Van achter de balie. Telegrafisch Weerbericht. Gemeng:d Nieuws. an/Linnn 19 i Nagekomen berichten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Herv. Gemeente bij de Justitie een aanklacht inge diend, omdat zij, volgens haar beweren, een graf, toebehoorende aan een daar vroeger gevestigd inge zetene, thans wederrechtelijk verkocht hebben aan een ander. Door den burgemeester wordt naar een en ander een onderzoek ingesteld. Wraak wegens het aan haren man gegeven ont slag, nu reeds twee jaar geleden, schijnt aan deze vreemde zaak niet vreemd te zijn. ongelukkig. Op den spoorweg van de Staatsspoor bij de Graaf Florisstraa! te Amsterdam is gisterenmorgen het gruwe lijk verminkte lijk gevonden van een ladingmees ter. Hij was letterlijk door midden gereden. Vermoedelijk ten gevolge- van onbekendheid met den plaatselijken toe stand (de man was neg niet tang op deze standplaats) is hij onder een der eerste treinen gekomén. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen, zal de zangvereeniging Har monie" alhier, Zondag 27 November a.s. een uitvoe ring geven in het lokaaL van den heer W. Swarthof. De zang zal afgewisseld worden door voordrachten. bedrog? Eenigen tijd geleden viel de arbeider J. W., te Gén- nep, van de spoorbrug waaraan hij bezig was met verven. Volgens zijn beweren brak hij daarbij zijnen arm, wat ook aan de Rijksverzekeringsbank werd op gegeven. Naderhand lekte uit, dat W. daags te voren op de kermis te Heijden, in eene vechtpartij betrok ken zoude zijn geweest, en dat daarbij1 zijn arm stuk geslagen was. Hoewel hij werkelijk van de brug viel, zoude het daarbij opgeloopen ongeval gefingeeid zijn. Naar de 's-H. Ct. verneemt, zal deze zaak Dinsdag a.s. voor de rechtbank te 's-Hartogenboseh in behan deling komen. Een zestal getuigen werden gedagvaard. EEN CONCURRENT VAN WIJNMALEN. BRUSSEL, 28 Oct. De Fransche aviateur Mahieu steeg op te Issy Moulineaux met het doel van Parijs naar Brussel te vliegen en terug. Hij landde tegen den avond in een weide onder Braine-le-Comte, daar het het hem wegens de duisternis onmogelijk was zijn weg te vervolgen. LANGS DE STRAAT. UITSLAANDE BRAND. Leo schrijft in de Telegraaf: De laatste tram van 't Centraal af, waarvan het vurig-roode oog door de mist priemt, komt zachtjes uitglijden voor de halte. Binnenin zitten de kleumige menschen, gaperig, slaperig, keelschraperig, die met valiezen, die met een verfrommelde krant, verreisd, gedeukt, rillend. Er stappen wat passagier» op: een juffrouw die schrikkelijk, met een kreunenden uithaal gdéaaapt, twee dames met geknevelde beenen, en hoeden die de deur niet met fatsoen door kunnen, twee heeren, een erg chic, goud lorgnetje op, gemsleeren hand schoenen, zilverknoppig wandelstokje, coquet dasje met speldje, de ander verfomfaaid, wijde pantalon, uitgezakte jas, rossige hoed. Deze twee blijven buiten staan- De conducteur neemt kaartjes fn. De chicard haalt keurig beursje uit, nipt er met de gemsleeren vingeren in, bestelt met allerliefst stemgeluidje een enkele reis. De ordinaire graait een verkreukeld pasje uit z'n vestjeszak, reikt het den conducteur over. Maar nu ineens schiet daar een kinderachtige con sternatie te midden der balconpassagiers. De chicard heeft een dubbeltje laten vallen. Z'n zangerig stemmetje klaagt het verlies uit, en hij hukt om te zoeken naar het verloren geldstukje. Het gemsleer is hier en daar, tast over en tusschen de vochtige latten, en het fatsoenlijk geluidje zflvert op van tusschen de beenen en lijven der omstanders: „Zou u niet even uw voet willen verzetten éven tjes maar?" - Dan haalt hij een doosje lucifers uit, strijkt er een af, belicht 't platform... Maar nu een vreemde, vettige geur, een be nauwd brandluchtje doorkriebelt der reizigers neus gaten. En plots slaakt de ordinaire een rollende vloek, die vóortdavert over het stille Damrak zijn broek staat in brand. De chicard heeft de broek van den ordinaire in brand gestoken. De lauwe consternatie stijgt tot wil de paniek. Overstuur, zenuwachtig, stikkend in zijn verontschuldigende woordjes, omvat de brandstichter het laaiende been, dooft de gele vlammetjes met z'n overjas, trekt de vettig-smeulende restjes af. De ordinaire wacht bedaard tot de chicard overeind komt en geeft hem dan een opstopper, vtak onder het gouden lorgnetje, die hem naar het andere eind van 't balcon zendt. „En nou gauw een riks voor me broek, of ik haal d'r peliesje bij!" dreigt ie. En de chicard, piepsch en vernietigd, haalt 't keu rig beursje met trillende vingers uit en geeft den ordinaire een rijksdaalder. Dan springt hij, bij de volgende halte van 't bal- icon, waar nog lang een wee luchtje hangt van bran dende poetslappen 29 OCTOBER. VERWACHTING: Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Betrokken of zwaarbewolkt. Waarschijnlijk regen. Zelfde tempera tuur. De zitting van oen gemeenteraad, waarin de begroo ting wordt afgehandeld, wordt over 't algemeen be schouwd als ©en der meest belangrijke, en toch. is ilie kwalificatie niet steeds van toepassing. De laatste zitting van dc vroedschap van Schagen zou ik tenminste niet gaarne dezen naam geven. Er is lang geredeneerd, danig geboomd, om maar een koffiehuisterm te gebruiken, en dat deed onwillkeurig bij mij de vraag opkomen, of het niet goed was. dat het reglement van orde eens werd opgediept en den heeren een klein weinigje het gareel werd opgélégd. Alle parlementaire usances zoo sans-gêne over boord te gooien, is zelfe voor een plattelands-gemeenteraad als de onze niet gewenscht. Niet het minst breed is behandeld de salarisregeling van secretaris en ambtenaar ter secretarie. Burgemeester en Wethouders hadden salarifcverhooging voorgesteld, echter was dit niet het inzicht van de com missie, belast met het nazien der begrooting. Het stand punt van de commissie was aldus: de gezamenlijke onkosten van onze secretarie worden te hoog en daar om geen salarisverhooging voor de ambtenaren. Zuiver en on-aan-te-vechten is deze stelling niet ge heel, ofschoon er in de redeneering die men er aan vastknoopte, veel waarheid zit. In den loop der tijden is op onze secretarie gekomen een drietal ambtenaren met het radicaal van oemcenté- secretaris, cn volkomen ben ik het met de coi imissiv eens, dat hier een overcompleet is. Maar dat sluit nog niet in dat de onkosten aan onze secretarie verbonden, te hoog zijn, althans dreigen te worden. Ik zou de stelling wat anders willen opzetten, en eerst vragen: wat is een behoorlijk salaris voor een f meente-secretaris van Schagen. Is dan f 900, is dan 1000 voldoende te achten? Neen! Welnu, verhoog dat salaris tot een behoorlijk te achten bedrag, voeg bij dezen secretaris één flink ambtenaar met eveneens een behoorlijk salaris van f 600 f 700, en zeg dan: basta, meer hulp is er niet noodig. De heeren worden dan betaald voor hun arbeid en kennis en zij kun- niet dc beslaande ambtenaren de dupe wofden van eén minder gezonden toestand, die huns ondanks, onwil lekeurig. is ontstaan, maar door den Raad toch sinds jaren stilzwijgend is bestendigd. Toch deed de commissie hier een zeer goed wérk, door deze kwestie eens ter sprake te brengen, de kans als er nu bestaat, dat er een betere en gezondere toe stand uit geboren zal worden. Na een reeks van salarisverhoogingen, die waar achtig geen luxe kunnen heeten, volgde de post: eereblijken (Schoolfeest), met daarop een, beslissing, die ik zeer betreur. Ik kan in dit opzicht zoo geheel meegaan met de redeneering van den heer Raat. Waarom moet op een begrooting van ruim 70.000 gulden, alleen het arme schoolkind het ontgelden? Was de verhooging van den Hoofdelijken Omslag voor de meerderheid van onzen Raad zoo angstwekkend, dat deze f 150 (nota- bene nog verdeeld over 2 jaar), er niet doorkon? We zien nu voor de tweede maal een bezuiniging op het schoolfeest. De vorige maal is het al zoo slecht bevallen die poging tot inkrimping van de uitgaven daarvoor, waarom dit nu weer herhaald? Ook B. en W. huldigen het beginsel dat deze schoolreisjes het schoolbezoek bevorderen, deden zij dat niet, dan zou geheele afschaffing van dezen post op hun weg liggen. Waarom dan dien prikkel voor een deel weggenomen? Waarom dan het eene jaar wèl de belooning, het volgende jaar niet? Tweemaal naar Bergen is voldoende! Ja, och, éénmaal naar Ber gen is wel voldoende. Maar over wat vóldoende is, gaat het hier niet. Het is een zeer aantrekkelijk réisje voor de kleinen, een genotvolle dag, en dit feest had de Raad hun niet gedeeltelijk moeten ont nemen. Vooral niet aan de armen onder hen. En waarom nu weer niet het advies der Schoolcom missie gevraagd? Waarom zelfs niet nög verder gegaan en ook 't advies gevraagd van het Hoofd der School? Nu mogen die commissie en het Hoofd der School er volgens reglement en wet niest over hebben te zeg gen, maar daar gaat het hier niet om. Die commissie regelt met de onderwijzers de feestjes der schoolkin deren, voert alles uit. Waarom die commissie en het Schoolhoofd niet eens gevraagd? Is het zoo onmo gelijk te achten, dat deze heeren argumenten, goede argumenten hadden kunnen aanvoeren tot behoud van het schoolreisje, ook elk jaar? Of achten B. en W. het maar het gemakkelijkst: geen koeien, geen moeien? Het bevordert al weer niet de vriendschap pelijke samenwerking, die toch zoo gewenscht is. Een te autocratisch optreden heeft in een kleine plaats j als de onze, nog nooit iets goeds uitgewerkt. En dan is er verder heel wat gezegd over de Volks-1 zwemschool met de subsidie aan Het Witte Kruis. Met de eindbeslissing daarvan ga ik geheel accoord. Het deed me genoegen dat B. en W. tenslotte hun voorstel introkken om gedeeltelijk het bedrag voor herstelling te subsidieeren en het advies der begrootingseommissi© volgden om de geheele f 225 bij te dragen. Het idéé van den heer Raat: gemeente-exploitatie, kon me niet bekooren. Het was wel een zeer vooruitstrevend idéé, maar direct niet pas voor onze toch kleine gemeente. Waar 'n particuliere vereemiging als Het Witte Kruis, zich bereid blijft toonen, (natuurlijk met flinke ge- j meentehulp), een volkszwemsohool te behecrcn, daar acht ik gelet op de flinke wijze waarop dat nu zal kunnen geschieden, dit toch meer gewenscht. Waar de zaak zoo klein van omvang en bedrijf is, zou hier met gemeente-exploitatie toch wel het gevolg zijn: duur j en omslachlig, zonder als resultaat het hebben van een roodet-inrichtiug; waar de heer Raat blijkbaar op aan stuurde. i Sympathiek was mij de poging des becrcn Raat, die hij deed ten opzichte van de verbetering van ons brand- wezen. Het ware misschien wel gewenscht geweest wanneer de heer Raat met een meer bepaald voor stel ware gekomen. Ik bedoel nu niet direct een in alle onderdeelen uitgedachte regeling. Werkelijk, i het college van B. en W., gemakkelijker en beter als het een voorbereidend onderzoek kan doen, acht ik het aangewezen lichaam om met meer uitgewerkte plannen te komen. Maar toch kan een raadslid de bepaalde uitnoodiging tot B. en W. richten en dit door een algemeene aft spraak van den Raad doen ondersteunen, om. met bepaalde voorstellen te komen. En een dergelijk verzoek, het was hij de behandeling der begrooting zoo jufst op zijn pas geweest. i Maar ik hoop, dat ons Dagelijksch Bestuur deze zaal i ernstig zal aanpakken, - maar dart vooral niet ver- j gelen, daaraan te verbinden een voldoende watervoor- i ziening. Dc kosten, de groote kosten misschien, mogen hier niet afschrikken iets te doen wat noodig, hoog noodig is. P.- een moeilijk geval. Een moeilijk geval houdt op het oogenblik de ju stitie te New-York bezig. Dezer dagen kregen pen paar rowdies te New-York in een kroeg twist met elkaar, maar men belette hen het geschil uit te vech ten. Den volgenden avond echter ontmoetten de bei de mannen elkaar toevallig aan den hoek van een straat. Een van hen haalde zijn revolver te voor schijn en bedreigde daarmee zijn tegenstander, maar deze greep een juist in dat oogenblik voorbijkomen den jongen beet en hield dezen als schild voor zich. Het schot ging af en de jongen viel doodelijk ge troffen neer. De revolverheld nam de vlucht voor de toesnellende voorbijgangers en ten slotte geen kans ziende om aan zijn verwoede vervolgers te ontko men, joeg hij zich een kogel door 't hoofd. Intus- schen was de lafaard, die den jongen als schild had gebruikt, er van door gegaan, maar zijn eigen makkers wezen hem aan de politie aan- De man werd gevan gen genomen,, maar thans verkeert de justitie in moeilijkheid. Men wil den man straffen, maar weet nog niet op welken grond. Welke wetsbepaling kan op dit geval van toepassing zijn? Met deze vraag bréekt men zich thans het hoofd. Het blijkt, uit het onder zoek, dat de man zijn tegenstander heeft toegeroe pen: „Ge zult toch niet op het kind schieten!" Som migen achten dezen uitroep bezwarend, want hieruit blijkt dat de man niet in verwarring van het oogen blik, niet in doodsangst die elk overleg uitsloot, heeft gehandeld, maar in volkomen besef den jongen als schild voor zich hield. Maar anderen zien er juist een verzachtende omstandigheid in; de man kon im mers niet aannemen, dat zijn vijand zoo laag zou zijn om op het kind te schieten. Met belangstelling wacht men in New-York den uitslag van de overwe gingen der justitie af, maar er is alle kans dat de lafaard, die het kind opofferde, ongestraft zal blij ven. Immers er heeft zich vroeger ook al eens zulk een geval voorgedaan. Ongeveer acht jaren geleden wierp een zekere Norcross een bom naar den mllli- onnair Russel Sage. De bom miste het doel, want Sage had eveneens een jongen man, Laidlaw geheeten, bij de hand, dien hij voor zich hield en die door de bom onherstelbaar werd gewond. Laidlaw wend de zich tot alle rechtsinstanties, maar tevergeefs geen cent schadeloosstelling zelfs werd hem toegewezen. I Er is echter ook een andere beslissing van oen Ame- I rikaanseh rechter. Van twee inbrekers werd een door i den eigenaar van het huis waarin ze waren binnengedron gen, doodgeschoten. De rechter veroordeelde nu den 1 Eens in de Coweswieek had koningin Victoria den admiraal om haif negen op een diner in Osbornc uïlge- noodigd; onmiddellijk nadat hij do uitnoodiging had aangenomen, kreeg hij een schrijven van den keizer, die hem op hetzelfde uur aan boord van de „Hohen- zollern" te dineeren vroeg. De positie was moeilijk, en de admiraal wist niet hoe hij in dit geval moest j handelen, zonder in eerbied voor zijn beide vorstelijke amphilryons te kort te schieten. Hij seinde aan hel jacht van den prins van Wales, of deze aan boord was, en kreeg ten antwoord, dat de prins niet voor half acht aan boord kwam. Het moeilijke van het ge- val was, dat de admiraal voor het diner op Osbornc anders gekleed moest zijn, dan voor dat aan boord van de ..Hohenzollern", Om half aoht word van het jacht van den prins van Wales geseind, dat Z. K. H. aan boord was; hij gaf den admiraal den raad bij de koningin te gaan eten; en dadelijk na het eten naar den keizer te gaan. Zoo gezegd zoo gedaan. De admiraal trok snel een hofcostuum aan, met korte broek en lange zijden kousen en snelde naar Os- borne. Dadelijk na het diner vroeg hij verlof heen te gaan, cn spoedde zich toen naar de „Hohenzollern". In 't rijtuig, dat hem van het paleis naar de „Hohen zollern" bracht, moest de admiraal zich verkleeden, in uniform, wat lang niet gemakkelijk ging. Toen hij bij den keizer aan boord kwam en dezen zijn avontuur vertelde, zeide de keizer, hartelijk lachend „Kijk, dat is meer dan mij ooit overkomen is. Ik ben nog nooit op een dag 'bij twee souvereinen tegelijk te dineeren gevraagd. Wilt u nog een diner?" Bij een andere gelegenheid te Kiel was de admi raal nogmaals in verlegenheid over zijn costuum. u< Hij was juist aan 't zwemmen, toen iemand hem uit het bassin riep ,met de mededeeting„De keizer komt met zijn barkas om u te spreken. ""Wat moest de arme man beginnen. In zijn zwem- costuum kon hij toch den keizer niet ontvangen. En terwijl hij wanhopig over het geval nog stond na te denken, was de keizer reeds op den steiger. „.Kom er dadelijk uit I" riep Z. M. „Ik moet u noodzaketijk spreken!" ,.Ik ben naakt, majesteit!" „Dat doet er niets toe, kom er maar dadelijk uit Gelukkig was er een badlaken van groote afmeting voorhanden, waarmede admiraal Montagu zijn naakt heid bedekken kon, en zoo trad hij voor. den keizer, die hem hartelijk lachend toevoegde: „In dit costuum ziet gij er uit als een oude Nero!" vliegen. Betreffende den doodelijken va! van den Duit- scben aviateur Mente vinden we nog het volgende vermeld Met zijn Wright-apparaat vloog hij te Maagden burg verscheidene malen, de vlieglaan rond en daal de na ongeveer drie minuten in zweefvlucht. Op een afstand van 20 M. van den grond bracht hij den motor weder in werking, om zacht te landen. Of hij nu vergeten heeft het hoogtestuur te verstel len, of dat dit weigerde te functionneeren, het toe stel sloeg voorover. Mente werd dood onder de over blijfselen van de machine te voorschijn gehaald. De motor was op hem gevallen en had hem de borst kas ingedrukt. De dood moet dus dadelijk ingetre den zijn- De jonge vrouw van den aviateur was bij het ongeval tegenwoordig geweest. Bewusteloos werd ze van het lijk van haar man weggedragen. Mente was 41 jaar oud. Slechts eenige maanden beoefende hij de aviatiek. Hij is de vierde Duit- scher, die dit jaar in de aviatiek den dood. vond. j alweer door het plafond! Langs den „meer en meer gebruikelijken" weg. dien de Berlijnsche inbrekers in den laatsten tijd bij voorkeur schijnen te volgen, n.1. door het plafond van den te besielen winkel heen, is in den nacht van Dinsdag op I Woensdag in de Duitschc rijkshoofdstad alweder een inbraak-diefstal in een juwelierszaak gepleegd, waarbij den inbrekers voor een waarde van 40.000 mark aan gouden en zilveren voorwerpen in handen viel. De benadeelde juwelier, A. G. Deike. in de Ora- nienstrasse, heeft 1000 mark beliooning uitgeloofd voor het knippen va* de daders, en bovendien 10 procent van de waarde, der eventueel teruggevonden buit. De inbrekers hebben handig gebruik weten te maken van de omstandigheid, dat de eerste étage van het groote hoekhuis, waar Deike's zaak gevestigd is. leeg stond, j Zij tieten zich 's avonds binnenst uiten cn braken toen de gangdeur van. de eerste verdieping open. Hier boor den zij een gat in den vloer van een halve® meter in 't vierkant. Om alle gedreun, te vermijden, gebruik ten zij den ouden truc, om een parapluie door de opening te steken, haar te openen, en er de kalk 'en gips in op te vangen. Aan een touw werd daarna een der inbrekers naar beneden gelalen, die met kennis van zaken alleen de duurste warenbrillanten, ringen, horloges, enz. uit zocht. De inbraak werd pas den volgenden morgen bij het openen van de juwelierszaak ontdekt.. Tevens vond men toen de splinternieuwe, uitmuntende in brekerswerktuigen, die de dieven in de haast had den achtergelaten. Tot dusverre ontbreekt ieder spoor van de inbrekers. militaire vernielzucht. Officieren der luchtvaartafdeeling nemen te Parijs proeven met een toestel om luchtschepen te vernie len. Het ia een soort pijl, zoodanig samengesteld, dat bij het vallen de punt steeds naar heneden ge richt blijft; bij het in contact komen met het bal lon-omhulsel komt een zeer kleine torpedo, in den pijl aangebracht, tot ontploffing, zoodat de stof van een gereten wordt. Proeven op het Eiffeltorenter- rein met kleine ballons genomen, zijn uitstekend ge slaagd. De uitvinder gaat van de veronderstelling uit, dat een vliegmachine zich heeft weten te verheffen bo ven een vijandelijk luchtschip; de helper van den vlieger laat eenvoudig op een gegeven oogenblik het voorwerp vallen. Zoo is het nu eenmaal in deze wereld. Eerst wordt alle vernuft aangewend om een nieuw ding te ma- keu en dan om het te vernielen. vliegmachines te huur. Alweer iets nieuws! Binnen 'n paar dagen zal men te Parijs met het zelfde gemak een vliegmachine kunnen aanroepen als een taxi. Voor het betrekkelijk gering bedrag van 20 frs. per kilometer, zal men „ritjes" van ongeveer 5 KM. kunnen maken, met een bekwaam aviateur. Henry Farman is de uitvinder van dit nieuwtje. Hij wil het publiek in het algemeen laten genieten van de vliegsport, zonder dat ze de hooge kosten van 'n machine, loods, ebc. etc., hebben te betalen. pest. Tsjita, 27 October. In een kolonie, dicht bij een station van den Mandsjoerijschen spoorweg is on der de Chineezen longenpest uitgebroken. Gisteren stierven negen lijders; heden, zeventien ziekte- en vier sterfgevallen. is opgedragen aan M. Riedel; 6e. eene beschikking van den Minister van I-'inanciën, waarbij bepaald werd H<! ann. rente op het voorschot der arbeiderswoning f 54.05; 7e. een proces-verbaal van kasopname, aan gevende een saldo groot f 280.25»/!, welke alle \0o" kennisgeving werden aangenomen. Op verlangen van Ged. Stalen werd eene vrijzim-- lii anderen inbreker wegens moord, omdat hij den ge- 1 doode tot deelneming aan de inbraak lxad overgehaald, en daardoor diens dood had veroorzaakt F DE KEIZER EN ADMIRAAL MONTAGUE. Admiraal Victor Montagu, oen zeeman uit de oude school, die nog in den Krimoorlog gediend en de blok- nen zorgen dat de boel op z'n beenen blijft staan. En kendste 'icxtai!'vat'" dc'tinvill 'l'acllr's'quSdro^hirft dat zat blijken te kunnen, daar twijfel ik geen seconde zijn levensherinneringen uitgegeven. Zijnli^e beK kingen tot den prins van Wales den tateren koning Ed- EfïiL CU 1 Duits chen keizer, geven hem aan leiding, om menig aardig verhaal te vertellen. Met zich te plaatsen op een dusdanig standpunt men op veel zuiverder terrein. Men laat dan altham 8T. PANKRAS. Vergadering van den Raad der gemeente St. Pankras, op 28 October 1910. Voorzitter de heer F. Smit, af wezig met kennisgeving, wegens ziekte, do héér A. Nobél. Na opening en leziiig der notulen, volgde modedooling vanle. de benoeming der heeren D. Kloosterboer en A. Kroonenburg tot zetters; 2e. een verzoek tot verlaging van liet max. aantal vergunningen van do Noordh. propaganda-club; 3e. goedkeuring van het be sluit tot verkoop van een gemeente-akker, einde Twuij ver weg; 4e een Konink. besluit van 19 Juli 1910, tot verlaging op 2 van het max. aantal vergunningen5e. medcxloeling, dat de bediening der lantaarns 5 f 217.50 aangebracht in het reglement op de Armvoogdij. Vastgesteld werd de gemeentebegnloting voor jen. op een ontvangst cn uitgaaf groot f 775/.68. Medegedeeld werd ,dat de gemeenté-woning vérhin.^i werd aan H. Zilver voor f 1.60 per week. Ook werd besloten den Bovcnweg met iepenboomen. te beplanten en wel van dc kerk tot aan c. Gootje de. boomen zullen 2 M. uit den weg gepoot worden' De woning van Jb. Groot werd onbewoonbaar ver klaard met een ontruiming op uiterlijk 1 Aprl] i<tji Vastgesteld werd eene verordening op de inninê der leges en begrafenisgelden, waarna de Raad comité ging ter behandeling van een suppletoir ko hier van den hoofdelijken omslag. schagerbruö. De vcreeniging „Nut en Genoegen' alhier, hééft in haar taaist gehouden vergadering besloten, den 14 cember a.s. eene vergadering met dames te houden De heer VrugL, karakter-komiek uit Haarlem, zal vor.' den uitgenoodigd dien avond op te treden. Aan de le- den zullen ieder, twee introductie-kaartjes wotxlen ver- strekt zuidscharwoude. Het z.g.n. Kcrkepad alhier is thans geheel met be ton bestraat. Het is een uitstekende verbetering, ofschoon het voor fietsers nog wel wat lastig is bij het passeeM De straat te Broek op Langendijk, die zoo slecht vol- doet, zal geheel worden vernieuwd. Noordscharwoude. De nieuwe openbare school alhier schiet zeer vlug op. Uit alles blijkt, dat het een flinke school zal zijn die aan de laatste eischen voldoet. Bovendien is er een ruim gymnastieklokaal en een groot piejn Voor de jeugd te Noordscharwoude zal het met Nieuw, jaar heel wat verbeteren. oudkarspel. De heer C. Wildeman, nog slechts eenige maanden onderwijzer alhier, is al reeds elders benoemd en wél in dezelfde gemeente, vanwaar hij is gekomen, n.1. Uit huizen. Gemeente anna paueowna. Geboren: Maartje, dochter van Klaas Hollander en Maartje Wendel. Ondertrouwd: Klaas Kooij, gescheiden echtgenoot van Cornelia Pronk, oud 36 jaren te Heerhugowaard en Pieternelta Koole, weduwe van Pieter van Stipri- aan, oud 35 Jaren, alhier. Overleden: Cornelis Franciscus Polet, oud 74 ja. ren, echtgenoot van Grietje Liefhebber. volksvoordrachten. De eerste Volksvoordracht is gisteravond in het Noordhollandsch Koffiehuis gehouden. Er was zeer veel belangstelling, de zaal was geheel bezet. Anim- pa" en de Harmonie werkten samen om den avond te vullen. „Animpa" voerde op Stokebrand van Benedix, dit ook mt weer veel succes had. Het werd onder groo te stilte aangehoord en na elk bedrijf een daverend applaus. De muziek van Harmonie was als steeds goed en bracht de noodige afwisseling. Het was weer een mooie avond. tijdelijk secretaris. De heer W. Wortel, le ambtenaar ter secretarie tllhièr. heeft van den Burgemeester van Egjnond Binnen het verzoek ontvangen in die gemeente als tijdelijk sccre- taris op te treden. WATERSTAAT. Donderdag bracht de Direcleur-Generaal van het Do part. van Waterstaat, vergezeld van zijn secretaris, - hoofdingenieur en een ingenieur, een bezoek aan de pierwerken en duinen in de nabijheid van Callantsoog. In het hotel Lange negge r alhier werd afgestapt. 1 OP DE VOORDRACHT. De heer H. Mastenbroek, onderwijzer alhier, heeft na afgelegde proefles te Gorinchem op Donderdag jl. de toezegging ontvangen, dat hij als No. '1 op de voordracht zal worden geplaatst. NUTSAVOND. De heer en mevrouw Le Coultre van Amsterdam, zullen op 29 November alhier voor „het Nut" op treden. De heer Le Coultre draagt voor ernst en luim, mevrouw Le Coultre zingt, terwijl de heer Van Tright haar op de piano zal begeleiden. HERHALINGSSCHOOL. Onze plaatselijke schoolcommissie heeft voor eeni gen tijd de ouders, wier kinderen in de termen van het herhajingsonderwijs vallen, opgewekt, hunne kin deren dat onderwijs te laten volgen. Zeer zeker is dit van invloed geweest, daar het getal aangiften thans 12 bedraagt tegen 5 in 1909. BROEK OP LANGENDIJK, 28 October. Bloemkool 2de soort f 2.a f 2.30. Reuzen- bloemkool f 5.50 a f 8.70. Roode kool f 2.60 a f 6.— Gele kool f2.a f4.70. Witte kool f2.30 a f5.20 per 100. Uien f 1.65 a f 2.per 50 KG. NOORDSCHARWOUDE, 28 October. Bloemkool 1ste soort f 5.a f 8.2de soort kool f 3.30 a f 4.80. Gele kool f 3.a f 4.50 P f 1.50 a f2.Roode kool f3.50 a f5.80. Wit» 100 stuks. 20 October. Bloemkool lste soort f 5.50 a f 8.2de soort f 1.50 a f 2.Roode kool f 3.a f 6.20. Witte kool f3.a f5.Gele kool f 2.30 a f 4.50 Per 100 stuks. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHABWoCW* 28 October. Gele nep f3.30 a f3.50. Grove uien f2 f2.10 per 50 KG. Roode kool f5.25 a f - rM soort f4.60 a f5.Kleinere f 1.90 a f410- kool f3.75 a f4.25. 2de soort f3.40 a f3.70. Wie' nere f 1.10 a f 2.90. Witte kool f 3.a f 3.60. 2® soort f 1.90 a f 2.80 per 100 stuks. WINKEL, 28 October. Appelen f 1.75 a f 4.Peren f 1.10 a f 2.20 mand. Bieten f 0.80. Gele kool f 2.50 a f 4.WiUl kool fl.60. Bloemkool f4.50 a f5.per 100. U> f 1.20 a f 2.10 per baal. Rapen f 2.per 100. ANNA PAULOWNA, 28 October. Aardappelen f0.65 a f 1.25. Kleine idem f 0.TO f0.90 per zak. Wortelen f 1.70 a f 1.75 per 1» bos. Andijvie f 0.60 a f 0.80. Roode kool f 2.50 i f3.—. Bloemkool f5.25 a f6.50 per 100. Slaboone1 f 6.50 a f 8.per 100 KG. EIERENVEILING V.P.N. Amsterdam, 28 Oct Kipeieren f 4.85 a f 8.Eendeieren f 4.10 0e 100 stuks. ALKMAAR, 28 October. Kleine fabriekskaas f 34.50, kleine b erflij*® f 33.50, oommissie f 36.middelbar" f 37. gevoerd 300 stapels, wegende 165000 Kilograff- Handel vlug. ..gji Heden werden ter graanmarkt aangevoerd III.. Tarwe f 7.25 a f 8.rogge (n.) f 5.50 a f3. gerst chev. f 6.60 a f 6.20, haver f 3.35 a f 3.65, ne boonen f 13.75 a f 14.50. paarde ld. f 6.60 f7.3 6, citroen id. f 13.50 a f 16.duiven ld- witte id. f 15.f 17.50, karwijzaad f 12 a f erwten groene f 16.a f 26.grauwe f t f2 4.— per HL. ALKMAAR, 2» October. u •13 Paardqn f 70 a f 400. 94 Koeien f50 a 32 Magere Schapen f 14 a f 24. 46 Nuchtere K ren f8.a f 26. 44 Magere Varkens f 20 a 1 J jj;; 239 Biggen f 12 a f 17 per stuk. Kipeierea a f7.50 per 100. Boter f0.75 a f0.85 per kop' 2d(

Schager Courant | 1910 | | pagina 2