Alllllfl NiEBIS- m vm Woensdag 12 October 1910. 54s1e Jaargang No. 4593. Ml *£g Bekendmakingen, Van het Haagsche Binnenhof. Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. Atettitirt M\m Dit nummer bestaat uit een blad. GE91EENTE SC H AG EX MARKTPOLITIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha! brengen ter algemeene kennis, dat vanaf den 13aen October tot en met den laats ten November a.s., des Donderdags geene rijtuigen op het Marktplein en langs het Noord mogen worden geplaatst en het uit- en in spannen van paarden aldaar niet mag geschieden. Overtreding zal gestraft worden met eene geldboete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. behagen, 5 October 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. mers waren de stierkalveren, waarvan er niet minder- dftS 34 waren ingezonden. De uitslag in de verschillende rubrieken was ais volgt: Stierkalveren met moederdieren (ingez. 24)le prijs i J. L. T. Groneman, 2e K. K. Kaan, 3e A. K. 'Kaan, 4e J. L. T. Groneman, terwijl eerv. verm. verwierven i K. Koster Hz., K. A. Kaan. N. D. Kaan, J. L. T. Groneman 2, Jb. Kaan en A. D. Sleutel. b. Kuikalveren (ingez. 10): le en 2e prijs Jb. Kaan, 3e J. Schenk, eerv. verm. J. Schenk, A. D. Sleutel en K. Zijp. o. Hokkelingen (7 st.): le prijs A. K. Kaan, 2e K. A. Kaan, 3e K. Zijp, eerv. verm. K. Schenk Kz., d. Vaarzen (volbloed) 4 stuks: le prijs A. K. Kaan, 2e A. D. Sleutel. e. Twinters, 6 st.le prijs G. Grin, 2e J. L. T. Groneman, 3e N. D. Kaan, eerv. verm. R. D. Kaan. f. Oudere koeien, 25 st.: le prijs A. J. Zijp, 2e A. K. Kaan, 3e Jb. Kaan. 4e J. L. T. Groneman. eerv. verm. A. J. Zijp 2, K. Zijp, K. Schenk Dz., Jb. Kaan, A. D. Sleutel en N. D. Kaan. g. Stierkalveren van in onderzoek zijnde koeien, 10 st.le prijs K. Zijp. 2e K. Schenk Dz., eerv. verm. K. A. Kaan en Jb. Waiboer Hz. h. Vee ter opluistering, 6 st.Koeien van A. Vis ser, Jb. Kaan en D. D. Sleutel en een kuikalf van N. D. Kaan, verwierven een eerv. vermelding. WIERTNGERWAAKD. De heer H. Knol, brievenbesteller alhier, heeft tegen 1 November eervol ontslag 'aangevraagd. ST. MAARTENSBRUG. De afdeeling St. Maartensbrug van den Bond voor 11 October. Een allerzonderlingst zittinkje, dat van heden middag halfvier ure, geduurd hebbend tot c.c. kwart voor vijven, toen, het electrisch licht straalde, men J J de „illusie" kreeg van reeds in vollen, drukken Be- Staalspensionneering, hield Maandagavond j.1. een ver- grootingstijd te wezen- gadering in het lokaal van den heer W. Swarthof. De Een allervreemdst, woelig zittinkje, dat voorproefje gaf van de dingen, die komen zullen. Van de stor men en stormpjes, die op komst zijn. Deze week hebben we nog sectie-arbeid. Dinsdag opkomst was gering. Nadat de voorzitter, Ds. C. Met, de vergadering met een kort woord had geopend, werden door den secre taris, den heer P. Grin, de notulen der vorige verga- 18 dezer beginnen we de groote wintersche cam- bering gelezen, die onder dankzegging werden goëd- pagne. Met de Bakkerswet, deftig-officiëel ge- gebeur. Naar aanleiding van een te Schagien gehou den vergadering, welke ten doel had eene federatie naamd wetsontwerp tot beperking van Zondags- en nachtarbeid in bakkerijen. Graaf Van Bylandt begon al dadelijk met de heeren te intimideeren met 't vooruitzicht van avond-zittingen; van te 10 ure aan vangende bijeenkomst 't Was huiveringwekkend!... Het grijnsende spooksel van, de kustdefensie in, het verschiet te stichten, was van het voorloopig bestuur een con cept-reglement, voor de toekomstige federatie, ingeko men. Na voorlezing werd met algemeene stemmen be sloten, zicht bij de federatie aan te sluiten. Tol afgevaardigde naar eene vergadering, die den Toen kwamen de sociaal-gevoelende, zelfs diep- 16 °,ct- a s- te Schagen zal worden gehouden, ten einde tot definitieve oprichting van een distnet te geraken, werd gekozen de heer P. Grin. Vervolgens werd besloten, dezen winter een propa ganda -vergadering te houden, op een nader te bepalen dag. Er zullen pogingen aangewend worden, voor die vergadering een goed spreker te krijgen een zoo moge lijk ook een looneelstukje te laten opvoeren. Ten slotte werden nog eenige besprekingen gehou den over de lijst, inzake het volkspetitionnement en de vragenlijst betreffende de federatie-kwestie. Bij de rondvraag deelde de secretaris mede. dat hij, wegens drukke werkzaamheden aan het secretariaat ver bonden. zich genoodzaakt zag. bij de eerstvolgende ver gadering voor deze functie te bedanken. Men hoopte echter, dat de secretaris 'alsnog op dit besluit zou terugkomen. gevoelende heeren Duymaer van Twist en Van Vlij men, die onmiddellijk aan de Bakkerswet wilden gaan De ontwerpen tot verhooging van de militaire hoofd stukken der Begroeting voor 1910 (o. a. betreffende de lotsverbetering der muzikanten), konden wachten. Edoch, de bakkers geen dag en geen nacht! Dat was nu eindelijk een stuk „sociale wetgeving", ontboezemde de op het Binnenhof, in de gevaarlooze atmospheer des Parlements van najaar tot generaal opgeklommen heer Van Vlijmen... Er ging een scham pere „sneer" door de vergadering, om het presi diaal bureau zich groepeerend in onheilspeilenden halvemaan-kring De krijgslieden Van Vlijmen en Van Twist verlo ren het pleit. De Kamer stelde president van By landt in het gelijk, zij 't slechts met 4 stemmen meerderheid. -Ook de voorzitter zag zich verplicht, wegens zijn Doch nu ontvlamde een andere kamp in het veel- vertrek naar Zaandam, als zoodanig te "bedanken. V. 1 "1 An+rtK/\l» bewogen uur van openbare Kamerzitting-11 October. De Kustverdediging... Men kent de misère van de vijf geheime rapportjes, waarmee de Kamer 't doen tnoest in de schamele, voor studie allerminst ge schikte lokaliteit der griffie. Generaal Eland deed het alleszins billijke voorstel pm waar tal van leden van het rapport nog niet behoorlijk kennis konden nemen de zaak Voorloopig van de agenda af te voeren, en hij schakelde er aan vast het verzoek tot den voorzitter aan de Regeering in overweging te geven de geheime Nadat Z.Ed. de afdeeling een voortdurende bloei toegewenscht en een hartelijk woord van afscheid ge sproken had, werd de vergadering gesloten. Bii monde van den heer P. Grin werd, namens 'de afdeeling, den scheidende voorzitter met eenige toepas- seliike woorden dank gebracht, voor hetgeen Z.Ed. steeds in belang der vereeniging heeft gedaan. HOOGWOUD. De lotelingen Ariën Zijp en Jan Zwaag, die den 22 Sept. jl. bij het 10e Reg. Inf. te Hoorn waren stukken te publiceeren; althans aan alle leden der I ingedeeld, zijn door heeren Ged. Staten dezer Pro- Kamer een exemplaar te doen geworden. vincie wegens lichaamsgebreken ongeschikt verklaard. Dit laatste bracht graaf Van Bylandt ertoe om een t»r Hnartenvbrng verzuchting te slaken over het jammerlijk verschijnsel ja tegenstelling met vorige jaren zal de Land- dat de inhoud van geheime stukken in onze booze dagen toch blijkt af te druppen naar de kolommen van sommige bladen De Kamer-atmosfeer was intusschen warmer ge worden. bouwcursus dezen winter gehouden worden te Sint "Maartensbrug. Er hebben zich 12 leerlingen voor aan gemeld. WIKRINGBN. ti i Naar men ons mededeelt is de bouw van een nieu- J1 lmmer8: voorproefje van wat straks vol- weD koepel voor rekening van den heer H. C. Engel Broeder-kapitein Van Twist had het voorstel-Eland te Hippolytushoef gegund aan den lakten inschnj- bestreden. Vond „geen enkele reden" om af te wij- ver, den heer J. C. Klein voor de som van f 785. ken van de in principe eenmaal geaccepteerde orde WIERINGEN. van werkzaamheden. De heer Thomson was generaal Voor de vliegweek te Alkmaar was alhier weini Eland komen steunen. animo. Jl. Zondag werden er drie extra-vaarten naar Toen: de heer Troelstra, zóo strijdlustig en Alkmaar gedaan, d. w. z. twee motorbooten voeren -vaardig, dat men, ware 't niet vreemd miniatuur- r.ïttinkje' geweest, nog iets anders zou beleefd heb ben. Hij nam collega Van Twist, den zeer-heetgeba- kerde, eventjes onder handen. Vroeg hem of 't er misschien om te doen was, de zaak „af te jakkeren" A la snelvuurgeschut. Waarom in vredesnaam dat gebrand zijn op het sectie-onderzoek van de kustver dediging!?... Reeds uit deferentie voor de vele nieu we en oude leden der Kamer ware het broeder Van Twist's plicht geweest om zijn geestdrift voor spoed in deze te matigen Enfin, de „atmospheer" der Kamer was beslist en stellig drie- vier graden boven normaal peil, tou reeds! Graaf Van Bylandt oefende zich reeds op dit na middag-uur in het hanteeren van den hamer als mid del om iets-als-stilte te bereiken... Hij zal de opinie der Regeering inwinnen omtrent de publiceering der Stukken, door generaal Eland gewenscht. De heer Van Idsinga bleek ietwat-huiverig om de „verantwoor delijkheid" op zich te nemen--. Ik vrees dat gene raal Cool mede zal huiveren... Gelijk er, aan het departement van Oorlog te 's-Gravenhage, momen teel zekere' angstigheid over sommige dingen valt °P te merken Over gen. Eland's voorstel om de kustverdediging Tau de agenda der werkzaamheden af te voeren zal morgen of Donderdag worden gestemd. Terecht duchtte graaf Van Bylandt heden eene „onzuivere stemming". Wat het lot van 's presidenten voorstel zal wezen? 't Valt moeilijk te zeggen. Lettend op, denkend aan generaal Cool's aanleg tot weifelend- huiveren en geheimzinnigheid, vrees ik Mr. ANTONIO. Wieriugerwaurd. Gisteren is de keuring van ingezonden vee door de eden der Rundvcefokvereeniging alhier gehouden. De inzending was weer zeer belangrijk. De hoofdnum- rechtstreeks naar Alkmaar, en een naar de Ewijck- sluis, tezamen hadden zij ongeveer een 30-tal passa giers. 't Zand. Uitlag ders harddraverij te Het Zand. Ingeschre ven 10 paarden, le prijs f 40 Electricity van L. Da- vIqsod te Hoorn. 2e prijs f 20 Vroolijk van J. Brak te Het Zand. 3e prijs f 10 Sam van, H. Koster te Anna Paulowna. 4de prijs f 5 Clerimondine van D. Stammes te Anna Paulowna. het zand. Uitslag der ringrijderij met paard en kar te Het Zand: Je prijs de heer J. van Scheijen, Groote Kee- tcn en rnej. D. Zeeman, Keiasmerbrug. 2e prijs de heer J. Glas, Buitenveld en mej. B. Schrieken, 't Buurtje. 3e prijs de heer J. C. Bakker, Het Zand en Mej. K Sleutel. Schoorl. De prijzen bestonden ln contanten. verzending en marktaanvoer. De vorige week werd van de groen ten laadplaats te Broek op Langendijk verzonden 116 wagonladingen. Aan de afslagmarkt aldaar werd in die week aan gevoerd, 177 zak aardappelen. 30,600 bo» wortelen, 164,700 stuks bloemkool. 274,600 stuks roode kool, 103,500 stuks gele kool, 134,300 stuks witte kool, 530 balen wortelen. 343 balen nep, 1278 balen uien, 10,200 •tuks bieten, 1800 stuks rammenas en 600 stuks kool rapen. 6T. PANKRAS. In de Mkmaaracho vliegweek was het ook alhier druk met doorgang van reizigers naar het vliegen te Alkmaar, doch Zondagmiddag was dat al buitengewoon erg, toen passeerden langs den straatweg aldaar, van half éen tot half drie 4d0 fietsers. dirk8horn. Maandagavond werd alhier door leden der sociteit „Ons Genoegen" een onderlinge kolfwedstrijd gehouden^ waarvan de uitslag voor de vier beste kolvers was als volgt: 1. L. Reuvers in 3 seriën 119 punten, 2. C. Bijpost in 3 seriën 104 punten, 3. L. Kroon in 3 seriën 100 punten, 4. J. Wartenhorst in 3 seriën 99 punten. brutale diefstal. Een kassier uit Zaandam is gisteren te Amsterdam het slachtoffer geworden van een brutalen, blijkbaar voor uit beraamden diefstal. Hij had gisterenmiddag in een café in de Kalverstraat bij den Dam plaats genomen met zijn tasch, waarin zich een portefeuille met on geveer f 1000 aan bankpapier bevond. Een gauwdief heeft kans gezien de tasch van den kassier voor een andere, precies op de eerste gelijkend, te verwissélén. In die tweede tasch bevond zich echter slechts waarde loos papier. Niets kwaads vermoedend nam de kassier deze tasch mede, in de meening dat het de zijne was, om eerst later tot de ontdekking te komen, dat hij be stolen was. Hij deed gisteravond aangifte bij* de politie te Am sterdam, tot dusver echter zonder resultaat. dure peren. De peertjes krijgen .goudenen" steeltjes, Waren zij het geheele jaar duur, gisteren werd éen exemplaar oji de veiling Tiel en Omstreken, een William's Duchesse verkocht voor 19 oent. De vrucht woog ongeveer 1/2 K.G. goede vondst. Te Baarn is in de buurtschap „Ter Eem", bij het verwijdden van een oud rietendak van een herberg, een portefeuille gevonden, welke bij onderzoek eén be drag van ruim f 2000 aan bankpapier bleek te be vatten. straatkiekje. Kanenvoerder houdt zijn wagen stil en spreidt zorg vuldig een groote deken over het paard. Slechts de vier poolen en de jmardenkop steken er uit. Straatjongen komt daar langs. „liaas, let je wel op je paard 1" „Wat is d'r mee?' ,.'t Dier staat,' geloof ik, te fotografeeren, baas 1" Hdbld. gevaarlijk speeltuig. Een oogarts te Rotterdam verzoekt de N. R. Ct., het publiek te waarschuwen tegen een nieuw soort van speeltuig, een soort vliegertje met blikken vleugels. In den loop van 10 dagen zijn 5 jongens bij hem geko men, die door deze instrumentjes waren getroffen. Bij drie hunner is het oog waarschijnlijk verloren^ bij éen geschaad, bij den laatsten alleen gered door het bril- leglas. bedwelmd. Gisteren bij het aanmaken van den kalkoven op de suikerfabriek te Deil, werden 3 arbeiders door de ultstroomende gassen bewusteloos. Twee ervan kwa men bij geneeskundige behandeling spoedig bij, maar van den derden, zekeren Hol, uit 1 richt, scheen de toe stand hopeloos. Gelukkig is ook hier gunstige veran dering gekomen, zoodat het ongeval geen offers zal vragen. Hdbld. gauw verdiend. De N. Gr. Ct. verhaalt van een brievengaarder, die in het hulpposLkantoor van een der kleinste dorpen der provincie bezoek kreeg van een der oudste dorps bewoners. Na een vriendelijk „guien dag saom" haalde deze uit een zijner zakken een meermalen gevouwen en groe zelig, groen-grijs stukje papier voor den dag, dat la ter een in minder gunstige omstandigheden geraakte briefkaart bleek te zijn. Deze legde de bezoeker met drie oenten, langzaam uitgeteld, op het loketbordje neer. ,.'k Mot an mien zuster schriev'n", zei hij. De brievengaarder, die blijkbaar meer zulk een ge val bij de hand heeft gehad, vraagt achteloos: „En wat mot 't wezen?" „Wel, dat wie all'n nog vlug binn'n.'* „Dat kan wel", zei onze ambtenaar lakoniek en met een ving hij aan met op het groezelige briefkaartje de werkelijk goede tijding neer te schrijven. Toen hij hiermee klaar was, las hij voor wat hij: geschreven had. Geliefde Zuster! Deze is dienende u te melden, alsdat wij allen nog vlug zijn. Wij hopen van u hetzelfde. Hartelijk groetend. Uw geliefde broer en zusier. Onze man knikte goedkeurend en zei: 't Is wel goud, moar 'k mot toch zegg'n, dat joe joen dre cen- t/n toch moar makkelijk verdain'n.'' En met deze woorden verliet hij 't kantoor. er van door. Een van de jongere te Utrecht gevestigde advoca ten is sedert eenige dagen niet meer te Utrecht woon achtig, terwijl niet bekend is, waai'liij zich op het opgenblik bevindt. Evenals de meeste zijner collega's was ook deze advocaat belast met de afwikkeling van een aantal fail lissementen, in welke functie hem gelden waren 'toe vertrouwd. Naar het Utr. Dbl. uit goede bron ver neemt, werd door den verdwenen advocaat den laat sten tijd meermalen gespeculeerd; men vermoedt thans, dat hij tot dekking van de door hem bij deze speculaties verloren sommen, de gelden heeft aangewend, die hij als curator in die lailissementen onder- zich had. Zooals vanzelf spreekt, is de verdwijning aangege ven bij de rechtbank, die nu de zaak verder onder zoekt. Het staat vast, dat de verdwenen advocaat van Ut recht is gegaan naar Parijs; doch het ligt voor de hand, dat bij Parijs alweer zal hebben verlaten. winkel. Door de vereeniging „Vrijwillige Brandweer" te Win kel is besloten de vereeniging met 1 Januari 1911 te ontbinden. Oude Niedorp. Bij een gisteren gehouden stemming, door de in gelanden van den Westerkamper-poJder, is de heer J. Wit, met algemeene stemmen, herbenoemd tot voor zitter van dien polder, WIERENGEK. Heden werd door b. en w. ten raadhuize publiek aanbesteed da levering van brandstoffen voor de O. L. Scholen en het raadhuis. Ingekomen waren 3 biljetten. De gunning was als volgt: 12% ton anthrar cietkoien voor f 247 aan den heer P. Kaan Cz. en ongeveer 1800 A 2000 turven voor f0.60 per 100 stuks aan den heer C. Duijnker, beiden alhier. fVierlngen. Naar men ons mededeelt, ie de zeemos-visscherij alhier gestaakt. gemeenteraad nieuwe niedorp. Vergadering op Dinsdag 11 October dee avonds half 7. Voorzitter Burgemeester Koopman. Na opening der vergadering lezing der notulen en onveranderde goedkeuring. Ged. Staten hebben de geldleening goedgekeurd. Een van het Hoofd der School no. 1 (de heer Sies- werda) ingekomen schrijven inzake de schoolbiblio theek, is aan B. en W. ter afhandeling gerenvo- yeerd. De jongste kasverificatie gaf aan in overeen stemming met boeken, en bescheiden aan ontvangsten f 24307.43, en uitgaven f 21991.87, kasgeld f 2315.50. Van den heer Burgemeester van Hoogwoud is, zoo als voorzitter verder mededeelt, bericht ingekomen, dat ook daar het voorstel van N. Niedorp inzake de school Langereis met algemeene stemmen is aan genomen geworden. Van het gemeentebestuur van Zijpe is bericht in gekomen omtrent schoolschoonmaak, dat deze daar aan het Hoofd der School is opgedragen, die dan daarvoor zorg draagt en voor 3 lokalen f 60 en voor 4 f75 ontvangt. Voorzitter zegt, dat we hier in school I nu goed klaar zijn wat de schoonmaak be treft. Aan de schoonmaakster is nu nog Rutsen als hulp toegevoegd en de schoonmaak wordt nu goed volbracht De kwestie Langereizer school wordt nu nog even aan de orde gesteld en is daaromtrent door den Bur gemeester van Hoogwoud gevraagd of Nieuwe Nie dorp wil opmaken de wijziging, aan te brengen in de verordening, regelende de jaarwedden en verdere belooningen voor de onderwijzers (essen) aan de voor Hoogwoud en N. Niedorp gemeenschappelijke school aan de Langereis. De clausule, waaruit de wijziging zal bestaan, wordt voorgelezen en door den Raad goedgevonden en zal in de met Hoogwoud te houden gemeenschappelijke vergadering aan den Raad van Hoogwoud worden voor gelegd. De heer Aris Fijnheer heeft een schrijven inge zonden meldende dat zijne echtgenoote en zijn nicht (mej. M. Floor) naaionderricht wensehen te geven op den voet als door de dames Posthumus geschied de en verzoekende het lokaal, door deze dames daar voor gebezigd, op aanneembare voorwaarden voor dat doel wederom te mogen bezigen. Verder wordt in dit schrijven verzocht, het Oostelijk gelegen ka mertje, vroeger voor de dames Posthumus bestemd en gelegen in 't gebouw, waarin de heer Fijnheer woont, aan diens woning toe te voegen. De heer Visser zou gaarne eerst behandeling bij B. en W. wensehen. De heer Wilken eveneens, wat het eerste gedeel te van 't verzoek betreft, doch voorzoover het aan gaat het toezeggen van 't kamertje, vroeger door de dames Posthumus gebruikt, zou spreker vanavond wel beslissing willen nemen en zou voor het afstaan van dit vertrek zijn. Anderen gevoelen daar ook wel voor, maar men neemt zich met algemeen goedvinden voor dat het schrijven ln zün geheel naar B. en W. om praeadvies wordt verwezen. De heer K. Brouwer, onderwijzer aan school I, heeft ln dato 11 Oct. een schrijven ingezonden, waar bij hij verzoekt met behoud van een pensioen, eer vol te worden ontslagen met ingang van 1 Januari 1911. Voorzitter zegt: Het verleenen van het eervol ont slag zal denk ik, geen bezwaar opleveren hij den Raad. Ik vind althans dat de heer Brouwer zijn plicht zeer ernstig heeft opgevat en er kan van hem ge tuigd worden, dat hij was de rechte man op de rechte plaats. Gaarne wensch ik hem nog een tijdperk van welverdiende rust toe en ik vertrouw daarmee tevens het gevoelen van den Raad te vertolken. Ter vervulling van deze vacature zal een oproe ping voor onderwijzeres geplaatst worden. De heer Kuilman is er voor dat het bezit v£*i verschillende akten, vooral Fransch tot aanbeveling zal strekken. De Begrooting, die door eene commissie is na gezien, heeft aan die commissie verschillende pun ten opgeleverd, die in eene nota van opmerkingen alle worden overwogen en bij monde van den rap porteur (den heer D. Kuilman) ter kennisee van de vergadering worden gebracht. Vooral bij den post begrafeniskosten heeft de commissie eene opmerking gedaan, daar het wen- sehelijk wordt geacht, dat de doodgraver voortaan niet, zooals thans, alleen met de administratie van begraving is belast. Wordt op aangedrongen, dat de veldwachter Pool, die toch op gezette tijden reeds met het nazien is belast, alle maanden de boeken van den doodgraver naziet en dus de administratie, die nu onder behandeling van den doodgraver is, en niet bevredigend gevoerd wordt, meer hij veldwachter Pool onder te brengen. Het idee wordt algemeen goedgevonden. Voorts wordt nog het een en ander opgemerkt, gevraagd, of geadviseerd ten aanzien van het bedrag van sommige begrootingsposten. Wordt door den hoer Kuilman nog ter sprake ge bracht een onderhoud, dat hij gehad heeft met den heer Vlaming van Hoogwoud over plaatsing van een bliksemafleider op het in aanbouw zijnde nieuwe Arm huis. Een flinke bliksemafleider, zooals voor zoo'n ge bouw wel een vereischte mag heeten, met twee grond- platen, zou, ruw begroot, f 163 moeten kosten. De heer Kuilman vindt het noodig op 't gebouw een flin- ken afleider le laten aanbrengen; het is iets, waarbij ook in gevallen van assurantie steeds veel aandacht aan wordt geschonken Voorzitter vindt het eveneens nuttig. De heer Wilken acht het behoorende bij de stich ting van het gebouw en heeft nog iets te bespreken. Het zou namelijk zijn inziens zeer goed kunnen rijn, dat het bii de slichting van ons nienw Armenhui^ den mensrhen buiten onze gemeente ,die verlegen zijn, zoo aanlokkelijk voorkwam, dat zij zich in onze g<> mëenfe kwamen vestigen om daarin na een paar we ken hier wonen, te worden opgenomen. En dat zou spreker lang jiiet goed vinden, weshalve hij het voor stel doet om. zoolang de menschen minder dan drie jaren in de gemeente wonen, hen geen steun te ver leenen De heer Runt zou vijf jaren nog heter vinden. De heer Kuilman is eveneens het idéé toegedaan en oordeelt dat we geen Armenhuis voor ons gewest maar voor onze gemeente zetten. Men vind» algemeen goed. eene Uitzonderingsbepaling te hebben. Overeenkomstig het idêe-Wilken wordt voor- looojr* door den Raad boslolen. Rii de nu volgende rondvraag informeert de heer Kuilman, hoe ver het is gevorderd met het leerplan voor gvmnastiek-onderwijs. Voorzitter zegt, dat de zaak !ooTiende is. Hierna gaaf de Raad in comité. fietsongeluk. Maandagavond kwam te Zwartsluis de 19-jarige sl».

Schager Courant | 1910 | | pagina 1