Ch. H. Th. SCHMALZ, SCHAGEN, LAAGZIJDE B 61, ïelekü Intere. Soliede Naaimachines Attentie! Ch. H. Th. Schmal: I ii g e z o n d e n. Plaatselijk Nieuws. Marktberichte 11. Sint Nicolaas-Cadeaux A. Voo? Dames: Theetafelkleedjes. Fautasietufelkleedjes. Nouveautés, enz. enz. B. Voor Heeren: ing der prijzen zouden er wel meer aanwezigen zijn. Jaar er echter groote kans bestaat, dat de prijzen verlaagd zullen moeien worden is de betoonde belang stelling lang zoo groot niet. Daarna leest de secretaris de heer C. Weij de no tulen der vorige vergadering, die zonder op- of aan merkingen wo.den goedgekeurd. Voer/alter deelt daarop mee, dat hij 13 November van den heer Duinker, voorzitter der Ilcldersche Melk- siijtersvereeniging een schrijven ontving, waarin deze meldde, dat tiet onmogelijk was, langer 7V* cent voor de melk le besteden, daar ze in Den Helder in geen geval meer dan 9 cent per L. kunnen bedingen. Zoo doende kunnen de slijters niet meer dan 75 cent op de 100 L. gekochte melk verdienen, wat veel te weinig is om er een bestaan in te vinden. De heer A. Buij is daarop naar Den Heider gegaan, om er met het bestuur der slijlersvereeniging over te spreken. Hij heeft toen een schriftelijk bev ijs gevraagd, dat. wanneer de boeren W cent laten vallen, de melkslijtersvereenigmg voor 1 April geen pogingen meer zal aanwenden, om de melk voor nog lager prijs te krijgen. Daarop is 2'2 November weder een schrijven ingekomen, waarin de voorzitter der Slijtersvereeniging schrijft, dat er minstens 1 cent per L. van den prijs af moet. Wil de vcreesniging te Anna Paulowna, daar niet aan. dan wil de lleldersche zustervereeniging van haar niets meer welen, dan is ze dood voor haar. De heer Buij zegt. dat die eiseh wel wat zwaar is. Hij voor zich vindt, dat dat niet kan en hoopt, dat de leden onzer vereeniging zullen vasthouden, en niet verder gaan. Kwaad is, dat een paar leden zich reeds voor minder verbonden heb ben. Zij waren door do omstandigheden daartoe wel eenigszins gedwongen, maar het leelijke is, dat de slij ters er munt uit slaan, 't Lijkt spr. toe, dat L. Vader een minder mooie rol speelt. Tegenover de leden van onze vereeniging houdt hij zich, alsof hij aan prijsver laging niet drukt, terwijl hij juist de eerste is, die er mee begint. Misschien hoopt hij wel een paar goede klanten van v. Twuijver té snappen, of dezen er geheel uit te boren. 't Spijt v. Twuijver. dat er zoo weinig leden zijn. Wat moeten we nu met dr afwezigen? De vergadering vindt, dat deze zich aan de hier genomen besluiten zul len moeten onderwerpen. Ze hebben een oproeping ge had, dan hadden ze maar moeten komen. Voorzitter zegt. dat ze in Helder al weer dreigen met Tessel. Hij gelooft nog altijd niet, dat Tessel genoeg melk kan leveren en ook niet, dat de boeren ze daar zoo goedkoop zullen verkoopen. Verder vraagt hij aan v. Twuijver, of deze ook iets naders weet mee te deelen. Daar v. Twuijver echter blijft zwijgen, vraagt hij of een van de leden nog wat heeft te vragen of voor te stellen. De heer A. de Boer stelt voor. degenen, die afwijken van de be sluiten der vergadering, een boete on te loggen. De heer A. Buij deelt nu mee, dat P. v. IJzendoorn zich van avond als lid laat schrappen, omdat hij voelt, dat h.ij verkccixl gedaan heeft door dé melk voor lager prijs te verkoopen. Nadat hel hem nogmaals gevraagd is, zegt v. TwuijVer, dat hij 6% cent voor volle melK Kan geven. De voor zitter brengt dit aanbod in stemming, doch geen der aan wezigen wil voor dien prijs zijn melk leveren. De heer C. den Engelsen zegt, dat we ons niet kunnen voegen naar de nukken van Helder. Daarop biedt v. Twuijver, nood gedwongen, daar hij anders geen L. melk zou krij- g,n, cent, ie heg.nnen met Zo.idag a.s. De kwaliteit van de melk meet echter dezelfde blijven. Dit aanbod wordt door allen aangenomen. Daar geen der leden verder nog het wóórd verlangt, dankt v. Twuijver de aanwezigen voor den steun, en sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering. WAARLAND. Werd de laatste jaren hier in den winter Donder- derdagnamiddags in de O. L. school catechisatie ge houden door den dominé van Dirkshorn, nu gaat dit echter niet door, wegens het gering aantal leerlingen. W leringen. Eene gezellige bedrijvigheid heerscht tegenwoordig aan de haven alhier. Is het al reeds druk door den extra winteraanveer der beurtschippers, dit wordt nog zeer verhoogd doordat een der grootste zeegrashande laars, de heer C. Kroon alhier, ettelijke tjalkschepen bevracht met zeegras, welke naar Amsterdam gevoerd zullen worden. In den tijd van enkele dagen heeft men reeds drie flinke tjalken afgeladen en zullen er nog meer volgen. Dat deze lxxlrijvigheid met genoegen door de wier- drogers wordt gezien, behoeft zeker geen vermelding. WIERINGEN. Naar wij vernemen zal op Donderdag 8 December a.s., des voormiddags ten 11 uur. door den heer Com missaris der Koningin in Noordholland., in het Gouver- nevaiilsgcbouw te Haarlem, publiek worden aanbe steed. het onderhoud van de zeewerken op het eiland iWieringen, gedurende de jaren 1911 1912 en 1913. waarvan de raming is per jaar f 4700. WIERINGEN. Een viertal jongelingen hadden een bedorven Zon dagavond gehad, geen matje een klein spatje gehad, dan ben je wel eens balcorig en doet wel eens din gen. waar je later berouw van hebt. Zoo ook ons klaverblad van vieren. Het was dan in den nacht van 13 op 14 November j.1., dat onze jeugdige apachen zich in Hino'ybishoefs s'raten ontwelden en onder den Invloed van beide bovengenoemde factoren, in een zeer blauwe stemming, de vraag opperden: „.Jongens, wat zullen wij uithalen" en een der gezworenen op het lumieuze idéé kwam Een rijtoertje te maken. Zoo gezegd zco gedaan. Vlug werd de buitgemaakte ket van J. B., in een buitgemaakt tuig gestoken en voor een eveneens buitgemaakt' rijtuig gespannen en lustig reden onze vier vrijbuiters den weg naar 't Oosteinde, langs Wieringen'Sj door de maan zoo heerlijk beschenen velden en dreven. Na een heerlijk rijtoertje met zang, begon echter de reactie te werken en op Stroe aangekomen kregen de afgewezen minnaars een algemeenen dorst. Goede raad is duur, een goed soldaat weet zich echter steeds te redden, zco cok hier. Men was immers in het land der koeien en schapen, vlug zoo'u koebeest gemolken, en drinken tot je niet meer lust. Na aldus verzadigd te rijn en neg een weinig getoerd te hebben, scheidde ons viertal, hoogst voldaan over "het genotene. en ging ieder in dankbare stemming huiswaarts, oin in de armen van den slaag, kracht te vinden voor den do^ van van den slaap kracht tc vinden voor den dag van morgen. Helaas' onder in den zak vindt men m den regel de rekening. De politie kreeg n.1. al gauw de lucht van dit nachtelijke uilstapje en is, naar wij vernemen, de daders op hel spoor, zocdat oo.c dit muisje wel een staarije zal hebben. EEN KOVD BAD. Donderdag tegen den avond van de veulenmarkt huiswaarts keerende, had de heer K. de W. uit Anna Paulowna, nabij de Keinsmerbrug het ongeluk met zijn bijna nog nieuwe tilbury, bij het passeeren van een meelwagen, met dezen in aanraking te komen, met het ongelukkig gevolg, dat de stokken alsmede het tuig braken, waardoor de tilbury en voerman in de zeer diep gelegen wegsloot terecht kwamen. Het paard ging inmiddels met een gedeelte van het tuig en de stokken op hol, maar werd spoedig gegrepen. Nadat met de hulp van eenige bewoners aldaar ook de tilbury weder op heit droge was gebracht, bleek dat deze erg gehavend was. De heer De W. had zich niet bezeerd, maar tot kan den hals toe in het met ijs bedekte water gezeten. Naar men zegt, kwam de meelwagen van iemand uit St. Maartensbrug. MOEDM JE? Op de Staatsmijn Wilhelmina is door de rijksveld- wacht een onderzoek ingesteld naar aanleiding eener ontploffing in eene gereedschapskist^ waarin een slag hoedje lag, en waardoor een mijnwerker aan een zij ner handen ernstig verwond werd. VROUWENKIESRECHT. Op de ledenvergadering j.1. Dinsdag gehouden te Nieuwe Nicdorp van de Afdeeling Winkel, werd" tot afgevaardigde naar de Aigemeene Jaarverga-' dering op 17 en 18 December te Amsterdam, ge kozen Mevrouw Jhr. B. H. M. van Holthe-Weidema en tot plaatsvervangster mej. I. Mulder. Nog werd be sloten om de a.s. Januari-vergadeiing op te luisteren door het gezamenlijk zingen van een paar toepasselijke liedjes. EEN ZONDERLING. Sedert Mei j.1. woont in de Paardeweide, onder Ha- velte. de arbeider H. Netel onder den blooten hemel. De man, een zonderling wil van geen armhuis weten. Des daags gaat hij bij den boer op daghuur, des avonds betrekt hij zijn bivak. Nu nog, terwijl de grond hier reeds dik met sneeuw is bedekt geweest en de winter koude zich terdege doet voelen, huist de man op de zelfde plaats. Een tegen den grond liggend kaslje en een paar bosjes riet, benevens een dunne deken, moeien den wind kee- ren. Boven een potje met vuur kookt hij zijn eten. DE KIESRECHTACTIE DER LIBERALE UNIE. In de vergadering van het hoofdbestuur van de Li berale Unie, cp Zondag 20 November te 's-Graven- hage gehouden, is besloten een krachtige actie voor algemeen kiesrecht aan te vangen. Die actie zal ingeluid worden met eene befooging voor het algemeen kiesrecht in Januari 1911. te 's-Gravenhage te houden. Daarbij zullen als sprekers optreden de heeren: prof. mr. G. A. van Hamel, mr. P. Rink. A. Boodhuijzcn en mr. H. Smeenge. De bijeenkomst, die openbaar zal zijn, zal gepresi deerd worden door mr. H. Goeman Borgesius. Op deze bijeenkomst, waarvan uur en plaats nader bekend zullen gemaakt worden, zullen de aange sloten kies vereen iglngen worden uilgenocdigd zich dookl hare afgevaardigden te laten vertegenwoordigen. De actie zelve zal beslaan in lo. het uitzenden van sprekers in den lande om voor algemeen kiesrecht propaganda te maken; 2o. het uitgeven van vlugsehriftjcs, waarin de ur gentie van algemeen kiesrecht zal worden uiteengezet. ABD-EL-AZIS AAN BE TELEIXKJN. Het Hdbl. sehrijrt: Abd-el-Azis, ex-Sultan van Marokko die nog te Ara- sterdam vertoeft, zou telefoneeren, met Brussel nog wel. En hij hééft getelefoneerd, maar het had vele voeten in de aarde. Want rijn gewezen majesteit kende de telefoon nog niet, was derhalve met haar geheime nissen niet vertrouwd. Een vertaling in het Franseh van de „aanwijzing voor het gebruik der toestellen" werd gemaakt, en de .geheime tolk" fabriceerde er een Marokkaansch schrif tuur van. Daarmee stapte Abd-el-Azis naar de tele fooncel in Brack's Doelen, nam de telefoon in rijn handen. Hij draaide en wendde het ding naar alle rijden, bekeek het met groote vragende oogen. Parler, parler, monsieur, waagde iemand hem toe te roepen. En de ex-Sultan, meenende dat hij dit roepen moest, herhaalde: parlerI parler! zonder in de telefoon te spreken. Hem werd duidelijk gemaakt, hoe de telefoon ge bruikt moest worden. Brussel werd voor hem opge scheld en in het Grand-Hotel Kaid Mc Lean aan de telefoon geroepen. En toen het Marokkaansch. van Mc. Lean in Abd-el-Azis' ooren klonk, moet het vermake lijk geweest rijn de uitingen van verbazing bij den ex-Sultan gade te slaan. Kaid Mc Lean heeft vroeger het Leger van Abd-el-Aris geïnstrueerd en is jarenlang zijn vertrouwde geweest. De ex-Sultan is te Brussel Mc Lean's gast geweest en de vroegere glorie zal zeker wel het onderwerp van gesprekken hebben uitgemaakt. Ook de plannen voor de toekomst? NIEUWE NTKDORP. Naar we uit zeer vertrouwbare bron vernemen, gaat zuster Van Houwelinge Nieuwe Niedorp niet I verlaten en is zij niet benoemd bij de afdeeling 1 van den Nederlandsehen Protestantenbond te Nijme- I gen, zoodat het bericht daaromtrent, (voorkomende in de Schager Courant van Donderdag 24 November) onjuist is. NIEUWE NIEDORP. De Zangvereeniging „Jacob Kwast" van Wognum wenscht, naar we met zekerheid kunnen melden, niet in te gaan op de voorwaarden, die het Ned. Herv. Kerkbestuur verbindt aan het geven van een con cert door die vereeniging in het kerkgebouw. Indien er in die voorwaarden echter verandering wordt ge bracht, is de mogelijkheid van een optreden van dit zangkoor in de Ned. Herv. Kerk nog niet uitgesloten. „LANGEDUK EN OMSTREKEN". Door het Hoofdbestuur van de Tuinbouw- en Han delsvereniging „Langedijk en Omstreken" werd Don derdag bij den heer A. Kist te Zuidscharwoude eene vergadering gehouden, alwaar een ontvangen schrij ven werd behandeld, van de vereeniging „De Koop handel" aan den Langedijk. In dit schrijven werd bekend gemaakt, dat de door ue vereeniging „Langedijk en Omstreken" ingevoerde koop- en verkoop-contrcaten niet door „De Koophan del" zouden worden gebruikt Het Hoofdbestuur achtte uitvoering van het ge nomen besluit in de aigemeene vergadering verplicht. Per circulaire wordt dit aan alle leden bekend ge maakt, met verwijzing naar het genomen besluit en de voorwaarden voor den onderhandschen verkoop. Tevens wordt namens het Hoofdbestuur een adver tentie hierover, in dé Nieuwe Langedijker Courant geplaatst - St. Maartensbrug. Naar wij vernemen heeft de heer M. Spree, schrij ver van het tooneelstuk „Mottige Janus", toestem ming verleend aan de rederijkerskamer „Onderne ming" te St. Maartensbrug, om dit stuk op te voeren. SCHOOLQUAESTIE NIBBIXWOUD. In eene vergadering van protestantsche inwoners van Hauwert is met aigemeene instemming aange nomen de volgende motie: De protestantsche inwoners van Hauwert, kennis genomen hebbende van het besluit van den raad der gemeente Nibbixwoud, om nog geen hoofd der school te Nibbixwoud te benoemen; overwegende, dat de Katholieke wethouder heeft medegewerkt aan het opstellen der voordracht, waar aan vele onkosten verbonden waren; overwegende, dat door dit besluit roekeloos in ge vaar wordt gebracht de rijkssubsidie voor het hoofd te Nibbixwoud, voor welker aanvraag de tijd intus- schen verstrijkt; overwegende, dat nu al driemaal de besluiten der R.-K. meerderheid van den raad verworpen zijn; betreuren ten zeerste de hardnekkigheid, waarmede 1 deze meerderheid hare plannen wil doordrijven, en hopen, dat de regeering, in laatste instantie, ook nu weer het raadsbesluit vernietige, opdat de rust in de gemeente moge weerkeeren. Predikbeurten. ZONDAG 27 NOVEMBER. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE tt.i Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Geachte heer Redacteur! Beleefd verzoek ik u om een weinig plaatsruimte in uw veelgelezen blad. We gaan zoo aanstonds Deoember in en de winter met zijn voor velen zeker gezellige avonden, maar ook de winter met zijn sneuuw- en hagelbuien en vorst en als gevolg van dien... gladde straten. Nu behoeven Schagens ingezetenen zeker niet te klagen, dat zij met het artikel „gladde straten" mis deeld worden; integendeel, wanneer 't maar even begint te vriezen eü men buiten Schagen nog niets van gladheid bemerkt, dan zijn de toegangswegen tot de marktplaats reeds in zoodanigen toestand, dat men zou wenschen zijn paard op scherp te hebben. Dat het tenminste op het Noord des morgens vrij gevaarlijk kan zijn, ondervonden 1.1. Donderdag een paar bezoekers der markt. Tot hun schrik vielen hun paarden, zooals men dat noemt vierkant onderste boven, terwijl zij zeiven voor of naast hun paarden terecht kwamen. De een kwam met den schrik vrij, maar de ander bezeerde zich vrij ernstig aan hand en been. Rijtuigen en paarden bekwamen geen let sel. Betrekkelijk gelukkig liep dit ongeval dus af; maar eiken Donderdag, wanneer het gevroren heeft, kunnen zich dergelijke tooneelen voordoen, met dan soms minder gelukkigen afloop. Mijnheer de Redacteur, zou het niet wenschelijk zijn wanneer B. en W. van Schagen op zulke Don derdagen de toegangswegen tot de markt eens lie ten inspecteeren en dan op de gevaarlijke plaatsen eens flink wat asch of zand lieten strooien? Mij dunkt van wel. Zeer zeker zou 't dagelijksch bestuur van Schagen velen aan zich verplichten. Moge het gebeurde van Donderdag eene waar schuwing zijn om erger te voorkomen. Mijn oprechten dank, mijnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte. EEN GETROUW MARKTBEZOEKER. K., 26 Nov. 1910. De groote vermeerdering van inteekenaren op het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD, welke het gevolg is geweest van het zenden in Oc- tober jl. van een gratis proefnummer aan alle abonnés van de Schager Courant, die tot heden met het Zondagsblad onbekend waren, heeft ons be wezen, dat ons Zondagsblad zeer in den smaak valt bij velen en door zijn lagen prijs inderdaad een fraaie premie bij de Courant genoemd mag worden. Nu weldra de nieuwe Jaargang begint, zen den wij daarom nogmaals aan alle n i e t-geabon- neerden een gratis nommer van het Zondagsblad bij hunne Courant, en wel a.s. Dinsdag. Wie zich met ingang Van 1 Januari a.s. wenscht te abonneeren, geve zich hiervoor s.v.p. spoedig op aan Heeren Brievengaarders of Boekhandelaren, of aan ons Bureau. DE UITGEVERS. Het Geïllustreerd Zondagsblad kost per 3 maan den slechts f 0,37 of 45 cent franco per post, en is het goedkoopste van alle Illustraties. GESLAAGD. Mej. M. de Moei, vroeger alhier, thans studee. rende te Bergen, is geslaagd voor de vrije- en orq^ oefeningen. VAN EEN HARDDRAVER. De bekende harddraver „Kwarteltje", heeft in het afgeloopen seizoen f 2200 aan prijzen behaald. MAZELEN. De mazel en-epidemie blijft in onze gemeente nog maar tot enkele gevaDèn beperkt. Wei krijgen tal van kinderen een huiduitslag, die iets van mazelen heeft. Ook in dit geval rij men voorzichtig en stelle het kind vooral niet aan de buitenlucht, nog minder aan trekking bloot. Geneeskundig advies is zeker aan te be velen. VERKOCHT. Het pakhuis met woonhuis aan de Laan, eigendom i van heeren commissarissen van de geliquideerde Naam- j looze Vennootschap ScihagcT Kaashandel, is Donder- i dag in eigendom overgegaan aan den heer J. de Veer. VROUWENKIESRECHT. Meldden wij voor korten lijd dat in de op 11 Decem ber te houden openbare vergadering van de vereeniging voor Vrouwenkiesrecht de heer C. Nobel alhier als i spreker zou optreden; heden wordt ons verzocht te melden, dat de heer Nobel verhinderd is daaraan gevolg te geven. Het is de vereeniging thans gelukt, als spreker voor dien avond te laten oplreden, de be kende paodagoog de heer KI. de Vries Sz. van Am sterdam. Deze spreker koos tot onderwerp: „Iels over opvoeding." f M. BOSSEN. Heden te ongeveer 1 uur had te Sint Maartensbrug de teraardebestelling plaats van M. Bossen, in levej secretaris van de gemeenten Zijpe en Callantsoog, Het was een lange stoet, die onder de tonen van d« torenklok, den doodenakker naderde. Niet minder dan 14 volgrijtuigen waren er achter den lijkkoets. Een lange stoet van familie, vrienden en autori teiten volgden de baar naar het graf. Onder de laat- sten merkten we op den burgemeester van Zijpe en Callantsoog, den heer Hulst, de wethouders der hei de gemeenten, de heeren Nieuwland, De Moor, Go- vers en Den Das. Verder tal van raadsleden, hoof den van scholen en vertegenwoordigers van verschil lende colleges en corporaties. Nadat de kist in het graf was neergelaten en d« laatste hulde in den vorm van een krans op de baai was neergelegd, vertoefden allen nog enkele oogen- blikken aan het graf. Het was met weemoed, dat voor dit leven afscheid werd genomen van een goed burger en een nobel mensch. OVER DE OCEAAN. Men weet, dat ook Duitschers, na goede voorbe reiding echter, het waagstuk van een luchtreis over den Oceaan willen ondernemen. De reis zal beproefd worden met het luchtschip Suchard van een vereeni ging, die heet: Munchensch Genootschap voor de uit voering van een transatlantische luchtexpeditie. De volgende maand wordt de Suchard te Kiel gestation- neerd, om van daar uit proeftochten te doen. De luchtbol heeft een inhoud van 8000 kubieke meters, het schuitje den vorm van een motorboot en kan dan ook bij het neerdalen in het water daarin ver anderd worden. De bemanning telt zeven of acht koppen, meerendeels wetenschappelijke mannen, on der leiding van dr. Gans Fabrice uit Munchen. In Januari of Februari denkt men van de Azoren uit de reis te aanvaarden. MUITERIJ ONDER DE BRAZILIAANSCHE MA TROZEN LONDEN, 25 Nov. Uit Rio Janeiro wordt gemeld, dal de amnestie is toegestaan, en dat de eischen be treffende afschaffing van de lijfstraffen op de vloot en uitbreiding van het effecteif der ecpiipagcs zijn inge willigd. De muiters hebben zich daarna onderworpen. De rust is hersteld. NOORDSCHARWOUDE, 2ö November. Bloemkool 1ste soort f33 f5, 2de soort f 0.50 3 f 1. Boode kool f4 3 f 10. Witte kooi f2 3 f5. Gele kool f 2 3 f 4.50 per 100 stuks. Uien f 2.10 f 2.25. Baal wortelen f 0.90 3 f 1. BROEK OP LANGENDIJK, 25 November. Wortelen f 0.90 3 f 1 per 50 K.G. Reuzenbloem- kool f 2 3 f 6.50. Roode kool f 3 3 f 9.80. Gele kool f 2.50 3 f 5.70. Witte kool f 2 3 f 5 per 100 stuks. Uien f 2 3 f 2.30 per 50 K.G. Bieten f 4.20 3 f 8.20 per 1000 stuks. NIEUW LEVEN. Statioo NOORDSCHABWOTO* Grove uien f 2.a f2.25 per 50 KG. Roode kool f8.50 a f9.20. 2e soort f7.a f8.Kleinere f 2.a f 6.50. Gele kool f 5.50 a f 6.2e soprt f4.— a f4.75. Kleinere f2.— a f3.75. Witte kool f 3.a f 3.90. Kleinere f 1.40 a f 2.90 per 100. WINKEL, 25 November. Peren f 1.25 3 f 1.90 per mand. Gele kool f 1.70 Roode kool f 1.50 per 100 stuks. HOORN, 21 November. Kleine kaas f 34, commissie f 36.50, middeltere f 34.50, fabriekskaas f 34.50. Aangevoerd 34 stapel», wegende 42337 KG. Vlug. ALKMAAR, 25 November. Kleine fabriekskaas f 34.50, kleine boerenkaas f 34 commissie f 36.50, middelbare f 36.50. Aangevoeï 275 staj^ls, wegende 135000 Kilogram. Handel vluj Heden werden ter graanmarkt, aangevoerd 13S HL. Tarwe f 7.a f 8.30, rogge (n.f 5.75 a f 6. gerst chev. f 5.60 a f 6.20, haver f 3.40 af 3.80, brui ne boonen f 13.50 a f 14.paarde id. f 6.90 f7.80, citroen id. f 14.a f 17.witte id. f18.50 a f 19.karwijza d f 12.05 a f 12.25, erwlt-n groen» f 16.a f 26.50, grauwe f 17.— a f27.—, val» f 15.50 a f 16.50. ALKMAAR, 26 November. 1 Paard f 150. 9 Koeien f80 a f 280. 54 Mag. Scha pen f 15 a f22. 16 Nucht. Kalveren f8 a i 2». o Magere Varkens f 22 a f34. 191 Biggen f9 a H per stuk. Kipeieren f 8 a f 9 per 100. Boter f 0.7# a f 0.85 per kop. vestigt met deze beleefd de aandacht cp zijn uitge breide serteeriug volgens onderstaand overzicht Antimacassers. Parapluies. Boas. Theewarmers. Handmoffen. Sluimei rollen. Bontmutsen. Fantasiekussens. Bonthoeden. Reiszakken. Boezelaars. Nachtzakken. Handschoenen. Wascbzakken. Ceintuurs. Stofdoekzakken. Corsetten. WaschtafelgarnitureD. Rokken. Waschtafelkleedjes. Zakdoeken ook Linnen. Pronkhanddoeken. Luxe doosjes. Warm waterstoven. met Letters. Lakens en Sloopen. Tafelgoed. Witte Confectie. Ontbijtstellen. Chales. Tafelkleeden. I avallieres. Tafelloopers. Cols. Dassen. Ulsters, Jekkers. Demi-SaisonS. Fantasie-Vesten. Jacht-Vesten. Truien. Froks. Slobkousen. Caoheuez Bretels. Sportriemen. Dassen. Kraagbeschermers. Strikken. Strikjes. Zelfstrikkers. Boorden. Fronts. Manchetten. Handschoenen. Front en Manchetknoupen Overhemden. Fantasie Overhemden. Flanellen Nachthemden. Jaeger-Ondergoederen. Reisdekens. Plaids. Voetenzakken. Wandelstokken. Parapluies. Fiets Capes, enz. enz. C. Voor Kinderen Jurkjes. Schortjes. Handschoentjes. Wantjes. MouwschortjeB. Slobkousjes. Chaaltjes Kwartdassen. Frokjes. Tricotbroekjes. Pakjes. Rokjes. Witte Hoeken. Bontstelletjes. Parapluietjes Doosjes met Zakdoeken. Diverse Kinderzakdoekjes. enz. enz. voor Hand- en Voetgebruik. Aanbevelend,

Schager Courant | 1910 | | pagina 2