sciiGin illilftl lUiiiis- COURANT. Uitmuit- LulhiiHil Het Portret. Woensdag 1 Maart 191J. 55ste Jaargang No. 487.'}. Dit nummer bestaat uit 1 blad. Bekendmakingen. 6ENEENTK 8CBAGEN' STREMMING VERKEER. De Burgemeester der gemeente Schagen maakt be kend, dat de Landbouwstraat tjjdens de premiekeuring van hengsten op Woensdag 8 Maart a.s.. vanaf des voormiddags half twaalf tot na afloop der keuring, voor rij- en voertuigen zal zijn gesloten. Schagen, den 23 Februari 1911. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. VERGADERING van den Raad der gemeente SCHA GEN. op Donderdag. 2 Maart 1911, des namiddags te half drie. Punten van behandeling: J. Onderzoek geloofsbrieven gekozen Raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Bepaling Kermis. 4. Onttrekking aan den openbaren dienst van het Marktterrein en het gedempte gedeelte van de Laan tijdens de Kermis. 5. Benoeming stembureau voor de verkiezing van een Lid van de Provinciale Staten; En (hetgeen verder zal worden voorgedragen. Schagen, 28 Februari'1911. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. INRICHTINGEN, welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentcseoretarie ter jiizage ligt een verzoek met bijlagen van J. Groot Thz., slager te Andijk. om vergunning tot oprichting van een slachterij, op het perceel kadastraal hekend in Sectie C, No. 742. Op Woensdag, den 15 Maart 1911. des voormiddags te lD/a uur, zal ten Raadhuize gelegenheid beslaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op ge vestigd. dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaaldcn dag voor het Gemeentebestuur zijn v erschenen, ten einde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Schagen, den 1 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris. ROGGEVEEN. MOND- EN~KLAUWZEER. De Burgemeester der Gemeente Schagen vestigt in verband met het voorkomen van mond- en klauwzeer op sommige plaatsen in ons land, bij deze de aandacht van de veehouders op het navolgende: Aangezien het mond- en klauwzeer zeer dikwijls wordt overgebracht door personen ..die in aanraking zijn ge weest mot dieren, welke aan die ziekte leden, b.v. door veehandelaren, verdient het aanbeveling geene lieden op de boerderij toe te laten, van wie men vermoeden kan. .dat zij do smetstof bij zich kunnen dragen. i liet is zeer vvenschelijk. dat de veehouders bijzondere aandacht wijden aan liunne schapen, daar deze mccr- Hjalen het eerst door het rribnd- en klauwzeer worden aangetast, en hel is daarom geraden, wanneer deze dieren eenig verdacht verschijnsel, b.v. kreupelheid ver- toonen dadelijk den veearts Ie raadpleegen. Schagen. den 28 Februari 1911. De Burgemeester voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. Van het Haagsche Binnenhof. Tweede Kamer. Den Haag, 28 Fcbr. 1911. Er wds uiterst "wflnig „animo" heden. Verschijnsel^ dat zich op den eersten dag eener vergaderweek vrij geregeld voordoet. Dat zich zélfs in den allerdruksten Begrootingstijd van het seizoen 19101911 deed gel den. Vandaag was 't intusschen begrijpelijk en verklaar- De klok wees kwart vóór twaalven, heden, toen wij dan konden beginnen. En hoé nog!.... De heer dr. Schemer, de nieuwe Sneeksche alge- vaardigde, en „evening-dress", deed zijn entrée. Rij legde de ecden af op eene manier, een toon, zóó plechtig-zwaarwichtig, alsof hij er aan twijfelde, dat men hem gelooven zou... In elk geval was t een treffend Schouwspel. Zelden heeft een nieuw lid voor het afleggen der eeden zulk eene roerende vertooning gemaakt als deze Snccker man. t Was zeer sifle iuieeJ. Doch. onmiddellijk er na, verzonk de hooge vere deling weer in volslagen apathie. De onduidelijke stem en de nevelachtige zinnen van mr. Jannink gingen alge heel verloren in do doodsche, kille atmosfeer van de lecge. onverschillige vergadering... Het was ook eigenlijk heel naargeestig, wat cr moest worden behandeld. Art. 2-18 bis, bedreigend met maxi mum-straf van vier jaren den meerderjarige, die met ininderjarigc van hetzelfde geslacht.... Celera desunt, Er waren amendementen. Dat (inmiddels overleden» van mr. De Geer; welwillend gewagen van: Oudere met minderjarige. Dat van mr. Limburg (vrijwel geaccepteerd door den minister) om te spreken van "21 jaren, waar het den verleider betreft. Dat van de heeren Troelstra c.s. om te bepalen, dat degeen. die door giften of beloften voor geld en goed een minderjarige, wiens minderjarigheid hij kent of redelijkerwijs moet vermoe den. etc... 1 te straffen tot hoogstens met een jaar. Wij zuilen over de onverkwikkelijke discussiën niet lang uitspinnen. Begrijpelijk is, dat minister Rcgout lang heeft geaarzeld voor-en-alecr hij dit artikel in het ont werp opruim. Is het waar. dat dit afgrijselijk kwaad „in ons land toenemende" is''... Was het van Z.Exc. verstandig.een bepaald geval^ kort geleden voorgeval len, aan te duiden Dat het amend-Troelstra c.s. de chantage. het voorthunkcrend kwaad, in onze dagen zoo welig tie rend. aanmoedigt wie kan 't betwisten? Het invoegen der bepaling, dat slechts als klacht-delict het misdrijf vervolgbaar zal zijn, in dat voorstel, maakt 't weinig minder gevaarlijk. Geboren is, to elfder ure. een ainend-Snoeck Hen- keinans, dat den „minderjarige van onbesproken ge drag" wil beschermen. Het oude denkbeeld-Nelissen alzco herleefd!... De heer Troelstra had natuurlijk gelijk in zijne be wering. dat men zulk kersversch artikel niet klakke loos onder de amendementen kan binnensmokkelen en in behandeling brengen. De President begreep 't niet recht.... De Kamer juichte, jubelde, toen ze, na de pij niging dezer zonderlinge miniatuur-rilling kon uiteen gaan.... Mr. ANTONIO. Uit en voor de Pers. Zedeiykheide-aangtellerQ. „Het Volk' echrtjft Evenmin als er na de aanneming der loterij wet min der in Nederland wordt gedobbeld dan voorbeen, even min zal de onzedelijkheid op sexueel gebied een knauw krijgen van de wet-Regout Al het oogenverdraaien van de coalitie pers zal dat niet verhelpen. Toch kan men geen krant van de rechterzijde in handen nemer, of men vindt daariD beschreven, hoe je eigenlijk een politiek christen moet zijn, om tegen sexueel onzede lijkheid geestdriftig te kunnen strijden. De Tijd' eebter, in haar overijver, om toch de wet Regout aangenomen te kunnen krijgen, licht een masker op, en gunt ons een blik op de beteekenis der cHricale geestdrift. Zij klaagt over het absenteïsme der recbtsche heeren bjj het debat. Vrijdag waren er van de 59 (lees 58, want het nieuwe lid voor Sneek was nog niet geïnstalleerd) maar 41 opgekomen ter vergaiering; bij de stemm ng over het ,anti-neo malthusiaansche artikel waren er maar 37. Eén en twintig van de coalitie heeren vonden dus hun particuliere bezigheden belangrijker dan de openbare zedelijkheid. Meer dan een derde ontbrak. „Voelt men dan niet, dat bij de beslissingen als deze de oogen van katholiek en christelijk Nederland op het Binnenhof gericht zijn? Beseft men niet, dat de re< ht- sche kiezers, dat heel het hristelyk volksdeel, ook zijne mannen op hun post wil zien, door woord of eterauitbrenging, wil zien getuigen voor de verheven beginselen en reine levensgedachten, welke door het vi lk geëerd worden en ten grondslag liggen aan het persoonlijk, huiselijk en openbaar leven van de onver basterde christelijke gedachten? Inderdaad, het is nM voldoende, dat zedelijkheids- wetten, hoe dan ook, aangenomen worden; in haar geheel en onderdeelen moeten zy er met glanB door komen. Tegenover de steeds veldwinnende afschuwe lijke theorieën, die ook het christelijk erf bedreigen, moet een krachtig eenstemmig protest van christelijke zijde staan, dat bezielend en verheffend inwerkt op het christelijk volksleven en het particuliere initiatief bij de bestrijding der openbare zedeloosheid tot verhoogde activiteit prikkelt. Hier is de tijd en de plaats om de getuigen, zoo niet door redevoeringen dan toch door trouwe opkomst en het uitbrengen van zyn stem, die van uit 'slands openbare vergaderzaal door heel Neder land zal klinken als een kreet van afschuw tegen de crimina nefanda van onze eeuw.' Aldus „De Tijd". Door hun absenteïsme hebben de clericale heeren van te voren het antwoord gegeven. NeeD, zy voelen en beseffen niet de formidabele uitspraken van „De Tijd". Zij hebben wat beters te doen, meenen zy, dan het gezeur over de crimina nefanda aan te hooren. Zy betwijfelen blijkbaar het effect van dit soort wet geving. Straks komt de successiewet aan de orde. Dan zult gy wat anders zien. D£ér moeten zy by zijn Z Dan gaat het om de dubbeltjes; en men mag honderdmaal een politiek christenzyn, de dubbeltjes, dat is toch maar het voornaamste 1 Binnenlandsch Nieuws. Oudkarspel. Vanmorgen kwam de vrouw van J. d. "W. by de Roskambrug tot de minder aangename ontdekking, dat van haar 56 kippen, er niet minder dan 34 stuks ver-1 scheurd waren. Slechts weinigen van dit aantal leefden nog, maar moesten toch worden afgemaakt. Men ver moed dat een hoid de bedrijver is van de verwoesting onder deze kippenfamilie. Verlaat. De boerenwoning met erf, wei- en bouwland te Ver laat in de gemeento Heerhugowaard, eigendom van de weduwe J. H. Takkenberg, groot - 62 80 HA. en -.21.70 H.A. weiland mede liggende aldaar, eigendom van D. Ursen c.s, Dinsdag in het Café van den heer W. Meereboer aldaar, door notaris B. Wieland Los ge veild, heeft te zamen opgebracht f 3535.—, kooper werd de heer J. Kooy te Nieuwe Niedorp. Het woonhuis met tuin groot 17,20 aren, staande aan het Zeugen buurtje te Schagen, mede-eigenaar van bovengenoemde weduwe, is gekocht door den heer Jb. Koster te Schagen voor f 1301. zype In de op 27 dezer gehouden vergadering van den Kerkeraad der Nederlandsch Hervormde Gemeente alhier, is beroepen tot predikant by die gemeente in de Zuid-Zype, Dr. J. P. de Qraaff, predikant te Jisp. Krns'Ue overlast van het water In OverQsel. Tengevolge van den aanhoudenden en hevigen westen wind waardoor het water in de omgeving van Meppel een zeldzaam hoogen stand heeft bereikt, zijn er, zoo meldt de Zw. Ct., Zaterdagnamiddag een paar gaten geslagen in de zoogenaamde Hesselinper stouwe, een landweg van den Staphorster straatweg naar Hesso- lingen, staande ender het toezicht van het waterschap Hasselt-Zwartsluis. Op verschillende plaatsen stroomde htt water over dezen landweg het Staphorsterveld in. Uit Hesselingen zelf wordt aan het blad het volgende geschreven 't Is alweer zoohet langdurige stormachtige weer, gepaard met een enorm hoogen waterstand heeft vrij aanzienlijke schade toegebracht aan den straatweg van hier naar Meppel. Het talud en voetpad aan den noord zijde ziet er u't, alsof het de kraagproef van reuzen- ratten had doorstaan. Op onderscheidene plaatsen is het zelfs geheel weggevreten en liggen de straatsteeDen schots en scheef door elkaar. Daar het te voorzien was, dat, by aanhoudend stormweer, de weg totaal zou vernield worden, hebben de bewoners op de meest bedreigde punten takkenbossen als beschermend materiaal aangebracht. In den nacht van Vrijdag on Zaterdag is de stuwkade om het Hesselinger binnenland doorge broken. Al de door dezen djjk beschermde hoo- en weilanden zyn dientengevolge overstroomd. Als men nu weet, dat ze reeds alle öf geheel, öfvoor een groot deel waren bemest, dan kan men n;-gaar, hoe groot wederom de schade is door deze doorbraak aan de landbouwende bevolking alhier toegebracht. Indien men de hoofdwegen straatweg en Staph. stuw buiten rekening laat, dan zullen in geheel Hesselingen en Hamingen nauwelijks een paar bunders grond boven de waterzee uitsteken. De bewoners van Biel hebben het water in huis. Geheel Hamingen is in een eiland veranderd, al het bouwland staat bovendien blank. De hoeven op de Garste eveneens. De weg naar Olde—Staphorst is verdwenen, zoodat de bewoners niet Feuilleton. Jet was door haar ontdekking zoo ontsteld, dat rij het portret op het bed liet vallen. Zij durfde er niet meer naar te kijken. Maar na geruimen tijd kreeg rij toch weer moed en nam het portret nogmaals in haar handen, om er eens naar te kijken. Ja. er viel niet aan te twijfelen. ]iet v,as .mijn heer. Op het eerste gericht herkende zij hem nu. Hij rijn blauwe jas aan en een roos in het knoopsgat, tuist zooals zij gisteren mijnheer had zien uilgaan, nadat tij bij haar in het houtboel je was geweest. De malste gedachten kwamen er in het hoofd van de keukenmeid. In hare verbeelding zag rij mevrouw Böhmer reeds dood en begraven, terwijl rij in Haar plaats de huishouding bestierde en 's middags de dienst bode het vleesch toedeelde. Doch rij verdreef deze dwaze gedachten weer spoedig. „Ach, wat een domme geschiedenis. Hoe kan mijn heer Böhmer nu met mij trouwen, hij is reeds ge trouwd Nu kan een mensch eens zien, welk een bedriegerij, dat waarzeggen is." Het portret moest in elk geval weggestopt, maar Jet wist niet waar ze er mee heen moest. Eerst wilde rij het uit het venster gooien, daarna verbranden. Maar niet een van 'die twee dingen scheen haar zeker ge noeg. Het beste zou zijn, dat zij het portret in het wa ter wierp. Vanavond, zoodia het donker was. zou rij het doen. Tot zoolang zou rij het maar onder de matras van haar bed verbergen. De gedachte aan de fotografie, wilde Jet maar niet uit het hoofd. Als er nu toch eens wat van waar was. Op welk een wijze kon die vrouw aan het portret van mijnheer Böhmer zijn gekomen. Dat moest toch wel een vreemde wijze geschied rijn. Van dien geest der liefde wilde Jet nu niet direct alles aannemen. Al- andere dan per punter van huls kunnen. Van den Koedyk den gewonen school weg vooreen groot aantal kinderen valt niets meer te bespeuren. Bij sommige huizen staan kippen- en varkenshokken in 'fc water, zoodat men de dieren, dikwjjls met veel laat, naar veiliger plaatsen moet overbrengen en wonder lijke tegenstelling het reusachtige Staphorstervela, dat zoo dringend behoefte heeft aan een flinke bevloeiïng, daar het zonder dit op den duur een nietswaardige wildernis wordt, vertoont slechts hier en daar enkele stilstaande poelen en plakjes door 't hemelwater gevormd. 25 baal wortelen. NOODLOTTIGE DIUFI\ Nader meldt men aan de ,,D. Ct.'. De 11-jarige knaap, die Vrijdag te Molenaarsgraaf boven den linkerslaap werd getroffen door de ijzeren punt van een vaarboom, welken een schippersknecht in drift naar hem wierp, is aan de gevolgen overleden. BRUG GEBROKEN. Toen Dinsdagmorgen, te circa 4 uur, een goederen trein der Gooische Stoomtram van Laren naar 'l sta tion NaardenBussum reed, gebeurde 't, dat de ba lans van de ijzeren ophaalbrug, die over de Bussumer- vaart ligt, brak. Hel voorste gedeelte van den trein was juist over de brug. De balans schijnt doorgeroest Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, dodi scheep vaart zoowel als treinenloop rijn gestremd. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen zal op Donderdag 9 Maart a.s.. een damseance worden gehouden in het lokaal van mej. de Wed. J. de Leeuw alhier. KUSTVERDEDIGING. De Nederlandsche sociaal-democralisciie Kamerleden, de hoeren Troelstra. „Vliegen Schaper, Ter Laan, Hu- genholtz en Helsdingen, en acht vertegenwoordigers dti Belgische socialistische Kaniergroep, de heeren Vandei velde, Anseele, Bertrand, Wouters, Hubin. Troelel Ter wagne en Huysmans, hebben gisteren in het gebouw der Tweede Kamer te 's-Gravenhage vergaderd, om t<- beraadslagen over den toestand, in de beide landen veroorzaakt tengevolge van de plannen omtrent de ver dediging der Schelde. Na een uitvoerige gcdaehtenwisseling zijn de beide groepen het eens geworden o\er de volgende punten lo. dat de versterkingen, ontworpen te VlLssïngen van geen belang rijn voor de verdediging van Neder land; 2o. dat evenmin de zaak van werkelijk belang is voor de v erdediging van Antwcqien; 3o. dat de socialisten alle middden, waarover rij" beschikken, in :l werk moeten stellen, om een plan te verijdelen, dat alleen aan derden voordeelig zijn kan en dat slechts geschikt is, om nieuwe voorwendselen te leveren voor de verdere ontwikkeling van hel mili tarisme in de beide landen, en in Eurojia. VERGIFTIGE WATERPLANT GEGETEN. Uit Vriezcnveen schrijft men aan de Zw. Of.: Een 2eer treffend ongeluk trof Zaterdag het gezin van den veenarbeider Jan van der Weide, wonende onder deze gemeente aan het Vriczenveenschc veer. kanaal. Drie kinderen uit dat gezin Jan, oud 10 jaar. Arend, oud 7 jaar. en Johanncs oud 5 jaar, waren des morgens ongeveer 10 uur reeds g-.ian spelen en. gaan varen met een schuitje in de wijk. De kinde ren hebben toen gegeten van een vergiftige water plant. de zoogenaamde cemecne waterscheerling, \va-~- van het sevolü.was., dat twee van hen Jan en Johann* - ernstig riek thuis "kwamen des middags ongeveer h 1 twee. Beiden rijn na kort, doch hc\ig lijden bczwek< Arend, die .maar zeer weinig van den wortel ven g.-zef waterplant had gegeten, omdat hij het bitter en niet lekker vond. is hoegenaamd niet ongesteld geweest. Toen rij thuis kwamen, hebben de ouders onmid dellijk de hulp van dr. Van Brakcl uit Den Ham ingeroepen, die spoedig per fiets aanwezig was de afstand is echter 1 J't uur gaans. Toen de dokter kwam. waren er reeds twee kinderen overleden, het derde is wellicht ook door het toedienen van tegengift, dat in allerijl van dokters woning gehaald werd, behouden geb Ieren. SPEIJTRSUSSFN IN GELDERLAND EN OMGE VING EN NOORD-HOLLAND. Deze culrsussen zullen, indien de Eerste Kamer do begrooting aanneemt en H. M. de Koningin alsdan de subsidie wil verleencn, gehouden worden ond.-r leiding van een commissie, bestaande uit de heeren Th. Lancée voorzitter (hoofdbestuur N. O. G.), 11. R. Bocrec lioofd- bestuur N. B. L. O.), H. J. Bon (hoofdbestuur N.O.G\ W. J. van Iloytema (hoofdbestuur N. B. L. O.l, P. H. van der Ley (directeur Ilaurlemsrhe kweekschool hoofdbestuur N. B. I.. O. J H. Luiting (hoofdbestuur Ver. v. Gymn. Ond. i. Terwijl ook de heer Bredius. voor zitter \~.in «ten Zwcmbond rijn medewerking zal ver leen een toeval kon hier in het spel rijn maar was het dan geen beteekenisvol toeval? Het meisje was dezen morgen zeer verstrooid bij haar werk en durfde haar meesteres maar niet in de oogen rien. Mevrouw Böhmer bemerkte deze verlegen heid heel goed. „Heb jij geen zuiver geweten Jet?" vroeg rij op eens. „Jawel, zeker mevrouw. Waarom zou ik geen zui ver geweien hebben?' stotterde de keukenmeid, terwijl rij tot over haar oorcn kleurde. „Nu, ik dacht het maar zoo, omdat het daar binnen bij je niet rustig schijnt te zijn", zeide mevrouw, ter wijl rij het meisje nog eens scherp opnam. De huiselijke bezigheden waren afgeloopcn. De soep en het vleesdh kookten onder het toezicht van Jet en het kindermeisje was met de kinderen uit wande len. Mevrouw Böhmer was in haar kamer gaan .zitten, om den laatsten brief harer zuster te beantwoorden. Maar het wilde maar niet daartoe komen, Allerlei gedach ten hielden haar bezig. Zij was het ook nog met met zichzelf eens. welke schadevergoeding zij haar man zou vragen voor het niet bezoeken der kennis. Zeer gaarne had rij deze gelegenheid aangegrepen, om zulk een nieuw-modischen mantel te vragen, maar dat zou al te onbescheiden rijn. En nu haar gedachten zich eenmaal tot dat onder werp hadden bepaald, liep rij naar de andere kamer om haar ouden mantel' uit "de kast te "halen en nog eens aan een scherp onderzoek te onderwerpen. Zij liep naar de kast, maar tot haar niet geringe verba zing was de mantel verdwenen. Zij bezon zich of rij den mantel ook ergens anders had neergehangen en herinnerde zich heel nauwkeurig, da' het toch in deze kast moest rijn. Wat was er met den mantel gebeurd? Jet had hem bepaald gestolen. Dat stond eensklaps bij mevrouw Bönmer vast. Nu wist zij, waarom Jet zoo in de war was en steeds verlegen de oogen neer sloeg. 1 O, dat slechte meisje. Zoo beloonde zij dus de vele weldaden, die haar meesteres ihjaar had bewezen. Maar de straf zou haar ditmaal niet ontgaan.; Mevrouw Böhmer nam ridi voor het meisje maar: niet in het verhoor te nemen. Dat zou toch niet anders dan allerlei uitvluchten tengevolge gehad hebben. Wie weet wat een romantisch verhaal haar zou worden op gediend. Na afloop van het diner zou rij haar man de ontdekking meedeelcn en kon die de politie laten roepen. Toen mijnheer Böhmer 's middags na tafel zich ge reed maakte voor rijn slaapje, kwam zijn vrouw bij hem en zeide: „Rudolf, je moet nog niet gaan slapen, ik. heb je nog iets zeer belangrijks te vertellen." „Hm", bromde de jonge man, ,,kan dat nog niet een oogenblikje wachten Hij vreesde, dat iemand hem op de kermis had gezien en dat reeds aan zijn vrouw had overgebabbeld. Toen hij nu niets ergers vernam, dan dat Jet bepaald wel den mantel had gestolen, moest hij lachen. F-n om rijn verrassing met den nieuwen mantel niet te verraden, moest hij haar de gedachte van diefstal uil het hoofd praten. „Heb jij wel bewijzen voor je beschuldiging?" vroeg hij ernstig. Zijn vrouw trachtte nu te bewijzen, dat het vanzelf sprak, dat Jet den mantel had weggenomen. Den hee- len dag had het meisje al rond geslopen als een die vegge. gedrukt door haar schuld. Het kwade geweten plaagde haar geduchtx dat sprak duidelijk genoeg uit al haar handelingen. „Wij zullen volstrekt geen omslag maken met de zaak, jij haalt de politie en „Neen maar kindjelief, dat giat zoo maar niet. Zoo lang je geen bewijzen hebt mag jij het meisje maar niet aanklagen. Jet is een eerlijk kind. Door je overijlden stap zou je haar goeden naam bekladden en jezelf ondoenlijk veel verdriet berokkenen. Kijk nog maar eens secuur rond, misschien vindt jo den mantel nog wel. Mocht dat niet het geval zijn, welnu, -dan spre ken wij er nog wel eens samen over. Wees dus .niet zoo dwaas, om iets heel overijlds te doen. .Doe vooral niets buiten mijn voorkennis en laat Jet 'vooral niet vermoeden, waarvan je haar verdenkt, voor en aleer je bepaalde bewijzen hebt. Mevrouw was over dit bescheid al zeer ontevreden. Mevrouw hield een hcelc redevoering, dat zij zich niet bedroog, dat het oog der vrouw in deze zcér scherp zag en rij toonde zich belcedigd over den raad om nog eens naar den mantel te zoeken, Jict was net, of rij slordig was en niet wist waar of zij haar kleercn hing. Van alles verklaarde zij het hoogst zon derling, dat haar man Jet in bescherming nam. 1 Mijnheer Böhmer kroop op rijn canapé, strekte zich behaaglijk uit en zeide: ,Xieve sdiat, overijling schaadt heel erg in dergelijke gevallen en laat mij nu slapen". Dadelijk daarop deed hij zijn oogen dicht. Voor hij zich later naar het kantoor tk-guf, vermaan de hij rijn vrouw zeer ernstig, vooral toch geen on beraden stappen te doen. „Deugdelijke bewijzen moet ik hebben, heeft mijn inan gezegd", aldus later mevrouw Louise tot zichzelf, „welnu, die zal ik mij verschaffen. Haar man was vertrokken en Jet in de keuken bezig om het vaatwerk to reinigen. Mevrouw Böhmer ging stil naar 't meidenkamertje om daar eigenhandig haar onderzoek eens voort te zetten. Zij doorzocht alies, maar kon den mantel niet vin den. Eindelijk kwam rij aan het bed. Onder de dekens was niemendal, eindelijk ging het matras omhopg. Wat lag daar! Een porlret? Sedert wanneer bewaart men zijn portretten tusschen een matrasZij haalde het te voorschijn en liekeek het. Hel kwam haar bekend voor. 't Was cf rij dien persoon meer had gezien. Groote goden dat was haar mant dat was haar Rudolf!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1911 | | pagina 1