Damwedstrijd. De Zuid-Scharwouder Kindermoord. 8 4, Woensdag 10 Augustus 1910. 54ste Jaargang No. 4558. Byreau SCHASEK, Laan Uitgevers i Co, Bekendmakingen, Ariondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. 1 Alicitci Nieuws- IMtit- Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, "Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure worden ADVERTENTIES in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN éen dag vroeger. Interc. Telephoon Mo. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.00. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVER.TENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.26: iedere regel meer 5 Cent Oroote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer lestact uit een blad. laten en deze was er onkundig van gebleven. In den G E M E E V TE 8 C H A G E DRANKWET. Burgemeesler en Weihouders der Gemeente Schagen, brengen ter openbare kennis, dat op 9 Augustus i910 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Rudolphius Sjerp Boersma, van beroep broodbakker, wonende te Schagen, om verlof voor den verkoop van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank, in de navolgen de localiteit:, ,de salon voor ververschingen". van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Schagen, Sectie A, No. 285, plaatselijk gemerkt wijk A no. 88. en ge legen aan de Marktplaats, aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer be kendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester Wethouders inbrengen. Schagen, den 9 Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. nacht van 16 op 17 Juni werd Grietjes toestand er ger en haar zuster Mina kwam hare ouders mede- deelen, dat 't met Grietje niet goed was. Hoewel dat eerst aan kouvatting werd toegeschreven, merk te Grietjes moeder, die zich naar haar dochters slaapplaats begaf, wel, dat het wat anders was en toen vader De Vries daarvan op de hoogte werd gesetld en den waren stand van zaken kende, be gaf hij zich naar Grietjes verloofde, zooals hij voor gaf omdat die spoediger geneeskundige hulp zou kunnen halen met behulp van een fiets. Vrouw De Vries, die in onmacht was gevallen, bleef achter on der de hoede harer dochter Mina, toen haar man Lutterot haalde. Lutterot ging met De Vries mee, naar diens woning en zocht direct de slaapkamer van zijn verloofde op, die hij daar aantrof met een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht bij zich, dat leefde en dat hij heeft meegenomen en door I het dichtknijpen van de keel van het leven, heeft be en roofd. Daarna heeft hij getracht het kind in de rookhut in de slagerij te verbranden en Dr. Rootlieb, arts te Zuidscharwoude, die er laat in dien nacht of be ter gezegd vroeg in den volgenden morgen werd bij gehaald, heeft het kind niet bij Grietje aangetroffen. Dat kind heeft de arts ten raadhuize gezien. Bij het onderzoek naar den toestand, waarin Grietje verkeerde, bleek den arts, dat zij pas moeder was Niet dat pleiter beklaagde's waarheidsliefde in twij fel wil trekken. Geenszins. Maar beklaagde was toen in zeer zenuwachtigen toestand. De doodsoorzaak zou, vervolgt spreker, kunnen zijn geweest: schedelfractuur, of ook wel: een hart- gebrek. Wordt aangenomen dat verstikking de doods oorzaak is, dan zou die mogelijk door ongunstige lig ging of wel door een gebrek in het strottenhoofd veroorzaakt kunnen zijn. Intusschen aan de recht bank is de keuze of ze wil aannemen mijn theorie, of dat ze met die der deskundigen wil meegaan, dat het kind geleefd heeft. In elk geval zal dan moe ten worden bewezen dat 't kind heeft geleefd. En 't oordeel der deskundigen kan niet meewerken tot bewijsmiddel. Het rapport is tot inlichting. Er moet zijn aanwijzing. Het rapport van de deskundigen nu, maakt het niet onmogelijk wat beklaagde zei, maar verder gaat 't niet! En daarop een zóo ernstige straf toepassen? Iedere aanwijzing dat het kind is gestorven door ver stikking, ontbreekt. Ik wil dan vragen vrijspraak, doch niet zal ik vragen directe invrijheidsstelling. Het wettig bewijs is naar pleiters meening niet ge leverd. Behalve de lichtpunten ten opzichte van dezen be klaagde door den heer Officier genoemd, wil spreker daar gaarne nog wat bijvoegen. Want er is in deze meer aan te voeren dan Lutterot's jeugd en open hartige bekentenis. Beklaagde, die van fatsoenlijke fa- GRATIS deelname voor de abonné's van ons blad. Gespeeld in le en 2e Afdeeling. Vóórwedstrijden zullen plaats hebben: geworden. Het kinderlijkje nu, dat de arts ten raad- milie en in zijn stand niet geheel onbemiddeld is, had huize te aanschouwen kreeg, was gedeeltelijk reeds met 't meisje willen huwen en zich in een zaak wil- verkoold. len nederzetten. Hij heeft ernstige pogingen gedaan Door dokter Jacobus Degenaar is met dep officier om 't tot een, huwelijk te doen komen, maar de toe- van gezondheid Decknatel, beiden uit Alkmaar, een rapport opgemaakt, waarin het kind, dat door rijks- veldwachter C. v. d. Molen aan dokter Degenaar werd afgegeven, als voldragen werd geschetst; verder werd 11 September te Anna Panlowna, in „Veer- daarin gezegd dat het kind heeft geleefd, wat aan burg"(ie longen was waar te nemen» doch tevens was uit 18 September te Holhorn, in het café voor- den toestand van die organen op te maken dat het heen Jb. Smit; I kind slechts kort geleefd had. De oorzaak van den 25 September te Schagen. in het Noordholl. dood heeft dokter Degenaar niet kunnen vaststel- Koffiehuis van den heer J. Vader Az.t doordat de toestand waarin het kinderlijk ver- 2 October a. d. Langedijk, in het café van den aeer(ïe, het onderzoek te veel belemmerde, heer A. Kist te Zuidscharwoude. Beklaagde Lutterot heeft aan de ademhaling ge- Eind wed strijden I merkt, dat het kind rijn kind leefde en heeft zullen allen te Schagen plaats vinden op nader te dichtknijpen van de keel en na het ter ver- bepalen datums. Prijzen door ons beschikbaar gesteld, bestaan in: branding in den rookbut geplaatst te hebben, dit daar weer uitgehaald onder getuigenis van Zuid- scharwoude's burgemeester, waarna het lijkje ten raadhuize is gebracht, waar het onderzoek door de dokters plaats vond. le Afdeeling. le prijs: Groot verguld zilveren medaille. 2e prijs: Zilveren medaüle. 3e prijs: Bronzen medaille. I Deze dieptreurige zaak in handen der justitie zijnde, werd dan heden berecht. Er waren 3 getui- gen opgeroepen, nl. de hierboven genoemde heeren Dr. Rootlieb en Degenaar en Grietjes vader, wier ver klaringen, wij in, het bovenstaande al samenvatten, Grietjes vader verklaarde, desgevraagd, dat de ver houding tusschep hem en zijn dochter Grietje goed was. Hy was voor haar geen gestrenge vader. De Pre- wees er De Vries op, dat het raar was, dat h'J De Vries, toeliet dat Lutterot, dien hij haalde baar voor de mooiste combinatie; hierover zal be- f °ntl3'ed'ein. "jaar boven naar Grietje slist worden door de heeren G. C. 2e Afdeeling. le prijs: Verguld zilveren medaille. 2e prijs: Zilveren medaille. 3e prijs: Bronzen medaille. De Nationale Dambond stelt een medaille beschik- Vervloet, voor- gi"s' U hebt toch Sezien dat hij naar boven ging, zei zitter van den Nationalen Dambond en J. de Haas, '*£;A* y» kampioen van Nederland ^es zei: Ik betwijfel of ik dat gezien heb, Laatstgenoemde heer zal tevens een aL u, ®aar boven ging. De O. v. J. verklaarde, dat hem een rilling van Simultaan-Seance afschuw door de leden was gegaan, toen hij dit af houden op den laatsten dag van den wedstrijd, waar- schuweljjke feit, door de dagbladen in wijden kring mogen deelnemen zij die in den wed- kenbaar gemaakt, vernam. En geen wonder. Bij fei ten als daar hebben plaats gevonden komt iemands aan alleen strijd uitkomen. Inleggeld. Leden van denNat. Dambond, niet geabonneerd op ons blad, betalen f 0.50, niet-leden van den Bond en niet geabonneerd op ons blad betalen f 1.in leggeld. Inschrijvingen met opgave wAAr men in de vóorwedstrijden wil spe len, indien noodig onder toezending van het inleg geld, worden spoedig ingewacht tot en met 20 AUGUSTUS a.s. aap het Bureau van ons blad, Laan D 4, Schagen, met opschrift „Damwedstrijd". De Medailles zijn na a.s. Woensdag te bezichtigen aan, ons Bureau. Zitting van Dinsdag 9 Augustus 1910. gevoel in opstand, 't Hulpelooze bevond zich hier tegenover het groote en sterke. Het is een afschu welijk feit en 't geeft verademing dat de dader be kend geworden en aangehouden is en dat hij zijn den zijn geregeld en verhoogd en nu wel in verhouding zijn lot de diensten die van de respectieve ambtenaren worden gevergd. De heer Jonker acht dit prachtig dat B. en W. met dit voorstel komen en spr. twijfelt niet of de Baad zal Zich daarmee gaarne vereenigen. Met algemeene stemmen wordt dan ook het adres voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter deelt mede, dat er te Barsingerhorn en Kolhorn nog schoolbanken moeien worden geschilderd. Dit is nu niet direct noodig het kan nog wel een jaar wachten, maar nu door verbouwing der school een langere vacantie is gegeven, achten B. en W. het goed, meteen deze banken maar te laten schilderen. De onkosten zijn begroot op f 80. Algemeen wordt dit goedgevonden. Op verzoek van den heer Geertzema zal, als het werk niet te veel kost, in de school te Kolhom in het gym nastieklokaal een lijst gelijk gemaakt worden met den muur. B. en W. brengen*nu ter sprake de beproeving van de bliksemafleiders en stellen voor van gemeentewege daarvoor aan te koopen een toestel. Het toestel kost f 70, een draagtasch f 7,50, dus is het totale bedrag f77.50. Eén afleider probeeren kost nu f 5 en al mag dan voor de 9 afleiders die de gemeente heeft geen 9 x f 5 worden gerekend, het is toch een aanzienlijk bedrag wat het probeeren kost. De heer Spaans juicht dit idee toe, maar wil het toestel dan ook voor particulieren verkrijgbaar stel len. Voorzitter acht daar bezwaren aan verbonden, dan wordt het zoo'n soort van gemeentebedrijfje op kleine schaal. Wil de heer Spaans dat evenwel, dan acht spr. het 't best dat hij in de volgende vergadering met een bepaald voorstel komt, hoeveel of elke particulier moet betalen enz. enz. Eerst moet over de aanschaf fing maar beslist worden. De heer Jonker is wel voor aanschaffing van een dergelijk instrument, maar wil het niet verhuren aan particulieren. Willen de burgers ook zulk een toestel, welnu laten de particulieren zich vereenigen en ge zamenlijk zoo'n instrument aankoopen. Het voorstel van B. en W. wordt nu met algemeene stemmen aangenomen. Daar de rondvraag niets oplevert, volgt sluiting, WINKEL. (Reeds in een deel van ons vorig no. opgenomen.) Begunstigd door prachtig zomerweer, is de kermis alhier Zondag jl. aangevangen. Evenals in andere dor pen uit de omgeving, valt telkens, al is het ieder jaar weinig, teruggang te bespeuren. Naar men be weerde was het bezoek minder dan het vorige jaar. Een trouwe comparant, de schouwburgtent van de hadden daarvoor het paardenspel onder directie van firma Bakker, wat ditmaal ook niet verschenen. We Blanus. De kleine tent was 's avonds geheel gevuld, zelfs moesten menschen teruggestuurd worden. Naar we vernemen heeft het publiek zich goed geamu seerd. Zondagmiddag hadden de kermisbezoekers ge legenheid het korfbalspel in wedstrijd te zien beoefe nen, waarvan druk werd geprofiteerd. Maandagavond was volop te genieten van de too- neelkunst. In alle lokalen werd een voorstelling ge houden. Bij den heer A. Wit trad op het ensemble Bol, bij den heer Jb. Vijzelaar was van de klucht van „Solser en Hesse" te genieten, terwijl bij den Van Ged. Staten was de goedkeuring ontvangen van tcwtnK<w?ifvnp nv?r n11 g Westfrisia van, af, ,«„i„a™, Hoorn een uitvoering gaf. Naar we vernemen waren alle lokalen goed bezet en is men voldaan geweest over hetgeen is gegeven. We waren zelf in de ge legenheid „Westfrisia" te hooren. Opgevoerd werd „Medea", treurspel in 3 bedrijven van Ernest Le- gouvé. Behalve de heeren Wilson en anderen, die ons van vorige jaren door hun uitstekend spel bekend stemming van 's meisjes ouders werd niet gegeven. Lutterot liep 't gevaar, toen hij het kind trachtte weg te maken, bij welks verdwijnen hij 't minste be- lang had. Wie zal zeggen, onder welken invloed, on der welke pressie we zullen daar laten van wie beklaagde heeft gehandeld? Ia deze zaak is men van gene zijde zoo sober mo gelijk geweest, ook met het oproepen van getuigen, waarvan er niet meer dan hoog noodig, zijn gebezigd. Ook dezerzijds zal ik sober zijn. Ik vraag geen cle mentie of genade voor mijn cliënt, maar ik vraag wei recht; ik vraag vrijspraak. RAAD VAN BARSINGERHORN. (Reeds in een deel van ons vorig no. opgenomen) Vergadering op heden Dinsdag 9 Augustus, des middags ten 2 uur. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., burgemeester; secretaris de heer P. Bronder. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering volgt de lezing en goedkeuring der notulen. Naar aanleiding der notulen vraagt de heer Bree- baart of er al iets is gehoord van Ged. Staten, over den toren te Haringhuizen. Voorzitter antwoordt van niet, men is nog steeds in afwachting. Uit het laatste proces-verbaal van kasverificatie blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen de som van f 32529.72%, de uitgaven f 30487.30%, zoodat in kas was en moest zijn f 2042.42. de besluiten betreffende de af- en overschrijvingen en de betalingen uit den post voor onvoorziene uit gaven. Van mejuffrouw E. A. Oudt was onder dankbetui ging voor het haar toegestane verlof de mededee- ling ingekomen, dat,z(j vanaf 4 Juli jl. haar func tie als onderwijzeres weer had aanvaard. De gemeenterekening was nagezien door de heeren wilson directrice zijn, was te bewonderen het spel van Mevr. Engel Schoorl, Breebaart en Jonker, van wie de eerste als van de Hollandsch-Afrikaansche tooneelvereeniging uit Pretoria. In hare handen was ge^a^o!ffL!^C.hi^k niet. zal ontgin. rapporteur meedeelde dat rillesjn orde was^von- de tRe^ plaats. Hoe schoon en talentvol was haar spel. Ook de heeren Wilson voldeden best, als immer, zonder de anderen te kort te doen. 't Geheel was uitnemend. Dit was wel de idee van alle bezoekers. Tijdens het spel was het muisstil en na elk bedrijf viel den spelers een warm applaus ten deel. Het nastukje „De knappe vrouw", liep eveneens vlot van stapel en wérk te geducht op de lachspieren. Westfrisia roepen we een tot weerziens toe. Dinsdagavond bal in alle lokaliteiten en een voorstel ling van „Blanus". liarsingerlinr u. (Reeds in een deel van ons vorig no. opgenomen.) Gistermiddag is 'n werkman uit de heistelling die voor de trambaan in werking staat aan de Kreil, naar bene den gestort en in zorgwekkenden toestand opgeno men. Door Dr. Boeker werd terstond geneeskundige hulp verleend. Beklaagde heeft spoedig bekentenis afgelegd en het proces heeft dan ook niet lang geduurd. De beklaagde, die 't zij alléén, 't zij niet alleen schuldig is, werd dan opgespoord. Met de instruc tie is de moeder van het kind buiten spel gelaten en spreker wil zich van toespelingen daarop onthou den. Beklaagde's schuld is bevestigd, ook door de ge tuigenverklaringen. Het kind heeft geleefd en er is Waargenomen, dat het adem heeft gehaald. 't Is zooals gezegd, beklaagde bekende en 'tis voorzeker een afschuwwekkend feit. Dat hij is weg gehaald van huis en in 't Huis van Bewaring is ge plaatst, heeft wel indruk gemaakt. Hij heeft het kind den en de commissie dus tot goedkeuring adviseer de. De Raad besloot daartoe met algemeene stem men, De ontvangsten bedroegen f 26678.36, de uitga ven f 24608.25%, dus het batig slot f 2070.10%. De Raad gaat nu in comité, na heropening wordt aan de orde gesteld de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. De commissie, belast met het nazien, adviseert bij monde van den heer Spaans tot goed keuring, waartoe de Raad besluit. De ontvangsten wa ren f 9343.04%, de uitgaven f 8720.82, dus het batig slot f 622.22%. De Weezenrekening wordt eveneens met algemeene stemmen goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen vermoord, dat van hem het leven ontving; dat 13^ 8058.49%, de uitgaven f 5386.69%, dus het batig een daad van wreedheid en ongevoeligheid Gaarne had spreker gezien dat beklaagde gevoel toonde. Als Lutterot na zijn straftijd het meisje huwt en later misschien kinderen krijgt, zal hij die dan kunnen aanzien, zonder zich te schamen over het nu gepleegde feit? De lichtpunten in deze zaak wil spreker niet voor- hijzien, als: zijn jeugdige leeftijd en ook de oprechte bekentenis door hem afgelegd. Hij is niet door wreed heid van den vader tot het feit gekomen. Grietje toch heeft tegen haren vader nimmer iets van de zwangerschap gezegd en met alle middelen getracht dit geheim te houden- Beklaagde's schuldigheid aan doodslag bewezen ach tende, eischte de heer Officier tegen Lutterot 1 I Do eerste zaak was heden contra Jacobus Johan- nes Lutterot, een 21-jarigen slagersknecht, beschul digd van den bekenden kindermoord, in zijne woon plaats en geboorteplaats Zuidscharwoude, gepleegd op 17 Juni jl. Deze zaak werd in het openbaar be handeld; er was veel publiek. Lutterot had verkeering met Grietje de Vries, een dochter van den 50-jarigen kastelein K. de Vries ook iaar en 8 maanden gevangenisstraf, te Zuidscharwoude woonachtig en had zijn voorne- fflen te kennen gegeven, met Grietje te gaan trou- iIr- Cohen Stuart had beklaagde een zeer wel- wen. Hoewel De Vries tegen Lutterot als schoonzoon bespraakt pleitvoerder, die aanving met te zeggen, geen bezwaar had had hij toch nog geen zin om toe- bü> "Re in rechten iets beweert, dat ook moet stemming te geven De oudste dochter Mina ging al bewijzen. De dagvaarding, zeer eenvoudig gesteld, zon trouwen en zü was toch de oudste en had in zoo- der de veelal gebruikeklijke „althansen" en „in elk -r i OCI7Q1 'c" uroc Tl a/1 Vl O t"1 C" nlflé ro nt fycil n hlri nry» 1t/mi >ta ttoti geval's" was nochtans niet met gelukkige keuze van uitdrukking gesteld. De zinsnede bijv. „totdat het geen teekenen van leven meer gaf" was niet zeer duidelijk. Immers een schijndoode geeft ook geen teekenen van leven meer. Spreker wees er verder op, hoe de abnormale toe stand, waarin bet lijkje verkeerde, het onderzoek be- v®rre de eerste beurt. Ook waren Grietje en Jacob u°g wat jong, vond de Vries; het huwelijk werd dus nog uitgesteld. Intusschen verkeerde Grietje in omstandigheden, dit niet nalieten hare gevolgen met zich te brengen. voortdurend wist zij dit door allerlei middeltjes nog te verheimelijken, totdat half Juni jl. dat geheim ken de veriwfdfuElkaar' opzoWerslaaSvertrek^en p'eUer betwijfelde of het kind heeft geleefd. En haize van De Vrit^ on welk vertrek Grietje haar al® de rechtbank van meening is, dat het kind wel 3laaPPlaats had ZH iL te bed en vroeg hem of beeft geleefd, dan zal de vraag njzen: Heeft het bem, als dr ^es afd erger weV mocht laten kind door verstikking den dood gevonden? een vraag, roepen toestand erger weiu, die moeüijk zal zijll te beantwoorden. 1 actante. Teïen lm veroorzaakt i. loosseaarsoMWtlk «let aoor verstik. aer bad ze zich nooit over haren toestand uitge- king. saldo is f 2671.80. Voorzitter deelt mede dat, daar er buitengewone betalingen zijn te doen, een geldleening noodig is, en een suppletoire begrooting is opgemaakt. Hieruit blijkt, dat het geld noodig is voor het aan deelenkapitaal in de tram. gebouwtje voor lijders aan besmettelijke ziekten, beharoing speelplaatsen, verbouw school, met elkaar bedragend een uitgaaf van ongeveer f 4300. Geleend moet worden f 3400, tegen 4 0/o. Zoo wel de suppl. begrooting als de geldleening worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat deze leening zal worden aangegaan, wanneer er geen geld genoeg is, uit de gewone middelen, om de uitgaven te betalen. Als zetters moeten aftreden de heeren Jonker en Breebaart. Als no. 1 op het le dubbeltal wordt ge- plaaist de heer Jonker, als no. 2 de heer Spaans; op het 2e dubbeltal als no. 1 de hoer Breebaart als no. 2 de heer Geertzema. Van de afdeeling Noordholland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, is het verzoek ingekomen, in de Iractementen van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger, enz. verbetering te brengen. Zooals bekend, is bij dit adres een memorie van toelichting gevoegd, waarin gewezen wordt op de verhoogde levensomstandigheden in de laatste jaren, duurder vleeseh, enz. De heer Jonker vindt, dat dit adres jacht maakt op een gunstige verhouding die nu bestaat ten opzichte van het vleeseh, maar dat is tijdelijk. Voor een jaar terug was dat zoo niet en het is niet te zeggen, dat het zoo blijft. Voorzitter is dit met den heer Jonker wel eenigs- zins eens, en op een dergelijk verschijnsel als zich nu voordoet, kan men de salarissen maar niet verhoo- gen. Het brood bijv. is weer goedkooper. In de Amster dams che bladen kan men tenminste den afslag van het brood lezen. B. en \V. hebben dan ook gemeend het adres voor kennisgeving le moeten aannemen, mede op grond van het feit, dat de salarissen kort gele- SMEDENPATROONS. Naar men ons meldt, houdt de Bond van Smeden- Patroons in Nederland op Donderdag' 18 Augustus a.s. zijn 7de Jaarlijksche Algemeene Vergadering te Mid delburg. Het jaarverslag toont aan, dat die bond op 14 Juli j.1. 1447 leden telde en 65 afdeelingen in verschillende gemeenten van ons land gevestigd heeft. Waarland. De aan onzen polder grenzende „Schaapskuil". voor een paai' jaar nog rietland, is nu geheel herschapen in weiland, waar dezen zomer een flinke hoeveelheid hooi is geteeld. De oorzaak van deze verandering 'zal wel te vinden zijn in het feit, dat het verbruik Van riet tot een minimum bleef beperkt en dus het voort bestaan van dit bedrijf een nacïeelig saldo zou kunnen opleveren. A.s. Maandag den 15en Augustus, zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Weleerwaarde Heer De Graaf, pastoor van de parochie 't Veld, tot priester werd gewijd. WIERINUEN. Door de Synode der Ned. Herv. Kerk is aan het Kerkbestuur te Oosterland alhier een subsidie ver leend groot f 1900, tot herstelling enz. der Herv. Kerk te Oosterland. Dat dit met groote belangstelling door de gemeente werd vernomen, behoeft wel geen nadere omschrijving. Met deze subsidie en andere vrijwillige bijdragen, is 't Kerkbestuur in staat de verbouwing der kerk te' la ten uitvoeren, waartoe dan ook binnen enkele dagen na voorafgaande aanbesteding zal worden overgegaan BARSINGERHORN. De omslag voor het Veefonds alhier, is over het af- geloopen kwartaal bepaald op f 0.90 per koe.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1