en toen was de brandweer spoedig aanwezig. Toen de man de kinderen beneden had gebracht, ls hij blijkbaar weer naai- binnen gegaan, om te trachten het vuur te bluasclien en schijnt de vrouw, in brand staande, te hebben willen vluchten. Het; is dan ook niet juist, zooals eerst gezegd werd, dat de man het niet verder heeft kunnen brengen dan het portaal, want niet de man, maar de vrouw werd verkoold op het portaal gevonden. De man lag ver brand bij de kachel. De lijken zijn n,og hedennacht naar de begraaf plaats te Crooswijk overgebracht. De aanblik van het geheele huisje is allertreurigst, dak en vloer zijn ingestort en alles ligt verwoest dooreen. Hoe het mogelijk is, dat de brandweer het aan grenzende pandje zoodanig heeft kunnen beschermen, dat de grensmuur niet is doorgebrand, is een won der. In het achter aangrenzende St Anthoniusgesticht zijn alleen een aantal ruiten gesprongen en werd eenlge waterschade aangericht BEKEURING „EN MASSE". Te Hengevelde had de landbouwer G. N. vergun ning van den burgemeester om een voetpad een 10- tal meters te verleggen. Hij deed dat en sloot het oude pad. De voetgangers waren daarmee niet te vreden en vernielden hekwerk en puntdraad; 23 personen kregen proces-verbaal. POLDERBENOEMINGEN. Bij Koninklijk besluit zijn in de provincie Noord holland benoemd: tot heemraad van den polder Wieringerwaard, K. Schenk Az., te Wieriugerwaard; tot heemraad van den polder de Zeevang, D. Laan Pz., te Kwadijk; tot heemraad van den Anna Paulownapolder, D. Rezelman Cz., te Anna Paulowna; in het bestuur van den Prins Hendrikpolder op Texel, tot dijkgraaf P. Duinker, te Texel, en tot heemraad E. E. Stoel, te Alkmaar, en H. P. Kievit, te Texel. HET WEDDEN BIJ WEDSTRIJDEN. Zoowel ten platte lande als in de grootere plaat sen van Friesland wordt flink ge teekend op 't adres aan de Eerste Kamer om uitstel van de inwerking treding van het totalisatorverbod. DE KOK-BROEK IN ROTTERDAM. Ron,d half tien gisterenavond kwamen twee dames op de Hoogstraat alhier aangewandeld. Een hunner is een chique gekleede Francaise met een rok-broek aan. Dit valt, hoewel het nauwelijks zichtbaar is, een paar rondslenterende meisjes op. Zij wijzen het elkander en ook adderen en in minder dan geen tijd ontstaat een formeele volksoploop. Doodsbenauwd vluchten beide dames de Keizerstraat in en vinden een schuilplaats in den winkel van de firma Rohde en Determeijer op den hoek van de Keizerstraat eu den Steiger. Hen volgt een joelende bende. Van alle zijden snelt men toe. „Wat te doen!" gillen de jongens, recher- cheurs met den gummistok in de hand en agenten in uniform rukken aan, naai- het politiebureau in de Pauwensteeg wordt getelefoneerd om hulp, een brand spuit rukt uit en zwart van het volk is in een om mezien, gansch de Keizerstraat en haar omgeving. Een ieder dringt op om een kijkje in den winkel te nemen, waar men nu het licht neerdraait. Het „doorloopen menschen" van de agenten baat al even min, totdat uit de Pauwensteeg met versnelden pas een inspecteur met eenige agenten opdaagt. Op een oogenblik, dat ruim baan gemaakt wordt, verlaten beide dames met den inspecteur den win kel. Langs den Toesteiger gaat het nu naar de Korte Hoogstraat en onmiddellijk vormt zich weder een horde, t'ie op de Korte Hoogstraat gekomen, reeds zoo aangedikt is, dat het verkeer er door ge stremd dreigt te worden. „Haringbroek" en, tal van niet te noemen uitdrukkingen gillen jongens en meiden tecen beide zich dood schamende dames. De inspecteur heeft de handen, vol om handtastelijkheden te voorkomen Gelukkig staat er voor Boymans een auto, die nog vrij is. De dames maken er gretig gebruik van. Fluks stappen zij in. Naar den Mauritsweg luidt 't tegen den chauffeur en in een ommezien, zijn zij uit het oog. Even spoedig verspreidde zich nu het volk. EICN ERNSTIGE AANRANDING. Men schrijft uit Middelburg aan de Tel.: In den nacht van Zaterdag op Zondag bevond het 29-jarige boertje J. W., uit Vlissingen, die alhier eenige inkoopen had gedaan, en die door het be zoeken van eenige café's, ©enigszins onder den in vloed van sterken drank verkeerde, zich in de Zand straat alhier. In die straat werd hij door twee hem onbekende personen aangevallen en mishandeld. De beide aanranders sleepten den boer naar een der buitensingels, waar zij hem bedreigden, met een mes en, hem bevolen alles af te geven, wat hij aan waar de' bij zich had. Ook deden de onverlaten eene po ging hun slachtoffer in de Vest te gooien, waarop deze, voor zijn leven bevreesd, zijn portemonnaie afgaf. De woestelingen "hiermede niet tevreden,, onder zochten de kleeren van W., en ontnamen, hem nog een zakje, waarin twee gouden knoopen, een, nikke len horloge met zilveren kettiDg, aan welken ketting twee gouden schuifjes waren. Op het geroep van den boer: „Help. moord, moord!", gingen, de beide, mannen op dè vlucht. De politie heeft als verdachten aangehouden, den 26-jarigen smidsknecht J. J., en den. 24-jarigen fa- brieksarbeider KI. L. Maandagavond laat. mocht het den commissaris ge lukken, de mannen tot bekentenis te brengen en op aanwijzing van J-, die daartoe geboeid onder sterk politiegeleide 's nachts naar den Vlissingschen weg werd gebracht, werden bij de halte Ijsbaan der elec- trische tram opgegraven de gestolen, voorwerpen, die daar door hem waren begraven. ongeluk. Maanddagmorgen wilde de heer B. Vliegen te Kun- rade, L., met behulp zijner vrouw een fornuis on der don schoorsteen plaatsen, waartoe echter een kleine hindernis moest opgeruimd worden. Terwijl zij hiermede bezig waren, kwam bijna de geheele schouw met schoorsteen, naar beueden, en beiden werden gedeeltelijk onder dien ouden rommel bedolven. Op hun geschreeuw waren spoedig eenige buren bij de hand, die hen onder de steenen uit haalden. Vliegen kwam er met 'n gekneusde hand af, zijne vrouw ech ter kwam er slechter af. Deze had een gebroken arm en was aan eene zijde van het lichaam zoo gekneusd, dat zij naar hert. hospitaal te Heerlen moest vervoerd worden. lleerhugowaard. Tot kerkvoogd bij de Herv. Gem. alhier werd be noemd de heer P. Wonder, terwijl tot Pres.-Kerk- voogd werd gekozen de heer Willem van Slooten. ST. PANKRAS. 2§ Maart hield de vereeniglng Voor de Jeugd, al hier een bijeenkomst, welke door enkele ouderen en een 40-tal jongelui werd bijgewoond. De heer Du Burck sprak over: Een bezoek aan een kolenmijn- Opgehelderd door een 25-tal prachtig weergegeven lichtbeelden volgden de jongelui de lezing met aan dacht en zouden op deze wijze het gehoorde tot hun eigendom maken. Een boekwerk, „Een kermisjongen", werd onder ben verloot; de gelukkige was C. Nol alhier. ST. MAARTEN. In het ressort van deze Afdeoling der Tuinbouw- vereen. Langedijk en Omstreken waren tot 25 Maart 1911 de navolgende kool voorraden: roode kool: le soort 4500, 2e soort 7400, 3do soort 7200, 4e soort 6200, totaal 25.300 stuks; gele kool: 4e soort 2300 stuks; witte kool le en 2e soort 2000 stuks. De vorige opgaaf liep tot 1 Maart en ver- j meldde: 63.300 stuks roode; 33.000 stuks gele en 14.200 stuks witte kool. 15 Maart waren deze getallen respectievelijk 42800, 5000 en 12000. I NOORDSCHARWOUDE. Men schrijft ons, dat het bericht in ons vorig num mer, dat er aan den Langedijk een 4e bestelling zal komen om 4 uur, is niet juist. Uw berichtgever heeft dat verkeerd begrepen. Wel komt er eene vierde verzending van correspondentie, om 12te uur. Van eene 4e bestel ling is nimmer sprake geweest. VOOR VOEDERBIETENVERBOUWERS. In 1910 zijn eenige proefvelden aangelegd ter ver gelijking van een vijftal soorten van voederbieten. De uitslag daarvan is geweest, dat de totaal op brengsten aan droge stof zich hebben verhouden a,ls volgt: E SC a Q S g 8 3 1 S 3 S g S 3 S I 1 a s CR} —l ti, ffl 0 Q. cn g «J «4 X Opbrengst- C. WORP Bz., Oudendijk. 13,6 14,6 15,1 23 12,6 Gehalte droge stof in 56 08 OOI OOI OOI Opbrengst. C. WORP Jz., .5 E E E 5 01 05 CO c Gehalte droge 8tof in Oudendijk. X 0 «f M Opbrengst. J. KRAMER Kz., Oudendijk. 13,2 13,6 14,2 22,4 11,8 Gehalte droge stof in w» X O 6» X 2- Opbrengst. M. DE GRAAF, De Cocksdorp. m 00 -3 cn Gehalte droge stof in 100 98 99 116 93 Opbrengst. H. PEETOOM, 18,5 15,8 14,2 23,7 11,4 Gehalte droge stof in 0/0. Berkhout. Daar de voedingswaarde van voederbieten en man- gelwortels vrij wel evenredig is aan het gehalte aan droge stof, zijn de droge stof opbrengsten hier alleen opgegeven en is daarbij de opbrengst der Groenkraag Jaapjes op 100 gesteld. Voor degenen, die ook de bietenopbrengst in KG. per HA. wenschen te kennen zij nog meegedeeld, dat deze opbf engst en voor de Groenkraag Jaapjes wa ren bij C. Worp Bz. 117 180 KG., C. Worp Jz. 112 280 KG., J. Kramer Kz. 99 627 KG., M. de Graaf 70 330 KG., H. Peetoom 143 000 KG. Met be hulp van dè bovenstaande cijfers kan het nu ook gemakkelijk voor de andere worden uitgerekend. Te Oudendijk waren de bieten gezet op 32 cM. afstand in en tusschen de regels; te Cocksdorp was de afstand 45 cM. Uit deze cijfers (waarvan die van ^Oudendijk d© meeste waarde hebben, omdat te Berkhout het ge was hier en daar open plekken had en te Gocksdorp de af6tand veel grooter was genomen dan was voor geschreven) blijkt, dat de Groenkraag Jaapjes overal beter hebben voldaan dan, of even goed als Rosé Jaapjes en Rosé du Nord. Groenkraag Jaapjes en Rosé Jaapjes worden ge kweekt door D. J. van der Have te Kapelle bij Goes. Rosé du Nord wordt uit Frankrijk betrokken door G. Brands te Anna Paulowna. Witte Silezische uit Silezië door "V#. Zaadnoordijk te Alkmaar. Mammouth longred wordt door Boeke en Huyde- koper te Groningen geleverd en gekweekt door Sut- ton and Sons te Reading. Van Rosé du Nord en Witte Silezische is geen bepaalde kweeker genoemd, zoodat niet met eenige zekerheid is te zeggen of dit zaad ieder jaar dezelf de uitkomsten zal geven. Van de andere is de zeker heid hiervan grooter, omdat ieder kweeker voortdurend zal trachten zijn zaad te veredelen. De Rijkslandbouwleeraar voor Noordholland, C. NOBEL. St. Maarten. Maandagavond vergaderde bij den heer Jb. Scher- merhorn de Afdeeling St. Maarten van de Tuinbouw- en Handelsvereenigiug „Langedijk en Omstreken". Er waren 28 leden aanwezig. De voorzitter de lir. Nieuwehhuijzen, was verhin derd aanwezig te zijn, zoodat de secretaris, de heer D. Kuiper, tevens als voorzitter fungeerde. Hoofddoel der vergadering was, om, nu „Lange dijk en Omstr." opgeheven wordt en dus ook de Af— deelingen, eene nieuwe tuiubouwvereeniging te stich ten voor de gemeente St. Maarten. Hiertoe werd be sloten en het tegenwoordige bestuur der Afdeeling als voorloopig bestuur belast met het maken van sta tuten en huish. reglement. Gemakshalve had de se cretaris eenige punten aangegeven, die door de ver gadering werden goedgekeurd om in de statuten op te nemen. Zoo zal 't o. a. mogelijk moeten zijn, dat d© nieuwe vereeniging zich aansluiten kan bij eene fede ratie. Voor elke federatie-vergadering zal de afge vaardigde gekozen moeten worden door de ledenver gadering. De contributie der leden zal f 1 bedragen. De voorzitter zal f 1 presentiegeld genieten per ver gadering, de penningm. een jaarlijksche vergoeding van f2.50; de secretaris idem van f5. De afgevaar digde ter federatie-vergadering krijgt f 1.50 per keer. De Vereeniging zal er naar streven, dat de betaal meesters door de te vormen federatie worden be noemd. Niet-leden der Vereeniging mogen niet van de betaalkantoren gebruik maken. Dit zijn eenige der voornaamste bepalingen. Bij de besprekingen werd aanbevolen de mogelijk heid om met Harenkarspel éene vereeniging te vor men, doch dit werd verworpen met 5 voor en 11 tegen, nadat de heer Kuiper bepleit had de mogelijk heid die or steeds zou bestaan om met Harenkarspel over verschillende punten samen te gaan. De levering van 120 aardappelmanden en van eenige koolmanden zal worden opgedragen aan den heer Nijendaal te Broek op Langendijk. Op het bekende schrijven van de Commissie tot voorbereiding van de uitbreiding der Landbouw-win- terschool te Schagen met eene Tuinbouwschool, werd besloten f6 in de voorloopige kosten bij te dra gen, terwijl de heer D. Kuiper als afgevaardigde van de vereeniging de vergaderingen der Commissie zal bijwonen. Na de rondvraag werd deze vruchtbare vergadering gesloten. BRGEZAND. Dinsdagavond had in 't lokaal van den heer G. Borst do afgesproken vergadering plaats van de melklevoranciersyefeeniging „Gelijkheid en Eendracht zij ons streven". Aanwezig waren 37 personen. De voorzitter, de heer A. Buij, opent de vergade ring en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Hij zegt, vernomen te hebben, dat de melkslijtersveree- niging te Helder vanavond ook vergadert. Hij vindt het vreemd, dat ze zoo lang gewacht hebben. Men heeft hem verteld, dat ze niet eerder een zaal kon den krijgen, maar dat klinkt wel wat vreemd voor een stad als Helder, waar zooveel zalen zijn- Hij ge looft eerder, dat er opzet in 't spel is, om zoo kort mogelijk vóór 1 April te vergaderen. Daarna leest de secretaris, de heer C. W'eij, de notulen, welke onveranderd, onder dankzegging wor den goedgekeurd. Daarna vraagt de voorzitter, of v. Twuijver ook nadere inlichtingen kan geven. Deze vraagt, of het Vrijdagavond gevallen besluit onherroepelijk is. Verder zegt hij, dat, volgens de Schager Cou rant de voorzitter den leden in overweging gegeven heeft, eens over een coöperatieve vereeniging te denken. Hij zou graag weten, of daar heden avond over besloten kan worden. De voorzitter antwoordt, dat dit zoo maar in eens niet gaat. Zoo iets moet eerst goed overwogen wor den. Daarna zegt v. Twuijver, dat hij den heer Naasten pad bedankt voor zijn, aanbod om de melk voor hem te rijden, maar dat hij dat aanbod niet aanneemt. De voorzitter vraagt daarna aan twee leden, die de vorige vergadering niet bijwoonden, of ze zich met hetgeen toen besloten is, kunnen vereenigen. De een kan dit wel, de ander wil zich echter eerst nog eens bedenken. Van Twuijver vraagt, of hij alle melk moet koo- pen. Voorzitter meent van wel. Het gaat toch niet op, enkelen uit te sluiten. Daarop bedankt v. Twuijver als steunend lid. 't Spijt hem, dat hij dat doen moet. Hij heeft altijd voor Breezand gestreden, 't Ging altijd goed. Zoo I gauw de vereeniging kwam, werd het mis. Toen heeft het hem geld gekost. Dat kan zoo niet. Als nu het besluit in Helder gevallen is, zal hij bij zijn klanten rondgaan, om te vragen, wie hem voor den daar( vastgestelden prijs wil leveren. Hij kan beter met een halve vracht rijden, waaraan hij wat verdient, dan met een zware vracht, waar geld bij moet. De heer Buij dankt v. Twuijver voor de gesproken woorden. Hij zou echter wel eens willen weten, of we zonder vereeniging dezen winter den prijs be dongen zouden hebben, dien we nu hebben. De heer S. Spigt zegt, dat hij de vorige vergade ring eerst niet wilde teekenen. Hij deed dit echter, omdat hij op v, Twuijver vertrouwde. Waarom trekt die zich nu terug? Ziet hij in, dat hij verkeerd ge daan heeft? De voorzitter vraagt daarop, of v. Twuijver nog iets anders kan mededeelen. Zoo niet dan verzoekt hij Naastenpad bij het Bestuur te komen om mede te deelen, voor welken prijs hij de melk van de leden wil verkazen. Deze zegt, dat er Vrijdagavond besloten is, dat hij tot 1 April de melk koopt voor 5 cent per L., terwijl de leveranciers de wei terugkrijgen. Nu merkt hij, dat de voorzitter dit tot 1 Mei wil, maar dat kan niet. April is de slechtste maand. Zal hij de melk 1 voor de leden verkazen, dan moet hij 10 cent hebben voor elke 100 L. en 10 cent voor elke kaas. Daaronder is dan alles begrepen, behalve het melk- onderzoek, dat voor rekening van de leveranciers blijft. Ze krijgen dan 75% van de wei terug. Fa briek enz. blijven het eigendom van den ondernemer. De voorzitter vraagt daarop, of de leden verplicht 'zijn, naar Naastenpad te gaan. Besloten wordt, dat ieder vrij is. Verder vraagt hij, wat de leden van het voorstel van den heer Naastenpad denken. De heer A. Tiel Gz. zegt, dat hij het te duur vindt. Bij Egmond werd altijd 40 cent per 100 L. betaald. Nu wordt dat 50 cent per 100 KG. Hij zou willen voorstellen, dat de prijs verlaagd werd, inaar dat er een premie betaald werd, naar den prijs die voor de kaas gemaakt wordt. Dit is da.n meteen een aansporing voor den kaasmaker, om zijn uiter ste best te doen. De heer Naastenpad gelooft niet, dat een kaasma ker meer zijn best zal doen, wanneer hij provisie krijgt. Hij wil voor 50 cent per 100 KG. de melk verka zen. Om alle mogelijke wantrouwen te voorkomen, zal hij een secretaris-boekhouder aanstellen, die ge heel onpartijdig is. De heer Nuij zegt, dat er bij Egmond 40 cent be taald werd, maar daar kwam dan nog het marktgeld bij. Dat moeten de leveranciers betalen. Dit is bij Naastenpad niet het geval. De -voorzitter vraagt daarop, wie de voorwaarden van Naastenpad aannomelijk vindt. De heer H. Kranenburg zegt, dat hij aan Helder j blijft. Hij zit beter voor Nieuwediep. De heer A. Tiel zegt, dat hem bij Hollandia is medegedeeld, dat ze de melk van 300 koeien heb- j ben. Kunnen ze daar de 1200 niet vol krijgen, dan I zullen ze trachten melk uit den Polder t© koopen. Met 900 koeien blijft echter de fabriek werken. De vergadering schijnt echter niet veel verwachting van Hollandia te hebben. 1 De voorzitter zegt, dat men er bij hem op aan dringt aan de vergadering te vragen of men het besluit van Vrijdagavond zal handhaven. Tiel zegt: intrekken kan niet, want dan zijn we geheel een speelbal van Helder. Dat is verleden jaar al gebleken. Vader stelt voor met gesloten briefjes te stemmen. Nu wil de een het niet voor den ander weten. We hebben eerst kracht, wanneer we met Koegras en Texel samenwerken. De heer Buij vindt intrekken ook onverantwoor delijk. Laten we aansluiting zoeken. De heer Kranenburg zegt, dat niemand voor een half jaar moet verkoopen. Slaat de melk op, dan moeten we meer hebben. Daarna wordt er met briefjes onder de ondertee kenaars gestemd, of het gevallen besluit gehandhaafd zol worden. Bij de eerste stemming staken de stem men. Bij de 2e zijn er 9 voor handhaving, 8 voor intrekking, zoodat het blijft, zooals het is. Bij de rondvraag stelt de heer S. Spigt voor, voor korten tijd v r ij aan 't Nieuwediep te blijven. Een groot deel van de vergadering schijnt daar wel iets voor te voelen. Voorzitter stelt daarop aan v. Twuijver de vraag, of die alle melk zal nemen, in de eerste plaats van de leden der Vereeniging. Dan zullen de lui die niet aangesloten zijn merken, dat vereenigen een eisch van den tijd is. Nu profiteeren zij van, ons werken. Van Twuijver zegt, dat hij alle melk niet kan heb ben. Hij weet nog niet, wat hij kan nemen. I-Iij vindt dat 't het beste is, dat ieder zelfstandig blijft. Daar men toch niet verder kan opschieten, sluit do voorzitter de vergadering met de beste wenschen voor de vereeniging. KOLHORN. Op den tweeden Paaschdag zal het gezelschap „Nieuw Leven" van Nieuwe Niedorp ten huize van den heer M. Blom alhier optreden met het zoo gun stig bekende tooneelstuk „Offers", dat bij iedere op voering voor dit gezelschap een groot succes was. ANNA PAULOWNA. Dinsdag 28 Maart hield het departement Anna Pau lowna van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene vergadering met dames in Veerburg. De zaal was geheel bezet. Door afwezigheid van den voor zitter, den heer Jm. Blaauboer, opende de heer C. Roggeveen de bijeenkomst. Hij sprak na zijn wel kom aan de aanwezigen zijne vreugde uit over zuik ueu groote opkomst, en meende die te moeten dan ken aan den inhoud van het programma. Hierna wer den de notulen gelezen en goedgekeurd. Toen gaf de voorzitter het woord aan den heer K. L. van Gorkom, die tot onderwerp zijner®lezing eene schets had gekozen met het opschrift „Bagatellen". Eene inleiding, ter verduidelijking van dezen titel, ging vooi af. Tot het einde werd met groote aandacht de lezing door de aanwezigen gevolgd, en de inhoud, waarin scherts en ernst elkander afwisselden, zoodat meer malen een gulle lach plaats maakte voor diepe stilte, viel blijkbaar in den smaak. Aan het slot werd spreker door applaus dank gebracht. Hierna trad de heer N. Raap op, en las eene schets voor van Lars Dilling. getiteld: „De Vrij kaarten". De goede voordracht en de komische inhoud brachten hilariteit onder de aanwezigen; het applaus aan het slot was welverdiend. No. 3 van het programma, „De Waaierdans", uitgevoerd door 9 ge- costumeerde dames onder leiding van den heer D. Langedijk van Barsingerhorn, met pianobegeleiding van den heer N. Raap was het glansnommer van den avond en het dalverend en langdurig applaus bij het einde bewees ten volle, hoe men had genoten. Op verzoek werd later deze dans nog eens her haald. Toen trad mej. N. Kaan op en zong, onder piano-begeleiding van den heer Raap met veel 'ge voel „Ave Maria'", waarna de heer Van Gorkom voordroeg „Hert Wiel van Heusden", gedicht van Rilderdijk. Tweemaal gaf mej. A. Stammes een solo zang onder orgelbegeleiding van mej. H. M. Speets en wel: „Benedictus" van Mozart en „Paaschlied" van Pomper. Gaarne leende men, blijkbaar het oor aan dezen zang en' het applaus leverde aan het slot oen overtuigend bewijs van tevredenheid over dit programma-nommer. Het duo van de dames N, Kaan en E. Jette, ge titeld „Miaauw", gaf met recht aan den avond een vermakelijk slot, want het bracht de lachspieren danig in beweging. Het was laat geworden, en de voor zltter nam den hamer in handen, dankte allen, die hadden bijgedragen tot het groote succes van dezen avond en... vóór dat do hamer viel, vroeg de heer Van Gorjkom het woord, om zich te richten tot den neer C. Roggeveen, die de gemeente metterwoon ging verlaten. Hij maakte zich tot tolk van allen, door den heer Roggeveen hartelijk te danken voor alles, wat hij als bestuurslid van het departement tot den bloei hiervan had gedaan en wensehte hem veel goeds toe in zijn nieuwe woonplaats. Het applaus der aanwezigen bewees, hoe allen met deze woorden instemden. Nadat nog de heer D. Langedijk woorden van dank en lof. had gesproken aan hert adres van de dames en aan dat van den heer Raap, die zich bij den Waaierdans zoo verdienstelijk hadden ge maakt, sloot de voorzitter de vergadering. ANNA PAULOWNA. Met de waarneming van het kantoor der directe belastingen enz. te Anna Paulowna wordt met in gang van 3 April a.s. belast de heer A. H. A. Wil- lcms, Rijksklerk ten kantore te Schiedam (Invoer rechten en Accijnzen). Plaatselijk Nieuws. GESLAAGD. Th. Roep alhier, leerling-klerk bij de H. IJ. S. M. te Wognum, is geslaagd voor het Telegrafïe-examen. EEN JUBILEUM. Op 9 April zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer P. Jongejan alhier als agent-bode van Schagen en omstreken bij de Utrechtsche LevensYerzekerlng- Mij. werd aangesteld. EUTERPE. De Zangvereeniging Euterpe zal haar 2e wintercon- cert geven op 30 April a.s. VALSCH ALARM. Hoezeer de vrees voor mond- en klauwzeer er b'j de veehouders inzit, blijkt uit het feit, dat de heer G. Muijs. Rijksveearts alhier, binnen, vier dagen, tijds, reeds tweemaal in de omliggende gemeenten word geroepen, wat in beide gevallen iets va,n Sc hool andoren aard bleek" te zijn. Staatspensionneering. - St. Maartensbrug. Naar wij vernemen heeft de afdeeling St. Maar tensbrug van den Bond voor Staatspensionneering het voornemen een propagandaavond te houden op Don derdag 6 April in het lokaal van den heer W. Swart- hof. Telegrafisch Weerhericht. 29 MAART. VERWACHTING. Zwakke tot matige Oostelijke tot Noordoostelijke, wind. Veranderlijke bewolking. Kans op onweer, voor al in het Zuiden. Warmer. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Maart. Roode kooi f 3 k f 9.90. Gele kool f 3 f 9.70. Wille kool f 2.50 k f 6 per 100 st. Uien f 3 k f 3.35 per 50 K.G. Zak roode kool f 0.86 f 1.98. NOORDSCHARWOUDE, 20 Maart. Roode kool f 6 a f 20. Witte kool f 3 a f 8. Gele kool f4 a f 10 per 100. Uien f3.50 a f3.60 per 50 KG. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, 28 Maarte Grove uien f3.50 a f 3.75 per 50 KG. Roode kool f 14 a f 16. 2e soort f 12 a f 13. Kleinere f 5 a f 11. Gele kool f 11 a f 12. 2e soort f7 a f 10. Kleinere f4 a f6.50. Deensche witte f5 a f5.75. 2e soort f4.25 a f4.75. Kleinere f2.75 a f 3.75 per 100. 396ste Staatsloterij. lste KLASSE, 2de TREKKING. HOOGE PRIJZEN, f 2000: 10953. f 400: 1335G. f 200: 13761. f 100: 113, 4119, 19378. Prijzen van f 20. 50 1914 4750 7266 10123 12476 15544 18654 131 2031 813 377 124 527 610 732 141 96 820 428 136 630 642 767 197 99 838 431 145 592 658 806 206 207 980 493 172 623 666 820 212 213 984 496 191 635 748 836 234 214 5108 504 353 672 773 846 276 2S2 112 562 358 710 798 864 290 285 161 618 466 713 839 898 386 404 232 632 476 733 948 977 410 471 300 636 486 776 16149 19010 417 476 334 753 514 810 235 15 460 488 345 707 647 861 347 32 499 492 374 840 571 882 451 23 517 579 421 875 643 907 472 54 529 594 446 912 649 926 480 124 553 621 602 957 695 13024 614 177 563 669 604 8005 73." 110 627 203 566 682 633 26 740 161 677 253 599 703 681 61 804 163 720 260 619 752 797 64 811 295 740 276 683 799 890 119 865 321 962 283 696 841 944 129 978 383 983 361 723 3118 962 164 983 410 17024 379 732 154 981 344 11002 413 190 402 743 159 986 359 3 448 207 430 778 172 6041 360 51 672 255 593 848 211 143 361 61 880 304 800 857 247 168 370 158 914 316 916 862 377 205 468 195 927 355 955 887 379 212 578 331 949 403 9'H 916 426 235 624 335 14025 431 200 L'. 952 465 350 692 375 72 433 S9

Schager Courant | 1911 | | pagina 2