Telegrafisch Weerbericht. •i Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Nagekomen berichten. Marktberichten. n keerde, vertelde hij zijn avontuur, waarover een zij ner keunissen. Klaas Brand, zich zeer vroolijk maakte. Vol ergernis riep de gefopte uit: Nou, als jij in den trein gezeten hadt en ze hadden geroepen: Klaas Brand, uitstappen! dan had ik wel eens willen zien, wat jij gedaan hadt." EXAMEN-CIJFERS. De Haagsche correspondent van de Tel. schrijft: Bij de Staatscourant van gisteravond zijn gevoegd de rapporten der verschillende commissies, die dit jaai zijn belast geweest met het afnemen der examens voor onderwijzer en onderwijzeres. We brengen uit die rapporten hier enkele cijfers naar voren. Er blijkt uit, dat over het geheele land aan het examen heb ben deelgenomen 1211 mannelijke en 1505 vrouwe lijk- candidaten, waarvan resp. slaagden 759 en 1034 of 63 der heeren en 69 der dames. Totaal werd dus door 2716 candidaten het examen afgelegd. Uit de bij de rapporten gevoegde cpgaven sinds 1881 blijkt, dat in die 29 jaren slechts éénmaal een hoo- ger cijfer werd bereikt, nl. in 1900, toen zich 2830 candidaten hadden aangemeld, terwijl het aantal in 1S96 nog slechts 1432 bedroeg. In 4 jaar tijd steeg het aantal candidaten naar de onderwijzers-acte dus met 100 Sinds 1900 ging het langzamerhand da'en, om nu dit jaar weer een fermen stoot in de hoogte te krijgen: 2716. Tellen we sinds 1881 al de cijfers bij elkander op, dan zien we, dat in dit tijds verloop niet minder dan 62890 Nederlanders getracht hebben, onderwijzer of onderwijzeres te worden, wat aan 38031 gelukte. Dit is even 60 LOTING 1910. DICHTING 1911. lid. broederdienst. gb. gebreken. WINKEL. Jan Dekker 12, gb. Matthijs Fijnheer 3, bd. Gerrit Groes 11. Hendrik Kaaij 7. Marcus van der Kloos ter 1. Jacob Lange 8. Jacob Lindeboom 9, bd. Gerrit ••'ncob Schoorl 4. Willem Christiaan Slijboom 10. Cor- r.el is Smit 2. Pieter Smit 6. Aldert Spaans 5. HOOGWOUD. Fioris Bart 16. Frans de Beurs 3. Pieter Burger 1, gb Jacob Dekker 12. Willem Koster 6, bd. Petrus Langedijk 15, gb. Gerrit Manshande 9, gb. Cornelis Mienis 14. Nicolaas Mulder 13. Jacob Poland 4, gb. Cornelis Raa 17. Klaas Rood 11. Ariën Schagen 5, bd. Bernardus Schouten 10. Cornelis Schouten 8. bd. Cornelis Cornerius van Stralen 2. Nicolaas Tuinman no. 7. NIEUWE XIEDORP. JohaiiLes Broekhuizen 13. Cornelis Pieter Groot 7, bd. Gerrit Groot 1, gb. Pieter Groot 5. Jan Hauwert IC. Arie Kapitein 11. Arie Koomen 14. Pieter Kuin 12. Pieter Meuleveld 9. Jan Abraham Mijts 4. Nico laas Op 't Veld 3. Arie Over 10, gb. Cornelis Smit 6, gb. Fioris Smit 2, gb. Melchior Arnoldus Wit 15. Johannes Zut 8. OUDE NI EDO lil*. Cornelis Baij 6. Cornelis Dekker 7. Arie Johannes van der Fluit 12, gb. Wouter Hoogland 3. Teunis van Koolwerff 8, gb. Pieter Jaspers 4. Petrus Johan nes Krap 9, gb. Cornelis Semeins 1. Hendrik Stam 10, gb. Hendrik Tames 13, gb. Jacobus Ursem 5. Cor nelis Waterdrinker 11. Klaas Wit 2, gb. SPANBROEK. Antonius Appel 6, gb. Gerrit Appelman 1. Weijert Bakker 13. Adrianus de Boer 17. Johannes Fioris 7, gb. Petrus Groot 3. Petrus de Groot 10. Reinier de Groot 11, bd. Jaoob Hand 14. Cornelis Hinke 9, gb. Cornelis Klaver 4. Nicolaas Koelemeij 8. bd. Louren- tius de Lange 16, gb. Cornelis Rood 2, gb. Petrus Her.drikus van Roozendaal 15, gb. OPMEER. Petrus Jacobus Tlieodorus de Boer 5, gb. Johannes Schotten 12. Pellen. Er worden pogingen aangewend om alhier een fan farecorps op te richten. Iloogwond Woensdagmiddag hadden eenige kinderen de onvoor zichtigheid om bü de boet, staande bü het huis van den den h«er C. Besseling in de Weere, wat te verbranden, waardoor de boet in brand geraakte. Verbrand zijn on geveer 4000 briketten, 500 turven en wat gereedschap. De wagen en tuigen, die in de boet stond en hingen, konden nog bijtijds gered worden. Hoogwoud. Op Donderdag 22 September as. zullen voor deze ge meente ter volledige oefeningen worden ingelijfd de lotelingen Jan Zwaag en Ariën Zijp. Veenliuizen. Vrijdag had in de herberg „De Zwaan de pubiieke aanbesteding plaats van het kroozen, flabben en reini gen van al de polderslooten in Veenhuizen. Het werk is gegund aan den heer P. Pauw alhier voor f 114.50. Banne Noord Scharwoude. Het bfzonder reglement van de banne Noord-Schar- woude heeft eenige verandering ondergaan. De Staten van Noord-Holland hebben op voordracht van Ged. Staten, art. 2 als volgt gewijzigd Het grondbezit voor de stemgerechtigheid vereischt, wordt bepaald op één hectare, zullende hij, die meer dan 5, doch minder dan 10 hectaren heeft, twee stem men, die meer dan 10 doch minder dan 20 hectaren heoft, drie stemmen en die meer dan 20 hectaren heeft, vier stemmen hebben. Een jubileum De heer A. Eriks, burgemeester van Petten, zal op 15 October a.s. 35 jaar burgemeester van genoemde ge meente zijn geweest. Wleringerwnnrd. Voor do oefeningen in den wapenhandel alhier, die 1 October a.s. zullen aanvangen, hebben zich 26jongelui aangegeven. Ook een uitsluiting De heer L. van Omme, sigarenfabrikant te Wagenin- gen, heeft gisteren in zijn fabriek de volgende kennis geving opgehangen „Daar ik opgeroepen ben om van 12 September tot ultimo October mijn militaire dienstplichten te vervul len, ben ik genoodzaakt mijn fabriok gedurende dien tijd stop te zetten. Met ingang van Zaterdag 10 September geef ik daar om allen werklieden ontslag en kunnen zij die einde October opnieuw bij mij in dienst wenschen te treden zich tegen dien tijd bij mij aanmelden". Door deze „uitsluiting" komen 15 man gedurende 6 weken zonder werk. Op een door den heer Van Omme ingediend verzoek om vrijstelling van deze herhalings oefening werd afwijzend beschikt. Verdiend. Te IJmuiden is Donderdag een koopman in katoen tjes in hechtonis genomen, die aan enkele vrouwen, onder beding, dat a contant een flinke hoeveelheid werd gekocht, had beloofd drie wollen dekens te zullen toe geven. Na koop van het minderwaardige goed tegen hoogen prijs bleven de dekens weg. Wieringerwaard. De Nederlandsche Harddraverij- en Renvereeniging hield alhier een keuring over afstammelingen van de door haar gestationeerden hengst met den voigenden uitslag Veulensle prijs J, L. T. Groneman alhier2e Jb. Koning alhier; 3e C. Gutker Zijpe; 49 J. L. T. Grone man alhier; 6e C. Hoojj Zijpe; 6a J. de Veer, Winkel. De prijzen bedroegen f 26, f 20, f 15, f 10, f 5 en f 5. Ij-jarigen: le prijs Biersteker Koegras2e D. A. Kaan alhier3e Jb. Koning alhier4e J. Jimmink Barsinger- horn5e J. de Veer Sch gen. Achtereenvolgens waren de prijzen f 25, f 20, f 10, f 10 en f 5. 2J jarigenle prijs G. Waiboer, Barsingerhorn2e A. Vethman-id.3e C. A. Waiboer alhier; 4e A. Schenk Barsingerhorn. De prijzen bedroegen 20, 15, 10 en 10 gulden. is rekening en verantwoording gedaan van het gehou den schoolfeest. De ontvangsten beliepen met het saldo van 1908, dat f 6 bedroeg, f 257,95, terwijl was uitge geven f 254,25, zoodat een saldo in kas is van f 3,70. Wieringen. J.l. Woensdag hebben de kinderen dor lagere scholen var. da lste tot de 5de klassen van Hippolytushoef en Oosterland hun jaarlijksch schoolfeest gevierd. Dit schoolfeest heeft altijd plaats op den verjaardag onzer geliefde Koningin, om dien dag dan mede te vieron. Om twee uur 's namiddags werd een rü'toertie naar den Oever ondernomen. Het was een aardig gezicht al die rijtuigen met kinderen. Aan Den Oever gekomen stapten do kleinen uit en werden zij op ververschingen onthaald. Daarna liep men in optocht door Den Oever en na hier oen kwartiertje vertoef! te hebben, nam de terugtocht een aanvang. Te Hippolytushoef aangekomen, kreg9n de kinderen weer versnaperingen en vervolgens ging men in optocht naar het feestterrein, door Hippo- lytushoefs straten, welk dorp met vlaggentooi ook een feestelijk aanzien had. Hier vermaakten de kleinen zich met allerlei spelletjes. Circa half zeven ging men in optocht naar het schoolgebouw, waar de kleintjes zich weder te goed deden aan de inmiddels klaar gezette melk, koek, enz. Vervolgens werden de prijzen uitge deeld en ging ieder met een vergenoegd gezicht huis. waarts. Het feestje liep in de beste oTde af, dank zij de uit stekende leiding van onderwijzers, onderwijzeressen en burgers. Voor de grooten gaf onze muzfekvereeniginglHarmonie '8 avonds een welge-laagd concert in de muziektent Velen, zeer velen waren aanwezig om van de heerlijke muziek op dezen schoonen dag gegeven, te genieten. Wij kunnen dan ook niet nalaten heeren leden varf Harmonie, die des middags ook het kinderfeest opluis terden, een woord van dank te brengen voor de geheel belanglooze opoffering, die zij zich dezen dag hebben getroost. Vreemd. De 77jarige weduwe M., die een snoepwinkel had in de Honingstraat te Hilversum, is Vrijdagmorgen dood op haar bed gevonden. Men dacht eerst, dat de vrouw vermoord zou zijn, maar op het lijk, door den gemeente geneesheer, dr. Beukers, geschouwd, waren geen uiter lijke teekenen van geweld te vinden. Wel zijn in haar woning sporen van inbraak aanwezig. De politie heeft aangehouden W. D., M. B. en M. v. L. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de oude vrouw van schrik ge storven is, toen de inbrekers dooreen raam binnenkwamen. In- en nilval van bet Handelsblad. Tot de jonge moeder sprak de predikant enkele vrien delijke woorden van bewondering over het voorbeeldig gedrag van den kleinen doopeling, die niet gehuild had, doch aanminnig was gaan lachen, toen hem het water op het voorhoofd gesprenkeld werd. „Ik heb meer dan twee duizend kinderen gedoopt, doch ik herinner mij er geen, dat zich zoo lieftallig ge droeg als het uwe", sprak hij. De jonge moeder, blozend van trots, antwoordde „Zijn vader en ik hebben hem de laatste weken eiken dag er aan gewend, door water op zijn hoofdje te druppelen en dan kiekeboe met ons schatje te spelen 1" Frieseh Vee. Drie Japansche heeren, daartoe door hun regeering aangewezen, hebben in den omtrek van Leeuwarden een collectie Friesch Stamboekvee aangekocht. Een aanslag Mr. P. Tideman, te Bloemendaal, is te zijnen huizo door een persoon, dien hij als curator in een faillisse ment tot betaling had aangemaand, met een groot brood- mes aangevallen Hij overmeesterde den man en leverde hem aan de politie uit. Brand te Groningen. Men meldt uit Groningen Donderdagnacht te half drie word brand ontdekt in de fabriek van de naamlooze vennootschap Noack's ko ninklijke fijne vleeschwaren en conserven fabriek aan den Emmasingel alhier. De fabriek ïr geheel afgebrand. De boeken konden gered worden. Een enorme hoeveel heid vleeschwaren werd een prooi der vlammen. De muur van de achterzijde is zoozeer uitgeweken dat deze zal moeten worden omgehaald. De beide hooge fabrleks- scboorRteenen bleven staan. De belande gebouwen leden wel eenige waterschade, doch bleven voor het vuur gespaard. Verzekering dekt de schade. Sint Maartensbrug. In den tuin van den heer E. Holterman te St. Maar tensbrug is thans een pompoen te zien, welke een omvang heeft van 134 c.M. Anna Paulowna. Voor de betrekking van agent van politie- tevens bode dezer gemeente hebben zich 65 sollicitanten aan gemeld. Anna Panlowna. Bij de firma Neuvel bestaat het voornemen om hunne zaak (winkel en tapperij) geheel te restaureeren en r.aar de eischen des tijds in te richten. De gelagkamer zal grooter en hooger worden, terwij! bovendien gelegenheid zal worden gemaakt tot het houden van vergaderingen. Anna Panlowna. Als eene bijzonderheid wordt ons medegedeeld, dat de oogst van ongeveer 100 bunders land, in gebruik bjj den Heer C. Geerligs, dit jaar reeds vóór 1 September ter bestemder plaatse is binnengekomen. Anna Panlowna. Onder leiding van den heer G. Brands zullen a. s. Maandag vanwege de afdeeling Anna Paulowna van het Centraal genootschap voor Kinder-herstellings- en vacantiekolonies twee kinderen uit deze gemeente ver trekken naar Nunspeet. NIEUWE NtCDORP. Mei betrekking tot de kermis, harddraverij en vuurwerk te N. Niedorp kan worden, medegedeeld, dat 't blijkens advertentie in dit blad aan, de feest commissie is gelukt, om ook extra-trammen te krij gen, waardoor aan de feestgenooten de gelegenheid wordt gegeven, om 's avon,ds half elf uur nog te vertrekken van N. Niedorp naar HoogwOuff^êfi UP- meer en ook van N. Niedorp 's nachts 12 uur nkar "Winkel, Barsingerhorn en Schagen. - Geboren, Ondertrouwd, Gehuwd: Geene. Overleden: Maart je Tentij, weduwe van Jan de Wit, oud 86 jaren. GEMEENTE WIELINGEN. Ingeschreven van 131 Augustus. Geboren: Anna, dochter van Albertus Keijzer en Geertje ter Keurst. Marie Grietje, dochter van Si- mon Veerdig en Antje Kooij. Maartje, dochter van Klaas Bakker en Grietje Kaleveld. Gerrit Nan. zxron van He-ndrikus Doesburg en Geertje Omis. Ondertrouwd: Arend Anthonie Franciscus Snel en Trijntje de Vries. Jacob Dekker en Neeltje Smit. Gehuwd: Albert Duijnker en Johanna Vregat. Arend Anthonie Franciscus Snel en Trijntje de Vries. Jacob Dekker en Neeltje Smit. Overleden: Cornelis Wagemaker, oud 42 jaren, echtgenoot van Geertje van Savoijen. Jan Lont, oud 46 jaren, echtgenoot van Sijtje Mulder. Grietje Riet vink, oud 16 jaren, dochter van wijlen Klaas Rietvink en Grietje Stadig. GEMEENTE HEEItHUGOWAARD. Ingeschreven van 131 Augustus. Ceboren: 1 Aug. Lucia Johanna, dochter van Jan Borst en van Engeltje van Diepen. 2 Aug. Jan, zoo-, van Arend Evers en van Trijntje Heinis. 5 Aug. Anna Maria, dochter van Simon Johannes Out en van Maartje van Diepen. 10 Aug. Petrus, zoon van Dirk Brink en van Nicolaasje Mul. 11 Aug. Simon, zoon van Dirk van Schagen en van Cecilia Konijn. 14 Aug. Dirk. zoon van Cornelis de Jong en van Jantje Jong kind. 22 Aug. Theodorus, zoon van Adrianus Deelis en van Maartje de Boer. 23 Aug. Gerrit, zoon van Antonius Groot en van Cornelia Stoop. 30 Aug. Jacob, zoon van Jan Ursem Jz. en van Johanna van Scha gen. 21 Aug. Frederik, zoon van Jan Visser en van Geertje Braaf. Ondertrouwd en Gehuwd: Jacob Blank, oud 27 jaar en Geertruida Smit, oud 26 jaar, beiden wonende al hier. Overleden: 1 Aug. Aaltje Swart, echtgenoote van IMeler Joon, oud 23 jaar. 5 Aug. Adriana Frederika Kok, dochter van Gerardus Frederikus Kok en van Johanna Koning, oud 2% jaar, GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 13 September. Ondertrouwd: Pieter Hoogschagen, oommies der Posterijen, oud 27 jaren, te Amsterdam, en Trijntje Hijjiost, zonder beroep, oud 2 7 jaren, te Schagen. 3 SEPTEMBER. VERWACHTING: Meest matige Noordwestelijke wind. Afwisselende bewolking. Mogelijk een enkele regenbui. Zelfde tem peratuur. station; nadat de begroeting der gasten had Di gehad, werden de automobielen bestegen en (je ,aa(s naar het slot aanvaard. De veiligheidsdienst wert*1 uitstekend, naar het heet. r*t« De maatregelen van beveiliging en bewaking ren trouwens met groote zorg genomen en werd zeer streng toegepast. Alle hotelhouders in ]->• berg zijn uitdrukkelijk herinnerd aan hun verniE?' linir ATY1 llli flJUlkfimst V9 Tl V rPP TH Holi n o-e»* ting om bij aankomst van vreemdelingen daar terstond aangifte te doen aan de politie. Det uit alle landen zijn in Friedberg bijeen, uit uit ane imiut-iL z.ijji ju riiruuciK uijeen, uit g land, Frankrijk, België, Italië, Spanje en vooral Re~ Rusland. Zij hebben tot taak, verdachten of* voldoend gelegitimeerde personen uit het buit land aan te houden, en, als h,et noodlg mocht GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven van 1-31 Augustus. Geboren Frederik, zoon van Simon Bakker en Kor- nelia de Haan. Trijntje Aaltje, dochter van Pieter van der Molen en Maartje de Bruin. Cornelis, zoon van Jan Herman en Jannetje Middelkoop. Nicolaas, zoon van Cornelis van Stipriaan en Maartje Wit. Hendrik, zoon van Nicolaas Marie Rasch en Grietje Groenewoud.' Pie ter. zoon van Pioter Kwantes en Jantje Koster. O.idertrcuwd en Getrouwd Geone. Overleden: Cornelis Otsen, oud 75 jaren, weduwnaar van Grietje Bood. Arie Kossen, oud 75 jaren, echtge noot van Antje Bood. GKMKENTK CALLANTSOOG. Ingeschreven van 1—81 Augustus. GeborenCatharina Geertruida, dochter van W. Kla ver en D. Keizer. Aaltje dochter van D. de Leeuw en N Del ver. OverledenGeene. Ondertrouwd: Frederik Mooü, 29 jaar, te Callantsoog en Grietje Otto, 27 jaar, te Zuid Scharwoude. Pieter Kruit, 22 jaar en Griteje de Leeuw, 20 jaar, beiden te Callantsoog Gehuwd: Frederk Mooü en Grietje Otto. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven vau li.31 Augustus. x«, xv, xv, Getrouwd Adrianus Wit, arbeider, oud 25 jaar en Keurmeesters waren de heeren P. Olie, A. van Geertruida Dekker, dienstbode, oud 22 jaar, beiden Wickevoort Crommelin en J. de Veer. Wieringerwanrd. In do bestuursvergadering van het Dept. van 't Nut wonende alhier. Geboren, Ondertrouwd, Overleden: Geene. Gemeente SINT MAARTEN. Ingeschreven van 131 Augustus. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente zijn inlicMïngen te bekomen omtrent een gevonden zilveren beursje, in houdende eenig geld. DE DROOGSTE MAAND. Augustus was voor Hollands Noorden de droogste maand van. dit jaar. Volgens den regenmeter aan de Rijks-Landbonwwinterschool alhier bedroeg de re genval 19.5 mM. of 19.5 L. per vierk. Meter. Het aantal regendagen bedroeg 6. V In Augustus van 1909 was de regenval 111 mM. 1»U DANSTENT. Naar ons werd meegedeeld is door een inwoner onzer gemeente bij het college van Gedeputeerde Sta ten dezer provincie een bezwaarschrift ingediend te gen het raadsbesluit inzake de wering van dansten ten op onze kermis. BRANI) TE LONDEN. Een hevige brand, waarbij ook een Hollandsehe iirma groote schade leed, heeft Woensdagochtend gewoed in een perceel in Ogle Street bij Great Port land Street. Dc vlammen braken omstreeks negen uur uit in een groot gebouw, waarin drie groote meubelfirma's hunne werkplaatsen hadden, en een dier firma's was de firma Van Winsum en Verwijmeren, landgenooten, die hier reeds sedert jaren bekend staan in het meu belvak. voornamelijk ook wat betreft het vervaar digen oi restaureeren van meubels in antieke stijlen. Zóo hevig grepen de vlammen om zich heen dat den werklieden der verschillende firma's niets over- bleef dan van hun gereedschap zooveel mogelijk te redden als even mogelijk was, en dan haastig het gebouw te verlaten. De brandweer onder commandant Sloden rukte voor een brand in dit dicht bebouwde stadsgedeelte in het hart van Londen's West End, met veel mate- j riaai aan. Niet minder dan 20 stoomspuiten en on-1 geveer 200 brandweermannen waren voor het blus- schingswerk noodig. Aangezien spoedig bleek dat vau het geheele gebouw met zooveel voedsel voor de v lammen, niets te redden viel, bepaalde de brand weer zich allereerst tot de hoogst moeilijke taak j de omliggende huizen te bewaren, wat haar dan, ook mocht gelukken. Gelukkig zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren." VERGIFTIGINGSZAAK TE CRUXBEKE. Ziehier de mededeeling van een zaak, die sedert eenige dagen het parket van Dendermonde bezig houdt. Op 22 Augustus kwam de klompenmaker Van Ghcr-m in het gemeentehuis aangifte doen van den onver wachten dood van zijn vijfjarig dochtertje Ro- salie. De burgemeester beklaagde den armen man, die in twee jaren tijd reeds drie zijner kinderen verloren had. '"Het Jongste, Karei, stierf in 1908, ook vijf jaar oud zijnde en het tweede stierf acht dagen later. De vader zei den burgemeester, dat hij het zon derling vond, dat al zijne kinderen stierven kort nadat zij in gezelschap waren geweest van een ge wezen kostganger, J. C. genaamd, thans woonach tig te Melsele. Dit gezegde wekte vermoedens bij den burgemees ter op en hij belastte den veldwachter met een eerste voorloopig onderzoek, waaruit bleek, dat het kind gedurende twee dagen ernstige brakingen en buikpijn had gehad. Den dag der begrafenis van het kind verklaarde de dochter van den herbergier Verhaeveren, dat zij, I op 15 Augustus met de kleine Van Gheem spelend, zag, dat dit kind geroepen werd door J. C., die haar het laatste van zijn glas bier liet uitdrinken, na er iets uit een fleschje in gegoten te hebben. De veldwachter teekende die verklaring op en daags nadien kwam het parket vaii Dendermonde ter plaatse. Vader Van Gheem en verscheidene an dere personen werden ondervraagd en het parket besloot, den bewusten persoon aan te houden. Het gerecht kwam een onderzoek doen bij C.t een man van 59 jaar, die heel rustig leeft te Melsele. Hij wilde de huiszoeking beletten, maar de magis traten deden kasten en schuiven door een smid openen. En men vond twee fleschjes en twee doos jes, die vergif inhielden. De geneesheeren, die de lijkschouwing deden, von den ook vergif in het lichaam der kleine Rosalie. Het onderzoek duurt voort, want men verhaalt nu dat de twee andere kinderen, Karei en Edward, ook kort voor hun dood lekkernij van C. hadden gekregen. DE TSAAR OP REIS. Dinsdag is de Tsaar aller Russen met zijn gemalin te Friedberg aangekomen. Vijf minuten voor de aan komst van den Russischen hoftrein verschenen de groothertog en groothertogin van Hessen aan het te zorgen, dat zij verwijderd worden. Den hoofs"' dienst hebben echter de Russische politie en I darmerie: en voor den nachtdienst zijn politi .f6"" c'en beschikbaar. "l0tt- De Kölnische Ztg. verneemt, dat het nog zins vaststaat, dat de Tsaritsa te Nauheim oen*"iTns" zal doen. Dat zal afhangen van den raad van "Ur geneeskundige autoriteiten, die in consult wont*** geroepen. Indien de kuur niet noodig blijkt, zii keizerlijke familie spoedig verhuizen naar jlet' de teel Wolfsgarten, dat altijd de geliefkoosde vetbw' plaats van de Tsaritsa is geweest. 'of- I Zaidrcharwoade. In de gisteravond, weinig bezochte vergadering van I de afd. Zuidscharwoude van de Tuinbouw- en Handels, vereeniging aan den Langendjjk, werden de notulen goedgekeurd en een welkomstwoord aan de aanwezige,, I toegeroepen door den heer W. de Boer, De heer S. Zeeman, hoofdbestuurslid, deelde mee, dat in 1904 een Staatscommissie was benoemd in zake een nieuwe jachtwet. Het rapport is thans gereed, doch da inhoud is van dien aard, dat het voor de bouwers na. deeliar werken zal, zoo de voorstellen, er in gedaan wet morstei worden. Alleen voor liefhebberü'-jagers is er heel wat goeds in, doch ten slotte komen de nadeelen neer op den klei-1 nen, minderen man. Dit heeft geen verwondering te I wekken, aangezien het rapport door liefhebberii-iaKers is samengesteld. Verder deelde de heer Zeeman mee, dat op de Brusselsche tentoonstelling de Nederlandsche afdeeling van den tuinbouw met eere mag worden genoemd I daar verschillende eerste prü'zen werden behaald. Ten aanzien van het puntcoöperatieven aankoop van riet werd besloten dit te doen en den leden! gelegenheid te geven, zich daartoe aan te melden bü de heeren P. Berkhouwer en G. Koop. Dit zal aan het aanplakbord nader worden bekend gemaakt. Voor den coöperatieven aankoop van stroo en verschillende zaden achtte men den tü'd nog niet rüp. Door den heer De Geus werd rekening en verant-j woording gedaan van den aankoop van kunstmest. Deze werd goedgekeurd. Door deze was intusschen prüsopgave gevraagd van {verschillende meststoffen, waarvan men later gebruik zou kunnen maken. Een aanvraag om subsidie voor een tuinbouwblad was ingekomen van den heer Otto de Waal te Alkmaar. In beginsel werd hiertoe besloten, doch nog geen bedrag bepaald. Znid-Scharwonde. De scboolfeestcommissie te Znid-Scharwoude verga.! derde gisteravond. De penningmeester deed daarbij rekel nlng en verantwoording. Hieruit bleek dat er een batigl slot van f 30 was Het fanfarekorps had f5 gekregen. I R E C L&KICS. 1 Dat vermoeide, lastvloozv gevoel, die steeds terugkeerende hoofdpijnen, iie doffe pijl neu in de borst, rug en lendenen, die zenuwzwakte! et» neiging tot slapen, in het midden vau den dagf zelfs oat is de meest voorkomende vorm van Ma-Ï laria (Binnenkoorts). De Palm-Pillen zijn, een speet! fiek, onfeilbaar geneesmiddel voor Malaria en di, da-iruit voortkomende ongesteldheden en, indien gt| de Palm-Pillen bijtijds, vóór dat her geheele lichaam'l ondermijnd is, volgens de gebruiksaanwijzing inneemt! dan zult ge de weldadige, genezende werking der' P. lm-Pillen reeds bij de eerste doses bemerken. De j Palm-Piilen reeds bij de eerste doses bemerken. De| vtrkrijgbaar bij de voornaamste Drogisten en Apo-I thekers. Ceutraal-Depöt: 278 Heerengracht. Amster-I dam. NIEUW LEVEN. Station NOORDSUHARWOUDE, 2 September. Groote Muizen f 1.a f 1.30. Drielingen f0.60 a f0.70. Kleine Q.2,0 per 35 K.G. Zilveruien f3.- a f 7.Drielingen f 1.a f 1.40. Gele nep f4.— a f 5.10 per 50 KG. Roode kool f 1.60 a f 2.20 per! li't stuks. XOORDSCHARWOUDE, 3 September. Bloemkool lste soort f7.a f9.50. 2de soort! f 1.5e a f2.50. Witte kool f 1.80 a f2.40 per 100 Nep f 4.35 a f 4.50 per 50 KG. Afslag vereeniging DEEMSTER, PURMEREND eu OMSTREKEN, 31 Augustus. Op öe afslagmarkt werd heden verhandeld: Slaboonen f 0.45 a f 0.65, snijboonen f 0.40 a f 1.101 per 1000. Bloemkool f3.a f5.50 per 100 Perenl f2.50 a f4.10. Appelen f 1.80 a f3.70 per mand. 5824 mand Augurken: grof 20 a 30 ct., basterd 30 1 a 10 ct, fijn 50 a 70 ct. en f 0.80 a f 1.20. Vlug I K1ERENY KILING V TA'. Amsterdam, 2 Sept. Kipeieren f3.90 a f5.80. Eendeieren f 3 90 a f3.951 per 100. ANNA PAULOWNA, 2 September. Aardappelen f 1.a f 2.per zak. Kleine idem £0.79 a f 1.per zak. Wortelen f 1.55 a f 2.Q5 perj 100 bos. Snijboonen f 0.55 a f 1.40 per 1000. Slaboo-I nen f 3.50 a f 9.per 100 KG. Komkommers f 1-— a f 3.Roode kool f3.a f3.25. Witte kooi fri a f 3.25. Andijvie f 1.a f 1.10 per 100. Handel vlug. WINKEL, 2 September. Appelen f 1.05 a f2.30. Peren f2.a f 7.75 per mand. Snijboonen f 0.75 a f 1.25. Slaboonen f0.27%| a L' 0.60 per 1000. Komkommers f 0.75 a f3.Roo de kool f2.10. Bloemkool f3.50 a f5.25. Bieten 1' 0.80 per 100. Wortelen f 2.50 per 100 bos. Uien f2.20 per baal. Nep f2.85 a f2.95 per baal. Aard-I appelen f 1.05 a f 1.40 per 35 KG. Tomaten 3 cent per pond. BROEK OP LANGENDIJK, 2 September. Aardappelen,: Gladbl. f 1.80 a f2.Muizen f 1-I per 36 KG. Wortelen f 1.a f2.25 per 100 bos. I Bloemkool lste soort f 4.60 a f 8.70. 2de soort f 1.301 a f 2.30. Roode kool f 1.80 a f 3.30. Gele kool f 2.701 a f6.Witte kool f2.50 a f3.40 per 100. Zilver-1 uien f 4.a f 5.05. Nep f 4.25 a f 5.35. Uien f l-40 a f 1.60 per 50 KG. ALKMAAR, 2 September. Kaas. Kleine fabriekskaas f 32.50, kleinte boeren' I kaas f 33.commissie f 32.50, middelbare f 33. I Aangevoerd 375 stapels, wegende 190000 I Handel goed. I Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 5143 H l Tarwe f7.50 a f8, rogge q. f5.25 a f5.65, I (n.f 4.75 a f 5, gerst ohev. f 5.25 a f 6, haver f 3 "'11 a f 3.70, bruine boonen f 14 a f 19, citroen id- J karwijzaad f 13.37% a f 13.75, rood mosterd#"*' 10 a f 25.50, groene erwten f 12 a f 18.50, gmuV' f 15.50 a f 23, vale f 15.50 a 17. ALKMAAR, 3 September. tï' 104 Koeien £140 a f 370. 93 Magere Schapen a f 27. 35 Nuchtere Kalveren f 8 a f 22. 46 MageL Varkens f 21 a f 34. 114 Biggen f 12 a f 18. Kip®ier®" f 4 25 a f 4.75 per 100. Boter f 0.60 a f 0.70 per kap'

Schager Courant | 1910 | | pagina 2