Neemt uw tuaatregeleu bijt® een Dienstbode, r's SIGAREN. een Merrieveulen, en een Hengsiïenlen, ij i een Boerenknecht een Dienstbode, Kermis te Kollior! Noord Scharwoude Miiziei voor den Dans, DE KLOOSTERBAISEM voor Brandwonden en Huidaandoeningen. tVM lil!» B81 ilSJi) een Knecht, Jb. Molenaar, S C H A G E TE KOOP van het gesloopte Oorlogsschip „Marnix", sch.gen en Omstreken. SÈKTe" 'De t p- Ringsteken op Fietsen, ENSEa P. Rempt' Gemengd Nieuws. Vraagt onder Directie Haag- woonachtig,, zijn door de scherven verwond, de een aan het voorhoofd, de ander aan voorhoofd en lechterhand. De chauffeur van de auto en het trampersoneel kregen geen letsel. HIJ WAS TEGEN „WILHELMUS". Listeren had „Koninginnedag" te Haarlem voor de schoolkinderen een kinderfeest georganiseerd in den Hertenkamp. Tegenover den burgemeester zat de Keer E. ten Broeke, hoofd der Eerste Burger school. Terwijl het „Wilhelmus" gezongen werd en alien opprezen en het hoofd ontblootten, bleef hij, bij wijze van manifestatie, zitten, wat groote ver ontwaardiging wekte. Door een bestuurslid van Ko ninginnedag" werd het schoolhoofd een aanmerking gemaakt en werd hij gewezen op de groote onwel voeglijkheid, om als gast mede te komen en zich dan niet naar de regelen van het huis te gedragen. Pi heer Ten Broeke antwoordde, dat hij den in- tevpeliant het recht moest ontzeggen iets over hem te zeggen. Men verwacht over dit optreden van het schoolhoofd een Raadsinterpellatie. BRIEVEN, DIE ZOEK RAKEN. In de Arnh .Ct. deelt een postambtenaar mede. dat jaarlijks 40.000 brieven door onvolledig adres onbesteld blijven. Daarvan worden er slechts 2000 door de afzenders opgevraagd. Die overige 38.000 v. rrden natuurlijk door de afzenders als „op de post verloren" geacht. Werkelijk teekenen deze cijfers. Wat is er toch eenvoudiger dan zijn naam en adres op iederen brief te vermelden! Een vergissing op een adres is zoo gauw gemaakt. I WIST. Gistermiddag kregen twee broers v. D., te Steen- wijk, ten huize van hun ouders, twist. De jongste, nauwelijks 16 jaar, greep in drift een mes en bra.cht zijn ruim 20-jarigen broer daarmee een zeer ernstige, diepe wonde in de linkerborst toe. Hoewel ernstig, is zijn toestand niet levensgevaar lijk. Een wonder mag het heeten, dat longen en hart niet getroffen zijn. DU MME HOLLaXDER. Een smokkelaar uit Siebengewald, meer bekend ondei den naam van „de Kies", voerde in het voor jaar, vergezeld van zijn zoon, per kar en paard een partij tabak Pruisen in. De vader wist zich over do Hollandsche meet in veiligheid te stellen, de zoon moest het gelag betalen en ging den nor in, paard, wagen en inhoud werden in beslag genomen en publiek verkocht. Voor ettelijke dagen werd de jongen opnieuw op geroepen, om „in der Sache seines Vaters ver- noinmen zu werden. „Da's zeker in vajer's kleeren," peinsde de jon gen. Den volgenden morgen zette hij papa's hoed op, trok diens vest, kuitendekker en laarzen aan, en zoo uitgedost verschijnt hij voor de heeren, die hem ragen waarom hij er zoo potsierlijk uitziet. ...Ta, heeren," zegt de jongen, die zich zelve van alle kanten bekijkt, „da he'k ok al bij m'n eigen zeivers gedacht, mer ze ha'n mien toch 'n oproeping thuus gestuurd, da'k in de Sache van Vajer most kommen, en da's toch mien schuld nie." VAN EEN VLIEGTOCHT. Men schrijft aan de 's-Hert. Ct. uit Heusden d.d. 31 Augustus: Per bulletin werd een paar dagen geleden bekend gemaakt, dat heden alhier vliegproeven zouden wor den genomen met een Blériot-éendekker. Van heinde cn ver kwamen dan ook velen naar Heusden om het vliegen te zien. Op het Wilhelminaplein was een flinke loods gebouwd, en op het bepaalde uur ver schenen de aviateurs in costuum, de jongeheeren Van Rijswijk en Engelen. De ballonhal werd geopend, en ja, heusch een vliegmachine. Het publiek drong op om het vreemde ding te zien. De aviateurs ste gen in hun toestel. De motor werd in werking ge bracht; de muziek speelde, maar, o wee, de machine wilde niet omhoog. Wat was het geval? Men had een vliegmachine op treffende wijze nagemaakt. Het pu bliek bleef maar steeds den vreemden vogel aansta ren. Opeens een knal en... een der aviateurs viel neer... gewond. Men droeg hem weg en er werd be kend gemaakt, dat hedenavond niet kon worden ge vlogen wegens een defect aan de machine, en de verwonding, die een der aviateurs had opgeloopen. De saamgestroomde menigte nam de zaak nogal van den, vroolijken kant op. 't Was immers leuk verzon nen St. Maarten Aan het Huipostkantoor werden gedurende de maand Augustus behandeld 34 inlagen voor de Rijkspost spaarbank tot een bedrag van f 1902.65. Terugbe taald werd in 11 aanvragen f 726.66. SOHAGERBRUG. De heer Ds. A. Groeneveld alhier is beroepen bij de Nad. Herv. Gemeente te Lobith. TEVREDEN GEVANGENE. De heer A. te Almelo was in het bezit van een wijfjesmerel, die door hem van jongsaf was opge fokt. Daar hij het dier niet wilde houden, ging hij er dezer dagen mee naar buiten en gaf het dier de vrijheid.- De merel bleek daarvan echter niet ge diend en bleef om den heer A. heenfladderen. Ein delijk gelukte het dezen zich uit de voeten te ma ken. Het duurde echter niet lang of tot verbazing van den heer A. en zijn huisgenootep kwam de vogel zijn vroegere tehuis opzoeken. De heer A. ver joeg daarop het dier nogmaals, maar denzelfden avond was het weer terug voor zijn vroegere kooi. De heer A. heeft het dier daarop maar weer in de kooi geplaatst. Een natuurwonder. Als oen bijzonderheid wordt gemeid dat de tol gaarder G. Groeneveld, te Bameveld in het bezit van een fluitend kuikentje is. Vooral by avond zingt het ongeveer twee maanden oude diertje vaak uren achter h1 kaar. De zang is ongeveer gelyfc aan dien van een lijster. Onregelmatigheden in de gevangenis fe Leeuwarden. Den 15 Aug. werd door den substituut-officier bij de Rechtbank t.e Leeuwarden een gevangenisstraf van 1 jaar gevraagd tegen een bediende bij den arbeid in de bij zondere strafgevangenis aldaar. Hem was ten laste gelegd diefstal en verduistering van verschillende goe deren uit dat gebouw. De zaak schijnt daarmee .echter nog niet in 't reine te zijn, althans het onderzoek naar andere onregelma tigheden wordt nog steeds voortgezet. In verband daarmee is Dinsdag jl. een thans te Breda gedetineerde, die vroeger geruimen tijd in bovenge noemde gevangenis doorbracht, vandaar naar Leeuwarden overgebracht, om als getuige te worden gehoord, terwijl tevens een geëmployeerde in de gevangenis in vorhoor is genomen. Ruzie met doodelijk gevel*. In den afgeloopen nacht ontstond te Middelburg ruzie tusschen een paar boeren en militairen. Eén der boeren, de 24-jarigo Wallenburg, afkomstig uit Veere, als boe- renknecflt werkzaam te Arnernuiden, werd door een bajonetsteek geraakt en zakte doodelijk getroffen ineen. Het lijk werd naar het gasthuis gebracht. Drie soldaten, allen in garnizoen te Middelburg, werden door dejustitie aangehouden. Onder hen de vermoedelijke dader, D. genaamd, afkomstig uit Zeeuwsch Vlaanderen. Hij had eerst het meisje, waarmede hij uit was, mishandeld. Een nader politie onderzoek bracht aan het licht dat de militairen bij het station 12 boerenjongens en meisjes ontmoetten die jenever uit een flesch dronken. Een soldaat vroeg ook een slokje, hetgeen geweigerd werd. Hierop trok hij de bajonet en doodde daarmede Wallen burg. De aangehoudenen zijn hedenmorgen aan de militaire autoriteiten overgeleverd. Een ambachtsschoolqneestle. Men schrijft uit Alkmaar: Binnenkort zal de raad eene beslissing te nemen heb ben in eene voor deze gemeente zeer belangrijke quaestie: een bouw van een geheel nieuwe Ambachtsschool, waar van de kosten berekend zijn op 2J ton. Als deze aan gelegenheid haar beslag krijgt zal de gemeente Alkmaar in het bezit komen van een flinke schoool waaraan drin gend behoefte is, want de bestaadde school is al langen tijd veel te klein. Edoch.... er dreigt een kink in den kabel te komen, niet zoozeer over de kosten als wel over de plaats waar deze Ambachtsschool eventueel zal komen te staan B. en W. willen met alle geweld deze schoolstichten op een terrein nabü de Hoornsche vaart, terwijl het bestuur der Ambachtsschool en ook het Officieel School toezicht de voorkeur geven aan een ander terrein, 't liefst aan de Egmonderstraat of anders nabij de bouwmaat schappij „Westerweg". Over deze terreinqiiaestie is al, heel wat gepraat en geschreven en lost zich zoo lang-j zamerhand op in deze voor een kleine plaats als Alk-) maar zoo gewichtige quaestie: wie zullen het winnen: B. en W. met hun voorstel om de school bij de Hoorn-f sche vaart te stichtenof het bestuur der Ambachtsschool en het officieel Schooltoezicht, die een ander terrein op het oog hebben? In dezen strijd zal de Raad straks eene beslissing die nen te nemen, eene beslissing, die pikante gevolgen kan hebben als men weet, dat het bestuur der Ambachts school aan den Raad o. m. het volgende heoft doen weten „Het bestuur der Ambachtsschool is er zoo zeer van overtuigd, dat de plaatsing van het nieuwe gebouw tus schen de beide Hoornsche vaarten (plan B. en WJ in alle opzichten ten nadeele van die inrichting van onder wijs zou zijn, dat het nog liever den tegen woord igen toestand, hoe onhoudbaar die ook op den duur moge zijn, zou bestendigd zien, dan in het bezit te komen van een nieuwe Ambachtsschool gebouwd op die eenzamo plaats (plan B. en W.) en het meent zich zelfs verplicht te zijn tegenover het Ambachtsonderwijs te dezer stede om aan den Raad mede te deelen, dat het, wanneer in dit opzicht ook de Gemeenteraad zou verlangen, dat het nieuwe schoolgebouw tusschen beide Hoornsche vaarten zou worden opgericht, zijn verzoek aan den Raad tot stichting eener nieuwe school verklaart :n te trekken en daarvan ook mededeeling zal doen aan de Ryksregeering. Wij zouden dit ook daarom ten zeerste betreuren, omdat aan onzen voorzitter (mr. F H. G. van der Hoe ven), van zeer bevoegde zijde de officieuse mededeeling is gedaan, dat Z. E. de Minister van Binnenlandsche Zaken in zooverre gunstig op ons verzoekschrift beschikt heeft, dat de aangevraagde verhoogde subsidie op de concept-begrooting voor het volgende dienstjaar is go- bracht." Hbld. Waarland. De zilveruiencampagne, die ongeveer half Juli een aanvang nam, is nagenoeg ten einde. Wel worden nog eenige kleine partijtjes aangevoerd, doch de meeste uienbouwers kunnen hun balans opmaken. De ont vangsten van dit product zjjn dezen zomer zeer ver schillend geweest. Dit is in hoofdzaak te wijten aan een soort uienzaad, dat door verscheidene bouwers is uitgezaaid, doch dat bij nader inzien bleek voor dezen grond niet geschikt te zijn. In 't begin beloofden deze zilveruien veel te zullen doen, maar spoedig kwam men tot de ontdekking, dat zij wel verbazend veel loof maakten, dochfzich in den grond geen bolletje ontwik kelde. Het werd een peervormig uitje. Daar het echter steeds goed weer bleef, kwam dit nogal een weinig te recht, want bij 't plukken van deze uien kon er nogal werk van worden gemaakt om ze geschikt ter markt te kunnen brengen. Toch kreeg men voor dit gewas steeds een paar gulden minder, dan voor de le kwali teit, wat natuurlijk voor deze bouwers een groot9 schadepost is geweest. De prijzen vielen over t alge meen nogal mee en varieerden steeds van 4 tot i gul den ongeveer voor le soort en in het laatst van het seizoen maakte men voor de peervormige ook nog 4 a 5 gulden per baal, wat echter voor dezo laatste by een opbrengst van 2 a 3 baaltjes ner snees de teling niet goed kon maken. Summa summarum, het was voor velen een tegenvaller. En wat den koolbouw betreft, deze staat er In Maar land tot heden niet gunstig voor. Vraagt men een bou wer „hoe staat uw kool dan is 't antwoordt is een „rommel" van 't jaar." Draaiharten, allerlei ongo dierte enz.; daarbij te veel droogte voor dit gewas, alles werkt tegen om den groei te bevorderen. Daarom zul len de prijzen in deze ook weer veel moeten goed makon. De andere gewassen, zooals erwten, boonen en aard appelen beloven een goed beschot. Deze laatsten hebben zeer weinig van de ziekte te lijden gehad en zijn over het algemeen lekker, wat nogal verschilt bij 't vorige jaar, toen ze voor de consumptie zeer ongeschikt konden worden verklaard. Besluiten wij met te vermelden, dat de z.g. „opzetters" met een flinken voorraad hooi hun vee dezen herfst 1e duur moeten inkoopen, dan ligt het voor de hand, dat slechts door weinigen van een voordeeiig jaar kan wor den gesproken. EEN OUDE GESCHIEDENIS. In het Duitsche tooneelblad „Bühne und Welt" wordt nog eens verteld, hoe de voor zestig j'aren beroemde Duitsche operazanger Carl Formes, die o. a. ook te Amsterdam groote triomfen vierde, eens e?n theaterschandaal bedwong. Formes was een hartstochtelijk demokraat en had in 1848 te Weenen als een leeuw gevochten op de barrikaden. Dit was alom bekend geworden en te Hamburg trachtte een deel van het publiek hem zijn politiek optreden in te peperen. De schouwburg was tot op de laatste plaats be zet, toen plotseling een geschreeuw en gefluit los brak, of de hel aan het spoken ging. Toen hij in de rol van Marcel in de Hugenooten wilde beginnen te zingen, werd hij onderbroken. Een stem riep: „Eerst schuld bekennen." Men kan begrijpen, dat er toen een storm opstak! Men brulde, floot en stampte niet alleen, maar zette hem in een malsch regentje van rotte appels, stinkende eieren en kool stronken. Maar van dat alles trok onze Marcel die. zooals gezegd, een Hercules-gedaante bezat zich geen haar aan. Toen het gordijn voor zijn neus neerviel, brak weliswaar het „engelen"-koor in, een duivelsch hoongelach uit, maar hij scueurde het doek met een forschen ruk in tweeën en stond weer voor het publiek, maar nu met den hoed op het hoofd, 't Publiek schreeuwde zijn longen stuk, doch hij kruiste de armen over de borst, ging vlak voor het voetlicht staan en maakte van een eenigszins stil oogenbiik gebruik om de menigte toe te don deren: „Ah! dat is wel mooi! Zooveel "tegen één alleen! Heeft er iemand den moed, hier bij mij op het too- neel te komen?" „Waarom?" riep een stem. „Dat zal mijn degen je uitleggen. Jij daar, mijn heer met je gele vest," brulde hij een heerenburger toe, die zich de belhamel in het geschreeuw en gooien van rotte appels had betoond,„kom eens op! Ik ben je man!" 't Gele vest kroop wijselijk achter de anderen weg. „Maar zingt u toch, mijnheer Formes," riep nu een damessstem. „O, zekei, hoogvereerde dames, dat zal ik doen," antwoordde de zanger, galant buigend, „ik zal zin gen. Maar den eerste, die me hindert, scheur ik in stukken." Hierop trad de directeur Voor 't „geëerde publiek" en verzocht, aan den kunstenaar niet te willen wre ken wat de jonge, hartstochtelijke man tad begaan. Marcel-Formes kwam op hem toe, legde zijn reuzen- hand op diens schouder de direkteur brak dub bel en zeide: „Mijnheer, als ik een pleitbezorger noodig heb, zal ik er zelf wel voor zorgen. Eu dan zal ik jou, glui- perigen aanstoker van het opstootje, wel in de laat ste plaats nemen." Hierop vroeg de onsterfelijk gecompromitteerde direkteur met bevende stem aan het „geëerde pu bliek", of het Formes, dan wel den Marcel aan het Hamburger Stadttheater, Dalle Aste, wilde hooren. Allca schreeuwde nu woest dooreen, de een For mes, de andere Aste, 't Was een geweldig spek takel. Het orchest, dat de vlucht had genomen, kwam eindelijk weer terug, het verscheurde gordijn ging wederom op. De achtergrond werd van de rotte appels enz. gezuiverd, en de zangers namen hun plaats weer op het tooneel in Maar wat was dat? Van rechts kwam Formes op en zong „Herr Raoul", en van links Dalle Aste, ook mei „Herr Raoul". Een zaugduel in optima forma! Minuten achtereen kon men geen woord verstaan van hel helseh lawaai. Als furiën scheen het publiek te zijn losgebroken. Eindelijk sprak de overwegende meerderheid zich uit voor Formes, en nadat ook eenige in den schouwburg aanwezige soldaten zich voor hem hadden uitgesproken, was zijn overwinning behaald. Hij liep toen op zijn mededinger Dalle Aste toe, schudde hem flink dooreen en voegde hem toe: „Leerjongen, maak plaats voor je meester", waarop do bedeesde Dalle Aste heensnelde als een haas. Het publiek lachte en eindelijk kon d-, opera on gestoord haar beslag nemen. In de derde akte zingt, zooals bekend is, Valen.tine tot Marcel. „Hebt vrees?" En dan luidt het antwoord: ,,Wie Vrees." Dat zong Formes, op zijn zwaard leur,'^ (geen theaterkling, maar ditmaal een heusch 11 pen), en zijn blikken monsterden geweldig ,litWa- gend de schouwburgzaal. Nu brak er echter valsstorm los, dat de gebinten van het gebouw hun voegen kraakten, en hij werd bedolven do bloemen. Volle vijf minuten kon hij niet aan h zingen komen, en ook het orchest en zijn mede gers juichten hem toe. Hij had ze allemaal a I zijn moedig optreden uit het veld geslagen en !t zijn gezang voor zijn triomfwagen gespannen. r EEN ONTBONDEN GEMEENTERAAD. Te Laibach (Oostenrijk-Hongarije) had de gm,. terand onlangs den heer Ivan Hribar tot burg^een" ter gekozen, maar de keizer meende de benoem^" van dezen radicalen Sloweenschen leider nj6t te I gen, bekrachtigen, en weigerde dus zijn goedi<e I te hechten aan de burgemeesterskeuze. Voor de tw'^1 de maal werd Ivan Hribar tot burgemeester benoc *1 In een felle redevoering, waarin hij de redenen niet-bekrachtiging op scherpe wijze bestreed, I klaarde Hribar de benoeming te aanvaarden j,.,er" I de Regeering is niet voornemens gebleken de u,J^T I keuzo van den Raad van Laibach anders te om, e I gen dan de eerste. Onmiddellijk nadat de der benoeming bekend was, werd te Laibach het richt ontvangen, dat de gemeenteraad bij besluit <wj Regeering ontbonden is, en dat een regeeringB-coJI missaris met de leiding der gemeentezaken is belast I De gemeenteraad van Laibach besloot, van het wet I telijk toegestane recht tot verzet tegen dit regw I 1 ingsbesluit geen gebruik te maken. De raad wij ^1 beslissing over zijn houding overlaten aan de kt«iWs te Laibach. E C LfiKgfcS. Het komt dikwijls voor, dat mcnschen aan ni*. of blaaskwalen lijdende zijn, zonder dat zij eenig vet ïnoedeii hebben van de oorzaak van hun kwaal n verschijnselen loopen dan ook zeer uiteen en <ja- zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient J worden toegeschreven aan de verschillende lichaams. gesteldheden bij verschillende menschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoorlijk vullen, gaat gij lijden aan pijn in den rug, of <p zijden, gij krijgt last van pijn in de gewrichten en spieren en vooral bij guur en vochtig weer gevoelt gij u rheumatisch. De urine laat een bezinksel ach ter en komt pijnlijk, soms bij zeer groote of by zeer lcieine hoeveelheden, en met een scherpe, onaange name reuk. 's Morgens gevoelt gij u dikwüls te el lendig om op te staan en gij krijgt blazen onder de oogen, opgezwollen handen of enkels. Vv'anneer zich verschijnselen als de bovenstaande vertoonen, is dit een bewijs, dat de nieren te kort schieten in hun plicht om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Verwaarloozing dezer verschy'nse- len leidt tot gevaarlijke ziekten als chronische rheu- mat lek, steen, ontsteking van de blaas en urine, kanalen, hartzwakte, enz. Begint daarom zoo spoedig mogelijk heden nog met het gebruik 4w echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het grootste nieren- en blaas-geneesmiddel, dat de nieren hut verloren kracht weergeeft. Zij maken deze orgaM weer geschikt voor hun omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op, dat de handteekening van James Foste op de doos voorkomt ten bewijze, dat gfl dl echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. li zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans Toezending geschiedt franco na ontvangst van poM wissel a f 1.75 voor éen, of f 10 voor zes dooven.1 De ondergeteekende J. Bruigom, winkelier, Bene-1 deneinde-Sliedrecht, verklaarde volgaarne, dat zijne! 2 dochtertjes, genaamd Marie en Jannemyntje, vol komen door den KLOOSTERBALSEM genezen zijn. „Mijn dochtertje Marie kreeg op zekeren dag door het aanraken van de kachel een groote wond aan de rechterhand. De hand zette kolossaal op. Alk midaeien namen wy te baat, doch niets hielp. Ten einde raad wendden wij den KLOOSTERBALSEM aai en na het gebruik van éen potje was er merkbare verandering' zichtbaar en genas zij gaandeweg. Het kind, dat het vóór dien tü'd uitschreeuwde van de pyn, is thans totaal genezen. Mijn ander dochtertje, dat een huidaandoening had, dewelke het kind kolossale jeukingen veroor zaakte, is na het gebruik van éen potje KLOOSTER-I BALSEM hiervan totaal genezen. Do Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is eec onovertroffen middel tegen Rheumatiek. Bovendien is het een uitmuntend middel tegen oude en nieuwe wonden, zweren, ring-, baard- en dauwworm, a"e ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoowel bloe dende als andere). Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus! Oen tra al-DepötL. I. Akker, Rotterdam. Verkrügbaar by Drogisten, Apothekers en de bel kende Depothouders. i Advertenliên. Gevraagd: fpn i) !{r- Dienstbode, tegen 15 October, bij C. Swarthof, Schagerbrug. Terstond gevraagd, bij P. J. Burgmeijer to 't Yeld, Oude Niedorp. Terstond een bekwaam gevraagd, R. K., bij H. DEUTEKOM Schagen Wordt gevraagd zoo spoedig mogelijk in dieDst te treden, bij R. BLOEMEND AAL Jz. Groetpol der, Gem. Winkel. DIRECT GEVRAAGD: goed kunnende melken, bij Jb. SLOTE MAKER, Schagerwaard. Alles eigen fabrikaat. In prijzen van f 1.25, f 1.50, (f 2. Kegelclub), f 2.50 en heerlijke 3, 4, 5 en 6 cent per stuk. Vele soorten Tabak en Sigaretten. Lvnig adres voor II.II. Wederverkoopers Beleefd aanbevelend, Molenstraat 127, gevraagd, bij P. Bood, Kolhorn. Te koop te Schagen geprimeerd met f 40 en j.1. Dinsdag te Wieringerwaard no. 1 ge plaatst, te Wieringer waard j.1. Dinsdag no. 4 ge plaatst, bjj J. L. 'f. GrOneman, Bar singerweg, Wieringerwaard. Teakhouten Dekdelen, Amerikaansche Bij genoegzame deelneming bestaat Dekdelen, zware eiken en grenen Balken, pian een Huidplanken, eiken vloerleggers, Tim- F «nnnim n merhout, Brandhout, enz. enz. lUUsüll WW felle 1(60018 igplaats: Binnenhaven, tusschen de te houden. Aangiften bjj den heer G 1. Terstond gevraagp goed kunnende melken en met paarden omgaan, bij P. Zeeman, Abbestee Cal- lantsoog. Gevraagd tegen October, liefst kunnende melken, bij K. Hoog- schagen, Schagertrap Schagen. Dinsdag 6 Sept. 1910, 's middags om half drie, bij P. SCHAGCR, Café „de Roskam", te Noord-Scharwoude* Maandag 12 Sepb? VAN HET ISERsilSSI Prijzen der Plaatsen 1 e ifig 0.75. 2e ruig 0.5D- Plaatsen te bespreken a 10 cent extra- Zio Programma. /-ON DAG, MAANDAG en DINSDAG door KAPER en Gsbr. BOON. W-OENSDAG Prijskolven en Hiljapten- Beleefd aanbevelend,

Schager Courant | 1910 | | pagina 10