Niets is lastiger te ver dragen dan Aambeien. Gemengd Nieuws. Icn wij h Lr voig.n. Do diensten van plantsoenen en gemeente-reiniging werden tot gemeentebedrijven ver heven, in verband met het bepaalde bij het nieuwe art. 11 Ibis der Gemeentewet. Hot voorstel van een der leden o:n nu de gemeente het volgend jaar in verbaixl mot den uitslag der volkstelling als ko mende boven de 20.000 zielen, zal moeten overgaan let aanstelling van c?n derden wethouder ook tot benoeming van een vierden wethouder over te gaan, opdat het aan al loden van het college van B. en NV. oneven zij, werd niel klemmend geacht. Hot voorstel wend niet ondersteund. Voor een op te richten bibliotheek der handelsdag school werd f 50 uitgetrokken voor eene betere alar meering van de brandweer, door het doen aansluiten van de woningen van brandmeesters aan het plaatse lijk telefoonnet f 700; de subsidie voor drankbestrij ding werd verdubbeld en gebracht van f 100 op f 20Ö, evenals die voor de openbare boekerij en leeszaal van f150 op f300. Aan de laatste verhooging ging een vrij vinnig debat vooraf en de beslissing viel na eene partij stemming, n.1. 8 tegen 5 stemmen (links tegen rechts). De gehecle begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 592o87.94 met een post voor onvoorziene uitgaven, groot f 7122.38V2. Onder ontvangsten en uitgaven is begrepen een be drag van f 100000 als opbrengst eener te sluiten kas- looning, in verband met eventueel uit te voeren open bare werken. alkmaar. Bij de Donderdag ten stadhuize gehouden openbare verhuring van de boerderij „Ooslwijk", met daarbij be- hoorend weiland, le zamen groot 22.72.54 H.A., welke boerderij onlangs door de gemeente werd gekocht voor ruim f 53000, werd ingeschreven als volgtJ. Bakkum Nz. te Castricum voor f 3011 's jaars; J. Vethaak te Alkmaar f 2836; J. A. NVaijboer te Aartswoud f 2730; A. Bloem te Oudendijk f 2860; J. Akkerman te Ber- germeer f 2610; C. Dudink te Berkbout f 2450; J. Tromp Gz. te Schagorbrug f 2410; G. de Graaf, te Heiloo f 2465; P. Roskam te Alkmaar f 2400; P. Uitenthuis Pz. voor f 2400; P. de Lange te Alkmaar voor f 2431.50; G. Hooiberg te Yenhuizen voor f 2400 en K. NVorp te Starnmeer voor f 2000 's jaars. Gunning Voorloopig aangehouden. Bij de tegelijk gehouden verpachting van eenige per- ceelen weiland werden twee perceelen, te zamen groot 3.42.00 H.A. toegewezen aan D. Bregman te Alkmaar voor f 436 's jaars en vier perceelen, te zamen groot 7.51.10 H.A., gegund aan A. Velzeboer aldaar voor f 808 's jaars. De Kapcllcrijgooderen van M. van de Velde, genaamd anp lokhorden der gemeente werden opnieuw pacht aan C. Verreij aldaar, voor f 200 's jaars. de mislukte ballontocht. De h.h. Berliner, Gebauer en Nicolai. die in da vorige maand per luchtballon van Berlijn naar Londen tracht ten te reizen en nabij IJmuiden in zee stortten, heb ben den gezagvoerder van de stoomloodsboot nr. 7, die hun het leven redde, den heer J. H. Muller, als aandenken aan dezen mislukten ballontocht geschon ken een tafelstuk, voorstellende een ballon met schuitje, waarop een zilveren plaatje met inschrift is bevestigd. geld gevoxdex. Een 4-tal jongens bevonden zich gistermiddag op de oude begraafplaats te Assen en wel tnsschon 3 en 4 uur. Naaat door hen een afgebroken grafieeken was op gelicht, vonden zij daaronder een militair schoenzakje inhoudende f 92.50, waaronder bankbiljetten en zil vergeld; vermoedelijk is dit afkomstig van den onlangs in de kazerne plaats gehad hebbenden diefstal van menagegeld uit een kastje van den onder-offieier-me- nagemeester. het groeiexde bed. Men meldt uit Rijssen, d.d. 16 Nov. Toen we de vorige week schreven over het ons medegedeelde verhaal van ,.Het groeiende bed", hadden we geen gelegenheid om dadelijk naar deze zaak een nader onderzoek in te stellen. NVe deelden het dan ook mede in de eerste plaats om het humoristische van het geval, en voorts om te laten zien tot welke onzinnig heden het bijgeloof de menschen brengen kan. Bij onder zoek is ons thans dan ook gebleken, dat van het heele verhaal geen woord waar is, wat trouwens ieder ver standig mensch dadelijk zal begrepen hebben. Deze zaak heeft echter ook een ernstige zijde. Er zijn n.1. nog veel meer menschen dan men denken zou, die in deze verlichte? 20ste eeuw dergelijke ver halen voor waar aannemen, en nu is ons ter oore ge komen, dat in onze gemeente een huisgezin om deze vermeende tooverij wordt gemeden, niet alleen, maar zelfs lastig gevallen. Bij het onderzoek naar deze zaak is ons nog eens weer overtuigend gebleken, hoe diep 't bijgeloof bij een gedeelte van het volk geworteld is. Zoo hoorden we het volgende vertellen Zekere huismoeder, die eiken morgen in de keuken pannekoeken bakte, en. om den damp te verdrijven, daarbij de buitendeur openzette, zag dan telkens een zwarte kat naar binnen komen, die in den hoek van den haard ging zitten en de vrouw met gloeiende oogen aankeek. Alle pogingen om het beest te verdrijven wa ren vruchteloos. Ten einde raad nam zij op een mor gen een lepel met kokende olie en wierp dat vocht de poes over den kop waarop zij vluchtte en nooit werd teruggezien. Den volgenden morgen had een der buren echter hevige brandwonden aan het hoofd. Ergo.... de zwarte poes was buurman. Wanneer zullen de mensehen nog eens wijzer Worden - Harenkarspcl. In het bestuur van den Ringpolder werden deze week herkozen de heer H. Kooij als Molenmeester en de heer P. Bruin te Sint Maarten als Hoofdinge land. veenhuizex. o. niedokp. Er is avondkerk. De gemeente heft psalm 19 vers 1 aan. In het kerkgebouw heerschl een plechtige stem- nu eenmaal niet te veranderen, ik kan en ik wil ook mijn geld niet verliezen." „NVannoer het testament eens gevonden wordt, ont vangt de jonge Mölenhoff zoo weinig, dat uw vorde- gen wel niel zullen worden betaald", zeide de zoon. „Ja. dat weet ik ook wel, maar daar is niets aan te doen, maar tot dusverre is het testament nog niet teruggevonden. De zoon aanvaardt dc erfenis en ik zal er vlug bij zijn om mijn geld te ontvangen." „Ik zal protesteeren. tegen de eischen van den erf genaam". riep de advocaat opgewonden uit. „Ik zal ue bewijzen bijbrengen., dat het testament is gestolen en niet door de erflaatster is vernietigd." „Heb je hiervan dan al reeds iets ontdekt", vroeg de vader, terwijl hij strak naar den grond keek. „Dat heb ik maar het is een zwak bewijs. Maar u zult mij ten goede houden, dat ik daarover niet ver der uitwijd. U weet, een advocaat mag niet de belan gen schaden van zijn cliënten". „Houd je geheimen maar 'voor je, jongenlief' zeide de vader oogenschijnlijk schertsend, „maar wij krijgen elkaar dan in het haar. Ik moe4 pogen mijn geld te krijgen en jij steekt mij een spaak, in het wieL, dooi den erfgenaam aan te vallen." „Helaas", zeide de zoon mismoedig, „zoo wreekt het zich, dat u met zulk een man zaken hebt gedaan. Mijn plicht en geweten dwingen mij te handelen zoo als ik doe." „En mijn plicht als zakenman drijft mij er toe, geen geld te verliezen, en zoo staan wij weer gelijk, H-inrlch. Juristenplicht en koopmansplicht, en ik wensch, ook in jouw belang, mijzelf meer geluk dan, Jou."' „Ik hang volstrekt niet aan geld, vader." „Dat weet ik en daarom ik des te meer, opdat ik Je een groot kapitaal zal kun len nalaten. Tot nu toe was ik voor niets bevreesd en je zult zien, Jon genlief, dat Mölenhoff hier vast zit en al je pogin gen tevergeefs zullen zijn." „Dan heb Ik toch mijn plicht gedaan," meende de nring. Eensklaps wordt echter dc wijding verbroken. Een lamp valt met donderend geraas naai hemden, breekt op den vloer aan stukken en brandende petro leum stroom! alle kanten heen. Vrouwen en meisjes vliegen een kort gilletje uitend, naai den uilgung, man nen staan verbijsterd naar de vlammen le staren. Werp er een jas over. roept er eon. Lange aarzeling onder de hoeren. Wie zal hier zoo edelmoedig zijn zijn Zon- dagschè jas ter redding van 't kerkgebouw aan het ge vaar van verzenging prijs te geven? Eindelijk trekt de voorzanger in een vlaag van opofferingsgezindhefidi bovengenoemd kieedingsluk uit, de vlammen worden handig van verderen toevoer van zuurstof afgestolen en de brand Is gobluseht. De koster spoedt zich met de puirihoopen der eer tijds stralende lichtbron naar buiten, allen gaan naar hunne respectieve zitplaatsen en de gemcenle zingt psalm 19 vers 5. WINKEL. De milicien P. Witsmeer, bchoorende tot de lichting 1910 en ingedeeld bij de 3e Comp. Hospitaalsoldaten, is opgeroepen om op 1 December a.s. in werkelijken dienst terug te keeren. WINKEL. Zondag 27 November a.s., des namiddags van 2 tot 6 ui r, zal door de Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente, slemming worden gehouden voor vijf nota belen. Periodieke aftreding de heeren .1. Zeilenmaker, A. Nobel en P. Wit Czn.. Vacature de heeren R. Rezelman (wegens vertrek) en J. Dekker (wegens be noeming tot Kerkvoogd). VEENHUIZEX', OUDE XIEDORP. Tot notabel der Ned. Herv. Gemeente alhier is her kozen de heer P. Raat. LANGS DE STRAAT. MYOPIE. Door de Doklaan zeult, met kleine stapjes loopend, een heel klein, oud-achtig fotograafje zijn zwaar toe stel. Onder zijn arm steekt een statief, uitgetrokken als een lans vooruit. Zijn brillig muizehoofdje is schuin omhoog geheven, als van menschen, die niet heel erg goed zien, en z'n kralenoogjes twinkelen, knippend tegen t zonlicht. Hij sjouwt, scheef overzakkend naar den kant, waar hij 't toestel vasthoudt, den hoek om, kijkt eens rond, beschouwt met bijna-dichte oogjes de helblauwe lucht, zet dan alles uit zijn handen neer, bet z'n voorhoofd. Dan stelt hij zijn camera op„ zet een driepoot schrap, werpt den insteldoek over het 'matglanzende toestel, scharrelt in zijn tasch naar cassetten en matglas. Ondertusschen is een troep jongens nader geko men. Een hunner heeft een langen hengel bij zich. Ze smoezen en konkelen en grinniken verstolen met elkaar. Het bijziende fotograafje wil blijkbaar de Park schouwburg-ruïne kieken. Hij steekt z'n muizehoofdje onder 't doek, frommelt en peutert aan 't front van de camera, trekt de balg in en uit, stelt In... Onderwijl is de jongen met den hengol in een portiek gaan staan. Aan 't snoer bungelt zijn pet. En nu laat hij die pet neerdalen vlak voor de lens van het toestel... De jongens grijnzen. Van onder den doek komt 't stom-verbaasde hoofd van den fotograaf uit. Hij kijkt suffigf rond, loopt om 't toestel heen, beademt 't objectief, wrijft het op met 'n lapje. De jongen met den hengel heëft snel z'n pet opgezwiept. Nu duikt 't kleine mannetje weer weg onder den zwarten doek. En de pet daalt. En weer verschijnt, met een uitdrukking van 't meest intense verbaasd heid erop, het brillig hoofdje. Hij snapt er niets van, kijkt, draait, betast, verschuift, gaat een meter verder staan, verstopt zich weer onder den doek. met al schichtiger beweginkjes, blazend van ontstel tenis. Als de pet weer voor de lens bengelt, steekt juist de geplaagde fotograaf zijn hand uit en grijpt 't snoer met 'n hoofddeksel vast. I Met z'n neus vlak er op, bekijkt hij de pet. 't Wordt hem licht. Hij palmt 't sneer èn den hengel ln de jongen heeft 't ding in den steek gelaten en wenkt met koortsige handwuivinkjes een ver- nen agent. Als die genaderd is, vertelt 't fotograafje hem de zaak. En even later verbergt hij zich onder zijn do$k, en kiektTel. EEN LEUK BOERTJE. Uit Gennep meldt men aan De Geld. als historisch: In de nabijheid van Kleef had een arm keuterboer tje 100 M. aan schulden te betalen. Eindelijk woëdt de winkelier het wachten moede en wendt er den deurwaarder op af; deze laatste, niets vindende van eenige waarde dan een mager koetje, dat men vol gens de wet niet mag ontnemen, keert onverrichter zake huiswaarts. Intusschen zint en peinst de broeder van den win kelier om het boertje zijn beestje afhandig te ma ken. Hij trekt naar de woning om het koetje te koo- pen, doch komt tot geeh accoord; het manneke klitigt al maar door, dat hij zoo'n gebrek moet lijden- Kwasi medelijdend zegt de andere, ik zie uwen toestand, het graat zoo niet, ik zal je helpen, morgen krijg je een mooie flinke geit present. Dankbaar voor zoo veel goedheid knipmeste het manneke dat het een lieve lust was. Den volgenden dag arriveerde Sik werkelijk, men kan begrijpen, hoe de familie in haar nopjes was. Carl naar den winkelier: Zeg broer, we hebben 'm, nou heeft hij twee stuks vee op stal,, en de koe is ons! Drie (lagen later: De deurwaarder opnieuw op het pad. Zeg vriend, je hebt nou twee sluks vee op stal. dus nu moet de koe worden verkocht. Ja, zegt het boertje toen die goeie Carl me zoo'n schoone vette geit stuurde, he k ze maar dadelijk ge slacht, gezouten en opgegeten, en dè mo'k zeggen, 'ie smakte fijn, ik wou. dat ie er nog maar een stuurde. zoon, „en al mijn krachten zal ik toch blijven aan wenden om de waarheid te doen zegevieren." De jonge man ging daarop heen. Toen de oude Rössum alleen was, lachte hij bit ter. „Zoo moest het komen,"' riep hij halfluid uit. ,,De zoon strijdt tegen den vader en helpt den tak door zagen, waarop zij beiden zitten. Wat een dwaas ben ik om zooveel geld te verliezen. Ik waag mijn ouden kop er nu nog aan. Zou het niet beter zijn het tes tament maar te verbranden," en de oude haalde uit bet geheime vak het testament te voorschijn. „Maar neen, dat kan Ik niet doen, dat zou gelijk "staan aan mijn fixtanciëelen ondergang. Het heele huis Rös sum stort dan ineen. Maar dat is nog niet noo- dig. Daartoe heb ik altijd nog tijd te over. ik zal pogen met dien stijfkop hiernaast het op een ac- coordje te gooien. Hij zal zich onder mijn handen moeten buigen en !j zal mij ook deze kwade uren moeten betalen. Beuaard, vooral bedaard, Hlnerk Niets overhaasten, kalmte voert steeds tot het goe de doel." En toen pakte hij het document weer zorg vuldig in een stuk papier en verborg het weer in de geheime iade. HOOFDSTUK 3. Het seizoen in Osteiwle was begonnen en alles maakle zich gereed, om de vreemdelingen te ontvangen De groote hotels en pensions waren met werkelijk" vórste lijke pracht ingelicht en het leek wel een algemeenc wedijver in luxe en weelde. Ook was er een groot houten gebouw opgericht, waarop met ware reuzen letters het woord Bryland's menagerie stond, j Op groote roode biljetten staat verkondigd dat l 1 heresa Levien op iederen middag te vier uur een groote voorstelling zal geven met haar gelenide leeuwen tijger, hyena en wolf. Hoewel deze groote zeebadplaats genoeg pleizier en vermaak aanbood en er een geduchte concurrentie was op dat gebied, giiig men toch algemeen gaarne naar de menagerie van Bryland, omdat daar werkelijk mooie En weer keerde de deurwaarder onverrichlcr zake huiswaarts. hand- en spandiensten. Door den Raad der gemeente Baarle-Nassai: (N.-B. is een verordening vastgesteld op haiul- en spandiensten ten behoeve der gemeente. De bedoeling is. <lat alle inwoners, enkele categorieën uitgezonderd, als geeste lijken, onderwijzers, politie, enz., op dc wegen der gemeente zullen werken of laten werken wanneer dit door den gemeenteraad wordt noodig geacht. Het toe zicht wordt gehouden door wijkmeesters. NV ie zelf niet wcnscht te werken, betaalt daarvoor jaarlijks een om slag in de kosten. Deze verordening bctee-kcut heel wat voor een uit gestrektheid van meer dan 8000 H.A. en zeer veel wegen, vooral aarden wegen diefstal van haring. Gisterennacht heeft de politie te IJmuiden een flinke vangst gedaan. Uit een gesprek van twee mannen hadden twee agenten opgemaakt, dat er dien nacht iets aan handje zou zijn. Er werd van vaten haring gesproken, die gestolen zouden zijn. En werkelijk bleek er wat gaan de tc zijn. Bij het station mocht men de hand leggen op drie Soheveningsche opkoopers, die van de bemanning van twee bommen, Sch. 141 en Sch. 265 (van de reederij De Niet te Seheveningen) een twintigtal vaten haring hadden gekocht. Natuurlijk wist deze reederij van dezen verkoop niets af. Nu het vermoeden bestaat, dal dergelijke diefstallen moer plaats hebben (ze zijn niel steeds le eonfroleeren) Wijl de bemanning zelf de hoeveelheid gevangen haring opgeeft), meent men met de aanhouding dier opkoo pers een goede arrestatie gedaan le hebben. Ook de bemanning van dc twee bommen heeft bekend aan den diefstal sahuldig te zijn. Dc haring werd in beslag genomen. O.H.Ct. op z'n elf-en-debtigst. Men schrijft uit Woerden: De lang verwachte aanbesteding van het nieuwe stationsgebouw te Woerden zal nog wel een tijdje uit blijven, daar het gebleken is, nu alle teckeningen enz. goedgekeurd waren, dat men toevallig vergelen had de H. IJ. S. M., die in die zaak ook medezeggenschap heett, er in te kennen, zoodat er weer een poosje uit stel zal komen in die zoo hoog noodige zaak. buit van 5 halve centen. Dezer dagen werd bij de heeren Ducroo en Zoon, te Gorinchem, ingebroken. H.H. inbrekers hadden ech ter geen succes, niets kon door hen worden buitgemaakt dan 5 halve centen. 1 ernstig mijnongeluk. Op de mijn Oranje-Nassau te Heerlen is NV oensdag een ernstig ongeluk gebeurd. Men meldt daaromtrent aan de L. K. Zekere Vos was met een 16-jarigen jongen, Bour geheeten bezig met het herstellen en scherp maken van luchtboren. Een boor. die verstopt was legde hij in het vuur om ze gloeiend te maken. Met een vreeselijken knal sprong de boor in duizenden splin ters, die door de smederij vlogen. Van Vos. die de boor met een eind in de liand had, werd de duim af gereten en hand en arm tot aan den elleboog verbrij zeld, terwijl een stuk staal van 10 c.M. lang in zijn onderlijf drong. De jongen kreeg een splinter in hel hoofd, die de hersens raakte, terwijl eenige stukken in zijn gezicht kwamen, vreeselijke wonden achterla tend; o. a. is meer dan de helft van den neus af- 1 gescheurd. NVelke kracht de splinters hadden, kan men hieruit zien, dat het ijzeren dak op vele plaatsen groote ga ten vertoonde, waardoor de splinters zijn gedrongen. Op 50 meter afstand drongen de splinters nog dooi de ijzcTen platen. Iedereen vluchtte uit de smederij bij het hooren van den geweldigen slag, die de smidse deed daveren. Geneeskundige en geestelijke hulp was dadelijk ter plaatse. Beide verwonden ver- keeren in levensgevaar. in- en uitval van het handelsblad. Dë vol-plané. Yliegmenseh NVijnmalen heett zijn molor afgezet en komt in een prachtige glijviucht op de Soesterheide neer. Een opgetogen bewonderaarster roept: „Verrukkelijk toch. zoo'n val-planeet roodvonk. Onder de kinderen in de gemeente Dantumadeel (Fr.) heersdht in vrii er se mate roodvonk. Op medisch ad vies is een der openbare lagere scholen daarom tijdelijk gesloten. te veel. De trek van w-erklooze arbeiders uit de provinciën Groningen, Friesland en Drente naar Duitschland is in de laatste weken zóó groot, dat tal van personen cnverrichterzake terugkeeren. soms tot de grens door de politie worden teruggebracht of geheel te voet lange reizen naar de Nederlandsche grensplaatsen maken. Het aanbod van werkkrachten overtreft in Prui sen en NVestfalen de vraag er naar; tal van bur gemeesters hier te lande waarschuwen dan ook voor het afreizen naar Duitschlani voor het zoeken naar werk, waar het aan te raden is eerst clan daarheen te vertrekken, als men verzekerd zij werk te krijgen. een mooi personeel. Te Etten, gem. Gendringen. is de openbare school voorloopig gesloten, daar zoowel het hoofd als de onderwijzer wegens het plegen van onzedelijkheid mei vrouwelijke leerlingen te Arnhem in arrest zijn. echt treurig. Men meldt uit Rotterdam: In een woning in de Sophiastraat alhier was gister avond de grootmoeder, die bij haar-gehuwde kinderen inwoonde, stervende. De kleinkinderen waren bij de benedenburen ge bracht. Terwijl nu de buurvrouw juist even boven was, ge raakte oen der kinderen, oen 4-jarig jongentje, door te dicht bij den haard te komen in brand. Overburen, die dit zagen, kwamen te huLp en doofden do vlam men. maar liet kind was zóó ernstig aan borsl erf gezial verbrand, dat de dokter, die bij de stervende ójwji moeder was, overbrenging naar het ziekenhuis zakelijk achtte. Daar is het kind nog denzeifden avÜJ overleden. "w SPAARNDAM. Dc door de justitie uitgeloofde som van f 1000 wj liet vinden van den dadcr(s) of beier het geven v?' zoodanige aanwijzingen, die tot het opsporen ]eJc inzake den moord te Spaarndam, is door de familio beschikking gesteld. 1 11 1 EEN STAMMOEDER MET 518 AFSTAMMKLllf GEN. Jane Morris, een dame, die aan den voet van de, Cumberlandberg, in het district Jackson, Kentncj, verblijf houdt, kan er zich op beroemen, moeder grootmoeder, overgrootmoeder en bet-overgrootQ] der van totaal 518 nakomelingen te zijn, die eiier flink en gezond zijn, en van wie er en. daar (j de oude dame bijzonder trotsch op tot dusver] nog niet een enkele iets met de justitie heeft maken gehad. Bovendien kan de eerwaardige dame zich verW gen ln den stoffelijken voorspoed van haar nakouJ lingen, die het grootste deel van den grond in district in bezit hebben, en er allen, „goed bijzitten»! Mevrouw Morris Is, ondanks het feit, dat er vit.| geslachten na haar komen, nog pas 86 jaar, ze hoopt en rekent er op, de honderd te ha»s en ook de vijfde generatie nog te zien opgroeien. 1 Haar echtgenoot stierf 10 jaar geleden, zes jarej na het vieren van de gouden bruiloft. Het mag nog wel worden vermeld, dat de 518 jjjJ deren, klein- en achterkleinkinderen, allen van éél en hetzelfde huwelijk afstammen. Het stam-echtpaar zelf had 6 zonen en 9 <\ck-vJ ters. De zonen trouwden allen, en van de doehteJ stapten er 6 in het huwelijksbootje. Een dezer dochters heeft 16, een andere 15 kie. deren gehad, en daar ook de kinderenrijkdom overige huwelijken op buitengewoon hoog peil stond zoo Kon Jane Morris zich, nog vrij jong zijnde a in een klein legertje van 128 kleinkinderen verheu gen, die op hun beurt huwden en grootmama me; nog eens 326 spruiten kwamen verblijden. Ook van de achterkleinkinderen zijn er al eenjje: getrouwd, die het aantal nakomelingen der stammoe der met nog eens 4 9 zielen hebben verrijkt. VREES VOOR DEMOCRATEN. Een correspondent van de Manch. Guardian wijs op het merkwaardige feit, dal na de verkiezing vanl de vorige week de prijzen van tal van levensmiddelen] lager zijn geworden. Twee factoren werken hiertoe sal men. De eerste is de groote maïsoogst, grooter das sedert jaren, de tweede is de vrees voor democratisch! tariefwetgeving. Brood, eieren en melk zijn iets goed] kooper geworden, maar de prijs van vleesdi is v twee tot vijf eenten per pond verlaagd. En men verwaï nog meer prijsverlagingen. Velen zien hierin een maal regel van denpackerstrust, nu een verlaging van tarief op buitcnlandsch vleesch ten gevolge van overwinning der democraten wordt verwacht. EEX NEGER. President Taft heeft jnr. NVilliam Lewis, een neger, benoemd tot assistent-attorncy-generaal van dc Unie. Dat is de hoogste post waartoe tot dusver ooit eet neger werd geroepen. De benoeming geschiedde in vol komen overeenstemming met den attorney-gen.ral..Pre sident Taft loont dus, dat hij van een' achterstel^ der negers bij de blanken niet wit wieten. i De heer Lewis is de zoon van een armen nei prediker, die echter zijn zoon een goede opvoed j gaf. Toen Lewis student was, werkte hij des middag als kellner, om zijn studiekosten te kunnen betalen RECLAMES. Maar weinig kwalen worden er aan het mcnschdoni opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak veroct- zaken dan aambeien. De onophoudelijke jeuking en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeu kende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij W inwendige of bloedende aambeien, die den patiënt lijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en h® zwak en wegkwijnend maken. I Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf gwf een ongekend gevoel van verkwikking en verlichin? aan de aangedane deelen en slechts zelden is éen doos onvoldoende om een voiKomen en duurzame geneinj teweeg te brengen. a| Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten en «Ik jeukende huidziekten is Foster's Zalf een zeker ge neesmiddel. Zij is wonderlijk verzachtend, heelend e" antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet kaar niet te spoedig opdrogen. Zij is zonder wedergi. Overtuigt u. dat gij de echte Foster's Zall kras?. Zij is te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans- Toezending geschiedt franco na ontvangst van in wissel f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. dressuur te zien werd gegeven. En niet jle Leeuwentemster Theresa Levien had de fnénagerie een aantrekkelijkheid meer gekregen, en door een zeer druk bezoek bewees men, dat men Jjaar waar deerde. Therese was op dit gebied de ware heldin van het seizoen. Men sprak over haar in de voornaamste krin gen, roemde haar schoonheid en achtte tiaar hoog om haar eenvoudig en bescheiden leven, ln het eenvoudigste deel der plaats had zij een paar kamers gehuurd en leehle daar stil en afgetrokken met haar broeder Mario. Zij ging zelden uit en wees beslist alle geschenken van aanbidders af. Wanneer zij niet in de menagerie was, was zij thuis bezig met lezen en haar kennis te vermeerderen. Wij vinden haar nu bezig met het repareeren van een mantel. „Dat kan ik niet" riep zij met komische vertwijfe ling uit, „liever wil ik een beer africhten, maar mei de naald omgaan, daar heb ik heelemaal geen slag vin. O, hoe haat ik al die vrouwelijke bezigheden, dat zijn voor mij ware geduldsbeproevingen." „Geef maar hier," zeide d..arop Mario ernstig, en, hij nam zijn zuster naald en draad uit de handen en had in zeer weinige oogenblikken den mantel net jes hersteld. „Aan jou Is een kleermaker verloren gegaan," riep Therese lachend uit. „Het was misschien maar beter geweest, als ik dat beroep had gekozen." „Nu manneke, Je bent immers al reeds mijn kleer maker en daar ik een beroemdheid ben, ben jij de kleermaker van een beroemdheid, dus ook beroemd. Wat kan jij nog meer verlangen?" Mario wilde iets antwoorden, maar op dat oogen- blik kwam de hulshoudster binnen. „Juffrouw," zeide zij, „er is een Hollandsche mijn heer, hij komt uit Indië en die is nogal eens hier geweest. Hij moet u spreken." „Dan wijs Je hem maar weer de deur," luidde het antwoord. „Hij zal bepaald niet willen heengaan, dat ht] het huis zal bestormen, als u hem me vangt." dL „Ik ken den man niet, en al zijn geschenken c brieven heb ik hem teruggezonden. De man beschaamd. Ik ontvang geen bezoeken, dat w«« en maak voor niemand een uitzondering - I hem dat maar. Juffrouw Bleumond." De vrouw keerde ztch om om heen te gas"- Op dat oogenblik ontstond er een groot la*881 I huis. Mep hoorde luide en twistende stemmen- huisheer riep om zijn vrouw en de deur van vertrek werd plotseling met kracht opengeworpen- Een groote, sterke man, in een modern, £e costuum stond op den drempel. Met een om de lippen groette hij beleefd en stapte op ongegeneerd het vertrek binnen. Therese was bleek van toorn geworden. Zij 8 op en riep boos uit: „Mijnheer, u bent een onbeschaamde en l'1'1^ hier ln els een -lef u beleedigt een hulp® meisje dat is een scnande voor. mij, maar grooter voor u." Mario was insgelijks opgesprongen en wilde op den, indringer werpen. Therese drong hem wel terug. lo0r- De groote man keek Therese evenwel steeds dringend aan en zeide met geestdrift: „Wonde I 1tfk!" nu? „Ik zal van mijn huisrecht gebruik moeten i ken," riep Therese buiten zichzelf. D{etl „Daar zal lk mij ook tegen verzetten, ik ■'•1 )e(j| wijken, voor niets en niemand, vóór u mu" nJ hebt beantwoord," zeide de bezoeker en kalm plaats. „Ik ken u niet, en uw brief heb ik nie 1^11)1 Ik wil niemendal van. u hooren. Verlaat dit vertrek." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 8