to Brussel zal zijn teruggekeerd. Het bezoek zal ech ter voorafgaan aan de komst in, de eerste dagen van Juli a.s. van den President van de Fransche Repu bliek hier te lande. EEN ONGEPASTE LIEFHEBBERIJ. In de bosschen onder Woensel (N.-B.) kwam iq de laatste dagen op verschillende punten brand voor. Ben onderzoek naar de oorzaken daarvan bracht aan het licht, dat schooljongens in bedoelde bosschen vuurtjes hadden gestookt. Hierdoor zijn eenige par tijen dennenbosch en schaarhout verloren gegaan. LANGS KEN OMWEG. Op IS December 18S6 werd uit Tholen naar Sta- venisse, een afstand van ruim 4 uur loopens, eene briefkaart verzonden. Deze is vóór eenige dagen, aan zijn adres bezorgd, ruim 24 jaar na afzending! „TROUBADOURS". Volgens een bericht in de Zw. Ct. gaan twee Am- sterdamsclie jongelui als troubadours gekleed (kos tuums van Auton Molkeuboer) een reis door België maken en daar op plein en straat liederen der oude troubadours zingen. NOODLOTTIGE AANVARING. Naar mftn aan de N. R. Ct, bericht, heeft het on derzoek in zake de noodlottige aanvaring van de stoomboot „Reserve", waarbij acht menschenjevens zijn verloren gegaan, aan het licht gebracht, dat dit ongeval geheel to wijten is aan de schuld van den verdronken kapitein dier boot, W. Th. van Bakel. Deze toch. die van de Noord uit naar Rotterdam voor. hield niet zijn stuurboordswal en is, in de nabijheid van de opvarende stoomboot „Paula" geko men, plotseling geheel naar den, verkeerden wal (Slik kerveer) overgestoken. Daardoor is zijn boot aan stuurboordszijde aangevaren met het bekende nood lottig gevolg. Het uitzicht op de lichten van de .Reserve" werd op geenerlei wijze belemmerd. EEN NOODLOTTIG ONGEVAL. Reuter seint uit Londen dd. 19 April: Hedenmid dag brachten zes Nederlandsche toeristen, die den Yorigen avond uit den Haag naar Engeland waren overgekomen, een bezoek aan Hampton Court. Een boom, die door den storm was ontworteld, viel op drie leden, van het gezelschap, met het nood lottig gevolg, dat een hunner, de heer mr. S. J. Ho- gerzeil, zijn been brak en mevr. Hogerzeil een arm en. een been, terwijl zij tevens aan de knieën ge wond werd. 'Mej. J. J. Hogerzeil werd slechts licht aan het hoofd gewond. Na een voorloopige behandeling in het kleine plaatselijke hospitaal, zijn de heer en mevr. Hoger zeil overgebracht naai' het Kingston-ziekenhuis, waar zij zullen blijven. DROEVIG. Juist een jaar geleden werd haar man, een schil dersknecht, wegens zakkenrollerij tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld. Zij was met haar dochtertje bij haar moeder in de Ridderstraat te Amsterdam gaan wonen en met uit werken gaan verdiende de 22-jarige den kost. Tot ze nu veertien dagen geleden, beviel... in het Binncn-Gasthuis waarheen ze zich nog had kunnen begeven, werd ze verpleegd, en Zaterdagmiddag om half twee werd ze, niet haar dochtertje, als hersteld ontslagen. Thuis komen, met liet kind, dorst ze niet uit vrees voor de schande, voor de praatjes van de i buren. En toen had ze rondgezworven door de stad, met het kind. vastbesloten het eigens te vondeling te leggen. Zoo had ze het dan eindelijk, '.s avonds om half adht, gewikkeld in haar omslagdoek, 'neergelegd i op het portaal van een bovenhuis in de Jacob van Cam- penstraat. Toen eerst had ze durven teruggaan naar de woning van haar moeder in de Ridderstraat. Het kind werd gevonden en bij de politie gebracht, die zorgde dat het in het Sladsbestodelingenhuis werd opgenomen. En een oproeping' werd door de politie verspreid. Die op roeping had succes. Want de buren uit de Ridder straat. die haar lazen, hadden gezien dat de jonge vróuw terug was gekomen, zonder kind, en hadden hunne conclusies getrokken. Ze waarschuwden de po litie. die. de vrouw arresteerde. Op het bureau in de Ferdinand Bolstraat verleid© ze haar levensgeschiede nis; ze verhaalde van haar man en van dien andere... Vannacht zou ze aan het bureau blijven. En dan zou ze vermoedelijk wel weer worden vrijgelaten om te zijner tijd terecht te staan. RUNDERTUBERCULOSE IN DRENTE. gedeputeerde Staten van Drenthe hebben aan het geldbestuur van het Genootschap ter bevordering van den Landbouw in Drenthe medegedeeld, dat de door de provincie gesubsidieerde rijks veeartsen uitge brachte verslagen over 1910 den indruk geven dat de tuberculose onder het rundvee in deze provincie steeds meer optreedt. Naar het oordcel van Ged. Staten moet als een voorname redui hiervoor genoemd worden dat vele aan tuberculose lijdende koeien door den land bouwer van de hand worden gedaan om voor prij zen. beneden de marktwaarde van goed vee, te komen in handen van kleinere landbouwers en arbeiders, die ze dikwijls op 3 maanden krediet op boeldagen koo- pen De runderen worden in de veefondsen opgenomen en de zuivelfabrieken brengen dc gevreesde ziek té vér der door hel niet pasleurisoeren van de ondcrmelk. Gcd. Staten roepen daarom de medewerking in van het hoofdbestuur om de talrijke landbouwvereemgm- gen en veefondsen te wijzen op het groote gevaar voor dén Drentsclien veestapel, bij uitbreiding der ziekte en hen uil te noodigm daartegen maatregelen te ne- j men door scherper toezicht uit te oefenen. In ver bal"! hiermede- is oen afschrift der missive van Ged. Staten met een begeleidend schrijven aan de veeartsen in Drenthe verzonden met verzoek over deze zaak hunne gedachten to laten gum met de mededeel mg. dat het hoofdbestuur in het laatst van Me isene ver gadering zal beleggen om dc zaak. met hen te hespreken. W'.inrlaurt. Toen de heer G. alhier den 2cn Paaschdag even zijn fiets onbeheerd liet slaan bij het café ,,üe Koffiemolen in de Heerhugowaard .ontdekte hij later dat zijn rij wiel was verdwenen. Tot heden heeft men er nog «jen spoor van ontdekt, tot grooten spijt van den eigenaar, die nu berouw heeft zijn karretje met beter in het oog te hebben gehouden. ALKMAAR, 19 Aprü. Vergadering van den Raad. Een adres van de Vereeniglng tot verbetering der volkshuisvesting „Alkmaar" om afstand van gemeen- 1 tegrond voor den bouw van 40 woningen en daartoe uit de gemleenfekas een voorschot te verleenen van f 70000, werd om prae-advies in handen gesteld van B. en W„ evenals een adres van N. Modderman c. s. houdende het verzoek maatregelen te willen nemen tegen het vervalschen van, melk in deze gemeente. Het voornaamste punt van de agenda was ditmaal ongetwijfeld het voorstel van Burg. en Weth. tot verbouwing van het stadhuis. Men zal zich herinneren dat het plan dezer verbouwing werd opgemaakt door den heer Jan Stuyt, architect te Amsterdam, in over leg met den Directeur der Gemeentewerken alhier en dat zij daarbij kwamen tot een kostenbedrag van f 79673. Dit plan nu werd te duur geacht. Verschil lende bezuinigingen kouden worden aangebracht zon der dat daardoor een doeltreffende en aan de eischen dos tijds beantwoordende verbouwing te veel zou worden geschaad. Mitsdien kwamen verschillende on- derdeelen tot een totaal bedrag van f 20500 te ver vallen en boden B. en W. thans een plan aan, dat f 59173 zal moeten kosten. Van verschillende zijden werd dit plan ampel besproken, door sommigen met warmte verdedigd, maar door anderen ook met even veel warmte bestreden. De laatsten achten een zoo- danige hooge uitgaaf overbodige weelde. De vertrek ken kwamen hun zoo slecht niet voor. Alleen ten aan zien van een verruiming der secretarie en van de woonvertrekken van den conciërge bestond geen ver schil van gevoelen. Dat er verandering gebiedend noodig was, daarover waren allen het eens. liet slot der discussie was, dat het voorstel van B. en, W. aan genomen werd met 9 tegen 6 stemmen. Vooraf was reeds besloten gedurende 5 jaren een subsidie van f 100 uit de gemeentekas te verleenen voor een te geven cursus voor laudbouw-liuishoud- onderwijs aan boerendochters, mits voor dit doel door het Rijk f 2000, door de Provincie f 600 worde bijr gedragen. Aan het bestuur der Vereeniging tot Ontwikkeling van den. Landbouw in Hollands Noorderkwartier, die deze zaak op touw heeft gezet, zal hiervan mededee- ling worden gedaan. Verschillende besluiten worden genomen, rakende de beschikking over geraeenteëigen- dom. Onderhands werd verhuurd een stuk gemeente grond aan het Groot Noordholl. Kanaal gedurende 10 jaren, voor den bouw van een cement-fabriek, ter •grootte van 3000 M.\ voor een huurprijs van f 240 per jaar en werd zuidelijk aan de H. IJ. S. M. ten behoeve van den, bouw van een loeomotievenloods met kolenparken, in koop afgestaan een stuk gemeen tegrond langs de spoorbaan en gelegen «tusschen den Berger weg en, de Egmondervaart, ter grootte van pl.m. 8260 M.% tegen een prijs van f 1.25 per M.3 Voorts werd aan de Nederl. Bouwmaatschappij te Amsterdam vergunning verleend tot het gedeeltelijk in exploitatie brengen van ha,ar eigendommen, tegen over de groote Kruislaan. De afd. Alkmaar van het N. O. G. zal worden be richt, dat de Raad do door haar uitgesproken wen- schelijkheid om het maximum-aantal leerlingen per klasse voor de O. L. S. op 36 40 te bepalen be- namt en te Zijner tijd de noodig© maatregelen zal be ramen om tot dien toestand te geraken, d. i. wan neer er vermoedelijk een nieuwe O. L. S. zal zijn; bijgekomen. De in dit blad indertijd reeds medegedeelde rege ling omtrent de vaststelling eener verordening, betrek kelijk de toélaling' van kinderen uit naburige gemeen ten op de O. L. scholen dezer gemeente, ontmoette geenerlei bedenking en werd mitsdien onveranderd vast gesteld. Hetzelfde geschiedde met bel voorstel van B. en W. om aan de afd. Alkmaar van den Bond van Ned. werklieden als beschikking op haar adres om herziening der looncn in verband met de stijging der levensmiddelenv te berichtens dal dit verzoek den Raad geene aanleiding geeft om thans reeds terug te komen op (de pas in 1910 tot st#nd gekomen loonregelingen der werklieden op den grondslag van periodieke ver hoogingen. Het primitief kohier der belasting op de gebouwde eigendommen, werd vastgesteld tot een bedrag van f 14566.871/2. Het werklicdoniregleinent werd overeenkomstig het voorstel van B. en \V. gewijzigd, -"waarbij gunstiger voorwaarden zijn gesteld omtrent uitbetaling van vol loon aan vaste en tijdelijke werklieden, ingeval van ziekte en waarbij titans evenzeer bepalingen, "werden getroffen omtrent los werkvolk. Tot onderwijzeres in. de nuttig© handwerken aan de gemeentelijke normaallessen ^verd, nadat aan mej. J. Vijlstra als zoodanig op haar verzoek een eervol ontslag was verleend, benoemd met 9 stemmen, no. 1 der aan beveling, mej. M. A. Nierop. Op mej. N. Ilekket waren 5 stemmen uitgebracht. Het afwijzende voorstel van B. en NV. in betrekking tot de jaarwedden der onderwijzers, werd in verband met een door den heer Ui ten bos ch ingediende motie, tot de behandeling der gjemeente-begrooting aangehouden. Kolhorn. Zondagavond gaf de Harmonie „De Eendracht", on der leiding van den hen- Darlillacl van Tright, een openbare uitvoering, die uitnemend geslaagd is. Ook nu weer werd bewezen, hoe flink deze kapel is voor uitgegaan en met welk een ambitie én leden én direc teur samenwerken. Tevens traden op dc lieer en mevrouw Carels met humoristische voordrachten. Woensdagavond werd deze voorstelling herhaald, in zooverre, dat alleen de Harmonie een achttal nummers liet hoeren. Ook nu weer werd de gunstige indruk niet weinig versterkt, de acht nummers slaagden uitmun tend en hel hartelijk applaus van het matig opgekomen publiek was verdiend. Ten slotte brachten de heer en A. 1>. Waiboer en J. J. de Groot in welgekozen woorden hulde én dank aan den heer Van Tright. die dezen avond voor de laatste maal dirigeerde. Zij brachten uit naam der burgerij dank aan den flinken directeur voor het vele, dat hij voor het musicale leven in Kolhorn had ge daan en zij vroegen voor de toekomst zijn steun en medewerking. Telegrafisch Weerbericht. 20 APRIL. VERWACHTING. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Licht tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. Predikbeurten. ZONDAG 23 APRIL. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Harenkarspel, Dirkshorn, v.m. Ds. Damsté. Noord-Zijpe. Geen dienst. Callantsoog. Geen dienst. Zuid-Zijpe, Burgerbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. Vethake. Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Hopster. Juliapadorp, v.m. 10 uur, Ds. Van Griethuijsen. Doop. Huisduinen, 7 uur nam., Ds. Van Griethuijsen. Winkel, v.m. 9.30 uur, Ds. Nieuwburg. Nieuwe Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Schermerhorn. Wieringen, Den Oever, v.m. 10 uur, Ds. Tinholtvan. Valkoog. Avondmaal. Wieringen, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, Ds. Bax. Wieringen, Westerland. Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp. Ds. Haars. Barsingerhorn, v.m. 10 uur, Ds. Koolman. Noord- en Zuid-Zijpe, Burgervlotbrug, v.m. 9% uur, Ds. Holtz. Avondmaal. Wieringen, Stroe, v.m. 10 uur, Ds. Leeadertz. LOKAAL BETHEL, HOEP, SCHAGEN, ten behoeve der Nederlandsch Hervormde Kerk: v.m. 10 uur, de heer P. de Borst. Breezand, v.m. 9.30 uur, de heer H. Woltman. Evangelisatie Rehoböth, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, de heer J. Dijkstra. Gemengd Nieuws. SCHEEPSONGELUK. KAARS PAD, 19 April. De Portugeesche mailboot „Lusitania" met 700 passagiers aan boord is gestrand bij Beilowsarch Capepoint. Men verwacht dat het schip totaal zaL vergaan. Er is een dame verdronken. Een jongen wordt ver mist. Volgens een later bericht zijn twee der booten van de „Lusitania" omgeslagen, toen ze op het strand ge zet werden. Naar bericht wordt zijn twee vrouwen, twee kinderen en vier mannen verdronken. De andere passagiers, waar onder drie verbannen hoofden van regeeringsdeparle- menten te Lourenco Marquez zijn behouden aan wal gezet. Een later bericht meldt, dat slechts een der booten van de „Lusitania" is omgeslagen; twee menschen zijr verdronken. Nader wordt nog bericht, dat de derde officier ver dronken is. De „Lusitania"is thans gezonken. KO UD WATER Iv U KEN* Prof. dr. Rudolf Fischl schrijft in Die TJmséhau; Ik voer sedert vele Jaren strijd tegen het zooge naamde verharden van kinderen reeds in hun zeer prille Jeugd. Men kan zoo verneemt men vaak van beschaafde menschen niet vroeg genoeg begin nen met het kind aan koud water en koude lucht te gewennen en het is volstrekt geen zeldzaamheid, dat reeds in het eerste levensjaar op den zuigeling koude wasschingen, begietingen en dergelijke ingrij pende handelingen worden toegepast. Het zoo ge wichtige feit, dat het kind in de eerste levensweken slechts in zeer geringe mate het vermogen bezit om zijn lichaamswarmte constant op gelijke hoogte te houden, is den leeken onbekend. Het volksinstiuct heeft met deze ervaring wel steeds rekening gehou den door bij het kleeden van den zuigeling gebruik te maken van stoffen die de warmte slecht geleiden, maar de reden waarom die kleeding zoo gekozen wordt, schijnt niet tot het volksbewustzijn doorge drongen. Tal van gevallen uit mijn praktijk zou ik kunnen opnoemen van bloedarmoede, zenuwaandoeningen, slapeloosheid e. d.g. bij kinderen, die aan stelsel matige verhardingskuren onderworpen worden. De weken en maanden aanhoudende stoornissen, bleven, na korten tijd, soms oogen.blikkelijk weg, zoodra men de behandeling met koud water naliet. De vraag is, of bij oudere kinderen, die reeds meer in staat zijn hun eigen warmte vast te hou den, zulke kuren noodzakelijk of doelmatig zijn. Zeer zeker moet men het menschelijk lichaam van der jeugd af trainen; om bestand te zijn tegen de invloeden van het ruwe weer. Daarom verdient het aanbeveling- de kinderen des zomers luchtig te klee den, waarbij ik echter het rondloopen op naakte voe ten voor doelloos houd. Beslist moet ik echter het toepassen van koel© overgietingen en dergelijke bruske vormen van waterkuur ontraden. Men doe het in elk geval niet zonder raadpleging van zijn arts, die op het individu zal hebben te letten of een dergelijke behandeling voor- of nadeel kap be rokkenen. Men verbeelde zich vooral niet, dat de zoogenaam de methode waterharding tegen verkoudheden be hoedt. In mijn praktijk en die van andere artsen zijn, onder de slachtoffers van verkoudheidsziekten, ten minste evenveel geharden als dezulken, die zich aap dergelijke kuren niet hebben blootgesteld. Prof. Fischl herhaalt ten slotte zijn raad om zulke ingrijpende maatregelen piet dan bij gebleken nood zakelijkheid en alleen op raad van den medicus en onder zijn controle te nemen. ZELFVERDEDIGING. Een Engelschman, die onder het pseudoniem Oza- ka optreedt, heeft een nieuwe kunst van zelfverdedi ging uitgevonden, waarmede hij de personen, voor wie hij zijn stelsel demonstreerde, in verbazing heeft ge bracht. Het doet ©enigszins denken aan het Japansche Ju- jitsu, omdat het ook gebaseerd is op een nauwkeu rige kennis van spieren en beenderen, maar het ver rassende van het geiheele systeem is, dat het uitge voerd wordt met een... zakdoek. Wordt Ozaka aangevallen dan, trekt hij eenvoudig z'n zakdoek uit den azk, neemt hem bij een van de punten, een paar klappen volgen en de aanvaller ligt bewusteloos tegen den grond. Of op een andere ma nier draait hij even den zakdoek om 's mans polsen en eer de aanvaller het begrepen heeft, zijn z'n hand© gebonden en staat hij machteloos. Bij een zijner demonstraties liet hij zich door een viertal „guardsmeu" op den grond gooien, waarbij ze opdracht hadden te trachten hem op den grond te houden. Binnen 15 seconden was hij overeind en even later waren z'n aanvallers tot slachtoffers gedegra deerd, want in 'n wip lag het viertal gebonden en machteloos tegen den grond. Ozaka heeft in Londen een school geopend, om z'n kunst te onderrichten, die, behalve op wat vlugheid en handigheid, zooals we hierboven reeds zeiden, op een nauwkeurige kennis van het menschelijk lichaam is gebaseerd. Het wordt dus zaak om, als men in Engeland met iemtand eens 'n appeltje te schillen heeft, voor af even te onderzoeken of hij 'n zakdoek bij zich heeft. Heeft hij er een, wel, dan lijkt het beter, het appeltje nog maai' wat ongeschild te laten. KUNSTENAARS en armoede behooreu, bij elkander als pen en inkt, als visch en water, als wit en dooier in 'n ei, als 'n dichter en zijn ijdelheid. Kunstenaars en armoedo zijn niet te scheiden. Ik althans heb er nog nooit een ontmoet, die niet scharrelen moest om rond to ■komen,, of hij weinig verdiende of veel, of hij dich ter, schilder, zanger, tooneelspeler of schrijver was. Maar in het begin van hun loopbaan en dat begin durrt soms verbazend lang is van veel verdienen maar zelden sprake. Zoolang het publiek, dat erg "wijze publiek, ze nog niet in genade heeft aangeno- mtii, en ze van de critiek, ook die erg wijze crltiek meer te vreezen dan te hopen hebben;, doorleven ze soms droeve en harde dagen. Afgezien van de dwazen, die zichzelf verbeelden „kunstenaars" te zijn, en ieder verachten, die niet 1 in extase komt over hun „kunst", hun „creaties", hun pennevruchten", hun „wonderwerken", 'tzij op de planken, op doek, op papier, afgezien van de mal- looten. die zich als 'n andere Simoa Magus inbeel den „iets te zijn", is er voor velen neen, laat ons zeggen: voor enkelen 'n groot geloof, -n innig weten noodig, om niet tot wanhoop te verval len Als daar nog eens 'n boek over geschreven wordt, en dit geschiedt door 'n bevoegde hand zal 't heel wat merkwaardigs bevatten en wel de moeite waard zijn om het te .lezen. Daar zal daarin verteld worden Op c-keren dag bracht Casimir Périer, de vroe gere president der Fransche Republiek 'n bezoek aan Corot die toen te Barbizon woonde. De kunstenaar was juist bezig 'n wonder-mooi beeld af te werken. Do resident was vol bewondering voor het beeld en tiachtte het in zijn bezit te krijgen. Maar hij durfde geen bod doen. Eindelijk, na allerlei beleefd- heden ove" en weer, zei de beeldhouwer: „Och, mon sieur le president, u kunt 't beeld van mij cadeau krijgen, ais u de bakkers- en de slagersrekening van mijn vriend Willet betaalt." „Aangenomen!" was het wederwoord en hij reisde naar Chailly, waar de leveranciers van den schilder MiUet woonde, en vroeg daar Millets rekeningen op, di< hij bij bakker en slager had. Maar die rekenin gen vielen den president niet mee. Millets schuld bij denslager bedroeg 20.000 francs en bij den bak ker 14.000. Dat beeld was toen veel te duur betaald, ofschoon Périer geen oogenblik aarzelde de som te voldoen. „Woord is woord", ook in Frankrijk. Als de president toen voor dat beeld eens 2000 fres. gegeven had, was 't óok „betaald" geweest, want Corot was nog vol strekt niet beroemd. Maar wanneer de erfgenamen van Périer datzelfde beeld nu eens in de veiling de den, dan zou het minstens 100.000 francs opbren gen, want Corot is nu even beroemd als Millet, wiens schilderstukken tegenwoordig alleen door millionairs gekocht kunnen worden. Dan zal ln dat boek verteld worden van Zola, die meer dan millionair stierf, maar die dagen gekend heeft, dat hij zijn droog brood doopte in de olie van zijn walmend lampje, omdat hij niets anders had om zijn honger te stillen; die tusschen de dekens moest gaan liggen, terwijl zijn „juffrouw" zijn broek verstelde, omdat hij toch niet naakt in de kamer kon rondloopen. Dan zullen er in dat boek dingen staan van zoo groote armoede en ontbering, dat de lezers het nau welijks gelooven kunnen, en toch zal dat alles waar heid, historische waarheid zijn. En daar zullen na aien in \ocirkomen van dichters en prozateurs, schil ders en musici, tooneelspelers en zangers. En telkens zal 't dan daarbij wezen, alsof de geschiedenis ge- i wacht heeft op 'n gelukkig oogenblik, op iets wat liln onze taal ,,'n toeval" heet, om die uitverkorenen er boven op te helpen. Maar zoo genadig is de geschiedenis niet a 11 ij d, evenmin las die er boven op zijn of komen zullen. do uitverkorenen der Kunst of der Historie zijn. Heelemaal niet! EEN LIEFHEBBER VAN GOOCHELEN. President Taft schijnt een liefhebber van gooche len te zijn. Uit Washington, is althans bericht ont vangen. dal de Amsterdammer, de heer Tobias Bam- berg, voor den president een voorstelling heeft ge geven en daarmede veel succes heeft gehad. PRETTIG VOORUITZICHT. Zij. Ik zal altijd van je houden en je zorgen met je ld!,ragcn. Hij. Maar, liefste, ik heb geen zorgen. Zij. O. nu nog niet. Maar wacht mflar, tot wc getrouwd zijn. EEN OPLICHTER. Een berucht oplichter is op Paasch-Zondag tus schen de handen der politie doorgeglipt. Het was zekere Max Scliiemangk, die onder den naam van graaf Passy jaren geleden te Berlijn in een mooie uniform van eigen vinding verscheen, en veel van zijn heldendaden op de Philippijnen wist te vertellen. T« Berlijn W kreeg hij toegang tot de beste families en veroverde hij de harten van vele jonge dames. Hij verloofde zich met do jonge weduwe van een marine-officier doch was te haastig met het binnen halen van den buit: hij vroeg haar nl. 3000 M. wekte daardoor achterdocht en bij onderzoek hleefc dat men met een gevaarlijk misdadiger te doen hac die al eenige naaien gezeten had. Schiemangk werd ontmaskerd en tot drie jaren ge vaugenisstraf veroordeeld. In Augustus van het vorige -jaar ontslagen begon hij zijn misdadig beroep opnieuw. Hij trachtte een kasteel bij Heilbronn, dat verkocht zou worden, dooi bedriegelijke middelen in handen te krijgen. De koop was zoogoed als gesloten, toen bleek dat „graaf Pas sy" geen duit meer bezat. Hij kwam weer in hei Huis van Bewaring terecht, maar is Zondag uitge broken en spoorloos verdwenen. De tralies van hel venster zijner cel waren doorgevijld. De vijl moe oen onbekend medeplichtige hem van buiten hebber toegestoken. Op de tafel lag een brief aan het Open baar Ministerie waarin de booswicht om verontschul diging vroeg, dat hij den officer van justitie zoovee! moeite berokkend had. Hij was echter door gewichtige bezigheden genood zaakt voor de \erderc gastvrijheid van de justitie tc bedanken. Schiemangk schijnt per spoor te zijn ge vlucht; tot dusver zoekt men hem tevergeefs. Plaatselijk Nieuws. MARKTOVERZICHT. Wij ontvingen den indruk, dat de aanvoer op d< markt van heden, de voormarkt van de groote koe markt, in lange niet zoo groot was als die van ver leden jaar. 't Is evenwel moeilijk om de marktcijfer een vol jaar te onthouden en een indruk kan falen Daarom hebben wij d© opgave van 21 April 1910 op gezocht en die hebben ons de volle bevestiging ge geven. Zie hier de vergelijking: 1910: geldekoeien ma gere 450, kalfkoeien 100, vaarzen 78; 1911: gelde koeien magere 195, kalfkoeien 80, vaarzen 16. Df oorzaken dier vermindering zijn hoofdzakelijk de vol gende: minder koeien, groote aankoopen op stal, ver bod van uitvoer naar andere provinciën. Ons bestel is te klein om deze punten nader uit te werken. Bij zulk een kleinen aanvoer moesten de p rij zei wel hoog zijn, wat dan ook het geval was. Het warm dure gelde en kalfkoeien, die heden werden gekocht Vette koeien waren traag. Te laag naai' den inkooj aan huis, zoodat enkelen onverkocht bleven. Een prij van 367V» g'<l. verkreeg de heer S. Over van Win kei. De heer R_. Bakker van Wieringerwaard verkoch een stier voor" 420 gld. De handel in overhouden was zeer geannimeerd, een groot verschil met Verledei week. Dc prijs liep tot 30 gld. De aanvoer van vettt varkens was groot, 70 stuks. De handel goed, 7 0011 KIEVITSEIEREN. Op de eiorenmarkl van lieden, waren 1500 kievits eieren aangevoerd. De prijs bedroeg 12 cent per stuk BOUWEN. De bouw van een burgerwoning aan de Nes alhier aanbesteed door C. den Har Log alhier is opgedrage aan den heer M. Groen te Schagerbrug. EEN GOED TAXATIEOOG. De handel I/iep over een nuchter kalf. De verkoo per beweerde, dat het bod veel te laag was voo een kalf, dat m'instens 115 pond woog. De koopmai beweerde, dat het kalf 100 pond woog en geen pon< meer. Om 't heele kalf, dorst hij wedden. De verkoo per ging gaarne op die weddenschap in. Gevolgi door een stoet nieuwsgierigen werd het kalf naa de waag gebracht. En ziet, onder veel hilariteit wer geconstateerd, dat het kalf 100 pond woog en gee pond meer. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inüchtinge verzocht omtrent een verloren kaartje met knoopci INRICHTINGEN, welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen vcroorzakei Burgemeester en Wethouders der Gemeente Sohagei brengen Ier openbare kennR, dat hel verzoek van I Raat Dz. te Scliagen. om op -het perceel, 'kadaslras bekend in Sectie CL no. o36, eene slachterij en rookei te mogen oprichten, door hen is toegestaan. Schagen. den 18 April 1911. Bui ge meester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. P. W. VAN DOOR* De Secretaris, ROGGEVEEN. Burgerlijke Stand. Gemecuie 7.IJPG. Ingeschreven van 1519 April 1911. Geboren: Dieuwerljc Comclia Petronella. d. v. Mj rinus Hendrik van dc Vroede en Dieuwertje Corneli Gootjes. Overleden: Elisabeth Zuidscherwoude, 77 jaar, wi duwe van Jan de Leeuw. Gemeente ANNA PAULOWNA. Geboren: Geertje, dochter van Gerrit van TwuJ ver en van Reinuwtje Visser. Getrouwd: Corneüs Vis en Gesina Elisabeth vs Duin. Marktberichten. SCHAGEN, 20 April. 195 Magere Geldekoeien f 170 a f 270. 80 Vette Geldekoeien f 180 a f 367.50. 80 Kalfkoeien f 180 a f 300. 16 Vaarzen, 1'80 af 130. 200 Nuchtere Kalveren f7 a f 26. 330 Overhouders f20 a f 30. 16 Magere VarkenB f 18 a f 24. 70 Vette Varkens f 0.49 a f 0.54 per KG. 90 Biggen f 12 a f117. 40 Konijnen f 0.75 a f 1.20. 20 Kippen flat' 1.50. 550 KG. Boter f 1.15 a f 1.25 per KG. 200 KG. Kaas f 0.50 a f 0.60 per KG. 4500 Kipeieren f2.90 a f3.50 per 100. 250 Eendeieren f 4.per 100. BROEK Ol' LAAGENDIJK, 10 April. Roede kool f 3 i\ f 10. Gele kool f 2.50 h f 6. Witte kool f 1 a f 2.20 per 100 sluks. Baal uien f 4, a f 4.70. NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUI 19 April. Grove uien f 4.25 a f 4.50 per 50 KG. Roode k 2e soort f 17 a f 18. Kleinere f6 a f 16. Gele k f 10 a f 11. 2e soort f 7 a f 9. Kleinere f 4 a f 6. Deensche witte 1' 6.50 a 7. 2e soort f 5 a 5.: Kleinere f 3 a 4.50 per 100.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2