GRATIS. Woensdag 28 December 1910. 54ste Jaargang. No. 4837. NIEUWE abonné's ontvangen ons blad tot 1 Januari a.s. DE UITGEVERS. Binnenlandsch Nieuws. „Omdat de jonge advocaat, zooals ik geloof, juf frouw Therese lief heeft en zij het testament gaarne zou hebben En als mijnheer het nu had, zou hij het de juffrouw wel dadelijk geven en dan zouden ze bepaald trouwen. Komt meneer nu vrij?" voeg de het meisje er haastig aan toe. Alpieei Kiens a ^"4 Aflïerientie- LuMlii Dit nummer bestaat uit 1 blad. dragen en voor een halte met abri pl.m. f 2500. Wij verzoeken u ons spoedig te willen berichten of. indien eventueel tot het stichten van een zooda nige halte mocht worden overgegaan, uwe gemeente bereid zou zijn de daaraan veröonden kosten voor hare rekening te nemen en aan welke der hierboven bedoelde inrichtingen 'alsdan de voorkeur wordt ge geven. Wij teekenen hierbij aan, dat, al besluit da gemeente de kosten te dragen, daaruit niet voortvloeit, dat de halte er zeker zal komen; alleen zou daardoor de kans van het tot stand komen van kie halte worden verbeterd. De Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten (get.) Kits van Heijningen, voorzitter; (get.) W. Vis sering', secretaris. Door den gemeenteopzichter, den heer R. Dekker, was een begrooting opgemaakt van een halte met wacht lokaal. geheel als te Oudesluis en deze kwam tot het eindcijfer voor dit alles van f 985.04. B. en W. komen nu tot den Raad met het volgende voorstel wanneer in het volgend jaar, de spoorweg door het Oostdeel der gemeente, in exploitatie zal worden ge bracht, zal er een station zijn te Van Ewijcksluis en zul len stopplaatsen bestaan aan den Kruisweg en aan den Kerkweg, terwijl de bewoners van het Westelijk gedeelté van den Kneesweg en de Kneeskade, thans reeds pro- öteeren van de halte te Oudesluis; in het Westdeel wordt voor een beduidend gedeelte in de behoefte aan een middel van versneld vervoer, op gemakkelijke wijze voorzien door het station aldaar. De belangrijke buurt Breezand echter is straks in ver- Van den Nederiandschen Gemeente-ambtenaarsbond houding tot de overige deelen der gemeente in ongiinsli- was het bekende schrijven ingekomen over de ver- conditie, doch mocht daar een halte zijn te verkrijgen, laging van de zekerheidsstelling van Gemeente-ontvan- han kan gezegd worden dat alle deelen der gemeente, gers. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen waarlijk zooveel mogelijk goede gelegenheid voor ver met de bepaling, als straks in de toekomst verandering sneJd vervoer hebben; in <le bestaande omstandigheden mocht komen, dit «chrij- "f hans die thans bestaat, om een halte te Bree- ven weer te behandelen. Allen voor. verkrijgen mag, naar ons oordeel, niet onge- Als gevolg van het voorstel van den heer Bakker, hruikt worden gelaten en is onzes inziens desnoods om daarvan 'turinoir te laten maken en zal 't onder een beduidend offer waard; len B. en W. \oor een dergelijke inrichting daar te voor het verkrijgen van een ponlveer aan de Kooij plaatsen. Algemeen wordt beton het best geoordeeld en V^J1 hen spoorweg door het Oostdeel, hebben Ge- om daarvan 't urinoir te laten maken en zal 't onder >pcente en Polder beide bijgedragen en gemeend wordt, GEMEENTERAAD VAN ANNA PAULOWNA. Vergadering op Dinsdag 27 December 1910, des mid dags ten 2 uur. Afwezig de hceren De Graaf (met kennisgeving) en Van Mullero. Voorzitter de heer Wijdenes Spaans, Burgemeester. Na opening der vergadering volgt de Lezing en goed keuring der notulen. Voorzatter deelt mede, dat de heeren, die benoemd waren tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, allen hunne benoeming hadden aan genomen. Eveneens hadden de heeren benoemd tot Armvoogd hun benoeming aangenomen, behalve de (heer G. Tijsen. Ged. Staten deelden mede, dat de beslissing om trent het besluit van den Raad inzake ontvangsten op zichter begraafplaats is verdaagd. De laatste kasverificatie wees aan, dat in kas was en moest zijn f 2156.95. de betonwerkers in de gemeente worden aanbesteéd. Ook wordt goedgevonden het urinoir bij het Raad huis te veranderen. B. en W. stellen voor om de subsidie aan de am bachtsschool te Helder ook te wijzigen in den geest als de subsidie aan de Schager Winkeliersvereeniging, waar f 5 per leerling wordt gegeven tot een maximum dat in dit geval de omstandigheden gelijk zijn en een gezamenlijk en voor gelijke deelen dragen van de kosten, verbonden aan het verkrijgen der gevvenschte halte te Breezand billijk is; voorgesteld wordt, het Gemeentebestuur te machti gen: 1. tot verdere onderhandelingen, waarbij zal Var- van cursus heeft en de Winkeliersvereeniging een halfjaar- lijksche, stellen B. en W. voor het bedrag te verdubbelen en f 10 te geven per leerling, tot een maximum van f 40. Allen voor.. Door het bedanken van den heer Tijsen voor Arm voogd, wordt den Raad nu een nieuwe voordracht aan f 20. Waar de ambachtsschool een jaarlijksche getracht, een deel der kosten Van stichting dei - - --• halte te doen dragen (door het lichaam, dat daarin in gewone gevallen voorziet; 2. tot het desnoods voor rekening van Gemeente en Polder te zamen, en voor gelijke deelen, nemen van de bedoelde kosten, mits dan het genoemde cijfer aa van pl.m. f 1100 niet beduidend zal wonden overschre- geboden, bestaande uit de heeren S. Speets en R. Rian- erl behoudens het pogen dezerzijds om-, onder goed- *- - <-■ keuring van plannen en werken, door de daarbij be trokken lichamen, de uitvoering van die werken, door de Gemeente te laten doen, waarbij er naar zal worden gestreefd, aan de hand der ramingen van den gemeente- opzichter, voor de genoemde som ook een eenvoudig wachtlokaal (abri I te verkrijgen. Een bedrag van pl.m. f 2500 wordt een te hoog offer van Gemeente en Polder geacht en zal in het geval de uitvoering van het werk niet aan de Gemeente wordt toegestaan en dit de raming van pl.m. f 1100 bereikt, vrede moeten worden genomen, met een halté zonder abri. kevoort. De heer S. Speets wordt met algemeene stem men benoemd. Volgt benoeming van een commissie van 3 leden tot bijstand van B. en W". bij het opmaken van de kohieren van den Hoofdelijken Omslag. Benoemd wor den de heeren: Blankevoort, Stammes en Blaauboer. Tot waarnemend secretaris w'ördt benoemd de heer G. Keijzer, ambtenaar ter secretarie. Wanneer de bur- gemeester-seciretaris afwezig is, wordt een plaatsvervan ger volgens B. en W. noodig geacht. De vereischto eeden worden door den heer Keijzer afgelegd. Aan de orde is nu een vocrstel cm aan het Bree zand een spoorhalte te maken. Door B. en W. was over deze zaak reeds een correspondentie gevoerd met dén minister van Waterstaat, met den heer De Meester lid der Tweede Kamer, enz. met als eindresultaat, dat van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten 17 December j.1. het volgende schrijven werd ontvangen: De heer Van Haaften had bij het doorlezen der verschillende bescheiden den indruk gekregen alsof de H. IJ. S. M. de gemeente Anna Paulowna wat geld uit den zak had willen kloppen. De gemeente-op zichter had geen bezwaar alles voor nog geen f1000 te kunnen maken en nu wordt er van f 2500 gesproken. Onder verwijzing naar uW tot den Minister van Water- Men beeft van de gelegenheid willen profiteeren. staat gericht schrijven, (d.d. 3 Juni 1910) dat om be- i De heer Blankevoort oordeelt, dat, als voor de richt en raad in onze handen werd gesteld, hebben f 1100 geen wachtlokaal gebouwd kan worden, de wij; de eer u mede te deelen, dat blijkens door ons zaak toch maar half is. Men kan aan het Breezand van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij on1- niet zonder wachtlokaal. vangen bericht, welke Maatschappij' zich tegen het vesti- Voorzitter licht nog toe, dat heit 't plan is, te gen van een 'halte nabij1 wachtpost no. 9 te Anna zien te verkrijgen wat maar eenigszins kan. Zoo mo- Paulowna blijft verzetten, de kosten voor het maken gelijk zal de gemeente pogen zelf het werk te mogen van eene eenvoudige inrichting voor eene halte daar uitvoeren. Mocht dat evenwel mislukken, dan in ter plaatse zonder abri plusminus f 1100 zullen be- de laatste plaats de f 1100 geven aan de H. IJ. S. M., ook al komt daar dan geen wachtlokaal voor. Als de halte er maar is, dat is de hoofdzaak, later kan men dan nog wel eens pogen een wachtkamer te krijgen. De heer Bakker vindt die kosten der H. IJ. S. M. voor een halte en wachtlokaal zeer hoog. Voorzitter is dat met den heer Bakker eens, maar dat is iets wat buiten het gemeentebestuur om gaat. De heer Dekker is den toestand te Oudesluis gaan opnemen en heeft zich dien toen gedacht aan de Zandvaart en is tot het bedrag gekomen als reeds is aangegeven. Hoe de Hollandsche spoor aan die hooge cijfers komt is spr. duister. B. en W. dachten het evenwel het beste, dat alvorens verder onderhandeld werd, den Raad gevraagd werd hoe men over deze zaak dacht. Stel u voor dat de Raad anders oordeelt dan B. en W., dan kan alle verdere moeite gespaard worden. De heer Van Haaften maakt zich niet bevreesd, dat al gaat de Raad niet geheel op de eischen der Holl. Spoor in, de zaak direct geheel zal afsprin gen. Men zal daar wel willen schacheren. De heer Blaauboer maakt er zich bevreesd voor, dat wanneer de gemeente het werk uitvoert, de Holl. Spoor het tenslotte zal afkeuren. De heer Stammes noemt het wachtlokaal te Oude sluis een hok, en niet aan te bevelen om na te volgen. De heer De Mazure is er bang voor, dat als de glemeente met haar plan van f 1100 komt, de Holl. Spoor dit zal afkeuren, en gelooft dan wel, dat het meer zal moeten kosten. En dat zou spr. niet gaarne willen, want de f 1000 is hem al te hoog. De gemeen te kan het betalen en de Holl. Spoor vangt de rente. Voor de pont aan de Kooi is betaald, ook voor de tram, maar daarvan komt de rente tenslotte weer in de gemeentekas; van dit geld ziet de gemeente nooit geen rente. Voorzitter licht toe, dat de pont door rijk, pro vincie, de gemeente Helder, polder en gemeente An na Paulowna is gemaakt en dat alleen de gemeente Anna Paulowna eenige rente ontvangt. De anderen hebben de bedragen gegeven, omdat zij deze goede zaak hebben willen steunen. En van de tram ziet de gemeente van het rentelooze voorschot dat is gegeven, nooit eenige rente, dus dit is 'taelfde. Men moet het dan ook geven in dit geval om de men- schen in Breezand te helpen. Daar woont der be volking en dan is het gevraagde bedrag heusch niet zoo groo-t. Het zou billijker zijn, als anderen het be- noodigde bedrag betaalden, maar daaraan kunnen wij nu eenmaal niets veranderen. De heer Van Haaften zou desnoods verder willen gaan dan f 1100, zelfs tot f 1500. De heer Stammes zegt, dat er steeds gesproken wordt alsof de polder ook f 550 zal geven, dat zal eerst nog moeten worden besloten. En spr. wil er wel even op wijzen dat het met deze halte lang niet hetzelfde is als met de pont en de tram. Daarbij wa ren wel degelijk direct polder belangen gemoeid. Daar ging het om het goederenvervoer, terwijl het hier al leen personenvervoer geldt. Voorzitter meent, dat het kleine bedrag dat wordt gevraagd, wel degelijk opweegt tegen het genot en het voordeel dat de landbouw van de halte zal heb ben. Zoodra de halte aan het Breezand komt, zal elke landbouwer daar, en dat zijn er velen, op den trein kunnen stappen, waar anders per rijwiel of per rijtuig Schagen moest warden opgezocht. Dat be spaart tijd en geld en is dus wel degelijk in het belang van den landbouw. Straks, als de tram er is, is dat voor den Oostpolder hetzelfde en is ook die tram in het belang der ingelanden. Het beweegt zich dus geheel in dezelfde lijn. De heer Stammes meent dat de halte te Breezand gemaakt wordt voor de burgers der gemeente, dus zal de gemeente er voor moeten zorgen. Spr. zou gaarne de halte zien en desnoods het geheele be drag vanwege de gemeente geven. Voorzitter meent dat de gemeente ook haar bur gers helpt door de helft te willen geven, maar de andere helft wordt van den polder gevraagd, omdat het evenzeer een belang is voor de ingelanden. De heer Stammes oordeelt dat de polder geen voor deel heeft. Door de pont en ook door de tram zal straks minder vervoer over de polderwegen plaats heb ben, dus grint en onderhoud kunnen worden uitge spaard. Dat is een polderbelang. Voorzitter acht de redeneering van den heer Stam Feuilleton. laatste woord, mijnheer de rechter." „U zult uw getuigenis moeten bezweren." „Dat wil ik dadelijk wel doen," riep Marie ijverig Up Oiprpntfimstftr. I ..Op dit oogenblik gaat dat niet Ge moet nog v a~^ v_» M. geduld hebben. Uw ijver om den advocaat van ROMAN VAN ROSENTHAL. 13. „En vertelt u mij eens even," zoo zette de rech ter zijn onderzoek voort, „wist ge niet dat de oude heer Rössum het testament onrechtvaardig bezat?" „Neen, mijnheer, dat wist ik niet," zeide Marie. „Kendet gij den inhoud van het testament?" „Neen, ik weet nu nog niet, wat er in staat, ik bemerkte alleen dat de jonge mijnheer er over treurd^." „Wist ge niet, dat het gerecht het testament zocht?" „Neen, ik wist alleen, dat de jonge mijnheer het zoo gaarne wilde hebben." „Hoe wist ge dat?" Marie aarzelde, zij werd bloedrood, beefde en keek naar den grond. Deze vraag moet ge mij beantwoorden, lief kind," moedigde de rechter aan. „Alleen de volle waarheid kan hier helpen." „Omdat omdat mijnheer juffrouw Therese..." Marie haperde weer." „Nu zeg het maar ronduit. Het zal bepaald tus- schen 'ons beiden blijven zeg maar ronduit alles als 't half kan, hoort niemand ooit een woord er over." ..O, maar dat gaat zoo spoedig niet, luidde het lachende antwoord. „Wat ge daar verklaard hebt, meisje, is van het grootste gewicht en ontlast uw jongen meester niet gering maar wie staat er mij borg voor, dat dit alles waar is." „Niet waar? Niet waai'? Het is alles waar, tot het mes niet zuiver. Als het goederenvervoer geldt wil de heer Stammes wel steun vanwege den polder geven, geldt het den ingeland zelf, en diens meer dere moeite en tijdsbesparing, dan zegt de heer Stammes geen steun toe. Hij stelt dus het ding bo ven den .ingeland. Want de heer Stammes moet niet vergeten, hij steunt de inwoners van Breezand niet als particulieren, maar wel degelijk als landbouwers in de uitoefening van hun beroep. En nu heeft de heer Stammes gewezen op de tram, die zou direct belangrijke besparing voor den polder geven. Maar vergeet niet dat de polder Anna Paulowna ruim 4- maal zooveel aan die tram bijdraagt als de gemeen te heeft gedaan, dus de belangen hiermee gemoeid werden geschat op 4 tegen 1. En dat is maar geen willekeurig cijfer, want de personen die in het polder bestuur zitten, zaten met het bepalen van de tram subsidie ook in den Raad, dus hield men wel dege lijk rekening met beider belang bij de tram. Welnu, waar dus de belangen voor den polder bij die tram zoo hoog zijn geschat, behoeft men die van de halte niet geheel weg te redeneeren. De heer Stammes zegt, dat de redeneering van den voorzitter nog scherper kan worden opgezet, daar door zoovele particulieren hoog is bijgedragen. Maar bij deze tram heeft men geen oogenblik het perso nenvervoer op het oog gehad. Voorzitter zegt, dat daar dan toch niet in ligt opgesloten, dat men het personenvervoer in 't ge heel niet heeft geacht. De heer Rezelman wijst er op hoe het vervoer langs de polderwegen door het komen van de pont aan de Kooi niet is verminderd. Over de pont aan het Wesl- einde wordt volstrekt niet minder overgezet, dus die berekening van den heer Stammes gaat niet op. De heer Stammes meent, dat dit meerdere vervoer even zoo goed zou zijn gekomen ook al was de pont aan de Kooi er niet gekomen. De heer Rezebnan oordeelt, dat als het polderbestuur ook bijdraagt er meer kracht van de beweging zal uit gaan, er zal meer kans van slagen zijn. omdat dan ia breeder kring het algemeen belang van de halte wordt erkend. De heer De Mazure twijfelt aan een druk gebruik der halte, .terwijl de heer Van Haaften juist van een tegenovergestelde meening is. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Dat houdt dus in, dat als de polder niet wenscht bij' te dragen, dit geheele besluit vervalt en vande halte voorloopig niets komt. De schoolgeldstaten worden vcor de scholen I, II en III respectievelijk vastgesteld op f 74,64, f 57,24' en f 28.32. Het suppl. kohier hondenbelasting wordt be paald op f 12.50, Een suppletoir kohier Hoofdelijken Omslag wordt in comité behandeld. Hierna sluiting. HET KOEGRAS. Vrijdag 23 December vierden de kinderen van schooL No. i alhier hun Kerstfeest. Uit den aard der zaak verschilde dit feest niet bij dat zijner voorgangers. In zooverre was er verschil, dat 't nu werd gegeven in de kerk te Julianadorp, terwijl voorheen het school gebouw er voor gebruikt werd. De prachtig versierde kerstboom kwam in 't aardige kerkje zeer goed uit, wat met de blijde, opgeruimde gezichten der kinderen zeker een aardigen aanblik aanbood. Met zang, een paar Kerstvertellingen en het uitdeelen van lekkers, werdén de kleinen bezig gehouden, terwijl de tooverlantaarn ook heel wat vroohjkheid onder de jeugdige toeschouwers bracht en heel wat bewonderende uitroepen aan hun mond ontlokte. Ten slotte een tombola, zoodat de feest vierders zeker met een dankbaar hart huiswaarts keer den. Tenslotte een woord van dank aan de kindervrienden, die op zoo onbekrompen wijze de Koegrasserjengd dit jaarlijks vvederkeerend feest aanbieden, en een woord van lof voor het onderwijzend personeel, dat zeer zeker een paar drukke ingespannen dagen achter den rug heeft. W ieringen. Voor rekening van 20 leden onzer afdxiling der V.P.N. werden op de Amsterdamsche eierenveiling gemarkt 1022 eieren, 6 stuks pluimvee en 4 konijnen. De hiervoor verkregen prijzen waren zeer goed én varieerden voor de eieren van f 5.40 tot f 8.15 per 100 stuks, voor het pluimvee van f 0.72 tot en met f 1.16 per stuk en voor de konijenen van f 00.72 tot en met f 0.75 per stuk. De leden zullen voor de eieren aan schoon geld per kilo ontvangen f 1. dienst te zijn, is zeer prijzenswaard, en dat zal ook wel beloond worden." „Ik wil geen ander loon dan de vrijheid van mijn meester." „Wij willen hopen, dat het spoedig geschiedt," meende de rechter. „Nu zal ik van uw verklaring een afschrift ma ken en dat moet ge nu onderteekenen. Later zal men u dan wel op den eed vergen," „Groote hemel, wat duurt dat allemaal lang," zei- de Marie verdrietig. „Ja kindlief, dat gaat nu eenmaal niet anders. En 'ga nu heen, zoodra als ik je noodig heb, zal ik je wel laten roepen." De rechter zelf was niet zoo van een spoedigen afloop der zaak overtuigd als wel uit zijn woorden was op te maken. De zaak leek hem steeds inge wikkelder. Wat zou van dit alles het. eind zijn? HOOFDSTUK 12. Wij verlieten Therese toen ze met mijnheer Arend- berg naar haar hotel reed. Haar bezorgdheid over het rondsnuffelen van mijnheer Atrani in de requisiten- kamer was verdwenen. Haar aangeboren opgeruimd heid deed haar spoedig alle onaangenaamheden ver geten en haar alleen oog hebben voor het vroolijke drukke straatleven. Zij was gelukkig bij de gedachte zulk een flinken en doortastenden vriend te hebben in Arendberg. De man, die haar eerst vermaakte met zijn onverstoorbare galanterie en zijn zekerheid van overtuiging, dat zij eenmaal zijn vrouw zou worden, had allang haar eerbied en respect voor zijn edele inborst en mannelijk fier karakter. En ook zijn uiter lijk, al beantwoordde dat nu niet direct aan haax ideaal, was toch aangenaam en indrukwekkend. Met een zekere weemoedige deelneming dacht zij aan Heinrich Rössum, wiens liefde voor haar geen geheim was gebleven. De man was edel en goed, bracht haar groote offers en arbeidde onverpoosd voor hare belangen. Zij voelde dat zij hem genegen was. Maar was dat liefde? Of koesterde zij die voor den Hollander? Diens open .karakter trok haar aan en toch, ook de ander oefende zijn bekoring op haar uit. Wie van deze twee mannen beminde zij? Therese deed deze vraag heden dikwijls en zij over peinsde en vergeleek den heelen voormiddag maar zij kwam tot geene verklaring. Zoo liep de dag voorbij, om vijf uur moest de voorstelling beginnen en Therese begaf zich met een hoofd vol gedachten naar het groote houten ge bouw, waar haar dieren geborgen waren. Het verklaren van den aard en het karakter der dieren was reeds begonnen en mijnheer Pieter hield voor elke kooi een vertelling, die bijna eiken dag hetzelfde was. Het was dus reeds laat en Therese ging haastig naar haar kleedkamer om zich klaar te maken. Zij aarzelde een oogenblik of zij als page zou op treden of als Indiaansche. Het fijstje van den dag wees aan als page en zoo volgde zij deze aanwijzing. Zij trok haar keurig pakje aan, zette de zijden baret op, die zij met een koordje onder het haar bevestigde. De menagerie was buitengewoon vol. Het gas was al aangestoken en de muziek speelde vroolijke deun tjes. Een luid gebrom en gebrul klonk nu en dan boven de muziek uit. De muziek zweeg ten slotte en de groote kooi werd ledig gemaakt en opnieuw met zand en zaag sel bestrooid. De voorzichtige mijnheer Arendberg had alle wachters op post gezet en de gloeiende stangen lagen achter de kooi in het steenkolenvuur. Nu betrad Therese de groote kool en opende de schuif van de kleine om de leeuwen binnen te laten. De leeuwen liepen als gewoonlijk snel de groote kooi binnen en namen als drie honden naast elkaar plaats. Eensklaps hief de grootste, Sultan, den kop op en snoof hij liet een zacht gebrom hooren. Wat beteekende dat? Therese riep hem, sprak tot hem, maar hij luis terde niet naar haar. De andere leeuwen stonden eveneens op, snoven en sloegen met hun staarten. Therese schoot haar pistool af, de dieren schrikten en namen hun plaat sen weer in. Zij zaten daar evenwel met gloeiende oogen, steeds te snuiven, zich onrustig bewegend. Het publiek bemerkte nu ook, dat er iets niet in den haak was. Men werd angstig, onrustig en velen weken wat achteruit. Therese had onderwijl getracht de leeuwen te naderen. Deze lieten de tanden zien en gedroegen zich allesbehalve vriendelijk. Therese overlegde bij zichzelf of het misschien niet raad zaam was, dat zij door de kleine deur aan de ach terzijde van de kooi, die op het minste teeken van haar geopend zou worden, de kooi verliet. Zij durfde en wilde ook niet toonen, dat zij eenige vrees koesterde en wierp de leeuwen, die onrustig in een hoek gekropen waren, een stuk suiker toe. De dieren bromden en namen de suiker niet aan. The rese gaf dan ook nu het sein om het poortje te openen. Het was evenwel alsof de groote leeuw be greep wat er ging gebeuren, want eensklaps nam hij een sprong om zoodoende achter den rug van The rese te komen. Deze begreep oogenblikkelijk het ge vaar en striemde er krachtig met haar zweep over heen. Het dier deinsde voor het oogenblik af, maar in het volgende oogenblik sloeg hij met zijn klauw' naar haar muts, raakte haar en verscheurde het page kleed op meer dan éen plaats en weldra kleurde de zijde zich rood van het bloed, dat uit Therese's bo venarm vloeide. Wat er in het volgende oogenblik gebeurde, ging zoo snel, dat Therese eerst later begreep, wat er zooal was geschied. De leeuwen hieven een hevig gebrul aan en wier pen zich op de temster. Het publiek schreeuwde en vluchtte naar den uitgang, schoten knalden, de groote leeuw stortte neer en onder het luid ge jammer der vluchtende massa vermengden zich nog een paar pistoolschoten. Toen werd het voor een oogenblik stil. De groote kooi was in kruitdamp .gehuld en alleen de dieren in de andere kooien gaven de vreemdste ge luiden. Toen de kruitdamp was opgetrokken, was Therese niet meer in de kooi, alleen de drie leeuwen lagen daar nog te stuiptrekken met de blauwe tongen uit hun bek. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1910 | | pagina 1