do voldoening van iemand, die zijn plicht gedaan heeft gingen we toen den maire waarschuwen, die den no£ erg pijnlijken spijkerzaaier dwong den weg sfchoon te vegen. Daarvoor hebben we toen onze klacht ingetrok ken". Het middel is misschien niet heel wettig maar lijkt uiterst probaat. Men zou 't ir een dergelijk geval, en bij betrapping op heeterdaad. bij ons ook eens kun nen probeeren. hij wist het wel. Uit de loopbaan van Adeline Patti, die zoo juist 67 jaar is geworden, vertelt een harer oude im presario's in 'n Engelsch tijdschrift de volgende anec- dote: 't Was vastgesteld, dat Patti eenige jaren gele den te Boekarest zou optreden, doch kort vóór den aanvang van de reis verklaarde zij, er niet heen te willen, daar 't ,,da drunten" te koud was. Alle po gingen van den impresario, haar op 't besluit terug te brengen, mislukten, en de zangeres was niet tot rede te brengen. De wanhopende impresario, die 'n half fortuin op 't spel voelde, besloot zijn toevlucht tot 'n list te nemen, en zond z'n vertegenwoordiger te Boekarest 't volgende telegram: „Heb noodig plech tige ontvangst station Boekarest, telegrafeer mij onmiddellijk 't volgende: Roemeensche adel van plan mevrouw Patti grandioos te ontvangen. Verwacht aan station vertegenwoordiger regeering; sleden, fakkels, muziekkapel." De slimme impresario ontving 'n paar uur later 't gewenschte telegram, en toonde 't aan Patti, die verrukt uitriep: „O, wat 'n allerliefste menschep! Wanneer gaan we...?" Morgenavond, als u 't goed vindt, was 't antwoord. Aan 't station te Boekarest werd de diva door 'n zwerm heeren in rok en uniform ontvangen. Ach ter hen straalden fakkels, wapperden vaandels en schetterden koperinstrumenten. Toen Patti uit den salonwagen stapte, trad 'n oud heer met grijzen baard op haar toe en sprak plechtig: „De adel van Roe menië heet u hartelijk welkom, hooggeachte mevrouw. Na deze ontvangst werd de kunstenares, omstuwd door de hooge heeren, naar haar hotel geleid... De uniformen waren voor 4 mark per stuk van 'n kostumier gehuurd, en de z.g. adellijke heeren had den hun figuranten-rollen voor éen mark vijftig en 'n sigaar gespeeld, 't Geheel had 300 mark gekost. Maar 's impresario's zaakje was gered! HAARZIEKTE. Te Schwerte in Westfalen zijn de scholen geslo ten, wegens een raadselachtige haarziekte, die daar onder de schoolkinderen kort geleden is uitgebro ken. De ziekte heeft zich op zeer zorgwekkende wijze uitgebreid. DAT WAS MIS. De onlangs tot afgevaardigde gekozen algemeene secre taris van het internationale socialistische bureau, Ca- mille Huysmans ontving eenigen tijd geleden een brief van den minister van buitenlandsehe zaken, Davignon, waariiPdeze schreef: „Zeer geachte heer afgevaardigde! Wees zoo goed mij het officierskruis van de Leopold- orde terug te zenden, want hierbij ontvangt u het be sluit van uw bevordering in den ridderstand van dezelf de orde. De versierselen gaan hierbij. Hoogachtend, enz.,, Camille Huysmans bekeek lachend het ridder kruis, ging zitten en schreef terug: „Mijnheer de mi- nisterIk ben geheel en al paf, daar ik zoo dom ben. niet te weten, dat ik officier was in de Leopoldorde. En nog meer verbaasd ben ik over de nieuwe orde. Ik verdien haar eigenlijk niet. Want mijn konings- trouw als socialist is iegenlijk wat verdacht. Ook sta ik in verdenking een weinig anti-clericaal te zijn, in het bijzonder sedert het tijdstip, waar óp uw geachte regeering de staatskweekscholen voor onderwijzers in Henegouwen onderdrukte. Wees daar om zoo goed het ridderkruis toe te zenden aan den afgevaardigde Louis Huysmans, wiens koningstrouw volkomen onkreukbaar is. Verontschuldig het verdriet dat ik u ongetwijfeld berokken en aanvaardt de be tuiging van mijn oprechte hoogachting. Camille Huys mans." Welk gezicht de minister trok toen hij dit schrijven las, weet men helaas niet. GEMEENTE SCHAGEN. I Ondertrouwd: Gerardus Aldcrt Blaauw, 24 jaar, te Alkmaar en Gerritje Roggeveen, 24 jaar. wonende al hier. I ZTTIDSCHARWOUDE. Geeft de oogst van zilveruien, vooral ook 'met het oog óp de prijzen, reden tot tevredenheid, toch zijn vele tuinbouwers ten zeerste benadeeld, doordat eén groote hoeveelheid zaad van geen goede soort is ge weest. Velen vreezen. dat van dit zaaisel niets, althans niets goeds te recht komt. Hierdoor wordt belangrijk schade geleden, .zoodat gezocht wordt naar een weg óm zooiets voor het vervolg te voorkomen. Dubbel jammer is 't. nu de prijzen zoo goed zijn. ZIHDSCHARWOUDE. Vrijdagavond is alhier opgericht eene plaatselijke li berale kiesvereeniging voor Polder en Gemeente. On geveer 20 leden traden toe en een voorloopig bestuur werd gekozen. Voor de a.s. verkiezing der Banne Zuid- Scharwoude. werd'aanbevclen den heer C. Berkhouwer (aflr.Het voorloopig Bestuur bestaat uit de heer C. Berkhouwer, T. Kostelijk Tz., Jn. de Geus, Jb. de Geus en Jb. Verkroost. ZUIDSCHARWOUDE. De officieele opening der Kruideniersafdeeling van de coöperatie „Vooruit" had gisteravond plaats, met een inleidend woord van den voorzitter. Dank werd gebracht aan bestuur en pers. Binnenkort hoopt men de nieuwe bakkerij te openen. Wie dit verschijnsel in zijne kruisbessen waarneemt, snijde terstond den aangetasten top flink diep af en verbrande haar. Op deze manier kan men verdere uitbreiding eenigszins voorkomen. bewaarschool. De commissie van toezicht op de bewaarschool al hier verkoos in hare vergadering van Donderdag avond in de plaats van wijlen den heer Ds. Herman tot voorzitter den heer W. Vader, en in diens plaats tot vice-voorzitter den heer C. L. van den Bergh. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 29 Juli. Aanvoer 910 zak aardappelen, 500 baal zilver uien. Groote muizen f 1.a f 1.30. Drielingen f0.60 a f 0.70. Kleine f 0.20 a f 0.30. Schotsche Muizen fper 35 K.G. Zilveruien f4.20 a f5.Drielin gen f2.20 a f2.90 Gewone nep f4.a f4.70 per *50 K.G. Roode kool f 3.20 a f 4.50 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juli. Aanvoer 48000 stuks. Bloemkool le soort f 4.80 a f 7.80. 2de soort f 2.40 a f 3.50 per 100. 30 Juli. i Aanvoer 54300 stuks. Bloemkool 1ste soort f 4.80 a f 7.2de soort f 1.80 a f 3.80 per 100. ANNA PAULOWNA, 29 Juli. Aardappelen: Muizen f 1.a f 1.60. Kleine f 0.80 a f 0.90. Graafjes f 1.50 a fl.90. Kleine id. f 0.80 a f 1.10 per H.L. Snijboonen f 1.65 a f 2.per 1000. Slaboonen f 5.50 a f 10.per 100 Kilo. Tuin- boonen f 1.a f 1.10 per 1000. Wortelen f 1.50 a f 2.20 per 100 bos. Aalbessen 6 a 10 cent. Kruis bessen 4 a 6 cent per pond. Handel vlug, veel koop lieden. MEDEMBLIK, 29 Juli. Aardappelen: Groote Muizen f 0.90 a f 1.20. Kleine Muizen f 0.50 a f 0.55. Blauwe f 1.05 a f 1.20 per H.L. Aanvoer 2000 manden of zakken. MEDEMBLIK, 28 Juli. Aardappelen: Groote Muizen f 0.95 a f 1.30. Kleine Muizen f 0.50 a f 0.55. Blauwe f 1.05 a f 1.25 per H.L. Aanvoer 2610 manden of zakken. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juli. Aardappelen: Gladbl. f 1.65 a f2.30. Ronde f 1.35 a f 1.90. Muizen f 1.a f 1.60. Kleine f 0.50 a f 0.70 per H.L. Wortelen f 1.80 a f2.60 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f4.a f8.70. 2de soort f 2.a f 3.Roode kool f 4.40 a f 5.30. Gele kool f7.70 a f8.30. Witte kool f4.60 a f5.80 per 100 stuks. Zilveruien f 4.a f 5.30 per 50 K.G. Slaboonen f 0.45 a f 0.55 per 1000 stuks. WINKEL, 29 Juli. Roode aalbessen 9% a 14% cent. Witte aalbessen 7% a 8 cent. Zwarte aalbessen 24 cent. Frambozen 16 a 22 cent. Kruisbessen 5% a 7 cent per pond. Slaboonen f 0.60 per 1000. Roode kool f 5.Bloem kool f 5.Komkommers L 2.50 per 100 stuks. Aard appelen f 1.20 a f 1.65 per 35 K.G. Peren f 2.50 per mand. NED. VARKENSVERZEKERING-MAATSCH. In de week van 2531 Juli 1910 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt: 7- tot 9-weeksche Biggen f 12 f 16. Varkens van 25 tot 50 Kilogram f 0.50 per K.G. Varkens van 50 tot 75 Kilogram f 0.49 per K.G. Varkens van 75 tot 100 Kilogram f 0.53 per K.G. Varkens van 100 tot 125 Kilogram f 0.54 per K.G. j Varkens van 125 tot 150 Kilogram f 0.56 per K.G. j Varkens van 150 tot 175 Kilogram f 0.59 per K.G. Zeugen f 0.53 per Kilogram. EIERENVEILING V.P.N. Amsterdam, 29 Juli. Kipeieren f 3.50 a f 5.75 per 100. Eendeieren f 3.60 a f 3.90 per 100. ALKMAAR, 29 Juli. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 185 H.L. Tarwe f 7.haver f 3.30 a f 3.90, bruine boo- nen f 15.50, paardeboonen f 10.karwijzaad, nieuw f 14.30 a f 14.55 per H.L. Kaas. Kleine fabriekskaas f 32.50, kleine boeren kaas f 32.50, commissie f 32.50, middelbare f 33. Aangevoerd 375 stapels, wegende 200000 K.G. Han del vlug. DIEFSTAL. Door A. W. alhier is aangifte gedaan dat tijdens afwezigheid van hem en zijne huisgenooten bij hem uit eene kast is ontvreemd een bedrag van f 14.50. AMERIKAANSCHE KRUISBESSENMEELDAUW. ALKMAAR, 30 Juli. De heer C. A. J. M. de Gier, leeraar aan de 6 Paarden f 100 a f 185. 22 Koeien f 140 a f 280. Rijks-landbouwwinterschool alhier, heeft in onze ge- 60 Mag. Schapen f 18 a f25. 31 Nucht. Kalveren f8 meente de Amerikaansche kruisbessenmeeldauw ge- a f 24. 66 Mag. Varkens f 20 a f 30. 159 Lammeren vonden. Deze hoogst besmettelijke plantenziekte ver- f 10 a f 18. 10 6 Biggen f13 a f 18 per stuk. Kipeié- toont zich in de toppen der scheuten als een wit ren f4 a f4.50 per 100. Boter f 0.60 a f 0.70 per I schimmel, die weldra in, een bruin zwam overgaat, kop. Ondertrouwd: O. A. BLAAUW Pz. EN O. ROGGEVEEN. juii i9io. Getrouwd: B. ELZER en G. BLAAUBOER, die dank zeggen voor de betoonde be langstelling. Helder, 28 Juli 1910. Heden overleed onze geliefde Echtgenoote en Moeder in den ouderdom van 29 jaren. Zwaar treft ons deze slag, doch wij hopen te berusten in Gods heiligen wil wiens doen wijsheid en liefde is. J, BEKENDAM en Kind. Wieringen, 28 Juli 1910. De Commissie voor de a s. Groote Landbouwtentoonstelling te HOORN, 18 voornemens op Vrijdag 5 Augus iub 1910, 'snara. 3 uur, in 't kantoor r Tentoonstelling Dal 8, te Hoorn, aan besteden det wouwen dek tenten, thi WUNE euz., voor hier te houden landbouwtentoonstelling. Der en teekeningen zijn f 1. adres mkr{jgbaar aan bovengenoemd De Commissie voornoemd W. P. Kebslkk, Voorz. W. Balk Wzn., Secr. NËN ED GEDISTILLEERD. Deze Cognac wordt geleverd aan 30 beke waarvan de bewijzen bij mij ter inzage liggen Bij hetzelfde adres bestaat gelegenheid tot berging van Rijwielen, ook voor Scholieren, tegen eene billijke vergoeding. S8HAGEN, Juli 1910. IÜ Deze Cognac wordt geleverd aan 30 bekende Stoomvaart-Maatschappijen en aan de Marine van verschillende landen, Beleefd aanbevelend, voor den tijd van 5 achtereenvolgende jaren, van de kapitale gunstig bekend staande en welgelegen Te k o o p Groote keuze. j Nette bewerking. Teekeningen en Fotografische V afbeeldingen op aanvraag. - IMP w I Te koop: kunnende kalven 20 Augustus. AdresC. LEVENDIG, Oudesluis, Zijpe. Gevraagd: bij C. ROGGEVEEN, Laan, Schagen. Firma W. F. Stoel Zoon. Kantoor: Luttik Oudorp. Geld van particulieren en instellingen op zeer langen termijn, desverkiezend levenslang beschikbaar voor lste H y- p o t h e e k tegen 4%. Aflossingen naar verkiezing. Boerderijen te koop gevraagd en te koop aangeboden. Brandverzeke ring met vaste premie. Te koop: Door ouderdom een sinds jaren met succes gedreven in Kruideniers- en Grutterswaren, Por selein en Aardewerk en aanverwante artikelen waarbij Moes- en Bessentuin in een welvarend dorp. Aanvaarding naar verkiezing. Te bevragen onder lett. T T, bureau van dit blad. Gevraagd, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden 15 a 16 jaar. Adres: L. v. d. Oord, Winkelier, 't Zand. groot 51 Vs Hectaren Bouwland, aan den Sloterweg naast de Genievaart, thans in gebruik bij den heer H. J. C LA.MMERTS. I Het land is te aanvaarden heden bij j t ontblooten der schoof en de woning 1 Mei 1911. Briefjes met opgave van twee soliode borgen moeten uiterlijk Zaterdag 13 Augustus, des middags vóór 4 uur zjjn ingeleverd ten kantore van Notaris C. j F. J. HEINSIUS te Haarlemmermeer, alwaar de voorwaarden van af Maandag a.s. ter lezing liggen. Kijkdagen op Woensdag $n Vrijdag. Gevraagd nette tegen 15 October, een P.G., niet ouder dan 18 20 jaar. Brieven franco letter R K; bureau dezer Courant. beveelt zich beleefd aan voor alles wat tot het vak behoort. F STOEL ZGON, Plaatsing gezocht voor geldbelegging FtRWA w. als le Hyp., bij voorkeur op boer- ten spoedigste gevraagd, bij A. KISTE- dv rijen. 'e7ert a"® «oorteu Br. fr. no. 99, bur. van dit blad. fllTISlMl, ZtllÉtftöll Cfl Md!fleiWfc MAKER, te Dirkshorn.

Schager Courant | 1910 | | pagina 3