WIKKINGEX. Alhier is vanwege den Algem. Nederl. Wielrijders- bond een wegwijzer gelaatst en wel no. 1740. Zij wijst de route aan naar Polder Waard-Nieuwland, Oostor- en Westerklief, Oosterland en Den Oever, en Haukes en Westerland. Zij is geplaatst op den kruis weg te liippolytushoef door bemiddeling van den consul, den heer Ds. Reinders te Zuidscharwoude, voorheen alhier. KAAI) VAN WINKEL. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op Dinsdag 27 Juni 1911. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer J. Breebaart Kz. De voorzitter opent de vergadering en heet de leden welkom; do notulen der vorige vergadering worden aangehouden. Ingekomen stukkon Ingekomen is oen mededeeling van aanneming der herbenoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim van de heeren: J. Porte,H. Ham, J. Nobel, K. Bookol, J. Zeilemaker, J. Dekker en C. D. Colpa. Voor kennisgeving aangenomen. Een mededeeling van de Noordhollandache Veldwach- tersvorooniging gevestigd te Andyk, dat besloten is instelling van een pensioenfonds voor de gemeente veldwachters en hunne weduwen in de provincie Noordholland. Voor kennisgeving aangenomen. Een mededeeling van Gedeputeerde Staten dezer provincie, dd. 14 Juni j.1. no. 78, waarby is goedgekeurd do onderhandscho verhuring van het perceel D 12 aan C. Witsmeor. Voor kennisgeving aangenomen. De rokoning van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1010, aanwijzende in ontvangst i 4003.506, in uitgaaf f 4411.585. Nadeelig saldo f 407.98. Ter nader onderzoek aangehouden. Onbewoonbaar verklaring perceel D 94. Door de Gezondheidscommissie te Hoorn is voorgesteld het perceel D 94 onbewoonbaar te verklaren. Burgemeester en Wethouders hebben een onderzoek ingesteld ter plaatse en het gebouwtje is van dien aard, dat het advies der commissie zeer juist is en Burgemeester en Wethouders voorstellen het perceel onbewoonbaar te verklaren. Aldus wordt besloten. Met het oog op plaatselijke omstandigheden wordt het wonschelyk geacht, de ontruimingstermijn zoo groot mogelijk te stellen en wel tot 1 Mei 1912. Aldus besloten. Benoeming onderwijzer. De voorzitter deelt mede, dat door Burgemeester en Wethouders op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare lagere school te Winkel zijn geplaatstno. 1 C. Hartog, no. 2 T. W. H. van der Abeele en no. 3 B. P. de Boer. Het schriftelijk advies van den heer Schoolopziener wordt door den voorzitter voorgelezen en daaruit blykt, dat de twee eerste candidaten, die hedenmorgen proefles gegeven hebben, in zooverre hebben voldaan, dat het moeilijk is een keuze voor no. 1 tusschen hen te doen, doch beveelt no. 1 in het bizonder aan, omdat die hem persoonlijk in zijn opleiding en zyn werk meer bekend is. Op voorstel van den voorzitter wordt overgegaan in -besloten zitting. Na opening, niemand het woord verlangende omtrent de voorgedragen candidaten wordt tot stemming over gegaan. Bü de eerste stemming worden uitgebracht op no. 1 en no. 2 elk 3 stemmen, ten slotte wordt by loting benoemd de heer T. H. W. van den Abeele, no. 2 der voordracht. De in-dienst-treding wordt bepaald op 1 Julia.s. De benoemde wordt in de vergadering toegelaten en met zijn benoeming geluk gewenscht, terwijl hij ver klaart de benoeming aan te nemen en 1 Juli in dienst te kunnen treden. Niemand by de rondvraag meer het woord verlan gende, brengt de voorzitter een woord van dank aan den heer Schoolopziener én het hoofd der school, die mede ter vergadering tegenwoordig zijn voor hunne medewerking, en hoopt dat de gedane keuze een goede moge zyn in het belang van het onderwijs. Daarna sluiting. WINKEL. o By de heden gehouden verkiezing voor 2 leden van den gemeenteraad zyn bij enkele candidaatstelling be noemd de heeren A. Nobel en Abr. Sloos, beiden aftredend. ALKMAAR. Met betrekking tot hot beleid by. de afdoeling Publieke Werken hebbeu de raadsleden Glinderman en Van Buy'sen voorgesteld In de zaak van de heeren Pot Looman eene commissie van enquette te benoemen tot het instellen van een onderzoek in hoeverre de beschul diging van het raadslid Pot, dat de Directeur van gemeentewerken niet bekwaam zoude zyn voor zy'ne betrekking, waarheid bevat. Ter toelichting wordt het volgende medegedeeld Het spreekt haast wel vanzelf dat de voorstellers van deze motie met leedwezen hebben kennis genomen van de beschuldigingen welke door het raadslid Pot in zy'ne bekende memorie tegen het beleid van den Directeur van gemeentewerken zyn ingebracht. Met meerdere raadsleden verkeerden zy in de meening dat de heer Looman een bekwaam, ijverig en eerlijk gemeente ambtenaar was. Dit voorop stellende en in ieder geval afkeurende de wyze waarop de heer Pot gemeend heeft deze zaak te moeten behandelen, grie vend en krenkend voor den Directeur van gemeente werken, zijn zy toch van oordeel dat met het daarop gegeven antwoord deze zaak niet als afgedaan kan beschouwd worden. Daarvoor is hetgeen hem ten laste wordt gelegd te -ernstig. Ja, zelfs naar het gevoelen van ondergeteeken- den is dit van dien aard, dat indien de feiten door den heer Pot genoemd maar t9u deele gegrond mochten zyn, deze hooidamblenaar voor zyne belangrijke betrekking niet moor geschikt zoude zyn. Ia ieder geval zou de finantiöele schade, welke de gemeente by een zoodanig beheer zoude lijden, niet kunnen blyven voortbestaan. Zij houden zich daarbij overtuigd dat het den heer Looman niets anders dan aangenaam kan zyn dat de tegen zijn beleid ingebrachte beschuldigingen door des kundigen worden nagegaan en onderzocht. Mocht toch do zaak in het stadium waarin zy nu verkeert als afgedaan worden beschouwd met het door den heer Looman gegeven antwoord, dan zou, vreezen zy, op hem de verdenking blijven rusten dat het met beheer by publieke werken niet zoo is, als het behoorde te zyn. De voorstellers hebben gemeend deze vorm van onder zoek, n.1 eene commissie van enquêtte in overweging te moeten geven, welke commissie ook dit vóór heeft dat het aantal deskundigen welke het onderzoek zullen doen niet behoeft te worden bepaald; dit kan al naar gelang van omstandigheden zyn 2 of 3, terwijl deleden der commissie van enquêtte alleen uit raadsleden kan worden samengesteld. Wat de kosten betreft is deze commissie dan ook allicht boven eene gewone commissie van deskundigen te verkiezen. DE TWEEDE KAMER SLAAT HET RECORD. Land en Volk schrijft: Met het verslag der vergadering van jJ. Vrijdag 23 Juni zyn de Handelingen der Tweede Kamer tot bladz. 2384 gworderd. Dit cijfer overtreft alle vorige jaren. In de tien jaren van 1900/1901 tot en met 1909/1910 was de geheele omvang achtereenvolgens1838, 1810, 1433, 2360. 2118, 2292, 2230, 2336, 2381 en 2165 bladzijden. En nu is de jaargang nog niet voltooid. Er komen allicht een slordige honderd bladzijden by. OUDESLUIS. By Mej. de Wed. S. Schermer te Oudesluis, zftn Dinsdagavond 2 Hokkelingen en 1 Koe door het Mond en klauwzeer gestorven. GAS VERSTIKKING. In een drogisterij, Egelantiersgracht 118, te Am sterdam, zijn de bewoners hedenochtend ternauwer nood aan een gasverstikking ontsnapt. Toen vanmor gen ongeveer 7 uur een meisje inkoopen moest doen, zag het kind dat de oude bewoonster onwel was, deze vroeg haar de dokter te halen. Het kind deelde dit aar. hare moeder mede, waarna juffrouw Scheffer zich naar het perceel vervoegde en de politie dadelijk waai- scltuwd-Binnengekomen vond genoemde juffrouw de oude vrouw, hare 26-jarige dochter en haar klein zoontje van 9 maanden bewusteloos in lied liggen.] Alle drie werden dadelijk met behulp van de politie naar een nabijgelegen woning getransporteerd, waarna do autoziekenwagen hen naar het Wilheimina-gasthuis vervoerde. De toestand van alle drie is thans bevre digend Doordat een ondergrondsche pijp wélke onder den winkel loopt, gedeeltelijk geroest en verteerd was, stroomde het gas door de naden van den vloer in den winkel en de achterkamer. Dadelijk na het ge boorde werden de gasbuizen van gemeentewege her steld. üt. Maarten. De leverantie van 110 M3 grint ten behoeve van de Banne St. Maarten is by aanbesteding gegund aan den laagsten inschrijver, den heer P. de Boer te Koedijk, voor f3.15 de MR. VLIEGEN. Wyn malen te Brussel aangekomen. Wynmalen is vertrokken uit Brachaet om 2 uur 15 Dinsdagmorgen. Het toestel kreeg een serie pannes. De linkervleugel brak. Ook een der draden van zyn vlieg tuig. Hij viel by Mechelen, waar hij vier uur bleef. By dit ongeval is een stuk van de schroef van zijn vliegtuig afgebroken. De bedekking van den linkervleugel scheurde. Het ongeluk zou ernstige gevolgen gehad kunnen hebben daar het evenwicht verbroken had kunnen worden. Wynmalen landde om 9 uur in het vliegkamp te Berchem en werd hartelijk toegejuicht. Officieel is Wynmalen geland om 9 uur 4 min. 32 sec. Zyn tijd voor het vierde wegvak is 52 uur 46 min. 32 sec. Zyn t\jd voor de vier wegvakken is 110 uren 45 i min. 32 sec. Er is nog nog niets met zekerheid bekend over het doen en laten van den vlieger Weymann; zelfs zyn eigen mecaniciens weten het niet. Zoo even sprak ik hen/zy beklaagden zich er over taal noch teeken van hun patroon te hebben ontvangen, waar hy zich bevindt of wat zyn definitieve plannen zyn omtrent het al of niet opgeven zijner deelneming aan de vlucht. Vermoedelijk is hy op reis naar Londen, doch zeker is het niet, ook gelooven zy niet dat hy nog te Soesterberg zal opstijgen tot het afleggen van het wegvak Soesterberg—Brussel. Evenwel, zy hebben geen order ontvangen om zyn toestel dat nog steeds in een der loodsen gereed staat af te tuigen. Vidart kwam te Brussel in een automobiel aan, ver klaarde geland te zyn in een veld dicht by Leuven, ten gevolge van een mankement aan z'jn toestel. Na herstel zal hy verder gaan. Prévost moest landen te Saint Leonard by Turnhout Zyn toestel was gebroken. Barra is ten'westen van Lierre geval om 7 uur. De vlieger fs ongedeerd. Tabuteau heeft geseind dat hy 't opgeeft. Heden, Woensdagmorgen, vertrekken de vliegers voor de volgende ótape, namelijk naar Roubaix. Nog drie aviateurs te Brussel. Berchem—Vliegkamp (Brussel), 27 Juni (Part. tel.) Als tiende is hier om 6 u. 2 min. 54 sec. aangekomen Barra. Om 7 u. 23 min. 45ty6 sec. kwam nog aan Prévost. Ook Train is gearriveerd. De officieele classificatie? Nu er in het geheel 12 aviateurs te Brussel zyn aan gekomen is als volledige classificatie der vier etapes (Parijs—Luik—Spa—Luik—Soesterberg—Brussel) op te maken. Zooals men ziet is de marineofficier Beaumont, de winnaar van Parrys—Rome, nu boven aan, met een voorsprong van 15 uur op den tweeden, Vidart. De classificatie is nu 1. Beaumont, 45 u. 9 min. 35 sec. 2. Vidart, 60 u. 48 min 422/s sec. 3. Vódrines, 65 u. 7 min. 57Vs S0C- 4. Garros, 65 u. 1. min. 26 2/5 sec. 5. Gilbert, 67 u; 59V& sec. .6. Renaux, 69 u. 14 ihin. 1 sec. 7. Kimmerling, 72 u. 59 min. 391/b sec. Sr Du vul, 74 u 44 min. 142/ö sec. 9. Barra, 91 u. 28 min. 441/5 sec. 10. Wynmalen, 110 u. 45 min. 32 sec. 11. Train, 113 u. 56 min. V5 80C- 12. Prévost, 119 u. 58 min. 373/5 sec. Brussel, 27 Juni. Het vertrek van Brussel naar Rou- baix is bepaald op Woensdagochtend tien uur. Men verwacht dat de meeste vliegers zullen vertrekken, stellig Wynmalen, die als zevende van klas A te tien 14 moet starten. Zyn toestel is weer geheel in orde. Het vertrekken blyft echter geoorloofd tot Donderdag ochtend op denzelfden tijd. Het weer is nu goed, met licht bedekten hemel, de barometer wijst 777 en is vooruitgaande naar mooi weer. BREEZAND. j[ Gisteravond vergaderde in het café van den heer G. Borst de Ringrydery-vereeniging. Na opening der vergadering leest deJ Secretaris, de heer J. Keyzer, de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat de Voorzitter, de heer G. List, als zoodanig heeft bedankt Tot Voorzitter wordt geko zen de heer S. Spigt, tot commissarissen de heeren C. v. d. Linden en S. Boerman. De beide eersten, in de vergadering tegenwoordig, nemen hunne bendeming aan Den heer Boerman zal kennis worden gegeven. Besloten wordt evenals vorige jaren op kermis Dins dag een Ringrydery' te houdsn met paard en kar. Een der rijders moet in de gemeente Anna Paulowna wonen. Voor hen, die geen paard en kar hebben, is deze tegen een kleine vergoeding beschikbaar. De loting zal plaats hebben 's middags om twee uur. Do prijzen zullen bestaan in kunstvoorwerpen. Tot commissie voor den aankoop der prijzen worden benoemd de heeren J. Buisman en S. Spigt. Daar de rondvraag niets oplevert, sluit de Voorzitter met den wensch, dat de ringrydery evenals vroeger weer een pretiig en gezellig verloop mag hebben. OUDE NIEDORP. De heeren J. Ligthart, C. Over Klz. en P. *Wit Jnz. zyn bij enkele candidaatstelling benoemd tot leden van den Raad. De twee eerstgenoemden aftredend, en de laatste inplaats van den heer J. Stam, die voor een nieuwe candidatuur heeft bedankt. SPANBROEK. Alhier zyn tnaus 17 koeien gestorven (en begraven) lijdende aan mond- en klauwzeer. HOOGWOUD. Tijdens de Kermis alhier, ondervond een jongeling uit Akersloot, die met een Hoogwouder meiBje uit was, een zoo onheusche bejeging van eenige Overyselsche grasmaaiers die hem mishandelden en hem zyn meisje en zyn hoed trachtte te ontnemen, dat hy aangifte deed bij de politie. Het hoofddeksel: is. nog weg, het meisje is gelukkig behouden gebleven. En-dat is het voornaamste. Intusschen kan 't muisje voor de „Poepen" nog een leeliik staartje krygen. 3CIP EN KAT. By den heer B. Schimmel te Klarenbeok heeft een kip de voogdyschap aanvaard over drie jonge katten. Het ia aardig, zegt de Z. Ct., om gade te slaan, hoe do jonge diertjes zich onder de vleugels der kip verbergen. Wan neer de moederkat er bijkomt mag zy twee van hare jongen wegnemen, doch, het derdé wenscht moeder-kip te behouden. ZENDINGSFEEST. Het vyfti-mde Provinciaal Noordhollandsch Zendings- feest zal gehouden worden Woensdag 23 Augustus a.s. op het buitengoed „Velserbeek" van Baron van Twyll van Serooskerke, te Velsen. NEDERLANDSCHE BIJENMARKT. Deze markt, die op particulier terrein bij Veenen- daal gehouden wordt, begint steeds meer de aandacht te trekken. Het is nog altijd feitelijk de eenige in ons land. Op verschillende plaatsen in ons land heeft men met de beste bedoelingen getracht ook bijen- markten op te richten, doch tevergeefs, zij kwijnen weg of zijn reeds verdwenen, alleen Veenendaal hand haaft glansrijk zijn aloude reputatie. "Waaraan dit moet worden toegeschreven is niet zoo met zeker heid te zeggen, al zijn er wel eenige aanwijzingen, b.v. dat het terrein uitstekend is gelegen en besthat uit oenige ideale plekjes omsloten door eikenweggen, flus windvrij, alles primitief en eenvoudig als de ijm- kers zelf; voldoende boekweit en andere bloem voor do bijen om hun bestaan te verzekeren en vooral de ligging tusschen hoog en laag, klei en zandstreken met aan de ,eeae zfide de fokkerij en aan de andere de koopers. Voor dit jaar is de verwachting hoog gespannen: een buitengewoon goed bijen- en honigjaar en daarbij oen voorbeeldige lente liggen achter ons. Bij na alles is in de kleistreken afgezwermd en het nieuwe volkje heeft zich goed gezet. Het geval van het vorige jaar. toen veU' stokken zoogenaamd „onrijp" op de markt kwamen en aldoor op een warmen dag nog afzwerm- den, wat verwarring en ontevredenheid stichtte, zal zich dus tliaus wel niet meer voordoen. Bij den eige naar der terreinen aan den Nieuwen Weg zijn dan ook reeds vele boezendingen en aanvoeren aangekon digd. De markt wordt gehouden van 4 tot 12 Juli a.s. en de Vereeniglng tot bevordering der Bijenteelt in Ne derland afdoeling „De Geldersche Vallei" zal Dins dag 4, Woensdag 5 en Donderdag 6 Juli telkens 's namiddags 4 uur dooi* drie deskundigen de inzendin gen laten keuren en een prijs met diploma uitreiken voor den besten korf met volk en werk; de beste kast met volk enwerlt; den mooist bevolkten stal los sen bouw; den mooist bevolkten stal vasten bouw; de beste zending- imkersgereedséhappen; de beste kast (ledig); den besten korf (ledig); den grootsten aanvoer en den grootsten, aankoop. WIERINGEN. Stdart onze vorige opgave zyn by den lieer Burge meester nog twee gevallen van vermoedelijk mond- en klauwzeer gedaan, en wel door D. Jz. Lont, Stroe, en S. de Jong, Belt. SINT PANKRAS. Veilde Zaterdag j.1. de heer Jb. Groen reeds mooie bloemkool, Maandag j.1. voerde de heer P. Mooy 1100 slaboonen ter Broeker markt aan, welke fl.70 per 1000 stuks opbrachten. DE INTERNATIONALE ZEELIEDENSTAKING. Te Amsterdam. Als gevolg van de bootwerkersstaking ligt nu in na genoeg de geheele Amsterdamsche haven alles stil. De kaden, steigers en scheepvaartemplacementen bieden een aanblik van verlatenheid; krachtige politiemaatregelen zyn genomen om hier en daar, waar nog gewerkt wordt, ongeregeldheden te voorkomen. Zoo vonden wy den toegang van Kattenburg tot de Handelskade, door de politie ontzegd aan een ieder, die niet naar haar genoe gen kon bewyzen er iets te maken te hebben, j" Deze maatregel betrof natuurlijk de Hollandsche Stoombootmy. die er, ook na de bootwerkersstaking, tot J dusverre in slaagt baar dienst vol te houden. I Van de Kon. W.-I. Maildienst is hedenmorgen de I Prins Willem IV met byna de geheele lading welke zy moest innemen, en met een volledige equipage uitge varen. Aan de Ruyterkade stonden honderden stakende zeelieden en bootwerkers. De aanwezigheid van vele agenten te paard en te voet heeft vermoedelijk wel in cidenten voorkomen. De werkgevers, by de zeelieden- en bootwerkersverga dering "betrokken, zullen morgen opnieuw byeenkompn om hun houding te bepalen. RAAD VAN SINT PAN CR AS. De Raad der gemeente Sint Pancras vergaderde Maandag 26 Juni. Voorzitter: de heer J. Kroonenburg, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening volgde lezing der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Van Gedeputeerde Staten is ingekomen de goedgekeurde suppletoire begrooting en de staat van betaling uit de post van onvoorziene uitgaaf over 1910, benevens een mededeeling, dat voor het herhalingsonderwys over 1910 de rijksbijdrage bepaald is op f 6420. De begroot'ng van de Gezondheidscommissie te Schagen voor 't jaar 1912 bepaalt de bijdrage dezer gemeente op f 21.14®. De opname der kas van den Gemeente ontvanger is in orde bevonden met een kassaldo van f 24.78. De staat van tolegrammen over Mei wyst 11 stuks aan. De inspecteur der telegrafie en posteryen meldt, dat de middagpost van 4 30 gebracht is op 6 30, waardoor ook do avondbladen nog denzelfden dag kunnen worden bezorgd. Algemeen wordt dit een verbetering geacht. Voorgaande stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Burgemeester en Wethouders bieden aan een suppletoire begrooting. dienst 1911, wegens den bouw van den veldwachterswoning a f 1400.—, benevens af- en over- schrijvingen op den dienst 1910 tot een bedrag van f 1041.88, welke worden goedgevonden. De herziening der strafverordening, welke om de 5 jaar moet plaats hebben geschiedt zonder eenige opmerking. Burgemeester en Wethouders doen vervolgens mede deeling, dat by hen aanhangig is een door den inspecteur der Volksgezondheid voorgestelde wijziging der bouw verordening, waarop by den Raad later zal worden teruggekomen. Op het bekende adres der Eleclrische Centrale wordt goedgunstig beschikt. Ingewilligd wordt het verzoek van H. Gerritsen tot aankoop van 14 M2 en rufl van 4 M2 grond voor en langs zijn te stichten café a f 0.25 per M2 met de bepaling, dat het aanplakbord op zijn kosten zal verplaatst worden, terwijl ook de kosten van overdracht en levering voor zyn rekening komen. Goedgevonden wordt eenig tariefwerk a f 10 aan do veldwachterswoning, waarna de vergadering onder dank voor medewerking wordt gesloten. EEN MOOIE ZIN. Uit het verslag der Lokaalspoorweg-Mij. Enschede- Oldenzaal: j j j „Volgens art. 11/12 der exploitatie-overeenkomst van 17/27 November 1S88, gesloten met de Holland sche IJzeren Spoorweg Maatschappij, wordt door den Maatschappij uitgekeerd, een bedrag per kilometer van den Lokaalspoorweg verkregen gedurende 1 jaar gemiddeld per dag der bereikte zuivere bruto op brengsten van de Geldersch-Overijsselsche Loltaalspooi wegen en van den Lokaalspoorweg EnschedeOlden- I zaal to deelen, door het aantal kilometers zijnde "112.19*2 van die beide spoorwegen." j Begrijpe, wie het kan. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Deze vereehïgang zal een openbare vergadering 1 houden op Maandag 3 Juli 1911, 's avonds 8 uur, in het Geboüw 'voor Kuns'ten en Wetenschappen te Utrecht. ,De sprekers zijn: Perio (redacteur van de Nederl. Pensioenpartij). Onderwerp: „Wat dunkt u van het, Invaliditeitsontwerp-Talma?"; ds. J. van Veen, Herv. pred. te Dokküm. Onderwerp: „Steeds Voorwaarts"; mevr. H. M. Ie Grand:Goudschaal, van Rotterdam. Onderwerp: „Propaganda onder de vrouwen". CANDIDAATSTELLING WIERINGEN. Dinsdag zijn candidaat gesteld voor de 3 aftredende l«?den de heeren Heijblok, Kuut en Obreen, zoodat deze heeren herkozen zijn. Voor de 4 nieuwe zetels zijn de volgende heeren candidaat gesteld: S. Cz. Bakker, J. Bosker, J. Hoekstra, D. Sz. Klein, J. Jz. Klein, C. Vz. Koorn, D. Jz. Koorn, P. F. Kuut, J. Mostert, J. Sz. Rotgans, S. Pz. de Vries. Callantsoog. De rekening én verantwoording van het water schap Callantsoog is Zaterdag jl. door de daarvoor indertijd benoemde commissie van drie leden goedger keurd. De uitgaven bedroegen over 1910 f 25823.516, de inkomsten f 31097.58, alzoo was het batig saldo f 527-L06V De begrooting over 1911 wijst een ont- vangstcijler. aan van f 12493.385, een even groot uit- gavecij'er.Dé watervoorziening kost veel geld, waar om dit jaar al worden geheven een bedrag van f 2860.54 aan waterlasten, berekend' naar f 4 per 1IA-, onverschillig of men capabel, niet capabel of nollenland bezit. Voor de mesete aangeslagenen zijn de lasten daardoor meer dan verdubbeld. Maar de grootere productie, tengevolge van de goede water voorziening, zal dit dubbel goed maken. CALLANTSOOG. Tot candidaten voor de drie zetels in den Ge meenteraad alhier zijn gekozen de heeren W. Govers (aftredend), H. Kruisveld, Jn. Zander Sr., A. Tho- masz en, T. Hoek. Telegrafisch Weerbericht. 28 JUNI. VERWACHTING. Zwakke tot matige westelijke tot zuidwestelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. 111 g e z o 11 den. DE OOGEN OPEN en EERLIJK GESTEMD. (Een ernstig woord vóór do a.s. stemming.) Ook bij de a.s. stemmingen voor leden van. den ge meenteraad mag, naar 't mij voorkomt, wel eens met meer nadruk dan gewoonlijk gevraagd worden, wie voor 't lidmaatschap in aanmerking dienen te komen. We weten, hoe dat vroeger ging, toen er maar weinig kiezers waren, en deze tot de hoogstaangesla genen, in de belasting behoorden. Toen werd bijna altijd in de eerste plaats het geld als maatstaf geno men: wie dit liet meeste had, kwam dikwijlsh 'teerst in, aanmerking; dat soms het hoofd het tegenoverge stelde van de beurs was och, dat scheen daarvoor, zooveel niet te hinderen. Thans is de toestand anders. Vooreerst zijn er veel meer kiezers. Daarbij is door voorlichting van couranten en geschriften en door verbetering- van het onderwijs de ontwikkeling meer toegenomen, ook en, vooral onder menschen, die niet tot de bemiddelden behooren. En 't is vooral door deze, dat meer gevraagd wordt naar de bekwaamheden voor den Raad, indien een verkiezing moet plaats hebben. Dit is goed gezien. Want het is niet altijd even gemakkelijk raadslid te wezen. Tegenwoordig toch worden meermalen ook in den Raad punten behan deld, waarbij, om een helder inzicht en een juist oordeel van de zaak te verkrijgen, ook noodig is eenige studie van een wet (en er zijn er tegenwoor dig legio), die daarop betrekking heeft. Jawel, in zoo'n geval kan men als raadslid het luchtigjes opnemen en er zich met een Jantje van Leiden afmaken of zijn stem doen afhangen niet van eigen inwerken maar van hetgeen in de zitting over de zaak gesproken wordt (en vaak heel eenzijdig), maarwie dit voor het lidmaatschap van den Raad voldoende acht, heeft er een idee over van 't jaar nul of is zelf een... nul. I Waarlijk er wordt iets meer voor verlangd. Hier I om kan 't zooveel schelen, aan wien 't wordt opge- I dragen de behartiging van de belangen eener gemeen te, die uit personen van verschillende rang en stand bestaat, en voor wie een raadsbesluit bij 't eene gedeetle ten voor- en bij 't andere ten nadeele kan werken. Dit wordt wel eens wat veel over 't hoofd gezien en is toch alleszins waard, om ernstig te overwegen. Een ieder, die het werken en spreken of het niet- werken en niet-spreken van zijn raadsleden alsmede de genomen besluiten nagaat, zal 't met me eens zijn, dat er in menige dorp3gemeente nu juist niet altijd zoo heel veel zijn, die in de raadzaal een waardige plaats innemen. Hierom mag wel dege lijk gewikt en gewogen worden, wie voor dat eere ambt onze keuze verdient, vooral wanneer het geen aftredend lid geldt. De oogen dus open. en alleen hèm gestemd, die naar onze volle overtuiging de beste figuur maakt in den Raad. En daarom mag- onze stem door niets beïnvloed worden, dat daar bezijden gaat. Dit is plicht van eiken eerlijken kiezer! EEN PLATTELANDER. Plaatselijk Nieuws. PREMIEKEURINGEN VAN MERRIëN EN EEN JARIGE HENGSTEN. (Vervolg.) 2-jarige merriën, aangegeven 9 stuks, premiën van 1' 40 toegekend aan, Agnes van J. Breebaart Kz. en Co. te Winkel, Mignonne van J. Breebaart Kz. en Co. te Winkel en van D.-'C. Rezelman te Anna Paulowna. 1-jarige merriën. aangegeven 10 stuks. Alleen een premie van f 35 toegekend aan Theeba van G. Grin te Wieringerwaard. Merrieveulens, aangegeven 7 stuk9, premiën van f40 aan D. C. Rezelman te Anna Paulowna, idem idem van C. D. Rezelman te. Anna Paulowna en wed. Vethman te Winkel. Hengstveulens, aangegeven 9 stuks; premie van f 50 aan Edmond van J. L. T. Groneman te Wierin gerwaard. 1-jarige hengsten, aangegeven. 8 stuks; geen enkele premie toegekend. Als keuringscommissie traden op de heeren: C. Oudijk te Waddinxveen, H. Welt te Uithuizermeeden, G. Costermans te Eist, D. C. Kruimel, Rijksvecarts te Haarlem en S. C. Gooszen te 's-Gravenhage, Rijks- en Provinciaal lid. De keuring werd door zeer weinig belangstelleï den bijgewoond. CANDIDAATSTELLING. Heden te 4 uur waren candidaat gesteld voor leden van onzen gemeenteraad (voor de aftredende leden), de heeren Jb. Koster, P. Raat en W. Roggeveen Cz.. zoodat deze candidaten zonder stemming tot leden van den gemeenteraad zijn gekozen. Voor de nieuwe zetels waren candidaat gesteld de heeren P. Boekei Cz., P. Hopman. Jb. Schoorl Jz., P. Henneman en P. Snel. De 3 eerste candidaten zijn gesteld door de Protestantsche, de 2 laatste candi daten door de Katholieke Kiesvereeniging. MONI)- EN KLAUWZEER. Meldden wij verleden week, dat mond- en klauw zeer in onze gemeente bij 90 veehouders heerschte, thans is dat getal tot 107 gestegen. De aard der ziekte wordt gevaarlijker. Sedert een paar dagen stierven 7 varkens en 2 stuks rundvee. Gemengd Nieuws. HOTEL-DIEVEN. Berlijn, 24 Juni. In Berlijn was een tijd geleden een gevaarlijke bende van hoteldieven, twee mannen en een vrouw, gevangen genomen. Zij werkten in de deftigste hotels, gekleed in nauwsluitend zwart tri cot en met een zwart masker voor en met behulp van chloroform en andere wetenschappelijke middelen. De ziel van de bende was de vrouw, die nog veel meer op haar kerfstok bleek te hebben, zoowel hier als in het buitenland. Daar zij in gezegende omstan digheden was, werd zij in het* bekende hospitaal Cha- rité ondergebracht Gisterenmiddag bleek, dat zij daar Woensdag reeds uit ontsnapt was, zonder dat iemand er aan gedacht had de politie te waarschuwen. Het geval wekt hier veel opzien. Van de vrouw ontbreekt natuurlijk elk spoor. EEN VREEMDE LIEFHEBBERIJ. Er is in Parijs een dame, weduwe van een natuur onderzoeker, dr. Phisalix, en zelf ook doctoresse in de natuurwetenschappen, die zich speciaal bezighoudt met onderzoekingen naar de vergiften van sommige dieren. Aan het „Museum" heeft ze een kweekplaats van slangen, padden, salamanders en dergelijke onsma kelijke gedierten, die ze met moederlijke liefde groot- brengt en waarvan ze tegen iedereen die het hoored wil verzekert dat ze toch zoo „gentils" zijn. Op éen ervan, een reusachtige Mexicaansche hagedis van meer dan een halven meter lengte, wan ze vooral erg ge steld; ze voerde hem met harire eieren en streek

Schager Courant | 1911 | | pagina 2