Almui Nieiss- MmMic- k LuttniU É'1 Ft-u is 'A ft li De Dierentemster. Woensdag 9 November 1910. 54sle Jaargang No. i80J. Bekendmakingen, Biniienlandsch Nieuws. m SS "SS wirbT.» ZdSfap'ÏÏt Gemengd Nieuws. 5 ÊSI 'Ui BI Dit nummer bextaat uit een blad ÖEMEEJiTK KCHACIEN' KAASMARKT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de Kaasmarkten gedurende het tijdvak van 16 NO VEMBER 1910 tot 12 APRIL 1911 zullen worden gehouden eens in de drie weken en wel op de na volgende data: 7 December 1910. 28 December 1910. 18 Januari 1911. 8 Februari 1911. 1 Maart 1S11. 22 Maart 1911. Schagen. den 1 November 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. INDEELING VAN LOTELtNGEN BIJ BEREDEN KORPSEN. buitengewoon opzichter bij den Rijkswaterstaat te Haar lem. j Nieuwe Xiedorp. Woensdag 16 November a.s., 's avonds 6Va uur. zal er dienst zijn in de Ned. Herv. Kerk alhier, waar dan j een vijftal pas voltooide, keurig afgewerkte groote wand borden zullen prijken, waarop in fraaie letters spreu ken zijn aangebracht. Ds. Schermerhcm zal dien avond als tekst kiezen de spreuk, die op het grootste dezer wandborden voorkomt: „De waarheid zal u vrijma ken." DE EED IN DE NAAISCHOOL! Uit Tiel schrijft men aan de N. Arnh. Ct. Een paedagogisch drama In de naaischool, onder leiding van de zusters voor wijkverpleging, werd dezer dagen een beursje met géld vermist, bouitleeren leverde geenerlei résuitaai op. Den volgenden morgen kwamen de meisjes, allen kinderen van 12 tot 14 jaar, op school, waar zij werden ontvangen met de vraag of zij onder aanroeping van den naam des Allerhcogsten durfden zeggen, dat zij het geld niet hadden. Allen zwoeren. r,„ jEr is een dieve®e, dan is zij bovendien een mein- De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ~aiop 00 1 P lrPTlTlis VRTl lötelins'fin dio dan wancnh ta lzan_ f® o Aan wie de schuld*?. WAARSCHUWING. Sinds eenigen tijd houdt een combinatie van personen zich te Velsen op, tegenover wier handelingen de justi tie machteloos sehijm te staan. De waarnemende bur gemeester, de heer Frans Netscher, heeft dé volgéndé publicatie gedaan j Naar aanleiding van ingekomen ambtsberichten, meent de waarnemende burgemeester der gemcénté VéLscn goéd te doen er op te wijzen, dat 't voor fabrikanten, han delaren en neringdoenden wcnschelijk is inlichtingen, in te winnen alvorens in relatie te treden met de personen van N. Zoontjes, C. Glas. A. J. Pieging, en J. A. Driessen, wonende te Holland op z'n Smalst en ter kennis van lotelingen die den wensch te ken nen geven om bij een bereden korps te worden in gedeeld, dat heit, met het oog op het niet altijd ge noegzaam beschikbaar aantal plaatsen bij een wapen en in een bepaald garnizoen, aanbeveling verdient meer dan éen Jrorps aan te vragen. Schagen, den 7 November 1910. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. Callantsoog. Alhier zijn na den hevigen storm van Maandag j.1. een aantal Vaten, gemerkt CWCW en gevuld mei «T- j |e J?b?oonl Veke^> die oük bès[f gezuiverde traan aangespoeld; een zestiental teerbla- 'm§®n doen op den naam van Glas en Co., en de zen, waarvan enkele gevuld en eenig drijfhout, dat eeh- ®c crcl1 somsvjjLcri aan liet station te Beverwijk oi ter geen waarde vertegenwoordigt. aan een adres aldaar doen toezenden. ST. MAARTENSVLOTBRUG. KINDEREN VAN DE WED. DE RIJK. Naar wij vernemen is de heer F. van Leijen alhier Ee Kooge Raad heeft verworpen het cassatiebe- - - - - - - -- roep door den Voogdijraad te Amsterdam ingesteld tegen het arrest van het Hof aldaar betreffende de kinderen De Rijk. Men herinnert zich dat door de Rechtbank te Am sterdam moeder De Rijk was hersteld in de voogdij; de voogdijraad was van dat vonnis in beroep ge gaan, doch het Hof had het appèl niet ontvankelijk verklaard, omdat er geen besluit was van den Voog dijraad, zooals de wet vereischt, om In hooger be roep te gaan. De Voogdijraad ging van die beslis sing in cassatie, daartegen o. a. aanvoerend, dat wan neer de procureur van den Voogdijraad het appèl- benoemd tot watermolenaar in de molen Zuider M, te Burgervlotbrug. HOOGWOUD. Maandagavond j.1. hield de IJsclub „De Gouwe" haar jaarlijksche vergadering ten huize van den heer Slo- temaker. Van de 71 leden waren tegenwoordig 12. Door den Voorzitter, den heer W. Rempt. werd de ver gadering geopend en de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De voorz. stelde nu aan de orde: 1. Rekening en verantwoording van den penningmeester. De rekening in volkomen orfo'bevondj "0O|I<1,lra''d «pèl rechter zelf.ua- besloten. De Hooge Raad was van oordeel dat voor het indienen van verzoekschriften van den Voogdijraad, de onderteekening van een procureur niet noodig is, zoodat het Hof wèl moest onderzoeken of op den uag dat de Voogdijraad zijn verzoekschrift tot ver nietiging van het vonnis der Rechtbank indiende, er een wettig besluit was van de Voogdijraad om in appèl te gaan. -- Barsingerlioru. Zelden zal een zoogenaamde propaganda-avond on der ongunstiger omstandigheden gehouden kunnen worden, dan hier het geval was met den avond, uit geschreven door de Afd. Barsingerhorn van den Eond voor Staats pension neering op Maandag 7 No vember ten huize van den heer N. de Jong. Met donker en slecht weer mocht men er zich wel de helft bezet was. De voorzitter, Ds. Van Loon, moest bij zijne ope ningsrede al dadelijk de teleurstellende tijding bren gen, dat de geachte spreker voor dezen avond, de heer F. Netscher, hem in den namiddag een tele gram had gezonden, meldende, dat de heer Netscher door onvoorziene onnitstelbare ambtsbezigheden on mogelijk kon komen spreken; geen kleine tegenval ler waarlijk! En mej. Kossen kon, wegens ongesteld nummers 2, 3 en 4 van het programma kwamen te vervallen. Zooiets is toch wel in staat om het Be stuur een poosje met de handen In 't haar te zet ten. Toch heeft men den avond vol gemaakt. Nadat de heer Koelemeij van Schagen met zijne leerlingen een paar nummers strijkmuziek had ge geven, trad voorzitter op met de voorlezing van „het toespraakje van Perio aan den vooravond der jaar vergadering van 1910" en even daarna met de lezing van een artikel uit het Bondsorgaan over „de oude dienstbode G. M." Met algemeene aandacht werd de lezing dezer beide artikelen gevolgd, en daarna werd eene pauze gehouden, gedurende welke het tooneel moest worden in orde gebracht. Intusschen werd de gelegenheid aangeboden om zich te voorzien van de bekende prentbriefkaarten, van brochures over staatspensionneering en van een bundeltje liederen, welke laatste spoedig waren uit verkocht en nog dezen zelfden avond in gebruik geno men. De heer Koelemeij stelde zich beschikbaar voor begeleiding met de piano en zoo kon ieder deelnemen aan een algemeenen zang. Na de pauze volgde de opvoering van het tooneel- stuk „Oud en Arm" door leden van de vereeniging zelve. Uit den aard der zaak was het een stuk met eene bepaalde strekking, die bij het spel der hoofd personen vrij goed tot haar recht kwam en als zoo danig door het overgroote deel der aanwezigen met grooten bijval werd ontvangen. Na elk bedrijf volgde luid applaus. Na de tooneelvoorstelling, die telkens werd afge wisseld door muziek, dankte de voorzitter allen, die door hunne opkomst hunne belangstelling in de goe de zaak hadden getoond en vooral hen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen propaganda- avond met muziek en voordracht. Met een toepasse lijk opwekkend woord sloot voorzitter deze bijeen komst en ging ieder te half twaalf weer den guren wind in op de thuisreis. mazelen. Te Woudsend heerscht een vrij ernstige mazelen epidemie. In sommige gezinnen liggen alle kinderen, in éen gezin zelfs zeven, ziek. 't Aantal aangetasten bedraagt ongeveer honderd, bijna uitsluitend kinde ren van de christelijke school en bewaarschool. Op de openbare school en de Nutsbewaarschool ontbre ken slechts een paar kinderen. ontduiking postwet. Zaterdagmiddag zijn door den directeur der poste rijen en eenige marechaussees buiten Dokkum en kele vrachtwagens aangehouden, om te onderzoeken of er ook brieven aanwezig waren. Het resultaat is geweest, dat vele brieven zoowel gesloten, als geo- bergstroompjes, die karrenvrachten zand meesleur den. In de Akkerstraat sloeg de bliksem in bij den kastelein K. Het hemelvuur kwam netjes de voordeur in en ging een andere deur uit, zonder schade aan te richten. STORM. Men meldt uit Hoek van Holland: Door de uitgaande Harwichboot „Copenhagen" werd een draadloos bericht naar Scheveningen gezonden, dat op het Noorderhoofd van den Waterweg een viermast- schip was gestrand. Van Scheveningen kwam hier het bericht, waarna de stoomreddingboot „President van Heel" direct naar de strandingsplaats vertrok. Het volk wenschte echter het schip niet te verlaten en vroeg alleen een sleepboothulp. Om 3 uur gelukte het een sleepbootverbinding te verkrijgen en het schip vlot te brengen. Het schip, de Duitsohe viermastbark „Nomia". \yas vóór den Waterweg van de sleepboot losgebroken en daarna gestrand. Men meldt uit Vlissingen: Tengevolge van zwaar stormweer is de loodsdienst eergisteravond en gisternacht gestaakt. Twee Belgische loodskotters zijn met gescheurde zeilen binnengeko men. Een sloep van het Belgische loodswezen, die aan het Beursplein voor reparatie lag, werd door den storm gegrepen en over den kaaimuur geworpen. De gisteravond binnengekomen dagmailboot „Prins Hendrik" is in de buitenhaven tegen een zusterschip gevaren. De „Prins Hendrik" bekwam lichte averij. HOOG WATER Uit Oyen wordt gemeld: Gisternacht zijn de uiterwaarden aan beide zijden der Maas Lngeloopen, zcodat het water van dijk tot dijk staat. Het vee is in tijds in veiligheid gebracht. PORTUGEESCHE GEESTELIJKEN. Met het stoomschip Borgemeister, van de Duitsche Oost-Afrika-lijn. zijn gisteren ongeveer 60 Portugeesche geestelijken te Vlissingen aangekomen. De jongeren zijn doorgereisd naar België, de ouderen naar Baekem. in Limburg. (N. R. Ct.) WOLHANDEL. De wolhanded staat in Hollands Noorden vrijwel stil. Dit is niet omdat reeds bijna alles is verkocht, integen deel, er zijn nog duizenden vachten aanwezig. De oor zaak is, dat de boeren tegen de bestaande markt niet willen verkoopen. Toch zijn de prijzen beter dan in 1909. Werd toen in November 95 cent besteed, thans wordt f 1.10 betaald. De stijging van verschillende grond stoffen, doet de boeren hopen, dat ook de wol wel meer zal stijgen, en daarom houden zij hunne voorraad vast. Vnua Panlowna. De teelt van tuinbouwzaad neemt in den Anna Pau- pend in beslag genomen zijn. Naar aanleiding hier- lownapolder van jaar tot jaar toe. In het bijzonder van, schrijft „Oostergoo", is door eenige handelaren js zulks het geval met spinaziezaad. Dit jaar werden batig slot der vorigs rekening, en de uitgaven f 14.071/2 alzoo is er thans een batig slot van f 32,921/0. 2. Benoeming bestuurslid wegens periodieke aftre ding van den heer Jb. Boon. Bij da gahouden stem ming werd de heer Jb. Boon met 11 van de 12 stem men herkozen. Besloten werd: geen afgevaardigde te zenden naar de algemeene vergadering te Zaandam. Bij de rondvraag vraagt de heer G. Visser of het niet gewenscht zou wezen, om. wanneer er ijs is, eenige sportfeesten te houden voor kinderen. Algemeen was de vergadering daarmede eens en er werd dan ook besloten aan het bestuur over te laten. HOOGWOUD. In de Maandag i.1. gehouden bestuursvergadering van de afd. Hoogwoud van den Bond voor Staatspension neering, werd besloten om in de maand December een propaganda-avond te houden en als spreker daar voor uit te noodigen den heer L. Hoejenbos te 's-Gra- venhage. Het Volkspetitionnement met de daarbij behoorende lijsten zal worden gezonden aan het Dep. Hoogwoud der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, het Nut en Genoegen aan de Gouwe en andere vereénigingén in deze gemeente bekend. nieuwe niedorp. Onze plaatsgenoot de hoer D. Olie, is benoemd tot de teei, niet zingen dien avond, zoodat de onderstaand telegram verzonden: Zijne Excellentie, den minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, Den Haag. „Is vanwege Uwe Excellentie last gegeven open be stelbriefjes, van karrijders uit de omliggende dorpen, op Dokkum, in beslag te nemen en dientengevolge particulieren buiten Dokkum te dupeeren en winke liers in Dokkum te benadeelen in hunnen handel en dit alles zonder voorafgaande waarschuwing AANGEVALLEN. In den nacht van 14 op 15 Oct. werd de landbou wer J. S., te Ansen, komende van de jaarmarkt te j Ruinen, een paar malen aangevallen en beroofd van zijn portefeuille met ongeveer f 300; hij kreeg bij die gelegenheid een hoofdwonde, di6 niet wilde ge nezen. De politie deed sedert ijverig onderzoek, maar kon de daders niet opsporen. De aangevallene ver klaarde, dat hij de aanranders niet kende. Anderen verklaarden, dat hij het wel wist, maar het niet wil de zeggen, omdat de schuldigen nauw aan hem ver- Want waren. Toen S. Donderdag op jacht was, voelde hij zich niet wel, en hij werd met moeite naar huis ver voerd. Blijkens geneeskundig onderzoek was het een gevolg van de hoofdwonde, die ontstoken was. Hij is thans daaraan overleden. Naar de daders wordt opnieuw een onderzoek ingesteld. DE STORM. Men meldt uit Arnhem: Gisteren woedde boven onze stad een hevige storm, vergezeld van zwaar onweer, Door den stroomenden regen leken de hellende straten in Klarendal wel Feuilleton. ROMAN VAN ROSENTHAL. 1. De bewoners van de stad Embden waren in groote verbazing en opgewondenheid gebracht door een in het plaatselijk blad verschenen advertentie: Kantongerecht Embden. Daar de weduwe Amalie Mölenhoff, geboren Hor sten uit Dantzig, den lOden dezer maand zonder achterlating van een laatste wilsbeschikking is ge storven, wordt de sedert vijf jaren zonder achter lating van adres, verdwenen zoon der erflaatster Jo- han Wolfgang Mölenhoff bij deze opgeroepen, om zich binnen zes maanden persoonlijk aan het kan tongerecht alhier te vervoegen, of door een gevol machtigde zijn wettige aanspraken te doen gelden. Deze advertentie gaf aan de bewoners van het handelsstadje veel stof tot praten- In het algemeen had men iets heel anders verwacht. Een ieder die ha verhoudingen kende, en de gansche stad kende die eigenlijk, vond de zaak heel erg onbegrijpelijk en onverklaarbaar, ofschoon men van de weduwe van den tierentemmer Mölenhoff steeds iets nieuws ge- woon was Een twintigtal jaren geleden was de Jonge schoo- weduwe wier man a.ls offer van zijn, gevaarlijk beroep was gevallen, in Embden aangekomen. Zij bracht behalve een lieven éenjarigen knaap een heel groot fortuin mede. De jongo weduwe liet een groot stuk grond koo tten en een mooi buis bouwen. Een tuin werd daar om heengelegd, geheel met een boogen muur afge sloten. Zij liet een onderwijzer komen voor haar 2<x>n, Pruisische bedienden en leefde geheel afge kaderd. zich geheel wijdend aan de opvoeding van ha&r zoon. De goede Embdenaars waren over deze a^onde- ri°g alles behalve te spreken en de monden werden dan ook geducht geroerd, temeer daar er in het stille nest bijna nooit iets bijzonders voorviel. De burgerij gevoelde zich beleedigd eu schudde vol ergernis het hoofd over de vreemde leefwijze der onbekende vrouw. Maar daar de weduwe op grooten voet leefde, paarden en rijtuig hield, alles ruim be taalde, geraakte men spoedig aan het vreemde van haar doen gewoon, ofschoon men met scherp speu rend oog al haar doen en laten gadesloeg. Het geheimzinnige werd nog vergroot, door de geruchten, die zoo langzamerhand tot de Embdenaars doordrongen. Vooreerst vernam men dat de weduwe een afschuw had van het beroep van haar man. Zij had dezen leeren kennen, toen hij beambte was in den Dierentuin te Londen en eerst later had hij als eigenaar van een groote menagerie fortuin gemaakt. Daarom heette het, alleen om haar zoon ver van het vreeselijke beroep van zijn vader verwijderd te houden, had de weduwe Embden als woonplaats ge kozen Zij wilde hem voor de studie opvoeden, maar weldra werd het duidelijk, dat aard en karakter van c!en jongen te vreemd en hartstochtelijk waren en aat hij in alle opzichten leek op zijn vader, die een vreemd en wild man geweest moest zijn. De weduwe had iets melancholieks en de jongen werd door haar zeer streng behandeld. De kleine hengel groeide voorspoedig op en was op zijn Iie" gentiende jaar reeds een flinke man- Hoog en slank van gestalte, had hij een gelaat, dat men, als men het eenmaal had gezien, nooit meer vergat. Er ging van hem een groote aantrek kingskracht uit, zoo hij dit wilde, om in het volgende oogenblik door een uitdrukking van wreedheid de mtnschen weer af te stooten, Hij was wat men noemde een mooie man en hij bracht de harten van alle jonge vrouwen en meisjes in opstand, die in den regel alleen met hem dweep ten, ofschoon er zoo langzamerhand een heel aantal leelijke streken van hem bekend geworden waren. Het was spoedig van algemeene bekendheid, dat Wolfgang Mölenhoff hoog speelde, wreed en harts tochtelijk was. Zoo nu en dan verdween de jonge man voor een aantal dagen en kwam dan weer uit Berlijn of Hamburg terug, waar hij geweldige som mei gelds er had doorgebracht. De middelen die zijn moeder hem verschafte, waren niet toereikend, eti zoodoende moest hij tot allerlei middelen zijn toe vlucht nemen om aan geld te komen. De dolste uit spattingen deden den jongen Mölenhoff spoedig in de beruchtste kringen bekend en geliefd zijn. Zijn moeder zag dit alles met groot verdriet en boe energiek en krachtig zij ook mocht optreden, het mocht haar niet baten. Het leek wel of Wolf gang zijn moeder haatte en niet het minst bekom merde hij zich om haar smeeken en bidden. Op zekeren dag ontstond er in het huis achter den hoogen muur een geweldige scène ten slotte viel er een schot. De een beweerde dat Wolfgang zichzelf had willen doodschieten en dat de moeder dit had verhinderd en zoodoende werd verminkt, een ander vertelde nog verschrikkelijker dingen. Precies wat er gebeurd was wist men niet. Dit werd even wel spoedig bekend, dat de weduwe zwaar ziek was en de dokters dagelijks de villa bezochten. En toen de weduwe zich eindelijk weer op straat ver toonde, had zij een hand minder. Zonder veel omslag werd er toen voor den jon gen Mölenho'f passage genomen »P ©en boot naar Autralië en het duurde niet lang of na het bekend worden van dit feit, kwamen de schuldeischers met hun vorderingen naar de villa der weduwe. Maar heel kalm werden al die lastige bezoekers verwezen naar het adres van den jongen mijnheer in Adelaïde. Op de villa Mölenhoff werd het na dien zeer een zaam en stil. De weduwe zag men bijna niet meer en van den zoon hoorde men niemendal. Ecu, half jaar later scheen er op de villa weer nieuw leven gekomen, er waren namelijk een paar jonge familkleden gearriveerd. Een jong, mooi meisje eu een 20-jarige ernstige jonge man. Het waren kin deren van een zuster van mevrouw Mölenhoff, insge iijks menageriekinderen. Sedert hun ouders kort na elkaar waren overleden, had de jonge dame het be roep van haar vader moeten opnemen en had zich als dierentemster een grooten naam gemaakt. Zij kon zoodoende ruimschoots voorzien in haar eigen rnderhoud en van haar lichamelijk niet sterken broeder. Maar eindelijk gaven zij gehoor aan de steeds met drang herhaalde bede van haar tante in Embden, om toch dat ellendige beroep vaarwel te zeggen en van dit gewas ongeveer 50 H.A. in cultuur gebracht. De opbrengst was over het geheel bevredigend. Gé- middeld werden 2000 K.G. per H.A. geteeld. De prijs is 21 cent per K.G. PLICHTSBETRACHTING GESTRAFT. Dr. Franz von Riedau, gemeente-arts in een Oos- tenrijksch plaatsje, heeft, ingevolge zijn wettelijke verplichting, een geval van typhus bij de overheid aangegeven. De inkwartiering, die in het plaatsje had zullen komen, en die bij de neringdoende be volking groote verwachtingen had opgewekt, werd af gelast. De handelaars in levensmiddelen hebben daar na besloten, den arts niets meer te verkoopen, en, daarmede niet tevreden, hebben een aantal ingezete- üen, die misschien reeds van schoonzonen in uni form hadden gedroomd, bij het gemeentebestuur aan gedrongen op ontslag van den dokter, dat dan ook werkelijk werd gegeven. De betrekking is nu door het Reichsverband österreichischer Aertzeorganisatio- nen geboycot (Allg. med. Centralz.). Volkomen te recht. Een artsenvereeniging mag in haar midden geen lieden dulden, die reeds door te solliciteeren naar deze betrekking, toonen, dat zij bereid zijn, de wet ten des lands te overtreden als hun broodheeren dat verlangen, en daarbij leven en gezondheid van an deren in gevaar te brengen. Billijk zou heit ook zijn, als de landsregeering den arts, die ter wille van zijn burgerplicht moet lijden, schadeloos stelde, daar zij bij haar te komen. Zij konden zich beschouwen als haar kinderen en haar eenzaam en verlaten leven wat opvroolijken en meer inhoud en waarde geven aan haar vreugdeloos bestaan. Met deze beide jonge menschen scheen het geluk en de vrede zijn intrek weer te hebben genomen in de villa Mölenhoff. Er heerschte vroolijkheid en ge zelligheid en het was een intiem en gelukkig krin getje. De oude vrouw, toegankelijk voor aanhankelijk heid en hartelijkheid, die de beide jonge menschen haar gul betoonden, vond in hun bijzijn en samen leven vergoeding en vertroosting voor het groots verdriet dat het leven haar had gebracht. Zoo verliepen eenige gelukkige jaren. De vrede werd door niets gestoord en vanaf de buitenwereld drongen geen onrustbarende geruchten tot hen door. Maar eensklaps werd de weduwe Mölenhoff ziek. Zij liet den jongen advocaat Rössum, die naast haar woonde, roepen en maakte haar laatste beschikkin- gten. De beide jonge bloedverwanten werden, zoover de wet dat toeliet, tot universeele erfgenamen benoemd en de verloren zoon, die nooit meer Iets van zich had laten hooren, kreeg een groot jaargeld. Algemeen werd deze beschikking der oude dame rechtvaardig en billijk geoordeeld en het millioen mark, waarop men de erfenis schatte, gunde men hen van harte, omdat het een paar vriendelijke en be leefde menschen waren. Het testament was onderteekend en den volgen den dag zou de notaris de verdere formaliteiten ver richten en het bij het gerecht deponeeren. Maar dienselfden nacht stierf de weduwe vrij onverwacht en toen men later naar het testament zocht, was dat op raadselachtige wijze verdwenen. Notaris Rös sum had het op aandrang der weduwe in een cas sette gelegd, die op een tafeltje nanst het bed der weduwe stond. 's Avonds was de cassette gesloten geworden en den sleutel had de overledene in een reticule gedaan, die steeds onder haar hoofdkussen een plaats vond! Den volgenden dag was de cassette ook wel ge sloten, de sleutel werd op zijn oude plaats gevon den, maar van het testament was geen spoor meer te ontdekken. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1