Telegrafisch Weerbericht zingen 2 o si n gg 18 e e m foe r*f s namiddags 2 uur, te in het Noord-Hollandsch Koffiehuis. secretaris van den Bond voor Staats pensionneer ing. In zijne rede ging spreker na, al wat er bij regee ring en Bond geschiedde in de vervlogen tien jaren in zake staa'spensionneering. Achtereenvolgens kwa men de ontwerpen Lely, Kuyper en Veegens ter spra ke en werd tevens aangetoond, hoe vele onzer poli tieke partijen langzaam maar zeker den invloed on dergingen der nooit rustende bondspropaganda. De tien jaren van rusteloozen arbeid waren niet zonder resultaten en al verliet menig minister gepension- neerd de groene tafel, zonder dat onze arme oudjes verzorgd werden, er zijn tal van verschijnselen, die bemoedigen en daarom: .Versaagt niet," riep de spr. zijn aandachtig gehoor toe, na zijne met gloed en warmte uitgesproken rede. Eene prettige afwisseling bezorgde het zangkoor de vergadering door een zestal goed voorgedragen liederen. Bij zijne sluiting drukte de voorzitter den spijt uit der afdeeling, dat een tweetal plaatselijke corpo raties hadden geweigerd het petitionnement te tee kenen, waarna hij met een hartelijk woord van dank aan spreker, zangvereeniging en publiek, de vergade ring sloot. iMüiuve xrrrDORP. In eene Zondag 11 December j.l. daartoe gehouden vergadering is alhier gekozen in plaats van den heer A. HouLic.oper. ouderling, de heer G. Floor, en in plaats van den heer Jb. Langerijs, diaken, de heer r,. Brouwer. WINKEL. Vrijdag 9 dezer vergaderde de afdeeling „Waard en Groet der Holiandsche Maatschappij v. L., ten huize van den heer Kroon alhier. Zijn we tegenwoordig gewoon, dat de vergaderingen in het algemeen niet best worden bezocht, deze bijeen komst maalde in dit opzicht een uitzondering. Eenige leden en vele niet-lcden waren opgekomen om de openbare les 'over het paard, toegelicht met lichtbeel den, bij te wonen. De heer W ester, veearts te Schagen, sloot hiermee den gehouden cursus in paardenkennis. Van harte stem men we in met de woorden van den voorzitter, den heer K. Breebaart Jz., die na afloop der les wees op het groote nut, dat dergelijke aanschouwelijke voor stellingen, toegelicht door een bevoegd deskundige heb ben. Toen de les was afgeloopen en de niet-leden ver trokken waren, werden de gewone huishoudelijke werk zaamheden verricht, o.a. de verkiezing van bestuurs leden. In plaats van de heeren P. Haringbuizen en G. Nobel, die niet herkiesbaar waren, werden gekozen do heeren W. G. Visser en Jb. Spaans. Door den voorzitter en den oud-voorzitter, den heer W. G. Visser, werd hierbij hulde gebracht aan den lieer G. Nobel, die door zijn werkkracht, toewijding en beleid in de laatste jaren niet gering te schatten diensten heeft bewezen aan den landbouw in het al gemeen en aan de afdeeling in het bijzonder. W ARMENHUIZEN. Zondag 11 December gaf „Varia' haar eerste voor stelling in dit seizoen. Vielen de zangnummers door goede uitvoering zeer in den smaak, getuige het krach tig applaus na elk nummer, het publiek genoot volop bij het zeer verdienstelijk opgevoerde blijspel „Pension Scholier'". Met verder nog 'n tweetal komische scènes ter afwisseling, heeft „Varia' het publiek een zeer pret- ligen avond verschaft. WI ERIN GEN. Voor rekening van 16 leden onzer onderaf deeling der V.P.N. werden jl. Vrijdag op de Amsterdamsche Eierenveiling geveild 1089 eieren en 34 stuks pluim vee. De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed en varieerden voor de eieren van f 5.50 tot en met f9.40 per 100 stuks en voor 't pluimvee van f0.33 tot en met f 1.13 per stuk. De leden zullen voor de eieren aan sehoongeld per kilo ontvangen fl.12%, dat is voor eieren van 15 in een kilo 7.48 cent per stuk, van 16 eieren in een kilo 7 cent per stuk, van 17 in een kilo 6.70 cent per stuk, van 18 in een kilo 6.24 cent per stuk, van 19 in een kilo 5.90 cent per stuk en van 20 in een kilo 5.60 cent per stuk. Aan <le veiling is veel vraag naar eieren en slachtgevogelte. WI ERIN GEN. J.l. Zaterdag- en Zondagavond gaf de zangvereeni ging „Excelsior" te Den Oever in 't lokaal van den heer M. Tij sen haar eerste winteruitvoeringen voor hare gehuwde en ongehuwde kunstlievende leden. Beide avonden was de zaal vol. Het programma bestond uit 9 zangnummers en 2 tooneelstukjes. De liederen werden goed weergegeven, vooral Psalm 122 en Onder Gods Hoede verwierven veel applaus. Ook de tooneelstukjes getiteld „Ruth", tooneel- spel in 6 tafereelen van F. Stoel en „Een Amerükaan- sche dansles", klucht in 1 bedrijf door J. Nottet, werden flink en vlot gespeeld en vielen zeer in den smaak, getuige het langdurig applaus dat na ieder tafereel weerklonk. Deze uitvoeringen, gegeven onder directie van den heer L. Spaander, zijn zeer goed geslaagd. Een ge zellig bal besloot beide avonden, n lerumt'ii Naar wij vernemen, stelt de naaivereeniging „Dor- cas", de door haar vervaardigde kleedingstukken, op Woensdag 21 Dec. a.s., des avonds van 7% uur tot 9% uur op de bovenzaal der Herv. Kerk te Hippo- lytushoef, voor belangstellenden ter bezichtiging. De vereenlging hoopt op een druk bezoek, aangezien de collectie zeer groot is. HOOGWOUD. In de j.l. gehouden vergadering van ouderlingen en diakenen der Ned. Herv. Kerk alhier, zijn tot ou derling en diaken resp. herbenoemd de heeren Jb. Schriéken en P. de Boer, beiden alhier wonende. VERZENDING EN MARKTAANVOER. De vorige week werden van de groenlenlaadplaats te Broek op Langendiik verzondeu 133 wagonladingen. Aan de afslagmorkt aldaar werd in die week nog aangevoerd 22,000 stuks bloemkool. 187,500 stuks roode kool, 91.300 stuks gele kool, 67.000 stuks witte kool, 135 halen wortelen, 1250 balen uien. 384 halen roode kool en 2000 stuks bieten. OUDESIjUIS. De afdeeling van den Bond voor Staatspensionnoe- ring alhier, zal Zaterdag 17 November een propaganda- avond houden, uitsluitend voor de leden met hun da- roes, in het lokaal van den heer Joch. Kreijgcr. Door eenige dames en neeren zaL worden opgevoerd het tooneelsluk„Uit het leven'", door C. W. van Rij-- sewijk. Voor aanvulling zullen door een paar dames ook nog voordrachten worden gehouden. Op 2en Kerst dag wil men hot stuk nogmaals opvoeren tegen entrée, ten bate der kas. ANNA PAULOWNA. In de vergadering van stemgerechtigde lidmaten, ge houden op Zondag 11 December in de kerk der Ned. Herv. Gemeente, zijn herkozen tot notabel de heeren R. Blankcvoort en P. Boot, terwijl als zoodanig werd gekozen de heer J. H. ter Burg. - Anna Paulowiiii Naar wij uit goede bron vernemen, zal de zang vereeniging „Zanglust'" alhier op den len Kerstdag in Voorburg opvoeren „Franchimont, de Marskramer' Operette in 3 bedrijven van M. Schuil. De costumes zullen geleverd worden door de firma Serné te Am sterdam, terwijl van den heer IJpma te Alkmaar, eene piano zal worden gebruikt. Reeds op vele plaatsen is deze operette met veel succes opgevoerd, zoodat eene groote opkomst wel kan verwacht worden. Wierlnscn. Als groote zeldzaamheid ,diene vermelding, dat de heer G. Ruinp alhier aan de V.P.N. veiling afleverde een partij eieren van zeer zwaar gewicht, namelijk •13 in oen kilo. Tot heden was 15 in een kilo al best, doch de heer Rump maakt hel record, daar zulke zware eieren lot heiden nog niet zijn afgeleverd. WIEKINGEN. Van particuliere zijde ontvingen wij het volgende: Ook de jagers op ons eiland kunnen niet bogen1 op een rijk hazenjaur. Fr wordt zeer weinig geschoten. Dit is vooral te wijten aan de vele los looiende honden, die het wild verscheuren. Vooral de kleine haasjes worden gedood door dit voor den wildstand zoo scha delijk gedierte. Men kan die honden vaak zien hel wild najagend en dcodend. Is er geen haas meer te verslinden, straks zijn weer de lammeren een welkome buit. zooals voor een paar jaar ook kon worden gezien. Dat mede de stroopera niet stil zitten moest Zondag 1.1. een landbouwer te Westerland ondervinden. Maandag in zijn weide ko mend. kwam hij tot de treurige ontdekking, dat een der achterpoot en van zijn ram door een bagelschot was verbrijzeld. Winkel Tot bestuurslid en secretaris der onderafdeeling van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren „Het Noor den'", is herbenoemd de heer A. de Ridder, secretaris van Winkel. OUDE NIEDORP. Van de 20 personen, die Zondagavond deelnamen aan hel prijsbiljarten bij den heer A. Mijts te Verlaat, werden dc prijzen gewonnen door de heeren J. Mee- reboer, G. Schipper. C. Stam, A. Hittema en Jb. Kla ver. OUDE NIEDORP. De heer C. NoordsLrand, agent van politie te Zij dewind, heeft als zoodanig, tegen 1 Januari a.s. ont slag aangevraagd. OUDE NIEDORP. Vrijdagavond a.s. zal er, in het lokaal van den heer A. Mijts te Verlaat, vanwege de afdeeling van den Bond voor Staats pension neen tig alhier, een pro- paganda-vergadering worden gehouden. Als spreker zal dan optreden de heer Ds. Sinnighe Damsté van Dirks- horn. W ieringen. J.l. Vrijdagavond hield de Nederl. Prot. Bond, afd. Wieringen, eene bijoenokmst op de bovenzaal der Nederl. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Spreker voor dezen avond was de heer Nonhebei van Hilversum, die tot onderwerp had gekozen„Het kenmerkend onderscheid tusschen he4 Protestantsche en het Katholieke geloof'". Deze rede werd met veel ge voel voorgedragen en oogstte, door de heldere uiteen zetting veel bijval. Na afloop daarvan werden eene serie lichtbeelden ten beste gegeven over de Passiespelen te Ober-Ammérgau en de stad „München' wefkê lichtbeelden met de heldere toelichting zeer in den smaak vielen. Hoogst voldaan keerden allen dan ook huiswaarts. WIERINGEN. Vergadering van het Visschersfonds Je Wieringen. ten huize van den heer D. Lont, gehouden op Zondag él December j.l. Aanwezig 34 leden. De waarnemend voorzitter, de heer Jn. Metselaar, opent de vergadering met een gepast woord van wel kom. waarna de secretaris, de heer S. P. de Vries, de notulen voorleest, die werden goedgekeurd. Ingekomen stukken: een antwoord van den minister op een ingezonden request, om eene maat op de oesters in te voercnv dat dit punt in onderzoek is en'op genoemd request zal worden gelet;, een schrijven van „De Tes- selsche Schippers- en Visscherebond'om gezamenlijk aan te dringen op verscherping van politietoezicht en 't verkrijgen van eene maat op oesters. Hieraan zal wor den voldaan. Hierna leest de secretaris ook nog voor het regle ment voor de visscherijraden, waarna de rekening en verantwoording volgt. De penningmeester, de heer D. Koorn deelt mede, dat op 17 April in kas was f 2945,121/2, na dien tijd ontvangen f 276.80 en uitgegeven f 68,851/2. zoodat nog In kas is 3152,19,. dat onbetaald terug ontvangen zijn de quitanlies van 16 leden en 3 donateurs, wat een nadeel opleverde van f 24.50. Van hel geld is f 1250 op hypotheek uitgezet en f 1589,48 op de Postsjiaarbank en f 312,61 in kas. De rekening werd nagezien door de heeren A. Pee reboom en A. Bakker, die haar in volkomen orde be vinden en bij monde van den heer A. Peereboom tot goedkeuring adviseeren, wat onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn nauwkeurig txheer ge schiedt. De lieer Peereboom geeft tevens in overweging het geld dat thans op de Postspaarbank staat, bij de Boe renleenbank te plaatsen. Dit voorstel wordt voor ken nisgeving aangenomen. De secretaris deelt hierna mede, dat de vereenlging Wieringen geschrapt is als lid van „Zuiderzeevereeni- ging' wegens wanbetaling, dit komt omdat het bestuur niet accoord kon gaan met de verhooging der contributie van f 0.10 tot f 0.25. Wordt besloten ook geen lid meer te worden. Hierna stelt de voorzitter aan de orde verkiezing van voorzitter, secretaris, en penningmeester. De secre taris, zwichtende voor den algemeenen aandrang, besluit aan te blijven, de penningmeester is echter onvermurw baar, zoodat men overgaat tot verkiezing van een voor zitter en een bestuurslid. Tot voorz tter wordt ge kozen de hoer A. Zomerdijk, tot bestuurslid de teer B. Kat, die hunne benoeming aannemen, als bestuurs lid weid ook herkozen de heer J. Koorn, die niet aanwezig "^as. Niets meer aan de orde zijnde, gaat de voorzitter tot de rondvraag over, waarbij de heer B. Kat voorstelt, den heer A. Peereboom, burgmeester dezer gemeente, beschermheer der vereeniging te maken, welk voorstel algemeene instemming verwierf en bij acclama'ie werd aangenomen. De heer Peerebooni verzocht echter dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. Wordt ook nog beslo'.en den secretaris een vast sa laris te doen genieten en daarvan in de volgende ver gadering een voorstel te maken. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voor zitter de vergadering en worden nog enkele huishoude- punten behandeld. NEDERLAND8CH 1'AARDENSTAMBOEK, AFDEE LING NOORD-HOLLAND. Vergadering op Maandag 12 December 1910, des na middags ten half twee uur In Krasuapolsky te Am sterdam. De hoer K. Breebaart Jz. opent met een woord van welkom do vergadering, In het bijzonder tot den heer Nebbens Sterling, algemeen voorzitter der vereeniging van wiens werkkracht spr. alles goeds verwacht en wiens verschijnen op deze vergadering op zeer hoo- gen prijs wordt gesteld. (Applaus.) De heer P. Olij, secretaris, leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. De heer Knaap wordt aangewezen als lid der oom missie om de algemeene rekening na te zieo. De heer Van Gulpen berichtte, dat hij zijn benoe ming tot bestuurslid niet aannam; de heer W. Teengs, dat hij zijn benoeming tot eerelid, in een onbewaakt oogenblik te Schagen aangenomen, bij nader inzien niet kan aanvaarden, als gevolg van datgene, wat ts voorgevallen inzake de bestuursverkiezing aldaar. In de plaats van den heer Van Gulpen, die bedankt had, wordt tot bestuurslid gekozen de heer W. Teengs met 54 van de 62 uitgebrachte stemmen (de rest der stemmen was ongeldig). Voorzitter uit de hoop, dat de heer Teengs het vertrouwen, dat nu in hem wordt gesteld, zal waar- deeren en de benoeming zal aannemen. (Applaus.) Volgen de punten van behandeling voor de alge meene vergadering. Deze bevatten de volgende reorganisatievoorstel len: a. Het Hoofdbestuur stelt voor om den naam der Vereeniging te wijzigen in „Nationale Vereeni ging tot bevordering der Paardenfokkerij in Neder land". b. Het Hoofdbestuur stelt voor om inplaats van het éene thans bestaande stamboek, waarin paarden van het meesit uiteenloopende type, zij het dan ook in rubrieken, worden opgenomen, over te gaan tot de inrichting en instandhouding van voorloopig drie af zonderlijke stamboeken, waarin voor elk slechts paar den van een bepaald type kunnen worden opgeno men, te weten: lo. Stamboek voor het Nederiandsehe landbouw- trekpaard (Belgisch type); 2o. Stamboek voor het zwaar gebouwde Nederiand sehe landbouw-tuigpaard 3o. Stamboek voor het licht gebouwde Nederiand sehe landbouw-tuigpaard. Benoeming van een Hoofdinspecteur met vaststel ling van salaris. Het Hoofdbestuur stelt voor hiertoe te benoemen den heer A. W. Heidema te Groningen. Het afdeelingsbestuur stelde hierbij voor: a. dat in den boezem der vergadering bezwaar be staat tegen den naam; een minderheid der leden wenscht den ouden naam te behouden, de meerder heid gevoelt meer voor den volgenden naam: „Ver eeniging tot bevordering van het Stamboekwezen voor de Paardenfokkerij in Nederland"; b. niet van drie Stamboeken te moeten spreken, maar van twee, en wel: lo. Stamboek voor het Ne- derlandsch landbouwtrekpaard (Belgisch type); 2o. Stamboek voor het Nederlandsch landbouwtuigpaard (met nader aan te geven type). Met betrekking tot deze voorstellen was er inge komen een zeer uitvoerig schrijven van den heer J. van Stolk, waarin werd meegedeeld, dat hij zich d.d. 26 Augustus tot het bestuur der afdeeling had ge wend met het verzoek, het daarheen te leiden, dat voortaan de Regelingscommissie verplicht zou zijn een rapport uit te brengen over de bestede gelden enz. aan de leden der afdeeling, en dan tevens haar ge dachten over de keuringen in dat rapport aan de leden bloot te leggen. Ook zou de afdeeling personen moeten kunnen aanbevelen voor de verschillende com missies, als de regelingscommissie, keuringscommis sie enz. Het afdeelingsbestuur had den heer Van Stolk ge antwoord, dat het bestuur het over de wenschelijk- heid van het rapport eens was. En daar de Regelings commissie volgens art. 24 van het Kon. besluit den minister van Landbouw een rapport moet uitbrengen en daarin haar bevindingen neerlegt, was den minis ter machtiging gevraagd, dat verslag aan elk lid der afdeeling ook te mogen verstrekken. Wat het tweede punt betreft had het bestuur ge antwoord dat dit gewijzigd zou worden in de aan hangig zijnde nieuwe wet op de Paardenfokkerij. De heer Van Stolk toonde zich over dit antwoord zeer ontevreden en wenschte dat aan de algemeene vergadering nog te zien voorgelegd. Voorzitter lichtte toe, dat, waar het bestuur den heer Van Stolk een volkomen bevredigend antwoord kou geven zij dit had gedaan en niet gemeend had het op de agenda te moeten plaatsen. De vergadering betuigde met algemeene stemmen zijn instemming met het gegeven antwoord. De heer Van Stolk kwam in zijn schrijven even wel met nog andere bezwaren: nt. het punt op den algemeenen beschrijvingsbrief onder de benaming mededi elingen moest daarvan worden afgevoerd, om dat de afdeelingen, niet wetend wat dit punt zooal kan bevatten, haar afgevaardigden hieromtrent geen imperatief mandaat konden geven. Verder wenschte de schrijver de punten 4 en 5 van den algemeenen beschrijvingsbrief afgevoerd. Hij wilde in plaats van de gedeeltelijke wijziging der statuten, zooals schrij ver meende, dat het bestuur der algemeene vereeni ging nu beoogde, een algeheele statutenwijziging en achtte verder de benoeming van een hoofdinspecteur onnoodig, daar er nog geen goed stamboek bestond, en er dus voor een inspecteur ook niets te inspec- teeren viel. Schrijver stelde ten slotte een motie voor, die be oogde de afvoering van de punten 2, 4 en 5 van den algemeenen beschrijvingsbrief, dus feitelijk een te- nietdoening der geheele reorganisatie. Het was de heer Knaap die in een zeer uitvoerig betoog de verschillende voorstellen van den heer Van Stolk verdedigde en de motie overnam. Spr. wil de geen gedeeltelijke reorganisatie, maar een ge heele reorganisatie. Hij achtte de statuten te oud, om daarmee langer voort te werken. Spr. zegt verder in den heer Heidema groot vertrouwen te hebben, maar oordeelt, daar er feitelijk nog geen stamboek zal bestaan na de reorganisatie, er ook werkelijk niets voor hem zal zijn te inspecteeren. Spr. meent, dat het geld voor een inspecteur zal zijn: weggegooid Igeld. Voorzitter wijst er op, hoe de hoofdinspecteur juist nu zoo noodig is, nu de reorganisatie zal plaats heb ben. Hij zal kunnen helpen om de zaak op pooten te zetten. Men zal van zijn adviezen kunnen profiteeren, hij zal kunnen meehelpen dat binnenkort een ver eeniging zal komen, die wij noodig hebben. De heer Nebbens Sterling, de algemeene voorzitter zegt gekomen te zijn om eens te hooren hoe de hee ren over de zaken denken. Hij is niet gekomen om in deze vergadering de meening van het Hoofdbestuur te verdedigen. Hij is hier als gast en stelt zeer op prijs de wijze waarop hij hier is ontvangen en zegt den voorzitter dank voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken. Toen, zoo gaat spr. voort, in de laatste algemeene vergadering de plannen van het Hoofdbestuur met zooveel bijval zijn begroet, heeft het Hoofdbestuur een aanvang gemaakt met de hoofdlijnen. Er is toen begrepen, dat er meer voeling moest zijn tusschen het Hoofdbestuur en de afdeelingen. Nu hebben de afdeelingen hare jury's, die de verschillende paarden goed oordeelen om in heit stamboek te worden opge nomen, het Hoofdbestuur weet van die paarden nie mendal. Het wordt daarom goed geoordeeld, dat,, wil men een rlchtig stamboek, daarin moet liggen een zekere lijn. Het Hoofdbestuur moet weten wat aangeboden is en of dat past in die lijn. In die overtuiging acht het Hoofdbestuur het ge- wenscht een hoofdinspecteur te benoemen. Die kan kennis nemen van de verschillende keuringen, zien wat daar wordt aangeboden. Wat wij ons van dc nieuwe vereeniging voorstellen, is een goed ingerich te inspectiedienst. En daarvoor is de regeering gene gen steun te geven. Men wil een verbetering op het stamboekwezen voor geheel Nederland. Men wil een goed ingericht stam boek wezen. Het slot is geweest, dat de regeering bereid is gevonden, de nieuwe ver eeniging aan te wijzen als het lichaam, dat haar ter zijde zal staan om het stamboekwezen in geheel Ne derland te hervormen. Dat is een zware maar ook vereerendc taak. En nu heeft tet hoofdbestuur rondgezien, welke man het be stuur liet best kan ter zijde staan in deze zaak, die zal kunnen werken, de fokkers opvoeden en dan des- gcwcnscht (en dit was een bepaling der regeering) ad vies zal kunnen uitbrengen aan dc regecring. j?n nu heeft men gemeend in den beer Heidema dezen man le hebben gevonden. En wat nu de verdere punten der heeren Van Stolk en Knaap betreft, meent spr. dat onder de mededeelingen en berichten nooit iets be langrijks is voorgekomen en dat het de bedoeling van het hoofdbestuur niet is een muizenyal open te zetten voor de leden. De statuten geheel te wijzigen wil ook het Hoofdbestuur. Maar eerst wenschte hel bestuur dat men het met de hoofdpunten eens zou zijn. Zoodra dat het geval is, volgt dadelijk geheele Statutenwijziging, zoodat alles voor den eerstvolgenden keuringsdag in orde is. Kan men liet over de hoofdpunten niet eens wor den, dan was al dat verdere werk toch voor niets geweest. Staan de algemeene lijnen vast, dan gaan wij opbouwen en bjj dat werk, stelt het hoofdbestuur er prijs op dat de man naast hen zit, van wicn de kracht zal moeten uitgaan. De lieer Knaap handliaaft zijn eenmaal ingenomen standpunt, terwijl do heer Slob hulde brengt aan de werkwijze van het hoofdbestuur. Tenslotte na 'n lange discussie wordt gestemd, wislken naam de vereeniging zal dragen en wordt deze aan- fenomen als door het hoofdbestuur voorgesteld, n.i ,'ationale vereeniging tot bevordering der Paardenfok kerij in Nederland. Toen ontspon zich een discussie over de verdeeling der Stamboeken onderling, met als slotsom, dat er zal zijnle een stamboek voor het zwaargebouwde Neder- derlandsche landbouwtuigpaard; 2e een dito voor het Nederiandsehe landbouwtrekpaard (Belgisch type) en 3e een dito voor het lichtgebouwde tuigpaard. Een scheiding tusschen licht- en zwaar landbouwtuigpaard achtte men moeilijk door te voeren, en toch werd het go wenscht geoordeeld, dat voor lichte paarden een apart stamboek zou beschikbaar zijn. De motie van den heer Van Stolk wordt alsnu hiet algemeene stemmen verworpen. Ten opzichte van de benoeming van een hoofdinspec teur stelt de heer Slob voor om naast den heer Heidema. als candidaat te nemen den heer W. G. v. d. Wall' Spr. weet dat de heer Heidema niet zal werken in den geest van vele Haarlemmermeerdere, wat de heer Van tier Wall wel zal doen, en acht het noodig en gewenscht, dat ook eens een meening die in het leidende ooilege niet beleden wordt, daar gehoord en verdedigd zal worden. Hoewel dit ia se van dc; bestuurstafel ernstig werd ontraden, d.i»r men nu alle kans beliep, dat ook de andere afdeelingen elk meteen nieuwen candidaat zouden komen en men het over den persoon van den heer Heidema nu eenmaal eens was geworden, handhaafde de heer Slob zijn voorstel. In stemming gebracht of er een tweede candidaat naast den heer Heidesma aal geplaatst worden, werd dit voorstel aangenomen en tenslotte de heer Van der Wall met 18 tegen 20 stem men als die tweede candidaat aangewezen. De volgende vergadering wordt te Alkmaar gehouden. Met de a.s. Statutenwijziging zal in deze regeling der vergaderingen eveneens verandering worden gebracht. Hierna sluiting. DE PAPENDRECHTSCHE ZAAK IN DE TWEEDE KAMER. De Tweede Kamerzitting van gisteren, waarin de Papèndrechtsehe Zaak werd besproken, werd op de gereserveerde tribune bijgewoond door een der ver dedigers van Garsthagen voor het Arnhenische Hof, mr. J. A. van Hamet en enkele hoofdgetuigen, met namen de heeren J. van Elk, ds. Hoekstra en Van Walbeek. IJSBOND „HOLLANDS NOORDERKWARTIER". Onder voorzitterschap van den heer S. Th. Minnema van .Amsterdam, had Zondag j.l. in Café Suisse te Zaandam de algemeene vergadering plaats van boven- genoemden Ijsbond. 102 Afdeelingen liadden afgevaardigden naar deze vergadering gezonden, terwijl 34 afdeelingen niet ver tegenwoordigd waren. Ook waren van de Zuid-Hollanidsehe IJsvereeniging en van den Stichtschen IJsbond afgevaardigden aan wezig. I11 zijn openingswoord werden door den voorzit ter enkele hartelijke woorden van waardcering gewijd aan de nagedachtenis der heeren De Boer en Koster, voorzitters van de districten Ov ertoomSloten en Hoog- karspel, wier overlijden voor den Bond een groot ver lies #s geweest. In den loop van het jaar zijn 5 nieuwe afdeelingan: Zwaagdijk, Aalsmeer, Diemen, Wetering en Zunder- dorp tot den Bond toegetreden. Door de toetreding van Zunderdorp is thans een rechtstreeksche verbinding van Amsterdam en Hoorn verkregen. De heeren J. Hooiberg te Kwadijk en J. Hille te Ursem werden voor hun 15 jaren langen arbeid in het belang van den bond tot eere-Leden benoemd. Door den secretaris werd medegedeeld, dat de Am sterdamsche IJsclub aan de bondsüas een subsidie van f 50 heeft geschonken voor de propaganda voor het stichten van afdeelingen rond Amsterdam. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren S. Th. Minnema, AmsterdamJ. Hooiberg te Kwadijk; Th. E. J. Odendaal te Schagcrbrug; Joh. Merz, te Schagen en A. J. Stikkel te Alkmaar, terwijl ter vervanging van den heer K. Koster werd benoemd de heer 11. Gerrits te Grootebroek. Door de afdeeling ,,'t Kalfje" was een 2e Ironds- licd ingeleverd, waaromtrent later, nadat de leden er kennis mede zullen gemaakt hebben, een besliss.ng zal worden genomen. In betrekking tot de door den Bond aangegane col lectieve verzekering werd medegedeeld, dat dezé zoo wel gddt voor het personeel in dienst der afdeelingen als voor het publiek, dat op het ijs door nalatigheid der werklieden een ongeluk mocht krijgen. De be stuursleden als zoodanig zijn hiervan buitengesloten. De premie bedraagt 21/2 p.Ct. van het uitgekeerde ar beidsloon met een minimum premie van f 40 voor alle afdeelingen te zamen. Reeds 110 afdeelingen hebben zich bij deze verzekering aangesloten. De rekening van den penningmeester wees een na- doeüg saldo aan van f 54.02, daartegenover gaf de P™*" pagindakas ten overschot van f 61.39, zocdat hel v®01"- dee.ig saldo f 9.85 bedraagt. Besloten weid jaarlijks in den zomertijd een g000®" bineerde verg idering te houd n van gedricgzencten met den IJ. H. N., do Zuid-Hollandsche en de Stichtsche IJsvereenigingen ter vaststelling van de uniforme-bondft- kaart en voor de besproking van andere gemeenschappe lijke belangen. Door den afgevaardigde van Hoorn werden daarna eenige wenken gegeven betreffende hel voorkomén én het dichten van wakken, welke aangelegenheid doof het hoofdbestuur verder in studie zal worden genomen, terwijl do afgevaardigden werden uilgenoodigd van hun ervaringen op dit punt aan het H. B. mededcoling te doen. De heer W. G. Visser van Nieuwe Niedorp bracht vervolgens eenige wenschen van het hoofdbesluur o.m. betreffende de vrije passage dor leden over de postal (bruggen over wakken enz.) het aanschaffen van red dingsmiddelen enz. onder de aandacht der leden, waarn» de vergadering werd gesloten. Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijk tvind. Meest zwaarbewolkt of betrokken. Waarschijn lijk regenbuien. Zelfde temperatuur. DE WOGNUMMER

Schager Courant | 1910 | | pagina 2