tij 1 Zijdewiod, St. farttn. Bekendmaking. 14-18 Sent, 1111), te S L A G E R IJ, Timmermansknecht een Dienstmeisje een Dienstbode, 200 Rijstbalen, een Dienstbode, een no oois bekende Slagerij, GELIEFD Afbraak Faillissement Passage gestremd een Knecht, uitstekende Bergplaats voor Rijwielen, te HELDER. MpaardjosTelienniMcp Advertentie n. Grietje Rietvink, Jantje Leijen, Trijntje Schagen, driana Kersseboom, Openbare V>rkooping aan de Vennikf Op Dinsdag G Sept. 1910, op 4, 5 en G Sept. a.s., J. H. D. Stöve, te Dirkshorn. te Nieuwe Niedorp. Bestelling van lijnkoe ken en Am. brokken voor den staltijd vóór 6 Sep tember a.s. Huis van Bewaring TE KOOP een partij grove pain en een partij Kalkpuin. Direct aan het water gelegen. Een goed beklante t, een nette Dienstbode, Ind ■an clT1 f 25 subsidie, zal eveneens bij de begToo- ..orden behandeld. v n de Vereeniging tot beperking van het gebruik alcoholhoudende dranken in Nederland was het "de verzoek ingekomen om het maximum der |jl,inningen te beperken. \-a en W. stellen voor deze missive voor kennis- leving a;in te nemen- "'Het aantal vergunningen be- Ira.igt 27 en het maximum bij de wet bepaald 13. lerlaagt men nu het maximum, dan zullen er nog leer vergunningen boven het maximum blijven be- laan dan nu. Bovendien kunnen B. en W. geen ver- linningen meer verleenen. En wat het intrekken lm vergunningen betreft verleend na 1904, dit zal hier leinig practisch resultaat hebben, omdat er maar I dusdanige inrichting bestaat. Deze is verkregen let ree' geldelijke opoffering en door het opkoo- pn van een tweetal andere vergunningen. En waar lis die persoon heeft meegewerkt tot de inkrimping In het aantal vergunningen met groote finantiëele Isten. gaat het niet aan, dien persoon te treffen. 1 let voorstel van B. en W. wordt met algemeen© emmer, aangenomen. IVar. den heer P Dekker en anderen is een adres bekomen tot het behoud der danstent met kermis. te verbieden van dergelijke inrichtingen op kermis lemen adr. ssanten het bevoordeelen van eenige in- ■Menen tot nadeel van anderen en geheel in strijd pt het algemeen belang. IVolgt r.u het adres van den heer G. Ranke en Ideren tot demping van het Noord. Ib. en W., in wier handen dit adres is gesteld tot ae advies, deelen mede dat door den gemeente-opzich- k een begrooting is opgemaakt en deze demping een [kosten zal meebrengen van f 12207.45. Deze uitgaaf hten B. en W. te groot en niet verantwoord, omdat hygiëne deze demping niet eischt. Op gevaar ia go- ezen, maar dat is evenmin zoo groot, dat een derge- ko uitgaaf gerechtvaardigd kan worden geacht en aarom adviseeren zjj op het adres afwijzend te beschik- pn. Wel willen zij aan het begin van het Noord met et oog op het gevaar een hek plaatsen, een ijzeren hek mg 13 50 M., wat een uitgaaf van f60af70zaleischen. ok is de laatste Donderdagen verboden om karren of jtuigen aan het begin van het Noord te plaatsen en il het verboden blijven daar iets te plaatsen of uit 'e tallen. Dat is het eenige middel om het Noord ruim 3 houden. De afstand dien B. en W. willen dempen tot et perceel van mejuffrouw Pinkster, oordeelen de be woners van het Noord te groot. Maar B. en W. achten ;et ongewenscht niet verder te gaan dan tot den heer oh (lovers, men krijgt dan een doodloopend eind sloot, at bepaald aanleiding zal geven tot een zeer oDge- venschten, onbygiënischen toestand. Die demping wordt oorgesteld over 225 M. De heor Roggeveen oordeelt dat als er gedempt noet worden, het tot 't perceel van den heer De Pa- er zai moeten geschieden, omdat het slootje bij het >erceel van mej. Pinxster niet voldoende afwatering al geven en dus bepaald een ongewenschte toe- tand zal worden verkregen. B. en W. hebben 'het lus te bescheiden opgezet en de uitgaaf aal be taald met een f 6000 rijzen. Deed men het zooals en W. het willen, de toestand zou eerder slechter ïan beter worden- Spr. wil dus evenals B. en W. fwijzend op het adres beschikken. Voorzitter wijst op het brandgevaar. Men zal het ivater dempen, dan zullen brandkranen enz. noodig ijn, wat groote kosten meebrengt. De heer Raat vraagt: Is demping niet noodig met iet oog op ons marktwezen? Is er op het Noord ïeeu gevaar voor stremming der passage? Het idee mi lot het perceel De Pater te dempen acht spr. .veumin voldoende en afdoende als tot mej. Pinx- iter. Spr. dacht tot het perceel Stammes te moe- en gaan,. Dan echter gaat het werk de draagkracht der gemeente te boven, het eindcijfer werd dan nog hoo- ger natuurlijk. Maar spr. heeft zich afgevraagd: is iet bestraten van het te dempen gedeelte wel noo- lig? Is dempen en niet-bestraten niet voldoende, dat zou veel geld schelen. Voor het gedeelte dat B. en W. berekend hebben, verschilt't f 5500, zooals wordt meegedeeld. Voorzitter zou dat ongewenscht achten. Midden in dc- gemeente zou men een modderpoel krijgen bij slecht weer en voor het verkeer zou het dan niet veel helpen. De heer Raat meent dat het gevaar voor het water dan toch weg was en wilde een iooppad over het gedempte gedeelte maken. Algemeen wordt dit evenwel ongewenscht geacht en de heer Asjes merkt nog op, dat als algeheele demping volgde het bedrag wel over de f 20.000 zou loopen. Wordt nog meegedeeld dat bestraat en verhoogd zulien moeten worden de gedeelten voor de per- ceelen aan het Lage Noord. Deze kosten, groot f 2100 ongeveer, zijn in het genoemde bedrag reeds begrepen. Maar het eigenaardige is, dat geen der eigenaars daar, hun gedeelten grond voor de huizen, aan de gemeente willen afstaan. Het voorstel van B. en W. om afwijzend op het adres te beschikken, wordt met algemeene stemmen aange nomen. De heer Raat vraagt of dit hek (het wordt eon leuning als op de markt) aan een bepaalden leverancier ter vervaardiging wordt opgedragen, of dat alla leveranciers zullen kunnen meedingen. De heer Vader zegt, dat het regel is dat de smid die het gemeentewerk heeft aangenomen, ook het tarief- werk heeft. Wordt het werk te groot, dan volgt steeds publieke aanbesteding. Volgt het adres van mejuffrouw Atema, onderwijzeres in de handwerken aan de openbare lagere school om verhooging van jaarwedde. B. en W. stellen voor dit salaris van f 450 op f £00 te brengen. Allen vóór. Daarna het adres van H. Visser en andere onderwij zers aan de openbare lagere school om verbetering van hun salarisregeling. Voorzitter zegt dat dit adres eigen lijk 2 verzoeken inhoudt n.1. verhooging van het eind- salaris dat maar f 25 hooger is dan het minimum bij de wet bepaald en 2e een betere regeling der periodieke verhoogingen waar nu tusschon de 3e en 4e verhooging 6 jaar verloopt. B. en W. stellen voor de periodieke verheogingen te geven na 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21 en meer dan 21 dunst jarenaan te vangen met f 6C0 en te verhoog en tot f 650, f 700, f 750, f 800, f 850, f 900 en meer dan 21 dienstjaren f 950. Volgens de bestaande verordening krijgt een onderwijzer met hoofdacte, na het bezit van 3 jaar dier acte f 150. B. en W. stellen voor dadelijk na het verkrijgen dier acte f 150 te geven, bij verplichte hoofdacte f 250. De heer Raat verklaart zich zeer dankbaar voor deze voorstellen van B. en W. maar niet voldaan. Bpr. doet het voorstel om het bedrag van f 950 op f 1000 te brengen, of met andere woorden: van den, beginne af de salarissen met f50 te verhoogen tot het eind toe. Spr. doet dat met de innige overtui- ging, dat het den menschen toekomt. De toestanden zijn bij vroeger veel veranderd en ook voor de ou derwijzers is een andere levensstandaard gekomen. Men klaagt wel eens over de weinige werkuren die zij hebben. Spr. Is er zeker van dat^ zij wel meer werkuren willen hebben, maar dit is met het oog op de kinderen, practisch onmogelijk, het is dus een noodzakelijk kwaad, dat zij zooveel vrije uren hebben. Maar zij zijn toch genoodzaakt om te leven en zij moeten meer verdienen dan een ambachtsman, omdat men algemeen aan de leefwijze van deH, on derwijzer andere en hoogere eischen stelt. Daarin heeft spr. de kracht gevonden om zijn voorstel te doen. maar ook in het feit, dat hij dezer dagen heeft gelezen, dat in een andere gemeente geld is ge leend om de jaarwedden der onderwijzers te ver hoogen, omdat men daar inzag dat een verhooging der jaarwedden een machtige factor was om het gehalte der onderwijzers te verhoogen. Spr. drukt zich misschien niet juist uit, hij bedoelt om de animo der heeren te verhoogen, om met meer ijver den plicht, die op hen rust, te vervullen. Spr. merkt nog op, dat hij het niet eens is met B. en W. waar deze:, redeneeren dat jonge onderwijzers geen ver-' hoogde jaarwedde noodig hebben. Spr. wil hen de gelegenheid geven zich te bekwamen, het is niet voldoende dat zij alleen de lagere acte hebben en daarom wil spr. hen in staat stellen door te kunnen stade eren. Dat alles geeft spr. de vrijheid om met zijn voorstel te komen, om het voorstel van B. en W. zoo te wijzigen dat alle salarissen met f 50 wor den verhoogd, dus het aanvangssalaris f 650 enz. Voorts om de vergoeding voor huishuur, thans f 75, te brengen op f 100. Spr. meent dat deze verhoo ging al evenzeer in overeenstemming is met de stij ging der huurprijzen gedurende de laatste jaren in onze gemeente. Voorzitter zegt, dat Schagen in vergelijking met ander gemeenten, wat het aanvangssalaris .betreft een goed figuur maakt. B, en W. hebben verschil lende verordeningen aangevraagd ter vergelijking, van grootere plaatsen, van kleinere en van dezelfde grootte, en kwamen tot de conclusie, dat Schagen gelijk staat met de grootere, Purmerend geeft f 600 aanvang, huishuur f 50, wij f75; voor Fransch f 100, wij f 225; voor hoofdacte f 100, wij f150, als ten minste de Raad op het voorstel ingaat. Wij meenen dat Schagen niet slecht afsteekt bij andere plaatsen. Het is een plattelandsgemeente, die echter vele las ten heeft, die zeer onze financiën drukken. En hoe graag B en W. ook betere tractementen zouden willen geven, meenen zij, dat het voorstel tegemoet komt naar onze krachten aan de wenschen van de onderwijzers. Hoogere tractementen meenen wij niet verantwoord. Men berekent dat het voorstel Raat aan de Ge meente f 450 meer zal kosten dan dat van B. en W. Voorzitter deelt nog mede, dat de Gemeente ver goedt 2/5 van de pensioenstorting, wat andere ge meenten niet doen. En voorts, dat de verhooging voor de hoofdacte dadelijk zal ingaan. De heer Raat zegt, dat wij toch wel allen over tuigd zijn, dat het niet in 't belang van ons onder wijs is, dat telkens de jonge leerkrachten vertrek ken. De heer Asjes zou wel voor het voorstel-Raat ge voelen, maar we hebben de drukkende lasten van de tr.-.ms. De heer Roggeveen kan zich uitstekend vereenigen met de voorgestelde salarisregeling van B. en W. Daarin is vastgehouden aan het standpunt, dat bij den Raad steeds heeft voorgezeten, om een flink aanvangssalaris te bepalen. En voorts om voor het bezit van acten verhoogingen toe te kennen en, daardoor te bevorderen, dat we betere onderwijskrach ten krijgen. Meer dan elders toch worden hier de acten bezoldigd. Spr. acht voor jonge menschen het aanvangssalaris voldoende, en met de opklimmin gen tevens voldoende voor de onderwijzers die geen andere acten hebben. Een vergoeding van f75 voor huishuur geven niet vele gemeenten, en dan is er bovendien een bijdrage in het pensioenfonds; zoodat spr .meent, dat Schagen zich gunstig onderscheidt van andere plaatsen. Eu nu moge het waar zijn, dat er onderwijzers zijn, die gaarne meer werkuren zouden hebben, dan hun nu opgedragen wordt welnu, laat hen dan dien vrijen tijd besteden aan studie voor het ver krijgen van akten. De heer Raat meent, dat daar middelen voor moe ten zijn. Thans zal het lage tractement de onder wijzers van studie afhouden en hen andere betrek kingen doen aanvaarden, buiten het onderwijs, en dat wil spr, voorkomen. Hel voorstel-Raat in stemming gebracht wordt verworpen met 6 stemmen tegen; de heer Raat vóór. Het voorstel van B. en W. wordt nu met alge meene stemmen aangenomen. Hierna wordt de Gemeenterekening (op voorstel van de commissie van onderzoek, bestaande uit de den \erhoogd. heeren Roggeveen, Asjes en Smit) onveranderd met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld. Ontvang sten f 75977.34%, uitgaven f 74027.20%, voordeelig saldo f 1950.14. Goedgekeurd worden de lijst van oninbare posten van Hoofdelijken Omslag ad f 544.76%, en die der Hondenbelasting ad f 34.10. Een geldleening zal worden aangegaan, groot f 20.000, noodig voor de stortingen der rentelooze voorschotten voor de Tram AlkmaarSchagen en de Tram SchagenWieringen. Rente hoogstens 4 pet. Aflossing uit de gewone middelen elk jaar f 500, te beginnen 1912. De verordening op de heffing en invordering van Waagloon wordt onveranderd opnieuw vastgesteld. De heer Roggeveen vraagt nog, of 't niet mogelijk zon zijn, het waagloon voor kaas te verlagen, maar voorzitter en de wethouders zien daartoe geen kans. Er wordt nog geconstateerd, dat de aanvoer op de markt dit jaar reden geeft tot de verwachting, dat dit ook volgend jaar zal voortduren. De heer Vader zegt, dat als verlaging later mo gelijk is, dan B. en W. daartoe bepaald wel genegen zijn. Hierna gaat de Raad over tot artikelsgewijze be handeling van de gewijzigde Algemeene Politie-Ver- ordenmg. De eerste bespreking heeftplaats over Art. 14, dat bepaalt, dat het tijdens de kermis verboden is, gelegenheid tot dansen te geven in tijdelijk ingerich te tenten. In bizondere omstandigheden kan door B. en W. vrijstelling worden verleend. Hierover ontspint zich een breede discussie, met als resultaat dat dit artikel wordt aangenomen, en danstenten dus van de kermis zullen worden ge weerd. De heeren Asjes en Roggeveen waren daar tegen; de heeren Vader, Buis, Raat, Bijpost en Smit vóór. In ons nommer van morgen komen we hier-uit voerig op terug. Marktberichten. PI HMKRFND, 30 Augustus. 180 Stapels kleine Kaas f 34.50. 1269 K.G. Boter fl.30 a f 1.40. 808 Runderen, waaronder 448 vette en 40 Stieren. Vette matig 68 a 80 cent per K.G. Gelde matig f170 a f 230. Melkkoeien matig f160 a f 290. 38 Paarden f 100 a f300. 182 Vette Kal veren 90 a 120 cent per K.G. 284 Nuchtere Kalve ren f 13 a f 28 matig. 262 Vette Varkens 54 a 58 cent per K.G. matig. 66 Magere Varkens f 24 a f35 matig. 275 Biggen f 10 a f 15 matig. 3138 Scha pent en Lammeren. Vette matig f23 a f32. Lam meren matig fll a f 17. 800 zak Peren f3 a f8. 500 zak Appelen f 2.50 a f 5. Kipeieren f 4.25 a f 4.75 per 100. AMSTERDAM, 29 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 203 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 76 a 82 ct., 2e kwal. 72 a 76 ct., 3e kwal. 60 a 70 ct. per Kg., 160 melk- en kalfkoeien f150 a f 295 per stuk, 52 nuchtere kalveren f12 a f16, 18 schapen f22 a f28 per stuk, 404 vette varkens le kwal. 56 a 57 ct., id. 2e en 3e kwal. 52 a 55 ct., per Kg. ALKMAAR, 29 Augustus. Aangevoerd 16 Koeien en Ossen f 220 a f 290, 67 vette Kalveren f45 a f 125, per pond f 0.90 a f l.lu, 52 nuchtere Kalveren f8.a f 24.880 Schapen f22.a f 32.50, 310 vette Varkens f 0.55 a f 0.59 per K.G., 28 magere id. f20.a f35. NOORDSCHARWOUDE, 30 Augustus. Bloemkool le soort f8 a f 12.50. 2de soort fl.50 a f2.50. Witte kool f 1.80 a f2.30 per 100. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 29 Augustus. Groote Muizen f 1.a f 1.30. Drielingen f 0.60 a f 0.70. Kleine f 0.20 a f0.30 per 35 KG. Zilver uien f 4.a f 6.80. Drielingen f 1.60 a f 2.Gele nep f 4.a f 5.per 50 KG. Roode kool f 2.a f 2.50 per 100. BROEK OP LANG END IJK, 29 Augustus. Aardappelen: Gladbl. f 1.40 a f2.20. Muizen f 1. a 11.10 per 35 K.G. Wortelen f 1.05 a f 1.95 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f7.80 a f 10.90. 2de soort f 1.25 a f 2.30. Roode kool f 1.80 a f 2.40. Gele kool f2.50 a f4.80. Witte kool fl.80 a f2.30 per 100 stuks. Zilveruien f3.30 a f4.60. Nep f4.70 a f 5.35. Uien f 1.70 a f 1.85 per 50 K.G. Slaboonen f 0.32 per 1000 stuks. AKS LAG VEREENIG ING DEEMSTER, PURMER END EN OMSTREKEN. 27 Augustus. Op de afslagmarkt werd heden verhandeld: Slaboonen f 0.45 a f 0.60. Snijboonen f0.50 a fl.10 p©r 1000. Bloemkool f3.a f4.50 per 100. Peren f 1.75 a f3.50. Appelen f 1.90 a f3.35 per mand. 6216 mand augurken: grof 20 a 25 ct, bas terd 25 a 35 ct., fijn 45 a 60 ct. en f 1.a f 1.50. Vlug. imnkel, 29 Augustus. Appelen f 1.50 a f 3.25. Peren f 1.50 a f 4.per mand. Komkommers f 1.a f 3.Roode kool f 2.10 a f2.50 per 100. Snijboonen f 0.75 a f 0.90. Slaboo nen f 0.25 a f 0.55 per 1000. Aardappelen fl.10 a f 1.40 per 35 K.G. Perziken 5 cent per stuk. Toma ten 2 cent per stuk. Frambozen 10 cent per pond. Heden overleed, na een lang- iurig doch geduldig ljjden, onze innig geliefde dochter n den aanvalligen leeftijd van ruim 16 aren. S. J. MULDER G. MULDERStadig Wed. K. RIETVINK. Wieringen, 29 Aug. 1910. Heden overleed, na een lang- lurig doch geduldig lijden, onze geliefde echtgenoote, Moeder,Dochter en Behuwd- loehter Q den ouderdom van 30 jaar en 11 aaanden, mij nalatende 4 kinderen nog e jong om het verlies te beseffen. Haar diepbedroefde Echtgenoot, Kin eren, Ouders en Behuwdouders, J. ZEEMAN P. ZEEMAN C, ZEEMAN B. ZEEMAN BREGJE ZEEMAN C. LEIJEN M. LEIJEN—Blokker P. ZEEMAN en Echtgenoote ;n verdere familie. Winkel, 24 Aug. 1910. Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Be- buwdmoeder ln 6en ouderdom van 72 jaren. S. BLANKEN G. KOOIMAN—Blanken C. KOOIMAN. Aug. 1910. r- Heden overleed na een langdu- ibedÜ £\onze geliefde Echtgenoote, behuwd- en Grootmoeder d^n j maandenou ^om van 65 jaar en 7 VAN nabij HARINGHUIZEN. des voormiddags 10 uur. om Contant Geld, van eene groote partij AFBRAAK, als vloer- en zolderdelen, Bchothout, latten, balken, juffers, planken, sparren, ramen, deuren, kozijnen, ongeveer 12 voer schootriet, brandhout. Alles breeder bij billetten omschreven. Een en ander afkomstig van de gea- moveerde boerenplaats van den Heer !Jb. SWAAN. Deurw. VAN DER KAMP. De verificatie-vergadering is bepaald od WOENSDAG 5 OCTOBER 1910, des morgens 11 uur, in net Gerechts gebouw te Alkmaar. De vorderingen met de daarvoor aan wezige bewijsstukken moeten ten kantore van den ondergeteekende, Curator, Uanitaal Langestraat B 82 of Gedempte Nieuwe- j \jrruui 87/89jWOraen inziend uiterlijk1 op 15 September 19IO. Mr. J. VERDAM. tegen 4 °/0 a 4beschikbaar, naar gelang van overwaarde, als le hypotheek op landerijen in bedragen vanaf f 8000. Geen aflossing, geen taxatiekosten. Br. fr., met postzegel voor antwoord, no. 4, Bureau dezes. WGT H. H. Notarissen gelieven van deze annonce goede nota te nemen. Alkmaar, 27 Augustus 1910. m* BEZOEKT DE GROOTE te houden Mode namens Kinderen, J. KOOLE. aa Huulowna, 27 Aug. 2910. Burgemeester en Wethouders der gemeente WIERINOERWAARD maken bekend, dat wegens herstel der Klik- brug (de Flap) in den Schinkeldijk, nabij de Oudesluis, de aldaar voor RIJ- EN VOER1UIGEN zal zijn van 5 tot en met 9 Sep tember a. s. Wieringerwaard, 29 Aug. 1910. Burgemeester en Wethouders, K KOSTER Hz., Burgemeester, A. Dz. SLEUTEL, Wethouder. tot aankoop van LANDBOUWBENOODIGDHEDEN, Bestelkaarten verkrijgbaar bij den Secretaris, P. HARINGHUIZEN Jr. Altrui Te zien en te bevragen bij den Aan nemer S. MEIJER3, Firma J. KORFF. TE KOOP: welke een goed burgerbestaan oplevert. Te bevragen onder letter G G, bij de firma Gebr. GROOT, Boekh. en Advertentiebureau, Nieuwe Niedorp. ten spoedigste gevraagd, bij A. SLEU TEL te Dirkshorn. DIRECT GEVRAAGD: goed kunnende melken, bij Jb. 8LOTE- MAKER, Schagerwaard. Mevrouw Notaris Abr. SLOOS te Winkel, vraagt tegen half September voor koken en huiswerk. Wasch bui tenshuis. Gevraagd om zoo spoedig mogeljjk in dienst te treden, bij Joh. KLOMP. Anna Pau- lowna. Te koop bij W. PURMER Schagen. Wordt gevraagd zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, i bij R. BLOEMENDAAL Jz. Groetpol der, Gem. Winkel. Gevraagd. gehuwd ef ongehuwd, liefst gediplo meerd hoefsmid, en goed met boeren werk bekend. Indiensttreding zoo spoe dig mogelijk tegen hoog loon, bij A. SMIT Pz. Wieringerwaard. Een klein burgergezin vraagt met een klein stukje grond. Liefst in den omtrek van Wieringerwaard. Brie ven adres Ds. J. DEKKER, Nieuweweg Anna Paulowna. Gevraagd: tegen 15 October, bij C. Swarthof, Schagerbrug. Uit de hand te koop bij C. WINK, Dirkshorn. door iedereen is de alleen echte van Bargmann Co., Radebeul want deze geeft een zacht rein gelaat bloeiend jeugdig uiterlijk, blanke fluweel- z achte huid en schitterend mooie teint k 50 ets. per stuk bij A. HOVENIER, SCHAGEN.

Schager Courant | 1910 | | pagina 3