H. PEEREBOOM, Zadelmakerij» In Luxe- en Werktuigen. Nieuwe Niedorp. Groote voc^raad. Solide afwerking. Lage prijzen. C&onaar. behoorende tot de bemanning van genoem de boot. liep daarbij ernstig gevaar, tiet leven te ver bazen. doch kwain met brandwonden vrij. Van den in lor io runnen HailiaanscJien minister van binnenJandsche zaken, Murat Claude. ontving de heer Nijlxier het volgende schrijven: j,Diep gevoelig voor het blijk van sympathie en solidariteit, hetwelk door u. zoowel als door uwe moe- digi' zeelieden a;ui de aanzienlijke bevolking van Aux- Guyes--pas is gegeven gedurende den brand, die den 23n Februari in genoemde stad is uitgebroken, biedt de Haitiaansche regeering u baren meest ïiadrukkelijken dank en geeft u de verzekering, dat zij eene onver gankelijke herinnering behouden zal aan de daden van zelfverloochening, die door uwe moedige bemanning gedurende dien dag zijn verricht en ons eene der schoonste wijken dier stad, vrij van de werking der vlammen, .hebben doen behouden. Ten-einde eveneens de herinnering aan dit feit te doen voortduren, wijdt de Regeering u dit beschei den geschenk toe als een huldeblijk óan de heldhaf- tigheid van de Nederlandsche Marine. Gelief het als zoodanig te aanvaarden, benevens de vernieuwde betuiging der gevoelens van diepe dank baarheid, waarmede ik mij ondertecken." Bii dit schrijven werd een kunstvoorwerp als zinne beeldig geschenk aangeboden. HKT VELD. Donderdagavond word alhier ten huize van den heer C. Jong een vergadering gehouden door de kaasfabriek Nooit Gedacht. Deze vergadering was belegd om te komen tot de uitbetaling van de melk naar vetgehalte. De heer Drenth te Moerbeek hield over dit punt oen rede, om zoodoende het noodzakelijke van het uitbetalen naar vetgehalte uiteen te zetten. De heer Arts van N. Nledorp liet aanschouwelijk zien hoe het onderzoek der melk plaats vindt, terwijl de heer Haringhuizen, stamboekhouder en controleur der rundveefokvereeniglng de noodlge inlichtingen ver strekte. Ten slotte werd met 22 van de 26 stemmen be sloten om voortaan op vetgehalte uit te betalen, 3 waren er tegen, 1 blanco. GEMEENTERAAD HARENKARSPEL. Raadsvergadering te Harenkarspel op 6 April 1911. nam. 3 uur. Afwezig dc heer Bijpost. De voorzitter opent de vergadering, waarna voor- lezing volgt der notulen van de vorige, die onveranderd worden vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dal mej. Jongsma, in de vorige vergadering benoemd tot onderwijzeres te Waar land, die benoeming heeft aangenomen en bereids in functie is getreden. Van de loden def Com-m. tot Wering van Schoolver zuim is bericht ingezonden, dat zij hunne benoeming aannemen. Ged. Staten hebben teruggezonden het besluit, waar bij bepaald wordt, dat de kinderen, om met 1 Mei tol dc school toegelaten te kunnen worden, op den len Januari van het jaar der toelating, den leeftijd van vijf jaar moeten hebben bereikt, met de opmerking, dat legen de toelating van kinderen tot de school die jonger zijn dan vijf jaar en zes maanden, bedenkingen bestaan, omdat kinderen op dien leeftijd geacht wor den klassikaal onderwiis niet met vrucht te kunnen volgen. Vandaar dat dit college in overweging geeft, het beslui' alsnog te wijzigen, B. en W. stellen voor het besluit te handhaven en aan Geul. Staten omstandig mcdodeeling te doen van de motieven, die tot het besluit hebben geleid. Wel licht «wordt, indien! God. Staten blijkt dat de leeftijd van loela'ing thans 5 jaar is. alsnog de verlangde goed keuring op hel' besluit verkregen. Allen voor. Eenige wijzigingen Van ondergeschikt belang in de verordening tol heffing van schoolgeld, worden aan gebracht en de verordeningen opnieuw vastgesteld. Tot personeel van het in den a.s. zomer aan meis jes tc gaven herhalingsonderwiis, worden benoemd de hoofden van scholen en de onderwijzeressen. Laatst genoemden alleen voor het handwerkondenviiis. Volg1 mededeeling van opgenomen onderhoudswerken aan de gemeentegebouwen. In verhand met den minder pms'vrm slahd van de financiën en de belangriike herstelling aan het Raadhuis, die uit'de gewone mid delen zal worden bestreden, word» besloten alleen het allernoodzakelijkste te doen uitvoeren. Dc rondvraag levert niets op. waarna sluiting volgt. ENGELSCHE ZUIVELBERE1DERS NAAR NEDER LAND. ondensche berichtgever van het Hdbld. schrijft: meldde u een paar maanden geleden dat de „iVI'ndi Ka-mens Associa'ion", een vereenigLng van groote 'beteekenis in dit land, besloten had dit jaar kleine hart. dat bij niemand wederliefde vond, had behoefte aan teederhckl. Zelfs juffrouw Barbara ge voelde zich aangedaan. Behoud je pop maar", zeide zij zacht en het kind trok zich in haar hoekje terug. Den volgenden dag reed zij met haar tante naar het station en kwam na oen halven dag reizen in het huls van professor Welding. In zijn huis kende men noch afgunst noch intrigues men kende er noch de wereld, noch veranderlijke modes. Elke dag was precies gelijk aan zijn voorgan ger en nooit week iemand van dien regel af. Tante Barbara was voorbeeldelcos trouw in het vervullen van haar plicht. Zij zorgde zoowel voor het licha melijk als geestelijk welzijn, van het kind, maar vreugde en vroolijkheid waren in het oude huis on gekende gasten. Met den professor kon Vera het goed vinden. Wan neer hij in diep gepeins verzonken, haar zacht over het haar streek, werd zij steeds aan haar moeder herinnerd. Hij was het ook die aan Vera's vurigsten wsnsch gehoor gaf, en haar naar school zond, waar zij omgang kroeg met kinderen van haar eigen leef tijd. Leze maatregel had op Vera een ongelooflijke uit werking. Jiaar aanleg ontwikkelde zich geheel, hel leeren weid haar niet alleen een plicht, maar tevens een uitspanning. Natuurlijk kreeg zij nu ook geen speelmakkertjes, maar toch pcihoolvricndinnen. Slechts eenmaal werd dit eentonige leven alg-brokcn, en omdat het de eenige keer was, maakte het op Vera een blijvenden indruk. De professor werd ernstig riek, en na teverg-efs alle geneesmiddelen tc hebben beproefd, werd een bad kuur voorgeschreven. Na een langen tijd gif de pro fessor eindcliik toe. op de voorwaarde, dit juffrouw Barbara en "Vera mee zouden gaanhij kon "hel bui ten die twee menschen niet meer stellen. Hoe geheel anders werd nu het leven als thuis. De professor, die nu niet meer kon peinzen en stu- deeren als thuis, kreeg p'o'seling meer oog voor het bekoorlijke me:sj°, dat rondom hem leefde. Zij werd zijn trouwe gezellin op verre wandelingen en wan neer het weer hen thuis hield, verkortte zij hem een excureie-reis naar Nederland te ondernemen, ten einde kennis te maken met onze zuivelbereiding. De Nederlands olie vertegenwoordiger voor landoouw- aangelc^enhedou te Londen, dr. J. J. L. van Rijn, heeu zuih. allo moei.e gegeven om dien tocht ucr Engolsdien voor tc bemeten en dien natuurlijk zoo vruchtdragend mogelijk te doen zijn voor den Ne.- derlandsouen ihanüci in zuivelproducten met Engeland. Ik verneem thans 'dal het programma, behoudens onvoorziene wijzigingen, is vastgesteld. .Aan den tocht zullen deelnemen onge\ eer 13o leden der genoemde Engelsdie Vereeniging. onder wie de voorzitter, do heer Geo. F. Rouinieu J.(üstice) P. of the Peace). In den vroegen ochtend van 6 Mei c.k. zullen de heereu. door dr. Van Rijn vergezeld, Via tien Hoek van Holland, te 's-Gravcnhage aankomen. Om twee uur in den namiddag volgt de eerste conferentie. Als- j dan zal dr. Van Rijn een voordracht houden over ,,L)e zuivelbereiding in Nederland' en dr. J. Poels. direc teur van het Rijks Serum Instituut te Rotterdam, over „De middelen in Nederland aangewend om veeziekten te bestrijden." Dan worden achtereenvolgens velschillende ^treken bezocht, o.a. de modelboerderij van Paauwen te Paii- nerden, .en in Friesland verschillende steden en dor pen. Dc heer J. Mesdag Zuivel-Inspeclcur, zal voor het gezelschap een lezing nouden over „Meikopbrengsl". Ook onze provincie krijgt eene beurt. Vrijdag 12 Mei verlaat hel gezelschap Leeuwarden, om te reizen naar Alkmaar, van waar men dien zelfden middag naar Midden-Ëeemstcr gaat om daar te zien de fabriek van Edammer kaas „De Toekomst", de kaasfabriek „De Bamestra" en de boerderij des heereu Zeeman. Van daar vertrekt men dan naar Amsterdam, vaar in den ochtend van 13 Mei de merkwaardigheden dei- stad worden bekeken, terwijl in den "namiddag een deel der excursionistcn te lloorn het Pjjkslandbouw- proefstation en de Model-zuivelboerderij gaat zien en een aniler gedeelte te Rotterdam de Coöperatieve fa briek van gecondenseerde melk gaat bezoeken. Natuurlijk mag voor Engelschen een bezoek aan Marken en Volendam niet ontbreken en dit neemt dan ook de plaats op het programma in als slot, op Zon dag 14 Mei; dien avond kceren de Engelschen naar Londen terug. Men ziet, dr. Van Rijn heeft voor de vreemdelin gen een aangenaam en leerzaam programma weten te bereiden." ONDER HET PUIN. De tuinman Ikking en de 16-jarige P. de V., die belden onder het puin van een Instortenden muur aan den Luitgarderweg te Hilversum werden bedol ven, zijn beiden overleden. APRIL 1011. Door de strenge vorst hebben de pruimenboomen op sommige plaatsen in de Betuwe veel geleden, zoodat ook dit jaar van deze vrucht vermoedelijk wel niet veel treecht zal komen. EEN GEWONE TRUC! Eenige notabelen te Rotterdam ontvingen gisteren bezoek van een als heer gekleed persoon, die zeide dokter H. te zijn uit het ziekenhuis to Rotterdam en een broeder van dr. Huisman te Charlois. Hij kwam om gelden in te zamelen teneinde een tuber- culeuzen patiënt naar een sanatorium te kunnen zenden. Enkelen gaven bedragen van f 50, f 10 enz. Een der personen bij wie bfj zich vervoegde nam per telefoon inlichting bij dr. Huisman en toen bleek, dat men met een oplichter te doen had. De vogel is intusschen gevlogen. SCHULD DER OUDERS. Tijdens de afwezigheid der ouders geraakte door bet omstooten van een vuurstoof de kleertjes van bet tweejarig dochtertje Berta "Vink, wonende 8int- Jacobskerkhof te 's-Hertogenbosch, in brand. Een buurvrouw kwam op het geschrei binnen en doofde het vuur. Het kind is echter enkele uren later aan de bekomen brandwonden overleden. UIT DE JONGSTE VOLKSTELLING. Ons land bezit een gemeente, die nog geen twee honderd inwoners tolt, ui.n. Hemmen, in Gelderland. Ze heeft 98 mannelijke en 97 vrouwelijke ingezetenen, alzoo in tolaal 195 zielen. Oi Hemmen de gemeend is er bestaat er zoo een waar de burgemeester per jaar f 55 salaris trekt, is ons niet bekend. In dat geval zou het bezit van een burgervader aan ieder ingezetene ruim 28 cent per jaar kosten. Naar dien- zelfden maatstaf zou de Anislerdamsche burgemeester moeten rworden gesalarieerd met ongeveer f 159,665 's jaars. ,Op Hemmen volgt als wij de opgaven van het Centraal Bureau voor de Sta'istiek goed hebben door gekeken de gemeente Bokhoven in Noord-Brabant, die 207 ingezetenen telt waarvan 106 mannelijke en 101 vrouwelijke. De vrouw, ook dit blijkt uit de cijfers, moet het meer hebben van de stad dan van het land. Telt men de inwoners van alle genieenten met 500 en minder inwoners bijeen, dan overtreft bet aantal man nen dat dei- vrouwen. Dit geldt ook voor de gemeenten met 5011000 inwoners, voor die met 10012000, voor die met 20015000, voor die met 500110,00o, eu ook nog, maar in geringer mate, voor die met 10.00120.000 inwoners. Maar dan worden dc rol len omgekeerd. In steeds stijgende mate overtreft het aantal vrouwen dat der mannen in de gemeenten met 20,00150,000, met 50,001100,000 en met 100.001 en meer inwoners. Deze laatste categorie, welke slechts 4 gemeenten omvat, heeft 68,748 meer vrou wen dan maimen. terwijl voor het gansehe land 'slechts i 59.925 meer vrouwen dan mannen Staan geboekt. GOEDGEKEURD. I Bij K. B. is goedgekeurd net besluit van den raad der gemeente Spanbroek, waarbij aan H. J. K. van i der Steen, burgemeester dier gemeente, op verzoek, I eervol ontslag is verleend als secretaris. Gemengd Nieuws. EEN LIEFDES-TRAGEDIE. In een hotel te Hamburg heeft zich Donderdag een liofdesdrama afgespeeld, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Den 2en April kwamen, in een hotel in de nabijheid van het hoofdstation een heer en dame aan, die voorgaven echtgenooten te zijn. Toen, men, de gasten gistermiddag in het geheel niet meer zag, liet de eigenaar de deur van de kamer, waar zij hun intrek hadden genomen, met geweld openen. Men, vond toen de heer en de dame dood ln bed liggen. Beiden hadden cyaan-kali Ingenomen. Bovendien had de jongeman, zich voor een spiegel de polsaders doorgesneden en met een dolk de sla pen doorboord. Daarna had hij zich snel te bed be- geven en rustig den dood afgewacht, In het vreem- dellngenboek stonden de beide slachtoffers ingeschre ven als de heer en mevrouw Guido Ermrich, uit Breslau. Gistermiddag schreef de jongeman een brief aan zijn vader, die vertegenwoordiger eener groote machinefabriek te Breslau is, waarin hij hem mee deelde, dat hij en zijn geliefde wenschten te sterven, daar hun ouders weigerden hun toestemming tot een huwelijk te geven. Een half uur nadat de belde lijken waren gevon den, kwam ln het hotel een telegram van den vader uit Breslau aan, waarin deze den hotel-eigenaar ver zocht, het paar to laten arresteeren. In het bezit der jonge vrouw werd een hoeveelheid cyaan-kali gevonden, voldoende om 200 menschen te vergiftigen. De jongeman, die zijn waren naam had opgegeven, had twee dolken bij zich. Hij was 21 jaar oud en student in de chemie. De identiteit van het naar schatting ongeveer 19-jarig meisje kon tot n,u toe nog niet worden vastgeste.d. SCHOLEN IN OOST-ELBIë. Naar aanleiding van de klacht van den heer Von Hanimerstcin-Loxicn, in de ri.Lng van den Provincialen landdag van Hannovér. dat voor de onderwijzers wo ningen en scholen meer geschiedt dan doelmatig en noodzakelijk is. bevat de Voss. Ztg. de sche.s van een school in Eydlkulhnen, nabij de Russische grens, dus in het donkerste Oost-Elbiiche gebied. Toen dc onderwijzer er aankwam vond hij de ban ken zoo bouwvallig, dat de kindoren tijdens het on derwijs de lessenaars inocs'.en vasthouden, want de voeten waren zoo door ouderdom verteerd, dat zij afbrokkelden. Waar de banken stuk waren, waren plan ken of stukken van andere banken gespijkerd, of los er opgelegd. Stond een jongen op dan tuimelden de andoren op den grond, wijl de bank in de hoogte ging. Om daaraan een einde te maken werden eenige Dien-aatjes als zetels gebruikt. Men kan zich het schrij ven en teekenen op zulke schoolbanken voorstdien t De aanwezige schoolboeken, ineestal zonder hand, waren nog uit liet begin der vorige eeuw. Voor de Schoolbibliotheek was in jaren nie's g?daan. Na lang heen- en weer schrijven kreeg do onderwijzer eindelijk van de «egeering vijf Mark I) Voor het aanschaffen van boeken. Vier welvarende dorpen moesten te samen dat bedrag opbrengen. Dc onderwijzerswoning was onbewoonbaar. Duivels- garen groeide door de muren en in de kamers gebro ken ruiten werden in dc school en de onderwijzers- woning jiiet hersteld, ook in den winter niet I Keuken of provisiekamer waren in de schoolmeesterswoning niet aanwezig, en het verzoek om een keuken en een kelder aan te legden werd beslist geweigerd. Voor den tweeden onderwijzer was een „woning" gemaakt door een stuk van dc derde klasse af te schieten md plan ken, Jusschen welke openingen en kieren van wvt 7 io.M. breedte gaapten. Er stond een ijzeren kachel, die echter niet gestookt kon worden, wijl geen schoor steen aanwezig was. Water was er niet. Er was een schooibron, die den moesten tijd droog was, en. als hij water gaf was dit bruingckleurd en wemelde liet van miero-or ga nis men. Om te kunnen wasschen moest de vrouw van het schoolhoofd het goed naar het l»/« K.M. ver wijderde dorp diagen. waar zij aan een vijver de wasch kon doen. Zoo giat het verhaal, voort. Een bewijs met hoeveel liefde en nauwgezetheid de hceren conservatieven voor het onderwijs zorgen in hun gebied. En nog onlangs praalde de heer Van Heydebrand er mede in "het Huis van Afgevaardigden, dat met do jhulp der conservatieven in Pruisen het onderwijs zoo was verbeterd. In Oost-Elbie kan men zien, hoever die vriend schap voor school en onderwijzers strekt DE ZIENDE BLINDE. De Amerikaansche bladen, vertellen dc volgende ver bazende geschiedenis van een jong meisje, dat het ge zicht verloor toen zij een maand oud was. Haar ou ders besloten, dat rij niet de gewone middelen mocht ruiken om het gezicht te vervangen. Zij mocht niet voorwerpen aanraken om ze te herkennen. Zij mocht dc beoncn niet laten sleepen bij het loopen, maar moest dc knieën buigen en den voet oplichten. Zij moest eten met vork en nies en zelf haar vlees ch snijden. Men negeerde liet gebrek in plaats haar to helpen. En nu wordt verhaald, dat dit haar ten goede is ge komen en rij zonder oogen toch ziet pn zich zonder hulp van buiten weet te redden. Haar andere zinnen rijn uiterst scherp, rij voelt de kleuren bij. intuitie. niet door te tasten. Zoo ook onderscheidt miss Leila Holverhof den morgen van den middag en den avond, ieder uur geeft haar een anderen indruk, rij voelt den tijd. Men heeft haar zorgvuldig de buitenwereld beschreven en zij heeft zich daarvan een denkbeeld gevormd, dat wij moeilijk kunnen begrijpen, maar waar in evenveel verscheidenheid is als in onze voorstel lingen. De kleinste vingerwijzingen openbaren haar het karakter der dingen. Aan den klank van de stern weet rij of de man, die spréékt een snor heeft of een baard. Zij herkent uil de stem het temperament en hel uiterlijk. Zij hoort iemand en weet of hij dik is of mager, blond of donker, klein of groot, goed of slecht. Zij zingt en rij geeft concerten. Zij zingt als do vogels welke men de oogen heeft uitgestoken. Zij danst, zij zwemt, zij roeit, rij' rijdt paard, zii fiets tA zii kent Latijn. Frans ch, Duilsdh .Italiaanscn en Spaansch. Zij is een schitterend voorbeeld van de macht van de zelf- beheersohing en van dc vorderingen welke men kan maken op een moeilijken weg als men'den moed heeft dien te kiezen. SMOIvKELA ARSLIST. 'n Smokkelaar droeg op zijn rug 'n groot pak ge smokkelde waar, toen hij in de verte 'n douane-be ambte zag aankomen. Reeds in de verte riep de smokkelaar den douane toe: ,,'t Is goed, dat ik u zie, want ik was juist op weg naar u toe. Hier heb ik allerlei gesmokkelde waar, die uw collega's zooeven in beslag hebben genomen. Ze vroegen mij het naar 't douane-bureau te bren gen. Wilt u het nu van mij overnemen. De douane keek het zware pak eens aan en zei „Nee man, dank je wel'Daar heb je 'n kwartje; breng 't cr zelf niaar even heen. Goed zei de man, en ging. Maar hij is nooit aangekomen. •N MAGERE. Professor A. was volgens getuigenis der studenten zoo mager, dat hij tweemaal n kamer moest binnen komen vóór men hem zien kon. OOK WINTER IN HET BUITENLAND. April toont zijn luimen ook in Frankrijk. 'Bijkans overal is de temperatuur gedaald en zware sneeuw val wordt gemeld uit Auvergne, utt Cevennen, Vo gezen, Alpen en Pyreneeën, utt het Rhóne-dal en zelfs uit Normandiö. In Boven-Italië is veel sneeuw gevallen. Bij het Lago Maggiore ligt de sneeuw veertig centimeter hoog. Ook ln Noord-DuKschland is het plotseling zeer koud. Op sommige plaatsen daalde 's nachts de ther mometer tot 6 gr. R. en 's morgens steeg hij slechts een paar graden. Te Erfurt ging de koude met sneeuwstormen gepaard, waardoor bloemen en oofttulnen belangrijke 6chade leden. Te Keulen heeft eveneens de plotselinge kou na het zomerweer van de vorige week schade aangericht. Gisteren vroor het er 8 graden. daar op aangename wijze den tijd. Niet lang voor hun vertrek zou er een kinderfeest plaats hebben en ook den, professor werd de inteekenlljst voorge legd. Thuis, al zou zulk een papier den weg naar zijn studjerkamer hebben gevonden, zou hij noch tijd, noch lust hebben zulk een papter te lezen, maar de badkuur had hem als verjongd en, toegankelijk gemaakt voor alles. „Wel Vera, daar moet jij bU zijn," besliste hij en wilde van geen tegenwerpingen van de zijde van tante Barbara weten. Haar gezichtje gloeide van opgewondenheid toen zij op den bewusten middag aan de hand van den professor naar het Kurhaus trippelde. Zij vond zichzelf zoo mooi in haar helder maar ouderweisfh jurkje, waaraan tante Barbara in een opwelling van goedheid een geel lint had toegevoegd en de prolessor met zijn ouden hoogen- hoed op, dien hij alleen droeg bij hooge feestelijke gelegen heden. Vera gevoelde zich niet op haar gemak tusschen al die vroolijke kinderen, die haar zoo brutaal aan keken en dan zacht tegen eikaar lachten. zy meng de zich vex legen onder de luidruchtige schare, maar zy werd niet opgemerkt en toen zü aan een wed loop wilde meedoen, viel zy languit in het zand. Zy had geen verstand van wi.de, vrooiyke kinder spelen, die haar soms zoo heeriyk toeschenen. Blo zend sloeg zy het zand van haar Jurkje en ging stil weer naar haar piaats. Zij zat diep bedroeid op haar stoel, hoe onbehol pen en lee.ijK kwam rij zichzelf voor, voorat toen oen der aardigste m.isjes, dat zeer rijk gekleed was, haar uitlachte en hardop nep. uil welke visschersiiul dat ki.id toch wel zou komen. Maar daar nadeide haar een troepje, met het mooie mei .je voorop. Men ging oen paard p-tietje beginnen. leder kind werd bi| haar naam ongeroepen en po'- seling. vergiste zij ridi niet, hoorde Vera ook haar naam noemen. Het mooie inLisjc knielde niet ver van haar neer. .en wenkte haar Vriendelijk, rij was het, die haar had geroepen. Blozend sprong Vera cp. om aan do. roepstem gehoor te geven, maar een onzicht bare hand Jiield haar aan haar stoel vast. Men had haar met het prachtstuk uit tante Barbara's gpderobe aan haar stoel vas gebonden. Een troep jubelende en lachende kinderen omringde haar. ürooai tranen liepen Vera over de wangen. Plot seling hoorde zij een jongensstem, welluidend, zelfs in zijn dolle drift: „Jtj moest j9 schamen, Ulla," riep hij, „iemand zoo ie plagen. Hel s.aat je niets mooi. geloof dat maar niet. En nu is het gedaan met dit paardspei en zullen wij een ander beginnen." Vera keek bedeesd op. De jongen had het recht om hierover te beslissen. Hij was al wel rijfden jaar en hepaakl de oudste van alle kinderen. ,.Ik heb het koningslot getrokken en zal nu mijn koningin kiezen," ging hy voort, „en jelui moet alle maal ons belden gehoorzamen." De mooie Ulla richtte zich nu vol verwachting op. maar de knaap liep haar voorby, nam een kleinen en een grooten bloemkrans, die voor dit doeleinde aan den wand hingen en liep daarmede op Vera toe. „Wilt gy myn koningin zyn?" Het kind keek hem verschrikt aan. „Ik?"' vroog zy ongeloovig. „Ja jy," antwoordde hy vrooiyk, „en nu zal nie mand het meer in 2yn hoofd krygen om je te be spotten." Hy had haar sjerp reeds van den stoel losgemaakt en haar den bloemkrans om de schouders gehangen en voor dat zy wist wat er met haar ge beurde, had hy bloemen in heur haar gestoken. „Wat ben jij nu mooi," riep de knaap In naïeve bewondering uit, wees nu maar niet bang meer, wij zullen wel pleizier hebben." Zy moest onwillekeurig lachen, toen zy haar eigen beeld In den spiegel zag. „Maar ik kan niet dansen, ik zal bepaald weer vallen," zeide zy verlegen. „Als ik Je vasthoud niet," zeide hy fier, „en bovendien je behoeft niets anders te doen dan my te volgen." Hoe gelukkig klopte haar hartje en hoe dankbaar keek zy tot haar ridderiyken beschermer op. 't Was een mooie, slanke knaap, de donkere oogen keken oprecht en overmoedig in de wereld rond, en de besliste trek om zijn mond, sprak van een vas ten wil. Gedurende het geheele feest bleef zy de ko ningin en zy vergat langzamerhand de afgunstige blikken waarmee de mooie Ulla haar vervolgde. Het was de gelukkigste dag uit haar kinderleven geweest en met dankbare geestdrift herdacht zy nog steeds haar ridderiyke beschermer. Nog een paar maal ontmoetten zy elkaar op het strand en op den laatsten morgen kreeg zy van hem een handvol schel pen, die hyzelf voor haar had gezocht. Lit was hun iaa.sle ontmoeting geweest en toen Vera later bij Barbara weer werkte en leerde, bleef zijn beeld steeds levendig in hare herinnering. Op zekeren dag kwam een nicht van den professor, die in een nabunge stad een kostschool had. op be zoek. Dc cu.de heer kwam toen op de gedachte om Vera tot voltooiing harer studie, aan die dame loe te vertrouwen. Hel meisje was nu vijftien jaar en moest nu langzamerhand er over gaan denken, haar weg door het leven zelfstandig te zoeken. Het jonge meisje nam dit aanbod gretig aan. Zij wist, dat zij op de wereld alleen op zichzelf had te steunen en begon dus met vlijt te studeeren. Het was hoog tijd dat rij had geleerd voor zich zelf te zorgen, want zij was nauwelijks een half jaar op de school, of een typbus< p'demie nam haar beide beschermers in één week' van haar weg. En opnieuw zou zij de genade van haar familie nebben moeten inroepen, als de professor riiot .voor baar had gezorgd. llij maakte rijn nicht tot de erfgename van zijn klein vormogm. .mi's zij de opvoeding van Vera vol tooide en baar van hel noodige zou voorzien, tot Vera na baar examen in st3at zou rijn voor zichzelf te zorgen. Hel testament was zoo opgemaakl. dat Vera geen geen aalmoes ontving, maar iets wat haar rechtmatig toekwam. Maar de slimme directrice liet haar daar om'ren' in onwetendheid en maakte daardoor, dat Vera zich afhankelijk van haar gevoelde. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1911 | | pagina 6