Spanje en de PAUS. IDE STRIJD 01 DEN NiN. Donderdag 11 Augustus I9J0. ó-lste Jaargang No. J559. Bureau SGHAGEli, Laan O 4. Uitgevers i TÉAPNifiM Cc, Bekendmakingen, Anondissements Rechtbank te Alkmaar. AIieieci Niens- AimttiÉ- LjiiliiiSlü. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, nderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 worden ADVEBTENTJEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. 5EZONDEN STUKKEN een dag vroeger. Interc. Telephoon Mo. 20. Prijs por jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTÉNTIEN van l tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. E M E E T E 6CUAUE '-O Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gezien art. 219, 2de alinea der Wet tot regeling tl de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der meentebesturen brengen ter kennisss van de inge- enen, dat de rekening dezer Gemeente over het al- oenen dienstjaar 1909 ter Secretarie voor een ieder lezing is nedergelegd van af heden tot en met den en Augustus e.k., van des voormiddags tien des namiddags twee ure, en hetzij: in druk, hetzij afschrift, tegen betaling der kosten algemeen ver- ijgbaar wordt gesteld. Schagen, den 10 Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. ringen staan, in welke loods hij ook wat lood en zink had, waarvan Loehner met begeerige hand zooveel gapte als hem lief was. En van den hotelhouder De Haan stal de dief nog veel meer, n.1.: 1 landbouwboekje, 1 lepelkistje en 19 zilveren lepeltjes, 1 gouden remontoir-horloge en etui. 2 zilveren suikerstrooiers, een necessaire, 1 dozijn stui vertjes, 2 gouden schakel horlogekettings, 1 barnstee- nen sigarenpijpje met gouden rand, 1 gouden dames- Zitting van, Dinsdag 9 Augustus 1910. Vervolg. EEN PAAR OUDE BEKENDEN. Na beëindiging van de droeve zaak van den Zuid- harwouder kindermoord, werden de twee beklaagden >or de volgende zaak, Bram Reek uit Rotterdam en art Jan Bos uit Amsterdam, gezamenlijk voorgebracht. Zij zijn oude bekenden van de justitie en hebben siden al met het interieur van een strafgevangenis :nnis gemaakt. Hun jongste veroordeeling dateert van 1907 en men in hen dus gevoegelijk recidivisten noemen. 1 bril, 6 pakjes centen, 2 blikken doosjes, wat doos jes goudpoeder en 2 sleuteltjes. Dan nog f 250 aan bankpapier, een boekje en een kistje, waarin de spul letjes zich bevonden. Dat er met allen ijver naar den dief van deze belang rijke zaken gezocht werd, behoeft geen betoog. En wel dra had men sinjeur ontdekt. De f 250 had hij nog in zijn pet zitten, toen hij naar het Huis van Bewaring te Alkmaar was getransporteerd. Het kistje was door beklaagde met beitel en hamer geforceerd, om zich van den inhoud meester te maken. Loehner was vandaag verbazend taai in den kook, maar de bekentenis kwam toch los. De O. v. J. eischte wegens diefstal 3 maal gepleegd, 4 maanden gevangenisstraf. Mr. Leerberg, de verdediger, uitte den wensch. dat aftrek van preventief zitten zal plaats vinden en riep voorts nog de clementie voor Loehner in. EEN OUD-GAST VAN V EE N HUI ZEN Johan Cornclis De Jong, 62 jaar geleden geboren te Leiden, zwierf den laatsten tijd, zonder vaste woon plaats rond in en om Uitgeest, in welke weinig benij denswaardige positie hij werd aangetroffen door den Uitgeester politieman Schouten, die zorgde, dat onze vriend in verzekerde bewaring werd gesteld. 't Is een oud-gast van de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen, waar hij verscheidene malen vertoefde. Deze hem zoo dierbare verblijfplaats verliet hij op 18 April1 j.1. met f 15.90 als uitgaanskas. Dit sommetje had Jo han met zijn dure keel en bij stevigen prijs van den he- dendaagschen jenever gauw er door gewerkt. Toen maar Den 17den Juli j.1. hebben ze te Enkhuizen op de weer jeven van ..liefdegiften". :rmis een rijwiel weggeflikt van zekeren Johan Jacob ue o. v. J. achtte de aan beklaagde ten laste ge in Groningen, een Amsterdams ch dierentemmer, die jpgde landiooperij bewezen en eischte 3 dagen hech- volle actie was op die kermis en zijn rijwiel feite- tenis en 3 jaar rijkswerkinrichting, k nogal voor t grijpen had gezet, wat Reek, brutaal NOG ZOO'N KLANT, sioeg, nog den moed gaf om te zeggen dat van G. een marmot en den jongen eenig geld afhandig te maken. Zijn praktijken kwamen echter aan het licht en heden moest hij terechtstaan. Al meermalen is hem straf opgelegd wegens oplich terij, landiooperij en diefstal. De O. v. J. eischte heden 6 maanden gevangenis straf tegen Filip. Mr. W. C. Bosman pleitte met vuur en verzocht ten slotte een geringere straf. DIERENBEUL. De 33-jarige Jacob Blokker, geboren en wonende te Hoorn, die nu terecht stond, was den 26sten Mei te Schagen, alwaar hij zijn ket in de Roggeveenstraat op ergerlijke wijze mishandelde door het beest zonder veel motief te schoppen, tegen den huik, zoodat het dier geluiden uitstiet die een gewoon sterveling door merg en been gaan. De heeren Ahma senior en junior en mej. Dieu- wertje Wit, ega van bakker S. Wijn, waren getuigen van dit onverkwikkelijke tooneeltje. Er werd proces verbaal van opgemaakt. De O. v. J. vond het bewijs geleverd en zag zelfs van het verhoor van den derden getuige (veldwach ter Abma) af. Beklaagde kreeg van Officier en President een ge duchte reprimande, dat hij zoo in 't oog loopend dron ken hier voor den rechterstoel verscheen. Geëischt werd f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Een paar appèlzaakjes tegen H. v. d. Berg uit Hoorn -- die absent wa3 vormden het slot van de zitting, 't Eerste was een vonnis wegens dronken schap (bij zesde herhaling) tot 1 dag hechtenis en een jaar rijkswerkinrichting en het andere vonnis, eveneens wegens openbare dronkenschap gewezen, luidde: 3 dagen hechtenis en 6 maanden rijkswerk inrichting. De O. v. J. eischte bevestiging van beide vonnissen. A.s. Dinsdag uitspraken; geen zitting voor nieuwe zaken. Het comité, hetwelk de katholieke betooging te San Sebastiaau beraamd had, heeft, besloten zijn plan te laten varen. De krachtige houding der regeering Johannes van Yelzen, een 29-jarige landarbeider, gej heeft dus ten slotte haar uitwerking niet gemist. Het boren te Sleten, thans in het Huis van Bewaring besluit van het comité is overigens wel ter elfder ure «n aanleiding tot diefstal had mogen geven!... Ja- ejvte Alkmaar vertoevende, is ock zoo'n soort klantje I gekomen, want, naar nog tot op 't laatste van alle JNu dat wel was gedaan, werd het karretje dan ook en jn April uit de rijkswerkinrichting ontslagen; ver- I zijden gemeld werd, dachten de katholieken niet aan toegeven tegenover de regeering. De toon der bladen in het noorden was ook opvallend scherp en liet geen twijfel of men was besloten tot het uiterste. Mocht er echter, in weerwil van het besluit van het comité, toch betoogd worden, dan zal een botsing onvermijdelijk zijn, daar de militairen de strengste bkaapt en waren zij er meo op den weg tupchen volgens is hij naar Sloten, Halfweg, Amsterdam en nkhuizen en Medemblik, toen zich de gelegenheid voor- utrecht getippeld. W, het rijwiel, dat in min of meer desolaten toe- Naderhand zakte hij meer roordwaarts af en werd and verkeerde te yerkoopen. De smidsknecht Piet ten slotte te Lifllmen op landlooperij betrapt door rit gaf een rijksdaalder voor t heele ding, dat later den veldwachter Axmaert. r reparatie nog te Werveishoof in eene smederij Ik- j^0 q v j releveerde dat banalve voor landiooperij ndde. beklaagde ook voor d'efs'al en mishandeling vonnis-1 orders hebben. Beklaagden bekennen thans schuld. sen jjad ondergaan. De Officier wijst er op, dat 't rijkswerkinring-klantjcs js echter nu minder aangenaam in de rijkswerk-In de Times vinden we onder het hoofd ,,Een uit- jn. liefhebbers van 't plegen van feiten als landloo- inrichtingen dan vroeger, wat wel eens kan veroorza- eenzetting van de crisis" beschouwingen van een 'rij, verduistering, en diefstal ken, naar 's heeren Officiers meening, dat lieden die Spaanschen liberaal uit San Sebastiaan, waaraan we Wegens diefstal door 2 personen in vereeniging, die ajs johannes op 29-jarigen leeftijd al niet beter wisten hier een en ander ontleenen. cidivis.en zijn, wordt geëischt 6 maanden gevangenis- te doen, dan hunne dagen in een rijkswerkinrichting Het zou een dwaling zijn zoo zegt de schrijver af. Mr. A. M. de Lange, riep als verdediger de clementie voor zijne cliënten. |DE WIERINGER DIEF. Johan Hendrik Loehner is zoo'n soort opperman, te slijten, nu nog wel pogen zullen op andere wijze £®^°oven dat het de Spaansche regeering^ al- aan den kost te komen. De eisch was 3 dagen hech W tenis en 3 jaar rijkswerkinrichting. GEEN BRAVE! Filip Grishaven, Amsterdam geboren, n ie bij de uitoefening van dat baantje niet al te vroeger veedrijver, daarna stoker en laatstelijk kermis kerken worden toegestaan, herstelt zonder twijfel 1 alleen moet laten, want dan gpat hij, behalve aan reizigersknecht, vertoeft nu in voorarrest te Alkmaar. een zekere gelijkheid tusschen de verschillende ge- kalk klaar maken en steenen sjouwen, ook aan Qok al niet óm zijn braafheid. Hij was op f 1 week- zindten- Maar het werkelijke doel der regeering gaat >t stelen. Dat heeft hij laatst nog bewezen, toen hij i00n bij P. v. d. Vorstenbos, een kermisreiziger uit Teel verder- Wat men wj1 is ee'j doodelijken slag Wieringen zijn woonplaats bezig was als Nijmegen, die in de vorige maand in Den Helder was, iperman bij; net metselwerk van den verbouw van ais orgeldraaier in dienst, 't Verveelde hem en hij t hotel van den heer A. de Haan. De aannemer van ]jep weg. Met slinksche streken wist hij een paar ft karweitje, zekere Theodoor Hendrik Broers, had kinderen van zijn baas te bedriegen. Hij vertelde hen n. kalkloods achter t hotel in de Hoogstraat op Wie- niet, dat hij was weggeloopen, maar wist 't meisje Feuilleton. ROMAN van CARRY BR ACH VOGEL. HOOFDSTUK 10. fovember was het juist een jaar geleden, sedert Benedict om de hand van Franzi aanzoek had taan. 3oor windstooten als voortgezweept viel buiten een ide vijandige regen, die stak als met naalden en zelfs de vroolijkste stemming bedierf De stad, in zomer zoo groen, vol opgewektheid en vroolijke }nschen, zag er nu triest en troosteloos uit, als een t puw die den herfst haars levens niet kan verdragen, fe een tijdlang dapper met zijn regenscherm tegen elementen had gekampt, was blij, wanneer hij er thuis kwam, in de zachte warmte der kamers, I de helder verlichte veitrekken. |Mevrouw Von Merk zat met haar dochters in de •onkamer. Het was pas zeven uur, maar sedert uren indde reeds de lamp, zoo vroeg was de scheme ls ingevallen. |Mevrouw Von Merk herstelde de keukenwasch. Zij d haar bril op den neus en haar door het licht beschenen profiel zag er hard uit en haar wan- waren ingevallen, "de stikte aan een handwerkje. Zij was dezen eie aerbazend verouderd. Zij was nog wel steeds end en mcoii maar om haar mondhoeken lag (tter'd'11 fbittere trek, en bitter was haar lachen, t of n harer stem wanneer zij tot haar moe- eronv sPrak. Zij had de groote teleurstelling lerwonn SChaamte van haar jong leven, nog niet ■h h a' ofSch°on zij het ook aan niemand liet lis e 'n kaar hart gesteld was. 11 vernederde prinses kwam zij zichzelf voor aen nuÓLde koningsdochter, die aan de zee was- ascHen behoefde wel niet aan de zee te likt, dat nï1aar ZÜ voelde zich toch zoo terneerge- Snd' kwam haar bet aangenaamst was, als de .ïllken en zij z'cb te slapen kon leggen, f Verwenmarge" om vÜf uur la& z^ reeds wakker hf.,1 d€n nieuwen dag, die daar opsteeg erd kleine beleediglngen die hij mee bracht. Olga haakte aan iets zonder figuur of naam, dat zoo zij beweerde een rokje voor Madlon moest wor den. Met haar schoone, trage handen, welke men het kon aanzien hoe ongaarne en onhandig zij ar beidden, werkte zij met een lange houten pen door bleekblauwe wol. Zij had vlak bij de woning harer moeder een klein huis gehuurd en voerde daar met een dienstbode een eenigszins raadselachtig huishouden, dat er van buitenaf wel ordelijk uitzag. Zij had haar overwicht weer geheel teruggenomen, had zich geheel ingeleefd in de rol van interessante weduwe en speelde die rol vol ovei tuiging. „Men groeit in het ongeluk, mama, dat bespeur ik aan mijzelf," zeide zij meer dan eenmaal en haar gelaat zag er daarbij tevreden uit, doordrongen als zij zelf was van de waai'heid harer woorden- Zij kwam dagelijks bij haar moeder, at ook drie- of viermaal in de week met de kinderen bij haar, want ofschoon haar meisje Wally geheeten een parel was, smaakte het eten bij mama toch veel beter dan thuis. En mezrouw Von Merk was steeds blij, wanneer Olga kwam en bleef. Haar on ophoudelijk babbelen, haar gave cm overal het geluk te bespeuren, alles wat krom was juist te zien als of het recht was, was nu voor haar moeder een kos telijke verkwikking, een uitrusten van het afschu welijke marschtempo van de laatste weken. Olga liet de handen in den schoot zinken met een geste van afmatting, als had zij sedert uren hout gehakt. Zij vroeg: „is het carnaval laat dit jaar?" Eerst na een kleine pauze zeide Tilde: „ik weet het niet. Het kan ons ook precie3 onverschillig zijn." „Ons? Jou toch niet!" „Ik zal dil jaar niet dansen." „Maar ik bid je waarom?" „Om den rouw. dien wij dragen", antwoordde Tilde scheip. „Maar kind", meende Olga bedillend „over een zwa ger rouwt men toch niet een gansen jaar. Ik vind integendeel, je moet juist dezen winter heel veel uit gaan. Meent u dat ook niet, mama?" Mevrouw Von Merk, antwoordde niet dadelijk. Zij overwoog in stilte wat een seizoen, doorgebracht met dansen en uitgaan, aan toiletten, enz. zou kosten en wat een kalm thuisblijven en zich terug trekken voor schade zou doen aan haar reputatie. In Tilde's oogen stonden twee kleine trotsehe tranen. Zij dacht aan liet laatste carnaval, toen Saranoffs' huldigingen haar héd- leen te doen is geweest om godsdienstige vrijheid voor de niet-Katholieke gezindten, zooals Canalejas beweert. Diens besluit, waarhij de uiterlijke kentee- kenen van den eeredienst ook voor niet-Katholieke aan de Katholieke Kerk in Spanje toebrengen. Als Canalejas in den Senaat zegt, dat hij en zijn ambt- genooten Katholieken zijn, dan is hij onoprecht. Het belang van den Katholieken godsdienst, of wel ken godsdienst dan ook, gaat hun het minst van alles ter harte. Canalejas en zijn helpers in de pers verbergen hun ware bedoelingen. De schrijver wijst er dan op, flat: het Protestan tisme nooit in Spanje gebloeid heeft. Volgens de meest betrouwbare cpgaven zijn er nauwelijks 8000 Protestanten in Spanje. Daarentegen telt Spanje honderdduizenden rationalisten en vrijdenkers, die een soort wijsgeerig the'sme huldigen, zonder eenig po sitief geloof, terwijl ze elk denkbeeld van een scheppend God verwerpen. En toch is, in weerwil van de bedrijvigheid der rationalistische elementen in Spanje, hun kracht slechts gering, vergeleken bij de dichie massa cl«r Katholieken. Er zijn stre ken waar in een oogwenk een leger kon worden ge mobiliseerd ter verdediging der Katholieke Kerk. De schrijver slaat dan een blik op de kerkelijke kwestie uit een oeconomisch oogpunt. Canalejas vindt juist op oeconomische gronden bij velen steun in zijn strijd tegen Rome. De Katholieke Kerk en haar geestelijkheid kosten Spanje schatten Op de 41 pro vincies zijn er 58 diocesen. Er zijn 61 bisschoppen of aartbisschoppen. Het volk wil verlichting van den zwaren belastingdruk. Verder heerscht er naijver op de vrijstelling van belastingen, welke de kerk voor haar bezittingen geniet. Een godsdienstige school be taalt evenmin belastingen, terwijl een wereldlijke school haar belasting zelfs een half jaar vooruit moet betalen. Ook lijdt de werkende klasse zeer door de mededinging der morniken op industriëel gebied. Het Vaticaon. zoo besluit de schrijver, bezit ter nauwernood de kracht die zulk een staat van za ken verleent aan zijn vijanden. Als Rome hals starrig blijft, dan zal een breuk in de groote ste den met ingenomenheid werden begroet, en dat niet alleen door de rationalistische elementen, maar ook door de werkende klassen. Een voortduur van den tegenwoordigen toestaDd kan slechts leiden tot een herhaling van de tragische week van Barcelona en wellicht tot een nieuwen moord op de monniken, zooals die in 1835. De positie van Canalejas blijft met dat al moeilijk. In geval van een breuk met Rome zal hij gedwongen zijn een aanzienlijk deel van zijn program zonder verder verzuim ten uit voer te leggen en het is zeer twijfelachtig of de Kroon haar sanctie zal hechten, aan maatregelen die een oorlogsverklaring zijn aan de Katholieke Kerk. Gsi'cia Pr'ete, de Spaansche minister van huilen- landsche zaken, heeft in een onderhoud met een jour nalist een zeer belangwekkende verklaring afgelegd. De regeering denkt er niet aan. zoo zeide hij, een breuk met Rome uit te lokken. Zij zal de onderhandelingen onmiddellijk hervatten, wanneer het Vatikaan ver klaart genoegen te nemen met de wet, die de oprich ting van nieuwe congregaties verbiedt. En tevens ver klaarde de minister, dat, volgens zijn meening ook de paus niet wenscht, dat er een blijvende breuk met Spanje ontstaat. Canalejas, de minister-pres'dent heeft in een onder houd met 'den berichtgever van de Petit Parisien me- degiedeeld, dat hij zeer tevreden is over den loop, dien de zaken nemen. Hij verwachtte, dat de staking te. Bilbao weldra geëindigd zou zijn en dat ook de con- flielen in Gyon en Santander weldra tot de geschiedenis zullen behooren. Wanneer deze moeilijkheaen uit den weg geruimd zijn. kan de regeering hare aandacht wij den aan andere problemen en zal zij in de eersie plaats de neutraliteit van het onderwijs in studie ne men. De minister erkende, dat de meeste bisschoppen een gematigde houding hebben aangenomen, slech's enkele, o.a. de bisschop van Viloria, waren te kort geschoten in hunne verplichtingen en hadden hunne priesters niet binnen de perken willen houden en in hunne preeken de hoorders lot opstand aanoesooord. Deze zouden er varen, dat zij openbare ambtenaren zijn en dus den eerbied voor den Slaat niet nt hel oog niog n verliezen. Verder wensch'e de ininisler-pris denl als vaststaand te constateeren, dat de groote meerderheid van liet den bewierookt, en men in alle salons had gefluisterd over het geluk van de Merks. Nauwelijks was dat een jaar geleden. Zij stond op, liep naar haar eigen kamer en wierp zich daar luid snikkend pp haar bed. Mevrouw Von Merk en Olga werkten zwijgend verder. Na een poos zeide mevrouw Von Merk: „lilde maakt mij ongerust. Zij komt ér niet overheen." „Zij is geen sterke natuur. Een sterk mensch komt met alles klaar." Dé eléclrische huisbel weerklonk. Beiden zetten groo'.e oogen op. „Bezoek?" vroeg Olga. ,,lk zou niet weten van wie." Daar ging de kamerdeur reeds open. Een hooge vrou wengestalte in een wijden donkeren mantel, een don keren hoed met grooten sluier op het hoofd, trad haas tig binnen. Moeder en Olga riepen beiden: „Franzi!" ,,0m Gods wil, Franzi, is er iets gepasseerd?" Mevrouw Von Merk sloot haar dochter haastig in de armen, en hield haar dan, haar scherp aankijkend, van zich. verwijderd, om bij het schijnsel van de lamp haar gezicht te kunnen zien. Franzi, zeide zij nog eenmaal. En al de schrik die zij doorstaan had, al het leed der laatste dagen, beefde in haar stem. Franzi beefde zoo heftig, dat zij moest gaan zit ten. Onder den zwarten sluier zag haar gelaat zeer bleek en ontroerd. Onder haar oogen waren donkere krin gen en haar oogen ontweken den blik der beide andere vrouwen. Olga nam haar den mantel af maakte de linten van haar hoed los. „Zoo, kleine vrouw, zeg ons nu eens hoe het komt, dat je zoo plotseling voor onzen neus staat." Franzi sloeg nerveus haar beide handen tegen el kaar. „Ik ik ja mama. om het maar ineens te zeggen, ik ga niet meer naar mijn man terug." De beide vrouwen staarden haar aan. Tenslotte zei de de moeder: „Maar Franzi, je bent toch wel goed bij het hoofd? Wat is er dan toch gebeurd?" Olga legde haar hand op den seüouder harer moe der en stelde haar gerust. ;,Wind u zoo niet op, mama." Het is bepaald wel niet zoo erg. Een huwe- lijkstwist zooals overal wel eens meer voorkomt. En Franzi neemt dat dadelijk zoo tragisch bedenk toch in welken toestand onze kleine meid verkeert." Mevrouw Von Merk werd wat bedaarder. Olga had gelijk, men moest er rekening mee houden, dat Franzi moeder moest worden. „Lief kind, wil je ons nu eindelijk eens meedeelen, waarom je eigenlijk hier bent en waarom of je niet meer naar je man terug wilt? En voor alles weet hii dat je hier bent?" Franzi haalde de schouders op. „Ben je dus in toorn, zonder zijn weten van hem heengegaan?" „Wel mógelijk." Mevrouw Vou Merk wrong zich de handen. „Waarom, waarom „Waarom? Omdat omdat Zij brak af. Om haar mond werd een trek van af schuw en walging merkbaar. Zij sloot haar oogen, alsof zij iets heel leelijks niet wenschte te zien. Een donkere blos steeg haar naar het gelaat, terwijl zij hortend, als sprak zij van eigen zonden, zeide: „Mijn man en die Cholevius HOOFDSTUK II. Franzi was nu sedert veertien dagen weer bij haar moeder, veertien dagen rijk aan twist, scènes en tra nen. Mevrouw Von Merk was niet van zins om haar dochter zoo zender meer, weer in huis te nemen, en zij had dat Franzi heel duidelijk gezegd. „Lieve kind, ik begrijp je momenteele verontwaardi ging zeer goed. Het was ook onverantwoordelijk van je man afschuwelijk alles, wat je maar wilt maar tenslotte is hij toch je man." „Mama, ik kan niet meer tot hem terugkeeren na hetgeen er is voorgevallen." „Ach kindje, neem niet alles zoo tragisch. Aangedaan 1 Aangedaan 1 Bekijk de dingen toch wat menschelijker. Deze Cholevius is een coquet en gevaarlijk schepsel, die aan je man is bevallen. Je man is een echte ge leerde wereldvreemd tegenover dergelijke dingen. Het gewetenlooze wijf heeft bepaald haar netten naar hem uitgezet en hij is er in geloopen. Maar je hebt toch niet het idéé, om je leven lang als gescheiden vrouw bij ons te zitten en dat met onze hekrompen middelen? Dat wil dus zooveel beteekenen als voor je onverzorgde zuster elke zekerheid voor de. toe komst onmogelijk maken." „Dat wil ik beslist niet. Ik zal wel werken voor mij en voor mijn kind." „Dat mankeert er nog maar aan. Franzi, je zult toen niet zoo wreed zijn om ons allen te ruïneeren, alleen om zulk een domme, doodgewone; alledaag-' sche ontrouw." .Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1