i litiis- Nieuwe abonné's Artistenleed. Woensdag 21 Juni 1911. 55ste Jaargang. No. 493f>. Uit nummer bestaat uit 1 blad. voor de SCHAGER COURANT ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. GRATIS. ven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoog- '>e meisjes die op schoenen loopen gebruiken geen vrnagd voor de half Juli te houden gymnasüekfee»- ste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste pantoffels. ven te Noordseliarwoude, maakt de tongen los. In dit honderd twintig gulden. 1 Algemeen wordt de aanschaffing dezer pantoffels schrijven geeft voornoemde vereeniging niet aan. op Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende toegejuicht en de bruine kleur gewenscht. welke wijze zij gaarne zag, dat de Gemeenteraad dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkia- Voorzitter brengt den heer Jonker dank voor do steun verleende, waarom de heer P. Az. de Geus aia zing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestem- groote moeite die hij zich in, deze.heeft getroost. Er eerste spreker de opmerking maakt dat het terrein de opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. i blijkt wel uk, dat de heer Jonker meer voorstander Schagen, den 13 Juni 1911. De Burgemeesler voornoemd, J. P. W. VAN DOORN. Binnenlandsch Nieuws. an gymuastiek Is, dan eerst wel mocht worden af- 1 geleid. Algemeen wordt goedgevonden dat de toren te Kolhorn gebruikt wordt voor de driehoeksmetingen die daar van rijkswege zullen worden gehouden, j Verschillende onderhoudswerken van de gemeente eigendommen zullen moeten worden, gedaan. Daaron- Bekendmakingens GEMEENTE SCHAGEN- Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen brengen "ter algemeene kennis, dat ter secretarie Aer gemeente gedurende een maand kosteloos kan worden, geraadpleegd een staat van uit te keeren schadeloosstelling en te heffen tiendrente.. Schagen, den 17 Juni 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, r J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, ROGGEVEEN. RAAD VAN BAKSINGERHORN. Vergadering op Dinsdag 20 Juni 1911 des namid dags te 2 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., Burgemeester; secretaris de heer P. Bronder. Na opening der vergadering volgt lezing en goed keuring der notulen. i Van Ged. Staten is goedkeuring ontvangen op het besluit betreffende verschillende af- en overschrij- vingen,. De laatste kasverificatie wees een ontvangst aan van, de gemeente achter de nieuwe schooi, zeker ter beschikking van Hercules wordt gesteld. De heer Heman zegt, dat 't mogelijk is, dat de vereeniging bedoeld stuk grond wellicht niet zal noodig hebben, of 't moest zijn voor overpad, wan neer de wed. Blokker haar erf niet mocht geven voor overpad. De voorzitter zegt, dat tussehen de regels wel er is ook een tweeden schoorsteenmantel in het door te lezen, dat eenigen geldelijken steun zeer schoolhuis te Kolhorn. De Raad keurt dit algemeen gewenscht is, waarop de heer Keeman opmerkt, dat .if, omdat er in de voorkamer, waai- de mantel wordt men voor teekenen in het waarborgfonds, zooals dit gevraagd, toch een stookgelegenheid is. mc-t „Excelsior" is geschied, zeker dankbaar zal zijn. Bij de school te Kolhorn moet een hek worden heer Slotemaker acht dit ook wel het beate, vernieuwd. Onderzocht zal worden, op voorstel van doch is tevens van meening, dat men op een hellend den heer Jonker, of dit niet van beton gemaakt kan Tlak is gekomen. worden. Een nieuwe bak bij de bodewoning zal gemaakt worden, ter grootte van 5 M.a, eveneens van beton. Een nieuwe vuilnisschuit zal aangekocht worden. Bij een reparatie van de straat bij het schoolhuis ,an 33612.76. een uitgaaf van £31263.25; er «as Haringbuizen (ook van beton) dringt de beer Jon- ker aan op inspectie van den regenbak, die onder die en moest in kas zijn f 2349.51, Er was een brief ingekomen van de heeren Swager- man te Bovenkarspel over de restauratie van den toren te Haringhuizen. De heer Mulder, rijksarchitect, straat komt. Spr. meent dat deze bak gescheurd Zal worden onderzocht. Op het secretarie zal een loketkast gemaakt wor- De Burgemeester der gemeente Schagen, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeen te, dat de kohieren nos. 3 en 4 der Personeele Be lading, diepst 1911, op den 7 Juni 1911 door den Heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam zijn executoir verklaard en op heden aan -den Heer Ontvanger der Directe Belastingen binnen deze ge meente ter invordering zijn overgegeven.. Ieder ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt ajzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit palatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan. Schagen, den 17 Juni 1911. De Burgemeester voornoemd. J. P. .W. VAN DOORN. VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Burgemeester der Gemeente Schagen brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 27 Juni aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van zes leden van den Gemeen teraad, wegens periodieke aftreding van de heeren W. Roggeveen Cz., P. Raat en Jb. Koster en aan vulling van den rooster, ingevolge art. 30bis der Ge meentewet;. dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie der Gemeen te bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd: OPGAVEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en onder teekend zijn door ten minste elf kiezers, bevoegd' tot deelneming aan deze verkiezing en behoorende tot het district, waarvoor de candïdaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschieden per soonlijk door éen of meer der personen, die de op gave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig j^n. Van de inlevering wordt een be wijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 14 en Juni 1911 tot en mei den dag der ver kiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering ar tikel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 in levert, wetende dat zij is voorzien van handteekenin- gen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelne ming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering ge schiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen vol doend aantal voor eene wettige opgave zou overblij- had de verschillende détailteekeningen opgegeven en d®.?' ff1* vloerbedekking worden, aangebracht, een nu hadden de heeren Swagerman zich gewend tot den schrijftafel worden aangekocht, kortom het geheel u heer Wachtendonk te Enkhuizen om den benoodig- 'ngenamor aaniien worden gegeven. Deze laatste ult- -•en steen. Maar waar de vorm zoo geheel afweek van, We za bestreden worden oit de terugontvangst van den gewonen steen kon niet direct worden geleverd. zegels der registers van den Burgerlijken Stand. Men had zich gewend tot de steenbakkerij Ouderzorg He b^r Br^aan vraagt naar he smetje aani het Leiderdorp en. do kleinste formaat steen kon daar K««« Kolhorn of dat we, geheel gedemp,t w, te uit den bestaanden voorraad worden gekocht. Dat bezuinigde f 4 per 1000 stuks. De grootste steenen f venwel en de verschillende profielsteenen moesten gemaakt worden en konden eerst einde Augustus ge leverd. De kosten van de steenen beliepen ongeveer f 1030. De heeren Swagerman stellen voor, de aan besteding nog wat uit te stellen, daar toch op de steenen moest worden gewacht. Algemeen goedge vonden. De levering der steenen zou geschieden in de ha ven te Kolhorn. De heer Jonker informeerde of niet goedkooper per klein scheepsgelegenheid te Haring buizen zou kunnen worden geleverd. Zal worden onderzocht. Er waren 35.000 stuks steenen noodig. Aan de orde is de aanschaffing van gymnastiek pantoffels. In aansluiting met het voorstel van den heer Breebaart of ook pantoffels noodig waren voor de meisjes, hadden B. en W. een conferentie gehad met de hoofden van scholen. Deze achten het voor meisjes niet noodig, omdat deze maar een kwartier gymnastiek hadden en dan veelal speelden. Het bracht ook moeilijkheden mee voor die meisjes, dié op schoe nen kwamen en dan in dat kwartier nog van schoei- j ftcv 1 m^vznc-tcvrv vÉvi-wi.cba^klÉvn BfihHart V»of o-cvlrvt rvvv rlrv ordt- Wordt ingelicht, dat het geheel gedempt zal wor den. De verandering van den oprit der begraafplaats ie Kolhorn zal buiten het aanbestedingswerk worden gehouden, omdat het in hoofdzaak grondwerk is. Om de 5 jaar moet worden afgekondigd, welke erordemngen. waarbij straf is bedreigd, van kraebt blijven. Dit zijn:: de verordening betreffende het bi'andwezen, de bouw- en woningverordening, de poli tieverordening, het reglement op het werken op de wegen enz. Allen voor. Tot leden van de commissie van onderzoek van de gemeenterekening wor.den benoemd de heeren Schoorl, Breebaart, Jonker en Geertsema. Van de Armenreke- ping de heeren Blaauboer, Smit en Spaans. Bij dei rondvraag vestigt de heer C. Spaans de aan dacht op verschillende naar zijn meening zeer vuile slootjes en hij vraagt, ajs de Hooglandspolder die gaat opknappen, voorzitters medewerking. Voorzitter belooft; in het najapx, als het voor der- Velijk werk meer den tijd van het jaar is, zijn mede werking. De heer Jonker vestigt de aandacht op den nieu wen dam aan de Gouw. De tramweg-maatschappij sel moesten verwisselen. Zij achtten het, gelet op de heeft daAr bÜ het gemeenteland een, dam gemaakt, hooge kosten van aanschaffing niet nocdig. B. en c'e schoeiing ervan is evenwel veel te hoog. De grond W. hadden dan ook willen voorstellen alleen pantof- moet worden aangevuld, fels te koopen voor de jongens. Maar sedert die Voorzitter belooft dit. Hierna sluiting, vergadering was de heer jonker met; een stel pantof- RAAI» VAN NOORDSCHARAVOUDE. fels gekomen, die veel goedkooper waren. De hoof- De Raad dezer gemeente vergaderde Maandag 19 den van scholen hadden die pantoffels gezien en nu Juni, des namiddags 3 uur. Afwezig de heer J. Vlug. deze zooveel billijker waren, achtten zij de aanschaf- Voorzitter de. Burgemeester. ting ook wel gewenscht voor meisjes, in zooverre deze De opening wordt gedaan met een hartelijk wei- klompen droegen. Anders moesten die enkelen op hom, waarna lezing der notulen van de vorige ver kousen meedoen, en dat was niet gewenscht. Deze gadering volgt. Deze worden goedgekeurd en vastge- pantoffels kosten 55 d 60 cent, tegen f 1.50 de au- steld. dere. Ingekomen is de goedkeuring van Ged. Staten op bestaat uit den Burgemeester, ambtshalve voorzitter. De heer Jonker deelt mee hoe hij zich tot een het Raadsbesluit tot onderhanüsche verpachting der de heeren Slotemaker en Heman, leden en de an- bevoegd ambtenaar had gewend om raad. Deze achtte gemeeutesluis. j dere heeren plaatsvervangers. De heer Heman maakt de opmerking, dat de gym- nastiekvereeniging feitelijk is gevestigd in twee ge meenten en 't dus niet, zooajs met „Excelsior", een feest voor Noordscharwoude zal zijn. Andere heeren zijn van meening, dat dit niets uit maakt, want de vereeniging „Excelsior" telt ook le den in Oudkarspel. De heer Heman merkt voorts \>p, dat ook gebrek zal zijn aan kleedkamers, waarvoor men alleen had gedacht over de oude school. De heer Barten zag gaarne eerst uitgemaakt of medewerking zal worden verleent of niet; spr. zelf i9 nog van hetzelfde gevoelen als met het concours en is niet voor een bijdrage uit de gemeentekas. Na nog eenige discussie vindt de Raad goed, dat eerst aan de vereeniging zal worden gevraagd, waar in zij gaarne de medewerking zag bestaan. Aan de orde wordt thans gesteld de benoeming van een onderwijzer, waarvoor het volgende drietal is opgemaakt:: v. d. Toom te Oudkarspel, (onder wijzer te Zuidscharwoude), Hartog, tijd. te Oudkar spel, en Van den Abeele, tijdelijk te Hoogwoud, Met algemeene stemmen wordt de heer Van der Toom benoemd. Aan den heer De Vries, onderwijzer, benoemd te Velsen, wordt eervol ontslag tegen 1 Juli verleend. Zoo spoedig mogelijk zal een tijdelijk onderwijzer worden benoemd. De salaris-regeling der gemeepte Zuidscharwoude is opgevraagd, doch zal in een volgende vergadering worden, behandeld. De financiën zijn zeer schraal; bij informatie is den voorzitter gebleken, dat het tienden-kapitaal f 12240.40 bedraagt en de ren,te, den 1 Juni op- elschbaar, f 1071.03 is. Zoo mogelijk zal dit bedrag in de rekening 1910 worden gestort. Deze heeft een te-veel in geraamden ontvang van f 484.04%, doch een tekort op de uitga- Ven van f 1621.10%. Omtrent de regeling met de gemeente Alkmaar in zake schoolgaan van kinderen, zullen B. en AV. in lichtingen inwinnen. De verhooging van het tractement van den Direc teur der Gasfabriek wordt goedgekeurd, eveneens do bouw van een Ammoniak-fabriek. Op een, pas ingekomen verzoek van de afd. Lange- dijk van den A. N. G. O. B., om een schoollokaal 2 uren per maand te mogen gebruiken, wordt goed gunstig beschikt. De brug bij de Spoorstraat zal worden nagezien. Er zal worden nagezien of de riolen goed loopend zijn, daar is geklaagd over den doorloop bij De Vet. Het stembureau voor de Gemeenteraadsverkiezing net noodig, dat ook meisjes gymnastiek deden op Gedurende de maand April, zoo wordt vervolgens pantoffels en die had hem het adres van de Gebrs. medegedeeld, zijn, ingekomen 131 en gedurende Mei Boots te Amsterdam gegeven. Spr. vraagt ook of er 54 telegrammen. voor elk kind een paar pantoffels noodig zijn. of Een bericht van den, Rijks-ontvanger meldt, dat dat de pantoffels voor verschillende kinderen kunnen door hem qan den gemeente-ontvanger is afgedragen dienst doen. Zij maken toch niet allen tegelijk gym- f 688.11 en 85.27. nastiek. Het bekende schryvei), van de voorbereidende com Hierna sluiting. Voorzitter zegt, dat wel enkele klassen tegelijk gymnastiek hebben, maar dat de onderwijzers er nu ïeeds met het opgeven hunner benoodigde hoeveel heid, rekening mede hebben gehouden, dat niet voor ik kind een paar pantoffels worden aangeschaft. Ook Feuilleton. ROMAN PAUL HöCKER. 4. „Ik geloof waarachtig dat je het iets heel bijzon ders vindt, dat ik een bad ga, nemen, Forschper, rk stel je voor doe evenzoo." „Maar ik moet u morgen toch de Fidelio voorspe len. En dan moet ik dat vandaag bestudëeren." „Dat ls jouw zaaite Maar vóór alles trek je een ap- dere jas aan. Ik weet niet waar je op lijkt in dezen vogelverschrikker. Vooruit kerel, naar huis! En daar etudeeren of baden. Waarschijnlijk heb je het eene evengoed noodig als het andere?' „Tref ik u nog aan de Knie aan, meester?" „Dat wil ik niet hopen- Vaarwel Forschner. En laat nu niet door mijn inval je heelen dag bederven. Anders kom je nooit in het leven vooruit. Een mensch moet aan zijn eenmaal genomen program vasthouden. Dus tot weerziens in de Havel, daar is het toch bepaald het minst warm." Hij draaide zich om. „Nu wil ik toch eens zien, of die snuiter nog karakter heeft, of blindelings volgt," zeide Brandt bij zichzelf. Terwijl hij met den hoed in de hand door den Tier- garlen wandelde en zich over het heerlijke groen rond om hem verheugde, en met genoegen keek naar de vlugge ruiters, die hem voorbij galoppeerden, kwam 't hem in de gedachten, nog eens naar juffrouw Schytt om te zien. Zij was eerst op morgennamiddag besteld Van vijf tot zes uur wilde hij met haar het Quintet uit de Fidelio doormaken. ,De partij van Leonore ligt haar niet gemakkelijk," zeide hij tot zichzelf. „Zij kan ontroeren, zij kan de mensehen aangrijpen, maar ze niet doen uitgillen den wanhoopskreet: Dood eerst zijn vrouw!, dat zal haar nooit gelukken." En nu vroeg hij zichzelf af, waarom hij Hella juist het meest kwelde met wat haar het minst gemakke lijk was. Of dat het gevolg was van zijn duivelsehen lust om haai' graag te zien lijden. Want werkelijk 2sfcj leed. Zij was eigenlijk te teer voor het theater leven met die doorloopende spanning der zenuwen. „Wordt het een drama of een blijspel?" riep hem plotseling een ruiter toe, die een oogenblik gelet had op zijn gepeins. Opschrikkend keek Thomas Brandt op. De slanke mijpheer in rooden ruiterrok zag er uit aJ8 een jong officier in civiel. „Excellentie!" riep de kapelmeester verrast. Hij had zijn beschermer herkend: Baron Rij berg. De ruiter reed tot vlak bij Brandt, hield zijn vu rige bruine in en gaf den kapelmeester de hand. Rij- berg was op bezoek bij zijn zwager, een officier van den generalen staf. „Ik blijf maai' een paar dagen. Ik wil bij Kroll de AVagneruitvoering hooren." Zij liepen oen eindje met elkaar op en toen de rijweg rechts afboog, keerden zij uit zichzelf beiden terug. De intendant was blij, 'n oogenblikje t,ö kun nen praten. Dat hij aan Thomas Brandt een uitste kende keus had gedaan, dat was hem van verschillen de zijden bevestigd geworden. Het boezemde hem belang in den jongen dirigent ook als mensch te lee- ren kennen- „Wat voor landsman ben, je eigenlijk. Brandt? Men houdt je voor eeai Weener. Is dat zoo?" „Ongeveer, Excellentie. Mijn wieg stond in Servië. Thomas Brandt lachte. „Maai- trots dat ben ik eigen lijk een, Duitscher. Tenminste naar afstamming te rekenen ben ik wat wit-rood-zwart aangestreken." Met een paar woorden verklaarde hij nader: zijn vader had als jong Pruisisch regeeringsbouwmeester den staatsdienst verlaten, om êen zeer mooi aanbod van koning Milan te volgen. Gouden bergen waren hem beiooid geworden. -Toen, hij met zijn jonge vrouw naar Belgrado kwam was daar evenwel de volksbewe ging tegen koning Milan- reeds begonnen. Brand Sr. was met vrouw en kind doorgetrokken naar Konstan- tinopel. Hier was dq ellende evenwel zoo groot, dat hij ras besloten naar San Francisco trok. „Ik had een beurs gekregen aan de Duitsehe school in Kon- stantinopel. De oudelui lieten mij alzoo daar achter. Het ging my daar zeer goed. En omdat ik muzikaal was, vormde zich weldra een groep Duitsehe families om mij heen. ONGEVRAAGD ONTSLAG. Men schrijft aan de Tel.: Een onderwijzer aan de school voor Chr Nat. A'olksonderwijs te Enschedé, is door 't bestuur der afd. Enschedé van C. N. V. met ingang van 1 Octo- mteite £Th« veringen'«nëï ÈlMtóschTc^u^e he,rlliV," <°"s«raa£dl eervol omslase,,. omdat... hij - solliciteerde naar een betrekking bij 't openbaar on- in West-Friesland wordt voor kennisgeving aangeno- men. Een ingekomen schrijven van de gymnastiek- erwys. vereeniging „Hercules"#te Oudkarspel-Noordscharwou- de, waarin de medewerking der gemeente wordt ge- DE TOREN VAN BKDUM. Te Bedum (Gr.) is gisteravond omstreeks half elf Zjj legden een sommetje bij elkaar en zonden my naai* Weenen, waar ik het conservatorium be zocht en ik heb mijn ouders pooit meer gezien." „Zijn beiden dan dood?" „Ja. bij het groote ongeluk in San Francisco,"' „En-bloedverwanten hebt gij anders niet?" „Een broer. De eenige der Brandts die in leven is-gebleven. Het was komiek, hoe wij elkaar voor. 't eerst ontmoetten. Twee broers, uit éen schoot gebo ren, en elkaar toch geheel vreemd. Jammer is zijn gezondheid zeer verzwakt door het ongeluk in Ame rika. Ja, en zoo is hij nu mijn, zorgenkind gewor den/' Brandt maakte het onmogelijk, dat de intendant een medelijdende phrase zeide, wapt hij ergerde zichzelf reeds aan zijn openhartigheid. Op geheel veranderden toon begon hij weer over het theater te spreken. Toen Thomas Brandt daarbij den naam van den kamerzanger Hoppenger noemde, zeide de intendant lachend: ,;dat is nog een, oud meubel. Het is er een die zijn gouden tijd heeft gehad. Maar men moet den ouden, heer toch zoo nu en dan aan het werk 'zetten. Alleen terwille van zijp vrouw. Die is vroeger zeer geliefd geweest. Iza Renisch-Burger in haar tweeden echt. Zij heeft nog steeds een zekeren aan hang. Maar er wordt toch reeds zoo nu en dan naar een plaatsvervangster omgezien." De kapelmeester maakte een vlugge beweging en riep haast op vroolijkep toon: „Excellentie, dan weet ik raad. U moet vlug besluiten. Voor den volgendeu zomer heeft Kroll bepaald toegehapt. Een heel nieuwe ster." „Eene, waarvan de agenten nog niemendal we ten? Mij zijn al vijf nieuwe sterren aangeprezen ge worden. Weet jij dat wel, rakkert? Maar wanneer zij eens voor mij wil zingen en haar licht laten schijnen, wel dat mag." Thomas geraakte een weinig ip vuur. „Zij heet Hella Schytt!" „Hella Schytt, Hella Schytt. Mogelijk, dat ik den naam wel eens heb gehoord- Maar ik ga uit principe nooit naar een concert. Wanneer zoo'n pianorommel zoo, of zoo'n zingende juffer mij een heelen avond lang op een ongemakkelijken stoel in de concertzaal wil vasthouden dat is eenvoudig gruwelijk. Mijne Hoogheden houden gelukkig ook niet van concerten. Stamt de jonge dame af uit theaterkringen?" „Weineen, excellentie. Haar vader was zee-officier. I'ie is verdronken indertijd met de Ibis." „.Die? Wat ge zegt. De bekende geschiedenis met een hoera voor den keizer in den dood. Maar was dat niet... pardon... een mijnheer Von Schytt?" „Dat is zoo excellentie. Ik geloof, dat zij terwille harer bloedverwanten haai- titel niet voert. De zuster van haar vader is een generaals weduwe „De weduwe vaai den generaal Von Schytt? Groote goden. Zeer aardige oude dame. Maar sedert jaren lij dt nd. Komt dat uit?" „Daar weet ik niemendal van excellentie." „Hm. Ik moet mij al zeer vergissen, als Ik haar een paar weken geleden niet in Olynhausen ontmoet heb. Zoo, zoo, zoo. Uit die familie. Dat is wel een beetje... Zijne Hoogheid is verbazend fijngevoelig. De dames van de hofopera worden zoo nu en dap op de thee gevraagd... Zal die jonge dame dezer dagen bij Kroll zingen? Nu ik blijf tot Augustus in het heilig- 1 dom. Dus telegrafeer mij. Ja? Misschien kan het ge- maakt worden. Goeden morgen Brandt. Mijn bruintje I 'wordt ongeduldig." Onder het wegrijden haalde hij zijn hoed af. Tho mas Brafidt zag een geheel kalen schedel. De kapelmeester nam zich voor Hella geen woord i over dit gesprek te zeggen. In vlug tempo liep hij verder. Zoo was het pas tien uur toen hij op do Steinplatz aankwam. „Een veel te vroeg uur. Op zoo'n moment kon men alleen worden toegelaten als men friseur is. Maar lk kan toch niet op een bank in 't plantsoen gaan zit ten en een uur figuuurtjes trekken in het zand." Op het eerste bordje las hij: Pension Rumpold. Instituut le rang voor binnen- en buitenlanders. Lift.' Toen hij boven uit de lift stapte, zag hij in de geopende entréedeur een dienstmeisje de vestibule boenen. „Ik zou graag mejuffrouw Von Schytt spreken," zeide hij barsch bevelend. Verschrikt Bprong het meisje op. „De juffrouw ik geloof dat de juffrouw nog niet te spreken is." „Wat JU gelooft raakt my niet. Maak dat met God en je geweten af." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1911 | | pagina 1