P. Boekei Cz. P. Hopman. Jb. Schoorl Jz. bola er voor, dat ook zij, die niets gewonneu hadden, toch niet met ledige handen naar liuiB gingen, en daa, intusschen de inwendige meusch niet vergeten was, gingen zeker al de kleinen opgewekt en voldaan naar huis. Door den voorzitter werd een woord van dank gebracht aan allen, die door hun gaven de vereeniging tot bevordering van getrouw sch ooi bezoek in staat stolden dit feest te houden en aan het personeel van de school en het bestuur dor vereeniging voor de moeite welke zij zich getroost hadden, om dit feest te doen slagen. Mr. G. VAN TIENHOVEN. Met ingang van 1 Augustus is aan Mr. G. van Tien hoven, Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, op verzoek op de meest eervolle wijze ontslag als zoodanig verleend, onder dankbetuiging voor de langdurige, gewichtige diensten den lande bewezen. KIND IN DE WIEG VERBRAND. Terwijl de landbouwer Adriaanse te Halsteren met zijn vrouw op het veld werkzaam en de kinderen geheel alleen thuis waren, is door het spelen met lucifers de wieg, waarin een zuigeling van eenige maanden leeftijd lag, in brand geraakt. Het wichtje bekwamzulko hevige brandwonden, dat het na een hevig lijden is overleden. OVERREDEN. Dinsdagavond wilde op de Biltsche straatweg naby liet fort De Bilt, dr. G. v. d. Waals, leeraar aan de H. B. S. 6-jarige cursus uit Utrecht, opzijn fiets tusschen oon wagen en de Zeistertram doorrijden, met het gevolg dat hy viel en door een der rijtuigen van de tram werd overreden. Na door een geneesheer verbonden te zyn, werd de gewonden naar het St. Antoniegasthuis ver voerd. Bij aankomst was hy reeds overleden. TEGEN DE MUIZENPLAAG. Door den LanabDuwir G. te Oensel, is op een perceel bouwland onder Zalt-Bommel, een proef genomen met oen grondboor tegen de muizenplaag. Hy boorde tot op zekere diepte verschillende pijpen in den grond, waardoor de muizen haar weg moesten nemen om daarna alle in een reuzenval terecht te komen. Zoo gelukte het hem er in korten ty'd 250 te vangen. Op verschillende plaatsen wordt thans dit voorbeeld gevolgd. EEN GESCHENK VOOR PRINSES JULIANA. In Fransche bladen vinden wy' medegedeeld, dat de President voor Prinses Juliana uit Parijs beeft meege bracht een fraai wit koffertje, in den vorm van een zwaan, gevuld met allerlei speelgoed. H. M. de Koningin hoeft d6n heer Fallières hartelijk dank betuigd en het aardige geschenk onmiddellijk naar Het Loo doen overbrengen. DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. TERUG: LONDENCAL AI S 10 deelhebbers vertrekken uit Londen. VLIEGKAMP HENDON by LONDEN, 5 Juli. Tolegraaf-CorrespontMet eenige Fransche journalisten reden we reeds vanochtend om 3 uur met een taxi van Londen naar het vliegkamp te Hendon. Daar heerschte toen .wy tegen 4 uur aankwamen, reeds groote bedrij vigheid. Er was zeer veel publiek, een groot aantal toe schouwers hadden den nacht in de open lucht doorge bracht. Het was verrukkelijk weer en bladstil. De start was na heel wat gekibbel tusschen de aviateurs en het Engelsche organisatie-comité op 6 uur vastgesteld. Langzamerhand kwamen ook do vlieghelden op hot terrein. De Mécano's en monteurs waren den geheelen nacht by de verschillende toestellen op post gebleven, liier en daar werd nog even een reservoir gevuld, of de motor geprobeerd. De aéroplanes naar buiten geroden, netjes gerangschikt in de volgorde van vertrek, volgens de algeheele classi ficatie. Volgde een bestudeering der kaarten, een aller laatste raadgeving der managers en helpers, eenige hartelijke handdrukken, een zenuwachtig geroep, een vluchtig heen en weer loopen, totdat om precies 6 uur het kanonschot weerklonk, de witte vlag geheschen werd en de eerste vlieger, Beaumont, met duizeling wekkende vaart, als een pijl uit den boog, wegvloog. Het publiek juichte, doch het donderend geraas van den 100 pk. Gnóme motor, overstemde alles. Dat over weldigende lawaai duurde voort, want om de 2 minuten vertrokken ook de andere veroveraars der lucht. Het was magnifiek weer, geen windje stond aan de lucht. Tusschen het vertrek van Védrines en Gibert trad even stilte in, doch om 6.14 begon het lieve leventje woer Alle vliegers haddon nu dadelijk de goede richting te pakken en vertrokken van hier in zuid-westelyke richting. Voordat hy instapte zeide Gibert ons niet zonder eenigen trots„Mijn R. E. P. monoplan is de eenige, waaraan, sinds we Parijs verlieten, zelfs geen schroefje behoefde veranderd te worden. Alleen was ik tus schen Dover en Londen verplicht een noodlanding te maken, waardoor myn „propellor" brak. Alle andere vliegers waren verplicht een of meer onderdeelen te vervangen." Na deze woorden zeilden de roode stalen eendekker mooi weg en verdween hoog in de lucht, door ons nagetuurd totdat zelfs 't kleinste stipje niet meer te onderscheiden was aan den horizont. Renaux vertrok vervolgens met z'n onafscheidelijke passagier Senoucques. En zoo vertrokken ze achtereen volgens alle. Het was een indrukwekkend, onvergeetlyk schouwspel, al die vertrekken. Het talrijke publiek ging dankbaar heen. Te Brighton (Shorebam) moest eene tusschenlanding plaats hebben, Védrines was de eerste, en de snelste, en is winner geworden van don pry's van 200 pd. st. is f2400 voor den vlieger, die het snelst den afstand Londen- Bri?hton zou afleggen. Zijn ty'd was 49 min. 44 sec. Van de 10 vliegers, bereikten 9 in ruim U/a uur de verplichte landingsplaats. Alleen de Engelschman Valentine ontbrak op het appel. TE DOVER Dover 5 Juli. Toen we hier om 6.35 vanochtend hot bericht ontvingen, dat om 6 uur de vliegers achtereen volgens van Hendon waren vertrokken, ging dozo tijding als een loopond vuurtje door de stad, Met alle mogelijke vehicles rende men naar het vliegkamp. De menigte behoefde niet lang to wachten, want reeds om 8 uur werd de eertse vliegmensch gesignaleerd. Geruimentijd bleven we in het onzekere, wie dit kon zijn. Het stipje werd grooter en grooter. Met enorme snelheid naderde het vliegmenschVédrines. Onder geweldige enthousi asme daalde de Parys—Madrid held. Védrines kwam hier precies om 8.02 neer en volbracht de tocht Londen— Brighton—Dover in slechts 1 uur 56 min. aldus alle bestaande express, auto, en andere records over dezen afstand met stukken verbeterd Maandag j.1. vloog hy van Dover naar Hendon met tegenwind in 2 u. 36 min. De expresstremen tusschenJLondenDover en Londen— Brighton leggen de afstand in pl.m. 2 uur af. Om van Londen via Brighton naar Dover te komen, behoeft men op z'n minst 3*/b uur. Eerst 20 minuten na Védrine's aankomst, kwamen de andere vliegers in het gezicht. Deze zaten hard achter elkander. Allen vlogen recht op het aerodroom af. Het was een prachtig schouwspel. Vldart was tweede om 8.24, Beaumont dordo om 8.26, Vervolgens arriveerden 4. Gilbert, 5. Garros, 6 Barra. Kimmerling is te Romnye Marshes, 20 k m. ten Z.W. van Dover, geland. Zyn motor schijnt defect, hij moest een noodlanding maken, de vlieger is ongedeerd. DE LUTÏNE. Gistermorgen is de „Lyons" weer uit de haven van Terschelling vertrokken om, nu de zee kalm is, de ■werkzaamheden, op de Lütine te hervatten. Per postboot „Minister Kraus" zijn 600 ledige zak- ken aangekomen, welke, met zand gevuld, een dam zullen vormen om de plaats waar de „Lyons" zal »ui- gen op de overblijfselen van de Lutine. HULDEBLIJK BOUWMEESTER. De oommissie die zich indertijd gevormd heeft om Louis Bouwmeester bij zijn vijftigjarig tooneeljubi- leum een huldeblijk aan te bieden en zich daartoe de medewerking van verschillende plaatselijke comi- 1 té's wist te verzekeren, heeft haar taak voleindigd. Door het Amsterdamsche comité voornamelijk krach tig gesteund, heeft zij, op uitdrukkelijk verlangen van den tooneelspeler zelf, gemeend de ingekomen gelden op de beste wijze te besteden door hiervoor een automobiel, type Voiturette, aan te koopen, welk ge schenk hem dezer dagen, zal worden aangeboden. ZIJPE. Tot Woensdag zyn ter Secretarie als gestorven aan mond- en klauwzeer in deze gemeente aangegeven: 22 koeien, 41 kalveren en 6 varkens. Barsingerhurn. Uitslag der stemming voor drie leden van den Ge meenteraad van Barsingerhorn, wegens periodieke aftreding van de heeren: Jm. Blaauboer, K. Breebaart Dz. en C. Schoorl. Uitgebracht werden Geld. stem. Blaauboer. Breebaart. Klare. Schoorl. Barsingerh. 105 90 74 B6 91 Kolhorn 124 94 85 54 73 Haringh. 25 21 16 9 21 205 175 99 185 heeren Blaauboer, Breebaart en Totaal 254 Dus herkozen Schoorl. OUDESLUIS. Terwyl Dinsdagmiddag het driejarig zoontje van den heer J. K. alhier met zyn wat ouder zynd zusje uit het land naar huis ging, geraakte het in een diepe kolk, het zusje stond huilende op den kant, doch kon geen hulp bieden, gelukkig werd het opgemerkt door een paar op het land zynde maaiers, die nog juist bytyds het ventje van een anders wissen dood wisten te redden. PAST OP DE ZAKKENROLLERS. Een firma te Amsterdam ontving gisterenochtend be richt, dat twee aangeteekende stukken aan het post kantoor voor haar gereed lagen. Een looper werd uitgezonden om de Btukken te halen en nam ze aan het daarvoor bestemde loket van het hoofdpostkantoor in ontvangst. Tusschen de beide deuren der vestibule van het ge bouw, kwam de man eensklaps tot de ontdekking, dat het ontvangene uit zyn zak verdwenen was. Vermoed wordt, dat een zakkenroller kans heeft gezien zyn slag te slaan. WINKEL. Aan den milicien W. Roggeveen is door den Minister van Oorlog een vergoeding toegekend van f 0,40 [per dag, voor eiken dag door hem in werkelyken dienst door te brengen, voor deelneming aan herhalingsoefe ningen. MOND- EN KLAUWZEER. Men schryft ona uit Friesland Men kan gerust zeggen, dat zoogoed als "geheel Friesland besmet is door mond- en klauwzeer, in alle gedeelten komt het voor en erg snel breidt de ziekte zich uit. Na een korten stilstand 15 April was de provincie ziektevry is de ziekte teruggekomen en heftiger dan in het voorjaar. Vanwaar de besmetting gekomen is? Volgens den een hebben de vogels, een waterhoos of de westenwind de smetstof van uit Noord- Holland overgebracht, in het voorjaar had de oostenwind ze uit het besmette Duitschland naar Friesland gebracht. Anderen gelooven in de overbrenging der smetstof door uit Duitschland teruggekeerde melkknechts, door de circussen Wilke en Charles, die van uit besmette plaatsen kwamen. De veehouders, die in bet voorjaar oordeelden dat het afmaaksysteem niet afdoende de uitbreiding der ziekte zou kunnen tegengaan, hebben gelyk gekregen, het gaat nu aan op het laten doorzieken van de kwaal. Want van het afmaaksysteem van rykswege hoort men niet meer, nu de gevallen zoo talryk worden. Toch zyn er ook Friesche veehouders die in dat sy steem wel het middel zien tegen verdere uitbreiding en zy toonen dat metterdaad, door het aangetaste dier te laten afmaken (zonder vergoeding dus) wanneer de ziekte sporadisch onder hun beslag voorkomt. By doorzibking vreezen de boeren veel meer het klauw- dan het mondzeer. Door de eerste ziekte lydt het vee veel meer dan van de tongblaar. De mei kop- brengst is vaak nihil als de klauwziekte het dier heeft aangetast en de koeien worden er zeer mager van. Ook sterven er aan deze ziekte. DE ZEELIEDEN- EN BOOTWERKERSSTAKING, ROTTERDAM. Niet minder dan elf Nederlandsche stoomschepen, die Woensdag zouden vertrekken, zyn van nieuwe beman ningen voorzien en zullen op ty'd zee kiezen. TE AMSTERDAM. Hier bly'ft de toestand ernstig. In de wijken der sta kende havenarbeiders en zeelieden heerscht oen waar schrikbewind jegens de werkwilligen. De Directie der Holl.. Stoom boot-My. wier arbeiders niet gestaakt heb ben, toonde in een manifest aan, dat in 't bizonder de bootwerkers by haar in dienst, door de stakers worden lastig gevallen. Dat manifest werd Maandag verspreid, doch voor de Beurs werd door de stakers de uitdeeling verhinderd. De daarin genoemde feiten van terrorisme enz. worden echter door de Directie gehandhaafd; zy staat voor de absolute waarheid in. Als nader bewijs van het heerschende terrorisme diene, dat bovengenoemde Maatschappij, daar zy onmogelijk de voor haar werklieden benoodigde levensmiddelen en hun voorraad, als vorken, messen, matrassen enz. op haar terreinen aan de Handelskade krijgen kan uit Amsterdam, uit andere plaatsen, ja zelfs uit het buiten land, brood enz. moet laten aanbrengen; want, worden deze goederen zonder politiegeleide vervoerd, zoo worden de paarden door de stakers uitgespannen of het vervoer op andere wyze onmogelijk gemaakt, terwijl de voer lieden, indien men politiegeleide wil medegeven, niet willen ryden. De Rotterdammer constateert, dat wat het Handels blad onder bovenstaand opschrift mededeelde, in niets overdreven is. Het orgaan schrijft dan verder: „Door de meest betrouwbare ooggetuigen zyn ons weerzinwekkende feiten van gruwelijk terrorisme mee gedeeld. „De stakers oefenen een waar schrikbewind in dit deel onzer hoofdstad. „Geen winkelier, die op den geregelden voortgang zy'ner zaken prys stelt durft weigeren op de lijst van geideiyke bijdragen voor de stakers to t08kenen. „3y eenige neringdoenden, die aan de z.g.n. onder kruipers leveren of aan patroons der stakers, is op bar- baarsche wijze huis gehouden. Allerhand molest is hun aangedaan. „Een eerwaardigen grijsaard dien wy van nabij ken nen, den winkelier Rijpkema, heeft men laaghartig mis handeld. „Vrouwen en kinderen van onderwijzers, ze zyn in dit kwartier niet veilig en zoeken ander verblijf <>P-" ENGELAND. De meeste bootwerkers te Huil hebben den arbeid hervat, maar een duizendtal graanwerkers en evenveel kolentremmers volharden nog by de staking. De graan werkers beweren dat de getroffen overeenkomst niet op hen betrekking kan hebben, daar zy volgens deze schikking slechts 6 s. 5 d. dagloon zouden ontvangen, terwyl zij 7 sh. vroegen. Men verwacht te Huil dat ook deze lieden den arbeid zullen hervatten op de belofte dat de werkgevers hun eisch zullen overwegen. Te Liverpool waar eveneens de staking geëindigd is, komen nog eenige partieele stakingen voor. To Manchester waar naar we meedeelden, ernstige ongeregeldheden hebben plaats gehad, zyn slechts voor enkele categorieön arbeiders schikkingen tot stand gekomen. Ernstig is hier de toestand door de staking der voerlieden. De staking der dokwerkers te Hartlepool is geöndigd den staters is een loonsverhooging toegestaan. Te Fishquard dreigen moeilijkheden met de kraan dry" vers. Al is dus de staking in Engeland In eenige der voornaamste havens geöndigd, de rust Is nog niet algemeen weergekeerd. Te Londen hoopt men eveneens op een schikking, maar de toestand is bier moeilijk omdat zoovele categorieön arbeiders hier bij het conflict zijn betrokken en de mogelijkheid op uitbreiding der stakingsbeweging bestaat. STAKERS-OPROER TE AMSTERDAM. Hedennacht heeft een deel der stakende bootwer kers in de wyk Kattenburg, nadat z(j eerst do buui-fc in donker hadden gezet, vanuit de halzen geschoten r LOKAAL BETHEL, HOEP, SCHAGEN, ten A>ehoev*3 der Nederlandsch Hervormde Kerk: v.m. 10 uur> de heer P. de Borst. Collecte voor IcwendifcrQ Zending. Breezand, v.m. 9.30 uur, do beer H- Woltman. Wierin^en> Hippolytushoef, Evangelisatie Rehoboth, v.m. 10 %ur, de heer Dijkstra. Voorbereiding. Plaatselijk Nieuws, op do soldaten en politie. Door do f-oepen werd toen met scherp geschoten, waardoor 8 personen werden gewond, o. w. 2 vrou wen en 1 agent. Het vuren is op 't oogenblik gestaakt. Do troepen zijn meester van den toestand. MOND- EN KLAUWZEER. De heer P. Teunissen van Amsterdam schrijft lu het Nieuws v. d. Dag het volgende zeker niet van be lang ontbloote stuk: Hoe heipon wij onze koeien snel door het mond en klauwzeer heen? Het Is ons een genoegen te kunnen berichten, dat onze stadgenoot ,de heer W. Bijlmer, Singel 159, een 'geneesmiddel heeft weten samen te stellen, waardoor da runderen, die aan mond- en klauwzeer lijden, spoe dig door deze ziekte heen zijn. Zelf hebben wij het middel met succes zien aanwenden, doch hebben met mededeeling daarvan gewacht, tot anderen, en daar onder manuen met naam in den landbouw, daarmede ervaringen hadden opgedaan. Nu die ervaringen er zijn, maken wij er melding van. Niemand minder dan de heer G. Kruseman, land bouwer te Houtrijk en Polanen, lid van 't hoofdbe stuur van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw en bovendien bekleedende nog tal van andere functiën in den landbouw, schrijft het volgende: „De ondergeteekende verklaart, dat het geneesmid del van den heer W. Bijlmer, te Amsterdam, voor mond- en klauwzeer hem zeer goed is bevallen. De bekken der koeien, waren na tweemaal behandelen 'genezen eu geen der 25 koeien is kreupel geworden, noch hebben zij losse schoenen gehad. „De tongblaar is den 2 Juni bij de eerste koe uit gebroken en heden, 2% Juni, is er zoo goed als niets meer van te bemerken, zelfs niet bij de laatst aangetaste dieren. Ook voor de spenen werkt het uit- I nemend. „Gaarne geef ik u vrijheid deze verklaring te ge bruiken, daar ik nog nooit een geneesmiddel heb ge had, dat dien naam verdiende." Andere landbouwers schrijven en spreken in gelij ken zin. Omdat de tongblaar thans zoo'n kwaadaardig ka rakter heeft en zoovele dieren daaraan nog dagelijks sterven, waardoor duizenden en duizenden guldens scbade Wórdt geleden, meenen wij goed te doen met op dit geneesmiddel te wijzen. Het helpt de dieren snel door de ziekte heen en voorkomt ook de naweeën, die soms nog maanden lang zich doen gevoelen, en meestal ook uitloopen op schade voor den veehouder. Het middel is een voudig aan te wenden en kost weinig. GIFTEN VAN FALLIèRES. President Fallières heeft bij zijn bezoek aan ons op de vrijzinnige candidaten. land geschonken 6000 francs aan de armen van Am sterdam, 4000 francs aan de armen van 's-Graven- MARK TO VERZICHT. hage, 1000 francs aan de Fransche Weldadigheids- De aanvoer op onze markt bestond ook heden bijna vereeniging in Amsterdam en 1000 francs aan de uitsluitend in vetvee. De prijsverandering bestond Fransche Weldadigheidsvereeniging in 's-Gravenhage. voornamelijk bij varkens. Deze werden verkocht tot 5,5 i TREURIG I cent> een PU*. die in de laatste weken niet besteed In een roggeveld onder de gemeente Borger (Dr.) werd. Er was veel goede kwaliteit aanwezig. Vette is een 15-jarige docliter van zekeren D. in deernis- schapen waren prijshoudend traag. Als hoogste mark» waardigen toestand aangetroffen. Het meisje is moe-werd f 25 besteed. De kwaliteit liet over 't gehwl derloos en haar vader heeft baar eenige dagen ge- te wenschen^over. leden uit zijn huis verdreven. Sedert houdt zij zich j op den dag schuil, maar gaat des nachts wortelen en VOETBAD. Zondag a.t-j. zal de alhier opgerichte Voetbalvereeniging „Sparta" haar eersten wedstry'd spelen tegen „N.N.V.V." van Nieuwe Niedorp. De wedstry'd zal plaats vinden van 2—4 uur «p het sportterrein Wilhelmina. POSTKANTOOR. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Schagen brengt ter tennis van belanghebbenden, dat het kantoor voor den Pw»t_( Telegraaf- en Telefoon dienst voortaan zal geopen.ct zijn van 8 uur 's morgens tot .9 Uur 's avonds. De dienst op Zon- en feestdagen blijft onveran derd. De directeur voornoemd, VAN G^tAFHORST. Kiezers tan Schaffen. Morgen, Vrijdag, is ei;- -'/temming voor drie leden van onzen Gemeenteraad. Nog een laatste opwekking om voorul niet thq£g te blijven, maar allen op t» komen en te stemmen, op de heeren: en TKÜ, vrijzinnigen, behooren aJs éeu man op to ko men en te toonen, dat onze beginselen ons dierbaar zijn. Rondom zien wij, (het dreunt en davert ons in de ooren), hoe de invloed van Rome steeds grooter wordt, en steeds bruusker het optreden. Dien in vloed te keeren, zooveel als wij kunnen, is der vrij zinnigen plicht. Laat ons toonen dat te beseffen door allen ter stembus te trekken en te stemmen ander voedsel zoeken. De vader bekommert zich hoe genaamd niet 0111 zijne dochter en wil haar zelfs niet meer in huis hebben. Door medelijdende menschen wordt zij nu verzorgd, i EEN KUNSTIG MIERENNEST, j Men meldt uit Putten. Bij de verbouwing van den huize Schovenhout van den heer CXudemans te Amsterdam, is tusschen een der plafonds en de zoldering een kunstig mierennest gevonden, bewoond door duizenden van deze nijvere dieren. Het is echter geen nest van dennennaalden, zooals het in de bosschen wordt gevonden, maar een groote boog, een halve cirkel van een wasachtige substantie, met een groote menigte van gangen en gaatjes, waarin de mieren rusteloos als nijvere arb i- ders heen en weer draven. Vermoedelijk zal dit won der stuk bouwwerk, dat onbeschadigd voor den dag is gekomen, wel aan een of ander museum worden toevertrouwd. Telegrafisch Weerbericht. 6 JULI. VERWACHTING. Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind. Licht- tot halfbewolkt, droog weer met geringe kans op onweer. Zelfde temperatuur. Burgerlijke Stand. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 1 4 Ju i 1911. Getrouwd: Jan Boontjes, j.m.. 23 jr, en Maartje Appel j.d., 22 jaar, beiden te Zype. Naar lammeren was meer vraag, waardoor de prij zen iets verbeterden. Een vrij goed vooruitzicht op het etgroen, gevoegd bij een ontijdige opruiming van Vette koeien moeten wel van invloed op de prijsver- hooging zijn. Vette koeien waren vlug. Voor le kwaliteit werd 43 k 44 cent besteed. De heer H. Waiboer van Wio- ringerwaard stond bovenaan met f 345, de heer P. Henneman ontving voor een stier f 370. Er was wei nig publiek en dat weinige vertrok nog weder me« haastigen spoed. GEMEENTE SCHAGEN. Ingeschreven van 36 Juli 1911. Geboren: Klaas Cornelis, zoon van Klaas de Boei en Willempje den Bakker. Jacob, zoon van Cornv- lis Broekhuizen en Neeltje de Beurs. Ondertrouwd: Arie Schoorl, kaasmaker, oud 22 j. te Helder, onlangs te Schagen en Maartje Vreden- burg, oud 21 jaar, zonder beroep te Schagen. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen to bekomen omtrent op de kaasmarkt van 5 Juli Jl. achtergebleven kaaskleeden en worden inlichtingen verzocht omtrent vermiste kaaskleeden. Gemengd Nieuws. ONMENSCHELUK. Groote opwinding heerscht te Atlanta In de Ver- eenigde Staten, waar een tot nu toe onbekend ge bleven moordenaar, binnen korten tijd niet minder dan acht vrouwen om het leven bracht. De moorden werden op dezelfde wijze gepleegd en hadden alle op Zaterdagavond plaats. De moordenaar sluipt ach ter zijn slachtoffer aan, grijpt haar bij de haren en snijdt haar met een scheermes den hals af. Hij Owtata.: W.llem va,, TWuöver, 62 jaar. echtgenoot uTw ^&vTov, beestachtige wijze. LijSbeti, B,om_ Te.At.anta. w^i men nog bevestigd door het feit, dat een vrouw, die Ingeschreven; van 130 Juni 1911. Geboren: Gerardus Johannes, zoon van Johannes aanslag ontkwam, in haar belager een neger Eekker en Jaantje Groot. Christianus Johannes, z. van Johannes Schuit en Geertruida Pelk. Maartje, d. van Teunis Pranger en Aafje Kostelijk. Ondertrouwd en getrouwd: Jan Schenk en Grietje Smit. Overleden: Cornelia Anna Zijp, oud 6 jaren. Ca- tharina Cornelia Kraakman, otud 1 jaar. GEMEENTE OUD KARSPEL. Ingeschreven van 130 Juni 1911. Geboren: Dirk ,zoon van Dirk Borst en Elisabeth de Boer. Jan, zoon van Willem Oudhuis en Klaasje Langedijk. Jacob, zoon van Klaas Ooijevaar en Cath.i- Wna Molenaar. Catharina Agatha .dochter van Gerrit Kooijman en Maartje Stam. Getrouwd: Pieter Kramer en Trijntje de Wit. Ge- ■rard IJff en Hillegonda van Ekter. OverledenGeene. Predikbeurten. ZONDAG 9 JULI. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE Ut Schagen, v.m. 10 uur, Ds. Tlnholt. Harenkarspel, v.m. 9.30 uur te Dirkshorn, Ds. Sin- nlnghe Damsté. Barsingerhorn, voorm. half 10, Ds. Van Loon. Huisduinen v.m. 10 uur, Ds. Warners van Den Helder. Doop. Julianadorp, v.m. 10 uur. Ds. Van Griethuijsen. Noord-Zijpe, v.m. 9.30 uur te Schagerbrug Ds. Groeneveld. Doop. Noord-Zijpe, nam. 1% uur te Oudesluis, De. Groe neveld. Doop. Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. Onnejkes. Zuid-Zijpe, v.m. 9.30 uur te Burgerbrug Ds. De Graaff. Doop. Wieringen, Wester land. Geen dienst Wieringen, Hippolytushoef. Geen dienst Wieringen, Oosterland, v.m. 10 uur Ds. Relnders van Zuidscharwoude. Inwijding kerk. Lambertschaag, v.m. 9.30 uur, Ds. Nieuwburg. Winkel, nam. 2 uur, Ds. Nieuwburg. Nieuwe Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Scherroerhorn. Anna Paulowna, v.m. 9.30 uur, Ds. Hop~ter. DOOPSGEZINDE GEBEENTE te: Nieuwe Niedorp. Geen dienst. Noord- en Zuid-Zijpe, Burgervlotbrug, v.m. 9.30 u. Ds. L. G. Holtz. Wieringen, Hippolytushoef, v.m. 10 uur, Ds. Leen- dertz. Barsingerhorn, Da. Kooiman. herkende. MILLIONAIRS EN HUN BEDIENDEN. Newport is de Amerikaansche badplaats, waar de Amerikaansche rijkaards hun zomervacantie plegen door te brengen. Enkel de beurzen van bonafide mil lionairs kunnen de kosten dragen, die aan zoo'n sei zoen te Newport verbonden zijn. Maar zelfs onder die 'zeer rijke families zijn er, die behooren tot do slech te betalers. En zoo moest ettelijke maanden geleden door de winkeliers te Newport een actie worden be gonnen tegen die wanbetalers. Men zou den villabe woners, die hun rekeningen van het vorige seizoen nog niet hadden voldaan, niet meer leveren. Wij weten niet of die bedreiging geholpen heeft, ook niet of de winkeliers hun voornemen hebben volvoerd. Wel staat vast, dat er nu weer quaesties zijn gerezen tusschen de millionairs en de winkeliers. De eerst genoemden beklaagden zich er over, dat zij door de winkeliers „bestolen" werden, dat men hun „schande lijke prijzen liet betalen." Waarop de winkeliers ant woordden, dat dit een gevolg is van het feit. dat het dienstpersoneel hun leveranciers hooge percenten afdwingt voor de klandisie. „Dat gij be stolen wordt" aldus de winkeliers tot de mil'ion- nairs „is waar. Maar niet wij; uw eigen bedien den bestelen u. Waart gij wat minder laksch, dan zoedt gij daartegen gevrijwaard zijn." En om dat te bewijzen, hebben de winkeliers de millionairs uit genood lgd om eens samen te komen en de zaak openhartig te bepraten. Maar daarop zullen de mil lionairs allicht niet ingaan. Immers: zij waren naar Newport gekomen om nu eene niet over zaken t© behoeven te praten. ONDER VRIENDINNEN. U kunt niet denken hoe lastig mijn tweedei man met het eten is. Neen, dan was mijn eerste anders Die at alles wat ik hem voorzette. Zou hij bijgeval daaraan gestorven zijn?? PER LUCHTBALLON ONTSNAPT. Op het kermisterrein te Sayre, een stad in Okta- homa werd Zaterdag een zakkenroller op heeterdaad 'betrapt. De man ontkwam echter aan de politie, die hem vervolgde, door In den gondel te klauteren van een luchtballon, waarmee een luchtreiziger ter gele genheid van het kermisfeest een opstijging zou doen. De dief trof het bijzonder, want de luchtreiziger was juist gereed om op te Jtijgen. Met zijn revolver in de hand dwong hij den ballonbestuurder voort te gaan. En de ballon ging Juist de hoogte in tooa de

Schager Courant | 1911 | | pagina 2