een Boerenknecht, Net dagmeisje een Baker, Vergadering een flinke Meid, mï bwriio-«ïbooiJfsMljj, Vleesch, Schagen. Breukbanden, te Anna Paulowna, Donderdag a.s. L. Beijneveld, Winkel. Van liet Haagsche Binnenhof. Tweede Kamer. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. A d v e r t e n t i 11. Cornelis Gutker, Jb. Meuleveld, afdeeling wordt tot De Propaganda- Avond van Staatspen- sionneering, SCHAGEN, later HET BESTUUR. Donderdag 15 Dec. '10, Openbare Yerkooping op Zaterdag 17 Dec. '10, ook zonder veer, Den Haag, 10 December. Het Parlement zelf heeft weinig blijk gegeven te beseffen, van welke beteekenis de zitting van giste ren, Zaterdag was. En toch was dat niet gering!... Voor het gezag van onze Volksvertegenwoordiging was deze 10 December van buitengewone waarde. Waarvoor allereerst aan de heeren Limburg en Van Hamel dank en hulde toekomt. Wanneer het vertrou wen van ons volk in den Nederlandschen rechter, welk vertrouwen vooral door de zaak-Garstenhagen zulk een schok heeft gekregen; doch niet daardoor alleen!, zal worden hersteld, dan dragen Limburg en Van Hamel, voor een deel ook De Savornin Loh- man, die heden bij afd. II der begrooting van Justitie de zaak-Garstenhagen tot onderwerp van debat kozen, daarvan de eer. I n de Kamer was 't helaas, leeg als op een dag van onbeduidende budget-discussie. Op de gereser veerde tribune was, kort vóór de pauze, prof. Van Hamel Jr. verschenen. Toen wist men: „Garstenha- gen'" is in aantocht De heer Limburg heeft in eene schitterende, hoog staande rede, soms onmeedoogend. scherp, maar steeds met superieur zelfbedwang, gematigd, waar 't slechts even mogelijk was, al de fouten, leemten; al de ellende van sleur, slender, kaste-geest etc. aan de kaak gesteld en gegeeseld. Zeker, toe gegeven wordt dat de beschuldiging van bewuste klasse-justitie geen reden van bestaan heeft. Doch wat valt er niettemin af te keuren!... Er is een afstand, een groote en gevaarlijke, tusschen volk en magistratuur ontstaan. Misschien zal het „Pechproces" (zooals prof. Van Hamel 't noemde) ertoe bijdragen om eene nieuwe aëra te openen. Tot eene zuivering in den „dampkring" onzer rechtsbe- deeling. Want 't is er zwoel, en tal van giftige, scha delijke elementen moeten eruit verwijderd. Daar hebben wij heden uit mr. Limburg's en mr. Van Hamei's mond zoo 't een en ander van verno men. Tot leden der rechterlijke macht mogen slechts mannen aangewezen, die het volk begrijpen; lieden, die „socialen zin" bezitten; menschen van frissche kracht, van degelijke kennis; „zich indenkend", zooals de heer Lohman 't zei!, „in het zich ont wikkelend rechtsbewustzijn". Men ziet, we gaan vooruit, of wel: „de waar heid is in aantocht, en niets zal haar tegenhouden!" Erkend is dat wij, te onzent, eene rechterskaste heb ben. Vandaar de verderfelijke afstand tusschen volk en magistratuur. De rechten der verdediging moeten uitgebreid. Officier en advocaat dienen als g e 1 ij- k e n tegenover elkaar te staan; thans heeft het O. M. eene door niets gerechtvaardigde bevoorrech te positie. Zelfs oefent het invloed uit bij voordrach ten, in vacatures voor de zittende magistratuur! Dat zijn onhoudbare, onduldbare toestanden. Herziening van het Wetboek van Strafvordering is dus wèl in hooge mate urgent. Dan zal 't zegt mr. Limburg niet meer kunnen voorkomen een on derzoek van getuigen door psychiaters, gelijk te Arnhem plaats had. Lang toefde de schrandere jurist bij dit punt stil. Van het „roekeloos spel met wet en recht", te Arnhem gedreven, vreest hij dat de Nederlander, -- toch al zoo afkeerig van het als ge tuige (zeker „a décharge"!) optreden, nu liever „wat boete zal betalen" dan zich aan het gevaar blootstel len van in het openbaar voor „imbeciel" te worden uitgemaakt; als „lichtelijk ongaar" gebrandmerkt Men heeft verzuimd de getuigen erop te wijzen, dat zij niet verplicht waren zich te laten onderzoeken. Er is met de wet gesold. Men heeft 't zelfs ondernomen de psychologie der zaak weer te geven!... Rechters en psychiaters werden daardoor in het oog des volks gelijkelijk gehaat en verdacht. Mag een psychia trisch onderzoek van getuigen nooit plaats hebben? De heer Limburg beantwoordt deze vraag niet be vestigend. Denkt b.v. aan eene hysterica, die „onbe wust" liegt onder eede. Maar eischt alle waarborgen èn geheimhouding der uitkomsten van het ondersoek. De heer Lohman wil daarentegen niet hooren van psychiatrisch getuigen-onderzoek. Of het terzijde-leg gen van onbetrouwbaar geoordeelde verklaring (zegt hij) of strafvervolging. Tertium non datur!... Al de ellende, thans beleefd, spruit voort uit Dord recht, waar de Rechtbank weigerde te accepteeren hetgeen voor ieder toch duidelijk was en is: dat Garstenhagen slechts het algemeen belang wilde die nen. Maar èn de Dordtsche èn de Bossche en de Haag sche edel- of grootedelachtbaren lieten zich beïnvloe den door de legende, dat men hier met een komplot tegen de politie te doen heeft!... Mr. Limburg bracht een eere-saluut aan mr. Dicke, te Dordt, wiens strijd voor waarheid en recht hem te staan komt op liefe lijkheden als het zich gepasseerd zien voor curator schap in faillissementen, e. d. m.!... 't Is goed dat deze dingen luide en met het vuur der waarachtige overtuiging gezegd zijn in het Parle ment. 't Zal voor velen herademing wezen en kan een machtigen stoot geven aan hét stuwen naar nieu wen koers, waarbij onze rechtspleging iets anders en beters zal worden dan zij thans is. Het vertrouwen des volks in onze magistratuur is aan 't wankelen gebracht. Dat moet worden hersteld. En misschien luidt 't nog eens: „Van Papendrecht de victorie!"... Morgen, Maandag, wordt het debat voortgezet. Het antwoord van minister Regout verbeidt men natuur lijk met veel spanning. Vertrouwen in karakter en kunde bij dezen bewindsman ontbreekt bij niemand. En allen beseffen, dat hij „den moed zijner overtui ging" bezit De vraag is slechts, hoe deze laatste er uitziet! Van 's ministers rede, bij de Algemeene Beschou wing gehouden, stip ik nog slechts aan, dat de mi nister inzake de Administratieve Rechtsvordering 't eens is met prof. Van Hamel. Dus: ontwerp, los van Invoeringswet. De voorwaardelijke veroordeeling zal bij de wijziging van het Wetboek van Strafrecht (Eerste Boek) worden opgenomen; eene wijziging der bepalingen op den woeker is in studie. Voor de Middenstanders was 's ministers weigering om voor alsnog strafbepalingen op de oneerlijke concurrentie in het leven te roepen, eene droeve deceptie. Intus- schen, waar de denkbeelden daarover nog met elkaar in botsing komen, valt er iets te zeggen voor het wachten totdat de zaak „wat meer bezonken" is. Wij beginnen nu morgen de week met vervolg- Garstenhagen. Dan komt de groote veldslag bij Hoofd stuk VIII... Als het reeds zieltogende jaar een week ouder is geworden, zal vermoedelijk het hllerpikant- ste van de Begrooting verorberd zijn. Maar eerst nog wat extra-heete dagen!... Totdusver vormen de Hoofd stukken III en IV van de nieuwe Staatsbegrooting de waarde der ellenlange, afmattende discussiën, die we achter den rug hebben. Den Haag. 12 December. I Na Lohman... Baron Van Wijnbergen... Over Pa pendrecht. De oude school aan het woord. Kort en vrij krachtig. Nieuws natuurlijk niet. Maar voor de oude school wits er... laten we erkennen... wel tikje verleiding om zich te verbazen, van haar standpunt. Over de nieuwere, namelijk, die „bij psychiaters zweert" en thans, inzake Papendrecht voor Jelgersma, Van Erp Taalman Kip en Van Deventer, - „geen goed woord overheeft". Vanwaar (aldus de i afgevaardigde uit Eist) nu deze gloeiende veront waardiging?... Gij oogst, meneeren, wat gij gezaaid hebt. Met uwe moderne theorieën, met uw determi nisme; met uwe natuurwetenschappelijke zienswijze in de rechtspleging, tracht gij het oude gebouw te ondermijnen. En wat oogst gij? Ondragelijke, onduld bare tyrannie. Wij, van de oude school, willen geen psychiatrisch onderzoek van getuigen. Maar gij, mo dernen, mist het recht om den staf te breken over de mannen, van dat psychiatrisch onderzoek, door u aangesteld. Zij volgen slechts uwe orders en doen hun plicht naar eigen, beste weten. Gij hebt den psy chiater als „dominus litis", heer van het proces, willen verheffen. Welnu, thans hebt gij hen te eeren, niet te verguizen. Daar kwam baron Van Wijnbergen's betoog zoo wat op neer. Gij ziet, wij dreven meer en meer af op de wateren der wijde bespiegeling. 't Werd angstwekkend Toen kwam mr. Goeman Borgesius met het denk beeld, het zeer vernuftige en van Rechts natuur lijk als zeer-obstructionistisch verfoeide, om het gansche Papendrechtsche debat tot Februari uit te stellen. L'histoire se répète!... 't Zou worden als met de Sociale Verzekering van het vorige jaar. Mis schien, zelfs, had zich een stemming-vroolijkheid a la-Schaper herhaald. Gelukkig liet de heer Borgesius zich door den president verbidden en trok hij zijn onzalig voorstel in. den ganschen middag door, tot te hooren kregen, had eigenlijk Wat wij verder, c.c. halfzes toe, weinig om het lijf. De heeren Van Nispen (Nijmegen) en dr. De Vis ser spraken even over het terrorisme, door de sta kers bij de Amsterdamsche bouwvakken over hunne vakgenooten-werkwilligen uitgeoefend; mitsgaders over de zwakke houding, door de justitie daarbij be toond Edoch, het werd verzwolgen in de Papendrecht sche massa... Niemand had lust er naar te luisteren, Wij leefden in het teeken van Papendrecht. De heer Goeman Borgesius, die zoo graag in Fe bruari had willen spreken, betoogde nog dat de minister van Justitie paal en perk heeft te stellen aan het overschrijden der wet door het O. M., dat getuigen psychiatrisch laat onderzoeken. Wettelijke regeling in deze is hem een gruwel, en niet te-on rechte. Want dan zullen de edelachtbaren „lijsten van imbeciele getuigen" gaan opvisschen..En niemand zal hem betwisten, dat het berechten op geheime rapporten iets is, dat een Russischen grootvorst van zeker niet onbekend model, zou doen watertanden, doch Nederlanders der twintigste eeuw wat angstig maakt. Toen kwam, op zeer laat middaguur, de heer Duys.De Zaandammer... Die ook, evenals de heer Borgesius, in „telegramstijl" zou spreken. En vele, vele kwartieren volpraatte.De Hemel moge weten hoe-vele... Vol-schetterde... De fiolen zijner veront waardiging uitstortend over mr. Rhede v. d. Kloot, over de Bossche grootedelachtbaren, die de getuigen „als koelies" behandeld hadden. Over gansch het wes tennest onzer justitiëele macht... Zoodat de voor zitter hem tot de orde moest roepen... Zeker, hier en daar had de heer Duys wel gelijk. Slechts, de „modus quo", de „toonaard", deug de niet...... Déar schuilt steeds de fout bij dezen jeugdigen parlementariër. Morgen zal dan, te langen leste, mi nister Regout aan het woord komen. Mr. ANTONIO. PER TELEGRAAF. ARRONDISSEMENTS-REC'HTBANK TE ALKMAAR. Uitspraak van heden: J. J. Beek, Hoorn, vergiftiging, 15 jaren gev.straf. Kttuieenie ïliPb. Ingeschreven van 79 Dec. 1910. Overleden: Gerrit Nottelman, 90 jaar, echtgenoot van Adrijane Fraij, eerder weduwnaar van Neeltje Smit. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Overleden: Cornelis Jan van Savoijen, oud éen jaar. zoon van Albertus van Savoijen en Sïijntje Everts. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 1013 December 1910. Overleden: Jakob Meuleveld, oud 75 jaren, echt genoot van Elisabeth Grootes. MUITERIJ IN RIO JANAIRO (Brazilië). Zonderlinge berichten komen uit Rio Janeiro. t\ e- derom is er onder eenige afdeelingen zeelieden mui terij uitgebroken, maar ook ditmaal schijnt de oproe rige beweging vrij spoedig onderdrukt. Althans de telegrammen melden, dat alles weer rustig is. Echter is de staat van beleg afgekondigd. Men herinnert zich, dat eenigen tijd geleden de bemanning van eenige der nieuwe Braziliaansche slagschepen aan het muiten sloeg. De regeering liet zich toen in met onderhandelingen met de muiters, omdat het haar blijkbaar aan het hart ging de nieuwe kostbare sche pen, waarop de opstandelingen heer en meester wa ren, te beschadigen. Er werd dus een amnestie voor de muiters afgekondigd, aan verschillende grieven van hen werd tegemoetgekomen en daar de muiters geen voldoenden steun vonden bij leger en vloot, na men zij de schikking aan. Niet onmogelijk is het nu, dat de zoo zachtmoedig behandelde opstandelingen, die op andere schepen en wellicht ook naar enkele kustforten werden overgebracht, opnieuw in opstand zijn gekomen en nog eens een kansje hebben willen wagen. Ook ditmaal naar het schijnt echter zonder succes. De trouw gebleven troepen hebben de mui ters niet gespaard, en honderden van dezen zijn ge dood. De muiterij begon om een onbeteekevnende Teden heet het in de telëgrammen in een kazerne van de zeelieden op het eilandje Das Cobras en een deel van de bemanning van den torpedojager Rio Grande do Sul sloot zich bij de muiters aan. De trouw gebleven leden van de équipage wisten hier echter het oproer te bedwingen. De muiters op het eiland echter boden tegenstand en richtten de ka nonnen op de kust; voor het vuur van de kustforten eu van de trouw gebleven oorlogsschepen moesten echter de opstandelingen de vlag strijken. Volgens enkele telegrammen zou de muiterij reeds geheel on derdrukt zijn. OVERSTROOMINGEN IN SPANJE. CERBERE, 12 Dec. De overstrooming in Spanje eischt nog voortdurend slachtoffers. Te Cervadillo stortte een huis in, waardoor één per soon werd gedood en drie personen gewond werden. Villa Patones is geheel en al van het verkeer af gesnedendc huizen zijn ondergeloopen en tal van woningen zijn ingestort. De spoorwegen zijn op verschillende punten vernield. De Guadalquivir wast voortdurend; alle kaden en taL van straten in de benedenstad zijn ondergeloopen. De Guadalquivir, de Guadavia en de Tamaquilto vloeien samen. Vele personen zijn verdronken. De spoorbrug bij Alcala is vernield. De lijn naar Cadix wordt ernstig bedreigd. VILLA GARCIA, 11 Dec. Een lichter met koop waren is gezonken. Door het onweer werd een jonge man gedoodwie personen zijn gewond. Verschillende bruggen zijn weggeslagen. De wegen en spoorwegen zijn door het water onbegaanbaar. Het platteland slaat onder water.. CERBERE, 11 Dec. Een nieuwe orkaan die over het Iberische Schiereiland woedde, veroorzaakte groote schade. Er is een vrij groot aantal slachtoffers. Trei nen zijn op verschillende plaatsen midden in het land blijven staan. De teLegraphische verbinding is bijna over al verbroken. OVERSTROOMING IN ITALIë ROME, 11 Dec. Ten gevolge der hevigs regens zijn in de provincie Porto Manrizio alle spoorwegverbindin gen verbroken. Een passagierstrein is gederailleerd bij PaLlanza. De internationale treinen rijden over Novare. DIJK BEZWEKEN. NI MES, 11 Dec. De dijk bij Kaap Martin, in de nabijheid van Monfaucon, is bezweken. Het land is geheel overstroomd. ONLUSTEN IN CALCUTTA. Telegrammen hebben melding gemaakt van ernstige onlusten, die te Calcutta hebben plaats gehad ten gevolge van godsdiensttwisten tusschen Hindoes en Mohamedanen. De Hindoes waren verontwaardigd over het slachten van offerkoeien door de Mohame danen, ter gelegenheid van het Bakridfeeset. Reeds sedert eenigen tijd was onder de Hindoes een sterke agitatie gaande tegen dit Mohamedaansche gebruik om dieren te offeren, maar de politie verklaarde tegen de Mohamedanen niet te willen optreden. De Marwari- kooplieden door agitators wan de al-Indische! liga op gestookt hetgeen zou toonen, dat de zaak toch ook wel een eenigszins politieke kleur heeft zijn nu zelf tegen de Mohamedanen opgetreden. Verschillende botsingen hadden plaats, waarbij van weerszijden doo- den en gewonden vielen. De Mohamedanen trokken in groote troepen naar de Hindoewijken, en eenige winkels werden daar geplunderd. De overheid nanr toen zeer krachtige maatregelen, zcoals Reuter reeds seinde. Twee compagnieën met een maximkanon en een escadron Ianeiers werden opgeroepen om de orde in de oproerige wijken te herstellen. En nog 'meer troepen worden in gereedheid gehouden, vooral om dat men voor nieuwe ongeregeldheden vreest. Tal van Marwari's hebben vrouwen en kinderen per trein uit de stad gezonden. DE ENGELSCHE VERKIEZINGEN. Londen, 12 Dec. (middernacht). Gekozen: 191 libe ralen, 229 unionisten, 35 leden der arbeiderspartij, 57 Redmondisten en 6 Obrienisten. De liberalen winnen 18, de unionisten 21 en de arbeiderspartij 4 zetels. PLAATSELIJK NIEUWS. VROUWENKIESRECHT. De af deeling Schagen van de Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht hield Zondagavond in het lokaal van den heer J. Vader een openbare samenkomst. Me vrouw Wiglama opende deze bijeenkomst met een gepast woord en heertte de talrijke aanwezigen wel kom. Zij wees er op, dat, hoewel nu niet zou be handeld worden een onderwerp, dat direct in verband stond met vrouwenkiesrecht, het dan toch wel een onderwerp was, dat de vrouw in 't algemeen zeer na ter harte ging nl. Iets over opvoeding. Het was de heer KI. de Vries Sz. van Amsterdam, de zoo bekende secretaris van Volksonderwijs, die dit onderwerp behandelde. En hij deed dat op een wijze, die de aanwezigen met groote belangstelling zijn rede hebben doen volgen. Met meesterschap behandelde spr. zijn onderwerp, ons een diep inzicht gevend in zijn groote kennis op het gebied van opvoeding. Veel leerrijks is verteld en menige nuttige wenk gegeven. Tot slot las de spreker een paar opvoed kundige schetsen op een wijze, die ons aan zijn lippen heeft doen hangen. Het was met warme instemming, der vergadering, dat mevrouw Wiglama spreker dank bracht voor zgn rede. Tot afwisseling gaven enkele jonge dames zang. En wanneer wij hier meedeelen, dat mejuffrouw M. Ros sen van Bergen de aanwezigen met haar verschillen de liederen zeer veel genot heeft geschonken, dan weten wij, dat allen die haar met ons hebben ge hoord, daarmee zullen instemmen. Haar succes was dan ook niet gering. Ook de verdere zang verwierf een hartelijk applaus. Al met al was het een zeer genotvolle, maar zeer leerzame avond tevens en in het volkomen slagen ervan heeft het bestuur van Vrouwenkiesrecht de beste belooning. LYCURGUS. De Gymnastiek- en Schermvereeniging Lycurgus al hier heeft hare jaarlijksche uitvoering vastgesteld op Zaterdag 11 Februari 1911. JUBILEUM. Op 1 Januari a.s. hoopt de heer J. P. Abma, agent van politie alhier den dag te herdenken, waar op hij vóór 25 jaar bij de politie werd aangesteld. POLITIE. 1 Ter Secretarie dezer -gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent, een verloren portemonnaie en een rijdeken INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van reeds gebleken persoonsver warring inzake de veroordeeling van Dirk Boontjes te JSijpe, vermeld in de Schager Crt. van 8 Dec. jl., wenscht ondergeteekende er de aandacht op te vesti gen, dat n i e t hij de betreffende persoon is, maar dat het wel zeer gewenscht ware geweest, indien er bij vermeld was: Dirk Boontjes G z. Met dank voor de opname, D. BOONTJES Jz. Burgerbrug, 12 Dec. 1910. «ft MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 12 December. 90 Stapels Kleine Kaas f 34.1163 KG. Boter f 1.30 a f 1.40. 468 Runderen, waaronder 376 vette en 7 Stieren. Vette matig 65 a 78 cent per KG. Gel de matig f140 a f180. Melkkoeien matig f 180 a f 2.60. 24 Paarden f 80 a f 250. 53 vette Kalveren 75 a 95 cent per KG. 191 nuchtere Kalveren f 13 a f28, matig. 442 vette Varkens 46 a 51 cent per KG. stug. 35 magere Varkens f 18 a f 30 matig. 195 Biggen f7 a f 12 matig. 2242 Schapen. Vette matig f 24 a f 33. Overhouders matig f 16 a f22. 20 zak Peren fl.50 a f 2.50. 40 zak Appelen f 2.25 a f 7. Kipepieren f 5.50 a f 6.50 per 100. 603 Ganzen f 2.75 a f 3.25. 79 Zwanen f5 a f6. ALKMAAR, 12 December. Aangevoerd 12 Koeien en Ossen f 230 a f 300, 47 vette Kalveren f 40 a f 110, per KG. f 0.80 a f 1. 32 nuchtere Kalveren f 8.a f 20.468 Schapen f20.a f33.519 vette Varkens f0.46 a f 0.50 per KG., 24 magere id. f 19.a f30. AMSTERDAM, 12 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 235 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 76 a 80 ct., 2e kwal. 70 a 74 ot., 3e kwal. 62 a 68 ct. per KG., 100 melk- en kalfkoeien f145 a f315 per stuk, 54 nuchtere kalveren f 12 a f 17, 388 vette varkens le kwal. 50 a 52 ot., id ,2e en 3e kwal. 48 a 49 ct., Overz. en Geld. le kwal. 50 a 52 ct., id. 2e ea 3e kwal. 47 a 49 ct. per KG. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHAB WOUD* 12 December. Grove uien f 2.10 a f 2.40 per 50 KG. Roode kool f 11.20 a f 12.40. 2de soort f 9.50 a f 10.90. Kleinere f 1.70 a f8.80. Gele kool f5.a f5.80. 2de soort f 4.a f 4.90. Kleinere f 1.70 a f 3.80. Deensche witte kool f5.a f6.2e soort f4.a f4.76. Kleinere f 1.10 a f 3.80 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 13 December. Bloemkool le soort f 4.a f 5.50. 2e soort f 0.60. Roode kool f5.a f 9.50. Witte kool f3.a f5.50. Gele kool f3.50 a f5.50 per 100. Uien f2.15 a f2.25 per 50 KG. Wortelen f 0.80 a f 0.85 per baal. WINKEL, 12 December. Roode kool f 4.a f 5.per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 12 December. Reuzenbloemkool f 2.a f 6.50. Roode kool f 3. a f9.Gele kool f2.50 a f5.Witte kool f2. a f5.50 per 100. Uien f2.10 a f2.20 per 50 KG. Heden overleed plotseling, od ze geliefde Echtgenoot en Vader de heer in den ouderdom van 46 jaar. Mede namens Kinderen, Wed. C. GUTKER. Burgerbrug, 11 December 1910. Heden overleed, na een zeer langdurig lijden, onze geliefde Echtge noot en Vader de beer in den ouderdom van 75 jaar en 7 maarden. Mede namens Kinderen en Behuwdkin- deren, Wed. Jb. MEULEVELD. Schagen. 10 Deo 1910. O wordt wegens ziekte der tegen- w°"rdige gevraagd, door Mevr. v. Tright. Er biedt zich aan J"'or de maand Februari en April. r lett. F, bur v. d. blad. Voor de bewijzen van deel- n ming, ontvangen bij het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot, behuwd- en Grootvader, betuigen wij hierbij onzen hartelijken dank. Wieringerwaard N. STINS-Gijzen K. BREEBAART Jz. Winkel, J. BREEB AART Kz. Jr. N. BREEBAART. Wieringer waard, 11 Dec. 1910. der UITGESTELD. Gevraagd: boten achttien jaar, van denP.G.envaa goede getuigen vooizien, bij A. KöHLER, Bloemendaal. in café „Veerburg", op des avonds 7 uur. Op deze vergadering zal het volgen de besproken worden lo. de gang en de stand van zaken van „de Landbouw-Onderlinge". 2o. de Patroons Ongevallen Verzeke ring. 3o. de Ziekteverzekering voor in wonend personeel. 4o. wat verder ter tafel komt. Namens het bestuur Jb. BAKKER, Voorzitter. J. A. WAIBOER, Secretaris. wW Trou we opkomst is zeer gewenscht ook van niet-leden. Gevraagd, om met Februari in dienst te treden, bij K. KOOIJ Pz., Langereis Hoogwoud. Namens het Hoofd bestuur der T. H. V. LANGEDIJK en OMSTREKEN wordt bekend ge maakt, dat het nieuwe Contract is ge wijzigd als volgt: le. de bepaling „op zeven dagen" vervalt 2e. de bepaling omtrent „uitschot" wordt aan kooper en verkooper overgelaten 3e. de bepaling omtrent „overleg geld" blijft behouden; 4e. verkoop boven f 25 blijft bet Con tract verplichtend. A. Nobel, Voorzitter. S. Zeemjn, Secretaris. van 's avonds 7Vz uur, in de Landbouw-Sociëteit „Cérès" te S c h g e n. Het bestuur van het Schager Veeveizckenugsfonds. Gevraagd: om met twee Februari in dienst te treden bij A. DEN DAS, Kanaaldijk Berger» Bon n Piir DE PENNINGMEESTER van de Banne en den Polder Schagen maant ben, die hun polderlasten nog moeten betalen, aan, dit alsnog te doen wanneer door hem zitting gehouden zal worden van 10—12 uur, in Hotel „Vredelust", te Schagen. De penningmeester voornoemd C. ASJES.

Schager Courant | 1910 | | pagina 3