En thans wordt in allen ernst voorgesteld de post zegels af te schaffen. Heelemaal afschaffen gaat nog niet. Maar waar het plakken van postzegels een lang durig en tljdroovend werk is, wil men het voor groote zendingen beperken. In de dagen toen de gele postwagen nog, met hoorngeschal, de post overbracht, toen de vorst van Thurn und Taxis het monopolie had van het post verkeer, werden weinig brieven geschreven, maar goede, gezellige causerieën. Thans, in onzen snel- leveudeu tijd gaat de kunst om een brief te schrij ven te loor, worden zakenbrieven verzonden, bij dui zenden. Om die te frankeeren worden op groote kan toren speciale menschen met het opplakken van post zegels belast, wat een groote uitgave aan arbeids loon eischt. Het is om dit te verminderen, dat in sommige landen abonnementen zijn ingevoerd voor dag- en weekbladen, in andere de postzegel-frankee- ring vervangen door stempelfrankeeren, In Beieren, waar deze methode is ingevoerd, werden in 1910, aan éen postkantoor, Munclien II, in 4691 zendingen 3 0.009.501 stuks verzonden, die op deze wijze wer- tlon gefrankeerd. Voor de verrekening, met de ver- y.-nders werden quitanties afgegeven; de staat be-1 spaarde papier en drukkosten van tien millioen post zegels, en firma's spaarden tijd en geld voor bet opplakken. Een groote firma verklaarde, dat voor hot plakken van 1000 postzegels 1% uur werk ge- eischt werd, bij een handig plakker; er werden dus 15.000 uur werk uitgespaard door de 10 millioen brieven zonder postzegels te verzenden. De Frankl'. Ztg. stelt nu voor, aan groote firma's een toestelletje te geven, dat precies aangeeft, hoe veel brieven er mede gestempeld zijn, met datum eu. uurstempel erbij. Het stempeltje zou kunnen wor den ingericht in, 't klein, als een gas- of watermeter in 't groot, zoodat dan de post eens in de maand een ambtenaar zendt om den „meter" op te nemen, en voor de verrekening-, te zorgen. Een uitvinder heeft zoo'n toestel reeds geheel gereed en wacht op de invoering. En dan, kan de postzegel spoedig worden vervangen door een machine... EEN ONTZETTENDE KINDERMISHANDELING. De Loudensciie „idegiaaf"-correspondent schrijft d.d. 25 April aan ziju blad: Het is! nu reeds meer dan een halve eeuw ge- Joden. dat de Engelsclie dichteres, Elizabelii Brow ning, in roerende verzen de wreede behandeling van de door het armbestuur onderhouden Engelsche kin deren schelste, llat aangrijpende gedicht, „L>c kreet dep' kinderen" schudde luer te lanue het publieke ge weten wakker en deed veel tol verbetering van liet Jat dier huipeloozc kleinen, die de ouderlijke bescher- ming derven en dat maar al te bitter gevoelen. Doch allengs werd beter voor de kleinen gezorgd en liet strekt den vverknmns-minister John Burns toi eer, dat hij sedert zijn optreden als president van den re- geeringsraad voor locaal bestuur en armenzorg, ook m die richting lofwaardige verbeteringen invoerde. Wat met wegneemt, dat nog wel eens armlastige kinderen worden toevertrouwd -aan harlelooze wezens, die ze onbarmhartig exploiteeren. De koninklijk goedgekeurde ICngeische vcreeiuging tol voorkoming van kindermis handeling waakt zorgvuldig ook over die kleinen, wist menig kind uit de handen van zulke harlelooze in dividuen te verlossen en dezen strafrechterlijk vervolgd te krijgen. Ook nu weer te Woreester, waar een der gelijke vervolging veel .opzien baart. In jaren is mij hier zulk een ontzettende kinder- .njshandeling niet onder do oogen gekomen. Een wel gestelde dame, .mis. Wilesmitn, die mei haar zoon nabij de stad Woreester een zui\elboerderij drijft, staat met haar zoon en knecht. Turner, terecht wegens mis handeling van twee door het armbestuur aan haar hoede toevertrouwde kinderen, een nu dertienjarig meisje en oen knaap. De kleine meid. Florence Pastorfield, een vondelinge, kwam vier jaar geleden bij die dame, die meer den naam van wijf verdient Van he.t begin hater koortsi op de boerderij, moest Jqet meisje het grofste en zwaarste werk doen. Van 's ochtends zes lot 's avonds elf twaalf uur. liad zij den arbeid van een werk vrouw le verrichten, terwijl zij slecht gevoed en onvol doende gekleed werd, op den grond moest slapen en bovendien barbaarsch misliandela werd. Vier jaren lang had zij de tol lompen versieien kleuren moeten dia gen. Zij werd niet behoorlijk gewassdien, maar kreeg af en loc een emmer water over haar hoofd en lichaam gegoten. Het vuil was in bare handen gegroeid, do nagels in hare toenen, temvijl liaar 'lichaam vol schrammen; blauw© plekken en hiteekens zat. 34 Lit- .kern, soinonigp permanent, diep en een centimeter lang. worden bij onderzoek door geneeshceren op haar lichaam gevonden. De volgende verklaringen werd omtrent hare mis handeling afgelegd: De knecht Turner ontkleedde eenmaal het ongeluk kige kind in tegenwoordigheid van zijne meesteres en geeselde (het pp het naaide lichaam met een zweep. De rauwe' plekken worden daarna, op last van het beestachtige wijf. met handen vol zout ingewreven. Het kind kreunde een week lang van de pijn door die mishandeling. Bij een andere gelegenheid werd zij met een ijze ren roede geslagen, zoodat haar inager lichaampje he vig bloedde. lederen dag kreeg zij slagen. Geen won der, (Lat zij beefde voor haar onmenschelijke meeste res. Deze jgoat verleden winter een kan met ijskoud water over liaar, toen zij op een morgen onder hel werk van vermoeidheid in slaap was gevallen. Do meest hclsche methoden werden uitgedacht, om het kind te mishandelen. Soms moest zij op handen en voeten tegen 'n trap oploop m en telkenmale, dat zij oen been oplichtte, werd zij op den blooten voet hevig' geslagen. Dal alles gebeurde in tegenwoordigheid en mol goedkeu ruig van het wijf, dat haar pleegmoe der was. Een werkvrouw, die velleden jaar langen tijd bij mis. Wil es mi !h in dienst was, hoorde het kind aan houdend kreunen, zag het 's avonds half elf nog aan het werk, bemerkte, dat het meisje veel te weinig te eten kreeg-en zag liaar nimmer glimlachen. Haar gezicht drukte een verkropt lijden uit. De knecht, die meermalen dronken was ging dan als een onmenscli tegen haar te keer. Mrs. Wilesmith wou 't arme meisje eerst niet naar een openbare school zenden, voorwendende, dat de kinderen daar „zoo ruw en onzindelijk" waren. Zij had liet meisje bij zich gekregen onder voorwendsel haar een godsdienstige opvoeding te zullen geven. De schoolcommissie dwong mis. Wilesmith het kind naar school te zenden. Daar constateerde de hoofd onderwijzeres, dat de toen twaalfjarige Florence Pastor- rield stompzinnig was. in de laagste klasse moest wor den geplaatst en voortdurend aan hoofdpijn scheen te lijden. Daardoor kwam vorkden zomer de zaak ter oore van de inspecteurs der Vereeniging voor Kinderbescher ming, die terstond een onderzoek gingen instellen; Mrs. Wilesmith dood liaar best de inspecteurs buiten haar deur te houden, doch slaagde daarin niet, want het g recht kan dien inspecteurs machtigen, desnoods met geweld een huis binnen te dringen, om een ver moedelijk geval van kindermishandeling te onderzoe ken Een dier inspecteurs getuigde het volgende: „In Augustus bracht ik mrs. Wilesmith een bezoek en vroeg naar Flossie, zooals het arme meisje werd genoemd. Zij werd in, de ontvangkamer bij mij ge bracht. Ik nam ze op mijn knie en sprak met haar. Zij was erg bedeesd en schuw. Mrs. Wilesmith had den mond vol over hare liefde voor het kind, dat daarop echter hoegenaamd niet antwoordde." Twee weken geleden kreeg dezelfde inspecteur ver dere inlichtingen over de mishandelingen van 't kind en vroeg machtiging om het uit de boerderij te ver wijderen. „Met een anderen inspecteur ging ik daar heen en 't duurde een tijd voordat wij werden bin nengelaten. Mrs. Wilesmith heette eerst aaa de tele foon te zijn, en later in het bad. Wij gingen boven naar de badkamer. Mrs. Wilesmith zeide, dat zij on gekleed was, doch wij bemerkten het tegendeel en gingen in de badkamer. Daar stond het kind bij een emmer water. Haar gezicht was gewasschen, doch zij was in een ontzettenden toestand, beefde over heel haar lichaam en scheen hevig beangstigd. Hareoogen •waren, rood en gezwollen, hare handen en haar hals zagen zwart van het ingegroeide vuil, hare voeten waren zoo hard als hoorn." Men, kan zich geen denkbeeld vormen van, 't ont zettende lijden, door dit arme meisje, rampzalig in de wereld gekomen, doorgestaan in vier jaren, die haar tot een klein, oud vrouwtje maakten. De zon scheen al dien tijd voor haar niet, het mooie leven en de gelukkige kindertijd bleven haar tot nog toe ongekend. Doch gelukkig werd zij tijdig, vóór de dood een einde aan haar wreed bestaan maakte, uit de handen eener hartelooze vrouw gered. Het is te hopen, dat dit wijf en haar beide hand langers voorbeeldig zullen gestraft worden. En tevens zal dit geval minister John Burns wel aanleiding ge ven, om armbesturen strenger te doen toezien op 't uitbesteden van aan hunne zorgen toevertrouwde (kinderen, die het meest te beklagen zijn en daardoor aanspraak maken op de meeste meiiselienliefde. Het rechterlijk onderzoek naar de mishandeling van den knaap vangt heden te Woreester aan. En daar manifesteerden de moeders zeer vijandig: tegen mrs. Wilesmith, die dagelijks na afloop van het ver hoor onder sterk politiegeleide naar huis moet wor den vervoerd. X-STKALEN. De natuur is onuitputtelijk, en de wetenschap, voort gaande op den weg van bet onderzoek en steeds nieuwe banen betredend, zat ons steeds blijven verrassen mei nieuwe ontdekkingen. Maar evenals er aandoeningen zijn, die niet in woorden kunnen worden weergegeven, zoo zijn er ook ervaringen op materieel, op natuurkundig gebied die ons wenng anders bekend maken dan hei resultaat van "n zeer ingewikkeld proces; die ons niets anders laten zien dan de buitenzijde van een groot kunst werk, dat we alleen beschouwen kunnen en bewonderen mogen, zonder het te begrijpen. Hoeveel vragen kan men doen betreffende een tel kens terugkeerende ervaring, zonder ooit een voldoend antwoord te omvangen. Wat is leven V En de geieerden zeggen ons, dat bet „groeien is uit volheid van kracht." Wat is denken? De wetenschap praat van „gedachten-afscheiding'; en al durven wij met zeggen, dai de verklaring onjuist is. we gevoelen toch, dai ze ons niets wijzer meelt ge maakt. t ls pns dan. alsof ons wordt medegedeeld, ual 'n komeet 'n sier met 'n staart is. en 't is moeilijk om met zulk 'n verklaring tevreden te zijn. De natuur is onuupuiteiijk en vol geheimen, en wij danken de helden, ene den moed hebben gehad, op te klimmen en neer te dalen lot die hoogten en laagten van het geheime leven der natuur, om vandaar schaden te voorsuttljn te brengen, ^kostbaarder dan zilver en goud. Bergbeklimmers, natuuronderzoekers, Pilatre de Ro- zier, de man van de aéro-montgolticreCopernitus, de Coiumbus des hemels; Gaiileï. die in de oewegmg van '11 lamp, de wetten van den slinger ontdekte; Ar- chimedes, tue de wet der zwaartekracht vond in liet bad, straks Benard.. HiUorf,, Grookes. .Edison, jtie allen de iiatuur bespied hebben en mei inspannuig en na den nen hare verborgen krachten hebben dienstbaar gemaakt aan de menschen, zijn ook zoovelen, die recht nebben op onze waardeering voor wat zij deden. Wie kan zich nog 'n maatschappij denken zonder stoomvermogen? Wie vertelt ons at de voordeelen der phoiografie en telegrafie? Wie zag de kmetoscoop en gevoeide niet, dat het gerecht met deze ontdekking wonderen kan verrichten? Maar wat dat alles is,... weten wij niet. We kunnen wel teiegrafeeren, misschien wel binnen 'n minuut den galis enen aardbol om, maar wat er onderweg geoturt is mysterie. We kunnen wel fotografeeren van 'n meier noogie ji kat laten vallen en gedurende dien val vier- en-lwinlig maal baar beeld opnemen. maai- wat er gebeurt op onze gevoelige platen, in de lenzen, met net licht, dat weten we niet. Het resultaat is 'n .pho iografie, maar haar wording is ons n gciieim. En uit dien rijst en brij-berg van geheime weten schappen, van „onbekende" wetenschappen, is Professor Röntgen le voorschijn gekomen met net raadsel zijner X-stralen, plaatsend in net volte daglicht het ongeziene, liet geheim verklappend van het verborgene, •rotpenu luid op de 'straten, wat in de binnenkamer van ons bestaan bijna niet gefluisterd mocht worden, aan hel licht brengend de oorzaken van ziekten en ongesteld heden. Er zou 'n geleerde verhandeling geschreven kunnen worden over de werking van het bent. over longitudinale en transversale trillingen van den ether, over die tril ling zelve, die. sfl naar zij vlugger wordt, beter 'door het genoor zal kunnen worden waargenomen, 'hoe zij straks kleuren, rood, geel, blauw, violet zal doen -waarnemen, to.dat het getal van 780 billioen trillingen in de secon de overschreden wordende, alles weer duisternis zal zijn. Maar tusschen de duisternis van den stilstand en tusschen de duisternis van het overschreden aantal tril lingen is licht, en <ht licht, .geleid door sterk verdunde luent. brengt phoiografische indrukken teweeg. Dit was de ontdekking' van Renard, die ook wist, dat op deze •\vijze verkregen lichtstralen (kathodenstralen) door me talen platen niet geheel kondén worden tegen gehouden. De ontdekking van professor Röntgen is mus n schrede verder op den weg, reeds door Renard aangewezen en betreden; maar die éène schrede is de beslissende. Röntgen onderzocht of de stralen, die hij meende ont dekt te hebben, uil Ihun baan konden getrokken worden door 'n magneet, zooals de Kathodenstralen. Dit kon hij niet, en de geleerde heeft mogen bekend maken: „Evenals bij lucht bemerkt men in het algemeen bij andere lichamen, dat zij X-stralen gemakkelijker doorlaten dan Kathodenstralen. En het is mij niet ge lukt, in weerwil van vele pogingen op 'n krachtig mag netisch veld, de X-stralen uit hun baan te krijgen." Zoo zijn dan de X-stralen 'n vervolrrfaking gewor den der phoiografie wijl zij niet alleen dringen dooi de lucht, maar ook door stoffen, waarvan de dichtheid het doordringen der Kathodenstralen niet mogelijk maakt. De proefnemingen leerden, dat metaal en been deren de X-stralen niet doorlaten; maar geld. verborgen in 'n houten lade kan gephotografeerd worden, evenals het geraamte van 'n mensch, door kieeren en vleeseh heen. zonder van tvet laatste iets anders weer te geven dan 'n wazige aanwijzing. Professor Röntgen meent in de X-stralen de lang gezochte longitudinale trillingen van den ether gevon den te hebben; en wanneer wij lezen, dat deze ontdek king dienst doet op chirurgisch gebied, door misvor mingen aan te wijzen in het samenstel der beenderen, of door het aanwijzen van stukjes metaal in het lichaam van 'n zieke en daardoor genezing mogelijk mapkt, dan is deze ontdekking boven vele andere van niet geringer bcteekenis. te loven; en juichen wij haar van harte toe, geloovende, dat zij voor wijsbegeerte en wetenschap van het grootste belang is; alweder als resultaat. Want de hoogste oorzaak ervan maakt deel uit van het Eeuwige Mysterie. Misschien had er 'n ander woord boven dit korte stukje behooren te staan, dan er nu boven staat. DE „TRAMOFOON". Ook in het ordelijke Londen met zijn voortreffelijke politie, zijn publiek dat getraind is in linkshouden en gedisciplineerd in het volgen van andere verordeningen, leidt het „time is money" wol tot straatgevechten bij het dringen om in een 'tram te komen. In de groote wachtzaal aan de Theems kade is het op bepaalde uren van den dag een ontzettend gedrang en moet oen in specteur altijd toezicht houden om oq^elukken te voor komen. Zaterdag waren de wachtenden getuige van een nieuwtje. Een luide stem verkondigde plotseling: „Tram naar Clapham komt! twaalf zitplaatsen, vier staan plaatsen vrij!" Ieder keek vanwaar de stem kwam. Hel raadsel was spoedig opgelost, eenige honderden stap pen van de wachtzaal bevindt zich een observatiepost, voor de oprichting van een gebouw, zoo groot als er nog geen in de stad bestond. De hoogte zal 750 voet bedragen. Het gebouw zelf zal dertig verdiepingen bevatten, de toren, die boven het gebouw komt te staan, vijf en twintig. vanwaar men door de telefoon nauwkeurig de plaatsen m den naderenden wagen aangeeft naar de wachtzaal, waar de boodschap door een fonograaf wordt opge nomen en aan den dienstdoenden inspecteur automa tisch wordt toegeroepen. Deze beambte kan nu van de wachtenden onmiddellijk zooveel mensdien toelaten als er plaatsen beschikbaar zijn cn alle gedrang en gevecht om een plaats wordt vermeden. Ook voor komt men tijdverlies, men vermoedt, dat de „tramofoon" ook op andere drukke punten zul worden toegepast. EEN VREESELIJKE GESCHIEDENIS. Onlangs de geschiedenis is al een paar dagen oud is te Livermore, in Kentuckie, een neger ge lyncht. Nadere bijzonderheden, die over deze zaak ge meld worden, doen zien, dat men hier met een onge looflijk stuitende moordpartij heeft te doen gehad. l)e neger in quaestie had een jeugdigen blanke neerge schoten cn bevond zich in hechtenis. Een verwoede menigte begaf zich naar het huis van bewaring en cischte den neger op; en de politie verstopte toen den man in den schouwburg. Maar dat werd rucht baar; 50 vastberaden kerels drongen den Schouwburg binnen cji maakten zich van den neger meester. Als een loopend vuur ging weldra de mare door het stadje, dat Potter (zoo heette de ongelukkige) in den schouw burg zou worden terechtgesteld, d.w.z. gelyncht. On middellijk stroomde de schouwburg "vol en aan de kas werd formeel entree geheven. Terwijl het doek neer gelaten bleef, werd daarachter alles voor de verloo- ning in gereedheid gebracht; maar vóór het scherm opging trad een der „regisseurs" van het schandtoo- ncel op het podium cn deelde den locschouwers mee. dat alle aanwezigen het rociht zouden hebben op den neger te schieten. De bezoekers op de goedkoope ran- SCHOOLOPZIENER, gen mochten éénmaal schieten; maar zij die duur- Bij Kon. Besluit is mot ingang van 1 Mei benoemd der plaatsen hadden vaker, b.v. de lui in de stalles tot Schoolopziener in het arrondissement Helder, dt zes maal. Daar gaat het scherm op. De jammerende heer J. Korver te Helder. Nagekomen Berichten. SINT PANKRAS. Woensdagnamiddag werden de leerlingen der open bare en bijzondere school op kosten van den nieu wen burgemeester onthaald. Door de Paaschvacantu kon dit niet eerder geschieden. Rijk beladen namer de meeste kinderen 't lekkers mee naar huis, om daar 't ontvangen© met de huisgenooten te genieten. ANNA PAULOWXA. De heer C. Roggeveen, ontvanger der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen alhier, die ali zoodanig benoemd was te Spanbroek, is nu weer be noemd alhier. Barsingerhorn. De terreinen van den Houthandel alhier zijn in eigendom overgegaan op den heer J. de Groot tc Kolhorn. Gemeente ZIJPF. Ingeschreven van. 22—26 April 1911. Getrouwd Willem Eriks en Cornelia Anna Koorn Plaatselijk Nieuws. neger wordt uit de koelissen gesleurd, midden op het tooneel gebracht en gekneveld. Dan sleept men MARKTOVERZICHT. De mJarkt van heden, de groote koemarkt, is om hem naar den kant cn knoopt hem op. Als de man twee opzichten meegevallen: de aanvoer overtroi goed dood is wordt hel bengelende lijk in slinge- - rende beweging gebracht; er wordt een sein ge geven en het geknal begint. Meer dan tweehonderd schoten waren reeds ge- verre onze o verwachtingen, terwijl het getal markt, bezoekers eveneens zeer belangrijk was. De aanvoel van geldekoeien, kalfkoeien en vaarzen was sechtl r een 50-tal minder dan verleden jaar. Wij vroegen, hot lost. toen zich in den schouwburg plotseling het kwam, (jat de markt thans vrij goed bezet was gerucht verbreidde, dal do vrederechter in aan- terWjjl de voorgaande markten beduidend mindei tocht was met een flinke politiemacht. Toen deze waren, en kregen tot antwoord, dat velen met hui ambtenaar de schouwburgzaal betrad was het daar afze^ gewacht hebben tot heden. Een flinke voorraat leeg; enkel hing er nog de aan flarden gescholen jj0oi maakte hen dat gemakkelijk. De handel was neg®1"- hoewel met hoog© prijzen, goed. Groote inkoopei De bi ulo-opbrengst der voorstelling werd Ier hand werden door de welders gedaan. Belangrijke driftei gesteld aan de nabestaanden ren den vermoorden gingen naar de Meerpolders van het Zuiden, blanke. Vette koeien waren vlug. Eerste kwaliteit gold 40 EEN TRAM-ONGEVAL. a 41 cent. Een zestal personen maakten prijzen bo- PARIJS, 26 April. De bladen bevatten een telegram ven f 300, van wie C. Dekker te Zijpersluis met uit Rome, berichtend, dat bij de opening van de tram f 342.50 de eerste was. Albano—Juccarolo een rijtuig is ontspoord cn in de Overhouders waren hoog. „De eene week is 't om rivier gevallen, waarbij dertig personen werden ge- te slikken, een andere om er mee te stver wond. klaarde een handelaar. OVERSTROOMING. Vette varkens waren lager in prijs. Tegen den BUENOS AYRES. 26 April. De rivier Riccuelo over- verlaagden prijs van 1 cent waren ze wel te ver- stroomde het Zuidelijk gedeelte van de stad; lal van koopen. huizen moesten worden ontruimd, 5000 gezinnen zijn MARKTBEZOEK. dakloos. De vrees, dat het marktbezoek aan de groote koe- „NIET TE BEREIKEN WEGENS STIEREN." markt van heden belangrijk minder zou zijn dan Een brievenbesteller trachtte onis blad van gisteren verleden jaar, heeft zich niet bewaarheid, te bezorgen bij een abonné op een buitenweg. Hij Tegen 468 marktbezoekers in 1910 werden heden trachtte dat. want lukken zou 't hem ditmaal niet. met de ochtendtram en -treinen 437 personen aan Op de brug, die naar de afgelegen woning leidt, gevoerd. KIEVITSEIEREN. De aanvoer van kievitseieren loopt ten einde. He meent den kwamen n°£ ter markt 265 stuks, die tegen 10 11 cent verkocht werden. Enkele eieren waren reedi BENOEMD. De heer H. Slager, fitter aan de gasfabriek alhier. ontmoette hij n.l. een gezelschap koeien, dieren die sprongen van blijdschap nu ze na de overwintering 19101911 weer buiten waren gelalen. Een aardig gezicht; maar wat onveilig de besteller. Eu Jiij informeert naar de geaardheid, rt1 der diertjes. En... of er ook stieren bij waren. Men lieeft hem toen geantwoord, dat die er inder- déhd onder door liepen. o Moedig heeft onze beproefde besteller daarop nog js benoemd tot baas-fitter aan de gasfabriek te een poging gewaagd, om het dartel vee heelhuids voor- Lisse. bij te komen... Het mocht hem niet lukken. ..Hij i is niet corpulent maar hij kon er toch niet meer R.-K. CENTRALE. door... En toen de dieren even later als een orkaan be-1 Zondag vergaderde in de Roode Leeuw, de R.-K gonnen te brullen, liep hij, en nu zoo mogelijk nog Centrale Kiesveroeniging in dit district. Zuidscharwoude harder dan .anders, met zijn krant in precies de te-1 was niet vertegenwoordigd. De rekening en verant woording wees aan een batig saldo ren pi.inl. f 100 een volledige verantwoording kon de penningmeester niet doen. daar alle contributies niet geind Waren. De heer D. Keet werd als secretaris herkozen en in plaats ren den heer P. Scholten. die bedankt had.' werd gekozen de heer A. Borat ren Heerhugowaard. Met het oog bp Zondagsheiliging zal in het vervolg niet meer op Zondag vergaderd worden. De rond- Op den verkoop van de Hoo LiUrary te New-York ^og lcvo^£ nicls b 0ns Blad genovergestelde richting. Naar het postkantoor terug. En daar heeft hij toen, le zijner verontschuldiging ende décharge, plechtig op het adresstrookje van de courant geschreven: „Niet te 'bereiken wegens stie ren." We hebben 't zelf gezien. H. Ct. EEN HOOG BOD. P r e d i k b e u r t e n. ZONDAG 30 APRIL. werd de hoogste prijs gegeven welke ooit voor een enkel boekdeel werd opgebracht. Het gold een Gu- tenbergbijbel. Het eerste bod bedroeg 10.000 dollars, het 2e reeds 15.000, het derde 20.000, het vierde 21.000 was van Mc. Wedener, den kooper van Rem- tSolollïïÏ NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: waarop de heer Smitk 50.000. Dit was hot hoogste I Harenkarspel, Kerkebunrt, v.m. Ds. Damsté. bod. Smith handelde in opdracht van Henry E. Hun- sington, een Amerikaan, zoodat het werk blijft. UITVOER NAAR BELGIö. Men schrijft aan de N. Rt. Crt. Sinds jaren ls onze veehandel met België niet van zoo weinig beteekenis geweest als *n de vorige maand. Wieringen, Den, Oever, v.m. 10 uur, Ds. Van Griet- Amerika huijsen van Huisduinen. I Wieringen, Hippolytushoef. Geen dienst. Wieringen, Westerland. Geen dienst. Anna Paulowna. Geen dienst. Wieringerwaard. Geen, dienst. Nieuwe Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Schermerhorn. Julianadorp, v.m. 10 uur, Ds. A. E. Vinke van Alk- De oorzaak daarvan is het heerschen van het mond- maar. en klauwzeer op enkele plaatsen in ons land, waar- Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Van Griethuijsen. van door sommigen in België gretig gebruik gemaakt Winkel, v.m. 9.30 uur, Ds. Nieuwburg. werd om de Vlaamsehe landbouwers te waarschu- Noord-Zijpe, Oudesluls, v,m. 9.30 uur, Ds. Groene- wen voor den aankoop van Nederlandsch vee en waar- vei,j. door tegen 1 April de invoer van, Nederlandsch fok- Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. Hopster. vee bij ministeriëel besluit geheel verboden werd. Daarbij, de prijzen blijven hoog; zoodat slechts het allernoodzakelijkste gekocht wordt; verkochten wij in de maand Maart van het vorige jaar 6008 runde- j ren aan onze zuidelijke naburen, thans bedroeg onze uitvoer slechts 3687 runderen. In het geheel werden in België gevoerd 4581 run deren. Met het oog op den aanstaanden weidegang kocht België in de vorige maand 702 magere koeien in Frankrijk en 116 in Denemarken, terwijl de invoer uit ons land 1354 bedroeg. Onze invoer van levende varkens in België, be stemd voor Frankrijk, was in de maand Maart ta melijk levendig. Vooral uit Zeeuwsch-Vlaanderen wer den vele varkens van 100 tot 120 KG. zwaar naar Parijs gezonden, totdat wegens het heerschen van mond- en klauwzeer de Invoer van Nederlandsche var kens in Frankrijk werd verboden. Wegens de hooge prijzen, die op de Belgische markten voor het varkensvleesch betaald worden, kochten handelaars in ons land groote hoeveelheden spek, hammen en worsten op. Ook de invoer van versch rundvleeseh was van eenige beteekenis. In de 3 eerste maanden van dit jaar zijn alleen uit Argentinië ruim 30.000 schapen, bestemd voor de slachtbank, te Antwerpen ontscheept. Door dezen grooten invoer van Amerikaansche schapen lijdt na tuurlijk onze handel in wolvee met België zeer en daardoor Is onze invoer op verre na niet meer, wat hij vroeger was. Voor eenige jaren kocht België al zijn wolvee in ons land en Duitschland; thans is alle invoer uit Duitschland gestaakt en die uit ons land sterk verminderd. In de vorige maand kocht België 144 6 schapen in ons land, terwijl Argentinië er 13,884 zond. Daar Amerika ge'en lammeren naar België zendt, blijft onze handel in lammeren met België steeds dezelfde. In de vorige maand werden door Vlaam sehe kooplieden veel Frleschc lammeren opgekocht. Schapen golden op de Belgische markten fr. 0.70 tot fr. 0.90, lammeren van fr. 1 tot fr. 1.15. Onze invoer in het eerste kwartaal van dit jaar bedroeg 8900 schapen en 7205 lammeren, tezamen 16.105 stuks tegen 12.166 schapen en 9186 lammeren, te zamen 21.352 stuks in het eerste kwartaal van 1910. EEN WOLKENKRABBER. Zuid-Zijpe, Burgerbrug, nam. 1.30 uur, Ds. Poort. Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. DOOPSGEZINDE GEMEENTE fce: Noord- en Zuid-Zijpe, Oudesluis v.m. 10 uur, Ds; L. G. Holtz. Barsingerhorn, Kreil, v.m. 10 uur, Ds. Kooiman. Nieuwe Niedorp. Ds. Haars. Wieringen. Geen dienst. LOKAAL BETHEL, HOEP, SCHAGEN, ten behoeve der NederlRndsch Hervormde Kerft: v.m. 10 uur, de heer P. de Borst. Evangelisatie Rehobóth, Hippolytushoef, v.m. IC uur. de heer J. Dijkstra. Breezand, v.m. 9.30 uur, de heer H. Woltman. Huwelijksinzegening. Marktberichten. SCHAGEN. 27 April 1011. 7 Paarden f 180 a f 250. 12 Stieren f 100 a f 280. 402 Magere Geldekoeien f 180 a f 270. 56 Vette Geldekoeien f195 a f 342.50. 100 Kalfkoeien f190 a f 290. 50 Vaarzen f 90 a f 140. 100 Nuchtere Kalveren f7 a f 26. 390 Overhouders f 20 a f 29. 10 Magere Varkens f 14 a f 18. 37 Vette Varkens f 0.44 a f 0.51 per KG. 80 Biggen f 12 a f 18. 500 KG. Boter f 1.10 a f 1.20 per KG. 200 KG. Kaas f 0.50 a f0.60 per KG. 3000 Kipeieren f 2.75 a f 3.50 per 100. 200 Eendeieren f 4.per 100. BROEK OP LANGEXDIJK, 20 April. Roode kool f2 a f6.60. Gele kool f2 a f5.20. Witte kool f 1 a f3.60 per 100. Uien f3.35 a, f3.45 per baal. Telegrafisch Weerbericht. 27 APRIL. VERWACHTING. Meest matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Wes telijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Regen- Ncw-York, 25 April. Er zijn hier plannen gemaaktj buien. Zachter. I

Schager Courant | 1911 | | pagina 2