Café „de Tijdgeest" Harp=muziek le klasse Billard=Toulet. Jl Jl i Tevens gelegenheid tot het geojLuikvan KEN BROKDSCHE HAAN. no£ «ergens algemeen gestaakt wordt, een aantal sche- I verzwakken der nationale eenheid met alle kraclit ge Als een curiositeit meldt men uit Winterswijk aan pen slechts van bemanningen konden worden voorzien, j protestbord, de ArnhCl., dat <le heer Gijsbers aldaar een haan doordat de loonen verhoogd weiden, terwijl in ecnige j Wij' hebben waarlijk voor ons vaderland nationale heeft, die, wegens gemis aan do hen, do kuikens uit broedt. TOTALISATOKVERBOI), Naai- wij vernemen Ls de voorziltcr van do Tweede Kamer voornemens, in de vergadering van aansl. Dins dag voor te stellen 0111 den volgenden dag na jdo eindstemming over de steenhouwers-wet 1e behandelen de interpellatie van den hoer Van Karnebeek betref fende toepassing van het tölalisator-verbod.. KINDERWETTEN. Een aardig blijk van de heilzame werking, die de Kinderwetten kunnen hebben, is een uitspraak waar hij de rechtbank te Zutphen do echtelieden D. en S., wonende in de Polsbroek aldaar, op verzoek van den Voogdijraad kon herstellen in de ouderlijke macht over hun kinderen. Voor ruim anderhalf jaar werd de vader daaruit ten aanzien van zijn vier kinderen ontzet, om dat hij zijn opvoedingsplichlen grovelijk verwaarloosde, terwijl töen de moeder van de ouderlijke macht over drie van die kinderen ontheven werd. Het gemis van du kinderen heeft .daarna den man aangegrepen en. tol nadenken gebracht. Orde 011 zekere welvaart zijn thans zijn huis binnengetreden. Gil i-, de eerste maal dat herstel in de ouderlijke macht dooi- de rechtbank plaats had. Hel ware te wensehon. dat ook bij anderen de maatregelen van den Voogdijraad deze uitwerking hadden. 'M i I Z- Ct- IN- EN UITVAK VAN HET HANDELSBLAD. Plaatselijk Nieuws. gevallen de zeelieden do dienstbetrekking opzeiden. j kracht, nationale samenbinding. noodig genoeg, 0111 een De bemanningen van verschillende kustschcpcn kre- dergelijk zaaien van verdeeldheid, dal tegenstanders voor gen te t.i.isgow loonsverhoogingen. Ilel meerdere, dat smeerlappen" uitmaakt, niet met allen nadruk tegen zij betaald krijgen, varieert tusselien vier en vijl shil- te staan. liet algemeen is men nog ongerust wat betreft j de Transatlantische schepen, die morgen moeten uit- j zeilen. De bemanning van de „Ionian", der Allanlijn, zegde I haar verbintenis, op. De matrozen en stokers van de I „Briton" der „Union Caslle-lijn", weigerde te teeke- ncn voor een reis naar Kaapstad. Te Leith breidt de staking zich voortdurend uit. Alle bemanningen zeggen haar verbintenis op. LONDEN, 16 Juni. De Daily Mail verneemt uit New-Vork. dal de Amerikaansche Zceliedenbond, waar bij 20.000 man bij de kustvaart betrokken zijn aan- gesloten, een slaking heeft afgekondigd. De gestelde eischcn betreffen hoogere loonen en betere arbeids- voorwaarden. De leiders der zeelieden beweren, dat zij de Amerikaansche scheepvaart geheel stil zullen leggen. De staking zal zich echter niet uitstrekken tot de transatlantische sloomers. die voor zoover New-Vork betrett tot dusver ook niet door de Brilsehe slaking hebben te lijden. Lieve ontvangst. - gehouden op Dinsdag 25 Juli. EEN BENOEMING. De heer A. C. v. d. Haagen, geboren alhier, is aangesteld tot leer aar aan de Maehinistenschool te Hellevoetsluis. NIET AANVAARD. BELGIë. Brussel, 16 Juni. De Gazette meldt, dat Hedenavond heeft er eene spoedvergadering plaats meer dan, honderd zeelieden door de Red Star Line van de Protestantsche Kiesvereeniging, nogmaals ter voor de „Finland" geworven, weigerden aan te mon- bespreking candidaatstelling Gemeenteraad, daar de steren. De directie verzekert echter, dat zij over een, heer W. Roggeveen Cz. een candidatuur van deze MOND- EN KLAUWZEER. Sedert onze laatste opgave is in onze gemeente mond- en klauwzeer uitgebroken bij A. C. Melchior, A. van der Horst, J. Kuiper, A. Geel, S. Ligthart, J. Schoorl Az., K. Bakker, G. Mooij, M. de Moei, C. Peetoom, J. Schuitemaker, J. Francis, P. v. d. Oort, J. Dekker, P. Homan, C. de Groot, Jb. Stam mes, J. Marees, P. Gootjes en W. Veerman. LUXE-PAARDENMARKT. j Gemeente ANNA PAULOWNA. De luxe-paardenmarkt zal in onze gemeente worden Geboren: Nicolaas Gerard, zoon van Lambertu3 Cor- nelis Sipman, en van Grietje Rezelman. T. van der Molen. Do vlammen sloegen zoo krachtig om zich heen, dat de bewoners zich slechts in nacht gewaad konden bergen en moesten toezien dat alles in de vlammen opging, daar aan redden niet viel te denken. Huis en inboedel gingen verloren. Verzeke ring dekt de schade. ONGELIJK. Vrijdagvoormiddag beging de 9-jarige P. J. Ie N., wonende Lijn baan,straat te Rotterdam, de onvoorzich tigheid, op een aan het raamkozijn der 1ste verdie ping bevestigd bloemenhelc te gaan staan, met het gevolg, dat dit onder haar gewicht is bezweken en het meisje op straat is gevallen. In bewusteloozen toestand werd zij opgenomen. Broek op Langendfjk. Bij de Geref. Gemeente to Broek op Langendijk is beroepen dei beer Ds. P. de Groot te Noordeloos. Een manufacturenreiziger ver- voldoend aantal plaatsvervangers beschikt, zoodat de vereeniging niet wenscht te aanvaarden. „Finland" zal vertrekken. ANTWERPEN. 16 Juni. Op de te verbinden, De federatie van vakvereenigingen te Antwerpen be- telt van zijn ervaringen in het Noorden van ons land. Op zekeren dag is een van de provinciestadjes aan de beurt en hij verschijnt er met handkoffer en een pak stalen onder den arm voor een van die winkel tjes, die er nauwelijks een „étalage" op na houden. Voor de deur zit de jonge zoon des huizes; uit de ouderlijke ,„zaak" schijnt hem zelfs geen zak doek te zijn toegestaan „Zeg eens, vent, is Je moeder thuis!" Het jongemensch ziet schuw even naar den han delsreiziger op, daarna loopt hij de gang in naar 't - achterhuis. En in de holle ruimte van de lange gang l sloot voor <lo zaak van de staking, een uufr salaris echoot het, duidelijker nog voor den handelsreiziger af te staan. dan misschien voor de winkelierster: „Moeder, daor 's de staolenhengst!" Historisch. DE INTERNATIONALE ZEELIEDENSTAKING. AMSTERDAM. Gisteravond is in het gebouw de Geel v mek een openbare vergadering gehouden, uitge schreven door de afdeeling Amsterdam van den Alg. Ned. Zeemansbond, ter bespreking van de staking. Er waren ruim driehonderd personen aanwezig, mee- rendeels zeelieden, en verscheidenen hadden hunne vrouwen meegebracht. ANNA PAULOWNA. Sinds de vorige opgave is aangifte van mond- en klauwzeer gedaan door M. van der Wel,, Meerweg, H. Koster, Kleiweg, M. Huiberts, Molenvaart, P. Kool en P. Cornelissen, Boermansweg. Gestorven zijn 2 kalveren van C. Koopman, Zuiderweg en 2 biggen en 1 koe van A. de Graaf, Boermansweg. ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde de Liberale Kiesvereeniging te Zuidsebarwoude ten lokale van den heer A. Kist, Devonshire" is KERMIS. De kermis met haar aantrekkelijkheden voor velen °«der voorzitterschap van den heer Verkroost. Na is weer dilar. Tal van genoegens worden geboden op opening en lezing der notulen deed de penningmees- allerlei gebied. De Markt is bezet met vele spellen en ter rekening en verantwoording. Daaruit bleek dat kramen. Eerst de stoomdraajmolen van Wolfs, het f 32.50 was ontvangen en f 17.60 uitgegeven, zoodat vermaak nog steeds van de kermis. Keurig als deze 6l'ie^n- batig saldo was xvan f 14.90. Het jaarverslag De spreker wierp een blik terug in de geschiede- g10? 49g2 nis der actie. Hij verzekerde, dat sinds het vorige jaar alles beproefd is om van de maatschappijen in der minne gedaan te krijgen, wat haar thans door J strijd zal worden afgedwongen. De strijd is thans begonnen en zal worden voort gezet. Do geest onder de zeelieden is goed. Niettegenstaan- d« de lage loonen der zeelieden hebben zij in drie maanden hier te Amsterdam t 3300 bijeengebracht, en bewolkt lot betrokken. Waajsohijnlijk regen oi onweer, daar kouil nog bij een belangrijk bedrag van de be- Aeltde temperatuui. manning der binnenvallende schepen. Wij weten, dat de reeders trachten overal onderkruipers te werven, en misschien lukt het hun een paar booten naar zee te krijgen,, maar daarmee is onze actie niet gebro- keu. En hoezeer de maatschappijen thans reeds in het i nauw zitten blijkt hieruit, dat de Kon. Stoomboot- Maatschappij een harer Schepen heeft moeten uitzen den met machinisten als stokers, en stuurlieden, als matrozen Daarna sprak de secretaris van het Nationale Ar beidssecretariaat, de heer Kolthek, die de billijkheid van deze staking verdedigde, o.a. wijzende op de z,i. ellendige wijze waarop het logies van het scheeps volk is ingericht. De passagiers-verblijven worden al maar prachtiger en gemakkelijker, terwijl Janmaat zóo slecht gehuisvest is dat op tal van boerderijen varkens het nog beter hebben. de staking algemeen. De equipages van de „Gaconne", „Adolphe' en „Dieppe" weigerden'het werk te her vatten. De petroleumboot „Ocean" zoekt nog oen be manning. daar de Belgen weigeren te wei-ken. De ^rtr^mef Dempen «jtato ÜJ32E" «2"»* Krf to S*™* goedgekeurd, vermeldde, dat de C-ereenigtóï van de „Prins KarcL van België" weigerden ach weder 3011611 overlaten. Een cake-walk, die groote attiactia jder kermissen, is aan deze inrichting verbonden. Dan, vinden we daarnaast .Hommerson met zijn bioscoop. Wie kent hier Hommerson niet? Een aan beveling is eigenlijk overbodig; maar toch nog een kleine beschrijving, die aldus luidt: Ofschoon eene beschrijving over verschillende bi- oseope-exploitaties thans scheering en inslag is, mee- nen wij ook eens een klein verslag te moeten geven van een der oudste Nederlandsche bioscope-inrichtin- gen, nl. de hoeren, Hommerson et Fils, welke thans een succesvolle tournee ondernemen in het Noorden des lands. Wij hadden het voorrecht in dit keurig naar alle eischen des tijds ingericht établissement een kijkje te nemen op de LI. gehouden kermis te Gro ningen, en kunnen tot ons genoegen melden, dat zoo wel inrichting als de vertoonde filmen alles volkomen aan een eerste rangs zaak doen denken. Dat de heeren Hommerson, et Fils met hun tijd Vlug toevoegde, dat, als er geen grieven waren, men medegaan blijkt wel uit de door hen gedane opnamen aftredenden weer wel bij acclamatie kon candi- der Vliegtochten jl. te Winschoten gehouden, welke daatstellen. uitstekend zijn geslaagd en beslist overal groot suc- De heer Jb. Berkhout meende ook, dat allen de ces zullen hebben. Ook hadden wij het genoegen nog leden persoonlijk kennen. oude hekenden aan te treffen, verbonden aan het De heer S. de Boer stelt de 3 aftredenden candi- bioscope-theater des heeren Hommerson et Fils. In daat. Bij de nu gehouden stemming bleek, dat de de eerste plaats den welbekenden theater-regisseur heeren J. Slot, T. Kostelijk en P. Molenaar respec- den heer N. Broekemtf, welke reeds verschillende ja- tievelijlc met 23, 23 en 14 stemmen waren candidaat ren aan deze onderneming met succes werkzaam is. gesteld. Voorts den heer S. Blazer welke wij ook voor zijne De heer Slot dankt voor 't vertrouweD, in hem ge goede en toepasselijke piano-begeleiding een compli- steld, en zal weer zijn best dpen! mentje maken, terwijl de heer Max Koperberg als Een drukke discussie werd nog gevoerd over 't ai explicateur zich ook zeer goed van zijne taak kwijt. °f niet verplicht zijn door de leden om de candidaten- Gaarne wenschen wij de ijverige Directie Hommerson hjst te teekenen. De gedachtengang in dezen is zeer et Fils voortdurend succes! verschillend.: sommigen meenen, dat het plicht is der Dan, vindt men verder op de Marktplaats een dool- leden, dat te doen, anderen zijn van meening, dat het 3116ste Staatsloterij. 5de KLASSE, 17de TREKKING. HOOGE PRIJZEN. 16256 met premie van f 3000. f 200: 3643, 9053. f 100: 15283. Prijzen van f 70. 1560 3200 5043 8952 10048 145-79 16631 18759 2136 888 715 9291 12491 657 889 19970 831 13638 15720 17003 20S05 884 14266 16164 18459 910 68 leden telt en er in het afgeloopen jaar niet veel bijzonders was voorgevallen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Verkroost met 23 van de 27 stemmen herkozen. Een voorstel om art. 1 van 't Reglement zoodanig te wijzigen, dat de vereeniging ook mee zou doen aan I de verkiezing voor de Provinciale Staten en Tweede Kamer, werd ingetrokken uit vrees voor scheuring. 1 Dit voprstel was gedaan door den heer C. Berkhou- f wer Cz. en overgenomen door 't Bestuur. Toch voelde de heer T. Kostelijk Tz. er wel wat voor, eu wilde buiten deze vereeniging om, als leden bijeenkomen, en dan, samenwerking zoeken met andere vereenigingen. Daarna werd overgegaan tot de bespreking van de candidaatstelling voor den gemeenteraad, wegens aftre ding van 3 leden. De voorzitter stelde voor om maar dadelijk tot stemming over te gaan, waaraan de heer 121 5467 Telegrafisch Weerbericht 17 JUNI. VERWACHTING. Zwakke lot matige meest Zuidelijke wind. Zwaar- Predikbeurten. ZONDAG 18 JUNI. SEDERLAJfDSOH HERVORMDE GEMEENTE Schagen, v.m. 10 'uur, Ds. Huizinga. Wieringerwaard, Kolhörn, nam. v.m. 9.30 uur. Ds. Hopster. uur, Ds. Hopster. Uit en voor de Pers. „SMEERLAPPEN". Mr. Van de Laar, de redacteur van het Chr.-so ja ciaal weekblad „De Beukelaar" laat, een protest liooren, ^Gisteravond is" het stoomschip Tellus, van de Kon. dat hem eer aandoet Stoombootmij. vertrokken; naar de directie mededeel- Men herinnert zich dat op den dertienden Limburg- de. met volledige bemanning. Volgens de stakers zou schen Katholiekendag, in een kerk gehouden, door den het schip bijna uitsluitend met machinisten en stuur- heer Karei Beyaert uit Brugge een rede werd uitv lieden bemand zijn. sproken, waarin volgens het verslag in „Do Tijd" onder IJ MUIDEN Ondanks de aanbieding van buitenge- meer werd gezegd: wone gage voor een vijfdaagsche reis, nl. f 40, vrije „Jongelieden, zijt werkzaam in uw drukpers, gij voeding en reisgeld van de losplaats, is men er niet moet strijders worden in de propaganda voor de Katho- in geslaagd, een bemanning voor het s.s. „Beyerland" lieke pers. Koopt in statie en spoor een Katholiek, te doen monsteren. De Algemeene Nederl. Matrozen- dagblad. Men zou soms willen vragen bij het koo- bond houdt, alle pogingen tegen. j pen van dagbladen aan -de statie of er geen Katholie- Laatste bericht. I ^en 0011 mel spoor reizen. Ook de slechte pers Het stoomschip Beyerland heeft gisternamiddag 6 uit het noorden is als die in het zuiden ,,'t Zijn smeer- uur zee gekozen. Men was er in geslaagd, trots de lappen, die smeerlapperij schrijven voor smeerlappen." krachtige tegenwerking van den Alg. Ned. Zeemans- (Hilariteit). bond het stoomschip voldoende bemand te krijgen om Met „de slcchto pers uit het Noorden", het kan té mógen vertrekken. wel niet anders verstaan, is dan in ieder geval de libe- De belangstelling aan de haven was bijzonder groot. ralc pers bedoeld. Daarover nu schrijft „De Beuke laar ENGELAND. Londen, 16 Juni. De Woensdagavond gehouden meeting gaf duidelijk den geest te kennen die onder de stakers heerscht. In de haven van Londen bevinden zich reeds veer tien schepen, die geen bemanning, kunnen verkrijgen. De reeders der schepen,* die naar de selieepsrevue van Spithead moeten, boden een loonsverhooging van vijf shillings aan; de matrozen weigerden echter. Het gerucht gaat dat sommige reeders Chineezen aange nomen hebben, wat de toestand nog hachelijker zou maken. De zeeliedenbond toch eischt van den board of trede, dat de wettelijke taalproef naar behooren zal worden toegepast op de Chineezen. (In Engeland is wettelijk vastgesteld, dat vreemde schepelingen in staat moeten zijn de Engelsche com mando's to begrijpen.) Te South Shields zijn dertig man ^'arresteerd we gens het weigeren van uit te zeilen. Drie stoomsche pen kunnen aldaar niet vertrekken. De staking breidt zich overal uit. Te Southampton boden de reeders den zeelieden voorwaarden (fan, die geweigerd werden. Enkele transatlantische booten, liggen stil. De toestand te Glasgow wordt ernstiger. De sta kers wierpen met steeneu naar de politie en de dok werkers sloten zich reeds bij de beweging aan. Algemeen werd in reederskringen de kracht der beweging onderschat. LONDEN. 16 Junt Uit de berichten uit verschil lende cenlra van scheepvaart blijkt, dat, hoewel er hof, altoos een aantrekkelijk vermaak voor velen; een theater van Jean Klein, waar een programma wordt afgewerkt a la Frits van, Haarlem, dus volop amuse ment. In.Céres treedt op Van Laar met zijn gezelschap Het succes van dit gezelschap was verleden jaar zoo groot, dat ook dit jaar de zaal eiken avond wel dicht bezet zal zijn. Het programma belooft tenminste niet weinig. En dan, in tal van localiteiten muziek voor den dans, het vermaak bij uitnemendheid. In tal van, bekende kramen die de Hoogzijde bezet ten, kan men een, welkom cadeautje koopen in allerlei vorm. Bij den heer J. Vader zal behalve het operette gezelschap van Janmart optreden het tooneelgezel- schap van Salsbergen. A.s. Dinsdagavond zal worden opgevoerd De Big van het 168ste, een bekende en veel gespeelde klucht, die steeds inslaat. De Apeldoornsche Courant schrijft er o. m. het volgende van: Het was een kluchtige en komische inzet, die ge durende enkele uren het vrij ^Urijk publiek onbe daarlijk heeft doen lachen. Met echte Fransche gemakkelijkheid heeft de schrij ver, Moezy-Enon, de meest onzinnige en grappige verwikkelingen aaneen weten te rijgen tot een, stuk, waarin toch wel gang zit. De vertolking was over het geheel genomen, goed te noemen. Wel zeer verschillend waren de samenwer kende krachten in dit gezelschap. Het best voldeden Een dergelijke beleediging van heel de Libérale pers en heel het Liberale misschien wel heel het Proteslant- sehe Nederland, smeerlappen, die schrijven voor smeer- lappen, werd uitgesproken voor een vergadering, waar I wel'de'heer'jan'Buderman, alsTkorporaal Bourache, de hoogsten van den lande mede officieel aanwezig wa- j de heer Ad. Verzijl, die kennelijk bij Royaards ter* ren. De bisschop van Roermond en de commissaris gchole ging, als de Big, de heer G. v. Staalduynen, der Koningin in Limburg, jhr. Ruys de Boerenbrouck, dien wij nimmer te voren een beter creatie zagen ge- hadden. zoo meldt liet verslag, belden op oen zetel Ven als nu in de rol van kolonel Brochard en de heer voor het hoogaltaar plaats genomen. En dit alles werd gezegd door een M-eemdeling, de lieer Beyaert is een Belg. Deze vreemdeling kwam op deze vergadering aan een groot deel van Neder- land's bevolking in het gezicht slingeren, dat zij „smeer lappen zijn. kwam de Roomsehc Nederlandeis aldus tegen hun Protestantsche medeburgers opstoken. voor neringdoenden gevaarlijk in. De heer Verkroost heeft daarvan nooit iets ondervonden. De heer Jn. Ki'oon vindt het jammer, dat neringdoenden zulke kleinzielige menseden zijn. Als men lid is van een vereeniging kan niemand het ons kwalijk nemen: men handelt dan in de kwaliteit van lid der vereeniging. De heer Slot voelt zich als neringdoende vrij; als spr. iets op zijn gemoed heeft, dan zegt hij het Ieder lid begaat wel eens 'n foutje. „Laat een ieder voor de balie komen," zegt de heer Slot, „ik ben tot hun dienst." Meegedeeld werd verder, dat 18 leden de lijst heb ben geteekend, en, dat den eersten Dinsdag in Augus tus de verkiezing plaats heeft voor 't bannebestuur. De leden zullen hieraan nog wordeD herinnerd. Het voorstel omtrent het al of niet verplicht stellen, de candidatenlijst te teekenen, werd aangehouden. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 115 Juni 1911. GeborenAfra Margaretlia. <1. v. Lourens Suiker sn Jobaana van Etten. Klaas, z. v. Andries .Rempt an Ielje Sanncs. Cornelia Anna. d. v. Klaas Huisman en Elisabcth Mul. Jöannes Gerardus, z. v. Gerhardus Wegdam en Maarlje Rentenier. Overleden: Cornelis Oud, oud 38 jaar, echtgen. van Bregje Spil. Marktberichten. MEDEMBLIK, 16 Juni 1911. Aardappelen: Groote Muizen f2.95 a f3.30. Kleine Muizen f2 a f 2.25 per HL. Aanvoer 1360 manden of zakken BROEK OP LANGENDLJK, 10 Juni. f A. Monnikendam, als Josef Tarlot. te*ori f a J 3,70 per 100 bos. Van de dames noemen wij mevr. D. Bron-Vogelzang NIEUW LEVEN, Station NOORDSCHARWOUDE, die als Soulange optrad, het eerste, voorts mevr. Cat. j 10 Juni. de Jaeger als mevr. d'Ombrelles en mevr. Cath. Kons- j Aanvoer 247 zak aardappelen. Groote Muizen f 3.20 bergen-Rentmeester als Georgette. I A f 3.95; drielingen f 1.90 a f 2.50. Kleinere f 0.40 a Ook de overigen deden hun best en droegen het 0-60. Schottenf 2.70 a f 3.70; drielingen f 1.90 a hunne bij tot het verdiende succes, dat het „Vroolijk t 3.40 per 35 Trr" Aardappelen: GladbJaadjes f3.60 a f 4,35, Muizen 3.15 a f 3.90, Kleine f 1,25 a f 2.25 per zak. Wor- KG. En na deze bcleed.gende rede mocht de hr. Beyaerl Tooneel" gisteravond verwerven mocht. In de triest-! ALKMAAR, 16 Juni. onder meer van den bisschop van Roermond veme- heid der laatste dagen doet het goed, weer eens zoo meneen woord van hulde voor den wakkeren rede- recht hartelijk te lachen, dat dee lever ervan schudt, naar. die daar even gebejaard hoeft do eeuwige waar- En dan komt nog de Schouwburg Hart op de Markt lieden onder uen ze voor onze geestdrift hooger heeft plaats, die evenals vorig jaar weer een druk bezoek doen oplaaien.' Zoo werd er hooge goedkeuring aan gehecht, dat een Belg. incde onder het gehoor van den commissaris der Koningin, een deel onzer natie staat uit te schelden. Ziehier een Roomsch internationalisme van gevaar lijken aard. Zco wordt de nationale samenbinding ver zwakt. Voor het goed -recht onzer Roomsehc medebur gers zijn wij opgekomen de beteekenis der Rooinschen voor bet nationaal geheel hebben wij met alle beslist heid erkend, zal krijgen. Wat toen gegeven werd was dan ook wel van dien aard, dat men ook dit jaar weer gaarne een paar avonden in dezen schouwburg zal doorbrengen. Nagekomen Berichten. WINKEL. Te middernacht van Vrijdag op Zaterdag ontstond maar dan moet ook tegen een dergelijk door onbekende oorzaak brand in de boerderij van Kaas. Kleine fabriekskaas f 31.50, kleine boeren- kaas f 33.50, commissie f 30.50, middelbare f 31.50. Aangevoerd 430 stapels, wegende 245000. Handel goed. Heden, werden ter graanmarkt aangevoerd 88 -HL. 1 Haver f 3.80 a f 4.25, bruine boonen f 14, citroen ld. f 11, grauwe erwten f 25 per HL. ALKMAAR, 17 Juni. 22 Paarden f 120 a f 500. 3 Koeien f200 a f230. 4 Magere Schapen f 18 a f 22. 68 Nuchtere Kalveren f 10 a f 24. 28 Mag. Varkeus f 18 af 22. 87 Lam meren f 6 a f 13. 108 Biggen f6 a f 11 per stuk. Kipeieren f3.75 a f4.25 per 100. Boter f 0.60 <i f 0.70 per kop. Gevraagd tegen 1 Au?, een Kruideniersknecht P.G. wegens huwelijk vau den tegen woordigen, bij Jn. DE VRÏB3, te Opmeer. Nette Dienstbode of Dagmeisje gevraagd, loon f 2 50 per week Groote wasch buitenshuis, bij W. VADER Dz. Laan Schagen. DANKBETUIGING aan de N. V» „DE TIJDGEEST" voor de sp>edige uitbetaling op lot No. 17271. A. van Twuijver, j Lotendcbiet, Schagen. Bezoekt het nanr» de eischen des fijds ingericht Gedurende de Kermis alle dagen B i 11 ij k e p r ij z e n. Uitstekende consumptie. den Heer PRINS, uit den Haag, Vvroerxchmqen. Aanbevelend, WILLEM H. ROGGEVEEN, |i Aanbevelend, LÜIIGZUDE 3 51, S C H A G E H, F- Köhue' Ja Marktplaats, Scliagen.

Schager Courant | 1911 | | pagina 2