t sis s K s Telegrafisch Weerbericht. Clement van Maasdijk, a"4'Tb"-"' - - WS&'sS&<»sss& Scüerlnga' Noord-Hollandsche Varkensfokvereeniging. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. rijtoer over een gedeelte van het eiland gemaakt en werd ook de school te Westerland bezocht, vanwaar men zich naar de haven begaf en te vijf uur de haven verliet, om een bezoek aan Texel te brengen. MISDAAD TE RENKUM. Zooals nog in 'n groot gedeelte van ons no. van Za terdag jl. kon worden opgenomen, heeft Jacob Re- nesse een volledige bekentenis afgelegd. De Arnb. Ct. meldt omtrent het onderzoek van Vrijdagavond nog. Nadat alle verdere getuigen gisteravond waren ge hoord. werd de verdachte voorgeleid, nogmaals ge hoord, vooral ook. waar hij de laatste dagen was geweest en hoe hij zijn tijd had besteed. Toen bleek het reeds, dat verschillende dingen werden verzwe gen, die aan de justitie bekend waren. De verdachte bleef alle schuld ontkennen. In tegenwoordigheid van de politie werd de verdachte toen door den rech- ter-commissaris op gemoedelijke wijze toegesproken. Hem werd gewezen op het verschrikkelijke van deze misdaad; in 't kort, alles werd gedaan om op zijn gemoed te werken, doch, hoezeer ook onder den indruk, de verdachte bleef ontkennen. Daarna heeft mr. Schaepman hem opnieuw toege sproken en hem als 't ware verpletterd met alles wat de justitie in deze zaak de laatste dagen had verzameld. Hij wees hem er op, hoe hij nog den dag- voorafgaande aan de misdaad had getracht de doch tertjes van Bakker mede te lokken, hoe hij omtrent een ander mooi meisje onzedelijke praatjes had ver kocht, hoe hij eenige uren voor het misdrijf suiker goed had gekocht de verdachte had zulks niet medegedeeld hoe hij omstreeks het uur der mis daad in het hout was gezien en nog zeer vele feiten en omstandigheden. Toen werd de verdachte als 't ware verbijsterd door al deze gegevens, en zoozeer kwam hij onder den indruk, dat hij ineenzakte op een stoel. De heer Schaepman drong er op aan, dat hij toch zou bekennen en daardoor zich van den last dezer vreeselijke misdaad bevrijden. Hij wees hem op het verschrikkelijke van zijn misdaad, hoe de schuld daarvan op zijn gezicht was te lezen, doch het mocht niet gelukken hem tot bekentenis te krijgen; zijn laatste woorden waren: „ik kan het niet bekennen Toen heeft men het opgegeven, ook omdat de ver dachte totaal gebroken was, doch alle aanwezigen waren overtuigd dat Van R. de dader was en nie mand anders. Men deelde hem mede, dat hij naar Arnhem zou worden overgebracht en dat hij daar, al was het ook midden in den nacht, den rechter-commissaris of den officier kon vragen bij hem te komen, indien hij zich wilde ontlasten door een volledige bekente nis. Zaterdagmorgen heeft de verdachte werkelijk den ïechtcr-commissaris verzocht bij hem te komen en aan dezen een volledige bekentenis afgelegd. W ARMENHUIZEN. Worden er reeds voorbereidende maatregelen ge nomen, om het 25-jarig jubileum van onzen burge meester op 26 October a.s. feestelijk te herdenken. 1 September zal de heer K. de Geus, ambtenaar ter secretarie, 25 jaar als zoodanig werkzaam zijn. Ja, werkzaam in der daad. Bescheiden in zijn optreden, is de heer K. de Geus een uitstekende werkkracht ter secretarie. Dat 1 Sep tember het bewijs moge geleverd worden, dat zijn werk naar waarde geschat wordt. WIERINGEN. Naar wij vernemen zal Woensdag a.s. 31 Augus tus, des avonds om 8 uur, door de muziekvereeniging Harmonie in de tent te Hippolytushoef een concert worden gegeven. WINKEL. De loieling J. Boekei der lichting 1910, is opge roepen om op 22 September a.s. voor volledige oefe ningen te worden ingelijfd. DYNAMIET AANSLAG. Men meldt uit Heerlen dd.. 28 Aug. Hedennacht, ongeveer te half twaalf, werd de be volking van Heerlen opgeschrikt door een, vreeselij- ken knal. Bij zekeren Gerards, handelaar in, kruide nierswaren. wonende in een der voornaamste straten der stad, had men een, brutalen dynamietaanslag gepleegd. Men had de patroon aan de klink van de deur gehangen. Na den slag- hingen er nog twee gloeiende lonten aan de klink. Deur en twee zijvitri nes werden totaal verbrijzeld. De knal veroorzaakte veel opschudding; er was een groote toeloop van volk; wanneer in Heerlen des nachts een schot afgaat, kan men het voor zeker houden, dat er ongelukken gebeuren. De daders en do drijfveer der daad zijn onbekend. De politie heeft het zaakje in handen. Wij begrijpen niet, hoe de daders het hart hebben gehad, de lont aan de deur te binden; het was op een uur dat de straten en ook de winkel, waarte gen de aanslag werd gepleegd, nog hel electrisch ver licht waren, terwijl het verkeer in de straten nog niet geheel en al stil lag. HONDENTROUW. Een hond uit de gemeente Wierden, die naar Nij megen verkocht werd, wist bij zijn nieuwen meester te ontsnappen en kwam, na vijf dagen zwervens, bij zijn ouden baas terug. Hollandsche Maatschappij van Laudbonw. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental bedraagt 9598, tegen 9077 in 1901. In 47 afdeelingen vermeer derde het aantal leden, in 32 verminderde het, terwijl het in 13 gelijk bleef. Gouda won 286 door hare tentoonstelling in 1909, door welke ook de aangrenzende afdeelingen haar leden tal zagen stijgenHaa&trecht met 39, Moordrecht met 51, Reeuwijk met 41 en Waddingsveen met 20. 's-Gravenhage verloor 113, Texel 88 leden. De vermeerdering over het geheel is voor een groot deel te danken aan de instelling van de Noord- en Zu idho I land sche Land bouw- Onge vallen-verzekering. De afd Wormerveer werd opgeheven, zoodat er thans nog 91 afdeelingen zijn, de eerste Hollandsche Aviateur die bü zijn energische pogingen op het gebied der Vliegkunst hot leven verloor. De teer Van Maasdijk, de 25-jarige Nederlander, die cniangs te Heerenveen en in Den Haag gevlogen heeft met een kleinen tweedekker, een Sommer-toe- stel, is Zaterdagavond op het terrein Warnsborn, bij Arnhem, na twee geslaagde proefvluchten met zijn toestel van een hoogte van ruim 50 meter gevallen. Hij kreeg den motor op de borst, en de dood is onmiddellijk ingetreden. Ruim 6 uur steeg Van Maasdijk weer op voor een proefvlucht. Zijn monteur zegt, dat het opstij gen riet was als gewoonlijk, veel steiler; misschien om het eenigszins moeilijke terrein. Bij de eerste ronde om het terrein reeds begon het toestel te hellen, en Van Maasdijk maakte brusque bewegin gen met de gauchissements, welke den* val van het toestel, van een hoogrte van 50 a 60 meter, niet konden verhinderen. Blijkbaar heeft de jonge vlieg man zich nog omgedraaid om iets te grijpen, want de motor is hem op de borst gevallen. De dood trad onmiddellijk in. Er werd later vastgesteld, dat de machine volkomen in orde was, zoodat de oor zaak van het ongeluk daarin niet kan liggen. Op de stille, uitgestrekte heide, waarover de avond reeds zijn, schaduwen wirep, was het een aan grijpend schouwspel, toen eenige mannen zich ge reed maakten om het lijk van den jongen wakke ren man, dat tusschen het bloeiende heidekruid naast het -verbrijzelde toestel lag, op een brancard te tillen. Een klein groepje stond er omheen, eenige Ueeren van het comité, politiebeambten en de hel pers van Van Maasdijk. Zij ontblootten eerbiedig het hoofd, toen het lijk zacht op den brancard werd neergelegd. Te Arnhem had zich de tijding van het ongeluk als met bliksemsnelheid verspreid, en overal wekte het de grootste deelneming. Een afdeeling zou gaarne zien, dat de H. M. v. L. stappen deed bij de regeering om den overlast, dien het platteland ondervindt van de vele woonwagens en bede laars, uit de steden komende, zooveel mogelijk te be teugelen. Het hoofdbestuur heeft zich aangesloten bij de Geldersch Overijselsche M v. Landbouw, die zich verleden jaar betreffende deze zaak per request tot de regeering heeft gewend. Het scliool-sehandaal te Zailichem. Men schrijft ons: Door den gemeenteraad van Zuilichem werden op 12 Maart van het vorig jaar drie der vier lokalen der openbare lagere school verhuurd, aan een bijzondere schoolvereeniging, waarvan raadsleden tevens lid of be stuurslid zjjn, voor f 130 's jaars Op 21 Juli daarna besloten Gedeputeerde Staten van Gelderland den ge meenteraad te kennen te geven, dat voor het dertigtal kinderen die de openbare school nog bezochten, twee lokalen zouden noodig biijven. Op 22 Jan. 1910 besloot de raad weder 3 der 4 loka len te verhuren, daar het aantal kinderen dat inmiddels van de openbare school genomen en in de kerk geplaatst was te groot was om in twee lokalen te bergen. Op 20 Juli besloten Gedeputeerde Staten de verhuring van 3 lokalen en het ontslag der onderwijzeres niet goed te keuren, daar zij met het oog op een goed onderwijs, 2 j lokalen en 2 leerkrachten voor de 31 kinderen der open bare school noodig achtten. Op 16 Augustus besloot de raad weder, zonder dat dit punt op de oproepingsbriefjes der vergadering ver meld was, twee lokalen te verhuren, voor f 75.32} 's iaars, plus f 5 voor banken en meubelen, met de be paling dat de lokalen 22 Augustus in gebruik kunnen worden genomen, dus vóór de vereis chte goedkeuring van Gedeputeerde Staten kon zijn verkregen. Toen het hoofd der openbare school na het eindigen der vacantie op 23 Augustus het onderwijs weer zou aanvangen, vond hij de twee beste lokalen in gebruik genomen en de twee andere lokalen, waarvan een zon der waterplaats en privaten, gedeeltelijk van banken en meubelen beroofd. Op last van den distriktsschoolziener heeft men zooveel banken teruggebracht, dat de kinderen der openbare school weer behoorlijk kunnen zitten. En dat alles is geschied met medewerking van den burgemeester. Hieruit kan men weer eens zion hoe het openbaar onderwijs door een gemeentebestuur, welks plicht het is dat onderwijs te behartigen, wordt achter gesteld, en het bijzonder onderwijs begunstigd. Het Volk.i Zaidsctiarwoude. Gister nam de heer Ds. E. K. Groenveld Wz., predi- kant bjj de Ned. Herv. Kerk alhier, afscheid van de Vries voor f 95. 2. Koogerventje C 286, 58.40 Aren, gemeente. Een [groot aantal personen waren bij de koopcr P. Post voor f 425. 3. Kleine Bietrop B 328, plechtigheid aanwezig. Ook door den heer Ds. 0. Staal 31.80 Aren. kooper J. Sprenkeling voor f 360. 4. Aren, kooper P. Post Huis C 2628, 29.70 Aren, kooper P. Post voor f 513. 6. Boetekrocht C 1934, 55.30 Aren, koopers J. Hermans voor f 950. 7. Mars keven C 1974, 35.50 Aren, kooper Sijb. Bakker voor Pieter Willems Weel C 223, Bakker Jz., voor f 420. 9. llalve Hoogewal C 2743, 68.52 Aren, kooper J. Her mans voor f 560. 10. Halve Hop C 2188, 58.30 Aren, kooper W. Lont voor f 161. En voor den heer Jb. Tz. Takes: „Ventje" in de Stroeërkaag B 281, 38.20 Aren, kooper Jb. Takes voor f141. Gecombineerd werden de perceelen 3 en 8, welke door P. Post gemijnd werden op f 876. Zijpe. Ter vervanging van mej. Fris, waarnemend onderwij zeres te Burgerbrug, is thans als zoodanig benoemd mej. G. C. A. Biegel van Helder. Ontsnapt en weer gevat. Toen Zondagavond een bewaker van het hu's van bewaring te Alkmaar de onvoorzichtigheid beging, den sleutel op het slot eener cel te laten zitten gedurende het oogenblik dat bij licht opstak, maakte één der ge vangenen, Andries Hhiervan gebruik om de deur uit te rennen en deze hierna dicht te gooien. Hij wist op de binnenplaats te komen, stapelde daar eenige aanwe zige tonnen op elkaar sa waagde van het hierdoor ont stane hoogtepunt af een koenen sprong over den muur. Op het rumoer dat de gevangenbewaker maakte, kwam de tweede toesnellen, waarna beiden zoo spoedig moge lijk de politie waarschuwden. Deze trok er op uit en had het geluk na korten tijd den ontvluchte op den Helderschen weg te arresteeren en naar zijn cel terug te leiden. DOODGESCHOPT. Ir. den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Bever wijk, bij een vechtpartij, Iemand, De Graaf genaamd, dermate mishandeld, dat hij Zondag in het gesticht van den H. St. Joannes de Deo is overleden. De Graaf moet letterlijk doodgeschopt zijn, want, l.oen men htm des nachts bewusteloos op straat vond liggen, had hij ernstige wonden aan onderlijf en hoofd, welke door schoppen moeten toegebracht zijn .De wouden bloedden vreeselijk. Verdacht van deze gruwzame mishandeling, is aan- gehoj-ien en naar het huls van bewaring overge bracht, E. Z., uit Beverwijk. TREURIG. In de gemeente Hillegom was een zesjarig meisje in afwezigheid der ouders in den kelder gekomen ©n had daar een flesch jenever gevonden. Met iwee kameraadjes ging de kleine naar een afgelegen plaats en met hun drieën ledigden zij bijna de heele fk-sch. Toen de ouders de kinderen deerlijk ziek vonden, deden zij hen door een geneesheer verzorgen, doch het eerste, Agnes Pelleyn genaamd, stierf in vree selijk lijden. De twee anderen konden gered worden. ZWEMMEN. Ooms' Kanaaltocht. Naar wij vernemen Ooms Maandagmiddag naar Calais vertrokken. WIERINGEN. Uitslag van de openbare verkooping, voor de ven S. P. de Vries ten overstaan van notaris Obreen in het lokaal van den heer H. C. Engel. 1. De Wedoen C 314, 27.40 Aren, kooper S. de is er- >g 91 afdeelingen zijn te Noordscharwoude werden nog eenige woorden tot Groote Bietron B 1239 52 De financieele toestand is evenmin als het vorige jaar de gemeente en den scheidenden leeiaar gesproken, bat ™r 7tn wi Hui gunstig, de rekening 1909 sluit met een nadeelig saldo het hem in Oostvoorne voorspoedig ga! - - - 1 - - - - van f 219.54, niettegenstaande aan deze rekening het voordeelig slot van 1907 ad f 1413.19} ten goede kwam. Bil- J®. Woa ,io T)a rftkAriintf nvar 1Q10 7A 1 VArmoAdAliik ook mof" aati gisteren op Het WaandjÖ gehouden zeil wed- v ao.o\j .cxi tekort fdnitfn U strijd van de vereeniging „Fortuua" was de uitslag de f 3?0- 8- Halve veu bij m^t'd^MMtschappiü f ^^^bjjd^agenl1^011'80^140^611*e Prfis iiiöt toegekend, daar de eerste winterschooi tTffiSS StfvaTf' ÜJlSgZ jaar beschikbaar zijn verdiend, weer ter beschikking van 't bestuur stelde. Terwijl in andere provinciën het vraagstuk der stal- S' Evers' ,te Oudkarspel en hygiëne ter har.d is genomen om de potstallen in den ,1', Noordscharwoude. De eerst aan- z.g. Hollandschen stal te veranderen, is in Noord-en romende in deze klasse werd eveneenB gedisqualificeerd, Zuid-Holland de oplossing van dit vraagstuk van belang we8ens me'; zeilen van den voorgeschreven weg. om de zuivere melkwinning tot hooger graad optevoe- Verdronken, ren. Dit is dus van 't grootste belang voor de melk- Van een troepje Haagsche jongens uit de Koninginne- voorziening van de groote steden en voor een betere straat, die gisternamiddag tusschen den vuurtoren en zuivelbereiding. Het hoofdbestuur heeft een commissie de haven gingen baden, is een 9 jarige knaap verdron- benoemd, die door de beide zuivelconsulenten wordt k®n> en een andere, die reeds zinkende was nog door bijgestaan, om te onderzoeken, hoe de Hollandsche Maat- zi)h kameraden gered kunnen worden, schappij in deze kan meewerken tot het bereiken van dit doel. T Moord te Koekangerveld. Wat de Onderlinge-Landbouw Ongevallenverzekering T ver gi™00r den procureur-generaal te betreft, in Noord-Holland waren op 1 Juli aangesloten oveL aau, Staten van Drenthe 1793 werkgevers meteen uitbetalingsloon van f 1,972,7C6, ^ordt naar aanleiding van den drievoudigen en in Zuid-Holland 805 werkgevers met een uitbetalings- te Koekangerveld gezegd: .Aangezien het onder- loon van f 1,334,558 zoek Jn deze duistere zaak nog wordt voortgezet, mag In Juli 1969 heeft het hoofdbestuur zich tot de regee- m^n "Open, dat de schuldigen hun straf niet zullen ring gewend met een request, waarin de noodzakelijkheid ont8aan werd betoogd, dat de adviezen van de zuivelconsulenten J Barsingerhorn Bovengenoemde veiecniging, welke zich ten doel stelt „deT verbetering van het varkensras in Noord- Holland te bevorderen", maakt bekend, dat zij gaarne haar bemiddeling kosteloos wil verleenen aan hen, die uitmuntend fokmateriaal, van afstammingsbewijzen voor zien, uit een der afdeelingen wenschen aan te koo- pen. Aanvragen, welke in onderstaande rubriek worden opgenomen, te richten aan den administrateur JOH. SPAANDER te Midwoud. YBAAG. sedert 1 Juli j.1. een inrichting te Rotterdam ia noemden zin zal werkzaam zijn. lant veearts aan genoemde Lü voren. mot de inzen- verbonden, die in bovongo- 6 uur de ver^fü-ina°r tentoonstelling, tusschen 4 en K gevangen. g an Uöt lokaal weder zal ZÜ" a»n- AANBOD. 30 AUGUSTUS, j VERWACHTING: Matige meest Zuidwestelijke wind. Zwaarbewolkt mogelijk regenbuien. Zelfde temperatuur. VB j EEN „GENADIG BEVEL". Het Russische ministerie van, binnenlandsche ken, publiceert een officlëele bekendmaking, L?" naar West-Europeesche begrippen ongehoord i's, 6? toont hoe streng, ondanks de October-manifesteii 1905, en de praatjes der regeering in de Doema I f de anti-Jodenwetten in Rusland worden gehand' I baafd. De bekendmaking luidt aldus: „Op last van den Tsaar heeft het departement van binnenlandsche zaken, den Amerikaanschen gezant t I Konstantinopel, Oscar Strauss, hoewel hij tot de I joodsehe religie behoort, met zijn familie het bezoek i aan Petersburg toegestaan." Roosevelt's vroegere minister van handel, 4^ thans de groote Amerikaansche Republiek vertegen- woordigt aan den Bosporus en een zeer ijverigen I arbeid besteedt voor de economische belangen van I I Amerika in Turkije, is een der beste en werkzaam- I j ste vertegenwoordigers die de Vereenigde Staten heb- I I ben. Hij wil thans een reis door Rusland maken, I en Odessa, Kiëf, Moskou, Petersburg bezoeken. Maat I 1 zelfs voor dezen vrijen burger der Vereenigde Sta- I ten, voor dezen gezant en gevolmachtigden minister I der Groote Republiek, is het bezoeken van Peters. I burg, zonder bepaalde vergunning, niet toegestaan,'* Wij behoeven niet te zeggen, welken indruk deze I 1 middeneeuwsche toestanden in de Vereenigde Sta- I ten zullen maken. j DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Donderdagavond werden te Breendonck (België) I vier personen: een boer, zijn dochter, zijn zoon en I een boerenknecht, die onder een hooimijt een schuil- plaats hadden gezocht tegen het onweder, door den bliksem gedood. VAN EEN BOERTJE EN EEN HORLOGE. Een Russische boer ontfutselde tijdens het biech- ten den Pope zijn horloge. Meteen ging hij verder i met het biechten van zijn zonden. „Vadertje", zeide hij, „dan heb ik ook nog iemand I zijn horloge gestolen en die diefstal laat mijn gewe- I ten niet met rust.- Jk weet werkelijk niet wat ik mei dat horloge moet doen. Wilt u het hebben?" „Waar denkt ge aan, mijn zoon," antwoordde de f biechtvader. „Ik wil het horloge niet, je moet het f den rechtmatigen eigenaar teruggeven." „Dat heb ik al willen doen," klaagde ons boertje, j „maar hij wil het niet hebben." „tJebt ge het hem dan al gevraagd?" „Jawel, vadertje." Nu, wanneer hij het niet meer hebben wil," be sliste de Pope, „dan kan je het gerust houden en j behoef je er niet meer gewetenswroeging over te hebben!" OYERSTROOMING IN SCHOTLAND. Londen, 29 Augustus. De hevige regens in West- j Schotland, die ook heden nog voortduren, veroorza- ken groote ellende. Van verschillende streken komen berichten over f overslroomingen en vernieling van den oogst. Vele gedeelten van Glasgow staan onder water, f I11 sommige straten staat hec water vier voet hoog. I Soortgelijke berichten komen ook uit enkele deelen I van Noord-Engeland. DE ANNEXATIE VAN KOREA DOOR JAPAN. Tokio, 29 Aug. De annexatie van Korea is afge- I kondigd; de nieuwe kolonie zal den naam Cho-Sen I dragen. CHOLERA. Spandau bij Berlijn, 29 Aug. Het echtpaar Sarnow I lijdt, naar het bacteriologisch onderzoek aanwees, aan cholera; de vrouw is gestorven. Alle voorzorgs- I maatregelen zijn genomen. Gemeente ANNA PAUKOWNA. Geboren: Jacob Teunis, zcon van Hendrik Hendri- nus Stuij en van Catharina Margaretha Ooijman. Overleden: Adriana Kersseboom, oud 64 jaren, eehtgenoote van, Jan Koole. ZUIDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen zal de slagersknecht :J. J. Lut- terot, die wegens kindermoord tot 1 jaar gevan genisstraf werd veroordeeld, in hooger beroep gaan, ANNA PAULOVVNA. Te Anna Paulowna hebben zich voor den Land- bouw-Wintercursus, onder leiding van den heer N. Kaap 16 leerlingen aangegeven. De lessen zullen aan vangen op den len Dinsdag in October. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 2730 Augustus. Geboren: Maria, dochter van Pieter de Waard en Arentje Plooij. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren portemonn.aie, inhou dende eenig geld. BOUWEN. De door hooibroei verbrande boerenplaats aan, den Lagedijk, eigendom van den heer P. Slik, is in her bouw opgedragen aan den heer J. Keesman, bouw- kuudige alhier. OP 'T KANTJE AF. Zaterdagmiddag had J. M. alhier de onvoorzichtig heid een fleschje met vitriool in het raam te laten staan. Het zoontje van N. S. zag dit, dronk ervan maar slikte het vocht niet in. Zijn tong verschroei de geheel. RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering op heden Dinsdag 30 Augustus 1910, des morgens te 10 uur. Afwezig de heer P. Meurs Pz. Voorzitter de heer Jhr. J. P. W. van Doorn, Bur gemeester. Na opening der vergadering deelt Burgemeester mede, dat de heer A. C. Roggeveen, gemeente-secre taris, zooals bekend is, met ziekteverlof afwezig is en stelt namens B. en W. voor, een loco-secretaris te benoemen. Voorgesteld wordt de heer W. Wortel, lste ambtenaar ter secretarie. Deze wordt met a'~ gemeene stemmen benoemd. Na te zijn binnengeleid légt de heer Wortel de vereischte eed en af en neemt alsnu de functie van secretaris op zich. Daarna worden de notulen gelezen, die onveran derd worden goedgekeurd. Ingenomen, zijn van den heer Joh. Govers eu me vrouw Kuipers de mededeeling dat zij hunne benoe ming tot. leden der Plaatselijke Schoolcommissie aan nemen. Van den heer A. C. Roggeveen, gemeente-secre taris alhier is een adres ingekomen, met het v®'" zoek zijn jaarwedde groot 900, met een billijk drag te verhoogen. A r j Van den heer W. Wortel, lsten ambtenaar t® secretarie, een adres om salarisverhoogiug en d te brengen in overeenstemming met de onderwijs®1 j salarisregëling; dit salaris bedraagt f 500. Vau heeren A. Prins, conciërge van de gemeenteschol^ eu C. de Boer, doodgraver, is eveneens een a ingekomen om salarisverhoogiug. Al deze adress zullen bij de begroeting worden behandeld. Een adres van het Hoofdbestuur van de Vereern ging tot het geven van Vakonderwijs in Westfri

Schager Courant | 1910 | | pagina 2