IKIWfl. Raiffeissenbank te Koegras. Tleosel-Snijnacliina Agent Politie rijtuigen. Hit lm Moillad Mostert Minnes, f0.97a per Kilo a contant. 300=jarig Bestaan Dienstbode Dekriet. Augu rk j e s. machinaal gesneden Trapman Co., Schagen noteeren voor wol Burgemeestersfeest Fuinie Bergplaats voor Fietsen. Tevens een SMIDSKNECHT gevraagd. at. Mii ,egra sstiisjrïïJSK. Nagekomen berichten Advertentièn. AALTJE SWART, P. JOON. AALTJE SWART, A. 8WART. J. SWART-Leeg water en zusje M. G. SWART. AALTJE SWART, J. SWART. C. P. SWART—Burger. Burgerbrug, 1 Augustus 1910. Hedenmorgen overleed zacht en - n» een langdurig en geduldig jijden, onze innig geliefde kdochter en Zuster J0HANNA ADRIANA, Eerste klas „Burger"- gerookt vleesch, ham, Cervelaat- worsten metworst. Schagerbrug. Ph. Slöve. in aarden potten, 50 ots. per pot Wederverkoopers tegen goede provisie gevraagd. AdreB: W. RUITER ZONEN, Kloveniers burgwal 5153, Amsterdam. te Schagerbrug. Jb. TUINMAN, dienstbode een Schildersknecht, bij G. Grootes, Haringhuizen. C. KOOPMAN, De Kinderkleeding beginnen met een nieuw kwartaal. Wieringen, ry_ rippen. die zijn vrouw vermoordde en het afschu- boer Hz., K. Kaan Kz., P. Kooij Jbz., A. Sleutel Dz., veiiik verminkte lijk in den grond stopte. De geheele Jac. Koning, K. Schenk, K. Kater, A. J. Zijp en me- Fnfldsche politie speurde overal om den misdadiger te juffrouw Je. A. Zijp. ontdekken, die zich inmiddels met een typiste, zekere Het was een heele beweging op het Polderhuiserf, juffrouw Lc Neve, uit de voeten maakte" Na veel en waar door de commissie alles werd geregeld en ge velerlei geruchten, is ^bleken, dat Dr. Crippen aan rangschikt en een groot publiek paarden en aanspan- boord der „Montrose" zich bevond, op weg naar Ame- ning bewonderden. rika. en bij aankomst der boot is hij nu gearresteerd. Er werd gereden in de Buurt en weldra snorden Beiden zullen wel zoo spoedig mogelijk naar Enge- de karretjes met de vlugge paarden bespannen achter land teruggevoerd worden. Wordt daar de schuld van elkaar aan. Dat is en blijft een aantrekkelijk ge- I>r. Crippen bewezen, dan zal hij den strop zekerlijk zicht. niet ontgaan. In hoeverre de tvpiste medeschuldig is Prijzen of rangnummers werden niet toegekend, zoo aan de misdaad, staat nog niet Vast. dat het publiek een ieder voor zichzelf, zich een favo- ïntusschen is met deze sensationeele inhechtenisne- riet mocht kiezen, ming weer eens duidelijk het groote nut bewezen der Nog was het concours niet geëindigd of uit de lood- radiotelegrafie aan boord van schepen, ook wat be- zwarte lucht, die zoo langzamerhand steeds dreigen- treft de vervolging van voortvluchtige misdadigers. Im- der en dreigender was geworden, ontlastte zich een mers, alleen door „de draadlooze" kon de kapitein der donderbui, die het verdere feest in duigen deed val- ,.Montrose" aan de betrokken autoriteiten mededeeling len. Regen, hagel, bliksem en donder het was voor doen van zijn vermoeden, dat twee personen, onder een oogenblik een verschrikkelijk weer. In minder den naam van Robinson de juffrouw had zich in dan geen tijd had alles zooveel mogelijk een goed manskieeren gestoken en ging door voor den ,.zoon van heenkomen gezocht en de wegen waren als schoon den dominee" de gezochte Crippen en mej. De geveegd, geen poes waagde zich buiten. Neve waren. Toen eindelijk de bui wat bedaarde, kwam er weer Voor den kapitein is er een niet onaardig voordeel- wat drukte en levendigheid, maar het feest bleef on- tje aan verbonden; hij heeft de 3000 gulden, voor de tijdig gestoord en de wedstrijd met versierde ru- ontdekking van het paar uitgeloofd, verdiend. wielen werd dan ook tot den volgenden dag uitge- Crippen is Maandagochtend door den rechter te 1 steld. 211Miss Le Neve is nog steeds te ziek om voor den rinS voor dlt stuk werk- rechter te verschijnen. I Te half acht was het feest voor allen. In drie lo- Treffend was het om aan te zien, zoo Vertelt een ^aten werd den feestgangers wat geboden: tooneel, mu- l>erichtgever van de Daily Mail teQuebec, hoe bewo- j ziek of <jans. jn aiie zalen was het propvol, bij mej. gen het meisje was, toen haar een draadlocs telegram ^yec^ j Boon, zoowel als bij de heeren Veeter ter hand werd gesteld, afkomstig van hare moeder, die s^enk en Haverkorn, Overal werd vroolijk en op- haar bezwoer eerlijk alles mede te deelen, wat haar gew0kt feestgevierd, de feeststemming was er spoe- omtrent de geheimzinnige zaak bekend is, hare broeders I dig. in en t>ieef er. Geen wanklank verstoorde het en zusters zouden haar dan alles vergeven. Nadat zij feeSf het telegram had gelezen, barstte zij in zoo hevig snik Bjj mej \ye(j j. Boon opende Tavenu met een goed ken uit, dat zelfs de gevangenbewaarders geroerd wer- uitgevoerd nummer. den. Toen trad de Dijkgraaf, de heer Groneman naar vo- WEBKSTAKING OP EEX KERKHOF. ren en deelde mede, dat van H. M. de Koningin en In Parijs wordt op het oogenblik het werk gestaakt... z. K. H. den Prins telegrammen waren ingekomen op een kerkhof, iets, wat zeker niet alle dagen voor met dank en gelukwensch. Later is, zoo werd ons zal komen. meegedeeld, ook een telegram gekomen van H. M. 't Kwam zoo: Een aantal marmerwerkers waren door de Koningin-Moeder en tevens een, allerhartelijkste hun patroon weggestuurd, omdat zij hun werk niet felicitatie van, den Commissaris der Koningin onzer goed verrichttenen als protest tegen dit ontslag hebben Provincie. alle marmerwerkers het werk neergelegd. En geen hun- Na Tavenu volgde de zangvereeniging Apollo met ner daalde af in de grafkelders, om de tomben te be» het feestlied, vervaardigd door den Directeur, den vloerenheer P. Stadt en op muziek gezet door den heer De patroons hebben naar aanleiding hiervan besloten, j. b. Kolkman, al hun werklieden als ontslagen te beschouwen. En daar dit werk toch moeilijk kon stil blijven liggen, be sloten de autoriteiten ,dat geniesoldaten de afgebroken werkzaamheden zouden ter hand nemen, zootang tot dat er weer evenwicht gekomen zou zijn in de sociale verhoudingen der grafmarmerindustrie. Om te belet ten, dat het op 't kerkhof tot relletjes komt, heeft men aan de kerkhofwachters politieagenten toegevoegd, die de orde zullen hebben te handhaven en voor een ge- regelden dienst zorgen. EEN RAADHUIS INGESTORT. Te Borken, in Westfalen, is plotseling het oude bouw vallige raadhuis in den nacht op Zondag met een ge weldig lawaai ingevallen. Eenige weken geleden was men met het sloopen %-an het gebouw begonnen, om- j dat het groote scheuren vertoonde. Op last van de regeering was het werk echter voorshands weer gestaakt, omdat zij meende, dat het gebouw kunstwaarde bezat. De; burgerij verlangde echter dat het gesloopt zou wor- i den, daar zij vond, dat het gebouw geenerlei "historische of architectonische waarde had. Het is nu gebleken, dat kwaadwillige handen verschei dene pilaren omvergehaald en zoodoende gemaakt heb ben. dat het moest invallen. Gemengd koor: Waar eens de zee haar golven joeg, Gemengd met wier en klei en, zand, Tot Slikker- en Westfriesche Dijk Daar ligt thans vruchtbaar polderland. Dat schoone vredeswerk In bangen oorlogstijd Toont onzer vaad'ren durf En energie en vlijt. Thans eer' gebracht Dat kloeke voorgeslacht! Hun ferme leus „Door Eendracht Macht" Word' waardig steeds door ons betracht! Ook toon' hun nageslacht Dien eed'len durf en kracht! Mannenzang: Van Coetenburg ga uit de lust In ernstige' arbeid, waarop rust' De zegen, die onmisbaar is bij ai ons werk. Vrouwenzang: Moge elke deugd, na menschenmin, Gezeteld zijn in elk gezin: Zóo worde Wier'ngerwaard, en blijve 't, schoon en sterk! I Gemengd koor: Waar eens de zee haar golven joeg, enz. Zoo wisselden deze beide vereenigingen elkaar af. tot Philotechnie vóór de pauze opvoerde: Dilettan ten. Ook deze vereeniging oogstte veel bijval en zette haar beste beentje voor. Er werd uitstekend gespeeld. Na de pauze volgde door de Rederijkerskamer: Eigenzinnigheid. Alle vereenigingen, hebben haar uiterste best ge daan en, zijn, er volkomen in geslaagd iets goeds te leveren. Het was dan ook een mooie avond. Het was druk, ja levendig en vroolijk ook, maar het Het bleef Dinsdag op het tentoonstellingsterrein was ook feest en daar past vroolijkheid en reu- druk en opgewekt tot ongeveer 2 uur, toen het ring bij. vee naar huis werd gevoerd en weer een ander turn- Wat zoo deze en gene reeds mompelde, werd bewaar mer van het programma onze aandacht vroeg, nl- heid: tegen 9 uur werd de electrische verlichting aan het concours-hippique. Daaraan werd deelgenomen het Polderhuis ontstoken, endaarover was maar door de heeren C. Geel Jbz., H. Smit Jz., Jac. Wai- éen roep, dat was schitterend!! VAN DEN En nu Woensdag. Al heel vroeg was de heele Buurt op stelten, alles was in de weer. Beenen en handen werden gerept, want jongens er was nog heel wat te bestellen en te verrichten om tegen 9 uur de allegorische optocht in elkaar te krijgen. We hadden zooal eens door dezen en gene hoo- ren fluisteren: je zult er van opkijken, er is werk van gemaakt hoor! En toen dan vanmorgen dit en dat te voorschijn kwam, kregen we eenig idéé van wat ens stond te wachten. Maar toen zoo langzamerhand alles voor elkaar stond en ten slotte de stoet in zijn geheel passeerde, waren we opgetogen. Dat was werkelijk iets moois, die kleurige stoet. Alles zoo smaakvol gerangschikt, typisch daargesteld, leuk be dacht. Alle hulde voor al dien arbeid en voor het resultaat daarvan! De stoet stelde voor: Het verleden, het heden en de toekomst, en onzen lezer zal 't uit de beschrij ving, welke we hier laten volgen, duidelijk blijken, dat men dit hoofdidee al zeer mooi en treffend heeft uitgevoerd. Voorop gingen twee herauten te paard, die er in hun veelkleurig pak en grijzen vilten hoed, aller- krm.igst uitzagen. In een versierden wagen volgde de Karnioniekapel van Schagen en dan een vendel rui ters. Dit vendel, in fraaie costuums. was een heel mooie groep. Op dartele paarden gezeten met hun hoofdman in zijn zilverkleurig met goud afgezet har nas en gevederden helm, en alle ruiters gehelmd en gespeerd, keek een elk met lust naar hen. De costumes voor dit vendel zijn geleverd door de firma Leeger te Amsterdam. Daarna volgden de Staten van Holland, concessie ver- leeuer.de aan Coetenburg voor <1-; droogmaking van dei Polder, typisch in zijn samenstelling en uitvoe ring Polderjongens in hun rood baaien hemden en pilow broeken en waterlaarzen, op een versierden boerenwagen mogen niet vergeten worden om ge noemd te worden. Een oud-Hollandsche sjees met een tweetal gecostu- meerden, geheel in denzelfden stijl, als het ware een vriendelijke groet uit vroeger jaren, kwam daar ach ter. Neptunus, de God der Zee, op een wagen van wier, was heel goed bedacht en mooi in elkaar- gezet. De bemaling van voorheen en thans, voorge steld door een molen en het tegenwoordig machine gebouw, gaf een heel juist beeld van het verschil van beide toestanden. Toen volgde Cérès, de godin van den landbouw, te midden van allerlei landbouwproducten troonend, een mooie zegewagen. Eenige leden van het Polderbestuur de Dijkgraaf, de Secretaris en de Penningmeester, kwamen nu, gezeten in een paar landauers. Een oude herinnering uit vroegere jaren, een groot verschil te zien gevend van het voorheen en thans, was de geeselbank, de oude manier van dorschen. Al de bedrijven in de gemeente Wieringerwaard ver tegenwoordigd, volgden nu alle aanschouwelijk voorge steld, zeer natuurgetrouw en toch met veel smaak uit gevoerd. We zagen de zuivelbereiding, de bakkerij, die werkelijk een zoete inval mocht worden genoemd, j de slagerij, een prachtige reclame voor de zaak; de visscherij een schuit vol stoere visschers, met zuid wester en oliepak met net en takel gewapend: het bouwvak, waar in een timmermanswinkel, de slijpsteen draaide, geschaafd en getimmerd werd, dat het een lust wasde smederij volgde, ook in volle werking, zoo- ook de schilder. De barbier werd al zeer natuurgetrouw vertoond, een salon, waarin werkelijk ingezeept en geschoren werd, hooggchoede bezoekers wachtten op hun beurt, een al lerleukst idéé; daarop volgde de molenaar met den stofbril op zijn neus, het heele bedrijf in de weertoen de schipperij, en daar achter de tuinman, elk vak werd duidelijk weergegeven. Nog was er geen eind aan den stoet, waschmeisjes aan mangel en kuip, naaisters met naaimachine en schaar.ijsclub met een tentje waarin heele melk en koude koek, dat alles volgde in één lange rij. Eenige leden van Phylotechnie zalen in een keurig versierden ponnywagen en Apollo, de zangvereeniging, volgde in een eere-karos, die prachtig wasde leden van de gymnastiekvereeniging Olympia daar weer ach ter op witgedekte en bekranste paarden. Toen, de sport te midden van rozen en groen; de Toekomst, een spoorwagen in miniatuur, alleraardigst in elkaar gezet. Het witte Kruis, keurig-mooi daarbij zich aansluitend. Bloemenhulde (in de ware beteekenis van het woord.) En toen... een ruiterstoet en een reeks van rijtuigen van particulieren. Uit deze korte opsomming krijgen onze lezers eenig denkbeeld van wat te zien is gegeven en van de ontzettende moeite, die men zich allerwege heeft ge troost, het is een reuzenwerk geweest. En toch weer licht door de algemeene samenwerking, die deze da gen steeds weer zoo duidelijk naar voren komt. Het was nog maar even negen uur, dat de stoet door de Buurt trok, waar een groote menigte belang stellenden waren saamgestroomd. De zon scheen hel der en alles wees er op, dat het een ware triomf tocht zou worden. De stoet volgde na de Buurt te zijn doorgereden, den Barsingerweg. den Westfriesehen Dijk. den Walingsweg, om dan te worden ontbonden. HEERHUGOW'AARD. Maandagavond werd de laatste vergadering gehou den van „Ons Belang". De Commissie, belast met de liquidatie, had voor een daartoe benoemde commissie rekening en verantwoording gedaan, waarover de goed keuring der vergadering werd uitgesproken. Officieele bescheiden zullen bij den voorzitter in bewaring blij ven. Aan de aanwezige leden werd hun aandeel in het nog restend saldo uitgekeerd, zijnde per hoofd f 3 23 Het was deze maand juist 10 jaar geleden, dat de vereeniging was opgericht. De laatste jaren was "het echter een kwijnend voortbestaan. Van de 56 leden waren ditmaal 42 aanwezig. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen heeft de Harmonie-vereeniging „Excelsior" alhier het plan opgevat, in 1911 haar 15-jarig bestaan luisterrijk te herdenken. Verscheidene personen zijn reeds aangezocht tot het vormen van een eere-comité, hetwelk Woensdag 10 Augustus bij den heer K. Bood zal vergaderen. Zijn wij goed ingelicht, dan bestaat het voorno men een festival te houden. EEN PRIESTER GETROUWD. Sickenberger, een gewezen leeraar aan een lyceum, die negen jaar geleden zijn rok als katholiek" pries ter had uitgetrokken, is te Munchen in, het huwelijk getreden. Hij had eerst aan den aartsbisschop van Mun chen verzocht, of deze te Rome dispensatie voor hem wilde vragen, opdat hij zou kunnen trouwen. De aarts bisschop wilde daar niet van hooren en bedreigde Sicken berger met den kerkelijken ban. Sickenberger heeft zich door die bedreiging niet in zijne trouwplannen laten dwarsboomen. Tot verklaring van zijn stap heeft Sickenberger in het Neue Jahrhundert, het orgaan van de Beiersche hervormingsgezinde katholieken, een open brief aan den aartsbisschop gericht. Hij schetst daarin de wordingsgeschiedenis van het celibaat in de roomsche kerk en herinnert er aan dat men den priesters in het Westen onder bedreiging met de strengste straffen verbiedt wat men den ka tholieken priesters in het Oosten zonder meer toe staat. Wanneer een gehuwd man priester wil worden, is hem dat alleen mogelijk onder voorwaarde, dat hij zich van zijne vrouw scheidt en deze in het klooster gaat. Hij zelf mag dan echter een huishoudster bij zich nemen. Zoozeer is de kerk afgedwaald, dat zij den priester zijne vrouw ontneemt en dan toestaat, dat een andere vrouw bij hem inwoont. „Ik beschuldig vervolgt Sickenberger alle pausen en bisschoppen, die de wet van het celibaat gegeven hebben en handhaven, van valsehe vroom heid, van wreedheid. Van den mensch, die God lief heeft, offers te verlangen, die God niet wil, is val sehe godsdienst; ze af te dwingen, is onmenschelijk en wreed. Ik beschuldig degenen, die de wet hand haven, van huichelarij; want zij weten, hoe dikwijls de wet overtreden wordt, overtreden haar ten deele zeiven, maar doen, alsof alles in orde was en dwin gen hunne ondergeschikten tot dezelfde huichelarij. Ik beschuldig hen van de grootste misdaad tegen ons volk; want zij verlagen het huwelijk, beletten den vroomsten zonen van het volk nakomelingen te krijgen en brengen duizenden vrome vrouwen, in plaats van hun het geluk van het huwelijk met een priester te gunnen, in ontzettende gevaren. „Wij zijn voor God vrij. Hij verlangt geen offer, dat Hem zonder vrijheid een gruwel is. Hij verlangt barmhartigheid. Gij maakt ons huwelijk voor een concubinaat uit; voor God is het rechtmatig en hei lig, maar uw ongetrouwde staat is valsch. Gij wilt ons aan schande en verachting prijsgeven; maar de geschiedenis zal anders oordeelen, zij zal de schande, op u laden. Want op uwen bodem tieren huichelarij, lafheid, onkuischheid, ruwheid en geweld; op onzen bodem groeien waarheid, moed, reinheid, beschaving en zedelijke vrijheid; kortom, aan u is het Fari- zeeïsme, aan ons is het Christendom." De Müncher Neueste Nachrichten, die den brief van Sickenberger een cultuur-document van den eer sten rang noemt, teekent erbij aan: „Er zijn, naar wij zeer goed weten, vele priesters, wien deze woor den uit het hart zijn gegrepen. Voor een ding zal dr. Sickenberger God mogen danken: dat hij in de twintigste eeuw leeft en niet vijf eeuwen vroeger Noor dezen brief zou hij 'zonder genade op het Ma- ria-plein verbrand zijn." Heden overleed mijn innig ge liefde Echtgenoote in den ouderdom van 23 jaar en 5 maanden, mij nalatende een kind, nog te jong om dit zware verlies van haar zorgdragende moeder te beseffen. Uit aller naam, Heerhugowaard, 1 Augustus 1910. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het verlies onzer innig geliefde Dochter en Moeder in den ouderdom van 23 jaar en 5 maanden. Langereis, Hoogwoud, 1 Aug. '10. Heden overleed onze geliefde Zuster en Behuwdzuster in den ouderdom van 23 jaar en 5 maanden. kalm, !n ^nn nog jeugdigen leeftijd van 20 Jaar en 26 dagen P. WATERDRINKER, p. WATERDRINKER Pz T. WATERDRINKER Pd. Nieuwe Niedorp, 2 Augustus 1910. G. van HAM en A. van HAMDekker betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Schagen, 3 Augustus 1910. Voor de vele bewijzen van deelneming» ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, P. SLOOVES Kz. G. SLOOVES—Bol. Winkel, 3 Augustusl910 Het bestuur der Raiffeissenbank te Koegras maakt bekend, Maandag 8 Augustus geen zitting zal worden ge houden. Namens het Bestuur, J. DE VRIES, Kassier. De ondergeteekende maakt bekend dat van heden af bij hem verkrijgbaar is Aanbevelend, Deze voortreffelijke veezalf is onmis baar en mag in geen stal of daar, waar dieren zijn ontbreken. Zij geneest zeere spenen, openloopen, zweren of wonden, schurft, uitslag en al wat meer voorkomt. Bij de Friesche veestapel en bij die in Zuid-Holland reeds bij honderden potten gebruiktnabestellingen volgen herhaaldelijk. Door samenstelling der edelste stoffen verkregen wij deze beroemde zalf. Aflik ken hindert niet, de zalf is geheel on- gevaarlijk. Verkrijgbaar bij de Heeren Nierop Slothouber, AlkmaarGroote Bazar, Enkhuizen Jb. Feller, Hoorn Jb. Visser, Venhuizen; Simon Kok,Spier dijk Piet Bos, HoogwoudJ Leijen, I Schagen; Js. Boogaardt, Winkel; T. Blom berg, Beets P. Hoff, Spoorbuurt, Noord- 1 Scharwoude H. Schouten, Warmenhui- zen Frans Potveer, Heer Hugowaard K. de Boer, Kolhorn J. E. Vos, Wie ringerwaard L. Mantel, Hensbroek L. Groot. Schoorldam Wed. P. Neuvel, Anna-PaulownaM. Lakenman, Ilpen- dam J. Al, Neckerweg, BeemsterM. Hoek, CallantsoogWed. J. Prins Zonen, Bergen, Wed. J. Buijs, Abbe-i kerk-WeereJ. Koster Dz., Twisk J. Nuijens, Limmen N. Kraakman, Heilo; P. Dekker, Dikshorn. Elke Veehouder lw verplicht deze zalf voorradig te hebben. Zty Is het beste wat bestaat. Te ANNA PAULOWNA wordt ge vraagd: een op eene jaarwedde van f400 en f75 voor kleeding. Indiensttreding op 1 October 1910. Sollicitanten, beneden 39 jaren oud, kunnen zich schriftelijk aanmelden voor 1 September 1910 bij den burgemeester aldaar. In een klein gezin op Texel eene gevraagd, tegen flink loon. Zich te ver voegen bij Mevrouw VERHOEFF Laan SchageD. Te koop gevraagd 10 15 duizend bos dekriet, waarvan prijs en monsters worden ingewacht, bij J. Jac. RAB, Burg Texel. BAL tergèlëgenheid van het ZONDAG a.s. vanaf 3 uur uitstekende gelegenheid tot DANSEN. Aanbevelend, Er biedt zich aanbeen meisje van bijna 14 jaar als liefst in een klein gezin, franco brieven lett. A aan S. Backer, postbode Koegras. Verkrijgbaar dagelijks versch geplukte augurkjes voor den inmaak, bij D P HARTliAND, Schagen. Gevraagd: TE KOOP: 1 nieuwe Bakwagen, 1 nieuwe Kaas wagen, 1 nieuwe Driewieldekar, 1 nieuwe Boerenwagen, 1 bijna nieuwe platte Wagen, lang 2.30 M dreed 1 M., 1 gebruikte Bakwagen, 1 gebruikte Boe renwagen, 1 zoo goed als nieuwe Dog- kar, 1 Sulkie. In voorraad een 1 paards Dorsch- machine met Rosmolen, compleet. Ook alles genegen tot inruilen. Aanbevelend, Rijtuigmaker, Heer Hugowaard. en Aanbevelend,

Schager Courant | 1910 | | pagina 3