•telijk de zaak beëindigd, on kan men van het debat over Vraagpunt III Arbeidsraden) dat morgen-och tend aapvaugt, weinig of niets bijzonders meer ver- Vachten, behalve dan allicht eene ,.zeer beknopte rede-Duys"", gelijk prof. Treub vandaag omschreef oone allocutie van den Zaandammer. Minister Talma heeft, zeggen wij voor „het goede doel", door hem beoogd, de zooveelsto knie buiging gemaakt; het zooveelste scheutje water in don wijn geplengd. De Commissie van Voorbereiding kan nu punt II redigeeren in een vorm, welke het mogelijk maakt, dat 't compromis ongeschonden hiljft. De schijn is gered. Er bestaat thans wel kans, dat de Kamer, zonder dat zij alte veel van haar zomerrecès opoffert, door hot rijstebrijbergje haai- nog wachtend, heen-wroet... Om dit resultaat te bereiken, zou men allicht met minder uren debats hebben kunnen volstaan!... Mr, ANTONIO. 8T. PANKRAS. Heden werden door den heer P. Mooij de eerste roode kooien geveild ter -Broeker markt. Ze brachten f 12.40 per 100 stuks op. GEMEENTERAAD VAN\ ALKMAAR. 7 De Raad heeft in zy'ne hedenmiddag gehouden ver- i Tilburg, om bij het opruimen enz., behulpzaam gadering aan de onverkwikkelijke zaak Pot—Looman, die den hoofdschotel van het menu vormde, spoedig een i De personentreinen ondervonden door het ongeval einde gemaakt, zoodat zü voorloonig van de baan is en gcea den heer Pot in den Raad althans het zwijgen ter zake j winiul. ven. Zes sporen werden geheel versperd en gedeel telijk vernield. Persoonlijke ongelukken hadden, niet plaats,. De schade aan materieel en, weg is aanzienlijk. Hedenmorgen arriveerde een ploeg werklieden uit .ute daarbij geëindigd De stakers Ingezonden. WIE HELPT ONS? De nieuwsbladen hebben reeds liet bericht ver spreid, hoe op Woensdag 7 Juni twee stoere Wierin- gor visschers bij het schieten, der ansjovisnotten over boord zijn geslagen en den dood in de golven vonden. Do jongste van beide. Klaas Lont, laat weduwe met vier kleine kinderen achter, waarvan de oudste 8 jaar en do jongste 5 maanden oud is, zon- der middelen om in hun onderhoud te voorzien. Begaan met het lot van dit zwaarbeproefde gezin, doen wij een beroep op de algemeene offervaardig heid. Reeds wordt er onder de Wierlngers ijverig gelden ingezameldmaar hoe groot ook dé mildheid is, daarmede kan het gezin niet blijvend geholpen wor don. Daarom laten wij onzen hulpkreet ook hooren aan den vasten wal; Wie helpt er mee? Alle giften, Kleine en groote zijn welkom. Giften te zenden aan den laatsten ondergeteekende W. J. Bruul, Wieringen. Hier valt een goed werk te doen. De commissie, die het geld zal beheeren, geeft bo vendien den waarborg, dat, mocht het gezin te eeui- ger tijd door veranderde omstandigheden geen onder steuning meer behoeven, het overblijvende daar ge geven zal worden, waar het meer noodig is. A. PEEREBOOM, Burgemeester. A. ZOMERDIJK, Voorz. van het Visschers- fonds. H. A. J. van der SPECK OBREEN, Notaris. Dr. W. J. DE GOEJE, Geneesheer. H. BAX, Ned. Herv. Predikant J. M. LEENDERTZ, Doopsg. Predikant. J. J. A. M. KROOK, Pastoor. J. DIJKSTRA, Godsdienstonderwijzer. W. J. BRUUL, Secretaris. Staatspensionneering. FEDERATIE SCHAGEN. Op verzoek plaatsen wij de rekening en verant woording van bovengenoemde federatie, loopende van 1 Jan. 1911 tot 18 Juni 1911. De ontvangsten be droegen 65.32%, de uitgaven f 45.33, dus was op 18 Juni 1911 in kas f 19.99%. De Penningmeester de heer J. Romar te Winkel, herinnert er aan, dat de aangesloten afdeelingen voor 1 Juli hare contributie behooren af te dragen en noodigt de achterblijvenden uit, hieraan te voldoen. Afgedragen hebben de onderstaande afdeelingen: Kolhorn f 7.50. Sc-hagen 1' 13.75. Barsingerhorn f3.10 Burgerbrug f 1.Winkel f 5.20. St. Maartens brug f 3.05. Petten f 3.10. Predikbeurte n. ZONDAG 2 JULI. NEDERLAKDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, nam. 1.30 uur, Ds. Poort, vm 9.30 uur. Ds. Ti: Hopster. Doop. Bax. Ds. Adriani pam Valkoog, v.m. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Callantsoog, nam. 1.30 uur, Zuid-Zijpe, St. Maartensbrug, v.m. 9.30 uur, Ds. De Graaf. Doop Wieringen, W ester land. Geen dienst. Wieringen, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, Ds. Wieringen. Den Oever. v.m. 10 uur, van Warmenhuizen. Nieuwe Niedorp. Geen dienst. Winkel, v.m. 9.30 uur, Ds. B. Nieuwburg. Anna Paulowna, v.m. 9.30 uur, Ds. Hoprter. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Noord- en Zuid-Zijpe, Oudesluis, v.m. 10 uur, Ds. L. G. Holt/.. Nieuwe Niedorp. v.m. in de Herv. Kerk, Ds. Haars. Wieringen, Stroe, v.m. 10 uur, Ds. Leendertz. Barsingerhorn, Ds. Kooiman. (Herdenking van De Génestet. LOKAAL BETHEL, HOEP, SCHAGEN, ten beiioci der Nederlandsch Hervormde Kerk: v.m. 10 uur, de heer P. de Borst. Breezand, v.m. 9.30 uur, de beer It Woltman. Wieringen, Hippolytushoef, Evangelisatie Rehobotb, v,m. 10 uur, de heer Dijkstra. Telegrafisch Weerbericht. 29 JUNI. VERWACHTING. Meest matige zuidwestelijke tot westelijke wind. Betrokken met regenbuien, later tijdelijk opklarend. Zelfde temperatuur. is opgelegd. Aan do orde was n.1. de voordracht van B. en W., in j betrekking tot het beleid bü de afdeeling publieke werken, uitgebracht naar aanleiding van de door den I heer Pot tegen dat beleid ingebrachte grieven, op welke den heer Looman, Directeur der Gemeentewerken, de gelegenheid was geschonken zich te verdedigen. Het was deze verdediging, die den hoeren Glinderman en Van Buy'Ben deed besluiten den Raad voor te stellen eeue enquete-commissie te benoemen, welke commissie zich by" het ondorzoek door deskundigen zou kunnen doen bijstaan. Dit voorstel was het eenige concrete voorstel, dat ten aanzien van deze aangelegenheid was gedaan en dit voorstei werd dan ook dadelijk aan de orde gesteld en aangenomen, te meer omdat B. en W. in hunne voordracht hadden verklaard tegen eene commissie, al werd door hen bedoeld een commissie van deskundigen, geene bezwaren te hebben. Tot leden der commissie werden benoemd de heeron Van Buijsen, Glinderman, Dorbeck en De Lange, welke heeren zich zeiven een voorzitter zullen kiezen en welke commissie do bevoegdheid kreeg zich zeiven de noodig geachte deskundigen te assumeeren. Toen de heer Pot daarna het woond vroeg, diende Mr. Dorbeck dadelijk eene motie in om thans elke verdere discussie ter zake ongewenscht te verklaren en over te gaan tot de orde van den dag. Alleen de heer Pot stemde tegen deze motie. Toen de heer de Groot na deze beslissing het woord vroeg voor een persoonlijk feit, noodigde de vergadering met 8 tegen 5 stemmen hem uit van het woord af te zien, omdat verder spreker in deze aangelegenheid aanleiding zou geven tot eene ongewenschte discussie. De heer de Groet zag toen van het woord af. En daarmede is deze zaak in den Raad althans voorshands van de baan. De voorzitter deelde mede, dat bij K. B. de jaarwedde van den Commissaris van Politie is verhoogd met f200, zoodat deze ingaande 1 Januari 1911, f 2000 bedraagt. Een adres van de afdeeling Alkmaar van den Bond van Ned. Onderwijzers, houdende het verzoek om herziening der salarisregeling werd gevoegd bij de stukken voor de begrooting, dienst 1912. Tot onderwijzeres aan de le Gemeenteschool werd benoemd met 7 tegen 6 stemmen mej. E. RolfF te Zwolle, no. 2 der voordracht, mej. van Korlaar te Oostvoorne, die no. 1 stond, kreeg 6 stemmen. Ten slotte werd goedgevonden, naar aanleiding van een voorstel van B. en W. op een adres van de vak- afdeelingen van de afdeeling Alkmaar van den Ned. R. C. Volksbond, voortaan in bestekken voor gemeente werken als regel de artt. 1638 c en d van het Burg. Wetboek op te nemen, indien in die bestekken niet uitdrukkelijk anders is bepaald. LANDBOUWTENTOONSTELLING IN DEN HAAG. Verschenen is bet programma voor de nationale en internationale landbouwtentoonstelling, in 1913 op een terrein aan den Nieuwen Parkweg te 's-Gravenhage te houden. Het doel der tentoonstelling wordt daarin als volgt omschreven le. Een beeld te geven van het ontwikkelingssta dium van de verschillende onderdeelen van het land bouwbedrijf in 1913. 2e. Kennis te verspreiden omtrent het doel, het wezen en de resultaten van officieeie maatregelen en instellin gen en van de vereenigingen, werkzaam op het gebied van den landbouw; 1. Kennis te verspreiden omtrent de resultaten, die bij het toepassen van verschillende werkwijzen en het gebruik van verschillende productiemiddelen bereikt kunnen worden; 4e. Leiding te geven aan het voortbrengen van pro ducten en productiemiddelen" en aan den handel daarin door het tentoonstellen van het beste, wat op dat gebied bestaat en door, voor zooveel mogelijk, een onderzoek in te stellen naar de gebruikswaarde van het tentoongestelde. De inzendingen worden gerangschikt in de volgende afdeelingen1. rundvee, 2. paarden, 3. varkens, 4. schapen, 5. geiten, 6. pluimvee, 7. tamme konijnen, 8. bijen, 9. zoetwatervisscherij, 10. zuivelbereiding, li. akkerbouw, 12. ontginning, grondverbetering, cul tuurtechniek, boschbouw en jacht, 13. landbouwwerk tuigen, 14. landbouwgebouwen, 15. hoefbeslag, 16. staatszorg voor den landbouw, 17. vereenigingsleven, 18. maatregelen ®r verbetering van den toestand ten platte lénde, inzonderheid van den landarbeider, en 19 demonstraties op het gebied van den landbouw. Bovendien kunnen inzendingen, welke niet in eender 19 bovengenoemde klassen thuis behooren en aanver want zijn aan den aard dor tentoonstelling, ter opluis tering of als reclame toegelaten worden. Mej. N. Breebaart alhier slaagde te Amsterdam voor het practiscli apothekersexamen, 2de gedeelte. WIERINGEN. De stemming en herstemming voor 4 nieuwe ze tels in onzen gemeenteraad is gewijzigd en thans vast gesteld als volgt: stemming op 10 Juli en herstem ming op 17 Juli Gemengd Nieuws. DE INTERNATIONALE ZEELIEDENSTAKING. ROTTERDAM. Woensdag zijn hier een zestigtal Duitsche zeelieden aangekomen. Zij zijn over verschillende stoomschepen verdeeld. uoorloopend krijgen de Rotterdamsche reederijen vol doende aanbiedingen tegen de huidige loonen. De Teutonia is met een nieuwe voltallige bemanning vertrokken. Evenzoo zullen de Batavier II, de Megrez, de Import, de Rhenania en de Amstel hedenavond op tijd zee kiezen. De reeders zijn zeker alle schepen ook in de volgende weken geheel op tijd of anders zonder noemenswaardig oponthoud in zee te kunnen zenden. Van andere Nederlandsche zeehavens komen thans aanbiedingen in van zeelieden, die zich hier wenschen te vestigen tot het blijvend innemen van plaatsen by' de verschillende maatschappijen. Op deze aanbiedingen zal men echter waarschijnlijk niet behoeven in te gaan, omdat bij de reederijen hier ter stede over het algemeen steeds een stemming geheerscht heeft van een tegemoet komende houding te willen aannemen na beöindiging der staking. AMSTERDAM. Woensdagmorgen verliep de termijn, waarbinnen de contractwerklieden zich moesten aanmelden, wilden zij niet, met verlies van hun staangeld, wegens contract breuk ontslagen zijn. ook concessies verkregen teBristol maar aan de Oostkust blijft de toestand ernstig, vooral to Huil, waar stakers met geweld Finnen hebben ver hinderd het Finsche stoomschip Titania met 6000 ton boter te lossen. Het schip zal er mee naar Kopenhagen terugkeeren, als het tenminste kolen kan laden. De havenmeester van de Groote Centrale Spoor t% Qrlm8by heeft een dreigende staking op de booten van don dienst naar het vaste land bijtijds afgewend door het een en ander toe te geven. Het bestuur van de spoor zal zijn beschikking echter moeten bekrachtigen. Te Manchester hebben gisteren de handelaars in boter en andere pro vision vergaderd en den minister vanhan- cel telegrafisch verzocht, tusschenboide te komen en de reeders te Huil te dwingen tot arbitreeren. Er ligt t« Huil een groote menigte koopwaren, en de kooplui te Manchester, voor wie ze bestemd zijn, kunnen ze niet krijgen. Te Shields liggen 18 kolenschepen zonder bemanning, 11 ervan volgeladen. Woensdag hebben teJLiverpool 4500 bootwerkers ge staakt. Zij eischen, dat hun vakvereeniging wordt er kend en de reeders zich verbinden, voortaan geen man nen in dienst te nemen die er niet toe behooren. LONDEN, 2S Juni. De zeelieden, werkzaam aan boord van „Empress of India", te Liverpool, legden hedenmorgen don arbeid neer en begaven zich achtereenvolgons naar alle dokken, waar de groote stoomschepen voor anker liggen, om do mannen over te halen zich bü hen aan sluiten, met het gevolg, dat binnen anderhalf uur het werk stil lag op alle schepen van de Noord-Atlantische vaart. Do lü'nen, wier schepen tengevolge hiervan geheel verlaten liggen, zünde „Cunard", de „White Star", de „Canadian Pacific", de „Allan", de „Ellerman", de „Ame rican Dominion Pacific"-lü'nen. Deze plotselinge, algemeene stilstand van het werk had verrassende gevolgen, In een oogenblik stonden de dokken en loodsen vol waggons. die het verkeer tot op den straatweg belemmerden. Duizenden dokwerkers bespraken onderling de ver- moedelü'ke uitwerking van deze nieuwe uitbreiding der staking, daarbü de grootste gehtl nhouding in acht nemend. De orde werd niet verstoord. De met dó bewaking der dokken belaste politie is, bij wijze van voorzorgmaatre gel belangryk versterkt Do bemanning van „Haverford" legde het werk juist een uur voor het vertrek neer, toen alle passagiers aan Slechts enkele onder contract werkende bootwerkers bo0rd ,Q hebben rich aangemeld b(j de Stoomvaartmaatschappij Verschillende teekenen sohpnen er op te Wijnen, dat „Nederland" en bij den K. W.I.M. Bil de „Koninklijke"I d» «taking niet lang meer zal duren meldde zich niemand aan. Hier ligt thans het geheele "t£de. te verrichten valt. De directies zyn in vergadering bijeen. By de Holl. Stoombootmaat8chappü, die]trou wens niet de minste stagnatie van het geheele conflict ondervindt, werkt een 100-tal contractarbeiders op de gewone wyze door. Door de directies der stoomvaartmaatschappüen is aan alle contractarbeiders, die niet verschenen, een ontslag brief toegezonden. Van de houding der overige categorión transportarbei ders valt op het oogenblik niets met zekerheid te zeg gen. De meeste groepen vergaderden en spraken in moties sympathie met de beweging der zeelieden en bootwerkers uit. Een enkele voerman moet reeds de daad by het woord gevoegd hebben. De vrouwen van stakers kwamen in „d'Geelvinck" by'een. In optocht trokken 300 vrouwen daarheen. De „Ceres" van de Holl. Stoomboot maatschappy' koos gister met volle bemanning en volle lading zee. Morgen komt de .Maasstroom" binnen. SABOTAGE. Door de stakers is een daad van sabotage gepleegd. Een buitenboordskraan van de passagiersboot „Dolfijn", die aan de De Ruyterkade gereed lag om het nieuwe scheepsvolk voor de Holl. Lloyd naar de „Hollandia" over te brengen, is opengezet. De „Dolfijn" maakte toen zooveel water, dat ze niet varen kon. In haar plaats j deed toen de „Morcurius" dienst. Een ky'kje in het Havengebied. Hot Handelsblad schryft: Wy zyn vanmorgen een kijkje in het groote Amster- damsche havengebied gaan nemen. De eerste indrukken reeds brachten ons de groote staking van 1903 ic de herinnering terug. De toegangen overal door militairen en politie bewaakt, de groote terreinen, waar anders het lied van den arbeid hoog opklinkt, in by'na doodsche verlatenheid. De Czaar Peterstraat moet in den vroegen morgen volgens ooggetuigen een aanblik van pure anarchie geboden hebben. Een woeste menigte van 300 a 400 man, en vele vrouwen, waren op de been en brachten j een der tramwagens van ly'u 13 tot staan. Men greep bedry'f stop, omdat met een paar menschen geen arbeid conferentie gehouden van honderd reeders. Besloten werd, dat een matige loonsverhooging in sommige havens zou kunnen worden gegeven, met het oog op den huidigen toestand van den handel. Aan de reeders- vereenigingen zal in overweging worden gegeven een loonstandaard voor verschillende districten vast te stel len. Aan de scheepvaartfederatie zal geadviseerd worden haar functies uit te breiden, zoodat ook de loon-kwesties daaronder zullen vallen. Besloten werd om zich te blüven verzetten tegen den eisch van erkenning der zeelieden- en stokersbonden. ANECDOTEN VAN GELEERDE MANNEN, ür. W. Ahrens heeft een boekje uitgegeven met niets dan historische anecdoten van geleerde mannen. Uit de'honderdon pik ik er een paar. De auteur van het bekende kinderboek Struwwelpeter, Heinrich Hoffman, was zenuw-arts in Frankfort. In zyn jonge jaren hield hy' om de hand aan van de dochter van een zeer vermogenden patriciër in Frankfort. Deze keek hem van hoofd tot voeten aan, en vroeg op stren gen toon„En wat voor vooruitzichten hebt gy' Hoffmann keek een oogenblik beduusd, maar zei daarop welgemoed: „Ik speel een twintigje in de loterü". Toen Frericbs, de beroemde klinikus, hertrouwen wilde, kleedde by' zijn liefdesverklaring als volgt in: „Mejuffrouw, mag ik u vragen of u my'n weduwe wilt worden De Berlijnsche dermatoloog Lasaar die enkele jaren geleden stierf ondejr zeer tragische omstandigheden had een patiënt, wiens haar uitviel, een recept gegeven. De patiënt, die ver buiten Berly'n woonde en niet tolkens de lange reis kon maken, moest af en toe maar eens wat van het uitgevallen haar zenden, dat de professor dan microscopisch zou onderzoeken. De patiënt wreef zyn hoofd met de zalf, waschte het met het voorgeschreven water, volgde alle hooggeleerde raadslagen trouw op. Zond zelfs uitgevallen haar ter onderzoek. Tot hy" ten slotte dezen brief schreef: „Ingesloten zend ik u een paar haren. Helaas kan ik dit voortaan niet roeer doenhet waren my'n laatste." DE LISTIGE POST. Eon professor te Jena had van een man aardbeien ge kocht, die hem by'zonder aanstonden. Hy" had met den man een praatje aangeknoopt en vernomen dat_hy' ge- het koord van den beugel, trok dezen omlaag en vertak ^ouwd was, twee volwassen zonen had en te Hirsch- zoo den electrischeu stroom. Toen volgde een woeste ber? bU Domburg woonde. De ^oopm^ beloofde o« aanval op den wagen en werd een inzittende bootwer- oenige dagen terug to komen en1 denJ^eoor opnieuw kers-voorman, wien men het werven van werkwilligen op veracb 80Plukte aardbeitjes. Maar hy Buineitlandsch Nieuws. HOOGWOUD. T\.t leden van den gemoentoraad zyn by enkele can- d(di>at3telling gekozen de Heeren Jn. Koorn Dz. (aftr.) en D. van Diepen Jnz. HOOGWOUD. Mr aidag j 1. had ter gelegenheid van de voorjaars- korm 8 alhiar de gewone jaarlüksche paardenmarkt plaat?. De aanvoer bedroeg ditmaal 10 paarden. HOOGWOUD. Maandag- en Dinsdagavond j 1. gaf alhier de Kinema tograaf Parisien van den heer F. H. Wilms, in het lokaal van don heer P. Has eenige voorstellingen. De stukken, welke vertoond werden, o.ra. Een schip op stormzee, Het leven van een matroop, enz., waren zeer goed. De opkomst was beide avonden goed te noemen. OMGEVALLEN. De historiscne boom in Nederhemert, onder welks lommer de Hollandsche graaf Fions I na den slag by' Nederhemert in 1061, terwül by' sliep, door Herman van Kuyfc vermoord werd, is omgevallen. Hü was van binnen geheel verteerd. Op het kasteel zy'n nog zeer oude tee- keningen van dezen merkwaardigen boom, die naar j berekening m9er dan 1000 jaar oud is, aanwezig. GOUVERNEUR VAN SURINAME. Met zeKernem kan wordtin medegedeeld, dat de be noeming van den gep. kapitein ter zee W. D. H. baron van Asbeck, tot gouverneur der kolonie Suriname thans geschied is. HOOGWOUD. Zondagavond jl. zou do rederijkerskamer West-Fri- sia uit Hoorn eene uitvoering geven in het lokaal van den heer O. Schermer, doch doordat' de opkomst niet te groot was, slechts 4 personen, ging het niet door. Dinsdagavond jl. kwam zij weder met hetzelfde doe. en de opkomst was nu veel beter. Opgevoerd werd het tooneelstuk „De weldoener der iMenschheid". Het stuk werd op voortreffelijke wijze opgevoerd. Alleen in de afdeelingen 13 en 14 is internationale verweet, dan'ig afgeranseld. De politie wist ten "sl'ottekwam niet- deelneming toegestaan. Behouden^ goedkeuring door het met de blanke sabel het terrein te herwinnen. Bii het1 Toen schreef de professor. Waar de aardbeien bleven! dagelykech bestuur der Konmklyke Nederlandsche Land- gevecht traden de vrouwen der stakers zeer fanatiek bÜ adresseerde dien brief als volgt: bouwvereeniging en met inachtneming van betgeen in op> vloekten en scholden als razenden en trotseerden de»D0n heer?... die een vrouw en twee volwassen zonen de byzondere bepalingen voor de verschillende afdeelin- 8iagen der politie-mannen met sabel en korten stok heeft» 0n Donderdag aardbeien brengen zou, te Hirsch- ;en vastgesteld is, kunnen in de overige afdeelingen Eerst geruimen tijd later keerde de „rust" in de buurt ber* bÜ Domburg." door de betreffende afleelingscommissies, wanneer deze terug. ««un. pQgt zulks ter bereiking van het doel der tentoonstelling Oavalerio werd gerequireerd en een aantal huzaren i kreöS zÜn vruchten, wcnscbeliik achten, ook uit het buitenland afkomstige met karabijnen bewapend, stationneerde zich aan het voorwerpen ingezonden worden. einde der Czaar Peterstraat. Alle toegangen tot de Het doel van de afdeeling Demonstraties op het gebied Rietlanden en de Handelskade zijn nu door politie en De post zag kans den brief to bestellen en professor 'van den landbouw is: 1. Op nieuwere werkwüzen, grondstoffen, werktuigen en hulpmiddelen, die proefondervindelyk goed zy'n ge- oleken, doch weinig bekend zün, meer algemeen de aan dacht te vestigen. 2. Eene gelegenheid te openen voor het inzenden van zaken, welke in een der overige afdeelingen niet onder gebracht kunnen worden en toch uit een landbouw kundig oogpunt van belang zy'n. lleerliuKowaftrd. Uitslag der verkiezing. Herkozen, bij enkele candi- daatstelling de heeren D. Appel en Jb. van der Oord. Voorts van links candidaat gesteld de heeren N. Pool (vac. Wonder), Jb. Blom, P. Blauw, Jb. Met en K. Molenaar. Van rechts de heeren D. Wijnker (vac. Wonder), P. Borst, H. Overtoom. C. Schouten en C. Zuurbier Pz. Bij de gelijkheid van het aantal kiezers links en rechts zal 10 Juli ongetwijfeld een warme stembusstrijd worden gestreden. DIRKSHORN. Bij de op 27 Juni jl. gehouden aanbesteding van een burgerwoonhuis met schuur voor den heer P. Gootjes te Schagerwaardwaren 6 biljetten inge komen en wel van P. de Geus en J. Veuger te Sint Maarten voor f 4500. P. Voorman, te Schagen voor f 4320. L. Visser te Dirkshorn voor f 4174. C. Wit te Valkoog voor f 4150. J. Levendig te Dirkshorn voor f 4125. A. Sleutel te Dirkshorn voor f 408S. De begrooting was f 4155. Het werk is gegund aan l den heer C. Wit te Valkoogg. VERGIFTIGING. Na het eten van gort, met worst is het gezin van den bakker G. Bergsma, te Rottevalle, ernstig onge steld geworden. De dokter constateerde vergiftiging en heeft het overgebleven voedsel voor onderzoek medegenomen. De patiënten zijn aan de beterende hand. TREINBOTSING. Dinsdagavond omstreeks 10 uur liep de goederen trein 1546, komende van Maastricht, op het station te Venlo op een aantal wagens, die uit de tegen overgestelde richting werden teruggezet. De goederentrein reed betrekkelijk kalm binnen, doch niettegenstaande dat, ontstond eene geweldige botsing. Een tiental wagens werden uit de rails gelicht 011 in elkaar gedrukt, resp. dwars over de rails gescho- VLIEGEN. Vliegkamp Berc.hem, 28 Juni. Het vertrek van de militairen afgezet. Voor de luchtbrug en den overgang 5e ?e Ef°f666ch6 rondvlucht had om 10 stappen een schildwacht en een politie-agent op en neer.1 ür hedemnorgen Plaats- De huzaren^staan naast^ hun paarden en een politie- een zestal manschappen voltooit de inspecteur met groep. Toen wy" het ter verkenning van het terrein ons even in de Ghaar Peterseraat ophielden, scholden een paar vrouwen van stakers onzen chauffeur uit voor alles wat gemeen was, omdat hy'er ook niet het bijltje bü neergooide. En toen later een groep werkwilligen onder politie-be8cherming naar hun woningen werden gebracht somme rden een paar stakers hem de „onderkruipers" te overrijden l Wat wel op den gespannen en opgewon den toestand wysL Overal op de z.g. Eilanden was veel volk op de been. v In de Rietlanden, zooals gezegd, stilte. Alleen by de „Koninkly'ke Hollandsche Lloyd" waren alle hens aan dek. De „Hollandia", een van de groote trotsche sche pen van de Lloyd, lag voor de uitreis naar Zuid-Amerika gereed. In Engeland, Een telegram uit Huil Gisteravond heeft de leider van den bond van zoelieden medegedeeld, dat het spoorwegpersoneel tot staking zal overgaan. De leider der bootwerkers zeide, dat er reden is om te gelooven. dat de staking binnen 24 uur afge- loopen zal zy'n. Uit Liverpool De reden waarom spoorwegpersoneel aan de staking van zeevolk zou deelnemen, deelde gisteren Williams, de secretaris van het groote verbond van spoorwegper soneel, aan een verslaggever mede: In eenige havens heb ben bestuurders van sporen, die een eigen stoomvaart dienst hebben, treinmachinisten, stokers en ander perso-' neel gelast op de booten de plaatsen van stakers in te nemen. Onze mannen bedanken ervoor om onderkruipers te worden, zei Wiliams. Overigens dacht Wiliams gunstig over den toestand, nu meer en meer de reders inschikkelük worden. De N. Rott. Crt. schry'ft. Gisteravond is er to Liverpool een belangryke verga dering van reeders gehouden.. Tegenwoordig waren 0 a velen, die niet by' het verbond van reeders zün aange sloten. De vergadering nam een besluit aan, waarin de roeders van Liverpool vrij worden gelaten, afzonderly'k met hun werkvolk een regeling te treffen. ur hedenmorgen plaats. Successievelijk vertrokken Beaumont. Garros Vi- dart, Védrines, Renaux, Gibert, Kimmerling, Duval en Prévost. Wijnmalen vertrok om 10 u. 31 minuten. Wijnmalen keerde om 10 u. 43 min. terug. Hij moest terugkomen, wegens een defect aan den motor 1 oerts vertrokken nog de Nissole, die even na Val .n- weer landde. V*u- nes kwam als no. 1 aan. Garros arriveerde als 2e te Roubaix. Kimmerling was 3e. Beaumont 4e Wijrwialen ver rok slechts eenige minuten na d„r. officiëelen starttijd, doch na korten tijd keerde hij terug 4ij. motor liep niet naar behooren. Onze vlie ger klaagt bitter over zijn motor. Nadat den ganschen dag door Wijnmalen's mécani- c ens diens motor onderhanden was genomen, en hei. mankement thans geheel hersteld scheen te zijn, b sloot hij gisteravond om 7.15 te vertrekken. Hij vol bracht twee baanronden ©11 het zag er naar uit, dat hij naar Roubaix zou vertrekken. Piotseling daalde hij midden in het vliegkamp, en verklaarde met dezuii feilen wind niet den raid aan te durven. Om half acht werd het kalmer en steeg onze landgenoot een tweede maai op, doch weer kwam hij terug. Toen t« kwart voor acht de wind weer geweldig aanwakkerde, moest hij voorloopig zijn vertrek uitstellen en zal vermoedelijk niet voor Donderdagochtend in do vroeg te vertrekken. Ook Barra wacht beter weer af. Zijn toestel staat midden op de vliegbaan gereed voor het vertrek. Als het even kalmer wordt vliegt hij, al is het nacht, weg. Later: Barra en Wijnmalen zijn, aangezien de he vige wind in kracht vermeerderde, besloten hun ver trek tot Donderdag uit te stellen. De 6e étape (RoubaixGalais) komt nu aan .le beurt; de afstand bedraagt 200 KM. Er zal mogelijk een daling te Duinkerken plaats vinden. Te Calais komen de vliegers aan op de renbaan. Er is een prijs n 10.000 frs. uitgeloofd door de stad Calais. De te Roubaix nu aanwezige vliegers zijn nog ver meerderd met een tweetal, zoodat er aldaar waren: Védrines, Garros, Kimmerling, Beaumont, Vidart, Re- naux, Gibert, Train en Prévost. DiftntunRevojRi hebben 'verscheidengroote lijnen, een Z'JZeT™' Vl",SmeI'" schikking getroffen; waardoor de staking van het reevolk Men ïerwacht, de aï,Sura VrUdas het Kanaal

Schager Courant | 1911 | | pagina 2