De Dierentemster. Woensdag 30 November 1910. 54ste Jaargang No. 4821. Binnenlandscli Nieuws. Alieicti Niiiu- Atattiliï- LuttiifHl Dit niunmer bestaat uit 1 blad. ST. MAARTENSBRUG. De ijsclub Sint Maartensbrug heeft tot afgevaar digde ter a.s. algemeene vergadering van den Ijs bond Hollands Noorderkwartier gekozen de heer A. Olie en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer Jb. Kramer. St. Maartensbrug. Het woonhuis met werkplaats, vroeger échilders- affaire, staande te Sint Maartensbrug en eigendom van Mevr. de Wed. Swets te Alkmaar, is uit de hand verkocht aan den heer C. Sluis te Sint Maartensbrug. OUDKARSPEL. Jl. Zaterdagavond vergaderde ten huize van den heer Bückmann de Tuinbouw-vereeniging „De Een dracht". De opkomst was flink; 57 leden waren te genwoordig. Na opening volgt lezing der notulen, die ongewij- zigd worden vastgesteld. De aftredende bestuursleden J. Hansen en A. Kroon Jbz., die eene herbenoeming niet wenschen te aan vaarden, worden vervangen door de heeren G. Bak ker en J. Met, die zich die keuze laten welgevallen. Bij acclamatie wordt goedgevonden evenals het vorige jaar, voor den tijd van 4 maanden een ijsboeier te huren van den heer P. de Wit te Broek op Lan- gendijk f 1.50 per week. Hierop wordt de regeling vastgesteld voor het open houden der Burggracht. De heer J. van Exter licht hierop punt 5 der agen da toe: „oprichten van bureaux tot in- en verkoop van zaden onderling". De eene bouwer heeft gebrek aan zaad, terwijl de ander over heeft. Na eenige deli beratie wordt goedgevonden, dat de Bode eene lijst zal bijhouden van de zaden en ook van planten. Zijn salaris wordt hierom van f25 op f 50 gebracht. Omtrent de medaille met f 15, die te Texel gewon nen zoude zijn, heeft het bestuur inlichtingen inge wonnen, die weinig resultaat hadden. Goedgevonden wordt dan ook deze zaak als afgehandeld te be schouwen. Ook wordt besloten nog geen aardappel- sproeimachine aan te schaffen, omdat er niet veel aardappelen bij elkaar verbouwd worden. Voor nazien der rekening voor de Februari-verga- dering worden aangewezen de heeren C. Butter en P. Kroon Az. In een schrijven geeft de heer H. J. A. Bückmann in overweging, in vereeniging met het veefonds, eene tentoonstelling te organiseeren. Om de hooge kosten wordt besloten hier niet aan te beginnen. Door den voorzitter wordt gevraagd of iemand iets heeft aan te merken op de nieuwe contracten. Een drukke discussie volgt hieruit en algemeen is men tegen het nieuwe contract; vooral komt men op tegen een leveringstermijn van 7 dagen; dit acht men on doenlijk. Het gevolg is dan ook, dat verzocht zal wor- den eene federatie-vergadering uit te schrijven en daar dan het voorstel te doen het aantal dagen on ingevuld te laten. Goedgevonden. Geklaagd wordt over de boete, die op de markt in Noordscharwoude heeft plaats gehad, doch men ant woordt, dat deze zaak in orde is. Aan een paar personen zal worden verzocht de boomen te snoeien. Ook wordt verzocht maatregelen te treffen tegen de drukte, die er soms in 't veilings gebouw is. Geantwoord wordt, dat reeds een paar waarschuwingen uitgedeeld zijn. Een paar zaakjes van ondergeschikt belang worden nog behandeld, waarna sluiting volgt. WIERINGERWAARD. Dinsdag 20 December a.s. zal de Afd. Wieringer- waard van den Bond voor Staatspensionneering alhier haar eersten propaganda-avond dezen winter houden. Als spreker zal optreden de heer D. de Clercq van Bloemendaal met het onderwerp: „Onze plicht tegen over het voorgeslacht." Tevens zullen door hem een aantal lichtbeelden vertoond worden. Daarna zal op gevoerd worden het drama „Te Laat" door de pro- pagandaclub der Afd., terwijl de avond belangeloos zal opgeluisterd worden door de muziekvereeniging T.A.V.E.N.U. alhier. Voor niet-leden is de entrée slechts 10 cent, ter wijl de leden met éen dame vrijen toegang hebben, hoewel elke bijdrage ook van dezen ten zeerste wel kom is. HET KOEGRAS Van particuliere zijde zendt men ons het volgende ter plaatsing.: J.l. Zondag gaf de Zangvereeniging „Kunst en Vriendschap" van Sint Maarten een uitvoering in de zaal „Prinses Juliana" van den heer G. Schut, aan de Kcoi te Koegras, onder leiding van den heer S. Schut te Sint Maarten. Een rijk en variëerend pro gramma, op vocaal-, instrumentaal- en tooneelgebied werd ten gehoore gebracht. Jammer voor de onder nemers, was de plaatsruimte nog wel wat groot, in de zaal, er had meer publiek kunnen zijn. En K. en V. had dit wel verdiend, want in aanmerking geno men het nog korte bestaan der vereeniging en de nog jonge krachten, werd er zeer ten genoegen van het publiek gewerkt. Wat meer aandacht van de zijde van het publiek was zeer gewenscht. Een pret tig bal besloot dezen avond. Aartsvroud. In de jl. gehouden vergadering van de afd. Aarts woud van den Bond voor Staatspensionneering zijn tot bestuursleden gekozen de heeren Jn. Ham, P. Hartog Jbz. en Jn. Koeten Jnz. Besloten werd om zich aan te sluiten bij de Districtsfederatie Enkhui zen. Door den heer Ds. D. N. Zuithoff werd een uit voerige lezing gehouden over de werking van het Deensche stelsel. W ierineen Naar wij vernemen hebben zich voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de O. L- School te Westerland 3 sollicitanten aangemeld. WINKEL. Door molenmeesters en stemgerechtigde ingelanden van den Oosterpolder is herkozen tot molenmeester en tot voorzitter de heer J. Koomen Hz., en tot Hoofdingeland voor het bestuur der Niedorper Kogge strijkmolens, herbenoemd de heer J. Timmerman. st. pankras. Maandagavond werd door de ijsboeier-vereeniging te St. Pankras een algemeene ledenvergadering ge houden, waarbij 25 leden aanwezig waren. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat het vorige jaar was ontvangen f80.86, waartegen een uitgave van f 64.56, alzoo batig saldo f 16.30. Het bestuur werd bij acclamatie voor 4 jaar her kozen. Als contributie zal worden bijgedragen voor een hoop uien 2% cent en 5 centen voor elke 1000 kool. Er zal weer samenwerking wezen voor het open houden van het vaarwater met de ijsboeiers, ook met de bewoners van het Zuideinde van St. Pankras onder de gemeente Koedijk. Een zuivere opgave van het aantal voorradige kooien moet worden opge geven, hiervoor zal bij loting daarvoor aangewezen, bij 10 leden de koolvoorraad worden nageteld. Hierna sluiting der bijeenkomst. de papend rechts che zaak. Dinsdagmiddag te twee uur hield het Hof te Arn hem zitting voor het uitbrengen van het arrest, in zake-H. Garsthagen. De ambtenaar van het O. M. heeft in zijn requisi toir geëischt vernietiging van het vonnis der Dordt- sche rechtbank, gewezen den 2Oen December 1907, waarbij Garsthagen wegens smaadschrift veroordeeld werd tot twee maanden gevangenisstraf en opnieuw rechtdoende, het Hof den beklaagde van rechtsver- vo.guig zal ontslaan, wijl hem het ten laste gelegde niet kan worden toegerekend wegens de gebrekkige ontwikkeling zijner verstandelijke vermogens, over eenkomstig de conclusie, waartoe het rapport der psychiaters ten opzichte van den beklaagde kwam. De belangstelling was weder zeer groot. De beide verdedigers waren aanwezig. De beklaagde eveneens. Het Arnhemsche Hof, heden uitspraak doende, acht beklaagde Garsthagen schuldig, maar het feit niet strafbaar, omdat beklaagde de bedoeling moet heb ben gehad te handelen in 't algemeen belang. Overweegt, dat op dezen grond het gepleegde feit niet strafbaar is en hij dus behoort te worden ont slagen van rechtsvervolging. oudkarspel. In eene j.l. Vrijdagavond gehouden vergadering trad de heer Van den Hurk uit Utrecht op, en hield eene j uiteenzetting over het nut van Raiffeisenbanken, met het resultaat, dat zich 24 personen als lid voor een op te richten bank opgaven. LANGEDIJK. 't Is tusschen tuinbouw en handel weer niet geheel vrede en eendracht, eene botsing heeft weer plaats gehad en ,de gevolgen daarvan zijn op het oogenblik nog niet te overzien. Bracht het 1/4 pCt. voor een paar jaren veel beroering en maakte het de hoofden van tuinbouwers en handelaars Warm, de contraeten-quaestie is al bijna in hetzelfde stadium gekomen. Echter een stadium, waarin genezing nog zeer wel mogelijk is. Met algemeen goedvinden was het vorig contract tot stand gekomen en „Nieuw Leven", „Langedijk en Omstreken", „Groentecultuur", Landbouwbelang' en „De Eendracht'', met daarnaast .de h a nde Ls ve re en iging „Koophandel", waren daar allen mee in het genoe gen, totdat enkelen meenden, dat eene verandering moest worden aangebracht. Eene vergadering der federatie, in café „Centraal" te Alkmaar gehoudenv had tot resul taat, dat „Langedijk en O.", „De Eendracht" ten „Nieuw Leven", zich voor het samenstellen van een nieuw contract vormden. Dit werd gedaan en den leden der vereenigingen, die hiermede accoord gingen, Werd een nieuw contract uitgereikt. Echter, „Groentecultuur" en „Landbouwbelang" gingen niet met de andere ver eenigingen mee en meenden, dat de bouwer niet aan banden mocht worden gelegd. Ebne ledenvergadering van „Groentecultuur", de ver- eenigingt e Broek op Langendijk, gaf het bestuur de opdracht, een nieuw contract samen te stellen, zóó, dat de bindende bepalingen door den bouwer zelf kun nen worden ingevuld. Het bestuur van „Landbouwbelang" deelt per ad vertentie mede, dat de leden niet verplicht zijn het contract der T. en H.-V. „Langedijk en O." te ge bruiken, terwijl wordt gezegd, dat „Landbouwbelang" op het oude contract zal doorgaan. In de vergadering van „De Eendracht", te Oudkarspel, die j.l. Zaterdag werd gehouden, werd nu besloten het aantal leveringsdagen oningevuld te laten, terwijl „Langedijk en O." dien avond in de „N. L. Ct.' de volgende bekendmaking plaatste: „Het Hoofdbestuur der Tuinbouw- en HandeLsver- eemging „Langedijk en Omstreken" maakt bekend, dat de nieuwe contracten, ingericht overeenkomstig het op de jajgemeene vergadering van 23 Februari 1.1. geno men besluit, zullen moeten worden gehandhaafd. Elk lid onzer vereeniging wordt in zijn belang aangera den, dit besluit krachtig te handhaven en tot verster king van den invloed die van een onverzwakte uit voering van genomen besluiten uitgaat, zich stipt hier aan te houden." Deze vereeniging, die hare afdeelingen heeft te Zuid- scliarwoude, Sint Pancras, Koedijk, Schoorldam, St. Maarten en Harenkarspel, handhaaft dus geheel het nieuwe contract en, als we ons niet vergissen, dan doet ook Waarland en O." dit. Zoo hebben we in de vier vereenigingen ban den Langedijk dus wel verschillende gedachten; vier ver eenigingen en vier contracten Dit is echter alleen nog maar de „niet-eensgezindheid" in de t uinbouwvereenigingpin, doch ook de handel spreekt een woordje mee en plaatst de volgende bekendma king: „De vereeniging „De Koophandel", vergaderd dea 16en November j.l., nam het volgende besluit: Om van de nieuw ingevoerde koop- en verkoop contracten geen gebruik te maken en zóólang de des tijds ingevoerde contracten te gebruiken totdai over een nieuw in te voeren contract met de verschillende Tuinbouwvereenigingen overeenstemming is verkregen". Ziellier, het verloop der zaak en het stadium waarin ze verkeert. Laten wij hopen, dat de vergadering der federatie, die .„De Eendracht" zal aanvragen, eene uitkomst zal brengen, die, door een ieder gewenscht, ook een ieder zal voldoen. ongeluk. Te Wageningen wilde eergisteravond de 17-jarige C. M. van de Oosterstoomtram springen, vóór deze stilstond. Hij werd er afgeslingerd op den straatweg en bleef bewusteloos liggen. Een geneesheer heeft schedelbreuk vastgesteld, wuaraan de jongen gisteren in het zieken huis te Bennckoiin is overleden. een slimme koe. Een koe van den landbouwer N., te Bleiswijk, moet zóó slim zijn, dat zij den slinger van de pomp, waar naast zij op stal staat, met haar horens op en neer beweegt en zoodoende voor zich zelf water pompt, als zij dorst heeft. dat belooft wat voor den winter. Een aardappelenhandelaar te Leiden zoo lezen wij in het „Leidsoh Dagblad" bestelde eenigen tijd geleden in Friesland twee waggon-ladingen aardappelen. Tot heden laten ze nog op zich wachten! Oorzaak: de Hollandsche Spoorweg, berichtte aan den afzender, dat zij geen waggons beschikbaar heeft! Zes dagen na de eerste uitgevoerde order zond de zelfde handelaar een bestelling naar Rusland en... bin nen enkele dagen waren die aardappelen per spoor te Leiden gearriveerd 1 Wat zal het een toestand worden als de vorst, de gemeenschap te water zal hebben verbroken 1 de moord te spaarndam. Men zal zich herinneren, zegt de O. H. Ct., hoe op den dag. dat de moord te Spaarndam werd ont dekt, de verdenking viel op een inwoner dier gemeente. R. genaamd, en hoe die man. omdat hij toch nog een vonnis van de rechtbank had uit te zitten, toen maar dadelijk werd ingerekend. De straf, die de rechtbank hem oplegde, heeft hij reeds uitgezeten, maar omdat hij ook nog een vonnis tegen zich had van den kan tonrechter, heeft men Ihlem nu naar het huis van be waring overgebracht, zoodat hij voorloopig toch nog onder het bereik der justitie blijft. de opperchristen van de vloot. In de Haagscbe kroniek der ,,N. Gron. Ct." leest men het volgende: „Van schouwburgen gesproken, er moet dezer dagen in „Scala" een kleine opschudding zijn geweest door de weigering Van een bezoeker om gevolg te geven aan 't verzoek tot de hem vergezellende dame om haar hoed af te zetten een bij de tegenwoordige af metingen der dameshoofddeksels niet onbillijke maat regel van orde. Maar de heer in quaestie wilde zich er niet aan onderwerpen en maakte zoo'n vervaarlijk spectacle... varié. dat men er bijna politie bijgehaald en hem verwijderd had. Gelukkig kwam het zoo ver niet, omdat men tijdig genoeg ontdekte, dat de be zoeker een van onze ministers was... en wel een, die, als 't op discipline aankomt, zelfs admiraals opoffert Minister Wcntholt dus in een varieteiten-scihouwburgi En hij was, in tegenstelling met kollega Cool die op Zondag vliegproeven bijwoont, nog wel zoo in de pas bij Duymaer den GeweLdigeAls hem dat zijn baantje maar niet kost 1 verkiezing eerste kamer. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kozen tot lid der Eerste Kamer (vacature-Van Velzen) baron Sweerts de Landas Wvborghburgemeester van 's-Gra- venhage, niet 47 stemmen. Op den heer A. Plate, oud' lid der Tweede Kamer, werden 22 stemmen uitgebracht. in- en uitval van het handelsblad. Vliegomanie. - Deze is afkomstig van een onzer meisjes Hooger Burger Scholen De leerares in de Natuurlijke Historie vraagt: „Wie kan me een vliegend zoogdier noemen'?" En een opgewonden bakvisch, die Zondag te Soes- terberg is geweest, antwoordt opgetogen: „Wel drie, juffrouw!.... Wijnmalen Kuiler en Koolhoven!" Zij kreeg strafwerk. O.i. onverdiend. noodlottig spoorwegongeluk. Dinsdagmorgen omstreeks half vijf is de goederen trein 1240, van Tilburg gekomen, door een onveiljg sein gereden en even ten Oosten van bet Station Breda op een (leegan jrangeerenden personentrein geloopen. De wissehvachter Van Steen, uit Breda, en de rem- 1 mer Sandee, uit Rotterdam, die in den bagagewagen van den goederentrein waren, zijn omgekomen. Zij wa ren beiden vaders van huisgezinnen met resp. 4 en 8 kinderen.. Zes wagens en de machine van den personentrein zijn ontspoord, terwijl de bagagewagen en een hout wagen van den goederentrein in elkaar gedrukt en totaal verbrijzeld zijn. Het verkeer werd gestremd. Eerst ongeveer 7 uur konden, met overstappen, de eerste reizigers naar Tilburg vertrekken. De maitirrinen werden over 's-Her- togenbosch en Zwaluvve gedlr'gserd. Feuilleton. roman van rosenthal. 6. „En hoe zag die vreemdeling er dan uit?" vroeg Therese, zeer nieuwsgierig geworden. „Slank en zwart, een knappe kerel." „Wel dan was hij vandaag ook op de voorstelling. Ik zag hem de kooi voorbijloopen. Maar die ziet er in 't geheel niet als een Duitscher uit." „Neen," zeide Mario, „meer als een Italiaan en hij noemt zich ook Atrani." „Wel jongen, hoe weet jij dit alles zoo gauw?" vroeg Therese verwonderd. „Ik heb dien sinjeur aan het strand gezien, ik zag hem het hotel Oceaan binnengaan en vroeg aan een kellner wie of die mijnheer was. Ik kreeg ten antwoord, dat het een Italiaan was en dat de man Atrani heette. Hij was met een boot uit Engeland gekomen. Het was anders precies de jonge Mölen- hoir." ..Mölenhoff heet geen Atrani en wat voor reden tnoest de man er voor hebben om zijn naam te ver anderen! Het zou anders wel een groot toeval zijn, a's hij het werkelijk eens was," voegde Therese er aan toe. "Dai dacht ik ook," zeide Mario nadenkend, „mij viel evenwel de groote gelijkenis op en dat is voor een schildersoog nog treffender waar te nemen." „Maar, jongenlief, denk er om, in de natuur zijn meer van die vreemde spelingen." „Da'a waar, maar deze was toch al zeer in het oogloopend," hield Mario maar stijfhoofdig vol. De kamer waar zij woonden, was bereikt en zoo doende werd c-r 00 dit onderwerp niet verder inge gaan. Den volgenden morgen reeds in de vroegte ont togen zij het droeve bericht, dat de directeur Bry- audt in den nacht door een beroerte was getroffen. Men had hem dood in zijn bed gevonden. Toen Therese Mario daarop zoo spoedig mogelijk naar de me nagerie snelden, vonden zij daar alles in wanorde, "e weduwe verklaarde dat xU de zaak niet bij machte was om voort te zetten, en dat zij de me nagerie moest verkoopen, om de schuldeischers, die bepaald nu wel zouden komen opzetten, te bevredi gen. Haar man was een hartstochtelijk speler ge weest en had dus niet op zijn geld gepast en had alles behalve zuinig geleefd. Zij was van oordeel, dat zij het voordeeligst zou handelen, als zij haar dieren per stuk verkocht en zij verklaarde dan ook besloten te zijn de zaak te ontbinden. Deze mededeeling was voor het heele personeel een groote slag en ook Therese's toekomst werd daar door uiterst bedenkelijk. Haar heele bestaan was ten nauwste aan de wilde dieren verbonden. Kwamen deze, waar veel kans voor was, in een dierentuin te recht, dan waren zij voor haar beroep verloren. Al zou het haar dan gelukken nieuwe dieren aan te koopen, dan verliepen er toch maanden over, eer zij ze weer zoo goed had afgericht- Kocht een ander alle dieren en exploiteerde die de menagerie, dan moest zij wel mee overgaan of het haar zinde of niet. Dat waren werkelijk zware zorgen voor haar. De menagerie werd gesloten en voor haar en haar broe der volgden drie droeve dagen. Toen bracht de eerste oppasser hen het verblij dende bericht, dat zich twee koopers voor de mena gerie hadden voorgedaan. Zij wilden de zaak zoo overnemen. „Verbeeldt u, juffrouw Therese." zeide de man lachend, „de een is die groote, rijke Hollander, de ander is die Italiaan, die in het Oceaan-hotel logeert." Dat bericht hoorden Therese en Mario met groote verbazing en het waren zeer verschillende gevoelens, die door dit bericht werden wakker geroepen. „Ik zou het toch wel curieus vinden, ais die In dische olifant mijn principaal werd," lachte Therese. „Het zou mij niet erg aangenaam zijn, maar ik had hem toch tliever dan dien zwarten kerel. Diens gezicht boezemt mij niet het minste vertrouwen in." „Beiden zijn mij niet heel aangenaam. De een be zweert bij kris en kras, dat ik met k m trouwen zal, en de ander sluipt steeds om mij heen. Het mogen heele presentabele menschen zijn, maar zij krijgen te veel macht over mij, als zij mijn principaal worden en dit is mij hoogst onaangenaam. Zie je, Mario, nu beklaag Jij je altoos zoo over je lot, maar jij kunt niet verkocht worden met een menagerie, zooals ik nu. Ik word beschouwd als het voornaamste exem plaar der collectie, ongeveer als een Bengaalsche tijger of een leeuw, of zoo iets. Ik word met de die ren verkocht en krijg denzelfden meester als zij." „Dat is volkomen waar," zeide Mario, „maar als jij niet bij de leeuwen bleef, zouden de dieren dui zenden in waarde verliezen, en moeten de heeren koopers in de allereerste plaats rekening houden met jou. Je behoeft je volstrekt niet ondergeschikt aan hen te betoonen." „Dat mag voor een deel waar zijn, het is toch even waar, dat ik met de diere^n in andere handen overga. Bij mijn ouden vriend Bryiandt was Ik als kind in huis. Wij leefden met elkaar als vader en dochter. Maar om nu een van deze twee heeren tot meester re krijgen, schrikt mij erg af. Den een ken ik Al te vee. en van den ander weet ik niemendal." „Maar zusjelief, je kunt toch ook je voorwaarden stellen," meende Mario. „Dat zal ik ook wel doen en geloof maar, dat ik zeer besliste wenschen zal uitspreken. Ik zal ze toonen, dat ik mij niet afhankelijk van hen gevoel en zal heengaan zoodra het mij bij hen niet meer bevalt" „Wij moesten nu maar eens naar mevrouw Bry iandt gaan, om eens wat meer van de zaak aan de weet te komen. De heele geschiedenis kon wel een grap zijn," oordeelde Mario. HOOFDSTUK 5. Toen Therese met haar broeder bij mevrouw Bry iandt kwam, vond zij het geheele personeel verzameld en de weduwe zelf druk in gesprek met een tweetal heeren. De een was mijnheer Peter Arendberg, de brutale Hollander, en de ander was mijnheer Atrani, de Italiaan. „Mijnheer," hoorde zij juist den Hollander tot den ander zeggen, „u koopt de menagerie niet." „En ik beweer juist het tegendeel," antwoordde de ander heel laconiek. „Ik geef honderd en tien duizend francs," luidde het krachtige en doeltreffende antwoord van den Hollander. „Ik doe er vijf duizend bij," was 't antwoord. „Dan honderd en twintig duizend, altijd onder voorwaarde, dat mejuffrouw Horsten bij de dieren blijft," riep de Hollander. „Dezelfde voorwaarde stel ook ik," aldus de Ita liaan. ,,-awel, mijn waarde heer," zoo lachte de Hollan der, „wij vechten hier nu wel met elkaar, maar wij dienen toch eerst de dame in kwestie zelf te vra gen, of zij wel bij ons wil blijven. Mevrouw Bryiandt, verzoekt u de dame eens, of zij dit onderhoud wil bijwonen." Toen trad Therese juist naderbij. „Dat is volstrekt niet noodig, mijneheeren," riep zij lachend, „ik ben al een poosje hier, maar ben u toch zeer dankbaar voor uwe beleefdheid," zoo wend de zij zich tot den Hollander. Mijnheer Arendberg boog diep en beleefd en schoof vlug een stoel naderbij en noodigde haar uit plaats te nemen. Mijnheer Atrani keek zijn nicht lang en opmerkzaam aan. „Nu kan de wedloop tusschen u beiden, wat mij betreft wel weer beginnen," aldus Therese, „zegt u maar een millioen." „Het is mij voor een menagerie te veel, en voor u is het te weinig." was het galante antwoord van den Hollander. „Verklaart u eerst eens, of u bepaald bij de mena gerie zult blijven," zeide Atrani nu en hij vestigde zijn zwarte oogen weer scherp op Therese. Therese bloosde onder dezen blik en werd wat verlegen. „Dat komt maar op de voorwaarden aan, die men van plan is mij te stellen." „Elke wensch, welke ook, wordt u vervuld," zeide de Hollander opgewonden. ,,Ik dank u wel voor het vertrouwen, dat u in mijne bescheidenheid stelt, maar ik zou toch liever die voorwaarden willen noemen." „Maak ons daar dan mede bekend," zeide Wolf gang. „Ik stel als voorwaarde mijneheeren, dat ik in geen enkel opzicht uw ondergeschikte zal zijn, wie van u beiden de menagerie ook koopt. Ik wil blijven mijn eigen meesteres. Ik zal voorstellingen in uw mena gerie geven, met uw dieren, maar verder ben ik u ook geen verantwoording schuldig. Ik heb bij u geen vaste aanstelling, maar speel hier steeds als gast en ben dus gerechtigd elk oogenblik te vertrek ken." „Toegestaan," aldus de Hollander. „Ik stem toe," was Wolfgang's antwoord. „En verder?" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1