J. ROOS, Nieuwe Laagzijde SCHAGEN. MEUBELMAKERIJ en REP AR AT|IE-IN RICHTING. WARMENHUIZEN. Do heer I>s. A. J. Adriani alliier, is president van het provinciaal Kerkbestuur voor NoorholJand geworden. BIJGELOOF. Onder den rook van Groningen heeft zich eenigen tijd geleden een geval van bijgeloof voorgedaan, voor tic waarheid daarvan wordt ingestaan. Kon knaapje, het kind van een landbouwer, Ihadi een buil voor het hoofd, die met den dag dikker weid. Zijn ouders werden zoo ongerust, dat de dokter ge raadpleegd werd. Deeze zeide. dat het geval geope reerd moest worden als de buil nog dikker werd. De ouders vonden dat minder prettig eh zochten vc.n ander, volgens hen, beter middel, dat ook ge vonden werd. Zij gingen naar iemand, die bekend stond als een goéde geestenbezweerder, als iemand die overal raad voor wist. De wijze man schudde diepzinnig het hoofd, toen hij de buil zag. Ten slotte zei hij, dat er maar écn middel was. De buil moest bestreken worden met do hand van een doode. Toevallig, "zeer toevallig, want dat gebeurt in dat plaatsje niet eiken dag. was er pas iemand overledenj in het huis vlak naast dat van den wijze. Den volgenden dag kwam de vader met z'n kind het sterfhuis bezoeken. De vader nam een hand van den doode cn streek er zorgvuldig mede over 's knaap jes voorhoofd, flink over de buil. In gespannen verwachting werden de gevolgen te gemoet gezien. Eenige dagen later werd de buil nog grooter. De roem des geestesbezweerders begon reeds te tanen, tot op een dag de buil even groot bleef en daarna kleiner en kleiner werd. tot zij tenslotte verdwenen was. t Geloof in de kunde van den wijzen man is nu niet weinig versterkt. Pr. Gr. Ct. DIRKSHORN. Het bestuur van het Onderling Veefonds voor de gemeente Harenkarspel, hield gisteren zijn gewone dric- rnaandelijksclie vergadering. Gedurende het laatste kwartaal waren 1367 stuks vee verzekerd, waarvan 6 stuks stierven of werden af gemaakt. De uilkeering hiervoor beliep f 820.20. De uitslag per rund werd vastgesteld op 60 ets. DIRKSHORN. De alliier opgerichte Boerenleenbank is geconsti tueerd. De statuten zijn vastgesteld, het huishoudelijk reglement is opgemaakt, een bestuur benoemd. Tot kassier is gekozen de heer A. Kistemaker. Ruim veer tig personen hebben zich aangesloten. Telegrafisch Weerbericht. 3 MEI. VERWACHTING. Meest matige tot krachtige Zuidelijke tot Weste lijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt. Waarschijn lijk regen met kans op onweer. Aanvankelijk war mer. Burgerlijke Stand. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 16 tot 30 April 1911. GeborenNeeltje, d. v. Meandert Manshanden en Dieuwortjc Kolken. Johanna Maria, d. v. Pietcr Koenis cn Nies je Molenaar. OndertrouwdGeene. Getrouwd: Johannes Pronk en Agatha Schilder te Opmeer. Comelis Schouten te Blokker en Trijntje Groot. Pieter Karsten te Blokker en Maarlje Groot. Willem Hartog en Trijntje Langedijk. Pieter Donker en Grietje Helder. Arien Helder en Trijntje Saai. Cornelis Pur eer cn Neeltje Langedijk te Abbekerk. Petrus Glas vAlida Over te Oude Niedorp. Pieter van der Oord •te I'arsïngcrhora en Elisabeth Glas. Dirk „Kleen te Barringerhorn en Aaltje van SoeLen. Cornelis Schouten te Wervershoof en Maria 'Groot. Pieter van Kampen te Obdam en Margaretha Groot. Overleden: Geene. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven van 130 April 1911. Geboren: Marytje Antje, dochter van Reinder Bloemendaal en Neeltje Stapel. Jenneke, dochter van Mekke de Boer en Johanna Fijnheer. Ondertrouwd: Simon Heggelaar, oud 22 jaren en Grietje Dekker, oud 21 jaren. Cornelis Schenk, oud 26 jaren et Neeltje Spaans, oud 21 jaren. Klaas de Vries, oud 23 jaren en Maria Jonk, oud 23 jaren. Ger- rit Koorn, oud 26 jaren en Johanna Visser, oud 19 jaren. Pieter Hoogland, oud 24 jaren en Maartje Keijzer, oud 22 jaren. Cornelis Keijzer, oud 23 jaren en Maartje de Jong. oud 25 jaren. Gehuwd: Jan Vijzelaar, oud 26 jaren en Trijntje Zwagerman, oud 21 jaren. Pieter Zwagerman, oud 23 jaren eu Trijntje van der Zei, oud 21 jaren. Cor nelis Schenk, oud 26 jaren en Neeltje Spaans, oud 21 Jaren. Simon Heggelaar, oud 22 jaren en Grietje Dekker, oud 21 jaren. Overleden: Dieuwertje Boelis, weduwe van Jan Blaauw, 83 jaren. Arie Wit Pz., oud 43 jaren. Gemeente NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven van 130 April 1911. Gehuwd: Jan Kooij, weduwnaar van Willemtje Ruiter alhier en Aafje Groet, weduwe van Matthijs de Pee, te Winkel. Ondertrouwd en Gehuwd: Cornelis Martinus Tak ken te Westwoud en Trijntje Noordstrand, alhier. Jan Raven te Venhuizen en Guurtje de Wever alhier. Remmert de Wit, alhier en Jansje Hoogland te Heer- fcugowaard. Ondertrouwd: B. H. G. Schene te Behagen en T. Broekhuizen,. Geboren: Marinus, zoon van Albert Bart en Elisa beth lx>dder. Klaas, zoon van Arie Zeeman en Breg- je Eijssen. Overleden: Corneli6 Rol, zoon van Cornelis Rol en Anna Kalf, 1 maand. Dieuwertje ZÜP, wed. van C. Mul, eerder van J. Wit, 71 jaren. Jaeob van Zoo- non, echtgenoot van Geertje Ott, 45 jaren. GEMEENTE BARSIXGERHORN. Ingeschreven van 130 April 1911. Geboren: Jan,, zoon van Jan Dekker en van Trijn tje Bulter. Pieter Aarjeu, zoon van Klaas Peper en van lef je Kooij. Maria Antonia, dochter van Aart Bakker en van Frederlka van der Meyden. pndertrouwd: Pieter Stammes en Jacob Pluister. Maarten Zijp en Catharlna Stammes. Jan Dalenberg en Lena van de Klooster. Dirk Houwertjes en Grietje de Waard. Getrouwd: Pieter Kistemaker en Grietje Spaans. Reijer Wagemaker en Dieuwertje Huvers. Pieter Stammes en Jacoba Pluister. Maarten Zijp en Ca- tharlna Stammes. Jan Dalenberg en Lena van, de Klooster. Overleden: Levenl. kind van Dirk Smit en Geertje Koomen. Aagje Dekker, 22 maanden, dochter van Jan Dekker en Trijntje Buiter. Gemengd Nicmvs. EDISON. Thomas Alva Edison is niet alleen 'n vermaard uitvinder, maar ook een kranig werker, die door ar beidzaamheid krachtig, gezond en opgewekt blijft. Leefde de vroegere Engelsche schrijver Samuel Smi- les nog, dan had hij ter illustratie van „Zelfhelp" ook van Edison kunnen zeggen: „Zijn leven is een bewijs der waarheid van het gezegde, dat degenen, die het meeste hebben te doën ea> lust tot werken hebben, daarvoor den meesten tijd vinden." Een aanzienlijk Amerikaanseh handelsman, J. C. Stubbs van Chicago, een collega van den overleden spoorwegkoning Harriman, gaf zijn voornemen te kennen, op zijne lauweren te gaan rusten, wanneer hy 65 jaar is geworden, ten einde dan pas het leven te gaan genieten. Naar aanleiding daarvan werd Edison gevraagd, of ook hy er aan dacht, zich uit zyne zaken terug te trekken, waarop de ver maarde uitvinder antwoordde: „Geen haar op mijn hoofd denkt er aan dat te doep. Ik ben nu 64 jaar oud, werkte van mijn 12de jaar af en ik denk en werk tegenwoordig beter dan ooit en hoop dat te biyven doen, totdat ik 150 Jaar ben. Mijn paradys is hier op aarde. Dat lk [veel meer en veel langer dan andèré menSChefi kan werken, is te danken aan mijn manier van leven, door geschikte voeding, geschikten slaap en geschik te kleediug. Ik eet juist zooveel als ik noodig heb, en dat is weinig, misschien een halve handvol dege- ïyk voedsel per maaltyd. Daardoor val ik in slaap, dertig seconden nadat ik myn hoofd op het kussen heb gelegd. Ik ben zes uren in bed en slaap al dien tyd vast. Ik droomde in heel myn leven niet een maal. „Myn lichameiyke toestand ls volmaakt in, orde. Dat komt ook, wyi ik my verstandig kleed. (Hier schopte Edison een schoen uit, die enkele nummers te groot voor zy'n voet was.) Zoo doe ik ook met tayne kleeding, die ruim en niet knellend is. Iedere bloedader van myn lichaam heeft daardoor vrye spe ling. Bacillen sterven in myn lichaam. Zy gaven de moeite op, my een of andere ziekte te geven. En 'welke ondeugden ik heb? Wel, ik pruim. Myn vrouw placht bezwaar te maken tegen dat gebruik van ta bak, maar toen zy hoorde, dat de opperrechter het zelfde deed, nam zij er vrede mee." Navolgenswaardig is Edison's vieze gewoonte van pruimen niet, maai- overigens is zyn leven en zyn rustelooze bedrijvigheid een voorbeeld voor allen, die het werken een plaag vinden en spoedig klagen overwerkt te zijn, een kwaal, die Edison niet kent. NIEUWE ONLUSTEN IN HET FRAXSCHE WIJN GEBIED. Te Bar-sur-Aube hebben zich Zondag weer ernstige onlusten voorgedaan. De manifestatie der wijnbouwers iiad ditinaal plaats bij een gietenden regen. Mannen en vrouwen waren bij duizenden uit den faubourg de Belfort toegestroomd en te vier uur 's middags zette de stoet zich in beweging, aangevoerd door den on- vermoeiden Gheoq, en het volkslied van Champagne zingend. Na den optocht werd in de „hallen" vergaderd. Cheeq laakte het gedrag van hen, die zich van de beweging hadden afgescheiden en spoorde de wijngaar deniers aan tot de eendracht, die alleen in staat is, de macht te maken. Andere sprekers deden gelijk luidende aansporingen hooren, waarna een vfouw, Checq een bouquel aanbood. Tot op dat oogenblik was alles in de beste orde verloopen. Bij hot uiteen gaan der vergadering, rielen echter ernstige inciden ten voor. Een troep, beslaande uit ongeveer 1000 ma nifestanten droeg don heer Gheeq in triomf vooruit en begaf zich naar het Rond-Point de Paris. Een andere troep koos een tegenovergestelde richting cn trok langs het gemeentehuis, op het plein, waar zich de prelect, de onder-prefect en de regeeruigs-commissaris bevon den. De manifestanten riepen: „Weg met den pre fect! Jaag 'mi weg!" Dadelijk grepen de infanteristen hunne aan rotten geplaatste geweren en vormden 'n carré om de overheden te beschermen. 'Tegelijkertijd kwam een eskadron dragonders* aanrijden, dat onmid dellijk slaags raakte mét de manifestanten, die zich van takken, stokken en zelfs van hun knuisten be dienden. Eenige dragonders en de kolonel van 't 29e eskadron dragonders vielen van hun paard en bekwa men daarbij verwondingen. Soldaten en vrouwen maak ten op onaangename wijze kennis met do paarden hoeven. Tal van arrestaties hadden plaats. Ongeveer een half uur later kwam de stoet, met Checq aan het hoofd, langs de andere zijde weer terug en stuitte toen op de plaoe de la Mairie op een kordon huzaren. Woedend over deze belemmeringen, deed thans de tweede ploeg een aanval op de ruiters cn slaagde er in het kordon te verbreken. Bij' dit verwoede fivecht werden ook weer verscheidene manifestanten oor de paarden geschopt en getrap! en ruiters uit den zadel gelicht. EEN UITVINDING VAN EEN VROUW. Een der bekende argumenten van de tegenstanders der vrouwenbeweging, voor de minderwaardigheid der vrouw is, dat het den vrouwen aan scheppenden geest ontbreekt. De vrouwelijke uitvinders moet men zoe ken. Met genoegen maken wij daarom melding van de uitvinding van een vrouw, medegedeeld in het Maandblad voor Ziekenverpleging van 15 April j.I., wij lezen hierover Frau Marie Lalwesen je Kassei heeft een uitvin ding van groot belang gedaan voor de verpleging van zuigelingen, kraamvrouwen en zieken. Door jarenlange ondervinding en praktijk, bij haar eigen kinderen op gedaan. is het haar gelukt, een stol samen te stel len. die voor luiers en onderkleeren gebruikt kan worden. Deze stof is zoo goedkoop, dat men zo ««weg werpt of verbrandt na het "gebruik, waardoor was- schen cn spoelen, welke bewerkingen zooveel last in een huishouden veroorzaken, totaal vervallen. Deze nieuwe stof, Mullzellstof genaamd, is in menig ziek te- geval. vooral bij overerfelijke ziekten, zeer aan te be velen. Vooral op reis met kinderen kan ze van veel nut zijn, daar zo zeer licht is en gemakkelijk mede te nemen. In het ziekenhuis te Kassei zijn de eerste proeven er mede genomen en met het beste gevolg: de stof zuigt zeer goed op en heeft het voordcH, wanneer ze nat is. •jeen onaangenaam gevoel van koude te veroorzaken Frau Lalwesen is nog doende, om de stof voor andere doeleinden bruikbaar te maken; een commanditaire vennootschnn heeft hef patent over genomen, om door de verbreiding van d:t ar'ikel een geheele verandering in het gebruik van ondergoed in het leven te roepen. EEN GROOTE BRAND. Over een reuzenbrand in Hangar (Maine), V. S., lezen wij het volgende in de Londcnsche bladen. De brand ontstond Zondagavond op een hooizolder; en. aangewakkerd door een feilen wind, verbreidde hij zich over zeker een kwart van de geheele stad. De materieéle schade wordt geraamd op 15 millioen gulden. Niet enkel de geheele handelswijk is ver nield. maar ook een groot deel van de woonwijk der aanzienlijken. Honderden van huisvesting beroofden slapen op straat. Een man, d:e onder een instortenden muur geraakte, was op slag dood. Toen het vuur het felst woeddp, doden de brandweerlieden een poging om d-n voortgang der vlammen te stuiten, door ver scheiden huizen met dynamiet te vernielen. Deze po ging was te vergeefs. Eerst legen middernacht konden de vlam: ion worden geestuit. daar het toen begon te re- «rmen. Hoezeer dit ook een welkome hulp was voor de hVsschers. droeg het zeer bii tof leed van de dakloos gewonden mensehep, He! v-vr- niet mo gelijk om. dezen onder te brengen in kerken o' open bare gebouwen, wijl die alle vernield zijn. Ook de voedsel verstrekking levert grootc moeilijkheden op, "want bijna geen restaurant, bakkerij of kruideniers winkel is overeind gebleven. Er zijn twee dooden en honderden gekwetsten. Ver nield zyn o. in. de bibliotheek, drie hotels, de bur gerschool. .vier keuken, de kazerne van de brand weer en-do schouwburg. VERSOHILLLENDE BEGRIPPEN. Een Amerikaanseh humorist karakteriseert eenige be grippen cp de volgende wijze: De dienter Tennyson behoefde maar een velletje papier te nemen, en daarop 'n gedichtje te schrij ven, dan had 't papier ccn waarde van 65.000 Dollars. Zooiets noemen de menschen genie. Vanderbilt be hoeft maar eenige woorden op net 'zoo'n stukje blank papier tc schrijven en dan is het rijf millioen Dollars waard. Dat heet kapitaal. I>e Ainerikaansche Re geering neemt iya ons goud, dm kt er 'n adelaar op en 't is 'n twintogdollajrst.uk. Dat is geld. 'n Werk tuigkundige kan van 'oi stuk staal van vijf Dollars waaixle, de waarde opvoeren tot duizend Dollars, dooi er horlogewijzers van te maken. Dat is vaardigheid. 'n Koopman kan 'n artikel, dat vijf centen jvaard is verkoopen voor een Dollar. Dat is handel. '11 Jonge dame zou 't met 'n hoed van vijf en zeventig centen kunnen doen, maar koopt er een van 25 Dol lars. Dat is malligheid. 'n Werkman draagt eiken dag steenen naar 'n gebouw en verdient daarmee een Dollar daags. Dat is eerlijke arbeid. Schrijver dezes kan '11 cheque schrijven van 80.000 Dollars, maar nie mand zou hem er 'n cent voor geren. Dat is erg. En als hij er 'n andermans naam onder zou zetten wat hij ook best kan dan zouden ze hem in de kast stoppen; en dat zou gemeen wezen. EEN GEVAARLIJK AVONTUUR. I Toen eergisternacht een Londeusche expres het station Rugby binnenreed zag men daar een knaap op een loopplank van dien sneltrein staan. De knaap zag er doodsbleek uit, was verkleumd en zat onder de stof. Het duurde een poos, voor hij van zyn doorgestanen angst bekomen was en een verhaal van zyn wedervaren kon geven. Hy is 13 jaar, behoort in Londen thuis en tot een arme familie. Na pas de school te hebben verlaten, moest hy helpen den kost tvoor het vry talrijke ge zin te verdienen. Doch hy verloor dra een betrek king, omdat hy te klein werd gevonden. Ander werk kon hy niet gauw genoeg vinden, en dat hinderde hem, want hy wilde zyne arme ouders niet tot last zy'n. Derhalve besloot hy naar Birmingham te gaan, in de hoop aldaar werk te zullen vinden. Geld had hy echter voor die reis niet. En toen, kwam het gevaariyke avontuur in zyne gedachten op. Te middernacht vertrekt een sneltrein naai- Bir mingham van Euston station, waar hy heen ging. Even voordat de sneltrein vertrok, wist hy ongemerkt tusschen corridor-wagens te klimmen. Maar toen de trein in beweging was en niemand hem had opge merkt, vond hy die positie al te gevaarlyk. Derhalve ging hy aan de zyde op een loopplank staan en klampte zich stevig aan de y ze ren leuning van den wagen vast. De trein reed door vele tunnels, zoodat hy zich tegen den wagen had aan te druk ken. Hy zeide geen oogenblik bang te zyn geweest, alhoewel de tunnels nauw en donker waren en de stof hem in, de oogen, vloog. Zoo hield hy het twee uren tot Rugby uit en zou zeker door zyn gereden naar Birmingham, indien men he(m aan dat station, niet had ontdekt. BEKENTENIS VAN EEN MOORDENAAR. Er wordt te Weenen veel gesproken over de vrij willige bekentenis van een moordenaar. Ongeveer een week geleden werd in liet Semmering-district van Oosten- njkscn Tirol een dame met name Maria Weber, dood gevonden aan den voet van een steilte. Genoemde dame was te Weenen welbekend wegens hare liefdadigheid. Ze had een groot fortuin verworven met gelukkige speculaties in huizen. Zij was een hartstochtelijke toe- riste en zoo maakte zij onlangs een uitstapje naar den Senrmering. Ongeveer een week geleden werd haar lijk gevonden. Daar zij een dame op leeftijd was en aan hartszwakte leed, nam men algemeen aan. dat zij tengevolge van een hartaandoening over leden was. Haar Later openbaar gemaakt testament ver- 1 hoogde de belangstelling van het publiek in deze zaak, daar de overledene haar guische vermogen van eenige millioenen kronen voor liefdadige doeleinden had ver maakt. Zaterdag heeft nu een weTknian uit het Sem mering-district, een zekere Hendrik Schreckl, bij de politie de bekentenis afgelegd. dal hij Maria Weber vermoord heeft. De man had een taschje Ider vermoorde, waarin verschillende ringen, in zijn bezit. Hij ver telde -dat hij het geld begraven had bij de plek waar zij gestorven was. Hij had haar geworgd en haar lijk van de steilte geworpen. DE KOREAANSCHE LYNCHWET. De Nowoje Wremja deelt mede, dat onlangs eene toepassing van de Kore&ansche lynchwet is aan het licht gekomen. By de goudwasscheryen, in de buurt van Argoen in Oost-Slberië, zyn vele Koreanen te werk gesteld. Eene gehuwde Koreaansche, Li, had een landgenoot gedood, toen deze haar wilde verkrachten. De bloedverwanten van den verslagene vroegen om een volksoordeel, waarop de zes oudsten de vrouw veroordeelden tot de straf, levend te worden begra ven. Zy werd naar het weder geopende graf van haar slachtoffer geleld. Om haar lyden te verkorten werd haar, voor dat zy naast het lijk in het graf werd ge legd een slag toegebracht, die haar bewusteloos maakte. Haar bloedverwanten hebben nu onlangs van het voorgevallene kennis gegeven aan de Russische over heid, die de volksrechters wegens moord ter verant woording heeft geroepen. STILSTAND. De - resultaten van de volkstelling in Schotland doen zien. dat in dat land een volmaakte stilstand in de bevolkingsbeweging is ingetreden. Terwijl bijna over de geheele wereld de groote stoelen een snelló be volkingstoename aanwijzen, heeft ia Edinburgh, de hoofdstad van Schotland, sinds hot jaar 1901 een ver mindering, met 1325 zielen plaats gehad. Glasgow is. in die tien jaren slechts ze-er weinig in rielCnaantal vooruitgegaan. Dezelfde waarneming is ook in andere steden van Schotland gedaan; waarbij voorts in aan merking moet worden genomen, dat ook ten plattcn- lande ae bevolking geregeld afneemt. Men meent de reden van dit verschijnsel voornamelijk in de land verhuizing op zeer groote school naar Canada Ie moe ten zoeken. EEN IDEAAL WEG VOOR AUTO'S. In Amerika gaat men een ideaal-automobiel weg tus schen New-York en Washington aanleggen. Dezen zo mer begint het werk, De weg zal 144 voet breed worden en nergens door overwegen gekruist worden. De zijwegen gaan langs bruggen boven-over of langs tunnels onder-door. De auto heirweg wordt verdeeld in 6 naast elkaar lig gende s*wx>Vdn. De twee biii'cnste zullen jipen zijn voor iedereen, .van de vier binnenste wordt tol ge lieven. Langs twee d ;r wegen mag mm slechts rijden in de richting van New-York, langs de twee andere in die van Washington. Men wenscht, als alles goed gaat met dezen weg, een net van 12.000 mijl lang van dergelijke wegen aan to leggen, en is reeds begonnen aan zulk een gladde effen baan, uilsluitend voor auto mobielen, tusschen Chicago en Milwaukee. Dg heirbaan kost 25.000.000 dollar! I»E TOREN VAN BABEL. Nog maar twee van de acht verdiepingen zijn staan- dc gebleven, maar ze zijn zoo hoog, dat ze op 'n afstand van vijftig mijlen duidelijk zichtbaar zijn. De basis van den toren beslaat een ruimte van 2100 vierkante voeten. De steenen. die voor den bouw zijn gebruikt, rijn bedekt met letters, die in de wecke klei zijn gedrukt. De kleefstof, die in plaats van cement, is gebniikt. werd uit '11 bron» gehaald, die nog in de nabijheid van den toren tc zien is. Een zendeling -van de orde der Carmelietcn Iteeft jaren geleden op het overblijfsel van dit oude gebouw een beeld geplaatst van do „Virgo Victrix" (de Over winnende Maagd I dat door Paus Pius IX gezegend is. Toen de plechtigheid der onthulling plaats had, waren zeer vele Mohammedanen daarbij tegenwoordig. IN DE KERK. I Te Motril. een Spaansch plaatsje ten oosten van Malaga, werd Zondag j.I. de pastoor, nadat hij in zijn preek heftig was uitgevaren tegen zijn parochianen, door eenige jongelieden van den kansel gesleurd ei. door messteken gedood, waarna zij het lijk, onder toe juichingen der bevolking, door de straten sleepten. Er rijn gendarmen afgezonden om de moordenaars in hechtenis te nemen, de bevolking heeft echter zulk een dreigende houding aangenomen-, dat men vreest voor ernstige ongeregeldheden. I DE KONING VAN SPANJE. De Intransigeant wil uit de beste bron weten, dat koning Alfonsus ernstig ziek zou zyn. Volgens een consult dat plaats had op verzoek van de Koningin, vreest men voor tuberculose. De Koning zou den vol genden winter niet in. Spanje, maar te Leysin-Gare in Zwitserland moeten, doorbrengen, waar een terrein werd gekocht en een woning voor den Koning ge- 1 bouwd. Wij vermelden het bericht onder de noodige reserve. Men zal zich intusschen herinneren dat de koning van Spanje een paar maanden geleden een Fransche specialiteit raadpleegde. Hy heette toen volkomen te zyn gerustgesteld omtrent zyn gezond heidstoestand. TREURIG. In een wandelpark bij Hagen In Westfalen schoot Maandagmiddag een kwajongen van 16 jaar met een zakpistool op musschen. Een voorbijgaand smid maakte den knaap opmerkzaam op het gevaarlijke van zijn doen. Zonder een woord te zeggen laadde de jongen snel rijn wapen en vuurde het af op den smid, toen deze zich had omgewend oon rijn weg te vervolgen. Doodelijk in het achterhoofd getroffen zakte het on gelukkige slachtoffer van deze laaghartige daad, een *vader van zeven kinderen, ineen. Hij stierf in het ziekenhuis. De moordenaar kon gevat worden. GROOTE BRAND IN SCHAERBEEK- BRUSSEL, 2 Mei. Een groote brand brak heden nacht uit in een ververij te Schaerbeek, een voorstad van Brussel. Een vrouw en twee kinderen rijn ver brand. BRUSSEL, 2 Mei. Bij dezen brand zijn vier per- sonen omgekomen. VERDACHT VERSCHIJNSEL. Een jongen is bij 'n boer in de leer gegaan. Op een goeien dag komt hij bij rijn vader terug, en zegt, dat hij niet langer bij den boer wil blijven. Waarom niet Slaat hij je soms r Nou, dat mankeert er nog maar aan! Maar waarom wil je dan niet meer naar hem toer Nou vader, hoor eens! Laatst stierf er 'n var ken; de boer zoutte het en gaf het ons te eten. Ver leden week ging er 'n kalf dood; ook dit werd door den boer gezouten, en wij kregen het te eten. Giste ren is zijn grootmoeder gestorven; en toen ik hem nu van morgen weer met zout doende zag, heb ik de plaat gepoetst; en ik ga niet meer terug ook. Nagekomen Berichten. Heerhugrowanrd. De afdeeling Langedijk van de Ncd. Vereen, tot af schaffing van alcoholische dranken, besloot op 11 of 18 Juni een meeting te beleggen te Ilearhugowaard in samenwerking met een 4-tal andere vcreenigingen. Voorts werd besloten aan de gemeentebesturen lo adresseeren met het verzoek, ouderskaarten te willen uitreiken bij huwelijk of aangifte van kinderen. Ge tracht zal worden een jeugd-organisatie op te richten. LANGEDIJK. De heer Kap. J. R. van der Moer uit Alkmaar zal voor de vereeniging „Voor de Jeugd" een lering houden over Padvinders-organisatie te Nooidscüiarwoude bij den heer D. Stami op Donderdag a.s. ANONIEM GESCHRIJF. Naar wy vernemen zyn, naar aanleiding van de geruchtmakende zaak te Zuidscharwoude, reeds een 20-tal anonieme brieven in beslag genomen. Het on derzoek wordt door de politie nog yverig voortge zet LANGEDIJK KIEZERS ACTIE. Aan den Langedyk worden, evenals te St Pancras, pogingen aangewend, een vryzinnige kiesvereeniging op te richten, nu de oud-liberale vereeniging is ont bonden. WTETtTNGER WAARD. Op de Dinsdag alhier gehouden keuring van, stie ren zyn de volgende aangewezen voor het dekken der koeien van de leden der Fokvereeniging: De 3-jarige Frans 41 van J. L. T. Groneman. De 2-jarlge Frank van G. Grin. De 2-Jarige August van W. Metzelaar. De 2-jarige Nico van A. D. Sleutel. De 1-jarige Frans 52 van J. L. T. Groneman. De 1-jarige Frans 56 van de Stierenvereeniging W.W. De 1—jarige Coenraad van N. D. Kaan. De 1-jarige Willem 3 van Jb. Kaan Kz. De 1-jarige Franciscus van K. Koster Hz. De 1-jar. Johan 2 van K. ZUp Kz. WIEUINGF.RWAARD. Mei 1 Mei rijn tot de school toegelaten 17 leer lingen, terwijl den 29 April er 16 van school rijn go gaan- Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 2 MeL Gele kool f 1.50 a f 4.50. Witte kool f 0.60 a f 1.per 100 stuks. Uien f 3.70 per baal. Plaatselijk Nieuws. KAASMARKT. Ter kaasmarkt van heden waren aangevoerd 2 sla- pels fabrieksbaas. Hoogste prijs f 29.50. 3 Sl?p?.s Boe renkaas. hoogste prijs f 30.Totaal gewicht 1787 K.G. MOND- EN KLAUWZEER. Onder koeien, gestald by den heer Jb. de B., op

Schager Courant | 1911 | | pagina 2